Utolsó hozzászólások:
A passió - vajon ez az igazság? ez mind megtörtént? (2008-12-31 10:57.21) |
Szeretettel - többeknek. :)
A vallás és a tudomány ma már nem ellentétei egymásnak, hanem kiegészítői. A tudomány a fizikális világgal foglalkozik, azt kutatja. A vallás az emberi lélekkel, az élet értelmével és erkölcsi kérdésekkel foglalkozik, és keres rájuk valamilyen magyarázatot.
Az egyházak nem vitatják a tudomány eredményeit, csak erkölcsi kommentárt fűznek hozzájuk, amit a hallgatónak módjában áll megszívelni vagy elvetni.
Vagyis: az egészségesen megélt vallásosság nem beszűkít, hanem szélesebb látóhatárt ad. A bigottság valóban ostobaság - de az nem a vallásosság fogalomkörébe tartozik; sokkal inkább a korlátoltságéba.
Jézus Krisztusnak, mint történelmi személynek a létezése még a történészek szerint is jóval alaposabban bizonyított, mint sok olyan ókori személyé, akinek a létezését mégis elfogadjuk - ezen hát nemigen érdemes veszekedni.
A kor, amiben élt, nem annyira volt kegyes az elítéltjeihez - így mindenesetre legalábbis valószínűnek látszik, hogy az evangéliumok alapján a filmben ábrázoltak valóban megtörténtek.
Mégsem gondolnám, hogy Jézusnak sétagalopp volt a passió - sem lelki, sem fizikális szinten nem. Éppúgy ember volt, mint bárki más; és még ha egész lelkével HITTE is a feltámadást, BIZTOS nem lehetett benne - hiszen ez a hit lényege: a hit annak az elfogadása, amiről még nincs bizonyosságom.
Fizikális szinten pedig: ha testben élsz, a test fájdalmát mindaddig teljes egészében szenveded, amíg benne élsz.
Mindez persze vitatható, de azt hiszem, mindenki megtapasztalja majd egyszer annak igazságát, amit írtam; ha máskor nem, akkor a saját fizikális kínjai - esetleg haláltusája kapcsán. Én csak a saját tapasztalataimat próbáltam megfogalmazni.
Boldog Új Esztendőt mindenkinek! |
Harry Potter és a Félvér herceg - Találgatás (2008-08-09 19:23.05) |
Szerintem az ötödik film forgatókönyve eddig a leggyengébb; a hetedik rész szempontjából nem szerencsés, hogy kimaradt a Grimmauld tér 12. "takarítása" és Sipor alakja csaknem teljesen. Azt is sajnáltam, hogy Harry a Minisztériumban hallja a jóslatot, nem Dumbledore-tól; és hiányolom a kettejük beszélgetését a végéről.
A hatodikban az én kedvenc jeleneteim a "különórák"; kíváncsi vagyok, hogyan csinálják meg, és remélem, minél jobban sikerül majd.
Egyébként - állítólag Steve Cloves visszatér a filmhez: a hetedik forgatókönyvét ismét ő írja. Én azt szerettem, ahogyan ő adaptálta a könyveket; remélem, az Ereklye is nagyon jó lesz. |
Én, a robot - Vélemények (2007-09-02 10:38.21) |
Sziasztok!
Én még csak szemezek a filmmel - megnézni eddig nem mertem, mert Asimov könyveit jól ismerem és nagyon szeretem. Mindenesetre kíváncsivá tettetek! :)
Némi háttérinfo: az Én, a robot c. "könyv" valóban egy novellagyűjtemény; Elijah Baley pedig Asimov világában a novellák történeteihez képest időben jóval később, valóban 3(,5) regény főszereplője.
Ami benyomásom eddig támadt a filmről, az az, hogy az Én, a robot híres robotpsychológusnőjét, és Baley figuráját gyúrták össze föszereplővé. :) Szóval: kíváncsi vagyok... :) |
Rlupin72 összes hozzászólása |