Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-11-07
A hullahó-akció
A sárkányőrző
Anora
Az örökös
Halálszint felett
Holnap meghalok
Ketyegő ultimátum

2024-10-31
A második felvonás
Armand
És mi van Tomival?
Konklávé
Ma este gyilkolunk

2024-10-24
A vad robot
Akkord
Atomhelyzet
Exhibition on Screen: Én, Claude Monet
Farkasbőrben - Vár a falka!
Fiúk
The Apprentice - A Trump-sztori
Venom: Az utolsó menet

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
A Central Park hercege
- Film4, 08:45
Airplane 2. - A folytatás
- AMC, 08:45
Kókusz Kokó, a kis sárkány
- Kölyök Klub, 09:10
Bajkeverő majom
- M2, 09:15
Kókusz Kokó, a kis sárkány
- Kölyök Klub, 09:20

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Robert Patrick (66)
Sam Rockwell (56)
Tilda Swinton (64)
Famke Janssen (59)
Harris Yulin (87)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg
Alien: Romulus - Vélemények
Gladiátor 2. - Vélemények
Z apokalipszis: A vég kezdete - Vélemények
Mr. Brooks - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Éjszakai merülés aaaaa
James Spader aaaaa

 

Fórum - Watchmen - Az őrzők - Vélemények (55. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

elejére ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... végére
9498. Smitty (2009-10-27 08:49.17) aaaaa
Ottó (2009-08-11 14:04.51)

Eddig az év egyik legjobb filmje! Nem szeretek filmeket összehasonlítani,de szerintem ez a film a Sötét Lovagnál sokkal értékesebb,lényegesen jobb alkotás. Csodálatos képi világ jellemzi. Mindehhez a képi világhoz nagyon jól eltalált betétdalok párosulnak. Az egyik kedvencem a Komédiás temetése alatt felcsendülő "Sound of silence". Külön szót érdemel az ötletes történetvezetés. A végére minden kis mozaikdarabka összeáll,minden a helyére kerül. Zack Snyder valószínűleg egy kiváló forgatókönyv alapján készítette el ezt a remekművet. A történet egy alternatív Egyesült Államokba,és egy alternatív világba kalauzol minket. Viszont ez az alternatív világ annyira nincs is távol,hiszen központi témája a Hidegháború. Ez a film többek között igyekszik rávilágítani arra,hogy a Hidegháborúnak lehettek volna súlyosabb következményei. Nem ismerem a képregényt,de valószínűleg annak tulajdoníthatók a jobbnál jobb karakterek. Ennek kapcsán pedig minden színész köszönetet és dicséretet érdemel,akik életet leheltek ezekbe a karakterekbe,és maximális hitelességgel játszották el őket.
A Watchmen nagyon egyedi film,és egyedi képregény adaptáció. Talán egyikben sem láthattunk ilyen hétköznapi gondokkal küzdő szuperhősöket. Talán épp ezért fogott meg ennyire. Ezenkívül azért is szeretem ezt a darabot,mert egyfajta művésziesség veszi körül. Annyi gondolat van benne,és annyi gondolatot generál,amely már szinte a művészfilmek magasságába emeli...


9497. Smitty (2009-10-27 08:48.56) aaaaa
Schott (2009-08-09 11:28.59)

nagyot csalódtam.
unalmas volt, semmi izgalom.
ki lenne vágva a felesleg kapnánk egy másfél óra átlagos mozit.
a holtak hajnala és a 300 mester művek...
én szeretem az elgondolkodtató filmeket, meg a rohadt egyszerűt is.
nincs bekötve a tv úgyhogy a szennyt se nézem.
viszont a karakterek jók voltak.



9496. Smitty (2009-10-27 08:48.36) aaaaa
Atzel (2009-08-06 10:45.43)

Ejhaa itt aztán van téma.
Kicsit tartottam a filmtől, nem igazán volt kedvem megnézni, majd olyan 20perc után rájöttem, h ez nekem rohadtul fog tetszeni. Nos ha nem is rohadtul, de tényleg bejött. Látszik, h nem egy Marvel, ez sokkal rejtélyesebb, "hihetőbb", míg a Marvelek sokszor csak a gyerekeknek jönnek be.
Egyetlen bajom, h hosszú volt és már mehetnékem volt... :D
Egyébként tudtok folytatásról? Sztem tuti lesz, nekem ez a rész kicsit olyannak tűnt, mintha csak bemutatná a karaktereket. Habáár a Komédiás után nemtom hogyan...


9495. Smitty (2009-10-27 08:48.17) aaaaa
Deniel721 (2009-08-05 07:36.35)

Összevisszaság, ez az első szó ami eszembe jut a filmről. Olyan érzésem van mintha siettek volna vele. Zavaros. Semmilyen.
10/5 de csak azért mert jókedvem van, de a sztori ennyit ér(az nem lenne rossz).


9494. Smitty (2009-10-27 08:47.58) aaaaa
Ericsi (2009-08-04 19:47.41)

Most néztem meg A FILMET! Istenem, hogy ez mekkora egy nagy film. Nem találok rá szavakat. Nagyon tetszett, de a nagyon is enyhe kifejezés. Minden egyben van, a színészek is kitettek magukért, a sztori is nagyon ott van és eléggé elgondolkodtató a mondanivalója. És a zene....
Király az egész, ahogy van. Naná hogy 5 csillag , de csak azért mert több nem lehet. Egyébként csak véletlenül akadtam rá erre a filmre, gondoltam meló után megnézem, hátha nem olyan rossz. Nem rossz???? Nem is halottam róla sehol, hihetetlen.


9493. Smitty (2009-10-27 08:47.40) aaaaa
Városi vadász (2009-08-02 15:43.04)

Érdekes egy film volt. Rengeteg idegesítő dolog volt benne. Az eleje kezdődött vagy egy óráig. Sokszor oda nem illő dalokat játszottak benne. Valamint értelmetlenül hosszú volt a film. Az első egy órában semmi különös nem történt. Ezt a nagy "átverést" sem tudtam hová tenni, hisz elég lett volna azt a kék embert átverni, mint ahogy tette is, de a többiek átverése, és megölése értelmetlen volt. Nem sokat zavart létük a negy terv szempontjából. No meg, hogy komédiás volt az apja? Na és, erre ki nem jött rá sec-perc alatt. Ők meg a másik pillért tették a film alá. Nem volt ez annyira lényeges dolog.
Mindegy.
Összességében megér egy 4-est.


9492. Smitty (2009-10-27 08:47.05) aaaaa
Mtta (2009-07-20 09:34.10)

Képregényadaptációk. Az egész őrület nagyjából a '78-as klasszikus Superman film sikerével kezdődhetett, majd olyan filmekkel folytatódott, mint Tim Burton szintén klasszikus Batman-je, napjainkban pedig már olyannyira elterjedt ez az "őrület", hogy már se szeri se száma a képregény feldolgozásoknak. Ezek között természetesen vannak kifejezetten jól sikerült darabok (Sin City, Penge, A holló) és ahogy annak lennie kell bűnrossz adaptációk (Macskanő, Elektra, Fantasztikus Négyes), többségük azonban inkább az átlagban rekedt (X-men, Pókember, Daredevil). Voltak képregényfilmek amelyek mélyebb tartalommal és mondanivalóval lettek megáldva (A sötét lovag) és természetesen voltak olyanok is amelyek csak szórakoztatni és kikapcsolni voltak hivatottak (A Megtorló), vagy pedig simán csak az elképesztően eltalált és brutálisan erős hangulatukkal vívták ki az őket megillető klasszikus v. kult jelzőt (a már említett Sin City és a Holló). Hogy a Watchmen ezek közül melyik táborba fog tartozni, az az írás végére ki fog derülni.
1985-öt írunk, egy alternatív világban, napokkal az atomháború (és ezzel a világ vége) előtt. Egy egykori hőst a Komédiást meggyilkolják. Csak egyetlen maszkos hős Rorschach látja, hogy itt összeesküvés lehet a háttérben. Az '50-es évektől kezdve álruhás hősök vigyáztak a rendre a városokban, de a kormány rendeletekkel betiltotta és üldözni kezdte a maszkos rendcsinálókat. Egyedül Rorschach folytatja még mindig fittyet hányva a rendeletre és a hatóságokra. A többiek hétköznapi emberként élik tovább életüket, már csak nosztalgiával emlékezve a régi időkre. Kivéve Dr. Manhatten-t aki a kormány és a szintén korábbi hős Veidt szolgálatába állt. Ő az egyedüli aki meg tudja akadályozni az atomháborút, ám amikor azzal vádolják meg, hogy a sugárzása rákkeltő és a barátnője (Ms. Jupiter szintén korábbi igazságosztó) elhagyja a Marsra megy.
A történetről ennél többet kár lenne elárulni, így is ellőttem pár SPOILER-t, aki nem akarja elolvasni remélem átugorja. Kezdjünk is akkor bele: a Watchmen messze nem szokványos képregény adaptáció. A történet remek bár ez valószínűleg Alan Moore érdeme (a képregény írója), de azt az eredeti anyag ismeretének hiányában nem tudnám megmondani mennyire hű hozzá, Snyder korábbi képregényes munkáját figyelembe véve (a szintén elég jól sikerült 300) elég hű lehet. A képregényt amennyire tudom a képregényírás legjobbjaként szokás számon tartani, és hát az adaptáció sem egy egyszerű eset. Már a világa sem szokványos, egy alternatív jelenkép (vagyis már majdhogynem múlt, lévén 1985-ben járunk), ami elsősorban a hősöknek köszönhetően más. Itt az USA megnyerte a Vietnam-i háborút (köszönhetően Dr. Manhattan-nek és a többi hősnek, mint a Komédiás), Nixon-t háromszor is megválasztották, a hidegháború változatlanul tombol, sehol sincs még Reagen enyhülést hozó korszaka. A maszkos hősöket is betiltották, nem volt már rájuk szüksége az embereknek, közülük páran felfedték valódi kilétüket és birodalmat építettek köré (Veidt), valaki átlagos szürke életet él, valaki a kormánynak dolgozik, valaki pedig csak, mint Dr. Manhatten barátnője vonult be a köztudatba. Egyedül a szociopata Rorschach maradt meg hősnek, könyörtelenül megalkuvás és könyörület nélkül irtja a bűnözőket és ő lesz az egyedüli aki a meggyilkolt Komédiás ügyében nyomozni kezd. Itt még maguk a hősök sem egyszerű esetek. A Watchmen tulajdonképpen letiporja, megöli, kifordítja a klasszikus szuperhős mítoszt. Hősei ugyanolyan gyarló emberek, mint bárki más, testi, lelki és erkölcsi problémákkal, sőt időnként már-már pszichiátriai esetek, akik kérdés és gátlás nélkül használják az erőszakot és még egy terhes nőt is képesek gondolkodás nélkül agyonlőni, tudva, hogy a saját gyermekét hordja a szíve alatt, vagy egyéb aberrációi vannak. Egyetlen hős van akire illik a tipikus szuperhős jelző, ő pedig Dr. Manhatten, de az ő sorsa a legszörnyűbb. Szívszorító figyelni a ragyogó, kék isteni lényt, ahogy folyamatosan elhidegül az emberektől és bár érzelmei megmaradnak, egyre inkább csak külső szemlélőként, távoli istenségként tekint a Földre. Az ő tragédiája a legszörnyűbb, sorsa, hogy nem maradhat a Földön, ezért menekül először a Marsra, hogy aztán másodpercekkel a világvége előtt fedezze fel az élet csodáját. Végül pedig elmegy egy másik világra, hogy ott igazi istenként új életet teremtsen. Pont emiatt szándékos az összes túlzás, az utálások a korábbi képregényekre és adaptációkra (Superman, vagy a gumimellbimbós ruha is utalás egy közutálatnak örvendő képregényadaptációra: Batman és Robin), és végre azt is megértük, hogy az amcsi zászló nem úgy szerepel, mint egy szokásos (pl: Michael Bay) filmben.
A mozi világa is elképesztően jól kidolgozott. Az '50-es éveket idéző retro szuperhősgúnyák a '80-as évek közepének környezetébe ágyazva, tökéletes nosztalgia-retro hangulatot áraszt a film. Emellett helyenként elég sötét is, főleg a közelgő nukleáris holokauszt miatt, ami az élet maradékát is képes lenne eltörölni a Földről.
A látvány elképesztően erős, ebben (is) mindenképp felülmúlja a tavalyi Sötét lovag-ot. Egy szimpla temetés is elképesztő látványorgia, nem is beszélve Dr. Manhattan-ről vagy a Marsról. Az akciók elég álleejtősek, pörgő, dinamikus bunyók vannak, a kezdő képsorok a zenével és a képekkel egyszerűen zseniálisak. A vérrel sincs gond, csordogál rendesen, a Watchmen a Punisher War Zone-nal egyetemben az utolsó darabjait képezi a korhatáros képregényfilmeknek, a stúdiók döntése miatt több ilyen sem lesz. A hanghatások is ütősek, a puffanásokba és a csontok reccsenésébe szinte beleremeg a szoba. Már-már a Sin City-hez hasonlóan művészien ábrázolja az erőszakot.
A zenével sem lehet semmi baj, szerintem elképesztően jó kis soundtrack-ot sikerült összedobni, a film saját muzsikája szinte észre sem vehető mellette. Változatos dalok hangzanak el elég csak Nena 99 Luftballoons-ra gondolni vagy a szexjelenet közben hallható Hallelujah-ra.
A drámaiság, a mondanivaló, a hatalmas erkölcsi, morális és filozófiai kérdések feszegetése mind csak hozzátesz a már amúgy is remek filmhez. A mozi vége pedig többféleképpen értékelhető. Nehéz eldönteni, hogy kinek adjunk igazat: az erkölcsihez végig ragaszkodó, megalkuvást nem engedő Rorscharch-nak, vagy a Veidt tettét és célját megértő Dr. Manhattan-nek aki a "nagyobb jó" érdekében cselekszik úgy ahogy, és mi megsajnáljuk és megértjük azt a Rorscharch-ot akivel a film egésze alatt alig szimpatizáltunk, mert a veszte evidens. Azt is nehéz eldönteni, hogy megértjük-e, helyeseljük-e vagy elfogadhatatlannak találjuk-e Veidt tettét, ami végül is elhozta a világbékét. Még én sem döntöttem ezzel kapcsolatban, nem is várható egyhamar. Ez az igazi és legnagyobb erőssége a Watchmen-nek, napokig képes elgondolkodtatni az embert, és a nézők véleményét is megosztja a film végső fordulatával kapcsolatban, mind erkölcsileg, mind filozófiailag.
A színészek teljesítményével kapcsolatban nem nagyon lehet vitát nyitni, a remek és a tökéletes szavak nyugodtan használhatóak. Billy Crudup, mint Dr. Manhattan első osztályú és Carla Gugino is kifejezetten jó, az pedig más kérdés, hogy sosem láttam még filmben ilyen szépnek és dögösnek, mint itt (Sin City fedetlen kebles jelenetet kivéve:D). A kedvencem azonban a Rorschach-ot életre keltő Jackie Earle Haley volt, elképesztően jól jelenítette meg az erkölcsileg szilárd, megalkuvást nem ismerő, ám valójában szociopata gyilkos már-már antihőst, a végén a halálát, bár sorsszerű és elkerülhetetlen volt, én bizony meggyászoltam. Jó volt még a Komédiást játszó Jeffrey Dean Morgan is.
Így az írás végére világos, hogy a Watchmen az elgondolkodtató, mély mondanivalót tartalmazó, társadalom és emberiség kritikát, morális kérdéseket felvető képregényadaptációk közé fog tartozni és ebben én erősebbnek tartom, mint a Dark Knight-ot (egyébként látványban is veri, a Batman-nek viszont Heath Ledger a nagy ütőkártyája, mondhatni Joker-e:D). Elgondolkodtató, remek hangulattal megáldott, szinte tökéletes képregényfilm született Zack Snyder keze alatt, ami nehezen emészthető volta miatt sosem lesz olyan sikeres, mint a már sokszor említett, ma igencsak divatos képregényadaptáció. Társadalomkritika, erkölcs ezek a fő értékek a moziban és manapság erre egyre kevésbé van szükség, fogyasztói társadalmunk elérni látszik a célját. A Watchmen ugyanis megbukott a moziban, valószínűleg DVD-n sem lesz kirobbanó siker, maximum szájhagyomány útján fog majd évek múlva kulttá válni, de hasonló utat járt a világ egyik legjobb valaha elkészült filmje a Blade Runner is.
Szó mi szó engem lenyűgözött a Watchmen, a hosszabb rendezői változatot egy másodpercig nem éreztem hosszúnak vagy vontatottnak és egy több, mint 3 órás filmnél ez ritka dolog. Zseniális, mestermű, ezeket a szavak nyugodtan használhatóak erre a zsenialitásbombára. Tökéletesnek ugyan nem tökéletes, de ha az ember vevő rá, úgy fog felállni a fotelből/kanapéról/ágyról, hogy "hűvazzedeqrvajó" volt. Velem így volt.
99%


9491. Smitty (2009-10-27 08:46.37) aaaaa
StormshadoW (2009-07-20 05:54.02)

Adtam neki még egy esélyt, ugyanis ez az a film volt,amit neten streamelve néztem, és biza bár nagyon jól tudok angolul, lófaszt se értettem meg belőle anno :P Ezért ugy éreztem ez igy korrekt. Ami biztos tartom magam ahhoz amit anno irtam, még mindig nem estem hanyatt a filmtől,a mondanivaló, a nagy okos dumálások a gagyi farsangi jelmezek mögött amit végre lejött hogy mit jelentenek, annak adok egy tetves 3 csillagot, mert ilyen téren különb az átlag képregényfilmektől bár,feelingben a penge 2 seggét se szagolhatja meg :D A csajok bitang jók benne amugy, ha fel nem tüzesítt ez a film az izgalomtol,a tököm legalább kiállhatta magát, ez is valami :D


9490. Smitty (2009-10-27 08:46.16) aaaaa
Cthulhu6 (2009-07-19 18:55.46)

Most láttam nem rég. Nagyszerű film volt! Akkoriban nem hittem volna, hogy ennyire érdemes alkotás ez!

Mindenek előtt a karakterek nyűgöztek le! Rorschack meg a Komédiás a maguk nemében lenyűgöző fazonok voltak, de még őket is messze megelőzi Dr. Manhattan! A "Kékember" lénye és a hozzá kötődő mondanivaló messze túlmutat az átlagos SuperHero movie karakterein.

Kedvenc beszólását had idézzem itt amelytől egy percig csak néztem magam elé:
"A Csoda a puszta deffiníciójából adódóan értelmetlen fogalom. Csakis az történhet meg ami megtörténhet!"

Ez a logikai tétel valószinűleg nem a film forgatókönyv írójának felfedezése, de én most hallottam először életemben, és az adott karakter szájából csak még erősebben hatott rám.

További filozófiai inyencségeket tartogatott még a film: Például amikor Rorschack és Dr. Manhattan elgondolása a film végén összeütközik: Az Igazságszeretet nem mindig jár kéz a kézben a Segíteni vágyással!

Sok-sok apró momentum a filmben ami kivívta nálam az 5 csillagot.


A zenék nagyon jók voltak!
A látvány sok esetben túl meseszerű volt, de valahogy ezt most nagyon is meg tudom bocsájtani.

A Story megérte a misét!

Nem is tudom mit kéne még mondanom..... :D
5 csillag!


9489. Smitty (2009-10-27 08:45.52) aaaaa
Lasimoci (2009-07-16 14:19.27)

Kegyetlen jó mozi! Zack Snyder tökéletes választás volt a rendezői székbe. Annyira stílusos, ahogy megcsinálta ezt, szavakat nem találok rá. A szereplők is remek választások voltak, nagyon jól tolták. A történet, a forgatókönyv, a fényképezés, a vágás, minden nagyon állat. Hát még a zenei betétek, hajam égnek állt, hogy milyen dalok szólalnak meg egyes helyeken, de totálisan olyan fílingje volt, hogy hanyatt dobtam magam. :)
Az akciók nagyon jók, az effektek nem különben. Minden egyben van nagyon! Az ilyen mozikért éri meg filmeket nézni!
Nem vagyok egy nagy szuperhősös mozirajongó. Szerintem a legkirályosabb képregényfilm még mindig a Sin City, de a képzeletbeli dobogóm második helyére stzorosan felzárkózott a Watchmen! Szerintem erre a mozira még Tarantino is büszke lenne!
Szóval nagyon jól szórakoztam, csak úgy elröpült a 2 és fél óra. Nagyon cool film a Watchmen. Úgyhogy csak annyit tudok mondani: watch it, men!!!


9488. Smitty (2009-10-27 08:45.34) aaaaa
AlekSej (2009-07-13 13:38.48)

nem rossz mozi, bár annyira nem fogott meg, hogy egy négyesre osztályozzam..jók voltak benne a csajok, meg az akció jelenetek, de olykor elég gagyinak éreztem mindent. pl. ezek a jelmezek, hááát, mint valami alsós maszkabálon. Nem dobtam tőle hanyatt magam..egyszer bőven nézhető..
3*


9487. Smitty (2009-10-27 08:45.13) aaaaa
Csernakakos (2009-07-09 12:10.17)

Döbbenetes ez az anyagi bukás! :(
A Filmkatalóguson is le lehet vonni a konzekvenciát, a sikeres filmek általában átlépik az 1000-es osztályzatot, elég csak ránézni a 300 vagy a Sin City adatlapjára. Ez a 355 osztályzat baromi kevés egy ilyen hype-olt filmtől.

Úgy meg pláne, hogy nem is véletlenül hype-olt.
Megmondom őszintén, ennél jobb képregény-filmet talán még nem láttam. Itt már nem az a lényeg, hogy győzzük le a CGI-főellenséget, majd szálljunk tova hálónkon Mary Jane Parkerrel kéz a kézben...

Rengeteg morális kérdést vet fel a történet, ha ilyet találok egy filmben, az már jó ponttal indul. Ez viszont... Utánaolvastam, számítottam rá, hogy súlyos gondolatok merülnek fel a film alatt, de ezt nem hittem volna.
Bár ilyen értelemben a bukás is érthető valamilyen szinten, sokan egy jó akciózás miatt ülnek be, na meg persze az elmaradhatatlan CGI végett. Itt úgy emlékszem, a 100. perc tájékán kezdődik az, amire az a néző számít, aki a Pókember-X-Men vonulatra vágyott.

Az a pár akciójelenet nagyon a helyén volt, az pedig, hogy mélyebb szintet is üt a mozi - teljesen elolvadtam tőle. A város erkölcsi romlását remekül mutatja be Az őrzők közötti széthúzáson levezetve.

Dramaturgiailag pár fontos jelenet szerintem nagyon nem működött, valamint az az utolsó 1-2 pillanat nekem nem igazán hiányzott volna.
De mindegy: van itt remek történetvezetés, igényesség, jól felépített, átgondolt forgatókönyv, borús, sötét képi világ, remek atmoszféra és egy szép Malin Akerman.

Nagyon tetszett!
80%

Aki pedig véletlenül felfigyelt Jackie Earle Haley-re, annak kötelező az Apró titkok megtekintése is!


9486. Smitty (2009-10-27 08:44.19) aaaaa
Rinoka (2009-07-05 11:51.25)

Sok vontatott,túlspirázott filmet láttam már,de ez túl tesz mindenen.A rétes kutya fa..a ehhez képest,olyan mint egy brazil sorozat.Tele van felesleges dolgokkal,agyonkuszálva,nehogy már kibogózd ki kivel van.Azt hittem a "barátok közt" amerikai változata 3 órába tömörítve.A látvánnyal semmi gond,de a kalapos csávót kivéve semmi érdekfeszítőt nem mutatott senki.Ráadásul olvastam 3 órán keresztül.Na ez volt a "GOOD"


9485. Smitty (2009-10-27 08:43.58) aaaaa
-OJ- (2009-07-04 15:12.31)

Nem volt rossz, de azért pl a Dark Knight-nak a közelébe nincs, sem a karakterek sem a történet szintjén.
Leginkább a történettel van gond, mert a számtalan flashback ugyan nagyon jót tett a karakterek teljeskörű bemutatásához, de éppen ezért a film legnagyobb részében semmit nem halad előre a főszál - pedig én nem olvastam az eredeti képregényt, de így is 10perc után rájöttem hogy ki áll az események hátterében és nem sokkal később arra is hogy mit akar - ehhez képest az egész befejezés nem volt valami nagy szám, valami sokkal grandiózusabbra számítottam.
Ahhoz képest milyen sötét világvége hangulat volt a film első felében (az intro zseniális), a másodikra ez teljesen megszűnt, egyáltalán nem lehett érezni hogy mindjárt repkednek az atomrakéták, és ezt főleg azért mert teljesen feleslegesen elfecséreltek egy csomó időt Laurie és Daniel kapcsolatára amit kb 5percben meg lehetett volna oldani a sok enyelgés helyett.

Szóval jó film, tetszett is, de tény hogy a nagy hírverés után ennél jobbra számítottam (és sokkal kevesebb üresjáratra).


9484. Smitty (2009-10-27 08:43.36) aaaaa
Skull (2009-07-04 10:42.42)

A mozis változatot nem vettem szemügyre, de tegnap szerencsém volt a rendezői változathoz. Összességében egy nagyon korrekt, ütős film.
Viszont amikor elkezdtem nézni, az első 20-30 perc nagy pangás volt. Valahogy nagyon vontatott volt az a része a sztorinak, bát azt már akkor is éreztem, hogy <Rorsek> (nem tudom hogy kello leírni) a nagy kedvencem lesz... és az is lett.
Nagyon tetszett ez a naplófelolvasós történetmesélés <Rorsektől>. Ez az USA, amit itt felvázoltak a néző előtt, hangulatában valami töikéletesw volt a film szempontjából, még egy pont a filmnek.
A színészi játék is nagyon ott volt, igazi nagyágyúk kerültek a filmbe.
Először nagyon ellenszenves volt a Komédiás karaktere, de amikor leugrott Archie-ról, szétverte az embereket, és elmondta a Bagolynak a mondanivalóját, ott megenyhűltem iránta, s egészen megkedveltem, mint karaktert.
Jon. Nah ő volt az, akit nagyon ellenszenves kakrakternek tartok. Engem végig irritált az ürge, csakk akkor volt közömbös, mikor a múltjáról mesélt.
A sztori tökéletes, a hangulat lebilincselő, a látvány káprázatos volt a filmben. Összeségében annyira bejött a film, hogy még a minap beszerzem majd a Watchmen I. képregényfüzetét.


9483. Smitty (2009-10-27 08:43.13) aaaaa
G-ergo (2009-07-02 12:34.24)

Nagyon sokat vártam a filmtől, pedig nem olvastam a képregényt, csak a hozzáfűződő cikkeket, amikből pl. azt is megtudtam, hogy a „100 legjobb angol nyelvű irodalmi mű 1923-tól napjainkig” egyike. Ami - ha hozzá vesszük még azt is, hogy egy képregényről beszélünk - kurva nagy dolog!
Na, ezt figyelemben véve vártam, mint a messiást, a mozit. És most végre megnézhettem… Hát mit is mondjak, nem csalódtam. Egy cseppet sem! Zack Snyder a Holtak Hajnalával és a 300-al bizonyított, bizony helye van a szakmában. Nem is akármilyen… Nálam pl. mindkét filmje, kedvencek között van. Mindhárom! Eszméletlenül lenyűgöző film! Minden téren. A látványban biztos voltam, hogy nem lesz hiba, a rendező korábbi műveit ismerve. Nem is csalódtam. A lassításoknak mindenhol helye van, néhol pont a képregény egy-egy képe alapján merevednek meg a karakterek (ezt csak onnan tudom, hogy az első 3 fejezetet olvastam már párszor:))
A történet lenyűgöző. Remekül felépített ráadásul, telis-tele van arcon csapós társadalomkritikával. De erről nem is írnék többet, ez a lényeg! Mindenkinek meg kell nézni, vagy el kell olvasni!:D
A színészekkel nem volt gond, mindenki hozta a kötelezőt, csak Jackie Earle Haley tűnt kiemelkedőnek Kovács Valter szerepében:)) Bár lehet csak azért, mert vele, azaz Roschrach-al szimpatizáltam leginkább…:)
Áá, nem is tudok értelmeset írni róla. Látni kell. Nálam benne van a Top 10-ben, fej-fej mellett a Dark Knight-al. Nem gondoltam volna, hogy 2 képregény adaptáció is ilyen előkelő helyre kerüljön a listámon… Nem mintha baj lenne:)) 10/10


9482. Smitty (2009-10-27 08:42.41) aaaaa
Smitty (2009-06-29 14:52.26)

Üdv mindenkinek! Beestem, el sem hiszem, hogy végre ez is sikerült. Azt hiszem bőven itt az ideje kiegyenlítenem a tartozásom, íme egy vélemény Smitty billentyűzetéről:

Ha valaki képregény-adaptálásra adja a fejét, mindig keményfába vágja a fejszéjét, mert egy képregénynek – pláne, ha egy Watchmen-szintű kiválóságról van szó – mindig van egy rajongótábora, akik nem nézik jó szemmel, ha valaki kéretlenül „tönkreteszi” kedvencüket. Azért Zack Snyder megmutatta, hogy nem tartozik a kontárok közé, a 300-zal bizonyította, hogy lehet készíteni művészi képregény-adaptációkat is, nemcsak amolyan fércmunkákat, vagy a Marvel képregényekből futószalagon gyártott iparos-munkákat.
A Watchmen szerintem az egyik legjobban sikerült alkotás a műfajban, nem egy, a comic alapján készített film, hanem tényleg a képregény elevenedik meg. A látványvilág zseniális, hiszen tekintettel kellett lenni arra is, hogy a sztori nem a legmodernebb időkben játszódik, és annak ellenére, hogy egy alternatív dimenzióról van szó, nagyon is a mi valóságunkat idézi ugyanaz a korszak, leszámítva a maskarás jótevőket és a járkáló atombombát. Tehát egy nyolcvanas évekbeli (sőt, egyes jelentekben ugye még korábbra is visszatekintünk) sci-fi-hez mérve lenyűgöző az egész, ahogyan azt Snydertől el is várhatjuk.
A hangok, azoknál legalábbis, akiknél számít szintén nagyon eltaláltak, Rorschach érdes hangja például sokat dob az egyébként is nagyszerű hangulaton. Tudom, ezzel kevesen vannak így, de engem Manhattan hangja kifejezetten zavart, valahányszor megszólalt, enyhe émelygés fogott el és olyankor mindig a falra másztam gyakorlatilag, persze én kicsit másképp látom és hallom ezt a Ti világotokat, így talán elnézhető nekem. A zenék szintén jól lettek összeválogatva, megszólal jó néhány klasszikus, mindig jól időzítve, a megfelelő jelenetekhez.
A szereplők közül mindig mindenki (tisztelet mindig a kivételnek, akik erősítik a szabályt, ugye) Rorschachot emeli ki, de szerintem – főleg, ha egy csapatról szól – régen rossz, ha csak egyetlen szereplőt lehet kiemelni egy filmben. Az én meglátásom szerint mindenki igyekezte hozni a karakterét, több-kevesebb sikerrel.
A mondanivalója szerintem elég egyértelmű, kiválóan világít rá az emberiség tökéletlenségére, hogy mi kell ahhoz, hogy összefogás legyen, és Ozymandias sem ítélhető el teljes mértékben azért, amit tett, hiszen a meglátása szerinti egyetlen és legcélravezetőbb megoldást választotta ahhoz, hogy megtegye, elérje azt, amit a legtöbben álmodni sem mernek, még csak utópisztikusan sem gondolnák, hogy ilyen lehetséges.
Azt meg mindenki döntse el maga, hogy érdemes-e az idejét vesztegetni a filmre, és elgondolkodni azokon, amiket látott.


9481. Smitty (2009-10-27 08:42.16) aaaaa
E T (2009-06-21 17:16.36)

Hát szóval: Roschak (előre is bocs a hibás angolért, de nem keresem most ki pontosan őket, csak úgy írom) egy tökéletesen megírt és megformált figura. Ő az igazi Ász a filmben, és a történetben is. Imádnivalóan ember. A halálbüntetés oldalon lévő blogolásokra szinte válaszol amikor azt mondja "az embereket letartóztatom", de azt, aki megeteti az elrabolt kislányt a kutyákkal azt nem , mert az nem ember. Meg a börtönben, amikor azt kiabálja : Nem én vagyok összezárva veletek, hanem ti velem." Manhattan egy nagyon összetett jellem, vagy várjunk, őrá talán az illik: Akkor már baj van, ha az embereket használom, és a tárgyakat szeretem, ahelyett, hogy a tárgyakat használnám, és az embereket szeretném." Viszont ő mondja a legszebbet a végefelé, amikor a csodáról beszél, hogy a két káosz emberből ( a lány szülei) ő a csoda. A Komédiás el lett szúrva. (bocs, de így van) Persze nem a szinész, hanem valahogy nem figyeltek a képregényre, az indítékaira. Ő nem szadista, aki előbb elveri a nőt, csak nem bírja, ha kidekorláják a képét. A képregényben is ott a billiárdasztalnál a nő tíz körömmel esik neki, és azért indul meg a verekedés (ami kissé egyoldalú természeteen az erőviszonyok miatt), és arra jön az emlékezésben a vietnámi nő, aki végigvágta az arcát. Itt viszont egy sima ökölcsapás van a nő részéről, ami elrontja a lényeget. A Dan meg a csaj, Laure ugye? Hát ők olyan vagyunk, és leszünk típusok. Az igazi túlélők, akik sose helyezkednek szembe nyiltan semmivel, de így nem is kerülnek igazi életveszélybe. Arra a fáraó-s fiúra pedig nehéz igazán haragudni, vagy legalább is gyűlölni, hiszen a világ békéje vajon mennyit ér? Meg lehet-e azt fizetni? Van-e áldozat, ami kevés érte? Van az a mondás, hogy a cél szentesíti az eszközt, csak általában az eszközt azt nem szokták megbocsátani. És el kell olvasnom a képregényt, mert a vége szerintem kissé elnagyolt, nem derül ki minden rendesen, de lehet ez a film rövidségének a hibája. Ennyi úgy hirtelen.


9480. Smitty (2009-10-27 08:41.54) aaaaa
Zidane15 (2009-06-03 12:51.29)

[link]

Na tessék ez már kritika csak bírjátok végig olvasni megéri én mondom!


9479. Smitty (2009-10-27 08:41.31) aaaaa
Globo Gym Purple Cobra (2009-04-20 23:59.29)

Gondolom ide nem kritikát írni jár a nép!

Én azért megpróbálok valami hasonlót:
Hihetetlenül érdekes film volt, amellett, hogy sok helyen rendkívül vontatott. A sava-borsát az adja, hogy ez nem egy szuperhős film, köszönőviszonyban sincs a kategória más filmjeivel, sokkal inkább drámai- emberi sorsokat bemutató alkotás, lélektani kérdésekkel, amelybe a közönség kedvéért azért jópár akciójelenet is bekerült, hogy azért annyira ne lógjon ki a sorból.
Egész végig fogalmam sem volt róla, hogy mit akar a rendező ezzel kezdeni, mit akar kihozni a filmből, és még most sem teljesen tiszta- éppen ezért volt egyedi, más hangú- élvezhető (na ezt azért zárójelbe kell raknom)
SPOILER
Amikor a végéhez értem, úgy éreztem, mintha egy Jean-Paul Sartre drámát néznék a jó és a rossz viszonyáról, arról, hogy egy adott helyzetben rossz tett (emberek elpusztítása) vezethet a közösség javához (világbéke), és régen vártam már, hogy valami hasonló mondanivaló megjelenjen a vásznon- tudatosan, vagy tudattalanul, az lényegében mindegy!

Egyedi film- amit néhányan szeretni fognak, a többség kevésbé lesz képes elfogadni- ez benne van a pakliban... ha még nem láttad, és meg akarod nézni, akkor ne egy egyestés szórakoztató filmre számíts, mert nagyot fogsz csalódni...


9478. Smitty (2009-10-27 08:41.10) aaaaa
Byrnes (2009-04-17 15:45.38)

Azzal kezdeném, hogy nem vagyok képregény-fan. Jelen esetben sem szereztem be a motion comicot, a karakterekkel és a történettel sem voltam teljes mélységeiben tisztában. Mégis vártam ezt a filmet, mert azt hallottam róla, hogy szakít a hagyományos képregényfilmes vonásokkal. Merték vele megkockáztatni a bukást, merthogy erős az alapanyag, és mert Snyder elég bátor volt hozzá (a tehetségéről kezdek meggyőződni). Valahol megértem, hogy nem volt konfetti és virágeső a film fogadtatását illetően, hiszen az emberek többsége egyszerű szórakozást várt, akciót és pörgést a játékidő nagy részében. Meg persze totális kiszabadulást a hétköznapi valóságból, valami nem evilágit, erre itt van ez a történet, amibe beleszövődnek jelenkorunk aktuális problémái, ráadásul a szuperhősök sem igazán szuperek (egy kivétellel), pláne nem hősök, legalábbis a politika lenyomja őket egy időre. Olyat is hallottam, aki maximálisan elismeri a filmet, minden szempontból, mégsem működik nála, nem volt meg az az élmény, amikor tágra nyílnak a szemei, és belesüpped a fotelbe. Hát nem tudom, ki hogyan élte meg, nekem bejött. Emiatt is többek között, hogy nem olyan átlagos, nem megszokott - persze ezt úgy értem, a Pókemberen és Supermanen nevelkedett alanyok számára, nem az ínyencekről beszélek. :) A látvánnyal meg voltam elégedve, felébresztette szunnyadó fantáziámat, ez nálam igen fontos. Egyetlen bajom volt csak vele: a sztori szerint a világvége közeleg, atomháborúra készülnek a nagyhatalmak, ennek ellenére nem igazán észlelhető a kaotikus hangulat, semmi zűrzavar, se rettegés. A színészekről csupa jó benyomásom volt, a kedvenc persze a Rorschachot játszó Jackie Earle Haley, abszolúte pszichomanus tipus, a legapróbb részletekig. Jeffrey Dean Morgant már az Odaátban is bírtam, most sokkal nagyobb volt a kihívás, de pöpecül megoldotta. Billy Crudup számomra mindig az a szolídan szépember volt, soha a büdös életben ki nem választottam volna Dr. Manhattan szerepére, erre nesze neked, az arcával életet lehelt a kék melákba. A csajok dögösek, a Bagolyt nagyon tudtam szeretni, ahogyan csendesen sóvárgott a régi élete után, Veidt meg kellően felsőbbrendűre sikeredett. Azt sajnálom, hogy ez a filmhossz is nagyon kevés volt ennyi erőteljes karakter kibontakoztatására. Szóval, nálam a Sin Cityt és a Batmant nem taszította le a trónról ez a film, de ott menetel mellettük.


9477. Smitty (2009-10-27 08:40.48) aaaaa
Supiman (2009-03-30 18:47.26)

Újranézés utáni értékelés:

Nos, véleményem szerint ez a film egy stílus egybefoglalása és annak csúcspontja.
Ez a stílus a képregényfilmek. Nagyon sok rendező, sok különböző szemszögből próbálta megközelíteni a témát, több - kevesebb sikerrel. Véleményem szerint a legjobb alkotások ebben a témában Richard Donner, 1978-as Superman-e, a 2005-ös Sin City, a 2006-os V mint Vérbosszú, a 2008-as A Sötét Lovag, és az abszolút etalon, ami a legjobb a témában a Watchmen.

Sergio Leone, Volt egyszer egy vadnyugatával tudnám párhuzamba vonni, mely a spagettiwestern stílusnak a csúcsa. Leone ezzel megcsinálta a legjobbat, amivel lényegében ki is végezte a stílust, mert utána már nem bírták felülmúlni, és anyagi sikert sem tudtak elérni. Persze, magát a stílust is Leone teremtette, ami eléggé divatba is jött annó, tucatjával jöttek, majd Leone le is zárta.

Szerintem a Watchmen is egy ilyen zárás. Persze, ez csak az én nézetem, tényszerűen csak pár év múlva igazolódik be.(Anno a Volt egyszer egy vadnyugat is bukás volt, az utókor emelte fel mai kult státuszára.) De szerintem, Zack Snyder megcsinálta a legjobb képregényfilmet, és érdemben ezzel ki is végezte a stílust. A 2000-es évek elején nagyon divatba jöttek a képregényfilmek, kaptuk őket mint a cukrot, és a divat ki is termelt egy korszakzáró filmet. Lesznek még jó képregényfilmek, de szerintem idővel kikopnak majd, vagy elkorcsosulnak.

Az a film, ami karcolja a Watchmen szintjét az a TDK, de nem éri el. Szeretném, nagyon szeretném, hogy elérje, de nem tudja. Ezt a filmet, spagettiwesterni párhuzamba a Django-val, vagy a Keoma-val tudnám vonni, azok karcolták anno a nagy filmet.

Szóval, ez most egy csak meglátás. A film nézésének felénél ötlött fel bennem ez a gondolat, amit most így leírva szentesítenék. Az, hogy ez, így van, vagy lesz, nem tudom...de majd kiderűl:)


9476. Smitty (2009-10-27 08:40.11) aaaaa
Prüstü (2009-03-29 12:11.13)

Jó kis film, nagyon jól megcsinálták télleg korhű számítógépes technikával, Mr. Manhattan valami eszméletlen jól sikerült. Volt normális storyja, sok képregény adaptációval ellentétben. Nagyon tetszett, hogy a hősök nem tipikus "eszmei jó" karaktert alakítanak, hanem kökemény szopszhipotata emberek, mert akárhogy is nézük ebben a gajdult világban, azoknak akik felveszik a harcot a "gonosszal", nem árt hogyha ő magában is rejtőzik a gonosz. Tetszett még maga a társadalom bírálat, ahogy Mr. Manhattan rájön, hogy minek mentse meg ezt a tetves világot, hisz idővel úgyis felfalná önmagát, mint kb Romero zombis filmjei, mintha a bűntetés méltán jogos lenne. Maga a drasztikus megoldás, azért sztem nem a legjobb megoldás volt, hogy most kinyírok x millió embert, és akkor helyreáll a rend, lófaszt, ezt nem tusolhatták volna el így. Na meg Paul simon - sound of silence alatt a temetés jelenetnél , kicsordult egy könycsepp a szememből, hisz az egyik legszebb zene, amit szűlt az elmúlt 60 generációja, az oda tette magát rendesen, főleg ahogy ábrázolják azt a lefelé néző női szobrot , nagyon megható jelenet, le a kalappal. ezért az 5 pont.,mindezek előtt:)


9475. Smitty (2009-10-27 08:39.43) aaaaa
Valentino (2009-03-28 19:24.55)

Néhány érdekesség a filmmel kapcsolatban, amit ezeddig nem emlitettünk meg:

A 10 éves Rorschach-ot Eli Snyder, a rendező kisfia alakítja. A fiú az apja által rendezett 300-ban is szerepelt, ott a 7 éves Leonidászt játszotta.

A Terry Gilliam, Sam Hamm (Batman - forgatókönyv) és Charles McKeown (Brazil - forgatókönyv) nevével fémjelzett 1990-es változatban Arnold Schwarzenegger lett volna Dr. Manhattan, Robin Williams Rorschach, Richard Gere vagy Kevin Costner Dan Dreiberg/ Éjjeli Bagoly, Gary Busey Eddie Blake/ A Komédiás, mig Jamie Lee Curtis Laurie Juspeczyk/ Selyem Szellem. A számos szkriptmódosuláson átment tervezet utolsó verziói radikálisan különböztek volna a regény végkifejletétől.

Gilliam megfilmesithetetlennek nevezte a Watchmen-t, és egy 4 órás tévéverziót látott optimálisabbnak.

Greengrass Hilary Swank-et szemelte ki Laurie Juspeczyk szerepére.

Greengrass verziójában Joaquin Phoenix játszotta volna Jonathan Osterman-t, ismertebb nevén Dr. Manhattan-t. Phoenix 2008. októberében visszavonult a szinészettől, hogy zenei karrierjét egyengesse. Ugyanebben a változatban Daniel Craig vagy Simon Pegg alakitotta volna Rorschach-ot és Sigourney Weaver-re szállt volna a 65 éves Sally Jupiter szerepe.

Zack Snyder Terry Gilliam, Paul Greengrass és Darren Aronofsky után vállalta el a filmváltozat rendezését.

Alan Moore-et az ősrégi és kifulladt Charlton Comics figurái inspirálták a karakterek megalkotásakor. A Charlton kiadóra más formában is történik utalás a regényben és valószinüleg a filmben is.


9474. Smitty (2009-10-27 08:39.03) aaaaa
Enzselik (2009-03-24 13:35.26)

Cinema értékelés a filmre: 85%.
Idéznék a kritikából:
[...] Minden mondatnak mázsás súlya van, a történet pedig - képregényhez képest - bonyolult időszerkezetre épül, annyi mellékszállal és a szereplők közötti kapcsolattal átszőve, hogy Tolsztoj is megirigyelné. Épp ezért első nézésre nem is lehet eldönteni, hogy a néző miként is érez a film iránt. Felkavar, lenyűgöz, dühít, vitára késztet. Tökéletes szuperhősmozi, mely ugyanakkor földig rombolja az ismert kliséket. Ez köszönhető részben a szereplőgárdának, sztárok helyett fajsúlyos, hibátlan alakítást nyújtó színészek sorakoztak fel.
Azt mondják, minden kornak megvannak a saját hősei. A Watchmen hőseit - és Moore éleslátását elnézve - kezdhetünk szégyenkezni. Bár lehet, hogy az egész csak egy vicc. A Komédiás tudta a választ.
A kritika végéből idéztem.


9473. Smitty (2009-10-27 08:38.37) aaaaa
Z79 (2009-03-23 17:25.55)

Hát nekem csalódás volt. Szögezzük le nem kívánom megbántani a rajongókat és magát a képregényt csak felületesen ismerem. Ha abból indulok ki, hogy a film nem csak a rajongóknak, hanem szélesbb közönségnek készült(150 milla + marketing esetén valszeg ez a szitu)akkor nem teljesítette a feladatát.A rengeteg ídősík váltás, a komplexitás mellett időnként rettenetesen belassult,kb a felétől vett fel tisztes tempót. Tekintve az ötletes kezdést és az első, zúzós akciót a tempóvesztés szinte fájdalmassá vált. Úgy érzem ez a képregény 2 egészestés filmben jobban kibontakozhatott volna,emészthetőbb lenne.Így egy sűrű , szinte átláthatatlan masszává vált, naturalizmusa nekem helyenként kicsit sok volt.Való igaz, komoly kérdéseket boncolgat, a látvány és a zeneválsztás telitalálat volt, de nekem ígyis csak 2-es az osztályzatom.Tisztes próbálkozás, látszik a munka és pénz amit beleöltek,de nem állt össze... sokan kimentek a film nagyjából felénél, ez persze nem minősíti a filmet.(anno a Harcosok klubja közben láttam ilyen reakciót, nekem ettől függetlenül nagyon bejött..)


9472. Smitty (2009-10-27 08:38.15) aaaaa
Enzselik (2009-03-21 18:06.19)

Képregény és film
(Spoiler)
A képregény olvasása közben a vége felé azt gondoltam, hogy jobb előbb megnézni a filmet, majd elolvasni a képregényt, de ez is annyira szubjektív, embere válogatja. Szóval, én ebben nem is adnék tanácsot senkinek.
Nagyon megfogott ez a világ engem, látható, hiszem már elég régóta látogató vagyok ezen a fórumon, ami eddig távol állt tőlem.
Hiába játszódik a sztori '80-as években, napjainkban is megállja a helyét. Olyan problémákat feszeget, amik most is aktuálisak, és még milyen sokáig azok is lesznek..(hacsak nem jön tényleg az a bizonyos bolygó felénk, hogy egy reset legyen..)
Nagy hatással volt rám tehát a film, és alig várom, hogy újra és újra megnézhessem később. Mozi után tudtam, hogy kell nekem a képregény és, hogy biztosan meg fogom venni. Ez már egy nagy pozitívum, mondjuk ezt már írtam is egyszer. Megtehettem volna, hogy a netről szedem le, de én nyomtatott verzióban akartam a polcomon, úgy az igazi.
Nem szeretnék olyasmit írni és nem is látom értelmét olyan kijelentéseknek, hogy a képregényből ezt meg azt a részt is bele kellett volna tenni, mert nincs értelme. Majd, ha kő gazdag leszek, előszedek én is egy jó képregényt, és úgy formázom, ahogy én szeretném. Ez Snyder műve most, ő így látta, ez élt a fejében, az ő szubjektív alkotása ez. És nekem tetszett. Engem megfogott vele, le se tudtam venni a szemem a filmről. Tetszett a világa, a színei, a hangulata, a zenék, a színészek, az akciók, minden. És azt kell mondanom egyébként-bár ennek sem sok értelme van, tekintve, hogy más műfajokról beszélünk-, hogy jobban betalált nálam a film, mint a képregény. A vége is jobban tetszett a vásznon, mint a lapokon, ez is szubjektív persze. De elismerem Moore munkáját, hihetetlen képregényt hoztak össze! És tényleg nagyon oda kellett figyelni, ahogy párhuzamosan hozta egymás mellett a történeteket. Le a kalappal, tényleg.
Most ennyi jutott eszembe hirtelen...


9471. Smitty (2009-10-27 08:37.40) aaaaa
Anitabagwell (2009-03-20 18:31.17)

Na huuuuhaaaaa!
Megnéztem. Hát nagy teljesítmény ennyit ülni egyszerre a hátsómon, szóval már ezét büszke vagyok magamra :D.
4*, mert voltak olyan pillanatok mikor elvesztettem a vonalat, aztán hamar megtaláltam, de már felidegelt addigra egy kicsit, az a pár pillanat, amikor se kép se hang nem volt nálam. A film hossza is inkább negatív számomra, ez baromira sok volt szerintem! De ennyi. Ennyi a negatívum, és ez is csak szerintem.
Szóval, le a kalappal az alkotók előtt egyébként, nagyszerű mozi lett! Látványra még a 300-tól is jobban bejött, baromi jó lett, tényleg. Snyder látásmódja egészen elképesztő, mostmár végképp bekerült a nagybetűs kedvenceim közé. Nem semmi munka volt! Egyébként érdekes, nekem nem nagyon jönnek be az ilyen "fantasztikus" filmek, de azért el lehet velem hitetni, és akkor nagyon tudom élvezni. Snyder szinte hipnotizált, egyáltalán nem zavartak az effectek, sőt nagyon nagyon tetszettek. Nálam a 2 véglet szokott lenni: vagy annyira nem tetszenek az effektek, hogy kimegyek a moziból, vagy pedig nagyon tetszenek. Snyder pedig nem tud hibázni, azt az eget, de nagy bűvész ez a fickó!
Színészek is jók voltak, mindenki nagyon tetszett. Főleg Jackie Earle Haley, akivel egyébként is érdekes a "kapcsolatom". Nyilván ez nem a reklám helye :P de azt azért el kell mondanom, ha már felmerült az ő neve, hogy rengeteg filmet láttam már eddigi rövid (de annál tömörebb:D) életem során, és akkora hatással, mint Jackie Earle Haley az Apró titkok című filmben... na akkora hatással még nem volt rám színész! Azóta akárhányszor látom, a víz kiver tőle, a zsigereimig hatolt, egyetlen szerepével. És ahogy látom a többi filmjeit... nem okoz csalódást! Nagyon tetszett watchman-ként is Rorschach szerepét mintha ráírták volna.
Amúgy mióta kijöttem a moziból, elég sokat gondolkodok.... voltak ütős mondatok a filmben, olyanok, amiken majdnem sírtam, hogy hova a p****ba halad így az emberiség? Áh, nagyon komoly volt, főleg, amikor Jon osztotta az észt, na ő mondott olyanokat, amitől a vér megfagyott az ereimben.
Érdekes alkotás, szerintem el fogom olvasni a képregényt, bár biztosan mégjobban el fogok keseredni.... mindig aktuális téma lesz az emberek önpusztítása??? áh, sajnos, azt hiszem igen.
Mit szeretnék még kiemelni lássuk csak... ja megvan! FILMZENE!!!!! TE JÓ ÉG!!!!!!
jópár éve nem hallottam ilyen ütős filmzenét. Ezt is nagyon eltalálták!

Összességében, az én ízlésemnek ez 4*, a maga nemében viszont kimagaslóan tökéletes, és gyorsan ideírom, hogy SZERINTEM, csak, hogy ne támadjanak:)



9470. Smitty (2009-10-27 08:37.05) aaaaa
June08 (2009-03-19 10:01.16)

„- Mi történt az amerikai álommal?
- Megvalósult. Azt nézed!”
Egy film, aminek van filozófiai mondanivalója, alternatívát mutat, kérdéseket vet fel. Te mit tennél? Igazat adsz "ennek vagy annak"? Elítéled….? Ami megkerdojelezi a mindig a jó érdedekében, csakis a fehér oldalon álló amerikai hős mítoszat. De hát mi mást vártunk volna Alan Moore-tól..:) Aki akcióra várt, az bizony tényleg úgy érezhette csúnyán átverték. Én is azt vártam, meg ragyogó képi világot (afféle 5. elemeset), ehelyett moralizálást kaptam, meg szenvelgést, társadalomkritikát, meg egy kis akciót (pont annyit, hogy elgondolkoztam rajta, ugyan mikor és hol fejlesztetik (tettek) ki a harci stílusukat és emberfeletti erejüket. Mert az erejuk emberfeletti, mégha emberfeletti képességeik nincsenek is) és nagyon élveztem. Meg kellene még néznem másodszorra és harmadszorra is, annyi apró részlet maradt még benne. Tetszett, hogy átérződött a képregényi világ, szamomra először az öreg Komédiás megjelenítésével – kétoldalt ezüst csik a hajában, vastag szivar a szájában, ami megadta a valószerűtlenséget, az utópisztikus hangulatot. Nekem egyáltalán nem tűnt fel az egyeseket irritalo szinfónikus zene, annyira magával ragadóak voltak a hangulatnak megfelelően választott XX.századi klasszikusok.:) Még a lufis szám is jó, hiszem a lány könnyűnek, vidámnak érzi magát (kiszabadulva a nehezen érthető kékségből!-ahová egyébként a lufik tartani szoktak), amikor a vacsorán van. Természetesen Ozymandiasról és cselekedeteiről Shelley verse kellett, hogy eszembe jusson: „nevem Ozymandias Urak, ura”. Aki aztán elfeledetten, elhagyottan, romokban marad a „sivatagban”. Vajon előre tudta mi a sorsa? Eszembe jutott, az „ember sárkányfog-vetemény” metafora, vess egy követ közéjük és egymásnak esnek. Itt meg pont ellenkezőleg történt. Ami vajon reményre adhat okot? Feláldozni a többségért a kisebbséget idea máshol (és máskor is) előfordult már, de itt duplan ala van huzva, plane, hogy a döntéshozók nem pszihopaták, csak a jobb jövő reményében cselekszenek. Tetszett a vége, a sejtetés, hogy a világ sorsa megint egy ember kezébe kerülhet, döntésén múlhat. Csomó minden mást tudnék írni, amiért szimpatikus volt, de ez nem rajongói oldal:) (Még akkor sem, ha Z.,V.,S.,E. annak használják:)) ) Biztos bele lehetne veszni és kötni a részletekbe, de szerintem a mondanivaló szempontjából ez lényegtelen és fölösleges is. Jó hogy van ilyen mozi is, ami szembeszáll a kereskedelmi csatornák valosagshow aradataval, agymosó adásaival már akinek maradt agya…
Megjegyzem nem olvastam a képregényt.:)


9469. Smitty (2009-10-27 08:36.38) aaaaa
Dark Bakter (2009-03-18 09:42.31)

Szerintem klassz kis film! Nem az a hagyományos értelembe vett szuperhős film, de éppen ez a legnagyobb erénye, hogy sokkal emberibben és emberinek mutatja be a hősöket, mint mondjuk egy Fatasztikus Négyes! A rendező pedig az az uriember, akinek a Holtak Hajnala remake-et és a 300-at is köszönhetjük! Látványos akciók itt is vannak, de nem egy akcióorientált adrenalin döpping az első perctől, az utolsóig! Vannak benne azért giccses látványorgiákkal megtüzdelt jelenetek, de szerencsére nem ez a domináns!
SPOILER veszély!
A maszkos igazságosztók - az Őrzők - őrködtek a rendefelett, segítettek a rendőröknek... Segítették a hadsereget Vietnámban... Itt a hidegháború, a Szovjetúnió veszélyt atomfegyvereivel a világra és az USA-ra... A történet a 80as évek közeépn játszódik... Az elnők Nixon!!! Hm... úgy tűnik a Watergate-ügy a képregényben nem következett be... A legtöbb szuperhős lemorzsolódott, civil életet élnek, meghaltak, vagy elmegyogyóba vannak... Pedig szükség lenne rájuk... A történet sacc per kb így keződik... Innen indul a cselekmény! nagyon tetszik hogy a hősök hétköznapi emberként vannak bemutatva, ráadásul a múltukról is kapunk információkat...
A karakterek nem rosszak! Daniel egy sima hétköznapi szürke figura, pedig a fénykorban ő is remek hős volt!
Carla Gugino kissé elvan maszkírozva, de szépsége az öregítő maszkon is átsugárzik... Lányát és egyben utódját Miss Jupitert, Malin Akerman játszik, aki az Agyő nagy Ő című filmből lehet ismerős, mint Ben Stiller felesége... Formás hölgyemény! És az a latex cucc! Azok a lábok, azok a harci mozdulatok... na mindegy...
Dr. Manhatten egy balesett miatt lett szuperhős... A legelvontabb, számomra legkevésbé szimpatikus figura...
Na de az abszolut kedvenc az Rorschach és Komédiás! Komédiás a legcoolabb!
Rorschach viszont valahogy a legembereibb... A cucca, a maszkja, a stílusa... Remek karakter! és a végén sem hazutolja meg a nevét...
Érdemes megnézni, nem azt kaptam amit vártam, talán kicsit többet nyújtott a film, mint egy szimpla szuperhős film...
Remek a hangulata, remek a képi világa! Jó a sztori! Vannak benne látványos jelenetek! Izgalmas!
Első megtekintés után egy nagyon erős 4*-os alkotás... Lehet, hogy később változni fog a helyzet... Aki teheti nézze meg...


elejére ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... végére

Kapcsolódó fórumok

VéleményekNyolcadik utas, 2024-09-28 17:2911118 hsz
Ki a kedvenced?Sonny19, 2018-07-08 15:5780 hsz
Kedvenc beszólásodSonny19, 2018-06-23 01:1736 hsz
Watchmen - A Tales of the Black FreighterCapt.JackSparrow, 2015-11-19 21:2160 hsz
KérdésekCapt.JackSparrow, 2014-12-21 14:03148 hsz
Melyik a legjobban sikerült verzió a 3 féle közül ami készült ?NumberOfTheBeast, 2014-06-10 10:5511 hsz
Watchmen OFFtopikZidane15, 2014-02-17 10:02424 hsz
Képregényfilmek - Melyik tetszett a legjobban?Pelikanbence, 2012-12-29 14:51206 hsz
Watchmen - Under the HoodBrundle, 2012-12-27 12:091 hsz
Mi történt volna, ha folytatódik a Watchmen?Starfox, 2010-09-21 22:03125 hsz

Összes Watchmen - Az őrzők fórum (14 db)
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk