Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-03-06
A konyha
Andrea szeretete
Fekete kutya
Haláli állatok hajnala
Mickey 17
Mindörökké tiéd

2025-02-27
A majom
Emilia Perez
Riefenstahl
Rokonszenvedés

2025-02-20
A birodalom
Mágikus állatok iskolája - Az Erdő napja
Rosszfiúk: Füllentések és alibik
Szeptember 5.
Szeretetreméltók
Szimat naplója

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Gyerekjáték (2019) (Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Mocskos kis levelek
- HBO2, 16:15
Transzcendens
- Film+, 16:20
Jelek
- Moziverzum, 16:40
The Commuter - Nincs kiszállás
- Filmbox Premium, 16:45
Utánunk a tűzözön
- Film Café, 16:45

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Timothy Spall (68)
Donal Logue (59)
Adam Baldwin (63)
Daniel Olbrychski (80)
John Pyper-Ferguson (61)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg
Für Anikó - Vélemények
2022-es választás
Mit hallgatsz most?
A gyermek (2019) - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Batman Superman ellen - Az igazság hajnala aaaaa
Brianne Howey aaaaa

 

Fórum - Az ismeretlen Drakula - Vélemények (3. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

1 2 3 4
32. Guilaine (2014-10-25 00:35.23) aaaaa
Mindent összevetve, nem volt ez rossz. A sztori persze nem sokat ad a valós történelmi eseményekre, de megáll a lábán, sőt néhol egészen kreatív. Egy általam kifejezetten szépnek tartott attitűd képezi a történet alapját - az áldozatkészség a lényege, önmagunk feladása azért, hogy a szeretteink számára reményt biztosíthassunk. Ez a mondanivaló szerintem egy becsülendő világnézetet képvisel: alapvetően ezek az áldozatok is szeretetből/szerelemből fakadnak, és úgy vélem nem lehet valaki a "gonosz fia" hogyha ilyen tiszta áldozatok meghozására képes, és jó cél érdekében tagadja meg önmagát. A film is valami ilyesféle üzenetet közvetítő finissel zárul; és ami a befejezést illeti, nekem az különösen tetszett, elég spirituális vagyok, szóval a (SPOILER) szerelme reinkarnációjának megtalálása az én szememben gyönyörű húzásnak számított és plusz piros pontot kapott - persze aki nem hisz az ilyesmiben, az nem biztos, hogy ennyire odalesz egy ilyen zárástól.
Emellett természetesen ellőttek pár olyan fordulatot is, ami nem hogy nem tetszett, hanem egyenesen kizökkentett a történet menetéből, és ebbe később nagyon nehéz volt újra belefeledkeznem.
A színészekkel maradéktalanul elégedett voltam: Luke Evans kellőképp kidolgozott karaktert alkotott nekünk Vlad szerepében, aki szédelegve tántorog a sötétség és fény határmezsgyéjén, és csak családja iránti szeretete teszi vámpírléte ellenére emberivé, Dominic Coopernek nem tudom minek volt kifestve a szeme, de ettől eltekintve markánsan helytállt mint török szultán (persze csak ha erősen próbáltam nem asszociálni az Abraham Lincoln a vámpírvadászra) Vlad szerelme pedig - annak ellenére, hogy nem volt sok szerepe - nem hogy nem idegesített, de kifejezetten intelligens és határozott női főszereplőnek találtam. A CGI is abszolút OK, mi több, néhány effekt kifejezetten újszerű és érdekes volt (pl.: amikor Vlad lemészárolja a török elő-sereget, és a harc menetét egy kardpengében mutatják, az nagyon jól nézett ki) és a csatajelenetek is abszolút hihetőek - végre nincs semmi elcseszett vérfröcskölős hatás, vagy felesleges és halál unalmas lassítás.
Nálam megérte a mozijegyet.


31. Nevada Kid (2014-10-23 17:39.21) aaaaa - (válasz Nevada Kid 27. hozzászólására)
..Most néztem utána, és 70 Millió dollárból hozták össze..

..Úgy látszik ennyiből sem lehet egy ütős filmet összehozni.. ..Elszaladtak az árak.. ..Szegény Hollywood.. ;D

..Nem tudom ez hány évi költségvetése lenne a magyar 'filmiparnak'.. ..Szerintem 1-2 biztos..



30. Adrasteaprax (2014-10-22 22:57.03)   - (válasz Ragnarok 28. hozzászólására)
Frank Langelát se felejtsük el.Sokkal jobb képű és sármossabb.


29. Capt.JackSparrow (2014-10-22 22:48.02) aaaaa - (válasz Cthulhu6 6. hozzászólására)
az előzetes alapján csak egy Castlevania - Lords of Shadows 2 koppintás még a főhős is, de az előzetes alapján úgy tűnik, hogy a film csúcspontját is onnan lopták


28. Ragnarok (2014-10-22 22:32.29)   - (válasz Cthulhu6 6. hozzászólására)
"Minden idők legjobb vámpír karaktere"? Ne viccelj. Az Gary Oldman Coppola klasszikusában.


27. Nevada Kid (2014-10-22 18:31.54) aaaaa
..Tegnap délután láttuk..

..Idén ez a film a 4. amit a moziban 'élvezhettem'.. Itt Constantában -na meg Romániában- már vagy 2 hete vetítik (de lehet hogy három).. A párom a barátnőivel már látta.. Most engem is elcipelt..

..Sosem rajongtam Drakuláért.. gyerekként féltem a filmjeitől, később pedig.. vagy hülyeségnek, vagy túl látványtalannak/színvonaltalannak véltem ezeket a filmeket.. Most viszont valamelyest kisebb-nagyobb reményekkel vártam,ha időm lesz rá,láthassam..

..SPOILER ÁRAD..MINT A TÖRÖK..

..Sajnos csalódtam.. nem óriásit, de egy közepeset.. Csak nyomokban és percekben tudtam felfedezni valamicske nívós elemet benne.. /Pedig akartam.. mert Denise-nek tetszett/ Nagy vérengzés sincs.. -Mondhatni vérszegény- össz-vissz fél deci csurran-cseppen a drága nedűből (és az is elpárolog :) ) Maga a történet pedig teljesen úgy hatott rám, mintha azt mondták volna: Itt egy századik Drakula-verzió,most éppen így... zabáljátok!! Urambocsá, most pozitívan.. tehát szeressétek!! Mert az Universal azt akarja..

..Eleve túl rövid.. de mégis az első 25-30 percben nem is történik sok minden.. Tulajdonképpen a barlangi alkutól indulnak be a dolgok.. de nem viszik túlzásba.. Egy-két csata, (pusztítja a törököt) ..ráeszmélés mivé lettem?.. ..vita itt-vita ott.. ..lelepleződés.. ..És a 'nagy' honvédő csata, egy szemtől-szembe párbajjal 'ezüstszőnyegen' megspékelve.. Sajnos ez a fő csatajelenetsor sem lett valami grandiózus.. -a denevér felhő és a denevércsapás az azért jól nézett ki- ..Vér ugye nuku..

..Szinte minden pillanatban érezni, és sajnos látni is a kevesebb 'zsét'.. A környezeten, a kosztümökön, a trükkökön.. Bár azért volt több CGI.. és van pár jelenet ami jól nézett ki, de össz-vissz 10-15 perc talán.. Meg néhány komor 'Mordor-utánzatú látkép..sötét hegyekkel,égbolttal'.. ..meg az ősvámpír kinézete.. de ennyi.. ..nem több..

..SPOILER VÉGE..

..Történelmi hátterével valamelyest tisztában vagyok.. tudok amit tudok, de hallottam én már 'Drakula-legendákat' itt Romániában is, nem is egyet.. Fantasy-kalandfilmről lévén szó,nem is kerestem benne hitelességet.. Ez is egy verzió.. a sok közül..

..Nem tudom mennyi pénzből hozták össze.. de szerintem ilyen szintű filmet simán lehetne Magyarországon is -magyar történelmi személyről- készíteni.. A világ számára.. Vajna bácsi is csinálhatna már valami értelmeset ha már hazaszédült,nem csak terjeszkedni/terpeszkedni.. na meg játszani a fejét..mint celeb.. /persze sok jó filmet köszönhetünk már neki, de újra szólhatna az a hatlövetű/

..Összességében ez a 'Dracula Untold' egy korrektül megcsinált, szerényebb költségvetésű film lett.. Nem nevezhető izgalmasnak.. nem is túl látványos, szerencsére nem is túl romantikus.. Olyan semmilyen.. A gonosz Vlad jobbik és szerethetőbb (családapa,hadvezér,herceg) énjét előtérbe helyezve.. De lehetett volna sokkal-sokkal ütősebben is.. minden szempontból.. -természetesen financiális kérdés-

..A főszereplő karaktere az egyetlen említésre méltó.. a színész mindent megtett a hitelességért.. Odatette magát.. nem is lett rossz, de messze nem felejthetetlen az alakítás..

..ÚJABB SPOILER..

..Egyszer elég volt látni.. Viszont a filmvégi 1-2 perc -mai korban- játszódó jelenetei alapján sajnos el tudok képzelni valami folytatást.. sőt, szinte biztos vagyok benne.. hogy lesz.. Ki tudja, ennél a mostaninál nem lesz nehéz jobbat alkotni.. szóval még akár jó is lehet.. AZ!

..3 csillag Havasalföldön...és...5 Pontiac a napfénytől jól elzárva..

10/5


26. Papírgalacsin-újratöltve (2014-10-21 15:47.37)   - (válasz Pedro23 24. hozzászólására)
Itt is szerették! :D
[link]

Egyébként szerintem ez talán egy paraszthajszállal lesz jobb, mint az I,Frankeinstein..


25. Johnny kapitány (2014-10-21 01:10.43) aaaaa - (válasz Pedro23 24. hozzászólására)
Nem jelenti azt hogy szar is, az hogy a török cigány banda lefossa, csak mert nem ismerik el, hogy a középkorban szétfosztották rabolták zilálták fél Európát.


24. Pedro23 (2014-10-20 11:14.57) aaaaa
Rottenen 23%-on áll. xD


23. Nemyra (2014-10-19 01:17.56)  
Egyszer-nézhetős film. Jónak nem nevezném, de azért van benne 1-2 jobb jelenet.

Részemről legjobb esetben is 3 csillagot érdemel.


22. Angierrr (2014-10-17 20:33.43) aaaaa
A lényeg, hogy megnézem, és a következő hozzászólást azután fogom írni.


21. Cthulhu6 (2014-10-17 09:28.11) aaaaa
Most komolyan, elidegenítené bármelyikünket is egy történelmi filmtől, amiben Mátyás királyt úgy állítják be, mint zsarnokot? Engem nem. Egyrészt, mert tényleg zsarnok volt (csak mi, büszke utókor nem így interpretáljuk a szerepét), másrészt mert ettől még lehet jó egy film.


20. Cthulhu6 (2014-10-17 08:22.39) aaaaa - (válasz Angierrr 19. hozzászólására)
Meglehetősen érdekes az imdb-s statisztika. Ott rengetegen adnak rá 1 csillagot, amire látatlanul is ki merem mondani, hogy hiteltelen. Tényleg nagyon sok török pontozza le a filmet, és meg is jegyzi, hogy a filmbéli "történelmi pontatlanság" zavarja őket. Nem kevés olyan kritikát olvastam, amiben Mehmed szultán történelmi szerepét éltetik, és elítélik a filmbéli karakter állítólagos eltorzítását. Na ez volt az a pont, amikor úgy döntöttem, hogy magasról teszek a pontozásokra. Először is nincs igazuk, mert az oszmán hadsereg jött Európába hódítani és gyilkolni, és nem fordítva. Másodszor ez egy fantasy, és totál hidegen hagy a történelmi "pontatlanság".


19. Angierrr (2014-10-16 09:35.20) aaaaa - (válasz Capt.JackSparrow 18. hozzászólására)
Na nemáár. :D Akkor is kidobok rá egy ezrest, különleges vonzalmat érzek a rossz filmek iránt.. :DD


18. Capt.JackSparrow (2014-10-14 19:16.50) aaaaa - (válasz Angierrr 17. hozzászólására)
rottenen kemény 24%-on áll:D


17. Angierrr (2014-10-14 18:59.27) aaaaa
Az előzetest nagyon odatették.. Csak maga a film is legyen jó!


16. Cthulhu6 (2014-10-10 17:51.31) aaaaa
Feltűnt, hogy a filmet az interneten lepontozók között csak úgy hemzsegnek a törökök. Vajon miért? :D

Na, az biztos, hogy az ő véleményükre nem adok, mert én aztán magasról teszek a török nemzeti önérzetre... :)


15. Cthulhu6 (2014-10-06 18:09.40) aaaaa - (válasz G-ergo 14. hozzászólására)
Amint láttam a filmet és tetszett (tegyük fel), azonnal érdektelenné válik. Ha pedig úgy alakul, hogy nem tetszett, akkor sem a kritikusok véleménye miatt lesz így.


14. G-ergo (2014-10-04 07:06.16) aaaaa - (válasz Cthulhu6 13. hozzászólására)
ha "rossz előjel", máris nem érdektelen.


13. Cthulhu6 (2014-10-04 06:56.16) aaaaa - (válasz Johnny kapitány 12. hozzászólására)
Ez igaz, és én is gyakran hangoztatom, hogy a kritikusok véleménye érdektelen. Csak rossz előjel. Egy ideje nem voltam moziban, és ez lenne az első, amire beülök. Remélem, hogy jó lesz, vagyis pontosabban fogalmazva nekem pont tetszeni fog.


12. Johnny kapitány (2014-10-03 00:37.53) aaaaa - (válasz Cthulhu6 11. hozzászólására)
Sokszor van, hogy amit leszólnak, az egész jó és közönségsiker lesz.


11. Cthulhu6 (2014-10-02 07:26.53) aaaaa
Hajjaj, az első kritikák és pontozások szerint pocsék film... :(

A fene vigye, pedig annyira bíztam benne, hiszen - jaj milyen naiv vagyok még ennyi év után is - az előzetesek olyan jók.

Azért megnézem, mert most már felpörgettek rá. Hátha nekem éppen pont tetszeni fog... :(


10. Cthulhu6 (2014-10-02 07:23.21) aaaaa - (válasz Emylio 9. hozzászólására)
:)
Ja, én minden reggel vele teázok a verandán.


9. Emylio (2014-09-11 10:51.19) aaaaa
Van még, aki nem ismeri Drakulát?


8. Cthulhu6 (2014-09-11 08:11.59) aaaaa
Akkor már inkább Én,Frankenstein-szaga van. Tartok is tőle, hogy a vonzó trailerek dacára hasonlóképpen gyenge produkció lesz. A Frankenstein-filmnél azonban kezdettől szkeptikus voltam, ennél viszont kezdettől megvan a bizalmam, pedig ennek az időrendiség miatt fordítva kellene lennie. Nem mondom, hogy az előérzeteim csalhatatlanok, de ha nem azokra hallgatok egy mozinál, akkor mire?

Szóval megkapják az 1500 forintomat, aztán ha csalódok, hát ez van...


7. Langelus (2014-09-06 12:49.29)  
Megtorpant a vámpírkultusz meyerista irányzata, ezért a gyökerek most a gyökerektől próbálják reenergizálni az egész kultuszt. Hercules-szaga van a tervezetnek.


6. Cthulhu6 (2014-09-06 11:50.00) aaaaa
Nagyon jól néz ki. Én abszolúte megadom neki a bizalmat. Ha tehetem, ott leszek a moziban.

Luke Evans egyre felkapottabb, és én is egyre inkább elhiszem, hogy elbír egy ilyen kaliberű szerepet. Sőt, a trailer alapján akár még minden idők legjobb vámpír-karakterét is hozhatja. A filmben és a színészben mindenesetre benne van a potenciál... hjaj csak ne legyen csalódás...


5. Eddard Stark (2014-08-06 18:06.26)  
Szinkronizált előzetes:

https://www.youtube.com/watch?v=BbsPaOSJmfk



4. Eddard Stark (2014-08-06 18:00.52)  
Poszterek:

[link]

[link]


3. Pelikanbence (2014-08-05 15:40.42) aaaaa
Ajjajj!


1 2 3 4

Kapcsolódó fórumok

VéleményekNyolcadik utas, 2022-02-10 13:3992 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk