Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-11-28
A szomszéd szoba
Az iskola
Barátnők újratöltve
Bohócrém karácsonya
Exhibition on Screen: Michelangelo - Szerelem és halál
Kneecap
Mi vagyunk Azahriah
Vaiana 2.

2024-11-21
A parancsnok
Bambi - Egy élet az erdőben
Eretnek
Futni mentem
Ketyegő ultimátum
KIX
Ne várjatok túl sokat a világvégétől
PÁN - A belső sziget

2024-11-14
A változás valutája
Az univerzum elmélete
Gladiátor 2.
Lee
Terápia alatt
Valami különös
Változó vadon - Az én Északom

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
A holló *Import - Angol hanggal, és angol felirattal* (Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Kincs, ami nincs
- RTL Három, 20:45
Pótapák karácsonyra
- Izaura TV, 21:00
A specialista
- Mozi+, 21:00
Nyitva
- Prime, 21:00
Last Vegas
- Filmbox Extra HD, 21:05

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Franco Nero (83)
Vincent Cassel (58)
Maxwell Caulfield (65)
Pokorny Lia (53)
Oded Fehr (54)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
YouTube videósok
Mire gondolsz most?
Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg
- Filmes Sámánok Rendje -
Jellemző mondat, esetleg rövid párbeszéd - melyik filmben hangzott el?

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Lopás aaaaa
Nicolas Lech aaaaa

 

Smitty hozzászólásai

Ugrás Smitty adatlapjára

elejére ... 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 ... végére

Watchmen - Az őrzők - Vélemények

2009-10-27 08:43.36
Skull (2009-07-04 10:42.42)

A mozis változatot nem vettem szemügyre, de tegnap szerencsém volt a rendezői változathoz. Összességében egy nagyon korrekt, ütős film.
Viszont amikor elkezdtem nézni, az első 20-30 perc nagy pangás volt. Valahogy nagyon vontatott volt az a része a sztorinak, bát azt már akkor is éreztem, hogy <Rorsek> (nem tudom hogy kello leírni) a nagy kedvencem lesz... és az is lett.
Nagyon tetszett ez a naplófelolvasós történetmesélés <Rorsektől>. Ez az USA, amit itt felvázoltak a néző előtt, hangulatában valami töikéletesw volt a film szempontjából, még egy pont a filmnek.
A színészi játék is nagyon ott volt, igazi nagyágyúk kerültek a filmbe.
Először nagyon ellenszenves volt a Komédiás karaktere, de amikor leugrott Archie-ról, szétverte az embereket, és elmondta a Bagolynak a mondanivalóját, ott megenyhűltem iránta, s egészen megkedveltem, mint karaktert.
Jon. Nah ő volt az, akit nagyon ellenszenves kakrakternek tartok. Engem végig irritált az ürge, csakk akkor volt közömbös, mikor a múltjáról mesélt.
A sztori tökéletes, a hangulat lebilincselő, a látvány káprázatos volt a filmben. Összeségében annyira bejött a film, hogy még a minap beszerzem majd a Watchmen I. képregényfüzetét.


2009-10-27 08:43.13
G-ergo (2009-07-02 12:34.24)

Nagyon sokat vártam a filmtől, pedig nem olvastam a képregényt, csak a hozzáfűződő cikkeket, amikből pl. azt is megtudtam, hogy a „100 legjobb angol nyelvű irodalmi mű 1923-tól napjainkig” egyike. Ami - ha hozzá vesszük még azt is, hogy egy képregényről beszélünk - kurva nagy dolog!
Na, ezt figyelemben véve vártam, mint a messiást, a mozit. És most végre megnézhettem… Hát mit is mondjak, nem csalódtam. Egy cseppet sem! Zack Snyder a Holtak Hajnalával és a 300-al bizonyított, bizony helye van a szakmában. Nem is akármilyen… Nálam pl. mindkét filmje, kedvencek között van. Mindhárom! Eszméletlenül lenyűgöző film! Minden téren. A látványban biztos voltam, hogy nem lesz hiba, a rendező korábbi műveit ismerve. Nem is csalódtam. A lassításoknak mindenhol helye van, néhol pont a képregény egy-egy képe alapján merevednek meg a karakterek (ezt csak onnan tudom, hogy az első 3 fejezetet olvastam már párszor:))
A történet lenyűgöző. Remekül felépített ráadásul, telis-tele van arcon csapós társadalomkritikával. De erről nem is írnék többet, ez a lényeg! Mindenkinek meg kell nézni, vagy el kell olvasni!:D
A színészekkel nem volt gond, mindenki hozta a kötelezőt, csak Jackie Earle Haley tűnt kiemelkedőnek Kovács Valter szerepében:)) Bár lehet csak azért, mert vele, azaz Roschrach-al szimpatizáltam leginkább…:)
Áá, nem is tudok értelmeset írni róla. Látni kell. Nálam benne van a Top 10-ben, fej-fej mellett a Dark Knight-al. Nem gondoltam volna, hogy 2 képregény adaptáció is ilyen előkelő helyre kerüljön a listámon… Nem mintha baj lenne:)) 10/10


2009-10-27 08:42.41
Smitty (2009-06-29 14:52.26)

Üdv mindenkinek! Beestem, el sem hiszem, hogy végre ez is sikerült. Azt hiszem bőven itt az ideje kiegyenlítenem a tartozásom, íme egy vélemény Smitty billentyűzetéről:

Ha valaki képregény-adaptálásra adja a fejét, mindig keményfába vágja a fejszéjét, mert egy képregénynek – pláne, ha egy Watchmen-szintű kiválóságról van szó – mindig van egy rajongótábora, akik nem nézik jó szemmel, ha valaki kéretlenül „tönkreteszi” kedvencüket. Azért Zack Snyder megmutatta, hogy nem tartozik a kontárok közé, a 300-zal bizonyította, hogy lehet készíteni művészi képregény-adaptációkat is, nemcsak amolyan fércmunkákat, vagy a Marvel képregényekből futószalagon gyártott iparos-munkákat.
A Watchmen szerintem az egyik legjobban sikerült alkotás a műfajban, nem egy, a comic alapján készített film, hanem tényleg a képregény elevenedik meg. A látványvilág zseniális, hiszen tekintettel kellett lenni arra is, hogy a sztori nem a legmodernebb időkben játszódik, és annak ellenére, hogy egy alternatív dimenzióról van szó, nagyon is a mi valóságunkat idézi ugyanaz a korszak, leszámítva a maskarás jótevőket és a járkáló atombombát. Tehát egy nyolcvanas évekbeli (sőt, egyes jelentekben ugye még korábbra is visszatekintünk) sci-fi-hez mérve lenyűgöző az egész, ahogyan azt Snydertől el is várhatjuk.
A hangok, azoknál legalábbis, akiknél számít szintén nagyon eltaláltak, Rorschach érdes hangja például sokat dob az egyébként is nagyszerű hangulaton. Tudom, ezzel kevesen vannak így, de engem Manhattan hangja kifejezetten zavart, valahányszor megszólalt, enyhe émelygés fogott el és olyankor mindig a falra másztam gyakorlatilag, persze én kicsit másképp látom és hallom ezt a Ti világotokat, így talán elnézhető nekem. A zenék szintén jól lettek összeválogatva, megszólal jó néhány klasszikus, mindig jól időzítve, a megfelelő jelenetekhez.
A szereplők közül mindig mindenki (tisztelet mindig a kivételnek, akik erősítik a szabályt, ugye) Rorschachot emeli ki, de szerintem – főleg, ha egy csapatról szól – régen rossz, ha csak egyetlen szereplőt lehet kiemelni egy filmben. Az én meglátásom szerint mindenki igyekezte hozni a karakterét, több-kevesebb sikerrel.
A mondanivalója szerintem elég egyértelmű, kiválóan világít rá az emberiség tökéletlenségére, hogy mi kell ahhoz, hogy összefogás legyen, és Ozymandias sem ítélhető el teljes mértékben azért, amit tett, hiszen a meglátása szerinti egyetlen és legcélravezetőbb megoldást választotta ahhoz, hogy megtegye, elérje azt, amit a legtöbben álmodni sem mernek, még csak utópisztikusan sem gondolnák, hogy ilyen lehetséges.
Azt meg mindenki döntse el maga, hogy érdemes-e az idejét vesztegetni a filmre, és elgondolkodni azokon, amiket látott.


2009-10-27 08:42.16
E T (2009-06-21 17:16.36)

Hát szóval: Roschak (előre is bocs a hibás angolért, de nem keresem most ki pontosan őket, csak úgy írom) egy tökéletesen megírt és megformált figura. Ő az igazi Ász a filmben, és a történetben is. Imádnivalóan ember. A halálbüntetés oldalon lévő blogolásokra szinte válaszol amikor azt mondja "az embereket letartóztatom", de azt, aki megeteti az elrabolt kislányt a kutyákkal azt nem , mert az nem ember. Meg a börtönben, amikor azt kiabálja : Nem én vagyok összezárva veletek, hanem ti velem." Manhattan egy nagyon összetett jellem, vagy várjunk, őrá talán az illik: Akkor már baj van, ha az embereket használom, és a tárgyakat szeretem, ahelyett, hogy a tárgyakat használnám, és az embereket szeretném." Viszont ő mondja a legszebbet a végefelé, amikor a csodáról beszél, hogy a két káosz emberből ( a lány szülei) ő a csoda. A Komédiás el lett szúrva. (bocs, de így van) Persze nem a szinész, hanem valahogy nem figyeltek a képregényre, az indítékaira. Ő nem szadista, aki előbb elveri a nőt, csak nem bírja, ha kidekorláják a képét. A képregényben is ott a billiárdasztalnál a nő tíz körömmel esik neki, és azért indul meg a verekedés (ami kissé egyoldalú természeteen az erőviszonyok miatt), és arra jön az emlékezésben a vietnámi nő, aki végigvágta az arcát. Itt viszont egy sima ökölcsapás van a nő részéről, ami elrontja a lényeget. A Dan meg a csaj, Laure ugye? Hát ők olyan vagyunk, és leszünk típusok. Az igazi túlélők, akik sose helyezkednek szembe nyiltan semmivel, de így nem is kerülnek igazi életveszélybe. Arra a fáraó-s fiúra pedig nehéz igazán haragudni, vagy legalább is gyűlölni, hiszen a világ békéje vajon mennyit ér? Meg lehet-e azt fizetni? Van-e áldozat, ami kevés érte? Van az a mondás, hogy a cél szentesíti az eszközt, csak általában az eszközt azt nem szokták megbocsátani. És el kell olvasnom a képregényt, mert a vége szerintem kissé elnagyolt, nem derül ki minden rendesen, de lehet ez a film rövidségének a hibája. Ennyi úgy hirtelen.


2009-10-27 08:41.54
Zidane15 (2009-06-03 12:51.29)

[link]

Na tessék ez már kritika csak bírjátok végig olvasni megéri én mondom!


2009-10-27 08:41.31
Globo Gym Purple Cobra (2009-04-20 23:59.29)

Gondolom ide nem kritikát írni jár a nép!

Én azért megpróbálok valami hasonlót:
Hihetetlenül érdekes film volt, amellett, hogy sok helyen rendkívül vontatott. A sava-borsát az adja, hogy ez nem egy szuperhős film, köszönőviszonyban sincs a kategória más filmjeivel, sokkal inkább drámai- emberi sorsokat bemutató alkotás, lélektani kérdésekkel, amelybe a közönség kedvéért azért jópár akciójelenet is bekerült, hogy azért annyira ne lógjon ki a sorból.
Egész végig fogalmam sem volt róla, hogy mit akar a rendező ezzel kezdeni, mit akar kihozni a filmből, és még most sem teljesen tiszta- éppen ezért volt egyedi, más hangú- élvezhető (na ezt azért zárójelbe kell raknom)
SPOILER
Amikor a végéhez értem, úgy éreztem, mintha egy Jean-Paul Sartre drámát néznék a jó és a rossz viszonyáról, arról, hogy egy adott helyzetben rossz tett (emberek elpusztítása) vezethet a közösség javához (világbéke), és régen vártam már, hogy valami hasonló mondanivaló megjelenjen a vásznon- tudatosan, vagy tudattalanul, az lényegében mindegy!

Egyedi film- amit néhányan szeretni fognak, a többség kevésbé lesz képes elfogadni- ez benne van a pakliban... ha még nem láttad, és meg akarod nézni, akkor ne egy egyestés szórakoztató filmre számíts, mert nagyot fogsz csalódni...


2009-10-27 08:41.10
Byrnes (2009-04-17 15:45.38)

Azzal kezdeném, hogy nem vagyok képregény-fan. Jelen esetben sem szereztem be a motion comicot, a karakterekkel és a történettel sem voltam teljes mélységeiben tisztában. Mégis vártam ezt a filmet, mert azt hallottam róla, hogy szakít a hagyományos képregényfilmes vonásokkal. Merték vele megkockáztatni a bukást, merthogy erős az alapanyag, és mert Snyder elég bátor volt hozzá (a tehetségéről kezdek meggyőződni). Valahol megértem, hogy nem volt konfetti és virágeső a film fogadtatását illetően, hiszen az emberek többsége egyszerű szórakozást várt, akciót és pörgést a játékidő nagy részében. Meg persze totális kiszabadulást a hétköznapi valóságból, valami nem evilágit, erre itt van ez a történet, amibe beleszövődnek jelenkorunk aktuális problémái, ráadásul a szuperhősök sem igazán szuperek (egy kivétellel), pláne nem hősök, legalábbis a politika lenyomja őket egy időre. Olyat is hallottam, aki maximálisan elismeri a filmet, minden szempontból, mégsem működik nála, nem volt meg az az élmény, amikor tágra nyílnak a szemei, és belesüpped a fotelbe. Hát nem tudom, ki hogyan élte meg, nekem bejött. Emiatt is többek között, hogy nem olyan átlagos, nem megszokott - persze ezt úgy értem, a Pókemberen és Supermanen nevelkedett alanyok számára, nem az ínyencekről beszélek. :) A látvánnyal meg voltam elégedve, felébresztette szunnyadó fantáziámat, ez nálam igen fontos. Egyetlen bajom volt csak vele: a sztori szerint a világvége közeleg, atomháborúra készülnek a nagyhatalmak, ennek ellenére nem igazán észlelhető a kaotikus hangulat, semmi zűrzavar, se rettegés. A színészekről csupa jó benyomásom volt, a kedvenc persze a Rorschachot játszó Jackie Earle Haley, abszolúte pszichomanus tipus, a legapróbb részletekig. Jeffrey Dean Morgant már az Odaátban is bírtam, most sokkal nagyobb volt a kihívás, de pöpecül megoldotta. Billy Crudup számomra mindig az a szolídan szépember volt, soha a büdös életben ki nem választottam volna Dr. Manhattan szerepére, erre nesze neked, az arcával életet lehelt a kék melákba. A csajok dögösek, a Bagolyt nagyon tudtam szeretni, ahogyan csendesen sóvárgott a régi élete után, Veidt meg kellően felsőbbrendűre sikeredett. Azt sajnálom, hogy ez a filmhossz is nagyon kevés volt ennyi erőteljes karakter kibontakoztatására. Szóval, nálam a Sin Cityt és a Batmant nem taszította le a trónról ez a film, de ott menetel mellettük.


2009-10-27 08:40.48
Supiman (2009-03-30 18:47.26)

Újranézés utáni értékelés:

Nos, véleményem szerint ez a film egy stílus egybefoglalása és annak csúcspontja.
Ez a stílus a képregényfilmek. Nagyon sok rendező, sok különböző szemszögből próbálta megközelíteni a témát, több - kevesebb sikerrel. Véleményem szerint a legjobb alkotások ebben a témában Richard Donner, 1978-as Superman-e, a 2005-ös Sin City, a 2006-os V mint Vérbosszú, a 2008-as A Sötét Lovag, és az abszolút etalon, ami a legjobb a témában a Watchmen.

Sergio Leone, Volt egyszer egy vadnyugatával tudnám párhuzamba vonni, mely a spagettiwestern stílusnak a csúcsa. Leone ezzel megcsinálta a legjobbat, amivel lényegében ki is végezte a stílust, mert utána már nem bírták felülmúlni, és anyagi sikert sem tudtak elérni. Persze, magát a stílust is Leone teremtette, ami eléggé divatba is jött annó, tucatjával jöttek, majd Leone le is zárta.

Szerintem a Watchmen is egy ilyen zárás. Persze, ez csak az én nézetem, tényszerűen csak pár év múlva igazolódik be.(Anno a Volt egyszer egy vadnyugat is bukás volt, az utókor emelte fel mai kult státuszára.) De szerintem, Zack Snyder megcsinálta a legjobb képregényfilmet, és érdemben ezzel ki is végezte a stílust. A 2000-es évek elején nagyon divatba jöttek a képregényfilmek, kaptuk őket mint a cukrot, és a divat ki is termelt egy korszakzáró filmet. Lesznek még jó képregényfilmek, de szerintem idővel kikopnak majd, vagy elkorcsosulnak.

Az a film, ami karcolja a Watchmen szintjét az a TDK, de nem éri el. Szeretném, nagyon szeretném, hogy elérje, de nem tudja. Ezt a filmet, spagettiwesterni párhuzamba a Django-val, vagy a Keoma-val tudnám vonni, azok karcolták anno a nagy filmet.

Szóval, ez most egy csak meglátás. A film nézésének felénél ötlött fel bennem ez a gondolat, amit most így leírva szentesítenék. Az, hogy ez, így van, vagy lesz, nem tudom...de majd kiderűl:)


2009-10-27 08:40.11
Prüstü (2009-03-29 12:11.13)

Jó kis film, nagyon jól megcsinálták télleg korhű számítógépes technikával, Mr. Manhattan valami eszméletlen jól sikerült. Volt normális storyja, sok képregény adaptációval ellentétben. Nagyon tetszett, hogy a hősök nem tipikus "eszmei jó" karaktert alakítanak, hanem kökemény szopszhipotata emberek, mert akárhogy is nézük ebben a gajdult világban, azoknak akik felveszik a harcot a "gonosszal", nem árt hogyha ő magában is rejtőzik a gonosz. Tetszett még maga a társadalom bírálat, ahogy Mr. Manhattan rájön, hogy minek mentse meg ezt a tetves világot, hisz idővel úgyis felfalná önmagát, mint kb Romero zombis filmjei, mintha a bűntetés méltán jogos lenne. Maga a drasztikus megoldás, azért sztem nem a legjobb megoldás volt, hogy most kinyírok x millió embert, és akkor helyreáll a rend, lófaszt, ezt nem tusolhatták volna el így. Na meg Paul simon - sound of silence alatt a temetés jelenetnél , kicsordult egy könycsepp a szememből, hisz az egyik legszebb zene, amit szűlt az elmúlt 60 generációja, az oda tette magát rendesen, főleg ahogy ábrázolják azt a lefelé néző női szobrot , nagyon megható jelenet, le a kalappal. ezért az 5 pont.,mindezek előtt:)


2009-10-27 08:39.43
Valentino (2009-03-28 19:24.55)

Néhány érdekesség a filmmel kapcsolatban, amit ezeddig nem emlitettünk meg:

A 10 éves Rorschach-ot Eli Snyder, a rendező kisfia alakítja. A fiú az apja által rendezett 300-ban is szerepelt, ott a 7 éves Leonidászt játszotta.

A Terry Gilliam, Sam Hamm (Batman - forgatókönyv) és Charles McKeown (Brazil - forgatókönyv) nevével fémjelzett 1990-es változatban Arnold Schwarzenegger lett volna Dr. Manhattan, Robin Williams Rorschach, Richard Gere vagy Kevin Costner Dan Dreiberg/ Éjjeli Bagoly, Gary Busey Eddie Blake/ A Komédiás, mig Jamie Lee Curtis Laurie Juspeczyk/ Selyem Szellem. A számos szkriptmódosuláson átment tervezet utolsó verziói radikálisan különböztek volna a regény végkifejletétől.

Gilliam megfilmesithetetlennek nevezte a Watchmen-t, és egy 4 órás tévéverziót látott optimálisabbnak.

Greengrass Hilary Swank-et szemelte ki Laurie Juspeczyk szerepére.

Greengrass verziójában Joaquin Phoenix játszotta volna Jonathan Osterman-t, ismertebb nevén Dr. Manhattan-t. Phoenix 2008. októberében visszavonult a szinészettől, hogy zenei karrierjét egyengesse. Ugyanebben a változatban Daniel Craig vagy Simon Pegg alakitotta volna Rorschach-ot és Sigourney Weaver-re szállt volna a 65 éves Sally Jupiter szerepe.

Zack Snyder Terry Gilliam, Paul Greengrass és Darren Aronofsky után vállalta el a filmváltozat rendezését.

Alan Moore-et az ősrégi és kifulladt Charlton Comics figurái inspirálták a karakterek megalkotásakor. A Charlton kiadóra más formában is történik utalás a regényben és valószinüleg a filmben is.


2009-10-27 08:39.03
Enzselik (2009-03-24 13:35.26)

Cinema értékelés a filmre: 85%.
Idéznék a kritikából:
[...] Minden mondatnak mázsás súlya van, a történet pedig - képregényhez képest - bonyolult időszerkezetre épül, annyi mellékszállal és a szereplők közötti kapcsolattal átszőve, hogy Tolsztoj is megirigyelné. Épp ezért első nézésre nem is lehet eldönteni, hogy a néző miként is érez a film iránt. Felkavar, lenyűgöz, dühít, vitára késztet. Tökéletes szuperhősmozi, mely ugyanakkor földig rombolja az ismert kliséket. Ez köszönhető részben a szereplőgárdának, sztárok helyett fajsúlyos, hibátlan alakítást nyújtó színészek sorakoztak fel.
Azt mondják, minden kornak megvannak a saját hősei. A Watchmen hőseit - és Moore éleslátását elnézve - kezdhetünk szégyenkezni. Bár lehet, hogy az egész csak egy vicc. A Komédiás tudta a választ.
A kritika végéből idéztem.


2009-10-27 08:38.37
Z79 (2009-03-23 17:25.55)

Hát nekem csalódás volt. Szögezzük le nem kívánom megbántani a rajongókat és magát a képregényt csak felületesen ismerem. Ha abból indulok ki, hogy a film nem csak a rajongóknak, hanem szélesbb közönségnek készült(150 milla + marketing esetén valszeg ez a szitu)akkor nem teljesítette a feladatát.A rengeteg ídősík váltás, a komplexitás mellett időnként rettenetesen belassult,kb a felétől vett fel tisztes tempót. Tekintve az ötletes kezdést és az első, zúzós akciót a tempóvesztés szinte fájdalmassá vált. Úgy érzem ez a képregény 2 egészestés filmben jobban kibontakozhatott volna,emészthetőbb lenne.Így egy sűrű , szinte átláthatatlan masszává vált, naturalizmusa nekem helyenként kicsit sok volt.Való igaz, komoly kérdéseket boncolgat, a látvány és a zeneválsztás telitalálat volt, de nekem ígyis csak 2-es az osztályzatom.Tisztes próbálkozás, látszik a munka és pénz amit beleöltek,de nem állt össze... sokan kimentek a film nagyjából felénél, ez persze nem minősíti a filmet.(anno a Harcosok klubja közben láttam ilyen reakciót, nekem ettől függetlenül nagyon bejött..)


2009-10-27 08:38.15
Enzselik (2009-03-21 18:06.19)

Képregény és film
(Spoiler)
A képregény olvasása közben a vége felé azt gondoltam, hogy jobb előbb megnézni a filmet, majd elolvasni a képregényt, de ez is annyira szubjektív, embere válogatja. Szóval, én ebben nem is adnék tanácsot senkinek.
Nagyon megfogott ez a világ engem, látható, hiszem már elég régóta látogató vagyok ezen a fórumon, ami eddig távol állt tőlem.
Hiába játszódik a sztori '80-as években, napjainkban is megállja a helyét. Olyan problémákat feszeget, amik most is aktuálisak, és még milyen sokáig azok is lesznek..(hacsak nem jön tényleg az a bizonyos bolygó felénk, hogy egy reset legyen..)
Nagy hatással volt rám tehát a film, és alig várom, hogy újra és újra megnézhessem később. Mozi után tudtam, hogy kell nekem a képregény és, hogy biztosan meg fogom venni. Ez már egy nagy pozitívum, mondjuk ezt már írtam is egyszer. Megtehettem volna, hogy a netről szedem le, de én nyomtatott verzióban akartam a polcomon, úgy az igazi.
Nem szeretnék olyasmit írni és nem is látom értelmét olyan kijelentéseknek, hogy a képregényből ezt meg azt a részt is bele kellett volna tenni, mert nincs értelme. Majd, ha kő gazdag leszek, előszedek én is egy jó képregényt, és úgy formázom, ahogy én szeretném. Ez Snyder műve most, ő így látta, ez élt a fejében, az ő szubjektív alkotása ez. És nekem tetszett. Engem megfogott vele, le se tudtam venni a szemem a filmről. Tetszett a világa, a színei, a hangulata, a zenék, a színészek, az akciók, minden. És azt kell mondanom egyébként-bár ennek sem sok értelme van, tekintve, hogy más műfajokról beszélünk-, hogy jobban betalált nálam a film, mint a képregény. A vége is jobban tetszett a vásznon, mint a lapokon, ez is szubjektív persze. De elismerem Moore munkáját, hihetetlen képregényt hoztak össze! És tényleg nagyon oda kellett figyelni, ahogy párhuzamosan hozta egymás mellett a történeteket. Le a kalappal, tényleg.
Most ennyi jutott eszembe hirtelen...


2009-10-27 08:37.40
Anitabagwell (2009-03-20 18:31.17)

Na huuuuhaaaaa!
Megnéztem. Hát nagy teljesítmény ennyit ülni egyszerre a hátsómon, szóval már ezét büszke vagyok magamra :D.
4*, mert voltak olyan pillanatok mikor elvesztettem a vonalat, aztán hamar megtaláltam, de már felidegelt addigra egy kicsit, az a pár pillanat, amikor se kép se hang nem volt nálam. A film hossza is inkább negatív számomra, ez baromira sok volt szerintem! De ennyi. Ennyi a negatívum, és ez is csak szerintem.
Szóval, le a kalappal az alkotók előtt egyébként, nagyszerű mozi lett! Látványra még a 300-tól is jobban bejött, baromi jó lett, tényleg. Snyder látásmódja egészen elképesztő, mostmár végképp bekerült a nagybetűs kedvenceim közé. Nem semmi munka volt! Egyébként érdekes, nekem nem nagyon jönnek be az ilyen "fantasztikus" filmek, de azért el lehet velem hitetni, és akkor nagyon tudom élvezni. Snyder szinte hipnotizált, egyáltalán nem zavartak az effectek, sőt nagyon nagyon tetszettek. Nálam a 2 véglet szokott lenni: vagy annyira nem tetszenek az effektek, hogy kimegyek a moziból, vagy pedig nagyon tetszenek. Snyder pedig nem tud hibázni, azt az eget, de nagy bűvész ez a fickó!
Színészek is jók voltak, mindenki nagyon tetszett. Főleg Jackie Earle Haley, akivel egyébként is érdekes a "kapcsolatom". Nyilván ez nem a reklám helye :P de azt azért el kell mondanom, ha már felmerült az ő neve, hogy rengeteg filmet láttam már eddigi rövid (de annál tömörebb:D) életem során, és akkora hatással, mint Jackie Earle Haley az Apró titkok című filmben... na akkora hatással még nem volt rám színész! Azóta akárhányszor látom, a víz kiver tőle, a zsigereimig hatolt, egyetlen szerepével. És ahogy látom a többi filmjeit... nem okoz csalódást! Nagyon tetszett watchman-ként is Rorschach szerepét mintha ráírták volna.
Amúgy mióta kijöttem a moziból, elég sokat gondolkodok.... voltak ütős mondatok a filmben, olyanok, amiken majdnem sírtam, hogy hova a p****ba halad így az emberiség? Áh, nagyon komoly volt, főleg, amikor Jon osztotta az észt, na ő mondott olyanokat, amitől a vér megfagyott az ereimben.
Érdekes alkotás, szerintem el fogom olvasni a képregényt, bár biztosan mégjobban el fogok keseredni.... mindig aktuális téma lesz az emberek önpusztítása??? áh, sajnos, azt hiszem igen.
Mit szeretnék még kiemelni lássuk csak... ja megvan! FILMZENE!!!!! TE JÓ ÉG!!!!!!
jópár éve nem hallottam ilyen ütős filmzenét. Ezt is nagyon eltalálták!

Összességében, az én ízlésemnek ez 4*, a maga nemében viszont kimagaslóan tökéletes, és gyorsan ideírom, hogy SZERINTEM, csak, hogy ne támadjanak:)


2009-10-27 08:37.05
June08 (2009-03-19 10:01.16)

„- Mi történt az amerikai álommal?
- Megvalósult. Azt nézed!”
Egy film, aminek van filozófiai mondanivalója, alternatívát mutat, kérdéseket vet fel. Te mit tennél? Igazat adsz "ennek vagy annak"? Elítéled….? Ami megkerdojelezi a mindig a jó érdedekében, csakis a fehér oldalon álló amerikai hős mítoszat. De hát mi mást vártunk volna Alan Moore-tól..:) Aki akcióra várt, az bizony tényleg úgy érezhette csúnyán átverték. Én is azt vártam, meg ragyogó képi világot (afféle 5. elemeset), ehelyett moralizálást kaptam, meg szenvelgést, társadalomkritikát, meg egy kis akciót (pont annyit, hogy elgondolkoztam rajta, ugyan mikor és hol fejlesztetik (tettek) ki a harci stílusukat és emberfeletti erejüket. Mert az erejuk emberfeletti, mégha emberfeletti képességeik nincsenek is) és nagyon élveztem. Meg kellene még néznem másodszorra és harmadszorra is, annyi apró részlet maradt még benne. Tetszett, hogy átérződött a képregényi világ, szamomra először az öreg Komédiás megjelenítésével – kétoldalt ezüst csik a hajában, vastag szivar a szájában, ami megadta a valószerűtlenséget, az utópisztikus hangulatot. Nekem egyáltalán nem tűnt fel az egyeseket irritalo szinfónikus zene, annyira magával ragadóak voltak a hangulatnak megfelelően választott XX.századi klasszikusok.:) Még a lufis szám is jó, hiszem a lány könnyűnek, vidámnak érzi magát (kiszabadulva a nehezen érthető kékségből!-ahová egyébként a lufik tartani szoktak), amikor a vacsorán van. Természetesen Ozymandiasról és cselekedeteiről Shelley verse kellett, hogy eszembe jusson: „nevem Ozymandias Urak, ura”. Aki aztán elfeledetten, elhagyottan, romokban marad a „sivatagban”. Vajon előre tudta mi a sorsa? Eszembe jutott, az „ember sárkányfog-vetemény” metafora, vess egy követ közéjük és egymásnak esnek. Itt meg pont ellenkezőleg történt. Ami vajon reményre adhat okot? Feláldozni a többségért a kisebbséget idea máshol (és máskor is) előfordult már, de itt duplan ala van huzva, plane, hogy a döntéshozók nem pszihopaták, csak a jobb jövő reményében cselekszenek. Tetszett a vége, a sejtetés, hogy a világ sorsa megint egy ember kezébe kerülhet, döntésén múlhat. Csomó minden mást tudnék írni, amiért szimpatikus volt, de ez nem rajongói oldal:) (Még akkor sem, ha Z.,V.,S.,E. annak használják:)) ) Biztos bele lehetne veszni és kötni a részletekbe, de szerintem a mondanivaló szempontjából ez lényegtelen és fölösleges is. Jó hogy van ilyen mozi is, ami szembeszáll a kereskedelmi csatornák valosagshow aradataval, agymosó adásaival már akinek maradt agya…
Megjegyzem nem olvastam a képregényt.:)


2009-10-27 08:36.38
Dark Bakter (2009-03-18 09:42.31)

Szerintem klassz kis film! Nem az a hagyományos értelembe vett szuperhős film, de éppen ez a legnagyobb erénye, hogy sokkal emberibben és emberinek mutatja be a hősöket, mint mondjuk egy Fatasztikus Négyes! A rendező pedig az az uriember, akinek a Holtak Hajnala remake-et és a 300-at is köszönhetjük! Látványos akciók itt is vannak, de nem egy akcióorientált adrenalin döpping az első perctől, az utolsóig! Vannak benne azért giccses látványorgiákkal megtüzdelt jelenetek, de szerencsére nem ez a domináns!
SPOILER veszély!
A maszkos igazságosztók - az Őrzők - őrködtek a rendefelett, segítettek a rendőröknek... Segítették a hadsereget Vietnámban... Itt a hidegháború, a Szovjetúnió veszélyt atomfegyvereivel a világra és az USA-ra... A történet a 80as évek közeépn játszódik... Az elnők Nixon!!! Hm... úgy tűnik a Watergate-ügy a képregényben nem következett be... A legtöbb szuperhős lemorzsolódott, civil életet élnek, meghaltak, vagy elmegyogyóba vannak... Pedig szükség lenne rájuk... A történet sacc per kb így keződik... Innen indul a cselekmény! nagyon tetszik hogy a hősök hétköznapi emberként vannak bemutatva, ráadásul a múltukról is kapunk információkat...
A karakterek nem rosszak! Daniel egy sima hétköznapi szürke figura, pedig a fénykorban ő is remek hős volt!
Carla Gugino kissé elvan maszkírozva, de szépsége az öregítő maszkon is átsugárzik... Lányát és egyben utódját Miss Jupitert, Malin Akerman játszik, aki az Agyő nagy Ő című filmből lehet ismerős, mint Ben Stiller felesége... Formás hölgyemény! És az a latex cucc! Azok a lábok, azok a harci mozdulatok... na mindegy...
Dr. Manhatten egy balesett miatt lett szuperhős... A legelvontabb, számomra legkevésbé szimpatikus figura...
Na de az abszolut kedvenc az Rorschach és Komédiás! Komédiás a legcoolabb!
Rorschach viszont valahogy a legembereibb... A cucca, a maszkja, a stílusa... Remek karakter! és a végén sem hazutolja meg a nevét...
Érdemes megnézni, nem azt kaptam amit vártam, talán kicsit többet nyújtott a film, mint egy szimpla szuperhős film...
Remek a hangulata, remek a képi világa! Jó a sztori! Vannak benne látványos jelenetek! Izgalmas!
Első megtekintés után egy nagyon erős 4*-os alkotás... Lehet, hogy később változni fog a helyzet... Aki teheti nézze meg...


2009-10-27 08:36.10
Mekare (folytatás)

Szerintem Zack Snyder nagyon jó munkát végzett. Nehéz volt elképzelni ezt az adaptálást. Na, nem képileg, az igen könnyű. Főleg a 300 után. Lehetett sejteni a rendező úr módszerét. A képregényhez való, mondjuk úgy kép és szöveghűség. Így kell ezt csinálni. De az volt számomra, és gondolom sokaknak még, a nagy rejtély, illetve aggodalom tárgya, hogy mégis mi marad benne és mi kerül lomtárba. Én magam be se merném vállalni, már csak a múltba révedések, időbeni csúszások miatt sem. Erre még itt van, hogy nem lennék képes könnyen kihagyni belőle dolgokat. De hát ez egy film. Muszáj. Így is két és fél óra, ami nekem csak úgy elröppent, de a mellettem ülő szőke picsának biztos, hogy kínzás volt. Mondjuk nagyrészt rohadt jól megoldotta ezeket a dolgokat. Annak is örültem, hogy a hájas pszihomókus felesége nem volt benne, felesleges plusz rész lett volna, valaminek a képregényben is maradni kell. Viszont (bár totálisan megértem a kihagyását) hiányoltam a képregény olvasó fiút. Na persze ott volt, ő is és az újságárus is, össze is ölelkeztek. De én igazság szerint nagyon bírtam azt, amit olvasott. Igaz jó időbe telt volna, míg azt is bemutatják, és sokaknak így is nehézkes a film, nem kell még a hullatutajos is bele, megértem. Általában nem nagyon kedvelem a lelassításokat, kivéve 300, de itt jó helyeken voltak. Tulajdonképp Snyder majdhogynem megcsinálta a Motion Comic-ot, csak nem mindenkinek egy pasi a hangja, és azért színészekkel, kihagyva pár részt :DD. Amúgy, hogy Rorschach nem a tartalék maszkjáért ment, hanem a dokitól vette el, ez így még jobban is bejött, főleg ezzel a szöveggel, na most ő mit lát haha.Az effektek egyszerűen elképesztőek voltak. Szóval, ha van film, ami már csak ezek miatt is megérdemli a high definition-t az a Watchmen. Már önmagában a kék Dr. Manhattan briliáns, de ott van pl Nigth Owl álma, a Mars, Jon balesete, felbukkanásai az intézetben, mint vérkeringés, Ozzy ajándéka New Yorknak, Rorschach maszkja véresen, Rorschach, mint folt a hóban. Fantörpikus, kötelező díjazni (bár én az egész filmet megsoroznám).Zene. Na Snyder bácsi jól összehozta még ezen a téren is. A komponált muzsika is nagyszerű, illik a képbe. Nem tolakodik, segíti az atmoszférát. A válogatás meg, remek. Illő korhoz, hangulathoz és még, ha nem is szereted a filmet érdemes megszerezni. Persze már sok ismert sláger van rajta, de ezek így együtt, tökéletes választás. Nekem már a film előtt megvolt, nagyszerű volt felfedezni a film alatt, Snyder hova csempészte be őket. A történet maga, van e rá méltó szó, zseniális. Nem elég, hogy napjainkban valami szörnyen aktuális, hisz mélyen és őszinte pesszimizmussal hiszek benne, hogy jön az újabb háború és végre sikerül elintéznünk magunkat. Vagy lehet elég egy félresikerült kísérlet és a Föld magába robban. Van benne minden gyermekkori traumák, megbocsájthatatlan bűnök, amiből mégis valami jó született és ezt amolyan szerelmi vallomásként tudatosítják bennünk, elkötelezettség, önfeláldozás, ne tagadd meg önmagad, hősnek kell lenned, mert hős vagy, igenis vannak csodák. Szomorú és egyben úgy gondolom igaz is, hogy az emberiség valóban csak akkor lenne képes békében élni, ha félniük kéne egy Istent, aki olyan kegyetlenül torol, mint ahogy Dr. Manhattan(ről hiszik). S ezt is csak akkor, ha tökéletesen biztosak benne, hogy figyel, és persze csakis egy nagy katasztrófa után. De ahogy Laurie is megállapítja a végén, semmi sem tart örökké. Lehet az Rorschach naplója miatt, vagy teljesen másért, az emberiség olyan-amilyen. Van olyan szuperhős, aki meg tudja menteni az emberiséget saját magától véglegesen? Ozzy a legokosabb ember a Földön, de mire gondolhatott :DD Bár jó ötlet nem vitás, de naivitásnak tartom, ha valaki elhiszi, hogy ez az egész lehet végleges. Valóban ennyire pesszimista volnék, basszus? Én amúgy minden karaktert szeretek. Bár Dr. Manhattanbe vagyok totálisan belezúgva, mégiscsak Rorschach, akit a legjobban kedvelek, főleg a vége miatt is igen, de lehet amúgy is ő áll hozzám a legközelebb. Szerencse, hogy én nem vagyok olyan erős, mint ő. Laurie-t is meg tudom érteni, akármennyire is jó a statikus szex :D azért én is behisztiznék, ha ennyire érezném Jon távolodását. Bár nem lehet valami könnyű ilyen hatalommal bírni, és bár még mindig rengeteg érzése volt, ez kívülre már nem így jött le. Jaj pedig a Marson a jelenet kettejük között, nagyon szép volt. Aztán ott van Dan, aki kilépett, és ezt azóta is, ha csak tudat alatt, de szörnyen bánta. Mint egy kis katica, aminek letépték a szárnyait. Katica… hát bagoly. Nem is csoda, hogy a kosztüm végül kihozta azon képességét, amit Laurie már epekedve szeretett volna megtapasztalni a saját bőrén. Hallelujah.Valahol itt kéne rátérnem a színészekre? Itt. Mielőtt kitérnék, a főbb szereplőkre annyit megjegyeznék, hogy az apróbbakra is remekül castingoltak. Moloch, a feka pszihológus, az első Night Owl, az újságárus és a képregényt olvasó fiú szerintem nagyon betaláltak, de jó volt Nixon is, csak nem tudtam másra figyelni az orrán kívül. Patrick Wilson: Nem szexi. Rá sose tudtam így gondolni. Erre az ürgére nem. De Dan sem az. Na mármint hétköznapi viseletben, mert mikor titokzatos maszk borítja arcát és a bagoly jelmezében huhog, az már az idegen jótevő harcos dolog miatt is vérpezsdítő. Na de nem is azt kell nézni, hogy fest. Elhittem neki, hogy ő Dan Dreiberg, a volt maszkos hős, aki látszólag oly könnyen feladta korábbi életét és, hogy egyáltalán nem is hiányolja, de szeme mást mutatott.. és az arckifejezése akarta azt a ruhát viselni, meg Laurie-t is.Jackie Earle Halley: Rorschach él, nem csak egy rajzolt figura. Itt járkál a Földön és Jackie-nek hívják. Na, jó nem. Magatartásilag nem egyeznek, a való világban, de Halleyben már nem lehetünk biztosak. Ennyire hihetően, alaposan eljátszani ezt a figurát. Már a hangja önmagában megdöbbentő, állatkirály. De mikor nincs rajta a maszk. Azok az arckifejezések, főleg a végén. Meg, ahogy kinéz. De egyébként az annyira nem jóképű, hogy az már szexi tökéletes példája. De ha rajta van a maszk is, néhol pontosan látja, hmm, inkább mondjuk úgy érzi az ember, milyen képet vág.Billy Crudup: Azt hittem nálam nem tudja űberelni már a Majdnem híres álzenekarának frontemberét, de igen. Megcsinálta. A nagy kékségnek emberi tekintetet adott, emberi kifejezéseket, amik csak úgy fényletek kifelé a hupikék törpike arcából. Most nem írom le mennyire szexi a köbön, de képzelhetitek, hogy oda vagyok érte meg vissza. Már a rajzolt Jontól bediliztem, de így jaj, ez nagyon súlyos. A hang, amit produkál, mármint az alap… olyan… isteni. Néhol rideg, fürkésző, tanulmányozó, néhol meg mintha benne lenne a világ összes szeretete, de az egész figura ilyen jaaaj Malin Akerman: A svéd csaj. Persze legtöbbször az a dolga, hogy szép legyen, erőteljes, besértődött vagy könyörgő, de ott vannak azok a pillanatok, amikor rájön a származása titkaira stb. Nem ez a legnagyobb kihívása (remélem), itt azért nem neki volt a legnehezebb dolga, de szerintem, amit várni lehetett ettől a szereptől azt tökéletesen lehozta. Nagyon szép, és nem mondom, bátorságot követelő jeleneteket tud ám bevállalni, nem szégyenlős, de hát volt cickó a képregényben is.Matthew Goode: Jaj őt imádom, bár szőkén el se tudtam volna képzelni. Az Imagine me and you-ban láttam először, vicces volt és sármos. Itt viszont szuper okos, roppant erős békeharcos összeesküvő, aki a kezébe vette a dolgokat. Remek volt Karnakban, ahogy elmesélt mindent, megértette mit miért tett, de az tetszett a legjobban, ahogy mondta, hogy látja az arcukat a fejében. Valóban olyan világéletemben egyedül voltam arcot vág máskor, vagy mintha fáraó volna.Jeffrey Dean Morgan: A komédiás. Mintha rászabták volna a szerepet. Külsejében is, testalkata mintha erre lett volna kitalálva, arca, brummogó hangja. De az egész kisugárzása, legjobban mikor „hősködött”, de összetörten is remek tréfája volt egykori önmagának. Arcán látszott a brutalitás öröme, vagy éppen az őszinte megbánás.Carla Gugino: Nem csak Malin Akerman féle szépségnek lenne jó lenni, de Guginonak is. Azt nem gondoltam volna, hogy ennyire meggyőző és szórakoztató lesz öregen :DD Fiatalon természetesen tökéletes Sally Jupiter, de idősen is érvényesülnek bájos mimikái, átjön a ráncok közül kacér mivolta. Vagy épp emlékei felbukkanása a Komédiásról, mikor még nem tudhatjuk miért is nem utálja, de később visszatekintve anyai hálaként definiálható. :DÖsszesítve, mert már fák a csuklóm, a szemem, a vállam. Ez egy rohadt jó film. Nem ismerve miből adaptálták is kurva jó film, szóval úgy önmagában. Aki ezt nem ismeri fel, az buzi :DDD Ha te is félsz, hogy kiderül buzi vagy, adj 5 csillagot a filmre… garantáltan a heteroság jelképe mától. (Figyelem, aki ezt magára veszi, az duplán buzi :D)


2009-10-27 08:35.36
Mekare (2009-03-14 05:15.34)


Bár Péntek 13-a van, mégsem voltam szerencsétlen. Ez eme különleges napokon eddig még sosem jött össze nekem. De ma épségben, időben eljutottam a Watchmenre. Amiért csak áldhatom a sorsot. Két embert vittem magammal, akik semmit sem tudtak a történetről. Nem olvasták a képregényt és még a Motion Comicot sem volt szerencséjük látni, mint nekem. Nem csak szeretetből akartam, hogy lássák, hanem mert kíváncsi voltam azoknak a véleményére, akiknek minden új lesz. Afféle tesztelésként, hiszen annyian húzták le a filmet hasonló ismeretek alapján. Nem, nem a film rossz. Az egyikük látta az előzetest a másik még azt sem. Tehát tesztelve volt mindhárom típus, ami e filmmel kapcsolatba hozható. Aki ismeri a sztorit,aki a trailert és, aki semmit és senkit. De mind imádjuk a filmet. Persze ennek is vannak fokozatai… hát én vagyok az, aki majd HD-ben még 100x rongyosra nézi :D. Az elején nem olyan könnyen evickéltek át, de azért arra sem mondták, hogy rossz volna. Nem igazán a lassú történetmeséléshez vannak szokva. Én bálványoztam, pontosan tudtam mire számítsak. Teljes joggal állíthatom, ha nem láttam volna a Motion comics-ot, akkor is lenyűgöz a film mindenegyes percének, minden egyes képkockája. S itt jön, hogy akkor pedig én ezt rohadtul nem értem ám. Mi ez az ellenszenves fogadtatás? Meglepő módon (ahogy én látom) legtöbbször nem is a képregény rajongóitól. Mert az érthető lenne, ha rossz adaptációról lenne szó… de akkor sem ilyen negatív kritikákat érdemelne. Lehet, hogy engem ragadott már a kezdetektől olyannyira magával a Watchmen, hogy toleranciám is oda lett? Vagy teljesen magától értetődő, hogy nem tudom elviselni, ha csak úgy leszarozzák? Ez nem „csak” egy képregényfilm. ( Bár a műfaj nagy kedvelője vagyok, mind könyvben, mind filmen) Talán vétek is, hogy így reklámozzák, persze hisz abból készült, ez természetes. De ez sokakat megtéveszthet. Beugratja az átlagos, képregények világát maximum a Pókember filmekből ismerő, nézőt. S rászedi azt, aki mélyenszántó gondolatokkal, érzelmi sokkokkal szeret találkozni a moziban, de egy képregényfilmből ezt nem nézi ki (ami súlyos hiba). Erről nem maga a műfaj tehet, hanem ahogy tálalják számunkra, ahogy megismertetik velünk. Ha olyan lenne a népszerűségi indexe nálunk is, mint Amerikában nem lenne probléma. De eltekintve egy-két hazai honlaptól, meg nagyobb összejövetelektől, még mindig nem olyan hírhedt a dolog. S mit ismer a magyar, persze a legalapabbakat. Pókembert például, ami szórakoztató, de elég ennyi, „Nagyobb erő, nagyobb felelősséggel jár”? Nekem nem. Persze ez a legelterjedtebb, hisz mindenki könnyen magába fogadja… a Watchment nem? Ezek szerint. Mert a mai csoportos mozizásom példája, hogy nem kell ám erre a filmre felkészülni, csak befogadó képesnek lenni. De sokaknak úgy tűnik, nem sikerült. Na, engem ez elszomorít. Főleg, hogy hamarosan nekünk is éjfélt mutat az óra. A története aktuális volt/van/lesz. Ebből az egészből csak azt akarom kihozni, hogy aki csak úgy leszarozza, (mindenféle magyarázat nélkül) az gondolkodjon el saját kvalitásain. Mérgelődve pedig sajnálni a kidobott pénzt a mozijegyre, nem szabad. Mert akkor szedted volna le a nyavalyás képregényt fiacskám, vagy olvasol cseppet utána, google a barátod, szokták mondani.


2009-10-27 08:33.44
Cantri (2009-03-13 22:33.46)

Na végre eljutottam a moziba és meg tudtam nézni! Bevallom amikor megtudtam hogy feliratos lesz akkor egy kicsit csalódott voltam! Én nagyon szeretem a szinkronos filmeket, főleg mert a magyar szinkronizálást abszolult világszínvonalúnak tartom! Na de mindegy a film feliratosan is érdekes és élvezetes volt, ráadásul megismerthettem az eredeti hangokat is!
A film nagyon jól indult, de aztán egy kicsit leült! ekkor megfordult a fejembe hogy talán volt valami valóságalapja annak hogy egyesek azt írták hogy nem jó film! Na de minegy folytattam és az idő teléséval egyre izgalmasabb lett! Mégpedig olyannyira hogy a végén sajnáltam hogy már vége! Az film látvány és képvilága abszolult pazar, semmi kifogásolnivalót nem lehet benne találni! A lassítások pedig még élvezetesebbé, kiforrotabbá tették a jeleneteket! Korábban sokan írták, hogy nincs benne elég akció. Hát szerintem éppen megfelelő arányban van benne adagolva! Sőt voltak egyenes brutális részek is amikre nem számítottam de nagyon feldobták a filmet! (pl:amikor annak a kövér csávesznek levágták körfűrésszel a kezét) A történetet tekintve is nagyon ott volt a film! Az elején még sajnáltam a komédiást, de ahogy derültek ki róla a dolgog egyre inkább rájöttem hogy nem kell őt sajnálni! Tetszett az a csavar hogy az egyik őrző van a háttérben, engem eléggé megdöbbentett! Az is meglepő volt hogy bár nem atombomba álltal, de több millió ember hallt meg dr. Manhattan találmányától! Ezek a nagy emberírtások elszoktak maradni pedig nekem tetszett hogy nincs teljes happy end! Csak azt sajnálom hogy a film végén megölték Rorschachot, pedig ő vállt az én kedvenc karakteremmé!
Összeségében egy nagyon jó filmet kaptunk! Bár nem olvastam a képregényt a sztori végig érthető volt számomra! Szerintem abszolult megéri megnézni, mert nálam ez a film eddig 2009 legjobb filmje!!!


2009-10-27 08:33.14
Zidane15 (2009-03-12 16:25.38)

Ami az eredmény:

A Watchmen egy tizenkét részes képregénysorozat, melynek írója Alan Moore, rajzolója pedig Dave Gibbons. A képregény a DC Comics gondozásában jelent meg, eredetileg havi rendszerességgel 1986 és 1987 között, majd ezt követően a kiadó több alkalommal is ismét megjelentette a művet gyűjteménykötetek formájában. Ezidáig a Watchmen az egyetlen képregény, amely elnyerte az irodalmi sci-fi és fantasy művek elismert Hugo-díját,[1] valamint szintén az egyetlen képregény, amely helyet kapott a Time-magazin 2005-ös, „A 100 legjobb angol nyelvű irodalmi mű 1923-tól napjainkig” című listáján.[2]

A Watchmen cselekménye 1985-ben, egy alternatív idősíkban játszódik, ahol az Egyesült Államokban az álarcos igazságtevők, ha nem is nagy számban, de valóban léteznek, a világ pedig egyre közelebb sodródik a teljes pusztulással fenyegető nukleáris háború felé. A történet középpontjában a múlt és a jelen szuperhősei, valamint az események sorozatát elindító rejtélyes gyilkosság áll, melynek áldozata maga is egyike volt ezeknek a bűnüldözőknek. A Watchmen szuperhősei igazi emberek, akik erkölcsi és magánéleti problémákkal küzdenek, olykor gyengék és esendőek, valamint – egyetlen kivételtől eltekintve – egyikük sem rendelkezik emberfeletti képességekkel. A Watchmen lerombolta a hagyományos szuperhős-archetípust. Újító módon alkalmazta a filmművészetre jellemző technikákat, erős szimbolizmusával és többrétegű dialógusaival, narratív módszereivel, metafikciójával hatást gyakorolt az őt követő képregény- és filmalkotásokra is egyaránt.


2009-10-27 08:32.51
Noncse30 (2009-03-12 10:55.28)

Tegnap végre sikerült beülnöm a moziba, hogy szemügyre vegyem a filmet. Abszolut nem ismerem a képregényt, de ez nem szokott zavarni, sőt csak így tudom szűz szemmel nézni.Nos....alapjában véve nagyon tetszett, megérteni sem volt nehéz ,a Roschach -ot játszó színész s alapban az a karakter nagyon ütött, sőt egyedül a hölgyet találtam gyengécskének olykor és Dr Manhattan idegesített fel néha. Nem tudom, ez utóbbi milyen a képregényben, de nevetségesen könnyen változtatott nézőpontot a filmben ahhoz képest, hogy mennyire tudatosan nyilatkozik néha. Olyan ellentmondásos volt az egész....A szuperhősökben tetszett, hogy ők tényleg azok voltak, igazi hősök, pedig aztán elég vacakul nézett ki a cuccuk, mondhatni 1 jól sikerült farsangi "bohócruha". (kivéve "R"-t)Legtöbb ilyen filmben mindig ügyelnek a tökéletes jelmezre, Batman-re csak ránéz az ember, aztán összeszorul a torka, de itt semmi ilyesmi nem volt....Itt tényleg a béna ruha alatt lévő ember volt a hős. Tetszett ahogy a "legokosabb embert" alakító szuperhős mennyire elmésen csavarja a szálakat....Szerintem sok embernek nem tűnt fel az, hogy bár ő világbékéről is papol,meg a környezetmegóvásról, elsősorban 1 jó üzletember. A film elején beszél valami üzemanyagról, s az uccsó kockákon tök véletlenül már olyannal tankolják a piros autót....Az az igazság, nekem is meg kéne néznem, rengeteg a rejtett esemény, mondanivaló...Amit szivesen kivennék a filmből, az a sok szimfónikus zene. Annyira idegesítő volt és hangos, hogy ihaj....Még a luftbalon -os nóta is elment az adott helyzetben, de ezt nehezen vette be a gyomrom. Jellemezhetném még a színészeket, de felesleges, 80 %-uk jól alakította a karakterét. Röviden ennyi.


2009-10-27 08:32.26
Németh.János (2009-03-11 21:02.18)

Nehéz róla most véleményt alkotni még nagyon friss az élmény. Vagy 30 perce jöttem ki a moziból. Film eleje nagyon tetszett jó felvezetés volt. Aztán kisit kezdtem azt érezni, hogy nem értem, hogy mi miért de körülbelül a börtönös résztől megint visszarázódtam. És kezdtem érezni, hogy nagyon jó film alakul belőle. Valahol minőségben a Sötét Lovag és a hasonlóan kemény 300 vagy Sin City közé tenném. Felvettem a végére egy nagyon erős nyomasztó, és olykor olykor fellélegző hangulatot. Nekem is Rorschach volt a kedvencem végig, az ő visszaemlékezései és "eredete" volt a legütősebb, meg is értem, hogy miért tette mindazt amit tett. Hossza ellenére nem volt unalmas, viszont szerintem sok embert a játékidő riaszt el a megnézéstől.
Összegezve: Film alatt nagyon sokszor változott a véleményem eme műről, de a végére rájöttem, hogy nagyszerű fimmel volt dolgom, úgyhogy részemről: 95%


2009-10-27 08:31.57
Kthulu (2009-03-10 20:07.32)

Sosem voltam nagy képregényfaló, a kultúra ezen szeglete valahogy kimaradt a ifjúságom kezdeti szakaszából; ezért meglehetős fenntartásokkal kezelek minden ez irányból kiinduló moziterméket. A Watchmennel se foglalkoztam sokat, de az egyre komolyabb érdeklődés, ami a film körül gyűrűzött, engem is magával ragadott, így kezembe kaptam a 12 számot megért eredeti produktumot és potom három nap alatt „végignyálaztam”. És tényleg ütött, még mindig üt: a szerkezete, a figurák, a kicsengése és az okfejtései, mind-mind egyre fentebb emelték bennem az ázsióját.
Ezek után ültem be a mozira, de az eredmény olyan felemás lett. Egyrészt jó dolog, hogy Z. S. kb. 90%-ban hű maradt az eredetihez, kockáról kockára, mondatról mondatra és beállításról beállításra emel át részeket, de valami mégse stimmel. Hiába számol ki mindent mértanilag pontosan, mégsem működnek azok a dolgok filmen, amik lerajzolva olyan frankón tündököltek. Ráadásul szögezzük le, hogy a képregény sem kifejezetten akciódús, ha van is benne akció, vagy erőszak, az igyekszik tömören venni vagy valamely más dolog mellé állítani, és ezt Snyder is látta. Viszont az átlagnéző, aki nem olvasta az eredetit, nem fog beülni egy 2,5 órás filmre, amiben van 10 perc verekedés meg összesen 5 percnyi erotika. Ezért esik meg az, hogy amolyan snyderesen túlkomponált, belassított akciókkal van tele a film, amiből bizony a vége felé már elege lesz a nézőnek. Ez az egyik gyenge pont.
A megvalósítás bár tényleg tetszetős (az effektek jók, a karakterek egy-két kivétellel tökéletesen passzolnak – Rorschach valami elementáris erővel van jelen), mégis olyan semmilyen. Igyekszik mindent elmondani, de ez teljesen lehetetlen, így annak is hiányérzete van, aki ismeri a sztorit és annak is, aki nem (legalábbis olvasva több helyen a véleményeket). A több réteg sokszor egy-kettőre silányul vissza és ezeket is néha elég szájbarágósan tálalja. Zeneileg is helyén lenne a dolog, de engem például rendkívül zavart az elején, hogy egyik pillanatban a 99 luftballons szól kb. 10 másodpercig, a másik pillanatban a Sound of silence újabb 20 mp erejéig, majd átváltunk a Budapest Symphonic Orchestra (!! – hadd tagadjon a magyar kebel is) előadásában a Valkűrök támadására, az egész kicsit zavarosnak hatott. A képregényben ezek a flashbackek rendben voltak, a filmben inkább kaotikussá kezdenek alakulni. Remélem azért a Hallelujah c. dalnál a nézők észreveszik azt az enyhe iróniát…:)
Egy szó mint száz, közepesre tudom értékelni a filmet. A vége megváltozatása ellenére is szöveghű, ámde olyan műanyag-szagú, helyenként túlpörgetett film, amit így nem biztos, hogy jó volt filmre vinni. Az árát behozza az biztos, de a rajongókban – meg talán egy-két laikusban mint én is – nem hagy mély nyomot.

Ja, és a főcím pedig zseniális!


2009-10-27 08:31.27
Watchmen22 (2009-03-10 15:55.15)

Gondolom most képregényrajongók ezrei fognak engem a halállistájuk elejére tenni, mert megmondom a frankót: a Watchmen baromi jó film, de nem ájultam el tőle. Zack Snyder is kábé annyira látnoki erejű, mint egy megsárgult Nostradamus könyv. A Watchmen jó film, jó sztori, de a nagy hűhó, ami megelőzte mégis valami nagyobb durranásra készítette fel az embert. Ehhez képest lett egy kiváló minőségű iparos munka. Lepukkant, meghasonlott szuperhősökkel, egy kék, paksi reklámfigurával és egy Pinocchio orrú Nixon elnökkel. Hozzá egy kellően szürreális, színes film-noir hangulatot kölcsönző képi világgal.

Azt le kell szögezni: Snyder óriási feladatot vállalt magára azzal, hogy ezt a keszekusza időben és térben ugráló történetet filmbe foglalta. Látszik, hogy sok mindent nem mesélhetett el, amit szeretett volna, de így is kerek a sztori.

A film egyedisége számomra a szuperhősök megjelenésében öltött testet: hús-vér emberekről van szó, akik ugyanúgy szenvednek az elfojtott érzelmeik miatt. A maszkos igazságosztók sokáig fontos szerepet töltöttek be a filmben felvázolt amerikai társadalomban , de később betiltották a tevékenységüket. Ez az üldözöttség, kitaszítottság erőteljesen X-Men szagú nekem, de lehet, hogy csak nekem. A kék duracell csávó azaz Mr. Manhattan pedig egy letaszított angyalnak tűnik, akinek szuper képességei egyben az emberiségtől való távolodását is okozzák. Ő és a Roschach a két központi szereplő. Utóbbi egyben a társadalom és a szuperhősök élő lelkiismerete és a végén ő válik az igazi hőssé. Az antiszociális, az igazság nevében gyilkolni kész, kitaszított.

De végső soron a film az áldozathozatalról szól. A hősök itt mellékszereplőkké válnak a végére, és a gonoszról se mondható ki, hogy egyértelműen gonosz. A nagy kérdések megválaszolatlanul maradnak. Megérte ekkora áldozatot hozni? Élni fog az emberiség vele? Csak a remény marad, hogy a válasz igen.

A Watchmen egy jó film, egyedi megközelítéssel és képi világgal. De mégis óriási hiányérzetem van, nincs meg a végén a katarzis. Bár lehet, hogy épp ez volt szándéka a rendezőnek. Mindenesetre ajánlóm mindenkinek, de utána üljetek be valahova rézandráskodni egy kávézóba, mert szerintem úgy lesz teljes a film.


2009-10-27 08:30.54
StormshadoW (2009-03-10 06:08.50)

Na hát mit nemondjak ,nem vágodtam hanyatt ettől a filmtől.A CGI grafika szemet gyönyörködtető,tényleg nagyon látványosra csinálták.Az akciójelenetek elég jól megkoreografáltak.A keményebb részek bizony odaverhetnek akár pár klasszik slashernek is talán.És innet jön ami szar volt: Például kár hogy egy ilyen mesefilmet ennyire telespékeltek dumával, baromi vontatott volt,és ehhez képest igen kevés benne az akció.Ezek a karakterek engem speciell nem tulzottan fogtak meg, nekem egyáltalán nem tetszik ez a watchmen heroeság.Olyan röhelyesek valahogy,teljesen a batman& robin c. cafadékra emlékeztetett,csak azért szinvonalasabb kivitelben.Túl mesefilm ahhoz hogy ennyi dialog legyen benne.A dark knighttel is ez volt a bajom,asse teccet egyáltalán.Mr. kékfasz is egész különös volt, elég exhibicionista figura, jól ellóbássza a film során az ernyedt kóóbászt, aszittem legalább lessz valami szerepe, lőhetett volna vele vagy ilyesmi extraság :P szóval gáz na.A szinészek a gumigúnya mögött pushos fickók, az izmosra kreált ruha mögött nem nagy valamik,bár tudom,ez erről szól.A vége se lett tul érdekes, valahogy olyan semmitmondó számomra. Ha képregényfilm ,akkor a Penge 2 akcióban meg feelingben, X-men pedig látványban ezerszer ráver erre a tipikusan mai stílusú műre.


2009-10-27 08:30.32
Mooneybaby (2009-03-08 12:49.49)

Hát nekem egyáltalán nem tetszett a film! Nagyon nagy csalódás volt, 3 óra tömör unalom! Alig vártam hogy vége legyen, vontatott, unalmas, értelmetlen! Nem sok értelmét láttam az egésznek, talán az utolsó néhány izgalmassabb "akció" jelent ért valamit, végig lehetett volna olyan az egész! Aki akar egy baromi rossz filmet látni és aludni egy jót akkor csak az nézze meg! Amúgy senkinek nem ajánlom! Talán Rorschach figurája és alakítása ért benne valamit! Szóval csak 1 csillag!


2009-10-27 08:29.57
Billy costigan (2009-03-07 23:21.41)

116 nap emberek.Majdnem 4 hónap de kivártam.Ma Pécsett a 13:00órai vetítésen ültem és azthiszem megkaptam életem egyik legmaradandóbb élményét.A Watchmen film nemhogy teljesítette az elvárásaimat,sokkal többet adott annál.Kezdjük azzal hogy aki arra panaszkodik hogy a film egyszerűen felsorolászerű és elkapkodnak jeleneteket jusson eszébe hogy a film több mint 3 órás lett volna elvileg,hogyha nem vagdaltatják szét Snyderrel 160 percre.Ja és 7 éves gyermekek vagy fiatal párocskák,akik szimpla szórakozást várnak igen könnyen találkozhatnak a tenyerükkel ugyanis van a filmben bőven jelenet aminél lesz lehetőség szemet takargatni.A film sikerének kulcsfontossága hogy tükrözze a képregény kőkemény világát,ha tetszik,ha nem ennek így kellett lennie.De akkor térjünk rá egyéb fontos dologra.
Egy csapat B színészt összeválogatni nem könnyű dolog,főleg ha ezt úgy tesszük hogy ügyes urakat/hölgyeket akarunk belelopni a filmünkbe.Zack Snydernek sikerült.Jeffrey Dean Morgan,Jackie Earle Haley,Billy Crudup egyszerűen lehengerlő alakítást nyújt,megkockáztatnám a Golden Globe jelölést is.Patrick Wilson is ügyes, és mégMalin Akermanon és az egyébként gyenge Matthew Goodeon is látszik hogy minden erejüket az alakításba fektették így simán összehoztak egy 85-90%os alakítást.Tehát ennek az volt a lényege hogy a Watchmen színészgárdája dícséretet érdemel.
Hogyha a történet nem győzött meg,márcsak a látvány miatt is érdemes végigülni ami a film egyik legerősebb pontjának számít.A börtönlázadás leverése az egyik legjobb püfölős akció amit valaha láttam.És a zenéket se hadjuk ki amik remekül idézik az akkori kor hangulatát.Tényleg remekül összeválogatott zenék szólalnak fel.Tehát Snyder ezen a téren is maradandót alkotott.Jöjjön tehát a 3. legfontosabb szempont a képregény-film közti hasonlóság,eltérés.Van hogy a film egyes megoldásai odaverik a képregény ötleteit,például Janey Slater megjelenése a showban.Komolyan annál a jelenetnél annyira elfogott a katarzis hogy elkezdtem hevesen lélegezni,de van hogy annyira nem volt bejövős mint a kérpegényben.Például a gyerekgyilkost inkább felgyújtani kellett volna majd elmondani azt a hosszú monológot,mikor Rorchach az utcáról nézi a műhely felgyulladását.Azért a 2 percért nem ártott volna.A másik dolog amit az elején is említettem,a film nagyon csúnyán meg van szabdalva ezért rendkívüli figyelmet kell rá szentelni,mivel igen gyorsan pörögnek az események és ha nem figyelünk megunhatóvá válik.A robbanás stílusának megváltoztatás pedig nem olyan nagy változás,nem is láttam értelmét ennek az energiarobbanásnak a szörnyes megoldás olyan gusztustalanul megrázó volt.:)Mindenestre ugyanúgy idegen támadás ami az embereket összefogásra készteti....Tehát a mondanivalón ez semmit sem változtat.Ha figyelsz életed egyik legfurább élménye ha egyszerűen csak elbambulod 163 fölösleges perc.
ami jó:
+karakterek
+látvány
+hangulat
+világ
+összerakotság
+Watchmen
+Watchmen
+Watchmen
és ami nem:
-A szétvágás nagyon meglátszik sajnos de ezt ne vegyük a film hibájának
-Bubastis meganimálása azért egy kicsit gáz....

A Watchmen egyszerre teljesítette a rajongók és a szimpla nézők elvárásait és egy elképesztően mocskos New Yorki,világigazságot mutatott be,mindezt remek színészi teljesítményekkel és tökéletes látvánnyal,zenékkel.Biztos hogy a legjobb képregényfilm amit valaha láttam,és még az első helyért is a ringe száll nálam.Kijelenthetem:"Fans Dream come true"

97%


2009-10-27 08:29.30
Zidane15 (2009-03-06 22:06.28)

Így elsőre mit is mondjak:d Szerintem kurvajó lett.
Még így is, hogy tudtam mi fog következni. Azt se sajnáltam, hogy szinte minden a képregény szerint volt sőt ez volt benne a legjobb. Akció,látvány Snyder megadta a módját. A vérrel különösebben nem spóroltak ami igazán bejött a filmbe.
A szexjelenet is tetszett főleg alatta a zene. Haverommal végig röhögtük az egészet:D

Sok minden így se mehetett bele a vágott verzióba....akkor milyen a vágatlan?
Egyenlőre ennyi majd még írok bővebben a filmről.
Ja, és az eleje az valami kegyetlen király, és a filmben a zenék no comment....Nagyon nagy film!


2009-10-27 08:29.12
Mikolta (2009-03-06 19:26.47)

Párommal néztük meg. Sem neki, sem nekem nem jött be a film. Nem olvastam a képregényt, így teljesen újdonság volt. Nagyrészt untam, a végén már felpörögtek az események, amit viszont a zagyvaságig fokoztak. A brutális jeleneteket nem fogták vissza..Nem vagyok "ijedős", de volt, hogy becsuktam a szemem. Nekem kicsit sok volt belőle, más témákra jobban rámentem volna. Ami tetszett, azaz elején lévő korrajz, a 80-as évek slágerei megadták az akkori hangulatot, illetve én nagyon szeretem a belassított jeleneteket, minden filmben megfognak.


2009-10-27 08:28.52
City 225 (2009-03-06 07:41.40)

Ugye adott egy képregény amely jóval túlmutat saját műfaján. Adott egy rendező amely filmjeinek inkább látványával mindsem mondanivalójával ért el sikereket. Továbbá ott van még a hatalmas költségvetés is..
Hát azt kell mondanom h a film jó, "csak". Az előzetesen megfilmesíthetetlennek vélt alapanyagról bebizonyosodott, h valóban lehetetlen úgy vászonra vinni h olyan élményt okozzon akár a képregény. A 80-as évekbeli hangulatot sikeresen megpendítik az ütős korai slágerekkel, és a oldschool stáblistával. A történetbe nem lehet belekötni, az egyik legelképesztőbb, és legzseniálisabb, amit valaha olvastam, és ma majd olyannyira aktuális mint annak idején. A látványra egy szavam nem lehet, a lassítások akár irritálóak is lehetnének - a börtönjelenet például egy-az-egybe a 300-ból lett átemelve - de nem azok, hiszen egy-egy belassítással azok a képek merevednek elénk amit a képregényből már ismerünk. És nem félek kijelenteni, az atomtámadásban porrá hamvadó csókolózó pár a filmtörténelem egyik leggyönyörűbb pillanat (álomjelenet). A színészeket nézve, azt hiszem egyértelmű h Jackie Earle Haley lejátszik mindenkit, alakításának van lüktetése, ereje, és tényleg Rorschachot látjuk életre kelni. A többieket egy kalap alá véve elmondhatom, h akadnak gyengébbek és egész jók is köztük, de inkább csak profi munkák mindenféle plusz nélkül.
Kétségtelen h rendkívüli filmet látunk látványban, és storyban egyaránt, és lehet h a maximum lett kihozva belőle, de ez a történet igazán a képregény hasábjain éri el célját.
Erős négyes lenne de a történet miatt 5-s.


elejére ... 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk