Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-03-13
Barátnők
Marked Men - Tetovált srácok
Szerelem
Túlélők

2025-03-06
A konyha
Andrea szeretete
Fekete kutya
Haláli állatok hajnala
Mickey 17
Mindörökké tiéd

2025-02-27
A majom
Emilia Perez
Riefenstahl
Rokonszenvedés

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
A dolgok állása
- Filmbox Premium, 20:00
A hívás
- Viasat Film, 21:00
A biztonság záloga
- RTL Három, 21:00
Terminál
- Paramount Network, 21:00
Feketék fehéren
- AMC, 21:00

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Tom Arnold (66)
Martin Kove (79)
Rob Reiner (78)
Connie Britton (58)
Moira Kelly (57)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
2022-es választás
Örömködő topik - közkívánatra!
Tippjáték (Foci)
Elon Musk - Vélemények
- Filmes Sámánok Rendje -

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Csirkefogó aaaaa
Liam Neeson aaaaa

 

Fórum - Az utolsó asszony - Vélemények (2. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

1 2
10. Menrot (2012-06-10 22:08.26) aaaaa
"Meg a történet is... Tudom, nem vagyok túl idős, ezért nem szégyellem, hogy jó pár rész ködösen maradt. De... én nem nagyon vágom Ferreri gondolatait."

Szent igaz!


9. Kovbojka (2012-06-10 21:48.05) aaaaa
SPOILER
Nah, kezdjük ott, hogy ez talán a legaberráltabb film, amit valaha láttam. És nem azért, mert a film a végén Gérard Depardieu egy határozott mozdulattal levágja a farkát egy kenyérvágóval, hanem mert olyan szürreális, gonosz, megfoghatatlan hangulata van, ami csak kevés filmnek adatik meg.
Meg a történet is... Tudom, nem vagyok túl idős, ezért nem szégyellem, hogy jó pár rész ködösen maradt. De... én nem nagyon vágom Ferreri gondolatait. Szerinte a férfi egy gusztustalan, önmagát felsőbbrendűnek tartó lény, amelynek csak egy érdeme van, hogy farka van??? No mindegy, ezért is adtam ötöst, mert semmilyen film nem kavart fel még így mint ez. A vége amúgy szimbolikus, azért csak nem gondolja, hogy ez a helyes megoldás?:O
És hát Ornella Muti... A tökéletes NŐ, istennő. A film játékidejének 80%-a alatt erekcióm volt. :DD
A Piccoli is hatalmasat játszott, de az ő karaktere is elég zavaros volt, bár ebben a filmben minden az, de a sokk és MUTI miatt öt, párszor még tuti megnézem.=)



8. Kovbojka (2012-02-18 08:37.21) aaaaa - (válasz Atuskaa 7. hozzászólására)
Nekem megvan letöltve, rossz minőségben, eredeti nyelven, magyar felirattal. Ha akarod segíthetek.


7. Atuskaa (2012-02-18 08:29.35) aaaaa
RÉGI KEDVENC,jó lenne hozzá jutni!


6. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2011-11-04 15:25.26) aaaaa - (válasz VAL P 5. hozzászólására)
Én egészen mást vártam a cím után, el sem tudtam ezt az utolsóságot képzelni. Bölcsödei képsorok után sem vártam ilyen horrorisztikus befejezést. Nagyon érdekes filmnek tartom, még ilyen gyerekkapcsolatról máshol nem láttam említést sem.


5. VAL P (2011-11-04 15:13.43) aaaaa - (válasz GyermeklakĂłbizottsĂĄg 4. hozzászólására)
Hát, igen! Így jár, aki nem fordít kellő figyelmet a "Hogyan használjuk rendeltetésszerűen..." sorozat elektromos kenyérszeletelőről szóló epizódjának!
Bár ilyen oktatófilmek valószínűleg inkább csak nálunk készültek, Ferreriék el voltak foglalva a hanyatló nyugat ópiumának élvezetes belélegzésével. =)


4. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2011-11-04 15:01.21) aaaaa - (válasz VAL P 3. hozzászólására)
Egyetértek, azóta sincs kenyérszeletelőm. Érzékek birodalmát nem láttam.


3. VAL P (2011-11-04 14:49.34) aaaaa
Mintha egyazon tanár vagy pályázat vizsgafeladata lett volna. Kritérium: a férfinak a "kiszemelt" nő iránti, önző birtoklási vágyát a lehető legnaturálisabban megjeleníteni, s a csúcspont e vágy legkézzelfoghatóbb szimbólumának a megsemmisítése kell, hogy legyen!
Marco Ferreri e munkáját 1 hónappal korábban mutatták be, mint Ósima Nagisza 'Érzékek birodalma' c. filmjét. Sok sajátos, korábban filmre nem vitt apró nüansz, motívum, mely mindkét produkcióban felbukkan, teszi a két művet egymáshoz hasonlatossá. Mint egyik kajmántojást a másik strucctojáshoz.
Érdekes, mennyivel sokrétűbb, komplexebb Ferreri eme, alig emlegetett filmjének világa a japán, kultstátuszig emelkedett opuséhoz képest. Mennyivel érzékenyebb és ötletesebb rendező Ósimánál az olasz. A színészeiről nem is beszélve. Míg a japánok az állati ösztönök szintjén ragadva, egysíkúságukban a 'dr. Bubó'-beli vaddisznókra emlékeztetnek, addig a Depardieu-Muti páros szürrealizmusukban is valóságosabban, gondolatgazdagabban, emberibben tálalja a párkapcsolatok jó részében szikrázó, ütköző ellentmondásosságokat.

(Meglehet, véleményem a földrajzi és kulturális közelség-távolság jelentősen befolyásolja...)



2. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2010-07-22 17:09.29) aaaaa - (válasz Gyermeklakóbizottság 1. hozzászólására)
1980-as években láttam, mondjuk A nagy zabálás után még mindig tudott "meglepni" Ferreri. A női főszereplő nagyon szép, a férfi jól "játszik" evvel-avval. Ornellánál már írtam a bevezető képsorok hangulatáról. nem tudom, mi lenne, ha nálunk a bölcsödében ilyen módon vigasztalja a gondozónő a síró gyereket,lehet, hogy egyik apuka, úgy, mint itt a filmben hazaviszi.


1. Gyermeklakóbizottság (2009-12-13 20:43.40) aaaaa
A film egyik mondanivalója, hogy a síró csöppség számára 1 szép meztelen kebelre tevés a vigasztaló. A férfi főhősnek másik filmjében(Cyrano) nagy az orra, de nem vágja le.


1 2

Kapcsolódó fórumok

VéleményekLifeisamovie, 2019-12-27 14:1740 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk