Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-02-13
A nyár utolsó napja
A tanár, aki a tengert ígérte
Amerika Kapitány - Szép új világ
Bridget Jones: Bolondulásig
Éjféli játszma - Mindörökké démonok
Sünvadászat

2025-02-06
A szerelem fáj
Áradás
Emma és a halálfejes lepke
Emmanuelle
Jelenlét
Limonov, a ballada
Minden, ami fénynek tűnik
Sehol se otthon

2025-01-30
A szent füge magja
Dahomey - Kik vagyunk?
Élőhalottak!
Jókislány
Társ

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
A szabadság hangja *Jim Caviezel* (DVD)
Mosolyogj 2. *Import - Angol hanggal, és angol felirattal* (Blu-ray)
Háromezer év vágyakozás (Blu-ray)
Életem fénye (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
A Holnap markában
- Mozi+, 12:50
Hashtag eljegyzés
- Izaura TV, 13:00
Ki nevel a végén?
- TV4, 13:00
Mr. és Mrs. Smith
- AMC, 13:10
Mi kell a nőnek?
- Film Café, 13:25

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
John Williams (93)
Nick Nolte (84)
Seth Green (51)
Henry Czerny (66)
Mary McCormack (56)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Dolgok, amik nagyon idegesítenek
Mit hallgatsz most?
Örömködő topik - közkívánatra!
Aktuálpolitika azoknak, akik unják a trollt a választás topikban
Xbox, PC, Play station, Wii - Avagy mi a kedvenc videójátékod?

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Az ember, akit Ottónak hívnak aaaaa
Vincent Regan aaaaa

 

Fórum - Mr. Nobody - Vélemények (3. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

1 2 3 4 5
85. Birka78 (2011-01-07 10:20.59) aaaaa - (válasz Frizso 57. hozzászólására)
És mire mondtál ezzel nemet? Mert ugye, ha csak feldobjuk az érmét, és a nem lesz felül, az még nem döntés. Csak ha volt előtte egy eldöntendő dolog. :D


84. Birka78 (2011-01-07 10:12.41) aaaaa - (válasz Fuller 16. hozzászólására)
Ha látnánk a jövőt, az borzalmas lenne.

- Ha nem tudnánk megváltoztatni, azért, mert rettenetes lenne a tudat pl. hogy tudjuk, a szerelmünk 2030. augusztus 3-án délután 15 órakor meghal infarktusban, és nem tudnánk tenni ellene semmit.

- Ha tudnánk előre, de befolyással lehetnénk az eseményekre (azért ez elég paradox gondolat), akkor meg folyton azon munkálkodnánk, hogy mit kerüljünk el, és közben elfelejtenénk élni. Mindne spontaneitás elveszne a világból.

Szóval az egyik legjobb dolog a világon, hogy nem tudjuk a jövőt. :)



83. Birka78 (2011-01-07 10:09.43) aaaaa - (válasz Anna83 13. hozzászólására)
Csak azért találkozhattál vele, mert nem oldódott ki előtte 3 perccel a cipőfűződ, amit így nem kellett bekötnöd... :D


82. Mangilla (2010-11-18 21:29.53)   - (válasz Takiman 80. hozzászólására)
Csoffadt agyú... aki mondja!
Neked (meg sokaknak) tetszett, nekem (meg sokaknak) pedig nem.
Ezért még egyikünk sem különb a másiknál.
(Még akkor sem, ha azt gondolja magáról)


81. Randal (2010-11-17 19:24.58) aaaaa - (válasz Takiman 80. hozzászólására)
Nem túl ritka már ott a levegő, annak a magas lónak a tetején?


80. Takiman (2010-11-17 18:45.16) aaaaa
Nos annyi bizonyos, a csoffadt agyúaknak jól feladja a leckét. Ha érthetetlennek tűnik, nos nem a filmmel van baj. Felszínesnek, hatásvadásznak titulálják, akik nem értenek belőle semmit. Ajánlom nekik a "Rém rendes családot", és az "Esmeraldát". Ehhez a filmhez fel kell nőni, kisdedeknek nem mond semmit.


79. BlumBaba (2010-11-12 14:08.26) aaaaa
ááh. korán sem hittem volna hogy ilyen élményt kapok ettől a filmtől... minden másodpercet ámulva figyeltem, és sokszor csak azt vettem észre hogy patakokban folynak a könnyeim. elvarázsolt...


78. Hun87 (2010-11-12 03:04.45) aaaaa
Egész jó film volt,bár a végén kellett párperc mire rájöttem hogy nagyjából mi lehet a megoldás :)


77. Laslow (2010-11-07 22:01.41) aaaaa
Ez most nekem egy őrült filmnek tűnt, amire cseppet sem vágytam.


76. Randal (2010-11-04 20:58.57) aaaaa - (válasz Tomistar01 75. hozzászólására)
"nemsokára kell egy új vallás, egy filozófia, egy ideológia ami ráveszi az embereket arra, hogy önként vessenek véget a remekbe szabott hosszú életüknek..." <--- hmm?


75. Tomistar01 (2010-11-04 15:40.07) aaaaa
érdekes film.

Az emberi tudás robban. felfoghatatlan sebességgel növekszik...

nemsokára kell egy új vallás, egy filozófia, egy ideológia ami ráveszi az embereket arra, hogy önként vessenek véget a remekbe szabott hosszú életüknek...


74. Revika (2010-11-01 23:46.13) aaaaa
Huhhát elég jó film. Csak annyi szál van benne, hogy a végén azt se tudtam, hol áll a fejem, és feladtam, hogy az utolsó 30-40 percből bármit is megpróbáljak leszűrni. De még így is elég hatásos lett, egy ideig biztos gondolkodni fogok rajta... =P


73. Randal (2010-10-08 13:54.26) aaaaa - (válasz Mangilla 71. hozzászólására)
Szerintem az az elmélet amit a dimenziókról levágott a gyerek, és ami ugye a film alapgondolata, az elég fasza volt azért :) De amúgy többé-kevésbé egyetértek, a tényleges megvalósulása a filmnek szerintem is gyakran volt hatásvadász.


72. Fuller (2010-10-07 23:53.24) aaaaa - (válasz Mangilla 71. hozzászólására)
Értem. Tehát a BB se tetszett. Úgy értelmeztem először, hogy a BB koppintása.
Nem értek veled egyet, de hát nem tetszhet mindenkinek. :)


71. Mangilla (2010-10-07 08:12.41)   - (válasz Fuller 70. hozzászólására)
Nem akarom ismételni magam: hatásvadász, felszínes, mesterkélt... (A BB-topikban már írtam a viszolygásaimról)
Amikor megláttam a maori dokit a coruscanti díszletek között, már tudtam, hogy ebből semmi jó nem sülhet ki...:)


70. Fuller (2010-10-07 02:00.59) aaaaa - (válasz Mangilla 69. hozzászólására)
Ezt miből szűrted le? :O


69. Mangilla (2010-10-04 21:48.05)  
Benjamin Button 2...
Nem sokáig bírtam.


68. Apaanya1211 (2010-10-01 08:03.49) aaaaa - (válasz Pearl220 41. hozzászólására)
Tegnap néztem meg a moziban, de még egyszer biztosan meg kell néznem nekem is, mert még nem állt össze teljesen a film. Van egy-két jelenet, amit sehova nem tudok rakni...


67. Fuller (2010-10-01 05:18.42) aaaaa - (válasz KicsiRéka 62. hozzászólására)
Nehéz egy ilyen filmről esszét írni. :) Igaz én már írtam róla egy rövidebb véleményt, de most, hogy már többször volt hozzá szerencsém, megpróbálom hosszabban kifejteni.
Végre nem egy szájbarágós, tömeg film. Én 4* vagy 5* láttam eddig, de csak 3. nézésre értettem meg teljesen minden egyes szálat, még ábrát is készítettem az alternatív jövőkről.
És hogy pontosan miért tetszett? Ez egy nagyon jó kérdés, nem lehet megmondani, egyszerűen magával ragad a történet és ahogy azt tálalják. Mindig is érdekelt ez a "mi lett volna ha?" kérdés, hisz ha belegondolunk egyetlen szó, egyetlen tett hatással van a jövőnkre.
3 Nemora koncentrál legfőképpen a film, mindegyiknek más a felesége/szerelme. Az én kedvencem az Elise férjeként élő. Az Anna-Nemo szerelmen van a hangsúly, de engem mégis a másik páros érintett meg a legjobban. A kedvenc jelenetem is hozzájuk fűződik, mégpedig az, amikor a medve elűzéséről beszél. A másik ami nagyon elnyerte a tetszésem, amikor Elise megmondja Nemonak, hogy Stefano-t szereti és nem boldog. Le a kalappal a két színész előtt.
A gyerek színészek is remekül megoldották a feladatukat, ez főleg az Anna-Nemo párosnál látszik.
A "Nemok" munkáját is jól beleszőtték a történetbe.
Nekem nagyon bejöttek a művészi elemek, talán nem is tetszett volna ennyire ezek nélkül.
Külön kiemelném a zenét (sajnos ez volt Pierre Van Dormael utolsó munkája, Isten nyugosztalja) és az operatőri munkát.

Remélem a sok 5* tényleg a filmet értékeli és nem Jared szemeit. Nem kell félreérteni, egyik kedvenc színészem és 30STM rajongónak mondom magam, de sajnos sokan csak ezt tudják értékelni. (akinek nem inge...)

Amúgy igen, Diane Kruger volt szép Heléna. Remélem 3. nézésre már 5*-ot mondasz rá, bár én az 1. nézés után tudtam, hogy az egyik kedvenc filmemet néztem meg. :D


66. Fisca (2010-09-23 20:35.07) aaaaa
Jesszus!
Ezt nézzétek!!!!
[link]


65. Fisca (2010-09-21 21:24.15) aaaaa
Nem is értem, miért pont a Mars.... :-)))


64. Randal (2010-09-18 19:39.55) aaaaa
Szerintem jó film volt, eredeti ötletekkel és tetszetős megvalósításokkal.

A sok "mi lett volna ha" kérdésfelvetés nekem abszolút működött, tetszett a választások/események következményei, a sok különbség ami az apróbb és nagyobb választások után jött. Az ember ezután a film után talán hajlamos eltöprengeni azon, milyen döntéseket hozott a múltjában, és azoknak milyen következményi voltak. Okos dolog volt szakítani azzal a lánnyal ott a HÉV állomáson? Mi lett volna, ha nem sikerül félrekapni a kormányt, amikor előztem az 54-esen és kikanyarodott elém valaki? "Egy párhuzamos dimenzióban" minden máshogy történt, jó lenne belesni abba a világba.
Tetszett a film időszemlélete is, a dimenziók összefolyatása, az ugrálás a síkok között.
Volt már hasonló film a filmtörténetben, de a filmélmény megmaradt eredetinek az ötletes megoldások miatt. Tetszettek a montázsok, a visszatérő képi elemek, és külön szót érdemel a filmzene.

De nem maradéktalan azért a filmélmény nekem. Jobban tetszett volna, ha teljesen kihagyták volna a filmből a hipnózist, ha nem adtak volna ilyen határozott keretet a filmnek, csak hagyják had történjenek az események, minden "racionalizálás" nélkül.
És jót tett volna szerintem a filmnek, ha kihagyják a (szerintem) felesleges művészkedős részeket, mint a repülő biciklik, a helikopteres óceánépítés vagy a színpad behozatala. Ezen kívül a marsi jelenetek sem illenek szerintem bele a filmbe, azokat sem hiányoltam volna.

De összességében emlékezetes filmnek gondolom, érdemes volt megnézni, sőt, ajánlom is mindenkinek, aki szereti a töprengős filmeket.


63. KicsiRéka (2010-09-11 15:31.34) aaaaa - (válasz KicsiRéka 62. hozzászólására)
elcsillagoztam :)


62. KicsiRéka (2010-09-11 15:30.59) aaaaa
Megnéztem a filmet, kétszer is egymás után, egy hét szünettel a kettő között. Gondoltam mielőtt írok ide, elolvasom a többiek véleményét. Úgy tűnik a filmről senki sem tud annál többet írni hogy szenzációs, vagyis hiányzik az indoklás hogy miért is. Ez most vagy azt jelenti hogy nehezen emészthető, vagy pedig az a tipikus eset, amikor sznobságból osztályozunk ötösre egy olyan filmet ami igazából egy nézés után a kukában végezte.
Első nézés után én sem tudtam volna értelmes esszét írni róla egyébként, mert felfogtam hogy miről szólt a film, de az egész nem volt más a fejemben mint egy nagy katyvasz, ráadásul feltűntek más filmekből is elemek elég rendesen. Akkor úgy voltam vele hogy hármasnál többet nem ér meg az egész, körülbelül Szeker véleményét osztottam. Aztán megnéztem egy hét múlva másodjára is, és a véleményem nagyot változott.
Képzeljünk el egy világot, ahol minden egyes ember az öröklét posványában lebeg ( soha nem szeretnék örökké élni mert szerintem annál rosszabb egyszerűen nem létezik), teljesen érdektelenül. Hogy miért érdektelenül? Mert talán elsőre csábítónak tűnhet a tudat, hogy az életben mindent kipróbálhatok, hiszen végtelen lehetőség áll előttem mert az időm is végtelen, na de később, amikor százféle lehetőséget eljátszottam, és még mindig végtelen sok van, jön a lassú ráébredés, hogy bizony az egészet leszarom úgy ahogy az van. (Azt mondjuk nehezen hiszem el, amit a filmben hangoztattak, hogy már nem gyakorolják a szexet, mert elvesztette a funkcióját, a szexet nem is elsősorban a gyerekcsinálásért jó űzni).
A lényeg, hogy feltűnik ez az öregúr, Mr Nobody, (az teljesen mellékes hogy a létezik-e mint személy, vagy csak egy filozófiai termék, fikció)akinek még megvan/volt az a gyönyörű lehetősége hogy élvezze az életet minden szépségével és rútságával együtt, hiszen ő csak egyszer él, hamarosan eltávozik. A halhatatlanok pedig csodálattal tekintenek rá. Mr Nobody és a film elfilózgat azon, egy-egy döntés mennyire befolyásolhat egy emberi életet (már amíg ez az élet nem végtelen, hiszen utána úgyis mindegy az egész), mint a butterfly effect ami itt is feltűnik, a kis pillangó a szárnyaival, a vonatsínek, mint megannyi választás szimbolikái,a külső befolyásoló tényezők sorsunkban, a három nő, akár a párkák, így vagy úgy vágják el az élet fonalát, a nagy szerelem, a tévedések...mind mind emberi dolgok amit a halhatatlansággal együtt vesztenénk el, megszűnnénk embernek lenni. Nem rossz film ez, de nekem néhol erőltetett volt már, úgy tűnt mintha egy sekélyes forgatókönyvet turbóztak volna fel művészi elemekkel hogy így eladhatóbb legyen, nagyobbat szóljon. Jared Leto remek színész, sokszor bizonyított. Diane Kruger pedig nem szép Heléna volt a Trójában? Lehet h rosszul emlékszem de ha ő volt itt nagyon elcsúnyult, bár sokkal inkább emberibb lett a szerep amit játszott. A zenék tetszettek, a kedvenc jelenetem pedig az, amikor a két szülő a gyerekre próbálja tenni a döntés felelősségét a válásnál, az állomáson. Hát ott ütöttem volna mindkettőt, de legfőképpen az anyát, pfúj.
Remélem azért majd valaki leírja még hogy miért tetszett vagy nem tetszett neki a film, mert kíváncsi lennék rá. Nekem egy jó erős négyes, lehet hogy harmadik nézésre már ötöst adnék, nem tudom :)


61. Drezz (2010-09-09 12:37.53) aaaaa
Nagyon jó film! Egyedül a hosszú szerelmi ömlengés nem tetszett annyira. Unalmas volt számomra egy idő után. Ettől eltekintve minden a helyén volt, és adott valami pluszt az életemhez. :)


60. Szeker (2010-09-05 07:45.03) aaaaa - (válasz Anna83 58. hozzászólására)
De én nem szeretem ha mindenki egyetért velem egy fórumon,ezért aztán itt boldogítalak tovább titeket mint magányos ellenzék.


59. Anna83 (2010-09-05 02:11.02) aaaaa
Remélem, Pesten később több moziban is fogják adni!


58. Anna83 (2010-09-05 02:09.10) aaaaa - (válasz Szeker 55. hozzászólására)
Ha negatív véleményeket/fikázásokat akarsz olvasni, nézz be inkább a film port.hu-s fórumára, ott nincs hiány belőlük! :P



57. Frizso (2010-09-04 21:54.03) aaaaa
Szenzációs egy film, nagyon elgondolkodtatja az embert!

Csináltam is egy érmét! Igen/Nem :)
Ma fel is dobtam, és meglett az első véletlenen alapuló döntésem! NEM


56. Fisca (2010-09-04 17:20.40) aaaaa - (válasz Szeker 55. hozzászólására)
Ez is egy vélemény...


1 2 3 4 5

Kapcsolódó fórumok

VéleményekKritikán felüli, 2022-07-11 11:31145 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk