Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-03-13
Barátnők
Marked Men - Tetovált srácok
Szerelem
Túlélők

2025-03-06
A konyha
Andrea szeretete
Fekete kutya
Haláli állatok hajnala
Mickey 17
Mindörökké tiéd

2025-02-27
A majom
Emilia Perez
Riefenstahl
Rokonszenvedés

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Bajkeverő majom
- M2, 08:50
Jackie Chan: Első csapás
- Mozi+, 08:55
Barbie - A film
- HBO, 09:15
A 6. napon
- Film Café, 09:20
Holdkórosok
- Cinemax2, 09:45

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Sharon Stone (67)
Jon Hamm (54)
Olivia Wilde (41)
Rafe Spall (42)
Chuck Norris (85)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Filmet keresek, de se a címét, se a szereplők nevét nem tudom
Jellemző mondat, esetleg rövid párbeszéd - melyik filmben hangzott el?
A 64-es betegnapló - Vélemények
Juliette Binoche - Vélemények
Better Call Saul (sorozat) - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Az áttörés aaaaa
Seann William Scott aaaaa

 

Fórum - Férjek és feleségek - Vélemények

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

7. Lifeisamovie (2024-02-15 14:09.43) aaaaa
- Rohadt férfiak. Egy bizonyos kor után a nőket egyszer s mindenkorra leírják. Te csak ne védd a férfiakat! Ilyenek vagytok! Csak addig vagyunk jók nektek, amíg nem kezdünk öregedni. Aztán jöjjön egy fiatalabb! :D

Lehet minden házasságban lévőnek tudnia kellene erről a filmről. Kicsit rálássanak önmagukra, felismerjék, hogy azonosak valamelyik karakterrel, s így megtehessék, hogy tulajdonképpen kicsit a jövőbe lássanak, hogy milyen következményekkel járhat akár egy különköltözés, már csak a gondolata is, de szimplán egy új kolléga mennyire csípheti a párunk szemét, még akkor is ha nincs semmi közünk hozzá, csak azért mert jól kijövünk vele. Esetleg a film végére levonhatjuk a következtetést, hogy akkor mi is kezdhetünk pakolni és új lakás után nézni, mert pontról pontra a saját életünk aktuális epizódjait láttuk, de az is előfordulhat, hogy hatalmas kő esik le a szívünkről, mert egyáltalán semmi közünk a szereplőkhöz. Persze ez nem zárja ki, hogy a házastárs, élettárs, aktuális partner nem tudja úgy megoldani a dolgokat valaki mással (másokkal :D), hogy mi abból semmit se érzékeljünk...:P

S ha már Rilke volt a 'névadó', ez talán elfér itt a múltból:
http://www.youtube.com/watch?v=SvSbnY4AGUI
Rilke - A néző. Vers. Magyar Televízió 1995, VHS


6. Convar (2011-07-09 00:59.59) aaaaa - (válasz Mangilla 3. hozzászólására)
"Juliette Lewis pedig szintén kedvenc, nagyon bírom."

Nekem egy bajom volt vele, hogy számomra az ő személye annyira összekapcsolódott a Született gyilkosokkal, hogy minduntalan, akaratom ellenére is a Mallory Knox-ot láttam benne :)



5. Convar (2011-07-09 00:57.13) aaaaa - (válasz Mangilla 2. hozzászólására)
Ilyen annyira sok volt benne, olyankor pedig annyira feltűnő módon hogy sztem ez szándékos volt.


4. Convar (2011-07-09 00:55.36) aaaaa - (válasz Mangilla 1. hozzászólására)
"Ami miatt meg tényleg értékes, az WA-filmekben jellemző cinikusság kissé hátrább szorítása - engem ezért ez a mű a Hatalmas Afroditéra emlékeztetett. "

Na igen, ilyen az, amikor az ember nem időrendi sorrendben látta Woody Allen filmjeit :)

Am igen, a téma a "szokásos", de a "szokásosan" remek tálalásban, mind a rendezést, mind a forgatókönyvet, mind pedig a cast-et illetőleg :)


3. Mangilla (2010-08-26 00:27.21) aaaaa
Ja, azért a színészekről egy-két szót még:
WA itt kicsit talán visszafogottabb volt (a humoros én jobban áll neki a drámai hősszerelmesnél), de mind a filbéli (és valós) felesége (Mia Farrow), mind a több főszereplő remekelt. Judy Davis volt talán a legjobb, de jól adta a karaktereét Sydney Pollack is, meg érdekes volt a relatíve fiatal Liam Neesont látni:) Juliette Lewis pedig szintén kedvenc, nagyon bírom.


2. Mangilla (2010-08-26 00:23.44) aaaaa
Kis negatívum az operatőri munka terén van - néhány, szűk térben játszódó jelenetben annyira zavaró a kézikamerázás, hogy csak na!
Még jó, hogy később ez enyhül, sőt elmarad (meg persze vannak nagyobb terek is a filmben)


1. Mangilla (2010-08-26 00:22.02) aaaaa
Na, itt van megint egy elhanyagolt Woody Allen-film...
Igaz, én is csak egy hirtelen ötlettől vezérelve tettem be pont ezt a filmjét Allennek, és a kezdeti unalmas részeket leszámítva nem bántam meg: a film cselekménye ugyan pár mondatban elmondható - sőt, nem is túl kiszámíthatatlan - de WA zseniális forgatókönyvírói vénája - no, meg nagyszerű színészei - gondoskodnak arról, hogy legyen részünk meglepetésekben is...
A téma persze megint a férfi-nő kapcsolata, sőt a férjek és feleségek közötti kapcsolatok, illetve a házasságok fejlődési irányainak vizsgálata.
A humor most ugyan talán kevesebb, mint szokott lenni, de azért így is sokszor ironikus a film hangvétele.
Ami miatt meg tényleg értékes, az WA-filmekben jellemző cinikusság kissé hátrább szorítása - engem ezért ez a mű a Hatalmas Afroditéra emlékeztetett.
A vége felé meg elhangzik pár igen ütős mondat (afféle konklúzióként, a főszereplő házastársak részéről), amit bátran ajánlok ifjú házasok figyelmébe (de az idősebbeknek is).



Kapcsolódó fórumok

VéleményekLifeisamovie, 2024-02-15 14:097 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk