Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-02-27
A majom
Emilia Perez
Riefenstahl
Rokonszenvedés

2025-02-20
A birodalom
Mágikus állatok iskolája - Az Erdő napja
Rosszfiúk: Füllentések és alibik
Szeptember 5.
Szeretetreméltók
Szimat naplója

2025-02-13
A nyár utolsó napja
A tanár, aki a tengert ígérte
Amerika Kapitány - Szép új világ
Bridget Jones: Bolondulásig
Éjféli játszma - Mindörökké démonok
Sünvadászat

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Gyerekjáték (2019) (Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Nagyon vadon
- Viasat3, 16:45
Szárnyát vagy combját
- AMC, 16:55
Henry Danger: The Movie
- Nickelodeon, 17:05
Evan, a minden6ó
- RTL Három, 17:20
Zöld könyv
- Paramount Network, 17:50

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
James Hong (96)
Drew Barrymore (50)
Kyle MacLachlan (66)
Thomas Jane (56)
Julie Walters (75)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Szerednyey Béla - Vélemények
Érzéki csalódás (2001) - Vélemények
Puzsér Róbert - Vélemények
Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg
Majdnem terhes - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Rablójárat aaaaa
Charlie Cox aaaaa

 

Fórum - A királyi ház titkai (sorozat) - Vélemények (2. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

1 2 3 4 5
93. Zsuzsuzsu (2011-04-22 20:13.38) aaaaa - (válasz Lal fönök 83. hozzászólására)
történelemből 5*


92. Ceeza (2011-04-22 18:44.13) aaaaa
Hát ez vmi borzalmas,talán még én is jobb színész és/vagy forgatókönyv író vagyok,mint akik ehhez a nevüket adták.
Jézusom xd



91. NIcole841117 (2011-04-20 14:04.00)   - (válasz Lal fönök 84. hozzászólására)
Ez az egyik kedvencem.:))))
Köszi,hogy beírtad!:DDD
Gyönyörű szép!


90. Nikosz1124 (2011-04-20 10:26.41) aaaaa
Nem szeretem általában a sorozatokat, de
véletlenül a Silla Királyság Ékköve c. filmbe
az elején belelestem és azóta szívesen nézem
a koreai filmdrámákat. Interneten meg tudtam
nézni a Palota Ékköve c. filmsorozatot is.
Ez a harmadik történelmi dráma, mind a háromból
sokat lehet megtudni a koreai világról, nagyon
érdekesek, sok olyan történelmi dolog van,
sajnos az emberi gyarlóság, a hatalomvágy az
nagyon hasonló, viszont egy olyan távoli kultúrába
enged bepillantást, amitől sokkal közelebb
kerülnek hozzánk. Nagyon szép koreai lányok
és igazán vannak helyes férfiak közöttük.
Kim Nam Gil a kedvencem, de itt is helyes
a király, aki a másik drámában is főszerepet
játszott. Nagyon szép a zene mindhárom filmben,
a díszletek, valamint vannak benne igen aranyos
jópofa jelenetek. Sajnos az intrika itt is
ugyanúgy fellelhető, az emberi gonoszság.
Nekem nagyon tetszik és talán közelebb hozza
a koreai embereket a magyar emberekhez a kultúrájuk megismerése.


89. Szirenn (2011-04-19 13:14.51)  
Sziasztok, kicsit le vagyunk (az egész család) maradva a sorozattal, még csak tegnap néztük meg a trónfosztásos részt. Azt szeretném kérdezni, hogy ugye a királynén nem volt korona, de a hajából kiszedték azokat a hajtűket. Ez ugyanannyi, mintha levennék a koronát a fejéről???? Ezek a hajtűk (és a ruha is???) jelentenék a rangot??
bocsi, ha marhaságot kérdezek, de nem vagyok nagy szakértője a keleti kultúrának (főleg nem a réginek - az első és eddig egyetlen koreai sorozat amit láttam, a QSD volt, és azt is csak véletlenül kezdtem el nézni...)


88. Lal fönök (2011-04-19 08:47.12) aaaaa
Nem vele kapcsolatos, hanem lehet úgy nevezni a folytatása.
A Yi San című film a 18. század közepén játszódik. Korrupt miniszterek és konzervatív nemesek próbálják saját érdekei érdekében befolyásolni Yeong Jo királyt (21. király), (aki Sukjong és Dong Yi fia). A szigorú, de mégis igazságos királyt az alatvalói szeretik. A kormány és a királyné (Jeong Soon) cselszövésének köszönhetően a trónörököst, Sa Do herceget megölik, (Sa Do -Sukjong és Dong Yi unokája). Minden befolyásukat latba vetik, hogy a királyné magához ragadhatssa a hatalamat. Yi San (Jeongjo néven a 22. király) , Sa Do herceg fia, azaz Sukjong és Dong Yi dédunokája.
Yi San anyja írt “naplót” a fiatal herceg sanyarú gyermekkoráról, és a politikai harcokról, mely a mai napig megvan és igen fontos anyagnak tartanak.


87. Aniko0723 (2011-04-16 17:58.40) aaaaa
Állítólag ez a sorozat a Yi San -nal kapcsoltaos vhogy. Sztem nem de mindegy. Itt található még néhány d.-koreai sorozat:
[link]


86. Cilinder (2011-04-15 13:57.22) aaaaa - (válasz Lal fönök 83. hozzászólására)
Nagyon köszönöm ezt a történelmi kiegészítést, így még inkább élvezetes lesz számomra ez a sorozat


85. Móni8907 (2011-04-15 13:09.04) aaaaa
Tegnapi részben a király milyen aranyos és vicces volt :):)


84. Lal fönök (2011-04-15 06:50.50) aaaaa
A betétdal (Nora nora)lefordítva ( nem én voltam)
DONG YI – Nora Nora

Suttogó szél rajzolt könnyeket az égre,
A bájos fényt (keserű) árnyék vette üldözőbe !
Nincs nyugalom, nincs menedék !
E hely tele van vágyódással,
Sejtelmes, titkos emlékek sorával.
Égi virágok a hosszú sóhajoktól
Elhalványulnak,
Mint vadon élő virágok – hervadnak.
A haegeum hangjai az ég alatt tova suhannak,
Varázsos hangok szállnak a csillagok alatt.
Sóhajjal telt szívek
Álmodozva sétálgatnak.
Terhüket levetve -
Egy álomvilágban kószálnak !


83. Lal fönök (2011-04-15 04:31.41) aaaaa
Egy kis töri :
Sukjong király (1661-1720.)
Az 1600-as évek második felében járunk. A Csoszun-dinasztia 19. uralkodójaként megismert Sukjong 1661-ben született, 1667-ben trónörökös, 1674-ben, 14 évesen lett uralkodó. Sukjong király zseniális politikus hírében állt, de uralkodása nem volt mindig békés.
Véget vetett annak a még édesapja, Hyeonjong király uralkodása idején elkezdődött folyamatos politikai csatározásnak, mely a "Nyugatiak" (vezetőjük Song Si Yeol) és a "Déliek" (vezetőjük Kim Suk Ju, a királyné unokatestvére) között folyt.
1712-ben a Sukjong kormányzat együttműködve a kínai Csing-dinasztia képviselőivel, meghatározták a két ország közötti határokat a Jalu és a Tumen folyó vonala mentén.
Sukjong királynak 3 felesége és 7 ágyasa volt, 7 fia (2 vitatott) és 2 leánya született. 46 évi urakodás után, 60 éves korában hunyt el, 1720-ban.

A három feleségről és a két ágyasról:

Ingyeong királyné (1661–1680., az első feleség)
Kim Man Gi és Han úrhölgy leánya. 10 éves volt, amikor az akkor még koronaherceg Sukjong feleségül vette. 1674-ben, férje mellett őt is megkoronázták. 1680-ban (20 évesen) himlőben hunyt el. 2 leányt szült, akik szülés közben meghaltak.



Inhyeon királyné (1667–1701., a második feleség)
Min Yoo Jung és Song úrnő leánya, a házasság 1681-ben köttetett. Ő talán a legismertebb a Csoszun-dinasztia királynői közül.
Amikor 1688-ban Jang Hee Királyi Ágyas fiút szült a királynak,(későbbi Gyeongjong király, uralkodott 1720–1724.) és a király ezt a legidősebb fiút akarta trónörökösének kinevezni, valamint az ágyast a "Legfőbb Királyi Ágyasnak" kinevezni, ez a Nyugatiak és a Déliek között véres vitához vezetett. A Nyugatiak, élükön Song Si Yeollal és Min Yoo Junggal (a királyné édesapja) ellenezték, míg a Déliek támogatták. (A Déliek tagja volt az ágyas bátyja, Jang Hee Jae is) Sukjong emiatt dühös lett az ellenzékre, sokukat kivégeztetett, beleértve Song Si Yeolt is. Inhyeon és családján kívül még sokan kénytelenek voltak száműzetésbe vonulni. Inhyeon királynét leváltották, Jang ágyas megkapta a "Legfőbb Királyi Ágyas" címet, majd ő lett a király 3. felesége. Később, 1694-ben, Sukjong bűntudatot érzett meggondolatlan intézkedései miatt és visszahelyeztette poziciójába Inhyeon királynét, Jang Hee Bint lefokozták, ismét "csak" Királyi Ágyas címet kapott.
Inhyeon királyné 1701-ben, 35 éves korában rosszul lett, ismeretlen betegségben halt meg. Sukjong király temetkezési helyének közelében van a sírhelye.

Inwon királyné (1687–1757., a harmadik feleség)
Gim Joo Shin és Jo úrhölgy leánya 15 éves korában lett Sukjong harmadik felesége, 1702-ben, azután, hogy Inhyeon 1701-ben elhunyt. 1711-ben túlélte a himlőt. Nem született gyermeke. Ő lett Sukjong halála után az Özvegy királyné, majd mostohafia (a Jang ágyas gyermeke) trónra lépésekor a Nagy Királyi Özvegy királyné. 1724 után Gyeongjong meghalt és Yeongjo lett a király.(ő a másik mostohafia, akit Choi ágyas szült, őt nagyon kedvelte) Nem született gyermeke, 1757-ben 70 évesen halt meg, Sukjonghoz és Inhyeonhoz közel, Gyeonggi tartományban temették el.

Jang Ok Jeong (1659-1701., királyi ágyas)
Róla csak annyit tudnak, hogy Jang Hyeon kereskedő első unokatestvére volt, de arról nincsenek feljegyzések, hogy ki volt az apja. Egyes szóbeszédek szerint Jo Sa Seok volt az apja, (az özvegy Jaeui királyné második unokatestvére) mert közismert volt, hogy Ok Jeong anyja, Yoon asszony, a kedvese volt.
Jang Ok Jeong, (a későbbi Jang Hee Bin) Dongpyeong herceg ajánlására lett az özvegy Jaeui királyné szobalánya. Egy alkalommal, 1686-ban Sukjong a mostoha nagyanyjánál tett látogatása során fedezte fel őt, és tette ágyasává, nekiadván a sukwon címet. (8. rendű hitvesi fokozat) Később, amikor 1694-ben Inhyeont rehabilitálták, éppen akkor ő a király felesége volt, de megfosztották e poziciójától és ismét ágyas lett. 1701-ben, Inhyeon ismeretlen betegségben hunyt el. Azt mondták, Sukjong fedezte fel, hogy Jang ágyas a szobájában testvérével, Jang Hee Jae-vel és egy sámánista papnővel Inhyeon haláláért imádkoztak (egy szoborba nyilakat szurkáltak). Jang Hee Bint, valamint bátyját, és mindenkit, aki ebben részt vett, letartóztattak és mérgezés általi halálra ítéltek. 43 éves volt. 2 gyermeket szült: Gyeongjong királyt és Seongsu herceget.
Ezt követően Sukjong olyan jogszabály alkotott, amely megtiltotta, hogy ágyas a jövőben királyné lehessen.

Choi Sook Bin (1670-1718., királyi ágyas, Choi Dong Yi)
A királyi család trónörökösét, majd későbbi uralkodóját világra hozó Choi Dong Yi életéről egészen addig nincs hivatalos feljegyzés, amíg a király ágyasa nem lett.
A történet szerint amikor Inhyeon királyné egészségét aláásta a politikai harc, és az alaptalan vádaskodás, az ő gyógyulásáért imádkozó Dong Yit véletlenül meghalló királyt megindította a lány kedvessége, és ez volt az oka, amiért ágyasává tette.(megsajnálta?) 1693-ban 4.rangú hitvesként lépett a palotába. Yi Geum herceg, a később Yeoning herceg 1694.október 12-én született meg. Ezután Dong Yiból Choi Sook Bin, vagyis Legfőbb Királyi Ágyas lett. (Bár egyes történelmi feljegyzések ezt vitatják, lehet, hogy 1689-ben született) Ezután még 2 lánya született.
Nem érte meg fia trónra lépésének napját. 1718-ban, 49 évesen magánrezidenciáján halt meg. Nem adatott meg neki, hogy élvezhesse a legnagyobb dicsőséget.


További ágyasok:
Myeong Királyi Ágyas a Park Házból
Yeong Királyi Ágyas a Kim Házból
Kim ágyas
Yu ágyas
Choi ágyas


Dong Yi poszthumusz rangja: "Hwagyeong Úrnő, Sook Királyi Nemesi Hitves a Choi Családból"


82. NIcole841117 (2011-04-14 10:08.15)  
Juuuuuuuuuuuj,de jó volt a tegnapi rész.Megtört a jég:tegnap sírtam a végén.:,)))))
Ezzal a sorozattal együtt már három Koreai sorozatot láttam,de még egyikben sem volt az,hogy megcsókolták egymást.Lehet,hogy ma változik a helyzet???Az előzetes alapján úgy tűnt,hogy a király megcsókolja majd Dong Yi-t.De izgalmas!:DDD
Szegény Cheon Su-t úgy sajnálom.:((((
Most már tényleg kíváncsi vagyok,hogy mi lesz a vége...
A király olyan aranyos amikor veszekszik a Dong Yi-vel.:DDDDD
Jó ez a sorozat nagyon.Nem is értem,hogy miért írunk ide ilyen kevesen.:((((
Viszont nem tudjátok,hogy hol lehet letölteni a zenéjét???Mert egy-két dal van csak meg...


81. NIcole841117 (2011-04-13 14:07.25)  
Wáááá,de jó volt most a tegnapi és tegnap előtti rész...:)))))
Tényleg kezd köztük valami.Csakhogy szerintem nem lesz.Mivel ez történelmi sorozat.Nem hinném,hogy egy király egy szolgálót vett volna el.Vagy mégis???Hmmm....Nem tudom komolyan.De ugye jól értelmezem,hogy közben Cheon Su is rájött,hogy ő is szerelmes Dong Yi-ba.Ugye???Mert nekem tökre ez jött le.Jó,mondjuk én már az elejétől kezdve szurkolok nekik,hogy jöjjenek össze.De nem tudnám megmondani,hogy mi lesz a vége.
Mindenesetre nagyon tetszik.:)))


80. Aniko0723 (2011-04-13 12:40.15) aaaaa
Na kezd vmi lenni Dong Yi és a király között. Vicces az uralkodó amikor Dong Yiról v vele beszél:)


79. Padmee (2011-04-11 17:20.09)  
Úgy értem mindennaP :D


78. Padmee (2011-04-11 17:19.52)  
Szerintem priviben írj neki, nem biztos, hogy mindennan idenéz. Hatalmas gyűjteménye van :)


77. Tigrisszem21 (2011-04-09 21:31.05) aaaaa
Szia QWINY26!
Úgy olvastam, neked megvan a királyi ház titkai című film DVD- változata az összes rész! Kérlek ha meg is van írj nekem erre a címre! Előre is köszönöm! alina73@freemail.hu


76. Tigrisszem21 (2011-04-09 21:06.51) aaaaa
Köszönöm Padmee! :)


75. Padmee (2011-04-09 17:17.39)  
Írj QWINY26-nak, ő tud segíteni.


74. Tigrisszem21 (2011-04-08 22:15.49) aaaaa
Nagyon szeretem ezt a sorozatot, kizökkent a mindennapi egyhangú napokból! Tudna-e nekem segíteni valaki? DVD-én szeretném megvásárolni az összes részt,kérlek segítsetek! Köszönöm!


73. E T (2011-04-08 20:45.48)  
A sorozat egyre jobb. Először olyan nehézkesen indult azzal az állandóan vigyorgó szereplőkkel, de már igazán izgalmas és fordulatos lett. Már elkeserít, amikor megjelennek a végét jelző virágok, és aig várom a következő napi részt. Most két nap szünet, a hétvége miatt, de hétfőn újra a tv előtt várom a következő izgalmas részt. 18-ától pedig a Sillát is ismétlik. Minden napra két jó film.


72. NIcole841117 (2011-04-08 10:18.52)  
Húúú,a tegnapi rész de jó volt.:)))) Csak neeem???Cheon Su és Dong Yi???A végén még igazam lesz.:DDDD
A mai rész jó lesz.Végre újra együtt lesz a király és Dong Yi.Szupi!
A Jang Úrnő meg elmehet a búsba a hülye családjával együtt.Úgyis Dong Yi fog győzni.:))))


71. NIcole841117 (2011-04-07 10:48.37)   - (válasz Csria 70. hozzászólására)
Ááá,ne is mondd.:DDDD Annyiszor álmodtam már velük,hogy meg sem tudnám számolni.Legtöbbre sajna már nem emlékszem,de azért van 1-2 ami élénken bennem maradt.Jó dolog.Egyből jól indul az ember napja.:DDD Jó érzés nagyon.:))))


70. Csria (2011-04-04 22:53.54)   - (válasz NIcole841117 65. hozzászólására)
Úgy látom nem hagynak téged nyugodtan még álmodban sem a srácok:))))


69. Kagome chang (2011-04-02 16:12.08) aaaaa
http://www.youtube.com/watch?v=12VPjuE7TgQ&NR=1


68. Kagome chang (2011-04-02 15:52.59) aaaaa
http://www.youtube.com/watch?v=YU2xZySIhdI
http://www.youtube.com/watch?v=gcy32KmLI1Q


67. Kagome chang (2011-04-02 15:48.23) aaaaa
http://www.youtube.com/watch?v=ocvvrxeW7dM


66. NIcole841117 (2011-04-01 10:20.52)  
No.1964.október 16.Hát nem egy mai csirke,de nem is öreg.:)))) Meg tök jól néz ki szerintem.
Íme egy kép róla:
[link]



65. NIcole841117 (2011-04-01 10:19.15)   - (válasz Csria 51. hozzászólására)
:DDD Köszi!XDDDD

Képzeljétek,ma a Dong Yi-vel álmodtam.Illetve a Seo csendőrfőnökkel.Tök fura.Silláról,a szereplőkről rengeteget álmodtam,de most álmodtam először Dong Yi szereplőkkel.Kicsit úgy érzem,mintha most megcsaltam volna a többieket,a Sillás szereplőket.:((((( De hát nem tehetek róla.:DDDD Így is álmodok még velük is sokszor,úgyhogy talán megbocsátható ez az egy kis álmocska.:))))
Viszont talán azért is álmodtam pont a csendőrfönőkkel,mert őt is nagyon megkedveltem.És bár igaz,hogy nem olyan fiatal és jóképű,mint mondjuk a Cha Cheon Su nekem ő is tetszik.Különleges arca van.A szemai például...Olyan szép,mandulavágású szeme van.:)))) Meg azért annyira nem lehet idős,nem???Vagy igen???Na ennek utána is nézek mindjárt.:DDD
Egyébként jó sorozat,most már beindult rendesen.A tegnapi és tegnap előtti rész is nagyon jó volt.Szegény trónfosztott királynőt nagyon sajnálom.:(((( Az a hülye Jang Úrnő,meg a pereputtya még megfizet ezért.Hülye kis ...Már bocsánat.:DDDD
Egyébként kíváncsi vagyok,hogy mikor fog vissza jönni a Dong Yi kis barátja aki elment azzal az udvarhölgy-gyel vagy kivel.


64. Padmee (2011-03-30 15:50.39)   - (válasz Piray 60. hozzászólására)
Mert még nincs is a 42-től magyar felirat, heti egyet tudnak kb. lefordítani, talán májusra kész:) Egyébként nekem is Qwinytől van meg (egyelőre az első 36 rész) felirattal.


1 2 3 4 5

Kapcsolódó fórumok

VéleményekVirghínia, 2017-07-31 16:41123 hsz
(Bae Soo Bin - (Csa Dzsun-szu)Vélemények !NIcole841117, 2011-05-02 10:203 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
A királyi ház titkai adatlap
Eredeti cím: Dong Yi
Évszám: 2010
Rendezte: Sang-hyub Kim, Byoung-hoon Lee
Szereplők: Chul-ho Choi, Hyo-ju Han, Jin-hi Ji, Dong-hwan Jung, Jin-yung Jung...

További információk

Szereplők fórumai
- Yu-suk Kim - Vélemények
- Jin-hi Ji - Vélemények


 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk