Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-03-13
Barátnők
Marked Men - Tetovált srácok
Szerelem
Túlélők

2025-03-06
A konyha
Andrea szeretete
Fekete kutya
Haláli állatok hajnala
Mickey 17
Mindörökké tiéd

2025-02-27
A majom
Emilia Perez
Riefenstahl
Rokonszenvedés

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
A Quantum csendje
- Mozi+, 09:50
Egy gésa emlékiratai
- Film Café, 10:15
Szerelmes mentőötlet
- Film4, 10:40
A Maszk
- RTL, 10:45
A boldogság kézikönyve
- Izaura TV, 11:00

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Aidan Quinn (66)
John Kapelos (69)
Camryn Manheim (64)
Cynthia Rothrock (68)
Christiane Paul (51)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
A Fehér Lótusz (sorozat) - Vélemények
A szürke ember (2022) - Vélemények
Örömködő topik - közkívánatra!
- Filmes Sámánok Rendje -
Anora - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Amerika Kapitány - Szép új világ aaaaa
Bradley Cooper aaaaa

 

Fórum - A világ közepe (2016) - Vélemények

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

2. Halember (2019-08-20 06:53.58)  
Propaganda


1. Riffraff (2019-08-20 01:52.28)  
A meleg tini főszereplőt, Philt játszó Louis Hofmann a Dark c. Netflix-sorozat Jonasa. Először miatta voltam kíváncsi a filmre. Vajon mit tudott nyújtani egy másik zsánerben? Úgy tűnik azt, ami miatt szerződtették a Darkra: még a legvidámabb pillanataiban is van valami szomorkás a szemeiben, és nagyszerűen tud rejtélyes-melankolikus arckifejezéssel vonulni a fák közt. Nem akarom fricskázni, mert tényleg jól adja át magát a szerepnek, beleértve a bevállalósabb szexjeleneteket is. (Azért mégsem egy DiCaprio.)
Igazából nincs is főszerepben, csak annyira, amennyire mindenki más. A főszerepben inkább egy családi dráma háttere áll, bár ügyesen megvezettek az alkotók, amikor a filmidő jelentős részében egy melegfilmes szerelmi sztorira akarták kifuttatni a cselekményt.
Itt nem is központi téma a melegség. Phil, a kb. 16-18 éves főszereplő életében nincs félelem a coming outtól, még a suliban sem. Orientációja a legtermészetesebb, nincs bullying, nincs szomszédsági kiközösítés. Pont az tetszett a forgatókönyvben, hogy semmi olyan nem történik a tini meleg szereplőkkel, ami ne történhetne meg az LGBTstb. skála összes többi tagjával, vagy az azon kívül állókkal. Mármint Németországban a 2010-es évek második felében. Az átlag tini-melegfilmekkel ellentétben nem az okozza a "Schmetterlinge im Bauch"-érzést, hogy a fiúk szerelmi szála jól alakul-e, vagy sem, hanem hogy miként alakul a lánytestvér sokkal izgalmasabb és rejtélyesebb története.

Szóval aki specifikusan melegfilmre vágyik, az csak részben fog csalódni. A melodramatikus koncepció és a gay-körítés önmagában eladja a filmet annak, aki éppen fogékony a melodrámára. Marad persze hiányérzet bizonyos mellékszereplőket illetően, én pl. most két női mellékszereplőről sem tudom, hogy mi a franc volt a jelentősége... de kit érdekel? Ez csak egy jó melodráma, és kész. (Azért mégsem egy Von Trier :) )



Kapcsolódó fórumok

VéleményekHalember, 2019-08-20 06:532 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
A világ közepe adatlap
Eredeti cím: Die Mitte der Welt
Évszám: 2016
Rendezte: Jakob M. Erwa
Szereplők: Bendix Hansen, Sarah Fuhrer, Louis Hofmann, Sabine Timoteo, Ada Philine Stappenbeck...

További információk


 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk