Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-01-09
Családi terápia
Egy csiga emlékiratai
Gengszterzsaruk: Pantera

2025-01-02
Bekövet a halál
Maria
Miénk lesz a holnap
Nosferatu
Vilma és a férfiak
Woodwalkers

2024-12-26
A nap, amikor apu megmenti a karácsonyt
A szerelem ideje
Better Man: Robbie Williams
Parthenopé - Nápoly szépe
Sonic, a sündisznó 3.
Sütimanók - Szupersipka-küldetés
Váratlan dallamok

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
A falu jegyzője
- DUNA TV, 04:45
Madame Web
- HBO2, 06:00
A tanári szoba
- Cinemax2, 06:00
Felhőatlasz
- Film Café, 06:00
Mama pici fia
- TLC, 06:00

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Mel Gibson (69)
Szombathy Gyula (80)
Danica McKellar (50)
Zak Santiago (44)
Florence Pugh (29)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg
3000 év vágyakozás - Vélemények
John Williams - Vélemények
Harcos a ketrecben (sorozat) - Vélemények
Mire gondolsz most?

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Brahmastra - Első rész aaaaa
Ranbir Kapoor aaaaa

 

Egy ember aki minden nap felke hozzászólásai

Ugrás Egy ember aki minden nap felke adatlapjára

1 2

Nem félünk a farkastól (1966) - Vélemények

2012-11-04 16:35.01
Lehet, hogy én vagyok gyenge felfogású, de nekem a drámában az volt a legnagyobb feszültség, hogy nem ismertem ki a szereplőket, nem rögtön tudtam, hogy ő ilyen ő meg ilyen, hanem végig változtak a szereplők, mint ahogy a való életben is.
Martha bevallja, hogy szereti George-ot, de nem szemtől szembe, sőt úgy, kitálalja George féltett titkait. Nem tudja kimutatni az érzéseit, bántja azt akit szeret. Nem lehet gyerekük, ezért "kitalálnak" maguknak egyet, ez egy személyes tragédia. Nem az a lényeg, hogy az olvasó rájön-e arra, hogy nem létezik, hanem azt, hogy ők úgy kezelik aki él, kapaszkodnak egy álomvilágba, mert félnek a valóságtól, mert ott boldogtalanok. Ez engem nagyon megfogott, sajnáltam és szántam őket egyszerre.
Aztán ott van Honey és Nick, Honey eltitkolja a férje elől, hogy nem akar gyereket. Mind a két párnak elfojtott problémái vannak.
Mcec: igazad van a 86.hozzászólásoddal egyet értek, tényleg ez a probléma, de szerintem erről szól a darab. Mondjuk úgy, hogy ez a mondanivalója. Végül George összetöri az illúziókat, mikor már azok az életük részévé váltak, a valóság és az illúzió határai már elmosódtak. Igen, ezek a megbolondulás jelei, de legalább pszichiátriai problémáké.


Oscar Díj 2013 (2012/13-as Díjszezon)

2012-11-04 15:46.16
Jaj, de jó, hogy rátaláltam erre a fórumra :D Főleg a sok infó miatt Köszi Vektor. Alapjában véve erre számítottam :D bár Marion Cotillard-ra "jobb helyet" számítottam. Szerintem Joaquin Phoenix valószínűleg nem fog nyerni, vagy már csak azért is nekiadják, de biztos nem hagyta őket hidegen, hogy bullshitnek nevezte az Oscart(és a többi díjat is kb.) de legalább nevettem egy jót, bírom az ilyen embereket.
Azt hittem anno az Impossible is tarolni fog.. hát annyira nem. Még a zenére leszek kíváncsi, de arról tényleg semmit sem tudok, zsákbamacska :D Talán A hobbit.. vagy a Skyfall (eléggé beharangozták a zenéjét)


Nem félünk a farkastól (1966) - Vélemények

2012-08-29 15:42.26
Pár hete került a kezembe Albee drámája, hát, gondoltam, el kéne olvasni, híres sokat hallottam róla stb. Egyszerűen nem bírtam letenni, a feszültség amit keltett, az, hogy az egész mű folyamán változott a véleményem a szereplőről, hiszen ők is folyamatosan táródtak fel, hihetetlen. Reménykedtem, hogy a film is vissza tudja adni az eredeti zsenialitását, és igen. Elisabeth Taylor egyszerűen brilliáns, tökéletes Martha nem is tudtam volna mással elképzelni, Richard Burton is; csak őt eredetileg kicsit máshogyan képzeltem el, de egy perc alatt felülírtam magamban a film nézése közben. Én is szívesen látnám színházban. Nagyon megszerettem ezt a műfajt, ha valakit érdekel, van egy hasonló (persze a Nem félünk a farkastól kicsit jobb) Albee-dráma a Kényes egyensúly, a feszültség és a különleges jellemek ott is meg vannak. Mindenkinek ajánlom a filmet és a drámákat is. :)


A segítség (2011) - Vélemények

2012-06-30 10:28.48
Már hallottam a filmről, amikor a könyvesboltban megláttam az eredeti regényt, úgy gondoltam előbb olvassuk el ezt. Megérte, a regény még jobb, (lehetséges ez?) mint a film. Sokkal drámaibb és szívszorítóbb. Mindenkinek ajánlom, egyszerűen beszippant magába akár csak a film.
Az alakítások nagyszerűek voltak, bár Skeeter karakterét teljesen máshogy képzeltem el. De nálam az abszolút befutó Octavia Spenser, hihetetlenül adta vissza a könyvben elképzelt Minnyt és keltette életre a filmvásznon. Teljesen megérdemelte az Oscart. (sírtam, mikor megkapta :D) A film képi világában színes kicsit túlzó karakterek stb. valamint sok erőszakos (a könyvben megjelenő) részt kivágtak (különben kellet volna a 16-os karika), mégis szíven ütő történet, hogy ez megtörténhetett, hogy a színes bőrűek még ugyanazt a wc-t sem használhatták, hogy a Kuk Klux Klán tevékenykedett, hogy valakiket kirekeszthettek (alárendelhettek) a származásuk miatt, hogy olyan törvények voltak érvényben, amik más jogot adtak két - csak bőrszínben különböző- embernek. Ez borzalmas.
Amúgy a film csillagos 5-ös, bár még durvább is lehetett volna. A könyvet pedig mindenkinek ajánlom. ;)


Jennifer Ehle - Vélemények

2012-03-30 21:07.44
hopp az alulról a 3. sorban a BB-sorozatról beszélek.


2012-03-30 21:06.21
"csak ennyi filmben" Valóban nem egy szupersztár, de azért ha végignézünk az életművén vannak ott nevek, valamint nagy költségvetésű, hollywoodi filmek is. A Fertőzésben, A király beszédében, A hatalom árnyékában-ban(itt egy kisebb szerep)és A napfény ízét és a Költői szerelmet sem hagyhatjuk ki a sorból. Ezen kívül sokat játszik/játszott színpadon.(2 Tony díj) Ezen kívül most egy sorozatban játszik (A gifted man). A sorozatban pedig brit (M.o.-n kevésbé ismert) tévés színészek játszanak. Azzal viszont egyet értek hogy Keira-t nem kell lealázni, én fenntartom a véleményem, hogy csak nem volt ráillő a szerep.


2012-03-11 21:30.35
Az egész jó kategóriából nőtte ki magát a kedvenc színésznőmmé. Minél többen néztem annál jobban tetszett. Az ő különlegessége, tehetsége a kifinomultságban és a részletekben van. Annyira természetesen játszik, annyira a saját gesztusaimat látom benne, hogy teljesen azonosulni tudok a karakterrel. Egy picit reagálnék arra, hogy kit jelöltek Oscarra vagy sem. Azért abban egyet érthetünk, hogy nem minden kiemelkedő alakítás kap jelölést. Valamint ez egy minisorozat, tehát már alapból kiesett Jennifer Ehle pedig kapott BAFTÁ-t -ha már mindenképpen a díjak számítanak- az alakításért, és nem akárkik voltak az "ellenfelei". De amúgy meg szép dolgok a díjak, de nem kell mindent a szerint megítélni.


Suszter, szabó, baka, kém - Vélemények

2012-03-11 20:57.27
Végre sikerült megnéznem a filmet. Már régóta "szemeztem" vele, és nem bántam meg. :)(a megnézést, de a szemezést sem) Sok helyen, hozzászólásban olvastam, hogy milyen unalmas, vontatott, ezért lélekben felkészültem, hogy esetleg végigszenvedem, meg amúgy se nagyon az én korosztályomnak szánták (14 vagyok), de nem így lett. Nem találtam unalmasnak. Meg volt benne a kellő feszültség (noha sejtettem, hogy ki a tégla) és ezekre a színészekre nem lehet nem odafigyelni. :) A kedvenc jelenetem az volt amikor Smiley előidézi a Karlával folytatott beszélgetést, hát az valami zseniális!


Egy hét Marilynnel - Vélemények

2012-03-11 20:43.24
Nekem be kell vallanom kellemes csalódás volt a film.Jóra számítottam, de kicsit úgy álltam hozzá, hogy "még egy Monroe-s film". Imádom azokat a filmeket amelyeknek olyan sajátos hangulata van, és ennek van! (legtöbb brit film is ilyen)Miután vége volt még kicsit benne maradtam, még kicsit én is ott voltam Marilynnel, Colinnal,"Larry"-vel. Az alakítások nagyszerűek voltak, főleg Michelle Williams és Kenneth Branagh, persze ezt már eddig is tudtuk :)


Büszkeség és balítélet (1995) - Vélemények

2011-09-03 18:58.35
Én meg elnéztem Viktória királynő uralkodási dátumát. Senki sem tévedhetetlen. :) A sorozat szempontjából nincs jelentősége a szereplők közötti rokoni kapcsolatnak, csak érdekes lehet az anyukáddal/lányoddal egy filmben játszani. El kezdtem olvasni a Büszkeség és balítéletet (időhiány miatt még nem fejeztem be). A véleményem nem változott. Talán egy Keira K. Lizzyével lettem egy kicsit elfogadóbb, vagy csak már nem emlékszem milyen rémes volt, ezért is vagyok hajlandó megnézni a 2005-ös filmet még egyszer, ha kiolvastam a könyvet. A '95-ös változatot is megnézhetem, bár arra jól emlékszem.


2011-08-29 16:36.34
Ne haragudj, de ezzel valami nem stimmel. A Wikipédia szerint (persze az sem tévedhetetlen) Susannah Harker (Jane) édesanyja játszotta az 1967-es minisorozatban Janet. "a szép Jane-nek a szerepét, aki mindig csak a jót szereti meglátni mindenkiben. Susannah Harker édesanyja, Polly Adams szintén Jane Bennetet játszotta a Büszkeség és balítélet 1967-es BBC változatában" Persze lehet, hogy neked van igazad.
Egyébként a Mrs. Gardinert játszó színésznő a Miss Darcyt játszó hölgy anyukája, a férje pedig Edward Fox szintén híres angol színész (az esetek felében komornyikot játszik).


Büszkeség és balítélet (2005) - Vélemények

2011-08-24 19:01.33
Miután kiolvastam a Kisasszonyokat neki állhatok újra elolvasni. Elég rég olvastam utoljára és bizonyos dolgokat már kezdek elfelejteni.


2011-08-16 19:03.46
Nekem (ezen a filmen kívül) még a/egy A klastrom titka adaptáció nagyon nem tettszett. Valamiért a forgatókönyvírónak az az ötlete támadt, hogy elevenítsék meg Catherine álmait, vágyait (?), sajnos nem angolul láttam így nem értettem (az angoltudásom sajnos egyenlő a hi-jal és a sorry-val).
Nekem borzasztó nagy elvárásaim vannak egy adaptációval kapcsolatban. A legrosszabb Büszkeség és balítélet feldolgozást színdarabként láttam, ha valaki szeretné megtudni milyen volt, szóljon, de amúgy nem írnám le ide, mert elég kevés köze volt még ehhez a filmhez is. :D
Én a My fair Lady megnézése után olvastam el a Pygmaliont (noha, a musical néhol merőben eltér a drámától, de attól még imádom mindkettőt)
Miss Bambi: Szerencsére ezt a mondatot csak én találtam ki, de láttam már ehhez hasonlót. Az engem is bosszant, ha valaki már hallotta a nevét az illetőnek meg úgy kb. azt is tudja, hogy író-e vagy lakatos, és ezen információk alapján alkotja meg a véleményét.


2011-08-14 23:27.29
Az első mondatomat némi iróniával fűszerezve írtam, noha egy kevés változtatás teljesen megengedett. :D
Én annyira ki tudok akadni azon amikor valaki azt mondja pl. " a könyw is meg a film is egy szenwedés elrontottam wele az estemet".
Na, ha valami fel tud húzni, akkor ez az. Még az tud bosszantani, amikor beszélek egy könyvről, ( ami jelen esetben a Harry Potter) amit nagyon szeretik, erre azt mondják: én nem szeretem, vagyis láttam a filmet és az nem tettszett. A film és a könyv nem egy és ugyan az, teljesen más élmény valamit olvasni és valamit látni.


2011-08-14 21:04.17
Tilla: De hát nem kell mindennek úgy lennie, mint a könyvben! :D Egyébként egy kis smink trükkel meg pár ilyen eszközzel, talán még Audrey Hepburnből is lehet rút kiskacsát csinálni. Egyébként, ha jól esik szólíts csak Egynek. :) ( a nevem keletkezésének elég butácska sztorija van).
Saint alexis: Hát... sosem fogom megérteni azokat akiknek nem tettszik a könyv, bár ismerek olyanokat, akik bizonyos hogy utálnák. szerencsére abban a gimnáziumban ahová menni akarok kötelező lesz a BB, bár lehet, hogy ez nem is annyira jó, hiszen, mint a kötelezők általában, nem aratnak nagy sikert.
Apropó napfény, az előbb néztem meg A napfény ízét, ha látni se bírod Jennifer Ehlet, ne nézd meg, de szerintem itt is nagyot alakított. :)


2011-08-13 18:11.42
De az a lényeg, hogy mit felet x, és arra mit mondott z. Nem tudom, de én imádom ezt a részt, a leírásokat, a párbeszédet! Teljesen ki tud hozni a sodromból. :D
Én a világért sem akarlak meggyőzni, tudom, hiábavaló is lenne. :) Én is, akárcsak te elmondom (ebben az esetben leírom) a gondolataim.
Tilla: Jó ötletnek tűnik. Egy romantikus történetet nagyszerűen fel lehetne dolgozni ezzel a szereplő gárdával. Nekem a Jane Eyre jutott eszembe, egész jól meg lehetne csinálni. :)
Még Saint alexis: Pont így vagyok a BBC változattal. :) Teljesen visszaadja nekem a könyvet, pedig egész elfogult voltam, kritikus szemmel néztem végig, majd megint még az nap. :D


2011-08-12 19:36.47
Sajnálom, de azt kell mondanom, Saint alexis, hogy megint nem értek veled egyet. :D Ilyenek vagyunk már csak. Jane Austen bakizik a könyvében? Oké, láttam már könyvben bakit, pl. Harry Potter: Ron egy vicc közben azt mondja, hogy "Voldemort" noha ő fél a névtől. De hogy ronthatna el egy író egy jelenetet?
Mégis csak ő írta, méghozzá azt, hogy Eliza Colinsék házában volt, amikor Mr. Darcy megkéri. Ez nem baki, ezt így írta meg. Miért lenne rosszabb ez, mint az esős jelenet? Ő találta ki, az ő fantáziája alapján íródott, akkor rosszul képzelte el a könyve egy részletét?
Egyébként: ó a Hyde Park, azok a nagy terek, azok a házak engem sem hagytak hidegen. :D


2011-08-12 19:26.52
Én állítottam, hogy 1819-ben lépett trónra, és teljesen igazad van akkor még csak megszületett. Köszönöm, hogy kijavítottál, elnézést kérek tévedésemért.


2011-08-11 13:00.56
Nos, a BBC sorozat, ha jól tudom eredeti helyszíneken játszódik, tehát nem stúdió felvételek, azt, hogy a filmet hogy csinálták nem tudom, de azért gondoljunk bele: a sorozatnál azokban a termekben ahol játszódtak a jelenetek el kellet férnie a stábnak, a színészeknek úgy, hogy a szűkös helyzet ne látszódjon a filmen (pl. a fölvilágosító karja ne lóbáljon Mrs. Bennet feje mellet) összesen három kastély van a történetben. Szerintem Netherfieldben, a bálon szerintem elég nagy hely volt, Pemberleyben, ahol Mr. Darcy képét nézték meg, az is elég tágas volt, én aki itt élek egy lakótelepi téglalakásban, Rosingsot sem mondanám szűkösnek. Nekem a filmen elég visszataszító volt azok a nagy fehér márvánnyal borított szobák, amikor Eliza "rátör" a reggeliző Bingley-ékre, ott, ha jól emlékszem nagy oszlopok (szintén fehérek) és egy asztal meg két szék volt. Ez a berendezés? Egy teremben reggelinek? Ráadásul a filmbeli Bennet-ház igen csak szűkös, és sötét volt, ha jól emlékszem egyszer még egy malac (!) is keresztül ment rajta. (azt meg már csak úgy mellesleg jegyzem meg, hogy Mr. Bennet kezében kevésszer volt könyv)
Na, igen, tény hogy Austen nem a viktoriánus korban élt, mivel, hogy a névadó Viktória királynő csak két évvel az írónő halála után kezdett bele 1901-ig tartó uralkodásába. Nem tudom te, hogy vagy vele, de ahol Eliza és Lady Catherine vitáztak egy kis vadon volt, mint a St. James Park, azok a nagy zöld terek (pl. a Pemerley-i kastély és a tó között) a Hyde Parkot idézik.
Szerencsére kapott is, noha nem annyira híres díj, mint az Oscar, de Jennifer Ehle megkapta BAFTA (British Academy of Film and Television Arts)díjat olyan jelöltek mellet (tehát előlük "nyerte el") mint Juliet Stevenson, Geraldine James és Helen Mirren.


2011-08-02 10:59.13
Ó, az nem csak állítólagos kastély, volt szerencsém testközelből szemlélni "Pemberley"-t, és hidd el nekem az nem csak egy sufni. Sajnos a hozzászólásod többi felére nem tudok válaszolni, úgy vélem hiába győzködnélek hogy Colin Firth nem "silány", Jennifer Ehle nem "fapofa" (ha emlékezetem nem csal illeted már ilyen jelzővel a színésznőt), hiába mondanám, hogy az nem egy kopár táj, vagyis lehet, de akkor nekem egy kopár semmin áll meg a szívverésem, amikor meglátom. Sajnos, ugye, a mini sorozatok nem kaphatnak Oscart (javítsatok ki ha tévedek), ezt nagyon sajnálom, mert, ha nem is kapott volna a '95-ös változat, de legalább megtudtuk volna, hogy az "oscarosok" szerint megérdemli-e. Én, személy szerint azt javaslom, hogy ne ítélj elhamarkodottan a BBC-ről, hiszen mindenki "hibázhat" (ha még én nem is gondolom ezt hibának). És, végül is, ennek a műnek is hasonló a mondanivalója. :)


2011-02-06 13:02.41
Benneték valóban szerényebb körülmények között éltek, mint Darcy vagy a Bingley testvérek, de volt személyzetük, földjük stb. Ez azért egy parasztnak nem adatott meg. Mr. Bennet ráadásul nem maga művelte a földjét.


2010-08-11 12:57.02
Valóban, még szerencse, hogy jó messze lakik innen Ehle... Még testőr kéne


Jennifer Ehle - Vélemények

2010-02-10 16:34.58
Keira kézcsóka! Vááá!Ki lehetne azzal kergetni a világból.


Büszkeség és balítélet (1995) - Vélemények

2010-01-09 18:25.22
Nekem is hasonló alapelvem van. Szívesen beszélgetek veled máskor is. Csak küldj üzenetet, hogy mi legyen a téma.


2010-01-09 12:42.05
Köszönöm. Nekem pontosan ugyan ilyen rossz a véleményem a 2005-ös verzióról. Ott Lizzy mássága, számomra, csak az hogy kócosan hordja a haját és borzalmasan ronda nagykabátokban jár-kel, esetleg egy hintán ül és alatta malacok turkálnak.Szerintem a BBC (pontosabban a szinkron)jól követte a könyvet, ha eltért is annak lehet betudni hogy különben csúszott volna a szöveg és nem jött volna ki a szinkron.Érdekes hogy téged nem fogtak meg a tájak, engem annál inkább már vagy fél éve a Lyme Park (Pemberley)kastélya van kitéve nekem háttérképnek,és mindig mikor megnézem a filmet és Elisabeth meglátja a kastélyt, egy pillanatra megáll a szívem. És a negyedik sokkot pedig én nem éreztem.
Nagyon örülök hogy te nem azért vagy ellene ennek a filmnek mert a másikban Mr. Darcy olyan cuki volt.(Ugyanis ettől égnek áll a hajam) És örülök hogy úgy tudtnk véleményt cserélni, hogy nem szidtuk a másik egyik családtagját sem.


2010-01-07 18:10.26
Én úgy gondolom többet ér egy apró szemöldökrendítés vagy csak egy icipici rezgés a száj szélén, mint a fintorgás, grimaszolás stb. Jennifer Ehle rengeteg apró mozdulatot tett az arcával ami finoman kifejezte érzéseit.Susannah Harker pedig ha nem is volt túlságosan kiemelkedő szépség, nagyon jól játszotta a naiv Jane-t.Szerintem sokkal fontosabb az hogy hogy tudja eljátszani a belsőt sem mint a külsőt.Hiszen, ha csak a szép lány szerepét kellett volna játszania bárki megtehette volna.Az esős jelenetről meg csak annyit, hogy nekem az vele a fő bajom hogy Jane Austen nem írta le. Szegény M.M. úgy lépett elő az oszlopok közül mint akit odalöktek. Szerintem az volt a film(2005) egyik holtpontja,először is a helyszín teljesen eltért, másodszor szerintem M.M borzalmasan alakított, és abból ha háborúból amit te mondtál én csak annyit vettem észre hogy igyekezték túlkiabálni az esőt.A 1995-ös változatban sokkal finomabban csináltak mindent.
Sajnálom hogy nem tettszett.
Én a 2005-ös verzió 2 óráját szenvedtem úgy végig mint te a 6 órát.


2009-11-18 14:11.39
A 2005-ös verzió (szerintem) eltúlozta a különbségeket. Azért a Bennet család sem a libák közt élt.


Büszkeség és balítélet (2005) - Vélemények

2009-11-16 15:38.02
Na igen, a BBC-s film eltérései valóban nem vészesek. Itt viszont olyan eltérések vannak amik (számomra) nagyban megváltoztatják a szereplők jellemét.
Ui.: Krisz papa: Köszönöm. Sajnos a felkel nem fért ki. Így a program levágta az utolsó betűt :D


2009-11-13 17:14.55
Kicsit meglepett az hogy az eltéréseket pozitívumként mondod. Ne feledjük hogy nem Jane Austin látta meg a filmet és kezdett el írni hanem a film készült a regényből.Szerintem elég baj az hogy Lizzy rögtön beleszeretett Darcyba, mivel mint a neve is mondja: Büszkeség és balítélet. Azaz Lizzy balul ítéli meg Mr. Darcyt. Nem szereti. Talán Pemberleyben szereti meg, nem tudom. És hogy Darcy az esőben kéri meg a kezét!Ez egyáltalán nem passzol (számomra) a regénybeli Mr. Darcyhoz.Ennek a filmnek még is csak az a címe hogy Büszkeség és balítélet. Úgy lenne az igazi ha hű lenne a regényhez.


2008. ősz: Megasztár 4.

2008-12-30 15:32.48
na vége


1 2

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk