Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-03-06
A konyha
Andrea szeretete
Fekete kutya
Haláli állatok hajnala
Mickey 17
Mindörökké tiéd

2025-02-27
A majom
Emilia Perez
Riefenstahl
Rokonszenvedés

2025-02-20
A birodalom
Mágikus állatok iskolája - Az Erdő napja
Rosszfiúk: Füllentések és alibik
Szeptember 5.
Szeretetreméltók
Szimat naplója

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Gyerekjáték (2019) (Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Miután elbuktunk
- Viasat Film, 01:10
Halálos meló
- Paramount Network, 01:10
Vérfarkas: A szörny köztünk van
- Film Café, 01:15
A Zodiákus
- HBO, 02:02
Kinek a lánya?
- Film4, 02:15

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Timothy Spall (68)
Donal Logue (59)
Adam Baldwin (63)
Daniel Olbrychski (80)
John Pyper-Ferguson (61)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Amerikai gyilkosság: Laci Peterson (sorozat) - Vélemények
- Filmes Sámánok Rendje -
Michelle Trachtenberg - Vélemények
F mint foci - Avagy vélemények a bajnokságokról
Vasember 2. - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Egy csodálatos elme aaaaa
Audrey Landers aaaaa

 

Bordal hozzászólásai

Ugrás Bordal adatlapjára

elejére ... 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 ... végére

Elvis Presley - Vélemények

2012-01-08 14:01.29
Szerencse gyermeke! Jóval hozott össze a sors!
A kérdezett film címe: "La Bamba". És nekem megvan!
Richie Valens,szül. Ricardo Valensuela mindössze 17 éves volt amikor meghalt.
A harmadik halott pedig ama J.R. Richardson, akit Big Bopper néven ismert és tisztelt a világ. Big Bopper elsősorban showman,lemezlovas, műsorvezető volt, bár produkált néhány sikeres slágert is, és ezekből néhány lemezt. Slágerlistás dala a Chantilly Lace a TOP tízbe is bekerült és aranylemez lett.Ő 26 évesen fejezte be földi pályafutását.
És a negyedik utas! Aki eredetileg velük utazott volna, de a menedzsere nem engedte felülni a repülőgépre , mert "megigérte a szüleinek, hogy nagyon fog rá vigyázni...!"? Igen,az a Paul Anka, akit emlitesz Te is.

A mai napig tartja magát az a teória, hogy ebben az időben és ott(USA)csírájában igyekeztek elfojtani az erkölcsi fertőt, a rock and rollt.Chuck Berry-t mondvacsinált vádak alapján bebörtönözték két évre./fiatalkorú lány megrontása/ Jerry Lee Lewis-t is ellehetetlenítették unokahúgával kötött házassága miatt.Csak évekkel később kapott kegyelmet és működési lehetőséget. Johnny Cash-t is lecsukták -állítólagos kábítószer élvezet miatt. Ő is éveket ült. Ezek után - szolidaritásból - éveken át járta az amerikai börtönöket, hogy koncertet adjon a raboknak.Elvis Presley-hez már nem mertek hozzányúlni, túl nagy sztár volt már. De sikerült az akkori NSzK-ba küdeni két évre katonának. Buddy Hollynak Big Boppernek és Ritchie Valensnek pedig a repülőgép szerencsétlenség jutott osztályrészül a forgatókönyv tanúsága szerint. Erre bizonyítékok vannak bizonyos FBI aktákban, melyeket helyszűke miatt nem lenne értelme részletezni.
Van egyébként film Buddy Holly életéről is. "The Buddy Holly story" címmel, Gary Busey-vel a címszerepben. /ez is megvan/


2012-01-08 11:17.20
Sajnos csak majdnem. De minimális az időbeli eltérés - már ami a kezdeteket jelenti. Holly pályája kezdetén ugyanis, talán texasi illetősége által befolyásolva inkább a country felé hajlott. De aztán a rock felé vette az irányt.Olyan jól, hogy a "legendás" Parker "ezredes", aki Elvis menedzsereként híresült el, korábban épp' Buddy Hollyt próbálta behálózni.Elmesélnék egy történetet.
Már javában bontogatta szárnyait a roppant tehetséges Buddy Holly, amikor szülővárosába Lubbockba érkezett koncertet adni az akkor már ismert Elvis Presley. A koncert színhelyén döbbenten tapasztalta, hogy telt ház helyett alig fél ház fogadja. Közölték vele, hogy ja kérem, azért, mert a görzenálban pedig a helyi kedvenc, bizonyos Buddy Holly zenél. Koncertje végeztével Elvis átment a görzenálba, ahol Holly még javában szórakoztatta a helyi fiatalságot. Hallgatta, hallgatta, majd a koncert végeztével odament Buddyhoz gratulálni, emigyen: "Haver, átkozottul jól nyomjátok!"

Ez az intervallum - az ötvenes évek - forradalmi változást hozott a rock zenében. Pusztán a teljesség kedvéért: ekkor startolt még a nagyágyúk közül Jerry Lee Lewis, Fats Domino,Eddie Cochran. Ez utóbbi is, miként Holly, fájdalmasan fiatalon halt meg, sikerei csúcsa felé ívelő pályáján. Útmenti oszlopnak rohant autójában halt szörnyet. Utasa, Gene Vincent - szintén szép reményű rock sztár olyan súlyosan megsérült, hogy derékba tört a pályája. Amikor Cochran meghalt, egyik legsikeresebb dala éppen a slágerlisták élére ugrott. A dal címe " Három lépésre a mennyországtól" /Three Steps To Heaven./ volt.
Furcsa fintora a sorsnak, ugye?


2012-01-08 10:20.30
Én ezzel a megállapítással vitába szállnék!
Az utat előtte elkezdte már törni Johnnie Ray, akit a rock Keresztelő Szent Jánosaként tisztelnek. No meg Bill Haley, akit a rock zene új vallásának Megváltójaként. És időben előrébb kezdődik Chuck Berry és Little Richard pályafutása is. Más szóval: sem a rock úttörője nem volt, az ajtót sem ő - mármint Elvis - rúgta be. De személyisége a rock történelmében elvitathatatlan - ezekkel a szépséghibákkal.


Versek!

2012-01-08 10:03.32
Neked és Angelikának, lévén szövegértelmezésről és a Szózatról van szó.
2011. márc. 15-én ismert szinművészünk a Szózatot szavalta szűkebb pátriám ünnepi rendezvényén. Papírral a kezében, amelybe olykor belepllantott. Ebből következtetek arra, hogy a papír a Szózatot tartalmazhatta. És a művész úr ennek ellenére három olyan bakit produkált, hogy kedvem lett volna fütyülni. Nem nyelvbotlások voltak! Bakik! Más szót használt a valós helyett. Bár biztos voltam magamban, otthon elővettem Vörösmarty több mint száz éves verses kötetét és utána néztem. (A három kötetes kollekciót dédapámtól örököltem meg, aki meghalt 22 évvwel a születésem előtt.)
Én tudtam jól a verset! Fejből!


Komlós János - Vélemények

2012-01-08 09:50.04
Aha! Szóval Te is a Kossuth Rádiót hallgatod, miközben a billentyűket püfölöd! :)


Filmgyűjtők fóruma

2012-01-06 20:58.09
Ebből a Félelem órái érdekelne! De melyik a kettő közül? Az '55-ös H.Bogart film, vagy a '90-es? Nem mindegy! Tudod netán?


Adriano Celentano - Vélemények

2012-01-06 18:15.28
Erre feltétlenül emlékezned kell! Ezt bömbölték a rádiók, - bocs, az a kettő - és a Palatinus strand megafonjai egész nyáron. Anno. :)

[link]

Isten éltesse!


Meztelen diplomata - Vélemények

2012-01-05 18:43.31
Úgy ahogy mondod! Úri volt és elegáns! És halk szavú. Semmi manír!Topisan soha nem láttam!
Azon a tekercsen rajta volt a Georgia on my mind is. Angolul!Azt hallhattad!És mivel hallottad, tudod is, hogy nem lehet egy napon említeni a magyar nyelvű, feldolgozású és hangszerelésű változattal!
Megvan minden létező Máté Péter felvételem, de odaadnám azért az egyetlen, lába kelt tekercsemért!
A szívem szakad meg érte!


2012-01-05 18:10.33
Rendben van! Egy emlék,történet!
Máté Péterről van szó.Meghalt szegény, mielőtt megszülettél volna, de hagyott maga után annyi mindent, hogy ismerheted.
Késő este volt és tanyámra váratlanul bekopogott Péter, kezében a gitárjával. Elpanaszolta, hogy nem tudják folytatni a felvételt, mert a húrgép meglazult és a gitár lehangolja önmagát. Segítsek rajta, ha tudok. Summa summárum, a gitárt meggyógyítottam. Péter visszament a stúdióba - ott volt alattunk éppen - és a felvételt abszolválták. Aztán egyszer ismét megjelent nálam. Hóna alatt egy 1000 méteres stúdiótekerccsel.(80 perc műsoridő) Azt mondta, ezen a szalagon olyan felvételek vannak, amit saját magának készített, amely az ő szíve csücske. Lemez sohasem lesz belőle, mert ezek a dalok nem illeszkednek bele a jelenkor cézárjainak elképzeléseibe. Magyar, de főleg angol nyelvű rithm & blues, Ray Charles által ismert slágerek és egyebek voltak. Örökbecsű kincs! Valaki másnak is tetszhetett, mert a tekercset egyszer csak nem találtam többé! De Máté Péter barátsága, mosolya, ha meglátott megelőzhetetlen előre köszönése örökre megmarad az emlékeimben.


2012-01-05 16:41.53
Mese est érkezik, tudod hov@!
:)


2012-01-05 16:21.26
Krencsey Marianne 1966-ban disszidált férjestül, én pedig másfél évvel később lettem ama Intézmény munkatársa, ahol ezek a testközeli találkozások megvalósulhattak. Így róla se pro, se kontra! A hallomásokra pedig nem adok. Szeretem a saját szememmel, fülemmel, értelmi képességemmel regisztrálni a körülöttem zajló eseményeket. És még valami: nem áll szándékomban antológiát nyitni mindazokról, akiket jobban, kevésbe alkalmam nyílt megismerni. Ne haragudj,de nem! Ez a Honthy, Rátonyi eset a kivétel.


2012-01-05 15:56.56
Nem is lett volna vele semmi baj - sőt most sincs - csak ne párosultak volna hozzá olyan fals felhangok!... Ugye érted, mit akarok mondani?
(mondom ezt én, aki osztályelső, sőt egyesek szerin gimn. iskolaelső voltam orosz nyelvböl.)


2012-01-05 15:38.08
Egyre jobban érlelődik beenem Kipling igazsága, amelyet ott írtam, majd javítottam. Hogy mi ketten ugyebár... :)
Nem beszélhettünk össze, hisz ezekről a dolgokról csak most cserélgetünk véleményt.
Hannuska affektálását ki nem állhattam sohasem.
Idősb Róbert úr maniros viselkedése pedig kifejezetten visszatetsző volt számomra. Tudod, hogy nem a levegőbe beszélek! 40 év hosszú idő, és ez alatt volt alkalmam testközelből megfigyelni nem csak őt, de mindenkit a palettáról. Politikusokat, közéleti személyiségeket, képző és előadó művészeket, élsportolókat, tudósokat bel és külföldről egyaránt. Legutóbb - bár ez is már régen volt - Ennio Morriconeval való találkozásom, aki eljött Budapestre, hogy maga vezényelje Nobel díjas regényünkből készült film - Sorstalanság - zenéjének felvételét, melynek ő volt a szerzője. Egy barátságos, szimpatikus öregúr, minden manír nélkül, amely ellentéte volt teljesen a művész úrnak, akit te nemes egyszerűséggel ripacsnak tituláltál és én ebben messze menően egyetértek Veled. Magánemberként is az volt.


Láng József - Vélemények

2012-01-05 13:53.14
Róla mondta Roger Moore magyarországi látogatása és találkozásuk alkalmával, hogy jobb az ő hangja Templar karakteréhez, mint a sajátja.


Robert Duvall - Vélemények

2012-01-05 09:58.30
Vagy egy tucat filmben láttam. Ahány film, annyi egymástól elütő karakter. Mindegyiket nagyszerűen oldotta meg, bizonyítva sokoldalúságát. Még sok szép hasonló évfordulót kívánok neki!


Versek!

2012-01-04 13:56.40
A 8 éves unokádnak Te mondod meg ki volt Áprily Lajos és hogyan kell olvasni, mondani a nevét.Mint ahogy most már tudja is.Az ember műveltségének egy részét otthonról hozza, a többit iskolákban szerzi.
Te sokat foglalkozol az unokáiddal, ahogyan ez az írásaidból kiderül. Okos, művelt, tájékozott emberek lesznek. :)


2012-01-04 11:50.25
A világirodalom egyik legszebb szerelmes verse.


2012-01-04 11:47.10
Hogy lehet megkülönböztetni? Előre bocsátom, nem Neked szól!
Műveltség!


Dallamok, emlékek

2012-01-03 16:06.11
Én is így gondoltam körülbelül. Már ami a zaftos pereket illeti.De Charles Gounod-nál ez a veszély nem fenyegetett, hisz 68 évvel J.S.Bach halála után született és nem valószínű, hogy újszülöttként vetette volna Ave Maria-ját az ötvonalasra. :)))))


2012-01-03 15:31.07
Ha jól emlékszem, úgy szól a szerzői jogokról szóló nemzetközi egyezmény, hogy max. négy ütem erejéig engedélyezett az azonosság. Onnantól kezdve plágium. Illetve a szerző(k), vagy jogutódja írásbeli engedélye szükségeltetik ahhoz, hogy több szerepeljen.
A sort folytatva: érdemes meghallgatni J.S. Bach első - C dúr - preludiumát valamint Ch.Gounod Ave Maria-ját.Ha valaki döbbenetes hasonlóságot vél fölfedezni, higgyjen a fülének!


2012-01-03 15:02.16
Kívánod hogy elküldjem fájlban a Kis Bencét az Emailedre? A mondóka teória igaz. A "rádolgozott" dallamra akkor viszont engedélyt kellett kérni a szerzőktől. Ennek a tényét fedi homály.


2012-01-03 14:46.59
Kedves Angelika és Mókucipókuci most kapaszkodjatok!
Volt egyszer egy supergroup, úgy hívták őket The Rolling Stones. Ez a banda 1964-ben lemezre játszott egy dalt "Off the hook" címmel Jagger-Richards szerzőpárossal jegyeztetve.
És volt egy együttes Magyarhonban, bizonyos Echo együttes. Ők is jegyeztek egy dalt 1967-ben Szilvássy Zsolt feldolgozásában egy népi gyermekdalt. Kis Bence a címe. Ha tehetitek, hallgassátok meg mindkettőt! Addig is, nehogy a kiváncsiság lyukat fúrjon az oldalatokba elárulok egy apróságot. Hangra, ütemre, tempóra egyezik a két produkció egymással. Épp csak hangnemre nem.
Ki lopott kitől? Mely nemzeté a népdal? Ki kért engedélyt kitől a feldolgozásra. A magyar annyival tisztességsebb, hogy legalább odaírta az etikett papírra, hogy népdal feldolgozás.


Érdekes évfordulók

2012-01-01 16:09.19
És akkor ugorjunk az időben! A 1960-as évek második felét írjuk. Az ember immár a Holdra lépni készül, amikor egy porba fulladt amerikai kisvárosba csöppenünk John Ball jóvoltából, ahol még elemi erővel dúl a faji megkülönböztetés, a négergyűlölet.
A "Forró éjszakában" c. Ball regény és az abból készített-alaposan elferdített-film bemutatja ezt az állapotot. Azért sajnálom, hogy a fim eltért a regénytől, mert pont az egyik legbefolyásásabb fehér embert ábrázolja ádáz négergyűlölőnek, aki a regényben meglepő módon pont az ellenkezőjével vívja ki az emberek nemtetszését.A "nigger" itt sem ember. Számtalan negatív diszkriminációt kénytelen elviselni.De a színes/néger rendőrtiszt egy kicsit móresre tanítja a környezetét.Érdemes megnézni a Sydney Poitier és Rod Steiger főszereplésével készített filmet. (utóbbi Oscar díjat kapott alakításáért) De még inkább a könyv elolvasását ajánlanám. Sokkal letisztultabb képet fest az állapotokról.


Tatjana Szamojlova - Vélemények

2012-01-01 14:31.54
Nekem csak orosz nyelven van meg az Alba Regia. És sajnos felirat nélkül. Tud valaki arról, hol jutnék szinkronizált - uram bocsá, eredeti magyar nyelvű - kópiához? Végső esetben felirathoz?


Boldog új évet!

2011-12-31 23:05.25
Azt kívánom én is, mint Angelika! Látom, lanyhul már a forgalom, csak két három társunk virgonckodik csupán. Nekik is ugyanazt kívánom, mint azoknak, akik inkább a pezsgő gyöngyözésében gyönyörködnek.


Johnny Weissmüller - Vélemények

2011-12-31 19:38.14
És azt hallottad,, hogy a napokban tért meg őseihez "színész társa" Cheeta /Csita/, aki nyolcvan évet élt. Ez a csimpánzoknál matuzsálemi kor!


Garas Dezső - Vélemények

2011-12-31 12:03.24
Meghalt Garas Dezső! A Nemzet Szinésze volt. Isten adjon neki örök nyugodalmat!


A Noszty fiú esete Tóth Marival (1960) - Vélemények

2011-12-31 10:34.08
És ráadásul mind a könyvnek, mind a '38-as és '60-as filmnek más a befejezése.A színdarabot én se láttam.
Hallottam viszont tegnap a Kossuthon egy fergeteges bakiparádét. Szegény fiúk-lányok! Így belezavarodni egyetlen szóba! Az egyik a végén szakítva az előírásokkal - feladta. Bejelentette, hogy ezt a szót képtelen kimondani! :)
Bocs a kitérőért!


Érdekes évfordulók

2011-12-30 15:30.06
Jaj, de restellem magam a bakiért! Kimaradt egy szó az idézetemből. Így szól helyesen: "Egy vérből valók vagyunk mi, Te meg én!"
Ezer bocs' meg egy anyamackó! :)


2011-12-30 14:53.29
"Egy vérből vagyunk mi,Te meg én!" :)
/Rudyard Kipling/


elejére ... 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 ... végére
parfumeshop 160x600

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk