Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-12-26
A nap, amikor apu megmenti a karácsonyt
A szerelem ideje
Better Man: Robbie Williams
Parthenopé - Nápoly szépe
Sonic, a sündisznó 3.
Sütimanók - Szupersipka-küldetés

2024-12-19
A kedvenc sütim
Derült égből karácsony
Karácsonyi állatmesék
Kincs a múltból
Mufasa: Az oroszlánkirály
Szeretetreméltók
Veszettek

2024-12-12
DAC FILM
Éjszakai vadászat
Fekete kanári
Hogyan tudnék élni nélküled?
Kraven, a vadász
Niko, a rénszarvas - Az északi fényen túl

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Alien - Romulus *Angol hangot és Angol feliratot tartalmaz* (DVD)
Escobar - Az elveszett éden (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Utolsó kívánság karácsonyra
- Film4, 14:35
12 karácsonyi próba
- Paramount Network, 14:45
Elfelejtett idő
- Filmbox Premium, 15:00
Szerelmes sznobok
- Magyar Mozi TV, 15:25
Mátrix - Forradalmak
- RTL Három, 15:50

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Til Schweiger (61)
Jennifer Beals (61)
Jake Gyllenhaal (44)
Alyssa Milano (52)
Csányi Sándor (49)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
2022-es választás
Kaja-pia topik, avagy: ki mit szeret enni-inni?
Mit hallgatsz most?
Dolgok, amik nagyon idegesítenek
Tetőpont: A Pornhub története - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Venom: Az utolsó menet aaaaa
Naomi Watts aaaaa

 

Fórum - Az idő pallosa - Vélemények

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

7. Lifeisamovie (2021-10-09 20:38.02)  
http://www.youtube.com/watch?v=5Dugi-TgA_M
Manfred Mann's Earth Band - The Runner


6. Csk1 (2021-01-31 14:12.27) aaaaa
Mint az összes időugrós időutazásos film, ez is tele van logikai bukfencekkel.



5. Arturo professzor (2015-10-03 12:28.41) aaaaa
John Carpenter és arendező sosem taliztak személyesen.
1979-ben amikor az Avco-val szerződést kötött John a Köd c.filmben megállapodtak.Másodiknak ezt mutatta be,utána meg a Menekülés New Yorkból forgatókönyvét,s arra tették le a garast.
A lepusztult város jelenetiet Utah-ban vetté fel.A városnak szüksége volt egy új szennyvíztisztító rendszerre,ezért a rendező megvett egy régi blokkot amit felrobbantott az erre szakosodott gárda.
A rendező átírta a forgatókönyvet,a szerelmi szálat pl.ő találta ki.
Az eredeti script-ben több inzultus érte volna David-et mikor megérkezett az új korszakba.A rendező enyhített ezen,s inkább a 2 központi karakterre helyezte a hangsúlyt.
Carpenter,Joe Dante,Harley Cokliss és Jonathan Demme tervezték hogy rendezik a filmet mielőtt Stewart-ot felvették.
Az élőszereplős jeleneteket 8 hét alatt vették fel.
33 baki van benne.


4. Gyorkos (2011-06-06 01:18.51) aaaaa
Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Bizonyos okok miatt (nosztalgia, nagyon jó témaválasztás, stb) én is jól felfelé kerekítettem a pontozásnál. Én ugyan sohasem láttam ezt a filmet akkoriban, nem is hallottam róla (valahogy kimaradt a videofilm palettámból, más filmeket vetítettek a közeli mozikban, passz...) magáról a kísérletről is csak jóval később olvastam az ezoterikus irodalomban (90'-es évek eleje, nagy fellángolás).
A szinkron egyszerűen rettenetes, ilyen összecsapott fércmunkát soha nem szeretnék hallani többet. (Egy helyen pl. elfelejtették leszinkronizálni a filmet, angolul beszélnek pár másodpercig).
Egyébként az amerikai nyolcvanas évek feelingje nagyon átjön a filmen. Az autók, a ruházat, a hajviselet, a tárgyak, a szöveg mind-mind a Reagen-korszak hangulatát árasztják, az ez iránt rajongóknak kötelező darab.


3. Az utolso szamuráj (2011-06-05 17:19.32) aaaaa
No,mert mégiscsak ekkortájt voltam kistiknyó,illik jobb osztályzatot adni nekije,mint ami valóban kijár neki,hiába,az idő sokmindent megszépít.
Emlékszem,akkortájt mennyire megdöbbentett,hogy emberek összeolvadtak a fémpadlóval,és arra is,a Philadelphia kísérletről szoló lelkes szájhagyományok ezt mennyire alátámasztották.A trükkök olyanok voltak,amit ekkortájt tudott az akkori filmvilág,Michael Paré még jelentett valamit és Nancy Allen csillaga itt még ragyog,hogy aztán pár év múlva sutty...kár érte,érdekes arcú néni volt.
Ami érdekeség,John Carpenter neve is ott díszelgett a stábblistán,ekkor még neki is jól ment.Van itt autós üldözés,romantika,eltünt csatahajó...szerintem vállalható sci-fi volt,a maga idejében elég népszerű is,hányszor láttam alámondásos verzióban német szinkronnal....


2. Gyorkos (2011-06-05 16:05.56) aaaaa
Erről szól a film:

A Philadelphia-kísérlet

Ahogyan azt a mindenki által ismert, ősrégi magyar közmondás is állítja, nincs karácsony összeesküvéselmélet nélkül. Ennek égisze alatt mai posztunkban egy állítólagos amerikai katonai kísérletről számolunk be azon olvasóinknak, akik a karácsonyfa díszítése előtt (helyett, alatt, után) nem találtak jobb elfoglaltságot maguknak, mint egy újabb konteó olvasását - és a bloggazda fikázását.



A katonák (és főleg a nagyhatalmak hadseregei) mindig is híresek voltak arról, hogy élen jártak a tudományos eredmények alkalmazásában, továbbá arról is, hogy nem áll távol tőlük a határterületek (tudomány/fikció) elméleteinek gyakorlatba történő átültetése – vagy legalábbis az erre hajazó próbálkozás. A Philadelphia-kísérlet ez utóbbira jelent kiváló példát, és ragyogóan bemutatja: mi is történik (történhet, avagy történhetett volna (a nem kívánt - ízlés szerint - törlendő), ha az illetékesek elszámítják magukat és többet tételeznek fel magukról, mint amennyire valóban képesek.

A címről egyeseknek biztos valami meleg, AIDS-es dolog ugrik be, másoknak meg egy krémsajt-reklám, de biztosíthatok mindenkit: most egyikről sem fogtok hallani.

A körmönfont bevezető után lássuk magát a történetet.

A második világháború alatt a US Navy agytrösztjei és kutatói minden izmukat megfeszítve azon (is) dolgoztak, hogy egy (a természettudományos lehetőségekhez képest) tökéletes álcázási technikát/technológiát fejlesszenek ki hadihajóik számára.

Az elméleti hátteret az einsteini általános relativitáselmélet és az elektromágnesesség jelenségének ötvözése adja, s az a lényege, hogy ha egy test (jelen esetben egy hadihajó) körül egy megfelelő erősségű mágneses mezőt alakítunk ki (gerjesztünk?), úgy a test (vagyis a hajó) az ellenséges radarok számára láthatatlanná válik.

Igen, előre is köszönöm a fizikusi képesítésű és előképzettségű olvasóinknak a pontosításokat és a kioktatásokat, de tisztelettel emlékeztetem őket (is) a blog tematikai irányultságára: összeesküvéselméletek. Köszönöm az értelmezésre fordított hatványozott erőfeszítést.

Ahogyan az katonáéknál már megszokott, az egész folyamat kapott egy fedőnevet (Szivárvány-terv - Project Rainbow), valamint annyi pénzt, amiből harmincezer lélegeztetőgépet lehetett volna vásárolni, ha léteztek volna akkoriban lélegeztetőgépek.

Helyszínül az amerikai haditengerészet philadelphiai kikötőjét és hajójavító dokkjait szemelték ki, laboratóriumi egérként pedig a DE-173-as hadrendi számú USS Eldridge kísérő rombolót (1300 tonna vízkiszorítás egy egérnek nem rossz teljesítmény…), amelyet tokától bokáig felszereltek minden olyan szerkezettel, amit a huszadik század közepének technikája produkálni tudott.

1943 kora tavaszán kezdték az elméleti résszel (kockás papír, ceruza, radír, rengeteg cigi és kávé), majd júniusban vettek egy nagy levegőt és (állítólag Roosevelt elnök rábólintása után) kipróbálták élesben is, hogy működik-e a Nagy Mágneses Rezonátor.

Hát, szo-szo.

Szemtanúk és résztvevők utólagos beszámolója szerint az Eldridge pár pillanatra egy hatalmas, zöldessárgás ködbe burkolózott, majd úgy a radarok, mint pedig az optikai megfigyelők számára 10 (más források szerint 14) percre láthatatlanná vált, hajótestestől, fegyverestől, legénységestől, vasmacskástól, mindenestől (mintegy száz tengerész tartózkodott a fedélzeten a kísérlet során).

Egy másik verzió szerint a zöldes köd szabad szemmel végig érzékelhető volt a hajó hűlt helyén, illetve figyelmes (vagy kukacoskodó) szemlélők a hajótest lenyomatát látni vélték, mint egy furcsa mélyedést a kikötő vízében.

A kísérlet végén látszólag minden visszatért az eredeti állapotába, csak a teljes állomány sugárban hányt, mint a lakodalmas kutya, továbbá erős fejfájásról, szédülésről és végtagremegésről számoltak be még napokig.

Pár macskajajos tengerész nem számított túl nagy árnak, ezért a Vezérkar tudományos tanácsa úgy határozott, hogy finomítanak a berendezés beállításain és megismétlik a kísérletet.

Erre októberben került sor, amikor is szándékon túlmutató eredmény született – hogy ezzel a számomra roppant kedves, büntetőjogból ismert fordulattal éljek: a köd eleinte ismét ott terjengett ugyan a hajó helyén, de a harmincadik másodpercben egy kék villanás következett be, majd a hajó úgy eltűnt a megfigyelők szeme elől, hogy sem köd, sem mélyedés a vízben, sem semmi nem maradt utána.

Ugyanebben az időben a Philadelphiától mintegy 350 kilométerre fekvő norfolki haditengerészeti bázis radarján (illetve a közelben horgonyzó SS Andrew Furuseth kereskedelmi hajó legénységének szeme előtt) pár percre megjelent az Eldridge, majd ismét eltűnt (a már-már családiasnak nevezhető zöldes köd, illetve az azt követő diszkrét kékes villanás kíséretében), hogy felbukkanjon eredeti helyén, Philadelphiában.

Ezt a második kísérletet a romboló legénysége nehezebben élte meg, mint az elsőt: számos sérülést, végtagtörést regisztráltak, sőt, több tengerész állítólag nyom nélkül el is tűnt (pontosabban nem tért vissza). Utólag olyan események is bekövetkeztek (persze ismét hangsúlyozom: állítólag), hogy bizonyos tengerészek (spontán módon) részleges vagy teljes láthatatlanságot produkáltak még hetekkel, hónapokkal a kísérlet után is, amit hidegrázás, hányinger, fejfájás és eszméletvesztési szindrómák is kísértek.

A haditengerészet illetékesei rádöbbentek, hogy olyan erőkkel kezdtek el cicázni, amelyeket nem tudnak ellenőrzésük alatt tartani, ezért az egész Szivárványt lefújták és ad acta tették.

Az ötvenes évek közepén bukkant fel egy magát Carl M. Allendének nevező, állítólagosan az Eldridge egykori legénységéhez tartozó személy, aki megosztotta emlékeit és élményeit egy Morris Jessup nevű amatőr csillagásszal és fizikussal (itt jobbra). Jessup felvette a szálat és elkezdett nyomozni: megszórta például a US Navyt százezer kérdéssel, amelyekre rövid és egyértelmű választ kapott: „az USA Haditengerészetének Kutatási Irodája (Office of Naval Research, ONR) soha nem kezdeményezett a beadványban leírt, és a láthatatlanságra vagy a teleportációra irányuló kísérletet, sem 1943-ban, sem azelőtt, sem azt követően”.

Hát biztosan nem hazudtak. Hogy honnan lehet ezt ilyen bizonyossággal kijelenteni? Hát onnan, hogy az ONR-t 1946-ban hozták létre, \'43-ban pedig - ezek szerint - biztosan nem kísérletezhettek. Mellesleg Jessup – aki azt ígérte, hogy mindent ki fog deríteni erről az egészről, még ha élete kerül is veszélybe – 1959-ben Floridában, egy narancsillatú estén a szájába vesz egy gumicsövet, amelynek a másik végét autója kipufogójára erősíti, s ily módon követ el öngyilkosságot.

William S. Dodge hadnagy, az SS Furuseth fedélzetmestere írásban tagadta, hogy bárki a hajójáról észlelte volna az adott napon Norfolk partjainál az Eldridge-t. Később az USA Hajózástörténeti Központja, a Naval Historical Center (anélkül, hogy erre bárki is kérte volna) közleményben hozta nyilvánosságra, hogy nyilvántartásai szerint az Eldridge 1943 júliusáig nem is futott ki a tengerre, tehát júniusban nem lehetett tárgya semmiféle kísérletnek. Ami az októberi második kísérletet illeti, az sem következhetett be, mert (szól a közlemény) az Eldridge szeptembertől november elejéig az Atlanti óceánon teljesített konvojkísérési szolgálatot.

A legismertebb forrás, amely a Philadelphia kísérletet alaposan körüljárja, 1978-ban jelent meg Charles Berlitz és William Moore tollából. Később film is készült a sztoriból, amit a tudományos-fantasztikus dobozban lehet elhelyezni (van benne időutazás is a teleportáción és a láthatatlanná tételen kívül). Nem egy nagy dobás, de a műfaj kedvelői egyszer megnézhetik. Az X-akták sorozat egyik része (a Død Kalm) is innen inspirálódott. Na és nem hagyhatjuk említés nélkül a Final Countdown (Végső visszaszámlálás) című 1980-as filmet, ahol a Nimitz hordozó utazik vissza az időben Pearl Harborig…

Kiegészítő adalékok a konteóhoz:

- egyesek szerint az amerikaiak az egész ötletet (és a tudományos hátteret) a náciktól lopták (akárcsak az atombombát); bizonyos dr. Hans Friedrich Kammler SS Gruppenführer (kábé altábornagy, itt jobbra fent) tudós csapata foglalkozott behatóan a témával már a harmincas évek legvégén (a teleportációtól kezdve az antigravitációs mezőig), de közben az USA-ba menekült, nem kifejezetten árja származásúnak minősülő tudósok (pl. Einstein) magukkal vitték az okosságot.

- egy másik alteória Nikola Teslát, a szerb származású, labilis lelkivilágú, elképesztő szellemi képességű zseni-feltalálót, Einstein (és Edison) szakmai ellenlábasát (itt balra, ezzel az érdekes fejjel) teszi felelőssé az egészért; eszerint a mágneses rezonancián alapuló teleportációs bulit ő dolgozta ki még 1939-ben, de szokásához híven megsértődött mindenkire és csak halála után kaparintották meg erre vonatkozó feljegyzéseit a hatóságok.

- a harmadik alváltozat szerint a második kísérletnél az Eldridge teljes legénysége húsz perc abszolút időtartam erejéig előreszaladt az időben, és 1983-ban találták magukat, ahol is találkoztak az egyik (akkor már a kilencedik ikszet taposó) egykori mérnökkel, aki előre látta az egészet. A pasinak csak annyira maradt ideje, hogy köszönjön nekik és azt mondja: negyven éve várok rátok - majd a szerencsétlenek visszamentek \'43-ba... Szívás lehetett; még egy tőzsdei árfolyamjelentést sem tudtak megnézni.

Ha ismersz láthatatlan embert, esetleg voltál már teleportáció alanya, netán jártál már a jövőben (minimum 10 év játszik csak; a jövő hét gondolata a lottóspílereket tudja csak feldobni, mi ennél nagyvonalúbbak vagyunk!), ne habozz: kommentelj!

És persze boldog, konteóktól hemzsegő karácsonyt mindenkinek!

Ez a poszt 2008. december 24-én jelent meg először egy másik blogszolgáltatónál.

Forrás képekkel: [link]


1. Kék kereszt (2009-07-27 09:57.11)  
Nem szeretem ezt a filmet.Béna trükkök vannak benne.



Kapcsolódó fórumok

VéleményekLifeisamovie, 2021-10-09 20:387 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
Az idő pallosa adatlap
Eredeti cím: The Philadelphia Experiment
Évszám: 1984
Rendezte: Stewart Raffill
Szereplők: Michael Paré, Nancy Allen, Bobby Di Cicco, Eric Christmas, Kene Holliday

További információk

Szereplők fórumai
- Nancy Allen - Vélemények
- Michael Paré - Vélemények
- Michael Paré - Legjobb filmje(i)


 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk