Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-03-06
A konyha
Andrea szeretete
Fekete kutya
Haláli állatok hajnala
Mickey 17
Mindörökké tiéd

2025-02-27
A majom
Emilia Perez
Riefenstahl
Rokonszenvedés

2025-02-20
A birodalom
Mágikus állatok iskolája - Az Erdő napja
Rosszfiúk: Füllentések és alibik
Szeptember 5.
Szeretetreméltók
Szimat naplója

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Andrea szeretete
- Cinemax2, 11:00
A Quantum csendje
- Mozi+, 11:25
A kétfenekű dob
- Magyar Mozi TV, 11:35
Levelek Júliának
- Film Café, 11:40
Step Up 3-D
- RTL Három, 12:25

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Catherine O'Hara (71)
Dominique Pinon (70)
Mykelti Williamson (68)
Steven Weber (64)
Patsy Kensit (57)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Barbarosa (1982) - Vélemények
2022-es választás
- Filmes Sámánok Rendje -
Fonalak - Vélemények
Dallas (sorozat) - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
A Hegylakó visszatér aaaaa
Thúróczy Szabolcs aaaaa

 

Fórum - Az éjszaka (1961) - Vélemények

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

8. Lifeisamovie (2020-02-10 10:06.33) aaaaa
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]


7. Arturo professzor (2016-07-22 19:08.01) aaaaa
Magyar tv-premier:1971.04.10.
Majd készült még egy jó minőségű szinkron az MTV kívánságára.



6. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2014-01-14 08:34.34) aaaaa - (válasz Mozsika 5. hozzászólására)
Én 30 alatt láttam, csak a hazánkban a bemutatás évében. Vagyis nemcsak az ember kora számít talán, hanem a nézés éve. Most már 2x 30-on is túl ismét nagy "szeretettel" emlékszem rá, én a száraz vontatottság - vagyis amiben benne érzek mindent- híve voltam vagyok, és remélem leszek.
De köszönet a pontos, érdekes indoklásos analízisedért.


5. Mozsika (2014-01-05 11:13.05) aaaaa
Michelangelo Antonioni valóban nagyon jól értett a filmhez. Kiválóan alkalmazta mindig sajátos filmnyelvét, ám mint a legtöbb művészfilm , ez is vagy megfog vagy nem. Egy szűkebb rétegnek készülnek ezek a csodás alkotások, melybe jelen esetben nem tartozom bele túlzottan.
Ezzel a filmmel az a bajom, hogy nincs benne pezsgés, olyan száraz és vontatott volt számomra, hogy két darabban néztem meg. És ami azzá tette az a beleélés hiánya. Ugyanis nem tudtam azonosulni a házassági gondokkal küzdő házaspárral, hisz még nem volt feleségem. Ezt a filmet inkább 30 felett érzik át igazán.
A színészi gárda páratlan: Marcello Mastroianni a valaha élt legnagyobb színészek egyike, akit ez a sáros Földgolyó a hátán hordott.
Ahogy Moreau és Vitti is.

Nem húzom tovább, A rendező nagyon jól alkalmazta a filmnyelvet, csupán én nem tudtam azonosulni az alkotással.

Közepes!


4. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2013-12-21 06:32.33) aaaaa
1961 fekete fehér- igen!
a 2 főszereplő nőn egy kis fekete ruha (mindenkinek , kell hogy legyen) leledzik, de Moreaué sima- kombinévállpántos, haja természetes, Vitti ruhája szintén kombinévállpántos koktélruha, csak kissé fodros, és sötét paróka a hajkoronája, pedig Ő a továbbiakban, meg előzményekben szőke.
Marcello fellinis játéka, az infrastruktura, zene, színészi beleéléses égetés több, mint fél évszázad után is örök!


3. Yiihaa (2013-12-19 12:10.41) aaaaa
Egyetértek, Antonioni filmjeit lehetetlen elfelejteni.


2. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2010-01-29 22:44.38) aaaaa
Marcello Mastroianni és Jeanne Moreau házaspárbaja méltó nagy hírükhöz. Monica Vitti itt nem főszereplő, és Jeanne Moreau mellett kissé hátérbe szorul. Az első több perces jelenet, ahogy Moreau kiszabadul egy külvárosi környezetbe szerény nyáriruhájában, az égre feltekint 1 repülőt nézve, ez nem hogy nem unalmas, hanem beégeti a lelkemet a rendező és a színésznő.


1. Gyermeklakóbizottság (2009-12-11 15:59.42)  
A 2 színésznő feketeruhás whiskis jelenete felejthetetlen.



Kapcsolódó fórumok

VéleményekLifeisamovie, 2020-02-10 10:068 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk