Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-11-28
A szomszéd szoba
Az iskola
Barátnők újratöltve
Bohócrém karácsonya
Exhibition on Screen: Michelangelo - Szerelem és halál
Kneecap
Mi vagyunk Azahriah
Vaiana 2.

2024-11-21
A parancsnok
Bambi - Egy élet az erdőben
Eretnek
Futni mentem
Ketyegő ultimátum
KIX
Ne várjatok túl sokat a világvégétől
PÁN - A belső sziget

2024-11-14
A változás valutája
Az univerzum elmélete
Gladiátor 2.
Lee
Terápia alatt
Valami különös
Változó vadon - Az én Északom

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Karácsony a Cukorfalat utcában
- Izaura TV, 09:00
Bajkeverő majom
- M2, 09:15
Férfibecsület
- Mozi+, 09:20
Ragadozó Városok
- HBO3, 10:15
A bűn árfolyama
- Film Café, 10:15

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Franco Nero (83)
Vincent Cassel (58)
Maxwell Caulfield (65)
Pokorny Lia (53)
Oded Fehr (54)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Aktuálpolitika azoknak, akik unják a trollt a választás topikban
2022-es választás
Dredd - Idézetek
MR-9: Ölni vagy halni - Kérdések
Szólánc igékkel

További fórumok

Utoljára értékeltétek
A fiók aaaaa
Madison Bailey aaaaa

 

Fórum - A Silla királyság ékköve (sorozat) - Vélemények (63. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

elejére ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... végére
17846. Csakanyu (2014-02-24 12:14.52) aaaaa - (válasz Kiváncsifáncsi 17841. hozzászólására)
Biztos tud Európáról is,de gondolj a kínaiak létszámfölényére!


17845. Kiváncsifáncsi (2014-02-23 19:11.09) aaaaa
[link]

Ezzel a kis cukisággal kívánok mára szép estét jövő hétre minden jót!!



17844. Kiváncsifáncsi (2014-02-23 15:23.17) aaaaa
A Privy Magazin interjúja Kim Nam-gillel, 2014.02.21-én. III., utolsó rész:

4 . Hallottuk, hogy kínait tanult. Miért érdekli ennek a nyelvnek a tanulmányozása?

Nagyon kíváncsi és szenvedélyes ember vagyok, és azt gondolom, hogy egy nyelv megtanulásával még jobban az leszek. A kínai nyelvtudás számomra kihívás és ennél az oknál fogva valóban a belülről fakadó igényeim egyike az a vágy, hogy megtanuljam, hogy még több fogalmam legyen erről a nyelvről. Mindig, ha azt gondolom: „Nem tudom, hogy képes vagyok-e erre.”, engem arra ösztönöz, hogy még többet tegyek. Úgy vélem, az eredeti oka annak, hogy felvettem a kínai nyelvet, az, hogy olyan sok kínai rajongóm van, és hogy velük kommunikálni, sőt igazából párbeszédet szeretnék folytatni. És ha lehetőségem adódna a jövőben, nagyon szívesen dolgoznék azzal a sok, hihetetlenül tehetséges kínai rendezővel.

5 .Ha az utolsó vacsoráját fogyasztaná el, mi volna az?

Szeretem az autentikus koreai ételeket, ezért azt mondanám: szójalevest.

6 .Melyik az Ön 5 legkedvesebb étterme Los Angelesben?

/1. In N 'Out 2. Matsuhisa 3. Mastro 4. Boa 5. Kogi Taco/

7 .Melyik az Ön 5 legkedveltebb étterme Koreában?

/1. Deh -nam - moo in Cheongdam 2. Spass 3. Kwang Jang Bulgogi 4. Busan Haus 5. Dor - Gom in Apgujeong./

8 .Mi vár Kim Nam Gilre a közeljövőben?

A megtiszteltetés, ami engem ért, hogy benne leszek a „Hadifoglyok” című film koreai verziójában. Színészként ez az álmom, hogy részese lehessek egy ilyen sikeres film első ázsiai remakejének. Nagy örömömre szolgált a " Pirates: The Bandit Goes to the Sea", ami ezen a nyáron vetítésre kerül, rendkívül élveztem Son Ye Jinnel együtt dolgozni és rengeteget tanultam a rendezőmtől: Lee Suk Hoontól.
Mindig is szerettem a zenét és énekelni, a „Roman” című CD-mre gondolok, amely az elmúlt évben jelent meg. Remélem, hogy tudok még olyan TV-filmekkel, filmekkel szolgálni, amelyeket az emberek élveznek. - Mindig jóérzéssel tölt el, ha az, amit alkotok, hatással van az emberekre. /56/


17843. Kiváncsifáncsi (2014-02-23 15:21.33) aaaaa
A Privy Magazin intejúja Kim Nam-gillel, 2014.02.21. I: RÉSZ

Kim Nam-gil
Foglalkozása: színművész
Tartózkodási hely: Szöul
Legutóbbi képzése: Myeong Ji Cheon Egyetem

Kim Nam Gil kész arra, hogy még sokáig játsszon. Már most sokkal többre vitte, mint sok koreai dráma-színész, akik villámgyorsan befutottak elragadó szépfiú-mosolyukkal, oldalukon néhány lányrajongóval, majd eltűntek, nem más ez, mint egy eldobnivaló siker. De Kimnek sikerült ezt elkerülnie, ennek az eszméletlenül jó kinézetű, díjakkal kitüntetett hírességnek, akiről még a hírhedetten mogorva koreai kritikus is azt mondta:“olyan színész, aki minden szerepébe belehal”. Kim újra és újra kész ezt megtenni, hiszen ezen a héten jelentette be, hogy ő lesz a főszereplője a „Homeland”, eredetileg „Hadifoglyok” címen bemutatott, díjnyertes, izraeli terror- triller-sorozat koreai változatának. A koreai adaptáció az első olyan verziója ennek a pszicho-kém-sorozatnak, amelyet a titkosszolgálat tagjaival együtt készít Youngbeom Jeong, a koreai „Star J” Ügynökség és a hollywoodi producer: Teddy Zee, akik a dráma védjegyéül a „tartsd vissza a levegőt” feszültségét használják, egy olyan tartalommal, melynek középpontjában a Szöul és a szomszédságában levő Phenjang között pattanásig feszülő ellentét áll. Az amerikai verzióval kritikai találat éri a „Showtime”-ot, és Zee azt jövendöli, hogy a remake továbbterjeszti az úgynevezett Koreai Hullám befolyását Ázsiában és azon túl is, mindazonáltal a nyomást is a 32 éves színészre.

De ha van valaki, aki ezt kezelni tudja, akkor az Kim, akit a "Queen Seon Deok" című történelmi eposz kellős közepébe bedobtak, közismerten a show titkos fegyvereként. És mint kiderült, ő az is volt. A dráma 2009 legmagasabbra értékelt szériája lett Koreában.
A “Queen Seon Deok”-kal és az ő félreértett, komor harcosával: Bidammal, Kim elvarázsolta Korea népességét, főleg a hölgyeket, az ő látszólagos zsoldos-arroganciájával, és a bensőjében lakozó, ezt meghazudtoló, elveszett kisfiúval. A színész számára a nagyhatású dráma a “Lovers Vanished,” következett, a sztár munkája a mozi után, a “Leaving Las Vegas,” majd eljátszotta a nagymenő üzletembert a „Bad Guy” sorozatban. A sorozatot rövidíteni kellett, Kim Koreában kötelező kétéves sorkatonai szolgálata miatt. Színészek sokasága számára a kétéves, filmipartól való távollét egyenlő a karrierjük halálával. Csakhogy Kim számára ez „állampolgári és morális kötelesség” volt, ezért így publikálta álmait: a távol töltött idő miatt a rajongók majd még jobban akarják őt. A visszatérő moziját, a “Pirates: The Bandit Goes to the Sea”-t a koreai „Karib-tenger kalózai”-nak is nevezik. Ez a rajongók által legjobban várt film az idei nyárra. A rajongók felfokozott izgalommal már előre egy „Kim à la Jack Sparrow”-t látnak benne. Valahogy úgy tűnik, az egész világegyetem tudja, hogy Kim Nam Gil hosszú időre visszatért. /56/


17842. Kiváncsifáncsi (2014-02-23 14:59.17) aaaaa - (válasz Maryu 17839. hozzászólására)
Egyenesen RETTENETES !!!

KELL HOGY LEGYEN KÖVETKEZMÉNYE!!!-AMI FELSZABADÍTJA EZT A SZERENCSÉTLEN ELGYÖTÖRT NÉPET!!!


17841. Kiváncsifáncsi (2014-02-23 14:55.19) aaaaa - (válasz Kiváncsifáncsi 17840. hozzászólására)
SZóval Európát nem említi ...Tehát nem tudja hogy itt is megőrültünk érte ...(s hogy már 4. éve működik a Silla Királyság olda Magyarországon ...)


17840. Kiváncsifáncsi (2014-02-23 14:49.43) aaaaa
Egy kis délutáni szeansz.. Majd az első részt is keresem ... s ha meglelem hozom ...

" A Privy Magazin riportja Kim Nam-gillel, 2014.02.21. II. rész

1 .Mit tart a karrierje fordulópontjának?

Mindenesetre úgy érzem, a "Queen Seondeok " dráma 2009-ben nagy fordulópont volt számomra. A film és a karakterem, Bidam, úgy tűnik, tényleg egy kötelék köztem és a nézők között, és ez a sorozat valóban nagyon közkedvelt lett nem csak Koreában, hanem Kínában és Japánban is. A sorozat számomra ajtókat nyitott ki és elvezett engem a "Bad Guy " c. tévésorozatig, aminek a munkáit nagyon szerettem. És ez segített engem abban, hogy a " Lovers Vanished " az én szenvedély-projektem legyen, amit csak úgy tudok leírni, hogy ez a koreai "Leaving Las Vegas ".

2 .Azt halljuk Önről, hogy nagyon elkötelezett a karitatív munka iránt. Milyen projekttel foglakozik és ez miért olyan fontos Önnek?

Tudom, hogy nagyon kiváltságos helyzettel vagyok megáldva, így azt gondolom, hogy az én felelősségem, hogy megosszam, amim van, azokkal az embertársaimmal, akiknek nem sok jutott. Ha az, amit adni tudok, akár az időm az, akár a fáradozásaim, valakinek reményt adnak, nekem az már megérte. Úgy vélem, végülis minden a reményről szól. Az utóbbi időkben a legszenvedélyesebben azokkal a koreai szervezetekkel működöm együtt, amelyek a gyermeküket egyedül nevelő anyáknak segítenek, akikről azt gondolom, hogy igazi hősei a társadalomnak. Önkénteskedem továbbá egész Koreában több kórház gyermekgyógyászati osztályán.
Nagy állatbarát is vagyok, így mindig támogatok különböző állatmenhelyeket is hazánkban. Azt hiszem, hogy a környezetvédelmi témák rendkívül fontosak, ezért mentem 2009-ben Indonéziába, amikor a földrengés sivataggal tette egyenlővé az országot. Olyan sok kétségbeesést és szegénységet láttam, ami arra késztetett, hogy segítsek. Létre hoztam saját nonprofit szervezetemet, a ", Gilstory "-t ( www.gil - story.com ), hogy támogatást és erőforrásokat találjak azoknak az országoknak, melyek természeti katasztrófáktól és nyomortól sújtva, mint Indonézia és a Fülöp-szigetek, a sivataggal lesznek egyenlőek.

3 .Mit tanult Ön a kétéves katonai szolgálata alatt?

Ha valaki a seregben van, az mindenki számára egyformán azt jelenti, hogy kissé alámerül. Ennek okán elég sokat tanultam a háláról, mennyire meg kell köszönni a kis dolgokat is; egy jó ételt, egy forró zuhanyt, egy kényelmes ágyat, apró dolgokat, amelyek alapvető értékek a hétköznapokban. Azt hiszem, alaposan felnőttem. Soha nem gondoltam, hogy éretlen lennék, de mindenesetre a szívemben mostanra ott maradt az érettségnek egy nagyon mély érzése. /56/"


17839. Maryu (2014-02-23 14:40.56) aaaaa - (válasz Kiváncsifáncsi 17835. hozzászólására)
A HírTV-n az eheti Ázsiában is erről volt szó. Én már nézni se bírtam.
[link]


17838. Kiváncsifáncsi (2014-02-23 13:44.48) aaaaa
Sajnos ELHUNYT CSALA ZSAUZSA -81 éves volt - agyvérzést kapott...

Igazi komika - volt- ... nagyon szerettem ... merthogy nevetni is szeretek ..


17837. Kiváncsifáncsi (2014-02-23 13:42.29) aaaaa - (válasz Maryu 17834. hozzászólására)
Na igen ez is idő... de már mikor elkészültek a forgatással !!-KNG miatt én -mindent félredobnék csakhogy láthassam VÍGJÁTÉKBAN ...


17836. Kiváncsifáncsi (2014-02-23 13:39.15) aaaaa - (válasz Csakanyu 17833. hozzászólására)
Neked is ...
Mostmár ideje ha jő a kikelet..s mehetek kapírgálni mert nem a megcsappanás irányába tendál a f.kúrám ....

Isteni mákos Pitét sütöttem ...
2 bögre liszt,1 bögre cukor,1 bögre darált mák ,1 bögre tej ,bögre étolaj , 1 teáskanál szódabikarbóna ,3db tojás ...az amyagokat alaposan összekeverjük és sütőpapírral bélel tetszőleges formában sütjük ki,
Teteje: lehet pocukros hintés , lehet olvasztott csoki stb ...
Én csináltam kerek forbában s bevontam ,cukrászati habbal ...

Cukorból csak 3/4 bögrével teszek és dobálok bele meggyet is ... rettentő fincsi omlós ,laza tésztájú süti... 3 perc amíg összedobálom az anyagokat és 20 perc alatt kisül ...Érdemes kipróbálni !!!


17835. Kiváncsifáncsi (2014-02-23 13:26.07) aaaaa
Vasárnapi szemlém eredménye ...ollózva Az a címe ogy a Rettenet ..
"....Az észak-koreai állam brutalitása az egész világon egyedülálló – összegezte megállapításait Michael Kirby ausztráliai bíró, a bizottság elnöke, valamint Sonja Biserko szerb emberjogi aktivista és Marzuki Darusman indonéz jogász, aki 2010-óta ENSZ-jelentéstevőként foglalkozik Észak-Koreával.

A 36 oldalas jelentéshez csatolt 372 oldalas melléklet konkrét eseteket, tanúvallomásokat ismertet. Az egyik észak-koreai kényszermunkatáborban – mondta el egy túlélő – egy csonttá-bőrré fogyott asszony gyermeknek adott életet. Az újszülött sírt, a kismama könyörgött az őrnek, hogy hagyja nála a csecsemőt. A pribék előbb megverte, majd arra kényszerítette az egész testében remegő asszonyt, hogy nyomja a víz alá a baba fejét. Az újszülött megfulladt. A táborokban ugyanis a nők nem szülhetnek, szemtanúk szerint az őrök az alultáplált terhes kismamák hasát verték, rúgták, míg elvetéltek.

A földeken dolgozó rabok éheztek, kínjukban élve megették a férgeket, csúszómászókat, kígyókat is, ehető füveket kerestek. Egy hajdani rabnő arról számolt be, hogy az őr büntetésből arra kényszerítette őt és társnőjét, hogy földestül-gyökerestül nyeljék le a növényt. A másik lány ettől vérhast kapott és belehalt. „Nem volt orvosság, semmit sem tehettem. Megszakadt a szívem” – idézte a tanú szavait az ENSZ-jelentés melléklete.

A nőkkel szembeni terror azonban nemcsak a táborokra korlátozódik. Nem ritka ugyanis a rendőrök és katonák által elkövetett nyilvános nemi erőszak, ami ebben a rendszerben nem számít bűncselekménynek.

Az ENSZ jelentésének szövege bizonyos értelemben Szolzsenyicin szovjet kényszermunkatáborokról szóló leleplező művének, a „Gulag-szigetvilágnak” a szerepét töltheti be Észak-Korea tekintetében. (Csakhogy az utóbbi börtönrendszere kétszer annyi ideje létezik, mint ameddig a szovjet Gulag fennállt.)

A dokumentum kényes pillanatban került nyilvánosságra. Észak-Korea fiatal diktátora, aki tavaly még atomháború indításával fenyegetőzve-blöffölve próbálta akadályozni – eredménytelenül – az évente sorra kerülő amerikai-dél-koreai hadgyakorlat megtartását, az utóbbi hónapokban több gesztust tett a Déllel tavaly súlyosan megromlott viszony javítására. A cikkcakk politikát az magyarázza, hogy a 30-31 év körül járó Kim Dzsong Un (Phenjanban a születés dátuma is titoknak számít) a fegyvercsörtetéssel saját egyszemélyi hatalmának megszilárdítására törekszik a belső vetélytársakkal szemben, ugyanakkor sokáig nem nélkülözheti a rivális kapitalista Dél-Korea segítségét sem.

A phenjani hatalmi harc elkeseredettségét mutatja Kim saját nagybátyjának, az északi vezetés egyik meghatározó személyiségének decemberi kivégzése, amivel véres tisztogatási hullám járt együtt. A Déllel való gazdasági kapcsolatok fontosságát pedig az is jelzi, hogy Phenjan újra kezdeményezte a Dél-Koreával közösen működtetett, Északnak fontos devizaforrást jelentő, ám tavaly leállított keszoni ipari park működésének felújítását. A békülő lépések közé tartozik az évtizedek óta szétszakított koreai családok tagjai számára szervezett, de tavaly váratlanul lemondott találkozók e hétre beharangozott felújítása – pedig Washington és Szöul idén is ragaszkodik közös hadgyakorlatának megtartásához.

Ebben az ellentmondásos helyzetben minden érdekelt feszülten figyeli, miként reagál Kim Dzsong Un a rendszerét szégyenpadra állító ENSZ-dokumentumra, amelyet a tervek szerint március 17-én plenáris ülésen vitat meg a világszervezet emberjogi tanácsa, illetve miként fogadják azt a világszervezet meghatározó országai. A különbizottság egyik ajánlása, amely szerint a Biztonsági Tanácsnak a Hágai Nemzetközi Bíróság elé kellene terjesztenie a jelentést, kétségkívül új kihívás a phenjani vezetés számára, bár gyakorlati következménye rövid távon aligha lesz. Nem csak a nyugat közönye miatt, hiszen nem ez az első jelentés, ami az észak-koreai diktatúra brutalitását leplezi le. Ahhoz, hogy az ügy Hága elé kerüljön, a Biztonsági Tanács jóváhagyására lenne szükség, márpedig ott Észak-Korea bizton számíthatna legalább egy – a kínai – vétóra, de Moszkva is elhatárolta magát az ENSZ-vizsgálattól. Kína nem ért ugyan egyet Phenjan belpolitikájának sok vonatkozásával és atomfegyverkezésével sem, de fontos számára, hogy egy vele szövetséges állam válassza el Dél-Koreától, ahol amerikai csapatok is állomásoznak.

Az ENSZ jelentése egyébként mély politikai és intézményes reformokat sürget Észak-Koreában: független igazságszolgáltatást, szabad vallásgyakorlást, független sajtót. Mindez ma vágyálomnak tűnik – de a Szovjetunió megszűnése is annak számított alig néhány évtizede.

Hetek / Baracs Dénes
További külföldi híreink
Az észak-koreai állam brutalitása az egész világon egyedülálló – összegezte megállapításait Michael Kirby ausztráliai bíró, a bizottság elnöke, valamint Sonja Biserko szerb emberjogi aktivista és Marzuki Darusman indonéz jogász, aki 2010-óta ENSZ-jelentéstevőként foglalkozik Észak-Koreával.

A 36 oldalas jelentéshez csatolt 372 oldalas melléklet konkrét eseteket, tanúvallomásokat ismertet. Az egyik észak-koreai kényszermunkatáborban – mondta el egy túlélő – egy csonttá-bőrré fogyott asszony gyermeknek adott életet. Az újszülött sírt, a kismama könyörgött az őrnek, hogy hagyja nála a csecsemőt. A pribék előbb megverte, majd arra kényszerítette az egész testében remegő asszonyt, hogy nyomja a víz alá a baba fejét. Az újszülött megfulladt. A táborokban ugyanis a nők nem szülhetnek, szemtanúk szerint az őrök az alultáplált terhes kismamák hasát verték, rúgták, míg elvetéltek.

A földeken dolgozó rabok éheztek, kínjukban élve megették a férgeket, csúszómászókat, kígyókat is, ehető füveket kerestek. Egy hajdani rabnő arról számolt be, hogy az őr büntetésből arra kényszerítette őt és társnőjét, hogy földestül-gyökerestül nyeljék le a növényt. A másik lány ettől vérhast kapott és belehalt. „Nem volt orvosság, semmit sem tehettem. Megszakadt a szívem” – idézte a tanú szavait az ENSZ-jelentés melléklete.

A nőkkel szembeni terror azonban nemcsak a táborokra korlátozódik. Nem ritka ugyanis a rendőrök és katonák által elkövetett nyilvános nemi erőszak, ami ebben a rendszerben nem számít bűncselekménynek.

Az ENSZ jelentésének szövege bizonyos értelemben Szolzsenyicin szovjet kényszermunkatáborokról szóló leleplező művének, a „Gulag-szigetvilágnak” a szerepét töltheti be Észak-Korea tekintetében. (Csakhogy az utóbbi börtönrendszere kétszer annyi ideje létezik, mint ameddig a szovjet Gulag fennállt.)

A dokumentum kényes pillanatban került nyilvánosságra. Észak-Korea fiatal diktátora, aki tavaly még atomháború indításával fenyegetőzve-blöffölve próbálta akadályozni – eredménytelenül – az évente sorra kerülő amerikai-dél-koreai hadgyakorlat megtartását, az utóbbi hónapokban több gesztust tett a Déllel tavaly súlyosan megromlott viszony javítására. A cikkcakk politikát az magyarázza, hogy a 30-31 év körül járó Kim Dzsong Un (Phenjanban a születés dátuma is titoknak számít) a fegyvercsörtetéssel saját egyszemélyi hatalmának megszilárdítására törekszik a belső vetélytársakkal szemben, ugyanakkor sokáig nem nélkülözheti a rivális kapitalista Dél-Korea segítségét sem.

A phenjani hatalmi harc elkeseredettségét mutatja Kim saját nagybátyjának, az északi vezetés egyik meghatározó személyiségének decemberi kivégzése, amivel véres tisztogatási hullám járt együtt. A Déllel való gazdasági kapcsolatok fontosságát pedig az is jelzi, hogy Phenjan újra kezdeményezte a Dél-Koreával közösen működtetett, Északnak fontos devizaforrást jelentő, ám tavaly leállított keszoni ipari park működésének felújítását. A békülő lépések közé tartozik az évtizedek óta szétszakított koreai családok tagjai számára szervezett, de tavaly váratlanul lemondott találkozók e hétre beharangozott felújítása – pedig Washington és Szöul idén is ragaszkodik közös hadgyakorlatának megtartásához.

Ebben az ellentmondásos helyzetben minden érdekelt feszülten figyeli, miként reagál Kim Dzsong Un a rendszerét szégyenpadra állító ENSZ-dokumentumra, amelyet a tervek szerint március 17-én plenáris ülésen vitat meg a világszervezet emberjogi tanácsa, illetve miként fogadják azt a világszervezet meghatározó országai. A különbizottság egyik ajánlása, amely szerint a Biztonsági Tanácsnak a Hágai Nemzetközi Bíróság elé kellene terjesztenie a jelentést, kétségkívül új kihívás a phenjani vezetés számára, bár gyakorlati következménye rövid távon aligha lesz. Nem csak a nyugat közönye miatt, hiszen nem ez az első jelentés, ami az észak-koreai diktatúra brutalitását leplezi le. Ahhoz, hogy az ügy Hága elé kerüljön, a Biztonsági Tanács jóváhagyására lenne szükség, márpedig ott Észak-Korea bizton számíthatna legalább egy – a kínai – vétóra, de Moszkva is elhatárolta magát az ENSZ-vizsgálattól. Kína nem ért ugyan egyet Phenjan belpolitikájának sok vonatkozásával és atomfegyverkezésével sem, de fontos számára, hogy egy vele szövetséges állam válassza el Dél-Koreától, ahol amerikai csapatok is állomásoznak.

Az ENSZ jelentése egyébként mély politikai és intézményes reformokat sürget Észak-Koreában: független igazságszolgáltatást, szabad vallásgyakorlást, független sajtót. Mindez ma vágyálomnak tűnik – de a Szovjetunió megszűnése is annak számított alig néhány évtizede."

Hetek / Baracs Dénes

A cikk legeleje azzal foglalkozik ,amit már ismerünk a minapi ollózásból (is) ...
Ilyen esetben nem kéne tekintettel lenni a vétóra !!! Annyira megtelik a szívem szomorúsággal amikor ilyesmiket hallok ,olvasok ...


17834. Maryu (2014-02-23 13:07.49) aaaaa - (válasz Kiváncsifáncsi 17830. hozzászólására)
Ha készen van a hang és vágási utómunka, még mindig ott van, hogy be kell valahova sorolni. Ami a legoptimálisabb időpont. Ha lehet azon a héten ne mutassanak be másik sikerre számító filmet. A nyári időpont talán azért is jó, mert ez egy vígjáték és nyáron a diákok, a családok is jobban ráérnek moziba menni. Nagyobb tömeget mozgathat meg.


17833. Csakanyu (2014-02-23 11:02.50) aaaaa
Jó étvágyat a jó ebédhez!Legyen szép a napotok!

[link]


17832. Csakanyu (2014-02-23 10:58.25) aaaaa - (válasz Kiváncsifáncsi 17830. hozzászólására)
A "készen" után még sok-sok utómunka van,nyárra ígérték a bemutatót.


17831. Csakanyu (2014-02-23 10:57.14) aaaaa - (válasz Kiváncsifáncsi 17829. hozzászólására)
Igen ez a téma és elhessentek minden rossz érzést.Actorunk biztos remekelni fog.


17830. Kiváncsifáncsi (2014-02-23 08:24.51) aaaaa - (válasz Maryu 17823. hozzászólására)
Jó lenne látni mielőbb ...érthetetlen ha készen van miért nem adják le a mozikban ...


17829. Kiváncsifáncsi (2014-02-23 08:23.06) aaaaa - (válasz Maryu 17827. hozzászólására)
A film nem egészen erről szól hanem : mi történik a katonai foglyokkal amikor x év után szabadulnak ...hogyan tudnak visszailleszkedni a családjuk körébe ,a barátaik soraiba s egyáltalán a társadalomba
Azt tudom elképzelni hogy az északiak fogságából szabadul...


17828. Csakanyu (2014-02-22 19:31.15) aaaaa - (válasz Maryu 17827. hozzászólására)
Ne is legyen!De féltem azokat,akik egy ilyen témához mernek nyúlni.Olvashatjuk a sok borzalmat az ENSZ jelentésben és nem tudjuk,mire lehet még képes az északi vezér.


17827. Maryu (2014-02-22 13:45.24) aaaaa - (válasz Csakanyu 17826. hozzászólására)
Erre még gondolni is rossz. Reméljük, hogy tudják a producerek, hogy mit csinálnak és nem teszik ki őt ennek.
Rainnek az R2B-je is a gonosz Északról szólt és szerencsére nem volt utána ilyesmiről szó.


17826. Csakanyu (2014-02-22 13:17.02) aaaaa - (válasz Maryu 17821. hozzászólására)
Biztosan meg fogja szenvedni,sőt én még azt is megkockáztatom,hogy ha ezt a filmet megcsinálják,a jelen feszült helyzetben még az élete is célpont lehet én ettől jobban félek mint a depitől,bár az sem jó.


17825. Kiváncsifáncsi (2014-02-22 10:39.21) aaaaa
Kicsit elmentem a minapi meghívásnak eleget tenni ...Helyesek ,aranyosak a lányok ...De ez a Mi Kis Lányosztályunk az első számú -hiszen már 4. éve együtt vagyunk !!!
a SZívem csücsöke ...Hó lesz ...sok új információval is gazdagodhatunk rajtuk keresztül...

Ha van kedvetek Ti is tegyétek ide egy kedvenc jelenetről lépet ...


17824. Kiváncsifáncsi (2014-02-22 10:31.46) aaaaa
[link]

Már oly sokszor bele-bele néztem a Sillába ... és egyik kedvenc jelenetem ez a kép..Itt találnak egy másra ..s itt dől el az is hogy számukra a jövő is távolságtartást tartogat majd .. Misil bocsánatot kér amiért elhagyta csecsemőként szánalmas amiatt ,hogy egy király felesége lehessen - s értésére adja hogy nem adja fel ...inkább királynő lesz majd ...Bidám pedig anyjához hasonló sorsot szán magának azzal hogy a királynő férjeként valósítja meg álmát ..s ezért reményei szerint Anyja majd felnéz rá ..
Sosem éltek családként anya-fiú kapcsolatban ám a sors mégis sorsközösségre ítéli őket ...


17823. Maryu (2014-02-21 21:21.51) aaaaa
Az Entertainment Weekly-ben a Piratesről van szó. 27-32. percig.
[link]


17822. Kiváncsifáncsi (2014-02-21 19:35.22) aaaaa - (válasz Maryu 17821. hozzászólására)
Szia !
Reméljük nem szenvedi meg ..Nekem üzenet értéke is van ... a téma miatt ,biztosan fájdalmas Neki az álzalunk is (valamennyire) ismert lét -Korea sorsa .


17821. Maryu (2014-02-21 19:23.02) aaaaa - (válasz Csakanyu 17814. hozzászólására)
Sziasztok!
Végre valami hír. Habár olyan nagyon nem tudok örülni neki, mert nem szeretem a hadifoglyokról szóló történeteket. Ráadásul attól félek, hogy megint depis lesz a történettől.
Ezt azért meg fogom nézni persze.


17820. Kiváncsifáncsi (2014-02-21 17:37.19) aaaaa - (válasz Onna 17811. hozzászólására)
Ez örömteli hír ...
Ám ha arra gondolunk hogy 6 millió ember éhezik a 23 millióból nem nyugodhatnak meg a kedélyek !!!


17819. Kiváncsifáncsi (2014-02-21 17:34.34) aaaaa - (válasz Csakanyu 17812. hozzászólására)
Hát dehogynem tud tenni ..talán egyedül az ENSZ képes erre ...A lakosságnak szánt segélyek elsíbolása FŐBEN JÁRÓ BŰN !!!- éshát mint tudjuk is nemcsak ez van a rovásukon ...szépen Nemzetközi Bíróság elé itálni őket ...ott a helyük!!-minimum !!!



17818. Csakanyu (2014-02-21 14:35.41) aaaaa
Ha ez a filmadaptáció elkészül,hú...Megintcsak egy KNG-nek való kihívás.


17817. Csakanyu (2014-02-21 14:33.49) aaaaa
Filmmel kapcsolatosan az eredeti téma:

[link]


elejére ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... végére

Kapcsolódó fórumok

VéleményekKiváncsifáncsi, 2022-12-31 19:1019706 hsz
bidamMA, 2020-11-05 22:129 hsz
KeresemCsakanyu, 2018-07-06 19:01194 hsz
Legjobb jelenetekRózsaszállam, 2013-08-10 21:248 hsz
Képek és videók a szereplőkről...Csakanyu, 2013-01-24 13:5475 hsz
Zeneszerzője és teljes technikai stáblistájaSzRózsa, 2012-03-14 07:191 hsz
KérdésekRhea Sylvia, 2012-01-13 17:53149 hsz
A történtekCsria, 2011-04-11 20:063 hsz
kik voltak ...Hwarangozó Teri, 2011-01-24 16:317 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk