Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-03-06
A konyha
Andrea szeretete
Fekete kutya
Haláli állatok hajnala
Mickey 17
Mindörökké tiéd

2025-02-27
A majom
Emilia Perez
Riefenstahl
Rokonszenvedés

2025-02-20
A birodalom
Mágikus állatok iskolája - Az Erdő napja
Rosszfiúk: Füllentések és alibik
Szeptember 5.
Szeretetreméltók
Szimat naplója

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Gyerekjáték (2019) (Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Blackhat
- Film+, 23:00
Legenda vagyok
- Moziverzum, 23:30
Fejlövés
- RTL Három, 23:35
A szerelem epizódjai
- Film4, 23:55
Könnyű testi sértés
- Magyar Mozi TV, 00:20

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Miranda Richardson (67)
Jessica Biel (43)
Katherine Waterston (45)
Julie Bowen (55)
Laura Elena Harring (61)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
George Miller - Vélemények
Agatha Christie: Nemezis - Vélemények
Viccek! - Ha van Valakinek egy jó vicce, vagy poénja, akkor azt itt elmondhatja!
Jellemző mondat, esetleg rövid párbeszéd - melyik filmben hangzott el?
Hiányolt fórumozók!

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Johnny, a jóarcú aaaaa
Rosemary Clooney aaaaa

 

Fórum - A Bourne-rejtély (2002) - Vélemények (2. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

1 2 3 4 5
100. Morli Holect (2010-11-28 19:39.07) aaaaa - (válasz SAKÁL1 98. hozzászólására)
Én az elsőt olvastam, számíts rá, hogy jelentősen eltér a film cselekményétől (a Chamberlain-féle változat követi jobban a könyvet)


99. Morli Holect (2010-11-28 19:34.17) aaaaa
igen



98. SAKÁL1 (2010-11-28 19:31.29) aaaaa - (válasz Morli Holect 97. hozzászólására)
Köszönöm.
Ezek a könyvek léteznek magyar nyelven is?


97. Morli Holect (2010-11-28 19:26.13) aaaaa
Robert Ludlum a szerző, ha jól tudom 3 rész, a filmekkel megegyező címeken.


96. SAKÁL1 (2010-11-28 19:19.02) aaaaa
Üdv!
Ha jól tudom akkor létezik a Bourne könyv formába is.
Hány részes? Illetve ki az írója és ugyanezen a címen jelent meg?

Köszike.


95. CARTMAN 8 (2010-07-29 19:52.29) aaaaa - (válasz CARTMAN 8 94. hozzászólására)
Vagyis 2*,de az is kevés..


94. CARTMAN 8 (2010-07-29 19:51.59) aaaaa - (válasz The Bullet 90. hozzászólására)
Akkor nézd meg az Alkonyatott:P
Ez a film jobb annál hogy 1* értékeljék,mind 3rész egyedi..


93. Nevo (2010-06-15 11:45.32) aaaaa
ez mér misztikum?


92. Cantri (2010-06-01 15:47.31) aaaaa
Doug Limant akciófilmje igazi kémhistória. A sztori nem olyan nagy eresztés. Már találkozhattunk amnéziában szenvedő emberkével, aki a múltját kívánja megismerni. De Jason Bourne nem egy átlagos ember, ő egy szuperügynök, aki átlag feletti képességekkel rendelkezik, sőt már-már Jackie Chant megszégyenítő mozdulatokra képes.
Matt Damon viszonylag kellemes csalódás, még akkor is, ha azért nagyon nem kellett megizzadnia ezért az alakításért. A kedvenc jelenetem pedig az, amikor Bourne vadászik a fűben megbúvó másik ügynökre. Ott megvan a megfelelő feszültség.
Összességében nem vízválsztó akciómozi, de azért kellemesen lehet rajta szórakozni.


91. Pítör (2010-05-26 17:23.50) aaaaa
Miután elolvastam a könyvet kénytelen voltam levenni a négy *-ot háromra.
Magasságos egek, hogy a könyv mennyivel jobb.


90. The Bullet (2010-05-26 01:09.14) aaaaa
Hát nem tudom én csalódtam ebben a filmben.Gyenge történet és ahhoz képest hogy akciófilmnek van kiírva elég kevés van benne.


89. Brundle (2010-05-24 22:01.20)  
Hát érdekes film én mondjuk láttam az eredeti 1988-as változatot és ez is azért meg tudta ütni az eredeti szinvonalát mind a történet vezetés mind más szempontbol matt damon is jol játszott és chris cooper is jol játszotta a szerepét. érdemes meg nézni.


88. Misi22 (2010-04-24 19:01.13) aaaaa
túl sokat nem tudok irni,mert a legtöbben leirták mért tetszett nekik,illetve nem tetszett,Hadd csatlakozom az első variácóhóz,mert nekem nagyon tetszett a film.Nagyon jó akciójelentek kellően izgalmas is volt,a zene is kiválló,de ami a története tetszett a legjobban,habár tudom sok ilyen hasonló történetú film volt már,de csak ennek az egynek a megvalósitása tökéletes.Ma lesz a 3-dik része,de ha olyan izgalams lesz mint az első kettő nem fogok csalódni benne


87. Cernunnosz (2010-01-19 14:16.24) aaaaa
Csak Matt Damon miatt adok 3 csillagot a 4 helyett.Valahogy nem szimpatikus maga a színész,de a film az nagyon f*sza,izgalmas,üresjárat sem volt benne.


86. Vackos (2009-12-07 18:23.22) aaaaa - (válasz Vackos 85. hozzászólására)
na azért!:)


85. Vackos (2009-12-07 18:23.07) aaaaa
5 csillagom hol van?


84. Vackos (2009-12-07 18:21.47) aaaaa
.


83. Vackos (2009-12-07 18:21.38) aaaaa
Ebben a műfajban a legjobb!!:))


82. Sarah10 (2009-12-07 18:20.32) aaaaa
nagyon jó Matt Daemon film


81. StormshadoW (2009-11-29 07:08.26) aaaaa
Ezidáig eléggé kiesett a látokörömből szinte az összes Matt Damon film,és persze a Bourne cuccok is.Nagy kár volt azt hinni,hogy nem érdekes,mert ez a film zseniális munka! Egy jól felépített,állati szórakoztató érdekes darab,mostanában kevés ilyen stílusú filmet követnek el,legutóbbi talán a Taken volt,amiben ennyire profi akciójelenetek vannak,és elég realisztikusan van megcsinálva,nem tünik olyan nagyon hálivúdi jellegű divatoskodó elemekkel telespékelt gagyinak, komoly az egész, ez a lehető legjobb ami történhet egy akciófilmmel. Mivel tudtam,hogy még van két rész,igy annyira nem kellett a drukk a főszereplőért,de igy is lekötött,mer érdekes volt hogy mik derülnek ki,a nulláról kiindulva,mégis olyan dolog közepébe vágós indítás,aztán pörögnek az események rendesen,és a köztes részek sem érdektelenednek el,mert hasznos infók kerülnek elő,talán a végére ült le kicsit,a befejezése meg elég egyszerűcske lett,de mai viszonylatban,hogy tudom még van két folytatás,igy benyelhető,és egy kiváló első résznek fogom fel.A zene fasza, az ilyen minőségi akciófilmhez tökéletesen passzoló score zene világ életben a legjobb volt,semmi rap nyomulás ,semmi divat rock feeling,rendben van. Matt Damonban jó irányba csalódtam,nem gondoltam hogy ilyen fayin szinész,életben nem láttam egy filmet se tőle,csak a Ryan közlegényben volt egy kis szerepe,de itt bizonyított,hogy igazi szinész.A lány is jópofa volt,elfért a filmben,bár érzetem,hogy csak azért kellett bele,hogy legyen kinek kimondani a kiderült ujdonságokat,ne pedig gondolatba halló belső monológ szerüség legyen.Szerencsére az érzelmesebb jelenetek nem taknyosodtak be túlzottan juhéé.A többi szinész csendben tette a dolgát,nem voltak akkora egyéniségek,de ez a film nem arról szól.Agbaye is benne van,csak most épp nem idegbeteg állatot alakít,furcsa volt a szemüveges áldozat szerepben. Owennek sem volt tul sok szerepe, igy is volt elég történés,nem tudott nagyon a többi ürge kibontakozni, ez kicsit kár. Izgatottan várom a következő megnézéset, fasza ez.


80. Robin24 (2009-10-23 13:55.10) aaaaa - (válasz Robin24 79. hozzászólására)
a legnagyobb problémám vele az, hogy érthetetlen amikor a rosszfiúk 100 kilométert csak 24 óra alatt tesznek meg. Úgy áll a film, vagy nem is tudom.


79. Robin24 (2009-10-23 13:39.53) aaaaa
Hát én százszor többet vártam ettől a filmtől... Lehet csak a könyv utám, de sztem ahhoz képest, hogy mekkora híre van, nem letta legütősebb. Azért egyszer ajánlatos megnézni.


78. Bean (2009-09-15 09:27.56) aaaaa
Picit féltem ettől a filmtől, mert olyan érzésem volt, hogy megint egy új James Bond kopintású filmet kapok.Ami azért lett volna rossz, mert nem szeretem a Bond filmeket.A régi Bourne filmek közül egyet sem láttam.Ez viszont lekötött és élveztem.A sztori egyszerű mégis igényes.
Matt játéka a kemény vagyok, de nem tudom miért ügynök szerepe esküszöm nagyon jól állt neki.
NEm volt benne erőltetett jelenet vagy épp, erőltetett párbeszédek, hogy milyen különleges Bourne és mennyire gyilkológép stb stb.
Ezeket kihagyták és így kicsit hitelesebb munkát kaphatott a néző.:)
A következő részeket is megnézem és csak a legjobbra számítok.


77. Sötétszív (2009-09-15 00:54.53) aaaaa
Robert Ludlum regényét alaposan átszabták, a korunkhoz igazították. De szerinterm egy nagyszerá mű született. Doug Lim,an filmje vissza hozta az igazi akciómozit:semmi agyatlan gyilkolás, inkább remekül megírt történet, remek akció jelenetek, és nagyszerű színészek. Nem is emelnék ki senkit, mert mond jól játszottak. Bárkinek merem ajánlani, mert ez egy tényleg nagyszerű akciómozi. Több ilyen kellene.


76. Jason13 (2009-08-05 19:35.39) aaaaa
Jó film.Bejött a zenéje,jók a színészek,tehát jó film.


75. Szabz (2009-07-29 09:00.13) aaaaa
A film nagyon jó,ez tagadhatatlan.A könyvhöz képest viszont gyenge mint a harmat.A lényeg a lényeg,nem könyvet értékelek,hanem a filmet ami pedig jó!Nagyon jó!


74. Darienlelo (2009-07-26 22:59.22) aaaaa - (válasz Ostobatuk 73. hozzászólására)
Épp ez a lényeg. Az egyik legfontosabb szereplő a könyvben Carlos és a flimben sehol semmi nincs róla.
A folytatásokat meg fogom nézni, de eme film alapján sokat nem várok tőlük. Majd megveszem a könyveket is.

Mindegy, a lényeg, hogy egy több, mint 800 oldalas akciókkal teletűzdelt könyv alapötletét megfilmesítettek és belezsúfoltak alig 2 órába. Lehet más lett volna a véleményem, ha nem olvasom a könyvet, de sajnos nem tudok tőle elvonatkoztatni :)


73. Ostobatuk (2009-07-26 22:45.32) aaaaa - (válasz Darienlelo 72. hozzászólására)
A könyv egy külön dolog. Carlos nem is szerepelt a filmben egyáltalán, ezért furcsáltam, hogy felhoztad a nevét. Én meg ajánlom figyelmedbe a film folytatásait, ha esetleg nem vetted volna észre létezésüket.



72. Darienlelo (2009-07-26 21:13.06) aaaaa - (válasz Ostobatuk 71. hozzászólására)
Igen, jó topicba írtam. Bourne a Carlos néven ismert terrorista, bérgyilkos megölésére kiképzett titkosügynükről szól, aki az amnéziája miatt csak a fedőtörténet egyes elemeire kezd emlékezni és az alapján azt hiszi, hogy ő is egy bérgyilkos. Nem akarok sokat leírni belőle, inkább olvasd el a Bourne Identity (magyar címe Fantom (A Bourne rejtély)) című könyvet. Nem fogsz csalódni.


71. Ostobatuk (2009-07-26 15:40.14) aaaaa - (válasz Darienlelo 70. hozzászólására)
Te miről beszélsz? Csak mert a filmnek van második és harmadik része. Carlos? Tutira jó topicba írtál?


1 2 3 4 5

Kapcsolódó fórumok

VéleményekImre 007, 2022-12-31 22:12130 hsz
ÉrdekességekArturo professzor, 2016-04-21 18:211 hsz
A legjobb jelenetStormshadoW, 2009-11-29 07:243 hsz
KérdésekAtrask, 2009-01-01 02:374 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk