Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-02-06
A szerelem fáj
Áradás
Emma és a halálfejes lepke
Emmanuelle
Jelenlét
Limonov, a ballada
Minden, ami fénynek tűnik
Sehol se otthon

2025-01-30
A szent füge magja
Dahomey - Kik vagyunk?
Élőhalottak!
Jókislány
Társ

2025-01-23
A brutalista
A vörös sziget
Éretlenségi
Paddington Peruban
Szicíliai randevú

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Mosolyogj 2. *Import - Angol hanggal, és angol felirattal* (Blu-ray)
Életem fénye (DVD)
Háromezer év vágyakozás (Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Úriember revolverrel
- Filmbox Plus, 12:20
Megtévesztve
- Izaura TV, 12:30
Az élet dicsérete
- Epic Drama, 12:30
A forradalom napján
- Mozi+, 12:45
Transformers: Az utolsó lovag
- Moziverzum, 13:20

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Patrick Bergin (74)
Rob Corddry (54)
Gabrielle Anwar (55)
Claudia Michelsen (56)
Bug Hall (40)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
2022-es választás
Kifacsart filmcímek - szójáték
A Kiképzés (sorozat) - Vélemények
Szerinted mi a legidegesítőbb magyar szó?
Vidám! (sorozat) - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
A nagy Ők aaaaa
Bill Campbell aaaaa

 

Fórum - Lopott idő - Vélemények (3. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

1 2 3 4 5 6 7 8
178. Gerbo777 (2012-10-13 19:54.59) aaaaa - (válasz Brand_boy 176. hozzászólására)
Látom figyelmesen követted a filmet :))) Tudod mielőtt hülyeségeket kérdeztél volna, talán inkább nézted volna meg még1szer, mert egyértelmű, h nem a film volt gyenge, hanem te nem értetted meg az egészet...


177. Zsozsizseni (2012-08-22 08:47.59) aaaaa - (válasz Brand_boy 176. hozzászólására)
SPOLIER lehet:

Mindenki normálisan megszületik, él, nő, aztán 25 éves korában megindul az egy éves visszaszámláló a karján.



176. Brand_boy (2012-08-22 07:15.44)  
SPOILER hegyek****!!!!!

A film közepes,de a forgatókönyv nagyon gyengére sikeredett.
Talán a legegyügyűbb amerikainak is eszébe jut,hogy a fenének kergetik az egész filmben Salast,amikor az óra alapján akár meg is béníthatnák,mert a technológi nyilván akár ezt is lehetővé tenné, és ne fostalicska iparikamerákkal, keressék,meghogy hova "ment az idő".
A legkibontatlanabb szál, hogy miért mindenki 25 éves, miért ennyi idősen születnek, és akkor,hogy a fenébe van mégis Will barátjának karon ülő kis "Obamája". A bébivel amúgy együtt nő az órája ?
Miért majdnem ugyanolyan minden autó, miért nincsenek sehol reklámok az elit negyedben, ha egyszer ott laknak a legtöbb "időerővel" rendelkezők.
Hogy az "időrabló maffiát" miért hagyják garázdálkodni,arra nagyjából választ kapunk, de azért a nagy rendmániában kicsit kilóg a lóláb ezzel kapcsolatban is, bár fentiek alapján nem ez a leggyengébb láncszem , sőt talán még illeszkedik is a sztoriba.
Ebből sokkal többet ki lehetett volna hozni úgy,hogy egyre több információt kap a néző, és esetleg a végén csavarni rajta egyet-kettőt, ehelyett semmiféle meglepetés nem éri az embert.
Viszont ami nekem meglepetés,hogy Timberlake nagyon jó színésznek tűnik,bár szinkronosan láttam, ezért ezt nem tudom pontosan megítélni, de a látható elemeiben a játéknak jó volt.(Lehet ha hallanám az eredeti hangját agyvérzést kapnék).
Szóval a szinkron jól sikerült.


175. Petra2414 (2012-08-09 21:31.33) aaaaa
Számomra elég nagy csalódás volt. Egy ilyen abszolút zseniális alapötlettől többet vártam. Néha pedig tényleg hatásosan oldották meg a drámai részeket, és többször is lehetett rajta izgulni, hogy elfogy az idejük. Ráadásul ha végig megvan a nézőben az idő-pénz metafóra, akkor tud igazán nagyot ütni a film. Csakhogy az egészet erre a nagy bölcsességre akaják építeni, amit jobb esetben mindenki felfog az első 5 percben. Mást pedig nem igazán akarnak üzenni. Tehát itt egy baromi jól felépített világ, tengernyi lehetőséggel, de történet nincs hozzá. Kábé annyi maradt meg bennem, hogy a főszereplők ide-oda rohangálnak, viszont cselekmény az nem volt. A karkterek meg szörnyen kidolgozatlanok és egyoldalúak. Tehát úgy gondolom egyetlen baja van a flmnek: ezekre nem fordítottak elég IDŐT. Egy hármast adtam azért, mert még mindig úgy gndolom, hogy egy ilyen témát megérte filmre vinni, és az esti jeleneteknél a világítás nagyon tetszett.


174. Wayne17 (2012-08-03 15:21.24) aaaaa
Jó kis film,tetszett még Timberlake is tűrhető volt,na meg a filmbéli anyja elég jól nézett ki :)


173. Arpimokus (2012-07-14 00:21.12) aaaaa
Ha jobban belegondolunk itt tartunk. A filmben időben számolnak, az életben pénzben számolunk. Ezt hívják rabszolgaságnak. Vannak elnyomok, övék a hatalom; és vannak elnyomottak akik dolgoznak.


172. Bucca_dhu (2012-06-07 15:41.02) aaaaa
Azt hittem tök jó film lesz, de áhh. Kényszerítenem kellett magam, hogy végignézzem, mert a végére azért kíváncsi voltam. De semmi emlékezetes nem volt benne.


171. Mozsika (2012-06-06 16:21.29) aaaaa - (válasz Sandraschlegel:) 169. hozzászólására)
Nem egy nagy spoiler hiba, de tényleg ki kellene írni.

Ezért 20 percet levonunk :)


170. Szabgya (2012-06-05 16:42.22) aaaaa - (válasz Sandraschlegel:) 169. hozzászólására)
Sandra legközelebb azzal kezd h SPOILER.
Mert tudod biztos vannak még akik nem látták a filmet és hát szóval érted ugye?
Köszi.:)


169. Sandraschlegel:) (2012-06-05 16:37.12)  
én azt hittem, hogy életben marad az anyja:((


168. Felhőlány (2012-06-02 23:56.38) aaaaa - (válasz Hatec 167. hozzászólására)
Az igaz, hogy például Will apjáról csak említést tesznek és sokat nem árulnak el róla. Nekem csak ez adott egy kis hiányérzetet.
De számomra többször nézhető a film, még Timberlake-kel is, pedig ő nem a kedvencem.


167. Hatec (2012-06-02 17:38.35) aaaaa
Az ötlet jó volt, de a film retek unalmas volt, vontatott, tele félbehagyott szálakkal. Nagy csalódás volt..


166. Kleinlandia (2012-05-29 16:06.32) aaaaa
Naggyon ot van ez a film :D
Imádtam...mégha Timberlake játszik is benne...


165. Kiss Bence (2012-05-13 11:55.35) aaaaa
Nagy hatással volt rám a film.
Belegondoltam hogy a következő évszázadban mindent időben adnak. A "szegények" és a "gazdagok" kapcsolatát vagy helyzetét jól mutatja be.
Nekem nagyon tetszett, érdekes volt.


164. S.L.I.C.K. (2012-05-06 00:25.53) aaaaa
Nézhető a film nem vett el az életemből 1ÓRA 40PERCET! Ha lesz rá IDŐM akkor talán még egyszer megnézem.


163. Kristian23 (2012-04-24 21:18.01) aaaaa
Nekem nagyon tetszett a film. Végi pörgős, akciódús volt és hitelesen adta azt a világot, amit kitaláltak. Nekem a színészi alakításokkal sem volt bajom.


162. Roberto (2012-04-17 21:30.54) aaaaa
Van egy olyan mondás, hogy az idő pénz. Ebben a filmben szó szerint lehet értelmezni és átérezni. Idő=pénz. De ebben a filmben valójában nincs is fizikális pénznem, mint pl az euró vagy a forint. Az élet a tét. A furcsa rendszer fenntartója, segítségével halhatatlan lehetsz több ezer évig is akár. DE MINEK? Van itt minden, távoli jövő elképzelés...hihetetlen az egész történet, de oly egyedi, hogy már az fájó, sőt borzalmas is tud lenni. Az ilyen fiktív, futurizált sztoriktől sugárba tudnék hányni. A színészek közül max Cillian Murphyt lehet felhozni, meg Olivia Wilde-ot.

A megjelenés óta haboztam, hogy megnézzem e, mivel a Gattaca (az is valami hasonló agymenés mint a Lopott idő) filmtől egyenesen undoródtam, hánytam Niccol rendezésétől, amit megalkotott anno. Na de a lényeg, Gattacatól ezerszer jobb film lett a Lopott idő. Kellemes csalódás ért.


161. Birka78 (2012-03-25 23:38.55) aaaaa
Az ötlet jó, de a film egyáltalán nem működik, számomra nem nyújtott semmit. Közhelyek sora, felejthető színészi alakításokkal megspékelve. Bizonyos részek teljesen kidolgozatlanok, a szerelmi(?) szál nevetséges. Időnként átcsúszik a giccsbe a hatásvadász elemekkel.


160. Evile-Elvis- (2012-03-21 12:14.14) aaaaa - (válasz Leah949 159. hozzászólására)
:D


159. Leah949 (2012-03-20 20:42.04) aaaaa
jó film is meg nem is ...
Jó film de érzem benne h valami nem klappol de nem tom h mi..O.O
az alaptörténet tök jó de valamit elcsesztek benne:\
10/6 *


158. Boomba (2012-03-18 21:35.11) aaaaa
az autó mikor bukfencezik az vmi nagyon fos!!!
visszatekertem párszor,mert nem hittem el,hogy ez a film része.a többi rész jó..


157. Evile-Elvis- (2012-03-10 18:32.22) aaaaa - (válasz KenytheOne 155. hozzászólására)
Vagy úgy!!!

Ui: de ennyi erővel szóba jöhetne bármelyik Bud Spencer & Terence Hill matiné is...:D


156. Az utolso szamuráj (2012-03-10 11:50.32) aaaaa
Nem jó.
Andrew Niccol ritkán jelentkezik új alkotással,de akkor érdemes volt odafigyelni munkáira.A Lopott Idő kellemesen indul,sőt az alapötlet jó,de aztán egyszerűen elfelejti,minek is indult,átmegy akciófilmbe,az viszont nem rendezőnk asztala,a jelenetek üvöltenek egy Bay vagy Tony Scott formátumú rendezőért ,illetve a mellettük dolgozó csapatért.
Ám..még ez se lenne olyan nagy gond,ha a közepétől nem lenne klisés a dolog,Robin Hood legendája lám bármikor előhúzható valamint oltári fontos kérdések maradnak nem megválaszolva,pedig némelyike új,intelligens távlatokat nyithatott volna az alkotók számára.
Mert érti az egyszeri néző-persze,már amelyik....-hogy itt bizony társadalomkritika van elrejtve,hogy kis számú csoport birtokolja az időt,-mint mostanság a pénzt...-tehát valami hibádzik az elosztásnál.Time is money,ma meg ha nincs pénzed,fel is fordulhatsz,hiába állítja be magát bizonyos társadalmak úgy,náluk ez nem lehet,ők odafordulnak a szegények felé.
Akkor Magyarországon például nem fagynának meg emberek otthonaikba,mert nincs pénzük tüzelőre,és márciustól családokat!!!!nem dobnának ki az utcára,mint a huzat.Gyerekestül,ami...áh.Ennyit,mi idevágott.
Niccol hát jól áll a kezdéssel,de rosszabbul a folytatásban,és nem ártana választ adni arra a kérdésre,hogy jutott odáig az emberiség,25 éves korukban megjelenik a számláló a karon,valamint genetikailag mi módon modosultunk úgy,nem öregszünk tovább???De,ami még ennél is égetőbb:ugyan...a gazdagok felett ki áll,ki az ,aki ezt a valamit valóban irányítja,birtokolja,leszedi gyümölcsét??Mert az állítólag halhatatlanoknak is ott ketyeg a karja millió évvel ,de minek????
Valahogy egy idő után semmi nem működik,ahogy kéne,hisz hiába van egy jó ötlet,ha az nincs megfelelően kidolgozva.Ilyenkor pedig elkezdünk arra figyelni,hogy Justin itt bizony szörnyen gyengén játszik,Amanda Seyfried a legmangaszeműbb amerikai fiatal lány de annyira színésznő,mint egy MÁV menetrend ,sőt egyenesen botrányos az akciók meg...szó szerint gyengék,ötlettelenek,izgalommentesek.A felboruló autó CGI pedig....
Néha tényleg azt éreztem,a film valóban tőlem lopja az időt.


155. Törölt felhasználó (2012-03-05 20:06.10) aaaaa - (válasz Evile-Elvis- 154. hozzászólására)
Szerintem onnan, hogy mindkét film egy nagy hajsza. Csak hát ott a minőségbeli különbség :D


154. Evile-Elvis- (2012-03-05 15:12.28) aaaaa - (válasz Mfos 153. hozzászólására)
Te, a szárnyas fejvadász az honnan jött?

Mondjuk ezt a mondataid értelmi tartalmáról is kérdezhetném...:)


153. Mfos (2012-03-04 23:25.42) aaaaa
jó film, egy kicsit szárnyas fejvadász, egy kicsit Freejack, némi Robin Hood beütéssel. :) Mondjuk amennyire jó az alapötlet, szerintem annyira nem sikerült kihozni belőle az igazi mélységét. Mondanám, hogy kicsit röviden vannak a dolgok kifejtve benne, bár talán épp ez illik ehhez a filmhez, de azért egy kicsit lehetett volna bővebben is. Pl.: a fotelos beszélgetés az elején nekem egyből a Mátrixot jutatta eszembe, de itt igazából semmi extra beszélgetés, "tényfeltárás" nem történik, vagyis a filmkészítők annak akarják bemutatni, de... na mindegy, jó film, nézhető 7/10.


152. Doloresz89 (2012-03-04 17:04.48) aaaaa
Szerintem ötletes film volt ès roppant talàlò. Egy kicsit kifordìtott tàrsadalom- ès gazdasàgkritikàja a mai vilàgnak àtvezetve egy màsik "korba". A szereplõket picit àtlagosnak talàltam, nem hoztàk ki magukbòl a maximumot (fõleg az egyik kedvencem, Amanda Seyfried) Cilian Murphy viszont teljesen rendben volt, nagyon jòl alakìtott. Mindent összevetve tetszett a mozi, mint azt màr ìrtam, remek tükröt tart a pènzügy ès etika terèn kis vilàgunknak.


151. Afrodita (2012-03-01 20:26.39) aaaaa
Tetszett a sztori, lekötötte a figyelmemet, érdekes volt a történet.
Azt nem értettem, hogy az időzsaruk miért kaptak olyan alacsony fizetést?
Mondjuk kicsit zavart, hogy mindenkinek kék szeme volt:))), no de ettől eltekintve kellemes szórakozást nyújtott.



150. Norbii92 (2012-02-19 13:21.22) aaaaa
Na ma végre megtudtam nézni a Lopott időt! Tetszett a film, az alapötletet jól kitalálták, de sajnos koránt se hibátlanul!
Nos a Lopott időben egy olyan világot ismerhetünk meg, ahol a pénznem nem más, mint az idő! Az emberiség eljutott arra a szintre, hogy felfedezze az örök fiatalságot, így 25 éves korában mindenki megáll az öregedésben – ám van egy csapda is: genetikailag úgy lettek tervezve az emberek, hogy egy évvel később meghalnak, kivéve ha van elég pénzük rá, hogy tovább éljenek!
A gazdagok hosszú évtizedekig élvezhetik a fiatalság örömeit – gyakorlatilag hallhatatlanokká válnak -, ám a többiek könyörögni, kölcsönözni és lopni kényszerülnek minden egyes óráért, amivel még egy napot élhetnek. Amikor egy rossz oldalon álló fiatal férfit egy gyilkos összekever gazdag prédájával, az menekülni kényszerül egy túszul ejtett lánnyal. Percről percre élve a páros lassan egymásba szeret, és szerelmük talán az egész rendszer összeomlásához is vezethet!
Szeretem az ilyen átlagostól eltérő filmeket, mint amilyen a Lopott idő is! Az ilyenekbe mindig egy teljesen új, és szokatlanul más világot ismerhettünk meg! Ez midig leköti a figyelmemet, és élvezni tudom úgy a filmet, hogy közben látom a hibáit is! Például a nagyon jól kitalált és érdekes alapötlet köré egy meglehetősen kiszámítható és sablonos történetet sikerült kitalálni az alkotóknak! Ami azért így is fogyasztható, viszont amellett már nem tudok szó nélkül elmenni, hogy a lendületesen kezdődő film - ami aztán egy izgalmas hajszával folytatódik - a második felére, hogy tud így ellaposodni?! És már csak a figyelem fenntartására összpontosítani?! Ami valljuk be jó párszor nem sikerült! Ez hatalmas negatívum az amúgy jól sikerült filmben! A főszereplő Justin Timberlake sose volt nekem szimpatikus, itt azonban - talán az alakítása miatt is - megkedveltem! Párja Amanda Seyfried se volt rossz, a legjobb azonban Cilian Murphy volt az időzsaru szerepében!
Összességében a Lopott idő nem egy rossz film! Sőt, nekem tetszett minden hibája ellenére is, mert egy érdekes és új világot ismerhettünk meg benne és mert a színészek is jók voltak! A film vége viszont - a rendszer összeomlása - eléggé kiszámítható volt, a happy endnek azonban most örültem! 4*


149. Evile-Elvis- (2012-02-15 16:29.11) aaaaa
No Comment.

Anwar nekem címzett - kissé ingerült - válasza igen beszédes (talán még többet is lát ebbe a filmbe, mint gondoltam volna:).

Ahogy Chris92 intelligens nyilatkozása eme moziról igen felvilágosult és józan.


1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó fórumok

VéleményekLifeisamovie, 2024-12-11 23:10238 hsz
KérdésekZsozsizseni, 2011-12-13 19:5112 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk