Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-01-16
Csak lélegezz
Farkasember
Határtalanul
Szerethető
Véletlenül írtam egy könyvet

2025-01-09
Családi terápia
Egy csiga emlékiratai
Gengszterzsaruk: Pantera

2025-01-02
Bekövet a halál
Maria
Miénk lesz a holnap
Nosferatu
Vilma és a férfiak
Woodwalkers

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Venom 2. - Vérontó
- RTL Három, 23:10
John Wick: 4. felvonás - Hagakure
- Filmbox Premium, 23:30
Kiképzés
- Mozi+, 23:45
És Isten megteremté a Nőt
- Film4, 23:45
Kick-boxer - Vérbosszú Bangkokban
- Filmbox, 23:55

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Walter Hill (83)
Antonio Cupo (47)
Jemaine Clement (51)
Sarah Shahi (45)
Mehdi Nebbou (51)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Kézilabda - szeretitek? Van kedvenc csapatotok?
Aktuálpolitika azoknak, akik unják a trollt a választás topikban
Rock zene
Apollo 13. - Vélemények
Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

További fórumok

Utoljára értékeltétek
24-es aaaaa
Adam Scott aaaaa

 

Fórum - Európai filmgyártás vs. Hollywoodi filmgyártás (6. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

1 2 3 4 5 6 7 8
78. Az utolso szamuráj (2011-07-29 20:32.48)   - (válasz GyermeklakĂłbizottsĂĄg 77. hozzászólására)
te fel szoktad azért fogni,miről írnak,vagy csak rózsaszín homályból egyszercsak megszületik a válasz,bármely irományra,annak értelme és felfogása nélkül?


77. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2011-07-29 20:28.58)   - (válasz Az utolso szamuráj 69. hozzászólására)
Én nem haragszom, de Tőled nem olvastam a modern amcsi irodalomból nevet. A Fekete hattyúhoz írt beszámolódra válaszoltam.Én Komoly(an)zene! nem félek.



76. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2011-07-29 20:24.27)   - (válasz Valentino 67. hozzászólására)
Köszönöm a rámpazarolt idődet. Ezek közül elég sokat láttam és ahogy Te írtad a Fekete hattyúnál, katarzist nem ért el nálam, ez az én mea culpám.Sok olyat felsoroltál, ami számomra ismeretlen, de Te nem soroltál fel számomra ismerteket.Én nem határolodom el, hanem nagyon szépen köszönöm, hogy ismét vetted a fáradságos szabad idődet az én felvilágosításomra.Te azt írtad, hogy amerikai filmekben is lehet mélységesen lelki verbalizációkra szert tenni, meglepődtem ezen a felsoroláson.


75. Kovbojka (2011-07-29 17:33.10)   - (válasz Az utolso szamuráj 71. hozzászólására)
Köszönöm a választ, én a nevem ellenére komoly westernek közül csak a az Egy maréknyi dollárért c. filmet láttam kétszer. Egyszer fiatalkoromban(azért ez a nickem) és nemrég is nagyon tetszett. Egyébként megvan az Idegen a cowboyok között, és kölcsönben eredeti nyelven felirattal a Volt egyszer egy vadnyugat. Ma készülök megnézni Leone klasszikusát, és nagyok az elvárásaim. A Délidőt is szeretném beszerezni, és persze John Wayne klasszikusaira is nagyon kíváncsi vagyok.

Most néztem meg egy cowboy filmet, és az korántsem western...:)) Ez pedig az Éjféli cowboy. Írtam róla egy terjedelmesebb kritikát, sokat jelentene, ha ide leírnád, hogy jót írtam-e. 13 éves vagyok, úgyhogy ha ezt megteszed nekem, ezt vedd kérlek figyelembe.


74. Valentino (2011-07-29 17:00.46)   - (válasz Valentino 67. hozzászólására)
Az egyik címet csúnyán elírtam. Helyesen így fest:

Egy makulátlan elme örök ragyogása


73. Az utolso szamuráj (2011-07-29 16:46.14)   - (válasz Valentino 72. hozzászólására)
ugy persze.


72. Valentino (2011-07-29 16:43.17)   - (válasz Az utolso szamuráj 70. hozzászólására)
Azt én jól tudom, de filmjei többnyire mégis angol-amerikai koprodukciók, így hát ide sorolom őt is.


71. Az utolso szamuráj (2011-07-29 16:38.11)   - (válasz Kovbojka 66. hozzászólására)
nem jobbak.ráadásul mindegyik amcsi segédlettel,ugyebár színészek.
egyszerűen mások.de a magyar ember a vadnyugat hőskorát,délidőt nem ismeri,látta,egyszerűen leragadt a volt egyszer a vadnyugatnál meg a jó a rossz és a delpieronál,oszt kakukk.tehát inkább ööö..."müveletlensége?"tájékozatlansága?beszél belőlle.de persze lehet,neki jobban bejönnek leone filmjei,amúgy azok kurva jók.


70. Az utolso szamuráj (2011-07-29 16:32.04)   - (válasz Valentino 67. hozzászólására)
scott angol.


69. Az utolso szamuráj (2011-07-29 16:30.36)   - (válasz GyermeklakĂłbizottsĂĄg 65. hozzászólására)
ne haragudj,de akinek a modern amcsi irodalomból egy név se jut eszébe,annak minek írni???vagy híres rendezők munkái,medve anyám,olyan neveik vannak ,rettenet.de bergman megint,komolyan félek,elkoptatod nevét.


68. Valentino (2011-07-29 16:25.19)   - (válasz Valentino 67. hozzászólására)
Oh, és az is benne lehet a pakliban, hogy sok film amerikai-angol kollaboráció, de nem hangsúlyoztam ki. A lényeg, hogy angol nyelvű, amerikai-brit stúdiórendszer égisze alatt született mainstream filmóriásokról van szó.


67. Valentino (2011-07-29 16:18.26)   - (válasz GyermeklakĂłbizottsĂĄg 65. hozzászólására)
Például ott van rögtön Stanley Kubrick teljes filmográfiája, aki bár Amerikából Nagy Britanniába való átköltözése után valamilyen szinten egyfajta a korát megelőző európai posztmodern tabudöntögető lett. Filmnyelvi újításai mára már megkerülhetetlenek, még akkor is sokak számára ma is nehezen kódolhatónak és befogadhatónak tűnik. Számos műfajban hagyta ott a keze nyomát, kezdve a történelmi hőseposztól, a filozófiai sci-fi-n, és a nagyívű kosztümös drámán át a vérfagyasztó horror-ig és a háborús borzalmak drámájáig.
Lolita - ami megjelenésekor vérlázító botrányfilm volt, amint az érzékiség szenzációját terítékre emelte egy korosodó albérlő és egy koraérett lány ügyében.
Dr. Strangelove - egy fergeteges társadalmi-politikai paródia Hidegháborúról, atomkorszakról, világvégéről, utópisztikus elmélkedése megannyi ostoba, de remekül eljátszott vezetőnek.
2001: Űrodüsszeia - a tudományos fantasztikum első kimagaslóan intelligens forradalmi darabja, egy látványos, ugyanakkor provokatív filozófiai mű, ami az emberiség létezésének nagy miértjeire keresi a választ. A kor legnagyobb sci-fi írójával, Arthur C. Clarke-al együttesen készített fajsúlyos film filmesek generációit inspirálja mai napig is.
Mechanikus Narancs - egy disztópikus vízió a függőségszámba menő erőszakról és perverzióról. A sokáig sok helyen betiltott, de tökéletesnek tartott filmalkotás az emberi viselkedésnek természetét (szélsőséges mivoltát), annak (etikátlan?) befolyásolását tálalja.
Barry Lyndon - hosszú, nagyívű kosztümös dráma, gyönyörű megvilágítással, tökéletes jelmezekkel, és klasszikus zenével (amúgy Kubrick sosem szeretett frissen komponált zenéket alkalmazni, nagy klasszikusok kísérik filmjeinek szinte minden jelenetét).
Acéllövedék - a háború katonáinak pszichoanalízise kiképzéstől bevetésig. Emberek, akiket a degenerációs folyamat révén elállatiasodott gyilkológéppé képeznek.
De említhetem a Tágra zárt szemeket, a Spartacus-t is, meg a The Killing-et (a filmtörténelem egyik meghatározó film-noir-ja.)
De ennyit Kubrick-ról.

Ott van David Lynch, aki az esszenciális szürrealizmus átmentője a modern korban. De ugyanakkor realista drámái közt is akadnak gigantikus ikonok (Az elefántember). Amiről a leghíresebb lehet ez a sokoldalú művész, az az álomtrilógiája:
Kék bársony - az álomnak, mint ábrándnak és vágynak a halála.
Útvesztőben - ahol a valóság maga egy rémálom, mint egy félelmetes Möbius szalag.
Mulholland Drive - megtestesült kozmikus félelem, a legprovokatívabb modern szürrealista elképzelés illúzió és realitás kapcsolatáról, és annak elképesztő lélektani mivoltáról.

Francis Ford Coppola Keresztapa trilógiája sokak szerint minden idők legjobb filmtrilógiája. A Corelone maffiadinasztia története roppant romantikájával úthengerként gyűr maga alá. De a rendező egyéb művei is ajánlottak, például az Apokalipszis most, ami a kedvenc vietnami háborús filmem, ami nem is feltétlen a háborúról szól, hanem magáról az őrületről.

Billy Wilder, noir mogul, de sokoldalúsága is épp ily nagyszabású: Alkony sugárút, Férfiszenvedély, A legénylakás (a Van, aki forrón szereti-t látom már értékelted).

Clint Eastwood nem csak mint remek színész, de mint rendezőóriás is elismert: Gran Torino, Elcserélt életek, Nincs bocsánat stb.

David Fincher a modern thriller nagy alakja, főleg Város trilógiája bír nagy jelentőséggel az egész filmvilágban: Hetedik, Harcosok Klubja, Játsz/Ma.

Elia Kazan: A rakparton.

Frank Capra: Ez történt egy éjszaka, Az élet csodaszép

Frank Darabont: A remény rabjai, Halálsoron (a Filmkatalógus listája szerint ez a két film vezeti a top-ot - és én ezen nem is csodálkozom).

John Ford: Érik a gyümölcs, Hová lettél drága völgyünk, Rio Grande

Martin Scorsese, újabb nagy kedvencem, aki ugyancsak a lélektani thriller nagy ismerője: Aljas utcák, Taxisofőr, Dühöngő bika, Nagymenők, Casino, Tégla, Viharsziget.

Oliver Stone: JFK - a nyitott dosszié, A szakasz

Orson Welles, egy újabb alak, aki fiatalon elhozta az egyik legalapvetőbb filmnyelvi újítást a mozgókép számára az Aranypolgárral. Mikor előszőr megnéztem, olyan "rémálom" gyötört, amiben piszkosul gazdag és befolyásos voltam, de végtelenül magányos. Azonban más filmjei is ajánlottak a zsenitől: Az óra körbejár, A gonosz érintése.

Ridley Scott újabb kedvencem. Bár rendkívül vizuális, és műfajteremtő megmozdulásai nem minden esetben lehetnek kedvedre, de egy Szárnyas Fejvadászt és egy Thelma és Louise filmjét nem lehet nem ajánlani. Az Alien-el vonult a történelembe, ami akkor ütött, most kult.

Robert Zemmeckis is a vizualitás nagy mestereinek egyike, de mélyenszántó, gondolatébresztő drámákból sem marad le. Ott van tőle a Forrest Gump.

Roman Polanski: Kínai negyed, A zongorista.

Terrence Malick: Badlands - sivár vidék, Mennyei napok, Az őrület határán. Nem rég új filmje a Tree of Life Cannes-ban díjat nyert.

William Wyler: Életünk legszebb évei, Római vakáció, Ben Hur.

Woody Allen: Annie Hall, Manhattan, Kairó bíbor rózsája.

Aronofsky: ha a Hattyú nem is tetszett, még nem ok az elhatárolódásra. A Rekviem egy álomért minden téren a legelismertebb, legmélyebb, legmegrázóbb függőségi film. A Forrás pedig maga filmes költészet, a szerelem, az élet és a halál szépéről, és fájdalmáról.

Ezen túl egy pár modern amerikai darab, ami megrengette a világ filmnézőit, köztük engem is:

Mementó
Hatodik Érzék
Amerikai szépség
Ponyvaregény
Trainspotting
Fargo
Schindler listája
Idétlen időkig
Kutyaszorítóban
A bárányok hallgatnak
Egy csodálatos elme örök ragyogása
Jákob lajtorjája
Esőember
Állj mellém
Bíborszín
A sebhelyes arcú


Most egyelőre ennyi fért bele az időmbe. Mindezt nem a teljesség igénye szerint írtam meg, így aztán ha érdekel a továbbiakban is a dolog, akkor ott folytatjuk, ahol itt abbahagytuk. És természetesen megeshet, hogy többet ezek közül már rég ismersz, de remélem akad újdonság is, amit majd felkutathatsz, és jót szórakozhatsz rajta.

Ennyi. kikapcs. :D


66. Kovbojka (2011-07-29 15:14.53)  
Tegnap hollywood egyik legnagyobb kultklasszikusához volt szerencsém, most jelenleg a 2. kedvenc filmem, kedvenc amcsi filmem.:)
Itt a kritika: http://www.filmkatalogus.hu/forum-7382
Egyébként szeretnék kérni egy összehasonlítást: Sok mindenki szerint a westernekben (is) például veri Európa Amerikát. Szinte mindenki szerint, akit eddig kérdeztem, jobbak Leone westernfilmjei, mint az amcsi westernek.
Szerintetek???


65. GyermeklakĂłbizottsĂĄg (2011-07-29 05:14.56)   - (válasz Valentino 41. hozzászólására)
Köszönöm a "dicsérő védelmet".Igaz, hogy ezt teszik, és ez ekkor még gyerekszobát járt kifejezés. A Fekete hattyú ürügyén is Te voltál az egyetlen, aki vette a kulturált válaszra a fáradtságot a hozzászólásomra. Az amerikai filmeknél tudom (gondolom én) kikre gondolsz, Albee, Williams drámáinak megfilmesítése például. Én utaztam a Vágy villamosán Tolnay- Pécsivel, Nem féltem a farkastól Gábor- Tolnayval, és számomra ezek az élő előadások (előbb lehetett őket látni, mint a filmeket) jobban belém sültek. Én kerestem és nemigen találtam, talán rossz helyen kutakodtam. Fekete hattyúnál Utolsó szamuráj hosszabb elemzésére több filmet is említettem, és Németh László Irgalom c. tvjátékánál felvetettem, hogy olyan "embertől" szeretném hallani a véleményt, aki Németh László, Bergman, Antonioni hősnőit szereti.Őrülnék, ha felvetnél bizonyítékát az amerikaiak beszédes lelkének lehelésébe. Előre is köszönettel.


64. Z79 (2011-07-28 21:41.33)   - (válasz Vbacs 61. hozzászólására)
Köszz..és majdnem mind ott pihen a polcomon..:)


63. Danyi (2011-07-28 21:10.02)   - (válasz Orgona 54. hozzászólására)
Sajnos ez a helyzet odaát. Bezzeg 50 -60 évvel ezelőtt...


62. Vbacs (2011-07-28 19:08.13)  
Nálam a top 3-ból 2 Európai : A Bukás, Das Boot, szóval én mindkettővel szimpatizálok, mert a kedvenc filmem viszont Amerikai, bár a Becstelen brigantyk meg a LOTR is inkább koprodukció, szóval fölényben van Európa nálam:)


61. Vbacs (2011-07-28 19:06.13)   - (válasz Z79 60. hozzászólására)
Szép összeállítás!


60. Z79 (2011-07-28 19:04.49)  
Sokat gondolkoztam a témával kapcsolatban, tegnap mindössze 799 ft-ért kitúrtam az Inter..arban a kosár aljából a Fanny és Alexander-t Bergmantól...mellette hevert papírtokban a Tizedes...(már megvan igényesebb kiadásban a polcomon..:) és a szerintem örökbecsű, hollywoodi Hatodik érzék..mindeme filmek egy kosárban hevertek olyan"mesterművekkel" mint a Transmorphers:(.....

Ezután az élmény után saját listám jelenlegi amerikai és európai/magyar kedvenceimről..

Hollywood TOP 10
1.Harcosok klubja/Good Willl Hunting...(nem tudok dönteni..:)
2.A remény rabjai-Mestermű
3.Hetedik-Nyomasztó és döbbenetes remekmű
4.Benjamin Button különös élete-.bocs Forrest, nálam lenyomtak...:)
5.Batman: Kezdődik-nálam nem a TDK anyerő..:)
6.A rettenthetetlen-Gibson akamera mindkét oldalán óriási..
7.A gyűrű szövetsége-mese csupa nagy betűvel
8.Halálos fegyver 2-AZ akciófilm a 80-as évekből..számomra
9.A szikla-AZ akciófilm a 90-es évekből..számomra
10.Apádra ütök..szigorúan az első rész..a 200-es évek legjobbb amerikai vígjátéka...


Európai/magyar ranglista
1.Kontroll-Antal Nimród egy zseni
2-A tizedes meg a többiek-Sinkovits Imre(Isten nyugosztalja) mégnagyobb zseni..
3.Igazából szerelem..-elvégre anglia is európa..:)
4.Leon aprofi-egy csomó zseni egy rakáson..
5.Legyetek jók ha tudtok..-no komment
6.Cinema Paradiso-Mozi,mozi,mozi...
7.Engedj be-gyönyörű horror
8.Maléna-Monica Belucci gyönyörű
9.Egy kis kiruccanás-a legjobb régi komédia
10. A fejvadász(A fogdmeg) Belmondo az európai akcihős...a legjobb francia akciófilm a70-es évekből..

És persze van még számos kedvenc..de ezek a filmek ..kötelezőek..:)
9.A szikla


59. Kovbojka (2011-07-28 17:48.21)   - (válasz Zolafish 58. hozzászólására)
Nagyon köszi! Itt az E-mailem: galgoczyakos@freemail.hu


58. Zolafish (2011-07-28 17:44.45)   - (válasz Kovbojka 56. hozzászólására)
Küldök privátba, mert nem akarok reklámozni.


57. Kovbojka (2011-07-28 17:36.23)   - (válasz Orgona 54. hozzászólására)
Óóó, pedig a régi szép idők...


56. Kovbojka (2011-07-28 17:35.42)   - (válasz Zolafish 55. hozzászólására)
Köszi. És tudsz olyan oldalakat belinkelni, ahonnan lehet ilyeneket tölteni? Én nem tudok feliratot illeszteni. Elég hülyén hangzik, de elmagyaraznád, nekem a felirat és a film letöltésétől egészen az elindításig. Please.:)))*-*


55. Zolafish (2011-07-28 17:28.10)   - (válasz Kovbojka 51. hozzászólására)
Noir-okat töltöm, mert nem is léteznek magyar forgalmazásba, mert ilyen Máltai sólyommal és Sunset Boulevard-al ki is merül. Mocskos arcú angyalok, Fehér Izzás lehetetlen beszerezni. Egyébként vannak ilyen csatornák, mint pl. MGM, ahol lehet nézni, rengeteg legális link is akad, ahol lejárt a licensz és ingyenesen meg lehet tekinteni, neten sok mindent le lehet vadászni. Nyilván, ha úgy van pénzem, akkor veszek, hogy a polcon is legyen, de mostanság a válság odabaszott keményen, így csak a kiírás marad. Régebben is inkább kölcsönzés párti voltam, mert kevés filmet nézek meg többször.

Egyébként az eredeti nyelvet szeretem jobban, mert nehéz egyes színészeket jól visszaadni egyes színészeket, pl.: James Cagney, Humprey Bogart, James Stewart stb. Csak feliratra szükségem van sajnos.

Hitch-től A kötél és az Észak-északnyugat, ami még igazán bejön. Hátsó ablak, Idegenek a vonaton jó, de annyira nem élveztem, hogy 5-öst adjak rájuk. Madarak az meg mumus film, nem igazán szeretem. A héten akarom majd megnézni a Szédülést és a Gyilkosság telefonhívásra. Wildertől pedig a Férfiszenvedély és a Nagy karnevál a két favorit.


54. Orgona (2011-07-28 16:55.01)   - (válasz Kovbojka 24. hozzászólására)
A lényeg szerintem, hogy Hollywood nagyon régóta a befektetésről szól. Piackutatás alapján készülnek a filmek, mit akar a közönség, stb.
A kivitelezés elgépiesedtett, kiüresedett.
A fogyasztók ingerküszöbe egyre magasabb, mint a kábítószer hatása, újabb és újabb szintetikus baromságokkal kábítják a fogyasztókat, hogy pörögjön a befektetett tőke, és minél gyorsabban megtérüljön.
Európában azért egy kicsit más a helyzet.


53. Orgona (2011-07-28 16:51.19)   - (válasz Kovbojka 38. hozzászólására)
Igen. Lásd a legutóbbi történéseket: médiatörvény, alkotmány , stb.


52. Valentino (2011-07-28 16:07.11)  
A Solaris-t kell hamarosan újra megnézzem Tarkovszkij-tól. De talán a regényt sem ártana olvasni valamikor.


51. Kovbojka (2011-07-28 16:00.40)   - (válasz Zolafish 50. hozzászólására)
Hitchkoktól csak a Psychot láttam. Fúú 10-ből 11-et kap az a film. Nagyon profi. Igazából amiket te nézel én is nézném. Billy Wilder hatalmas alak volt. 1 filmjét sem láttam sajnos, de tudom, hogy nagy rendező volt. Ha az ő nevét hallom a Gyilkos vagyok c. film jut eszembe. Állítólag a legkultikosabb és a legjobb film-noir Láttad? Gegnszterfilmek közül szinte mind láttam. Abban nagyon otthon vagyok. westernek közül keveset láttam. Az egy maréknyi dollárért c. filmet, meg még egy-kettőt. De megvan kölcsönben a Volt egyszer egy vadnyugat. Valamikor sort kerítek rá.

No már csak a legfontsabb kérdés maradt. Honnan szerzed be ezeket a régi filmeket?? És milyen nyelven?



50. Zolafish (2011-07-28 15:51.24)   - (válasz Kovbojka 48. hozzászólására)
Régiek közül, amúgy Alfred Hitchcock, Billy Wilder filmeket és film noir-okat, westerneket vagy gengszterfilmeket nézek mostanság.

Salo elég gusztustalan volt, régebben láttam, nem igazán nyerte el a tetszésem. Nem tudom ki mondta már az ismerőseim közül, hogy Pasolini szarral akart harcolni a szar ellen :) 8 és 1/2-hez még nem volt szerencsém, de rosszat még nem hallottam róla.


49. Langelus (2011-07-28 15:48.06)   - (válasz Zolafish 46. hozzászólására)
: O
Pont, mint amit Luther tapasztalt: Rómában úgy volt akkor "jó biznisz" a vallás, mint Hollywood-ban a film!
: )


1 2 3 4 5 6 7 8
 

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk