Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-02-27
A majom
Emilia Perez
Riefenstahl
Rokonszenvedés

2025-02-20
A birodalom
Mágikus állatok iskolája - Az Erdő napja
Rosszfiúk: Füllentések és alibik
Szeptember 5.
Szeretetreméltók
Szimat naplója

2025-02-13
A nyár utolsó napja
A tanár, aki a tengert ígérte
Amerika Kapitány - Szép új világ
Bridget Jones: Bolondulásig
Éjféli játszma - Mindörökké démonok
Sünvadászat

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Gyerekjáték (2019) (Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Tihamér
- Magyar Mozi TV, 08:50
Külvárosi mulató
- Filmbox, 08:50
Börni, az eszelős temetős
- Filmbox Premium, 09:25
Az igazi csoda
- Moziverzum, 09:55
Nathalie második élete
- Filmbox Extra HD, 10:05

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Billy Zane (59)
Barry Bostwick (80)
Edward James Olmos (78)
Ben Miller (59)
Rob Morgan (52)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Donald Trump - Vélemények
Mit hallgatsz most?
2022-es választás
A Karib-tenger kalózai - Ismeretlen vizeken - Vélemények
Rock zene

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Az idegen aaaaa
Jeremy Ratchford aaaaa

 

Cantri hozzászólásai

Ugrás Cantri adatlapjára

elejére ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... végére

A legjobb filmzenék!

2011-07-17 01:46.25
Bizony, hatásos dallamok.


2011-07-17 01:42.20
Jaj, hát ez egy remek darab.


Harry Potter és a Halál Ereklyéi, 2. rész - Vélemények

2011-07-17 01:13.48
Attól azért nem kell félni, de biztosan Top 3-as lesz az "all-time" bevételi listán.


2011-07-17 00:55.20
Aztamindenit, Harry Potter szétszedi a mozikat.

Ha a tegnapi (éjféli vetítéses) csúcsot félelmetesnek tituláltam, akkor a nyitó napi egyenesen hihetetlen.

92 millió dollár, úgy hogy 20 ver rá a korábbi cssúcstartóra! De a legdúrvább, hogy nemzetközi szinten (az USA bevételeivel együtt) 1 nap (!!!) alatt több mint negyedmilliárdnyi dollárt hozott össze.

Elképesztő!


2011-07-16 23:56.11
Nem csoda, a legjobb darab az új score-ról, ami amúgy remekbeszabott lett.


2011-07-16 23:40.14
Már meg sem lepődök... Nem kívánok hosszasan merengeni a hozzá nem értéseden, elvégre nem várható el mindenkitől, hogy értsen a szakmai dolgokhoz.


Fertőzés (2011) - Vélemények

2011-07-16 23:30.05
Micsoda nevek a színészek palettáján (Matt Damon, Kate Winslet, Jude Law, Marion Cotillard, Gwyneth Paltrow és Laurence Fishburne), Steven Soderbergh pedig remélem garanciát jelent, hogy nem egy sima, 5 milliószor látott sémákra épülő filmet fogunk kapni.


A legjobb filmzenék!

2011-07-16 23:24.06
Szerintem a legkiemelkedőbb tétel Doyle nem elhanyagolható művéből. Varázslatos melódia.


2011-07-16 23:22.08
Már régóta meg szeretném nézni ezt a filmet, elég sok jót hallottam róla.


Harry Potter és az azkabani fogoly - Vélemények

2011-07-16 23:16.55
A könyvek közül mindenképp kiemelkedik a Főnix Rendje, pontosan nem is tudom mi okból, de valahogy az a rész tudott/tud megfogni az összes közül. Utána a továbbiak a Tűz Serlege és a Halál ereklyéi, ugyanakkor megjegyzem már jó ideje nem olvastam a könyveket, de majd a nyáron tartok egy maratont. :D

A filmek közül az abszolút kedvenc - valószínűleg Cuarón egyedisége miatt - az azkabani fogoly, utána pedig valószínűleg az összeállt Halál ereklyéi fog állni, mert az első rész kiválóra sikeredett, és a második felében is megvan mindaz, ami szükséges egy erőteljes záráshoz, de azért még látnom kell többször a második felét.

Egyébként, ha az időd engedi, és van elég ihleted szívesen olvasnék az összes filmhez, egy-egy hasonlóan színvonalas kritikát.)
Én is írok nemsoká' újakat, mert amiket annó elkövettem, azok hát eléggé harmatosak, meglátjuk most mi sül ki. :D


A legjobb filmzenék!

2011-07-16 23:07.34
oké :D


Harry Potter és az azkabani fogoly - Vélemények

2011-07-16 01:26.38
Remek kritika, köszönet minden szavadért. Hát igen, az utolsó bekezdésedben pedig ott van minden igazság, szerintem is a legjobb darabja a szériának.


Harry Potter és a Halál Ereklyéi, 2. rész - Vélemények

2011-07-16 00:45.56
Köszönöm ezt a színvonalas írást.)


2011-07-16 00:41.25
Egyébként a film félelmetes éjszakai vetítéses rekorddal nyitott, ami 43 millió dollárt jelent. A korábbi rekordtartó az Alkonyat 3. része volt 30 millióval. A Halál ereklyéi első része novemberben 24 milliót hozott össze egy éjszaka.


2011-07-16 00:32.39
Nos igen, ha egy ilyen látványos filmet felesleges 3D-ben elkészíteni, akkor melyiket érdemes?:)


2011-07-16 00:30.21
"A CGI viszonylag jó volt, de semmivel nem volt jobb, mint a korábbi HP filmeké, még a 10 évvel ezelőtti első részénél sem."

Az előző résznél valóban nem sokkal volt jobb (de elvégre már ott is max-os volt), ennek megfelelően itt is tökéletesen a helyén van minden, nem tudom mi többet lehetne ilyen téren várni? Az első filmes megállapítás már inkább megmosolygtató, főleg, hogy pont ma néztem újra a bölcsek kövét.

AZ ötösben valóban olykor bizonytalan volt a vágás, a Félvér Hercegtől azonban nincs ilyenfajta problémája a filmeknek, sőt a 7/1 kifejezetten remekül lett vágva, úgyhogy nem is értem a dolgot.
A fotózásos megjegyzést pedig már végigolvasni is fájdalmas volt, nagy csalódás egy olyantól, aki elvileg még tanult is valami ilyesfélét (bár ilyen kijelentések után bevallom komoly kételyeim támadtak). Mondanak neked ezek a nevek valamit: Slawomir Idziak, Bruno Delbonnel és Eduardo Serra? Mind A-kategóriás operatőrök, akiket mindenhol a világon elismernek, és könyörögnek értük a rendezők. Delbonnel munkája meg nem utolsósorban Oscar jelölést ért, és ezek gyengék? Ezt ugye te sem gondolod komolyan, ugye csak ugratsz?

Persze nem szeretnék én senkire semmit ráerőszakolni, csak ezek minden szakmai alapot nélkülöző állítások, így pedig érthetetlenek. :/


2011-07-15 23:37.55
Hát én inkább örülök, hogy a 3D miatt nem tettek be plusz hatásvadász jelenetek, amúgy is volt nem egy képkocka, ami szó szerint a szemünk előtt zajlott. A térhatás egyébként valóban nem volt tökéletes, de így is az első konvertált, amit érdemes moziban meglesni.
Tényleg a hangeffekteket nem is említettem, pedig valóban azok is lehengerlőre sikeredtek.


A legjobb filmzenék!

2011-07-15 23:22.48
Ugye tudod, hogy ez nem a harmadik zenéje?


Harry Potter és a Halál Ereklyéi, 2. rész - Vélemények

2011-07-15 23:11.17
Abba nem mennék bele, hogy a film forgatókönyvileg mit nyújt meg mit nem, elvégre ember válogatja mit vár el pontosan tőle, de annyit megjegyeznék, hogy objektíven korrekten lett összerakva.

No, de akkor szakmázzunk, mert ahogy olvasom dobálóztál itten olyan szavakkal, hogy ehajj, de mögöttük nem sok igazságtartalom húzódik meg.

3D? Nem tudom, hogy hol sikerült megnézni, de valószínűleg ott lehetett a probléma, mert bizony meglepően jó lett a térhatás, jó néhány jelenetet sorakoztattak fel, ahol valódi élményként szolgált a harmadik dimenzió. S éppenséggel sokkal szebb lett a 3D, mint pl. a Karib 4 esetén, pedig azt eleve olyan kamerával vették fel.

CGI? Hát erre nem is tudom mit írjak, de majd az Oscar, BAFTA és VES Award jelölések beszélnek helyettem is.

Vágások? Csak azt nem értem miért kell ilyen szavakkal dobálózni (lapos snittek, semmitmondóak...stb), ha nem értünk hozzá? Nem állítom, hogy én éppenséggel egy filmesztéta volnék, mert csak alap szinten tanultam a filmekről, de érdekes mód egyetlen egy kritikus sem említett hasonló dolgokat.

"Ez a pár jelenet olyan zseniális volt, hogy szerény véleményem szerint yates-nek semmi köze nem volt hozzá, sőt valószínűleg foggal-körömmel harcolt az ellen, hogy belekerüljenek a filmbe, és csakis az írónő követelésére nem vágta ki őket mindenestül."

Ez viszont hatalmas volt, már ezért érdemes volt elolvasni. :D

Mielőtt félreértenéd nem akarlak bántani vagy bármi ilyesmi, csak ne írjunk olyanokat, melyek nyílvánvalóan nem állják meg a helyüket. A film történetileg támadható több ponton is (egyetértek veled a Harry vs Voldemort párbajban, amit később említesz vagy a King's Cross-os jelenet információhiányában), de technikailag szokás szerint 100%-ot hoztak a készítők, így mindenféle ilyesfajta lehordás érthetetlen és értelmetlen.


A legjobb filmzenék!

2011-07-14 23:36.26
Na, de most lépek, majd még holnap faragok a lemaradásomból (már csak 8 oldal). :D

Jó éjt Vbacs. Zimmeres álmokat. :D


2011-07-14 23:35.18
Igen-igen.)

Nagyon sajnáltam is, hogy annó alulmarad a Pán Péter zenéjével szemben, mondjuk az sem rossz, de azért nekem az azkabai fogoly az egyik legnagyobb kedvencem, mert tele van remek zenékkel.


2011-07-14 23:29.35
Jaja, ez jó, az egyik legnagyobb kedvenc albumomról.)


2011-07-14 23:20.09
A nagy Potter láz közepette mit is linekhetnék? Talán a legszebb tétele az új score-nak, Desplat munkája talán még az előzőnél is kiválóbb lett, pedig éppenséggel az sem piskóta.

http://www.youtube.com/watch?v=ZhFpOtRloJw (Harry Potter és a Halál ereklyéi 2. rész - Lily's Theme)


2011-07-14 23:15.32
Ezzel búcsúznak az utolsó Potter film végén, megható pillanat volt.

http://www.youtube.com/watch?v=YSb7mOk_UvU


2011-07-14 22:52.54
Ilyet sem hallotam sűrűn, de jó kis mix lett.)


2011-07-14 22:50.00
gyönyörű darab


- Filmes Sámánok Rendje -

2011-07-14 21:28.18
Hát sokkal keményebb akcióarzenált hoztak össze, van itt minden mi szem szájnak ingere.))


Avatar - Vélemények

2011-07-14 21:19.52
Nem tudom végignézted-e a filmet, de a navik rohadtul nem tudtak volna győzedelmeskedni önmaguk. Már minden veszni látszott, amikor az összes élőlény a segítségükre érkezett, és csak így - óriási látszámbeli fölényben, batár nagy állatokkal kiegészülve - tudtak győzni.
A Jedi Visszatér az említett jelenet miatt bizony kapott és kap a mai napig kritikákat, de mint nagy SW fan egyet kell értenem velük, nem reális a macik győzelne. De mindegy ettől nem lesz kevesebb az a remek film.
A csatás felvetésed meg elég érdekes, hiszen ez egy tök sablon helyzetről van szó, ami már előfordult az Star Wars előtt is, szóval mondhatni nem ott találták fel a spanyol viaszt.)


- Filmes Sámánok Rendje -

2011-07-14 15:05.10
Ja, amúgy tegnap néztem az uccsó Potter, és nagyon fasza lett, látványban brutál, és még a 3D is jó lett, ami elég meglepő tekintve konvertált cucc. Szóval nem csalódtam, ütős zárást kapott a széria.


2011-07-14 15:03.36
az Aranyhaj tényleg nem lett rossz, két 1*-os film után meg élvezet lesz :D


elejére ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk