Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-01-16
Csak lélegezz
Farkasember
Határtalanul
Szerethető
Véletlenül írtam egy könyvet

2025-01-09
Családi terápia
Egy csiga emlékiratai
Gengszterzsaruk: Pantera

2025-01-02
Bekövet a halál
Maria
Miénk lesz a holnap
Nosferatu
Vilma és a férfiak
Woodwalkers

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Egy régi karácsonyi hagyomány
- Izaura TV, 09:00
Egy bébiszitter naplója
- Film Café, 09:40
Szerelem második látásra
- Max4, 10:00
Az elektromos ködben
- Film Mánia, 10:20
Csúcshatás
- AMC, 10:20

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Eszenyi Enikő (64)
Amanda Peet (53)
Marc Blucas (53)
Joanna Scanlan (64)
Jason Connery (62)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg
2022-es választás
Donald Trump - Vélemények
Viccek! - Ha van Valakinek egy jó vicce, vagy poénja, akkor azt itt elmondhatja!
Kettes számú esküdt - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Második esély karácsonyra aaaaa
Frank Grillo aaaaa

 

Fórum - Moziklip - Vélemények

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

13. Zsol0 (2023-11-10 19:04.32) aaaaa - (válasz Brand_boy 12. hozzászólására)
Élesebbre állítva:

"Háborúban párnák közt halni ,vagy békében golyót kapni.


12. Brand_boy (2021-08-08 23:00.32)   - (válasz Find 8. hozzászólására)
"Nehéz időknek a háborút mondjuk, de békében is meg lehet dögleni."

Nem is éltél akkor, de ennél tömörebben nem is lehet kifejezni.
Jár a csillagos ötös! 👌




11. Lifeisamovie (2019-10-23 17:11.47) aaaaa
Széttört az idő, szétfolyt a fény...:)


10. somliv (2019-09-03 08:57.46) aaaaa
Tímár Péter máig maradandó mozija, eltüntethetetlen filmnyelve miatt. Valaha ő pályája alatt ilyeneket csinált… Csinibaba, Egészséges erotika egyedi ívűnek számító művei mellett. Adott kor érzéseit vegyítve skiccelgette fel a nézőknek. Korszak nézeteinek megragadása, foglyul ejtése, majd annak klipszerű képi bevágásaival nyomot hagyhat bennünk. Villamoson való utazás naplemente beszűrődő fényeire- vizuálisan elkaphatja az egyént, mert ilyeneket rakott bele Tímár. Sárközi Anita- Várj rám szerzeményéről hadd ne beszéljek, elég most az: gyönyörű, a fentebb emlegetett közrejátszás fényében. Politikai viszony ugyancsak megtalálható ebben a filmben, első emelet zenekar szintén szerette dalaiba beleszőni a kor politika hiányosságait vagy éppen kiteljesült viszonyait. V’Moto Rock Moziklip zenéjére csusszan be a kép.. Demjén Ferenc a magyar zenevilág ikonja, legendája volt, talán csak Presser Gábor számított nagyobbnak nála, aki világszínvonalon tartózkodott. Elektronikus zenében zúzta porrá még Jean-Michel Jarret is akkor, netalántán csak a görög származású zenei géniusz Vangelis bizonyult jobbnak. La Baletta No. 2 sistergéstől mentes hangvilága örök, ledönthetetlen minden tekintetben. Katona Klárinak tudjátok ki írta, komponálta nótáinak szövegét ? Sztevanovity Dusán szerb szövegíró és „Pici”- szövegének szépségességére, tartalmára, nyelvezetére érdemes figyelmet szentelni- gondolok itten Klári- Titkaim című lemezére. LGT hangszerelése párját ritkította, visszasírom a 80-as évek hangmérnökeit- megugorhatatlan magasságú lécen dolgoztak anno, mint pl: „Dal a miénk vagy Embertelen dal” - Tökéletes és Kötelező!
R-GOról: Szikora Robi műfajteremtő periódusai megfigyelhetőek a zenész életében, kiváló dobos, cimbalom játékos, gitáros, harmonikás, táncos, fergetegisztikus kongja játéka is volt mindemellett. Koncerten 1998-ban, a Népstadionban csápoló emberek hadára csakúgy pörgette, forgatta a dobverőt, közben fityegett nyakában keresztje(mivel mélyen vallásos ember)„megy a lány” című slágerére, ahol kiénekelte magából azt a mérget, örömöt, dühöt, kisebbségi- ambivalens érzést, ami bántotta lelkét.. Gondolva ezzel alacsony termete, külső adottságaira, amik talán-talán csorbát szenvedtek, de egyedisége, dalainak szövegszerkezete, szíve, szókincse, szövegtartalma, túlcsordult érzelmessége, kémiamentes egyszerűsége valamiféle zsenivé avanzsálhatták őt a magyar könnyűzenei iparban. Afrikából-Egyiptomból másolhatott stílusjegyeket, hangulatot, életérzést, életszemléletet, berögződést; dob, kalapok, aranyszín, arab kendő, napszemüveg, pálmafák, piramis, sivatag, teve, lányok-gidák harmonizált mozgása, ritmusosság, tudod az az eldobom eszemet nevezetű funky-reggae szabadság érzés, különcség érzése- ezek a szerény elemek használatával teremtette meg egyedülálló saját zenekarát-lényét, és ezzel saját műfaját, speciális, instrumentális hangzásvilágát, aminek nagyon vastaggal írt nagybetűs neve: CSIKIDÁM! Az előbb említett szót, akkor használta állítólag életében először, amikor a „Bombázó” című dalát vette fel. Láttam, hallottam koncerten, és bámulatos virtus lakozott ebben a fickóban még 60 éves kora fölött is. Robi tanította meg, hogy: Mindig legyenek titkaid, titkai teszik az embert nagy karakterré – személyiséggé!
Lehet, hogy hosszúra sikeredett a mondandóm, írásom…
Azért köszi, hogy végighallgattál.


9. Quantumleap (2019-05-30 23:41.59) aaaaa
Egész jó, de ami miatt csak 4 csillagot adok, hogy számomra nem teljesen jött át, hogy mi a koncepció. Az elhangzó számok között nem látok semmi összekötő elemet. Most az, hogy a nyolcvanas évek mindennapjaiból mutat dolgokat, szerintem inkább egy utólag ráhúzott tartalomleírás. A tetszetést nálam a retro feeling hozza, de ha a maga idejében látom, valószínű kicsit értetlenkedve fogadom.


8. Find (2018-12-23 10:44.46)  
A Filmarchívum ismét számos filmet tett elérhetővé az ünnepekre. Jól bele is választottam a Moziklipbe. Tímár Pétertől eddig látott filmek inkább tetszettek, mint nem, de mindig maradt bennem valami megütközés. A Moziklip esetében is így volt.
A klipek egymásutánja rendben volt, fel lehetett ülni a vonatra. A dalszövegek is nagy jelentőséggel bírtak, viszont ha rádióban hallgattam volna, nem biztos, hogy ezt a hatást érik el. Kellett hozzá a kép is. minden klip egy üzenetet hordozott magában és együttesen is van mondanivaló. Nem ugyanaz, mintha bekapcsolnánk egy zenei tv-t és hallgatjuk egymás után a számokat. Az ilyen jellegű közlés szokatlan.
Valószínűleg mást jelent nekem, aki nem élt abban a korban, mint annak, aki meg is élte. Azonban van, ami nem változott. A szerelmi csalódások, céltalanság ma is probléma. És vannak, amik már vissza nem térő jelenségek, azonban hatásuk ma is van ránk.
A 80-as évek filmjeit most kezdem felfedezni és számomra az átkos idők valódi elátkozását jelentik. Sötét világképet mutatnak, keseredett szereplőkkel, személyes tragédiákról a kisemberek életéből. Nehéz időknek a háborút mondjuk, de békében is meg lehet dögleni. Bár attól függ, mit értünk béke alatt? Országok közt lehet, hogy volt, az emberekben viszont valószínűleg nem.


7. Emylio (2015-02-11 08:14.08) aaaaa
Ez mi akart lenni?


6. Semprini (2014-05-05 19:21.37) aaaaa
Tímár Péter az egyik kedvenc filmrendezőm. Olyan filmeket köszönhetünk neki, mint a zseniális Egészséges erotika, a burleszkszerű Zimmer Feri, a nosztalgikus Csinibaba, a sorból kicsit kilógó, Mielőtt befejezi röptét a denevér című pszichothriller, vagy a zeneszámok laza füzéréből álló Moziklip. Az utóbbi évtizedben sajnos egyetlen igazán jónak mondható filmet sem készített, és nem tudom, merhetjük-e remélni, hogy valaha még kilábal a gödörből és megint előrukkol valami merészen egyedi, "Tímár Péteres" opusszal. Addig sajnos be kell érnünk a régi filmjeivel, de ezeket akárhányszor újra meg lehet nézni, mindig fedez fel az ember valami újat bennük.
A Moziklip nem játékfilm, hanem mint írtam, videoklipek össze nem függő, laza sorozata, melyet az kapcsol össze, hogy a 80-as évek különböző életérzéseit, helyzeteit mutatják be, Tímár egyéni látásmódján keresztül. Nem vagyok ugyan filmesztéta, de az számomra is nyilvánvaló, hogy ez a film több, mint 18 dal képekben egymás után levetítve. Tímár egy interjúban lakonikusan azt mondta, hogy "ez a film maga a 80-as évek". Aki élt már akkor, annak ismerős lehet sok minden amit a filmen lát, aki meg nem, az megtudhat belőle ezt azt erről a korszakról, mely sokunknak az ifjúságát jelentette.
Maguk a dalok nem a fővonal előadóitól lettek összeszedve, hiszen kimaradt a korszak összes meghatározó rockegyüttese (Omega, Edda, Fonográf, LGT), de a könnyedebb stílus prominens képviselői sem szerepelnek (Neoton, Dolly Roll, R-Go) viszont az újhullámos KFT vezetője, Laár András mindjárt két dallal is szerepel, igaz, egyiket sem híres zenekarával, hanem szólóban (Szerda királynő), illetve a Kamara Rock Trió tagjaként adja elő (Kacsamajom). A V'Moto rock nyitja a sort remek dalával, aztán Komár László következik, aki egy egész életet mutat be 3 percben. Cseh Tamás Munkásszállás című dalát Varga Miklós énekli a Bikini együttes kíséretével, ez lett talán a leghumorosabb klip, melyben több ismert színész is felbukkan. Az egyik személyes kedvencem Sárközi Anita Várj rám című dala, itt sikerült talán legjobban a szöveg, kép és zene egységét megteremteni, de nagyon jópofa Müller Péter Sziámi két száma is (Száz bolha és Mi már leszoktunk róla) vagy a Móricz Mihály-Bródy János szerzőpáros Kornél és Elvira c. dala Ács Enikő előadásában. Az azóta vezető díszlet- és jelmeztervezővé avanzsált Kentaur is hallható Sirálysziget című számával, sokan talán nem is tudják, hogy ő is énekesként kezdte. De a Z'Zi Labor is tiszteletét teszi, ezúttal a Veresegyházi asszonykórus nélkül. Révész Sándor nem az ekkorra már feloszlott Piramis frontembereként, hanem szólóban nyomja, de itt van Katona Klári és Somló Tamás remek duettje, a Boldog dal, amely közben elszakad a film és fél percig a mozigépészt látjuk, amint épp összeragasztja a filmszalagot, majd folytatódik a klip. Ötletes megoldás, de kár volt pont az egyik legjobb számot így kettévágni. Sztevanovity Zorán melankolikus lírája is képviselve van, és külön érdekesség, hogy a leginkább a L'art Pour L'art-ból ismert humorista, Dolák Saly Róbert énekli a záró dalt, amely alatt már a stáblista pereg. (Dolák egyébként két későbbi Tímár-filmben a Csinibabában és a Le a fejjel-ben is felbukkan egy-egy epizódszerepben, mint színész.)
Szóval a képi megoldások ötletesek, a dalok a közepestől a kiválóig terjedő színvonalúak, szinte mindenki találhat köztük néhány kedvére valót, én egyikre sem mondanám, hogy kifejezetten rossz lenne. Maga a film ugyan nem Tímár legjobb munkája, de a TOP5-ben alighanem helye van. Nálam egy jó erős négyes, a dalokat viszont a filmtől függetlenül is néha meghallgatom.
8,5/10


5. Az utolso szamuráj (2012-09-18 16:33.57) aaaaa
Tímár valaha ilyen fontos filmeket készített.
A filmnek ahogy Pisti is leírta,valóban volt íve,gerinc,amire rá lehetett pakolni az izmokat:mégpedig az ember,annak sorsa,élete,néha azon korban,amikor készült a munka-úgy hívták,szocializmus,egypártrendszer,állítólag elmúlt...ezt mondja egy kétharmados többségű egyeduralkodó bűnszervezet...-néha pedig csak úgy,általános értelemben az életről magáról.Nekem Révész dala volt a kedvencem,az az ürge hihetetlen tehetséges volt:és egy férfibőrbe bújtatott Gábor Zsazsa,annyit hisztizett.
Talán annak is érdemes lenne meglesnie,aki e korszak után született.Olyan fura érzésem van,hogy sok mai baj gyökere az átkosban keresendő.


4. PistiQuE?! (2009-08-07 15:08.06) aaaaa
ja és annyit még, hogy a "B-kategóriás előadók" (pl. Komár) dalai is elviselhetőek, illenek a képbe.


3. PistiQuE?! (2009-06-25 09:44.17) aaaaa
A látszattal (random videóklipek egymás után-felszinesség) nagyonis mélyértelmű. Nagyon nagyon mély film, szép íve van: a születéstől egészen a halálg ragad ki pillanatokat, fontos és kevésbé fontosnak vélt momentumokat az ember életéből.



2. Messidor (2009-05-16 23:16.49) aaaaa
Nekem nagyon tetszett igy 20 ev utan is.Jo zenek jo kis tortenetekkel a 80-as evek Budapestjerol.Kar,hogy csak ez az egy film keszult el-szo volt megegyrol anno.


1. MrMojoRisin1 (2009-04-10 10:47.48) aaaaa
Nem volt rossz, bár különösebben nem is mozgatott meg. Tímár a rendelkezésére álló összes lehetőséget kivette a puttonyból, az osztott képernyőn át az effektekig, a különleges kamera beállításokról már nem is beszélve. Ennek köszönhetően ez egy jó stílusgyakorlat volt, viszont én untam. A zenék mind elég melankolikusak, mondhatni alternatívak ez meg engem nem köt le. Mondjuk a Komár Lacis rész tetszett, illetve nosztalgiának sem volt rossz, de nálam csak átlagos.



Kapcsolódó fórumok

VéleményekZsol0, 2023-11-10 19:0413 hsz
KeresemGyorkos, 2010-02-20 17:449 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk