Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-02-27
A majom
Emilia Perez
Riefenstahl
Rokonszenvedés

2025-02-20
A birodalom
Mágikus állatok iskolája - Az Erdő napja
Rosszfiúk: Füllentések és alibik
Szeptember 5.
Szeretetreméltók
Szimat naplója

2025-02-13
A nyár utolsó napja
A tanár, aki a tengert ígérte
Amerika Kapitány - Szép új világ
Bridget Jones: Bolondulásig
Éjféli játszma - Mindörökké démonok
Sünvadászat

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Gyerekjáték (2019) (Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Jeges pokol
- TV2, 22:00
Egy kivételes barát
- Cinemax2, 22:10
Crank 2. - Magasfeszültség
- AMC, 22:50
A bosszú
- Film Café, 22:55
Átjáróház
- RTL Három, 23:00

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
James Hong (96)
Drew Barrymore (50)
Kyle MacLachlan (66)
Thomas Jane (56)
Julie Walters (75)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
2022-es választás
Nulladik nap (sorozat) - Vélemények
Dolgok, amik nagyon idegesítenek
Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg
Így jártam a mostohámmal - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Virradat aaaaa
Ben Affleck aaaaa

 

TMB hozzászólásai

Ugrás TMB adatlapjára

elejére ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 végére

F mint foci - Avagy vélemények a bajnokságokról

2009-10-13 13:13.47
Drukkoljunk a fiúknak! :)


A bukás - Hitler utolsó napjai - Vélemények

2009-10-13 13:05.35
Miért lenne átlátszó? A két m egymás mellett nekem azonnal a milimétert juttatta az eszembe, ahogyan pl. a kg a kilogrammot. 88mm-t nem ismerem, ebben igazad van, de a második világháborús német haditechnikát már jobban, mivel érdekel a téma.


A keresztapa 3. - Vélemények

2009-10-12 18:54.17
Coppolánál semmit nem jelent az, ha rokoni szálak fűznek hozzá egy színészt. Nicholas Cage-nek, aki az unokaöccse, egy régi filmjében 28-szor (ha jól emlékszem) kellett eljátszania egy jelenetet, amiben annyi volt a szerepe, hogy ránézett az órájára, mert Coppola elégedetlen volt vele. Szóval szörnyen bogaras és nehéz ember az öreg, még a rokonaival is. :)


A bukás - Hitler utolsó napjai - Vélemények

2009-10-12 18:45.42
Nekem teljesen egyértelmű volt, hogy honnan vetted a nevedet. Sajnálom, hogy manapság még a szám miatt is magyarázkodni kell, dehát ez van. Sokan egyébként beírják nincknévnek a születési idejüket is fórumokon, szóval ezzel az erővel a '88-as születésűek is megkaphatnák a magukét. :)


HISTORIA

2009-10-12 18:41.55
[link]
Ez is egy vélemény a háborúba való belépésünkről, érdemes elolvasni.


Ki honnan ír...

2009-10-12 18:38.19
Nyíregyháza.


Jellemző mondat, esetleg rövid párbeszéd - melyik filmben hangzott el?

2009-10-11 19:19.49
A francba, ismerem, de nem jut eszembe! Elkezdenek zabálni mindketten! :)


Star Wars III. rész - A sith-ek bosszúja - Vélemények

2009-10-11 19:14.02
Mondjuk ahhoz képest, hogy Yoda minden jedik mestere, nem volt képes felülkerekedni a Császáron, ami azért elég nagy szégyen. Főleg, hogy vele ellentétben Vindunak sikerült.


A szökés (sorozat) - Vélemények

2009-10-11 18:39.20
Igen ezzel én is tisztában vagyok. A történet kedvéért kénytelen voltak az alkotók megváltoztatni pár alapvető részletet. Ettől függetlenül nagyon élvezetes és izgalmas szórakozást nyújt az első évad.


Bujtor István - Vélemények

2009-10-11 18:23.08
Bocsi.
Úgy értem, a négy Ötvös Csöpi filmben volt egy -egy gyerekszereplő partnere. Az érdekelne, hogy vajon azóta mi lett velük, hogy néznek ki most, ilyesmi...
Olvasztó Imrét, a Bakterház Bendegúzát belerakták egy-két éve a Blikk-be, jó volt látni! :)


2009-10-11 17:55.37
Én olyan kíváncsi lennék rá, mi történt azóta az akkori gyerekszereplőkkel. Valaki tud róluk valamit?


Becstelen brigantyk - Vélemények

2009-10-11 01:14.08
LÓFASZT! Te mitől lettél ilyen hülye?!


2009-10-11 00:31.20
Az igen! A németek bizonyos értelemben máig szenvednek a második világháborús szerepük miatt, ha nem vetted volna észre.


F mint foci - Avagy vélemények a bajnokságokról

2009-10-11 00:25.38
Gratulálok az U20-as válogatottnak a fantasztikus sikerükhöz! :)


A hazafi (2000) - Vélemények

2009-10-11 00:15.43
Egy kiváló film egy nemzet születéséről, egy család életén keresztül bemutatva. Már maga a kezdet is ígéretes, amikor megismerjük Benjamin Martint, a sokgyermekes özvegyembert, aki csak a családjának él. Csendes és szerény férfi, pontosan olyan, mint minden olyan ember, akinek sötét múltja van. Mivel tudja, mit jelent a háború, nem is szeretné, ha kitörne, tartsák bár gyávának ezért a fiatal heveskedők. És azután megtörténik...
A háború elér az ő birtokáig is és azután már nincs kibúvó, neki is harcolnia kell. Azerdei mészárlás során tudják meg a fiai, ki is ő valójában és miért nem hallották sohasem beszélni a fiatalkori tetteiről. És igazából ekkor indul be igazán a film.
Tavington karaktere a film másik legfontosabb szereplője. Gibson mellett nagyon nehéz érvényesülni, de Isaacs-nek sikerült a méltó párjává válnia. Az ő szélsőséges kegyetlensége valójában nem is egy embert, hanem a félelmetes Brit Birodalmat jelképezi. Pontosan egyforma mindkettő, csak a cél számít, nem az eszközök, ami a jelmondata is egyben.
A film több részletében is emlékeztet engem A Rettenthetetlenre: Gibson alakja, aki először nem akar harcolni, később mégis rákényszerítik, egy-egy tragédia, ami után mindig eljön a lázadás pillanata". A Rettenthetetlenben ez öncélú bosszú, de itt már túlmutat rajta, egyszerűen nincs más lehetőség a fia megmentésére, mint az erőszak. Mindkettőben van egy jellegzetes, személyes fegyvere, a másfél méteres claymore és a tomahawk, mindkettőt mesterien forgatja. Valamint itt is a lovat kaszálja el az ellenfele alatt, amikor az megtámadja őt.
Nagyon korhűek az egyenruhák és a különböző emberek is és ami nagyon fontos, a katonák harcmodora is. Sokat olvastam már erről a témáról, ami egyszerre mosolykeltő és tragikus. Az értelmetlen szabályok tömkelege, a kőmerevségű drill és vaskemény engedelmesség rengeteg katona életét keserítette meg akkoriban. Mai szemmel nevetséges ez a hadviselési forma, de akkoriban az élet minden területére jellemző volt ez a fajta túlcicomázott sablon. Feltűnő egyenruhák, merev vonalból tüzelés egymásra... A Hazafi módszeresen kifigurázza mindezeket. Gibsonnak enélkül esélye sem lett volna kiszabadítania a fiát, nem volt véletlen, hogy először mindig a tiszteket lövette le. A parancsorientált katonák így összezavarodtak és tanácstalanná váltak. Jellemző volt, hogy még csak fedezéket sem próbáltak keresni a szekér vagy a fák mögött, hanem helyből tüzeltek.
Aki érdekel ez a kissé szokatlan témakör, annak tudom ajánlani Geoffrey Regan könyveit.
A véres jeleneteket szerencsére bőven ellensúlyozzák a humoros részek, pl. a tintás tea, a fiúzsák és különösen Gibson és Tcheky Karyo közös részei nagyon tetszettek.
Viszont a szinkronokkal nem vagyok teljesen kibékülve. Thomas hangja egy kislányénak felel meg, Gabrielé pedig egy siheder srácénak, mindkettő nevetséges. Thomasnak megfelelt volna Gabriel hangja, míg az idősebb fiúhoz Viczián Ottó hangja lett volna a tökéletes.


Kegyenc fegyenc - Vélemények

2009-10-10 23:20.36
Én végig röhögtem rajta! Szuper szórakozás volt! Rob Schneider filmjei közül eddig ez jött be a legjobban. Jópofa,egyszerű és szórakoztató film!


F mint foci - Avagy vélemények a bajnokságokról

2009-10-07 10:03.29
Igen, ez volt az a két hatalmas védés. Nem lenne rossz, ha nálunk játszana! :)


Fórumtagok képei

2009-10-06 19:03.49
Jó, meg van bocsátva. :)


2009-10-06 18:55.04
Azért ritka nagy tahó az, aki azt a klippet csinálta. Könnyűvérű lányok minden suliban vannak, és itt is vannak nehéz szakok.


HISTORIA

2009-10-06 18:37.04
Ma gyászolunk. Viszont nem is erről akartam írni, hanem az események utóhatásairól. Haynau-t elképesztő gyűlölet övezte a kivégzések után, még évekkel később is. Angliában megnézett egy sörgyárat, azonban a munkások felismerték ésjól megverték. Kis híja volt, hogy ott nem maradt.
Azért a kegyetlenségnek ára is szokott lenni. :)


F mint foci - Avagy vélemények a bajnokságokról

2009-10-05 19:22.19
Néztétek már Iker Casillas védéseit a Sevilla elleni meccsen? Az Origo-n fent van. Hát, ha nem a saját szememmel látom, nem hiszem el! :D


Miami Vice (2006) - Vélemények

2009-10-05 19:12.05
Edward James Olmos arca ugyanilyen kifejező volt a sorozatban. Castillo hadnagynak nincsenek érzelmei. :)


A szökés (sorozat) - Vélemények

2009-10-05 18:04.52
Igen,úgy néz ki. Bár amit eddig mutattak belőle, az alapján semmivel sem jobb, mint a tábornok.


Az igazságosztó (sorozat) - Vélemények

2009-10-01 20:56.10
Vagyis nem a vásznon, hanem a képernyőn, mert TV-sorozat. :)


2009-10-01 20:55.13
Nekem jóval több, mint átlagos. Nagyon szeretem, talán azért is, mert azt látjuk megvalósulni a vásznon, amire titkon mindannyian vágyunk


Schindler listája - Vélemények

2009-10-01 20:45.18
Elsősorban a fizikai törvényszerűségek miatt, de ezt már sokan felvetették. Olvastam egy interjút Fred Leuchter amerikai szakértővel, aki a gázkamrák
specialistája. Ő elmondta, milyen követelményeknek kell megfelelnie egy gázkamrának és szerinte az auschwitzi létesítmények nem alkalmasak erre. Az USA-ban alkalmaztak régebben gázt, elvétve ma is, de nagyon utálják, mert kétélű fegyver.Miután a cián végzett az elítélttel, még kb. 15 percet várnak, azután kiszellőztetik a kamrát.Majd védőöltözékben belép két ember és ammóniát szórnak szét, majd az elítélt testébe is bejuttatják,mert a belélegzett ciángáz továbbra is életveszélyes. Maga a kamra is egy henger alakú, tökéletesen zárt acélfülke, amit rendszeresen ellenőrizni kell a biztonság érdekében. Szóval a gáz életveszélyes és rendkívül nehezen kezelhető a használója számára is. Több ezer ember esetében pedig szerintem kizárt pont ezért. A kanadások, vagyis a rakodók nem úszták volna meg élve szerintem. Amennyiben a tömeges népirtás a cél,akkor sokkal biztonságosabb lett volna, ha inkább barakktáborokat építenek lakatlan területekre és a Luftwaffe gyújtóbombákat dob rájuk.Így eltüntetik a nyomokat és nincs meg az a pszichés nyomás sem, ami a megsemmisítőosztagok tagjaira nehezedett.


A fekete város - Vélemények

2009-10-01 19:45.15
Nagyon príma kis film! Kiskorom óta szeretem a történelmet és minden fimnek örülök, ami betekintést nyújt ebbe a korba. Görgeyt nagyon sajnáltam a végén, de ugyanúgy Fabríciust és Görgey lányát is. Hatalmas csattanó volt!


Schindler listája - Vélemények

2009-10-01 19:41.29
Nézd! Megfigyeltem, hogy manapság a Holocaust minden egyes részét szentírásként kell kezelni, különben az ember megnézheti magát. Én a magam részéről kételkedem bizonyos részeiben, de nem az egészben. A táborok, a deportálások, az Einsatzgruppék és a rendkívül rossz körülmények miatti magas elhalálozási arányokat tényként ismerem el. Kétségeim az áldozatok száma és a gáz nagyüzemi méretekben történő felhasználása iránt vannak. Elítélem a tragédia üzleti és politikai célokra történő felhasználását.Röviden ennyi.


2009-10-01 19:28.22
Három fő részből állt, Auschwitz I., Auschwitz II. Birkenau és Auschwitz III. Buna. Ez utóbbi üzemekből állt, ahol a rabok kényszermunkát végeztek.
Magáról a Holocaust-ról azt gondolom, hogy a téma iránt érdeklődő minden embert megillet a részletek objektív megismerésének és az elfogulatlan állásfoglalásnak a joga.


Arnold Schwarzenegger - Mi a kedvenc filmed, amiben ő szerepel?

2009-10-01 19:18.30
1. Terminátor
2. Ragadozó
3.Terminátor 2.

Továbbá nagyon szeretem még tőle a Kommandó-t, a Piszkos Alku-t, a Végképp Eltörölni-t és a Két Tűz Között-et is.


elejére ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk