Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-02-06
A szerelem fáj
Áradás
Emma és a halálfejes lepke
Emmanuelle
Jelenlét
Limonov, a ballada
Minden, ami fénynek tűnik
Sehol se otthon

2025-01-30
A szent füge magja
Dahomey - Kik vagyunk?
Élőhalottak!
Jókislány
Társ

2025-01-23
A brutalista
A vörös sziget
Éretlenségi
Paddington Peruban
Szicíliai randevú

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Mosolyogj 2. *Import - Angol hanggal, és angol felirattal* (Blu-ray)
Háromezer év vágyakozás (Blu-ray)
Életem fénye (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Az apokalipszis angyalai - Bíbor folyók 2.
- Film Café, 22:25
Szerelem és más drogok
- SuperTV2, 22:30
Szerelem és egyéb katasztrófák
- Mozi Klub, 22:40
Run Rabbit Run
- Filmbox Premium, 22:45
Fogságban
- RTL Három, 23:25

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Stephen McHattie (78)
Blythe Danner (82)
Nathan Lane (69)
Warwick Davis (55)
Isla Fisher (49)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Három betű - egy mondat
Szólánc melléknevekkel
Mit hallgatsz most?
Szólánc igékkel
Szólánc-angol szavakkal

További fórumok

Utoljára értékeltétek
A kaszkadőr aaaaa
Steve James aaaaa

 

Fórum - Gettó milliomos - Vélemények (25. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

elejére ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 végére
141. Krisz papa (2009-02-22 17:23.41) aaaaa
Szerintem ez a film társadalmi, politikai kritika egy szerelem történetébe zárva, egy élet alakulása a mai Indiában annak minden buktatóival, lehetőségeivel együtt! Nagyon jól játszanak a színészek, egy nagyon minőségi alakítást nyújtottak, maga a film elkészítése is elsőosztályú! Érdemes odafigyelni az indiai filmművészetre, nagy lehetőségeket rejt! Annyira bele tudtam élni magamat a filmbe, hogy kivételesen a happy end-ért szorítottam, azért hogy végre történjen velük valami pozitív, mert az eddigi életük tele volt kilátástalan próbálkozással, reménytelenséggel! Olyan feszült hangvételű volt a történet, hogy szinte biztosra vettem, hogy történik valami, vártam ki fog felbukkani! Megkönnyebülés csak a legvégére adatik meg, és talán ezért olyan hatalmas az alkotás, így az ottani bizonytalanság is átjött a filmen! Bocs, hogy több részletben írtam, de éppen utazom, és mobilon nyomom!


140. Krisz papa (2009-02-22 16:53.51) aaaaa
Tetszik, hogy a filmet dupla keretbe foglalták, a játék, és a hozzá kapcsolódó magyarázat keretébe! Beletekinthetünk az ottani kegyetlen világba, mely megköveteli, hogy állandó készenlétben legyen az ember, és állandó gyanakvással tekintsen minden új lehetőségre!



139. Krisz papa (2009-02-22 16:45.21) aaaaa
Csodálkoztam, vagy nem, hogy a rendező Danny Boyle! Kezd komolyodni, és látom a fejlődést (igaz az első filmje is tetszett Sekély sírhant)! Azt gondolnánk, hogy a mai civilizált világban kezdenek eltünni az ilyen nyomornegyedek, az embereket alapvető jogaikban nem sértik meg, nincsenek kitéve ilyen szintű megaláztatásnak, és nem ennyire nyílt az anarchia! Megnézünk egy filmet és rádöbbenünk mennyire szerencsések vagyunk, mennyire kis gondjaink vannak, az ő életükben bekövetkező sorozatos katasztrófák tükrében! India sokat változott az elmúlt évek során, egyrészt bele sem merek gondolni mi lehetett ott régebben, másrészt új problémák lettek meghatározóak ebben az ősi országban! Mikor a gyerekek fürődtek a folyókban, csatornákban állandóan az járt az eszemben, hogy mennyire szennyezett az indiai nagyvárosok vizei, és, hogy ilyen vizekben kénytelenek fűrdeni, mosni!


138. Mesike0701 (2009-02-22 16:33.19)  
Most már csak órák kérdése és kiderül, hogy ki miért kap Oscart. Egész jó kis filmek születtek.


137. Vato loco (2009-02-22 13:48.27) aaaaa
Nagyon jó film! A történet szépen fel lett építve, jó rendezés valóban, semmi kétség! Csodálatos helyszínek, és nem csodálatosak, de nagyon látványosak viszont. Színészi alakítás kitűnő, és hozzá teszem, egy ismert színész nem volt a filmben, legalábbis hollywood-i, azt hogy bollywood-ban ők mennyire híresek nem tudom, de ha eddig nem voltak azok, akkor most egy csapásra azok lettek. A zene pedig nagyon jó volt, alapból szeretem az indiai zenét, ez még kicsit fel is volt pörgetve néhány számban, szerintem jól eltalálták.
A Benjamin Buttonnak nagyon kemény ellenfele lesz a mai estén, Golden Globe-on meg is verte ugye, nagyon valószínű, hogy ez most is így lesz, legalábbis legjobb film kategóriában. Legjobb rendezésben nem vagyok biztos, ott elég kiegyenlített a harc. Adaptált forg.könyv szintén. Operatőrt nem fogja megkapni, viszont filmzenéért eléggé valószínű, iletve filmdalért is. Vágás nem lesz az övé, vmint a hang se. Hangeffektus vágás valószínűtlen. Így tehát maximum 5-6 oscart tudok elképzelni neki, legjobb esetben.


136. Gabi91 (2009-02-21 21:35.10) aaaaa
Istenem, Oscart neki! érdekelt a történet, bár én is azt hittem, h a történet azután fog játszódni, miután megnyerte a játékot, de kellemes meglepetés volt, hogy nem és hihetetlenül eltalált az, ahogy felépíti az egészet, a kérdéseken keresztül bemutatja az életét. Úgy jó ahogy van.


135. Corleone77 (2009-02-21 21:25.16) aaaaa
Akinek tetszett, az nézze meg az Amalt is! Hasonló témájú, más jellegű film, de - a mesétől eltekintve - hasonlóan hiteles.


134. DavidVilla (2009-02-21 21:16.34) aaaaa
Akkor jó egy filmet megnézni,ha teljesen mást kapsz,mint amire vártál.Ennek ugy ültem neki,hogy biztos egy reménytelen szerelmes történet lesz, majd a gyerek a végén megnyeri a Milliomost,és minden fasza.Ehelyett egy olyan erős mozit láttam,amilyet nagyon ritkán, talán az Isten városánál éreztem utoljára ilyet. A kezdés hihetetlen erős, és ilyenkor általában lelankad egy film, de ez végig érdekfeszitő. Oscart neki.


133. Corleone77 (2009-02-21 20:20.54) aaaaa
Egy szórakoztató mese, mégis hiteles kép Indiáról.
A koldusmaffia, a nyomornegyedek, a rendőri gyakorlat, hogy kínvallatják a gyanúsítottakat... mind igaz.
Gyönyörűen fényképezett film, és végre olyan, ami nem nyálasan, bollywoodi stílusban mutatja a dolgokat.
A végén jól kifigurázták azért Bollywoodot:)
Nekem furcsa, hogy témájában, karaktereiben ennyire hasonlít a másik indiai témájú (kanadai) filmhez, az Amalhoz. Egyébként az is megérdemelné az Oscart, legalább ennyire, de valahogy mégsincs körülötte ekkora hírverés.


132. Sziszydia (2009-02-21 20:03.13) aaaaa
Szerintem is ővé az Oscar, hiába nyer nálam egy fél fejjel a Benjamin. Az előzmények alapján, "sajna" ő nyer! Bár ő is megérdemli!


131. Judn (2009-02-21 19:43.17) aaaaa
Remélem megnyeri az Oscart!!!Megérdemli!! Fantasztikus, lehengerlő, izgalmas, romantikus, túl "életszagú". A Krrish után igazi döbbenet indiából.


130. Lili11 (2009-02-21 18:12.13) aaaaa
Danny Boyle ismét bebizonyította, hogy nem kispályás! Hogy ez hogy jutott eszébe egyáltalán, mármint a film témája, nekem már az is fantasztikus. Annyira nem mindennapi. Persze az igazán fantasztikus az, ahogy megcsinálta. Ha nekem azt mondják, na itt egy egy film az indiai utcagyerekekek életéről, biztos nem ilyenre gondoltam volna. Féltem volna megnézni, biztos fájni fog... De itt mintha a gyerekek szemszögéből látnánk mindent, akik nem a szomorú sorsukon busonganak, csak egyszerűen készpénznek veszik, és próbálnak túlélni, és ettől roppant talpraesettek lesznek, és ez megkönnyíti a néző dolgát. Danny Boyle könnyeddé tudta varázsolni ezt a súlyos támát. Különleges, néhol picit groteszkbe hajló, fájdalmas és mégis könnyed-na ezt összehozni, az a művészet! Az emlékképek következetesen ferdén vannak fényképezve, és tele vannak színekkel, a kamera folyton mozog, ezektől olyan lebegő lesz minden. És tele van csemegékkel, amik persze a szemnek szólnak. Pl. mikor a vonaton utazik a két testvér, és egy kismajom társaságában ülnek a nyitott vonatajtóban. 3-4 mp csak, de csodálatos kép. S erre rímel, mikor felnőttként ülnek az épület tetején, alattuk a nagy város, egész más arányok, de mégis ugyanaz. Meg amikor a lánnyal végre átölelhetik egymást, és a fiú először a forradást csókolja meg a lány arcán, hát az szívszorító. Hát ezekért is érdemes nézni.
A szereplők egytől egyik tökéletesek. A főszereplő azokkal a szép nagy őszinte szemeivel, szinte beszél a mimikájával, fantasztikusat alakít, a rendőr, aki a szemünk láttára változik emberré, a műsorvezető, aki nem bírja megbocsátani saját gyerekkorát... na és a gyerekek! Danny Boyle nagyon tud a gyerekekkel üzenni, ezt már a Milliókban is megmutatta, pedig az semmi volt ehhez képest.
A zenék pont jókor voltak jó helyen.
Rendkívül hangulatos film ez, és a végén az a bolivúdos tánci-tánci sztem csak hab a torta tetején.


129. Charlie Lee (2009-02-21 13:48.01) aaaaa
Annyira dícséritek ezt a filmet,hogy már félek megnézni.Tartok tőle,úgy járnék vele,mint ahogyan a Babellel.Ami hatalmas csalódás volt számomra.


128. KicsiRéka (2009-02-20 23:25.18) aaaaa - (válasz Aniqo 127. hozzászólására)
A végén a zene és a tánc a "Bollywood-i" filmek kihagyhatatlan mozzanata, gondolom ezért is volt helye ebben a filmben is.


127. Aniqo (2009-02-20 23:20.07) aaaaa
Nagyon érdekes, jól "meg van csinálva". Végig fenn tudja tartani a feszültséget, soha nem lehetsz biztos, hogy adott pillanatban a "jó" kerül ki győztesen. Kicsit sok volt benne a brutalitás. Persze a végén, mint a népmesében... :)

Egyedül a zárójelenet nem tetszett, mert abszolút nem illett a filmhez a tömeg vidám dala és tánca a peronon, nem kapcsolódott a történethez, sem a film hangulatához.


126. Ottóó (2009-02-20 21:26.40) aaaaa - (válasz Noel 125. hozzászólására)
Igen,ő miatta csinálta,de akkor sem tartom túl életszerűnek az utolsó kérdést,valamint a válasznak körülményeit. Azt hiszem úgy sem tudjuk meggyőzni egymást.:)
A lényeg,hogy összességében mindkettőnknek elnyerte a tetszését ez a film.


125. Noel (2009-02-20 18:16.44) aaaaa - (válasz Ottóó 124. hozzászólására)
Persze, én tuti magam alá csokiztam volna,de a csávó csak Latika miatt csinálta az egészet, nem a zsé miatt!!


124. Ottóó (2009-02-19 21:36.53) aaaaa - (válasz Noel 122. hozzászólására)
Azért gondold magad a srác helyébe. Ha ennyi pénzről lenne szó,akkor nem lennél ilyen laza,hidd el.


123. Noel (2009-02-19 21:22.36) aaaaa
Azért van előnyben ez a film a többi nevezett filmel ,mert ugyan vannak kissebb hibák benne de összeségében jól sikerült .
A zene ,a vágás ,és nem utolsósorban a gyerekszinészek fantasztikusak voltak.


122. Noel (2009-02-19 21:17.54) aaaaa - (válasz Ottóó 121. hozzászólására)
Csak azért bökte rá lazán ,mert fingja sem volt róla , és már mindegy volt a nyeremény is ,övé lett a bige :))


121. Ottóó (2009-02-19 16:42.36) aaaaa
Nem lennék meglepve,ha ez a film lenne a befutó az idei Oscar gálán. Szinte tökéletes film,és szinte mindvégig életszerű. A végén vannak dolgok,amikkel nem vagyok teljesen kibékülve,de azokról majd csak később. Kifejezetten jót tett ennek s filmnek,hogy (számomra legalábbis) ismeretlen színészek játszottak,és nem is rosszul. Egész jó a zene. A történet kiváló,és annak vászonra vitele,a megvalósítás is nagyszerűen sikerült. Helyenként azért kiszámítható,de mindvégig lekötött. Összességében egy nagyon jó élmény volt megnézni.

Spoiler:
Már említettem,hogy a vége nem lett teljesen jó. Egyrészt az utolsó kérdést túl könnyűnek vélem,nem hinném,hogy ennyi pénzért egy ilyn kaliberű kérdést tennének fel. Valamint az sem volt valami életszerű,hogy csak ilyen lazán ráböki a helyes választ. Na mindegy,egyébként kifejezetten örülök neki,hogy a vége tökéletes happy end lett. Azt gondoltam,hogy sokkal drámaibb lesz,de jót tett az érzékeny lelkemnek ez a megoldás...:)


120. Martins (2009-02-17 21:38.07) aaaaa - (válasz Mesike0701 118. hozzászólására)
Ez jobb film, ki ne hagyd! Antidepresszáns, feelgood, szép film!


119. Mrspock (2009-02-17 20:32.53)  
Nemfogsz csalódni!Nekem sokkal jobban tetszett!Maga a környezet a történet,meg egy kicsit nem "euroamerikai"!Remélem ez fogja nyerni az oscart!
Én a Gomb úrral voltam így,hogy nem éreztem a pluszt!Hiába volt fordított életpálya.


118. Mesike0701 (2009-02-17 19:52.26)  
Én még nem láttam a filmet,de nagyon kíváncsi vagyok rá. A Benjamin Button különös élete nagyon tetszett. Remélem ebben sem csalódom.


117. Supiman (2009-02-17 17:43.07) aaaaa
Ez fogja vinni az Osrart, nagyon odaver! Bár a Button, meg a Reader is szinte ugyanez. Szal, egymás után megnézve őket, éeződik, hogy kicsit egy kaptafára csinálták őket. Mind egy egész élettörténetet mesél el, kapcsolat, stb...
De ez a legjobb a három közül.


116. Bendeguz76 (2009-02-15 10:53.58) aaaaa - (válasz Ádika86 104. hozzászólására)
nekem viszont pont ugy jött le,hogy a választ nem is tudta csak rádobta az a A-ra mert már mindegy volt neki.szerelme biztonságban.


115. Con Carne (2009-02-14 00:57.19)  
Talán túl nagy elvárásokkal ültem le megnézni a filmet a sok díj és kritikák után. A film maga jó 85%ot adok rá, de nem értem, hogy miért mindenhol ez lett a befutó, és hogy miért ez a legnagyobb Oscar esélyes film. Lehet, hogy megérdemli, de nem érzem benne azt a pluszt, amit a Benjamin Buttonben tapasztaltam, azt ami az utóbbi filmet felejthetetlenné, sőt klasszikussá fogja tenni.


114. Zajecka (2009-02-13 10:15.53) aaaaa
nagyon nagyon nagyon nagyon várom már.



113. 888 (2009-02-11 23:01.47) aaaaa
Most néztem meg!Nem birtam megvárni még kijön szinkronba!És nem csalodtam a filmbe!Nem sok film tud mostanság sok pluszt adni de ez a film valami HIETETLEN!Ez a film tarolni fog mindenhol!Díjazásokban a mozikban a dvd-ben mindenhol!Fantasztikus a film!Egyszerüen nem tudom leírni ill megfogalmazni amit érzek és az élményt amit adot a film!Remélem a szinkront nem rontják el!10/10


112. Betegesh (2009-02-11 17:47.56) aaaaa - (válasz Sziszydia 111. hozzászólására)
ált. rengetegszer fakadnak dalra-táncra (táncdalra, hehe) egy indiai filmben, boyle ezt akarta beépíteni. (már persze az ő nem-indiai filmjébe)


elejére ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 végére

Kapcsolódó fórumok

VéleményekMclane 2, 2024-07-06 16:07861 hsz
Mikor fordítják le magyarra a filmet?Interaktiv00, 2010-03-19 19:2216 hsz
KérdésekG-ergo, 2009-06-17 22:3122 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk