Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-02-27
A majom
Emilia Perez
Riefenstahl
Rokonszenvedés

2025-02-20
A birodalom
Mágikus állatok iskolája - Az Erdő napja
Rosszfiúk: Füllentések és alibik
Szeptember 5.
Szeretetreméltók
Szimat naplója

2025-02-13
A nyár utolsó napja
A tanár, aki a tengert ígérte
Amerika Kapitány - Szép új világ
Bridget Jones: Bolondulásig
Éjféli játszma - Mindörökké démonok
Sünvadászat

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Gyerekjáték (2019) (Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Pókerarc
- Filmbox Premium, 15:05
Francia csók
- Paramount Network, 15:10
Csatahajó
- Mozi+, 16:00
Beugró a Paradicsomba
- HBO2, 16:05
Hart háborúja
- Film Café, 16:05

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
James Hong (96)
Drew Barrymore (50)
Kyle MacLachlan (66)
Thomas Jane (56)
Julie Walters (75)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Puzsér Róbert - Vélemények
Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg
Majdnem terhes - Vélemények
F mint foci - Avagy vélemények a bajnokságokról
Donald Trump - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Nők, ha futnak aaaaa
Ondrej Vetchy aaaaa

 

Fórum - Battle Royale - Vélemények (6. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

1 2 3 4 5 6 7 8
62. Carreylove (2008-06-01 22:22.41)   - (válasz Kisrenoir 55. hozzászólására)
nagyon sokat néztem eredeti hanggal, mert a magyar nagyon nem tetszett. tök jó a japán nyelv:)


61. Carreylove (2008-06-01 22:17.46)  
engem érdekel!!! :)



60. Andro (2008-05-27 12:48.58) aaaaa
Annyit még elmondanék, hogy ugyebár 15 évesekről van szó. Ez Japánban annyit tesz, hogy ők alsó-gimnazisták, tehát végzősök. A japán iskolarendszer ugyanis más mint a miénk.
7-12 éves kor: általános iskola.
13-15 éves kor: alsó-gimnázium
16-18 éves kor: felső-gimnázium (nem kötelező).

Csak gondoltam hátha valakit érdekel. XDDD


59. Andro (2008-05-27 12:46.40) aaaaa - (válasz Byrnes 56. hozzászólására)
A filmben nem térnek ki nagyon rá, hogy a játék nyilvános, a könyvben viszont bár elvileg mindenki tudja hogy van, hiszen a résztvevőkre szavazni is lehet, de nem beszélnek róla. Igazából a döbbenet annak az oka, hogy mindig osztálykirándulásnak álcázzák és sosem mondják meg előre, melyik iskola melyik osztálya a szerencsés. Naná, hiszen akkor a kölykök fognák magukat és elmenekülnének. Ezért érte őket sokként hogy bennevannak a "Játékban".


58. Carreylove (2008-05-16 15:39.18)   - (válasz Kisrenoir 55. hozzászólására)
igazad van viszont abban, hogy előbb kell megnézni a filmet, mint a könyvet. tényleg nagyon zavart a sok kihagyás, és sűrítés:)


57. Carreylove (2008-05-16 15:38.14)  
én először könyvben olvastam. igazából nem akartam elolvasni, de apa azzal cukkolt, hogy azlrt, ert félek... úgyhogy elolvastam. nekem kicsit durva (dehát RÓLAM van szó... már egy kés látványától is kiráz a hideg), de azért nagyon tetszett... és aztán megtudtam, hogy van filmben is. azonnal meg akartam nézni!:) és filmben is nagyon tetszett, nagyon sokat néztem egy időben:) a magyar szinkron szerintem rettenetes, úgyhogy japánul néztem felirattal:P


56. Byrnes (2008-05-16 13:53.02) aaaaa
Huhhh, hát félelmetesen különleges alkotásokat tud lerakni az asztalra az ázsiai filmgyártás! Csodálkozom magamon, hogy mennyire bele tudott vonni a történetbe a rendező, ugyanis alapból nem bírom a gyerekek öldöklésével kapcsolatos témákat, iszonyúan meg tud viselni. Kinji Fukasaku azonban olyan ügyesen tálalta ezt a dolgot, hogy nem tudtam teret adni háborgó lelkemnek, és képtelen voltam kikapcsolni a lejátszót a film elején, egyszerűen végig kellett néznem. A brutalitás, a kegyetlen gyilkolás ezúttal szükségesnek bizonyult a mondanivaló kifejezésére. Azon gondolkodtam, vajon mennyit tesz hozzá az egész feelinghez a japán kultúra, és vajon hogyan nézne ki mindez európai, esetleg amerikai változatban. Valószínűleg sokkal üresebb lenne... Nagyon örülök az előttem szóló hozzászólásának, ugyanis pont erre a magyarázatra volt szükségem, hogy minden teljes és kerek legyen számomra. Nem olvastam a könyvet, és bár anélkül is le vagyok nyűgözve, de mégis egy kissé sántított nekem, hogy a film a történetet egy valóságosnak tűnő, esetleg egy hamarosan megvalósuló társadalmi rendszerbe helyezi, ezek a történések tényleg sokkal inkább beleillőek egy alternativ világba. És még valamit nem egészen értettem, gondolom a könyv ezt is másképp oldja meg: ha eleve a média akkora nyilvánosságot adott a Battle Royalnak (ugyebár kamerák rohannak a győztest bemutatni), akkor hogy van az, hogy ez a gyerekcsoport semmit sem tud a játékról, értetlenül fogadják, hogy mi is történik velük? Talán én vagyok túl szőrszálhasogató, vagy csak figyelmetlenül néztem eme remekművet, majd legfeljebb megkapom érte a fejmosást. :) Lényeg a lényeg, mindenképpen megtekintendő alkotás!


55. Kisrenoir (2008-05-04 12:44.07) aaaaa
Lehet hogy későn kapcsolódok be a vitába, de lenne néhány gondolatom a témában:

Mindenkinek azt ajánlanám, hogy először a filmet kell megnézni, és utánna olvasni el a könyvet, majd ismét megnézni a filmet, így lesz teljes az élmény!
Ha ugyanis először a könyvet olvasod el,(ami zseniális, magával ragadó,stb...) a film változtatásai zavarónak tűnhetnek, az erőteljes sűrítés miatti sok kihagyott résszel, az esemégyek időrendi sorrendjének felcserélésével,stb.
Szűz szemmel nézve a film tökéletes, ami kérdés pedig megválaszolatlanul marad utánna a nézőben, arra a könyv mind megfelel. És pont a változtatások, kihagyások miatt tartogat a könyv még rengeteg izgalmat a film megtekintése után is, mert máshogy történnek az események, küzdelmek (főleg a végkifejlet) a könyvben, mint ahogy a filmben láttuk.

A legfontosabb változtatás, és ezt senki sem említette meg előttem, az a történet társadalmi hátterét érinti:

A könyvben egy olyan alternatív Japán birodalom szerepel, amelyben Orwell 1984-ét idéző elnyomó diktatúra működik már vagy hetven éve, és a Battle Royale - program évtizedek óta folyik, minden évben harmadikos (15-éves) diákok ezreit küldve a halálba,ugyanis a versenyt minden tartományban megtartják, titkosan, csak ha végetért, akkor hozva nyilvánosságra a helyszínt, a résztvevők neveit.

Ezzel szemben a film az általunk is ismert társadalmi felépítésből, demokráciából indít, néhány magyarázó felirattal jellemzve az egyre növekvő gondokat (munkanélküliség, fiatalkorú bűnözés). És megtudjuk, hogy ezekre a gondokra válaszul találták ki az ország vezetői a B.R. törvényt, hogy egy osztálynyi diákot öldöklésre kényszerítenek.
Nos ez így kissé hihetelennek tűnik, a film társadalomképébe ilyesmi egyszerűen nem passzol bele! (képzeljük el, hogy nálunk, vagy nyugat-európa bármely más államában hasonlót csinálnának, mekkora össznépi felzúdulás lenne belőle!)
A könyv által megrajzolt diktatúra világába viszont ez belefér, oda, ahol a rendszert nyilvánosan szidó állampolgárt a rendőr statáriális módon a helyszínen lelőheti, és ahol a "kiválasztott" gyermekeik sorsába bele törődni nem tudó, az ellen tiltakozó szülők is golyót kapnak a fejükbe.
Megértem, hogy a társadalmi háttér bővebb bemutatása elvonta volna a figyelmet és a filmidőt a játékról, de ezzel a történet teljes háttér-mondinavalója is kicserélődött: ami az eredetiben a diktatúra elnyomása elleni lázadás volt, az a filmben a gyerekek és felnőttek szembefordulására, szembenállására változott.(Ezt erősíti az is, hogy a tanár, aki a könyvben csak az elején, és a végén tűnt fel személyesen, a történet nagyját átengedve az egymást öldöklő gyerekeknek, a filmben sokkal nagyobb szerepet kapott, több ponton kötődve a diákjaihoz.)

A film előnyei :
- A nagyon jó zene (több helyütt klasszikus zenei részletek, amik fajsújt adnak az eseményeknek)
- A japán beszéd (szigorúan csak eredeti hanggal nézendő!!), ami különleges csengésével pluszt ad a történethez
- Az akciójelenetek (a lövöldözések megfilmesítve hatásosabbak, mint leírva)
- A bemondó kiscsaj a videón, ahogy a szabályokat ismerteti (ez az elem a könyvből teljesen hiányzik): Egyszerűen remek, a kinézete, a gesztusai, hanglejtése mind telitalálat!
- Takeshi Kitano színészi jelenléte, ami sokat dob a filmen

A könyv előnyei:
- Alaposabb, minden részletre hihető magyarázatot kapunk
- Jobban megismerjük a szereplők jellemét, motivációit, ezáltal a mellékszereplőkkel is könnyebb azonosulni
- Jobban belelátunk az osztályközösség belső kapcsolatrendszerébe, tudjuk ki kit szeret vagy utál, (nem csak egy csapat riadt gyereket látunk, mind a film elején)
- A szereplők halála sokkal drámaibb, átélhetőbb a könyvben, ahol egyesek oldalakon át haldokolnak, megosztva velünk utolsó gondolataikat, mindebből a filmen csak annyi látszik hogy : "bumm, bumm, ..ááááá..." - és már jön is az újabb jelenet.
- Terjedelménél fogva tovább lehetünk a történet hatása alatt


54. Andro (2008-04-19 13:02.39) aaaaa - (válasz Hopkins 49. hozzászólására)
Hát a könyvet ajánlom, több minden kiderül belőle, többek között hogy miért is van a "Játék" na és hogy ki kivel milyen kapcsolatban van, mi történt vele a múltban amiért olyan lett amilyen, stb.

A katonákat meg nem tudnád megtámadni, mivel ahogy belépsz az iskola területére (akárcsak az ajtón lépsz be) a nyakörv BUMM és felrobban a fejeddel együtt. Akkor meg nem sokat tehetsz. Shuya-ék is úgy menekülnek meg hogy Kawada leveszi rőluk a nyakörvet a könyvben (na jó, egy kis csellel).


53. Andro (2008-04-19 13:00.14) aaaaa - (válasz Az utolso szamuráj 50. hozzászólására)
Na igen, én valszeg akit lehet megölnék, vagy ha nem várnék míg csak ketten maradunk valakivel és addig bújkálnék. Az ember sok mindenre képes a túlélésért. És vészhelyzetben nem tudhatod mit fogsz csinálni, de feladni soha!


52. Az utolso szamuráj (2008-04-16 13:26.03) aaaaa - (válasz Hopkins 51. hozzászólására)
Úgy legyen)


51. Hopkins (2008-04-16 12:53.23) aaaaa - (válasz Az utolso szamuráj 50. hozzászólására)
Ezért írtam hogy nyilván más ezen elgondolkodni mint belekerülni egy ilyen helyzetbe. Nyilván fogalmam sincs mit tennék hasonló esetben. Valószínűleg kétségbeesnék, de hogy mit tennék...Remélem soha nem kerülök arra a szigetre és nem derül ki. ;)


50. Az utolso szamuráj (2008-04-16 12:41.16) aaaaa - (válasz Hopkins 49. hozzászólására)
Mondod ezt most kényelmes karosszékből,lenyugodva,tele pocival egy többé-kevésbé kiszámitható nappal előtted...a civilizáltság nem több váratlan események bekövetkezésekor ,mint egy másodpercek allatt lehámló réteg.


49. Hopkins (2008-04-16 12:28.05) aaaaa - (válasz Andro 48. hozzászólására)
Legfőképp az volt a problémám a filmmel hogy szerintem életszerűtlen. Nem csak egy-két jelenet, de az alapszituáció is. Jó-jó, mocskos a világ, a történelem során számos gusztustalanság történt, de nekem ez a sztori akkor is nagyon utópisztikus. A könyv megvan, lehet egyszer el is fogom olvasni. Bele tudtam magam élni a fimben, és tényleg elég dúrva lenne ha én kerülnék ilyen helyzetbe. Elgondolkodtam rajta hogy vajon én mit tettem volna ha a szigetre kerülök. (Bár nyilván más elgondolni mind ténylegesen ilyen szituációba kerülni) Arra jutottam hogy valószínűleg semmilyen szituációban nem tudnék arra vetemedni hogy a barátaimat, de úgy általában bárkit megöljek. Az öngyilkossághoz nem lenne elég lelki erőm, szóval mindegy-mindegy alapon én valszeg a katonák ellen fordultam volna. Inkább ők öljenek meg mint egy "barátom". (Azért írtam ezt idézőjelben mert szvsz vki csak azért nem öl meg vki-t akit barátjának tekint mert nincs más választása. Akkor már inkább magamat végzem ki)


48. Andro (2008-04-14 13:35.28) aaaaa - (válasz Hopkins 42. hozzászólására)
Akkor olvasd el a könyvet is. Bár ha így leírod a filmet, akkor nem érdemes, hiszen úgysem tetszik. Ez nem kritika volt, csak szerintem nagyon leírod mert nem érted, nem gondolkodsz el rajta, te mit tennél ha veled vagy mondjuk a tesóddal történne ilyesmi.

Sajnos amik a filmben és könyvben vannak bár fikciók, de jól mutatják a történelem szörnyűségeit. A történelem meg mint tudjuk, ismétli önmagát.


47. Andro (2008-04-14 13:33.41) aaaaa - (válasz Az utolso szamuráj 44. hozzászólására)
Bár fikció, jól tükrözi a mai világ borzalmait. Egyszerre szórakoztat, elborzaszt és elgondolkodtat, vajon mi mit tennénk hasonló helyzetben (belegondolva egy diák és szülő helyzetébe is).


46. Andro (2008-04-14 13:32.30) aaaaa - (válasz Detó 43. hozzászólására)
A lényeg az hogy azért diákokat küldenek, hogy csak a legjobb élje túl, mert belőle tökéletes embert lehet faragni. Hát Shuya és Noriko nem éppen a kormány elgondolása szerint játszottak és a lázadókat meg kell ölni.


45. Detó (2008-04-13 18:57.46) aaaaa
Igazad van, ezeken nem is gondolkodtam pedig tanultam róluk és el is borzadtam. Én sem tudom eldönteni :S Ezek mind szőrnyű dolgok pedig.


44. Az utolso szamuráj (2008-04-08 18:15.43) aaaaa - (válasz Detó 43. hozzászólására)
Kormány egyezett bele abba,hogy katonákon teszteljék a sugárzás hatását az emberi szervezeten
Kormány egyezet bele abba,hogy népet szisztematikusan legyilkoljanak
Kormány egyezett bele,nagy valószinűséggel,hogy leomoljon egy ikertorony
kormány pusztitott ki értelmiségieket,mert nem az ő ideologiájuknak megfelelően gondolkodtak

Ezek mind kormányok,olykor persze valamely személyi kultuszba ágyazva,tettei.Ez a film fikció.Ám itt leirva nem tudom,melyik kegyetlenebb,nem?


43. Detó (2008-04-08 17:56.40) aaaaa
Jó film, nekem nagyon tetszett. Nem sokára a könyvet is beszerzem, nagyon érdekel már maga a sztori is, nah meg főleg a szereplők. Egy barátnőm mesélte, hogy sok minden nem derül ki róluk, meg amugy is kihagytak vagy tévettek néhány jelenettel kapcsolatban...Mind1. A jövöről : Én kizártnak tartom, hogy valaha is létrehoznak egy ilyen ,,játékot". Ez inkább mészárlás, szerintem a kormány sohasem egyzne bele. A diákok magatartása...stb , nem attól fog megjavulni, ha oda küldenek egy csomó ártatlan gyereket( ezt ők is belátják ), szóval ebből a szempontból a film kicsit értelmetlen, de tetszett.


42. Hopkins (2008-03-25 22:20.03) aaaaa
Nos, én nem olvastam a könyvet és a film sem fogott meg. Nekem már az alapsztori is hülyeség. Sok a munkanélküli, a diákok elkanászodnak, ezért véletlenszerűen kiválasztott osztályt küldenek egy lakatlan szigetre hogy agyonmészárolják egymást...Melyik kormány merne ilyen döntést meghozni, ilyen törvényt hozni? És miért nem azokat küldik ki egy szigetre akik bűnözők, miért küldenek ártatlanokat a halálba? Azért hoznak egy törvényt hogy kevesebb legyen az erőszak, de a törvény maga az erőszak. Nekem ez kicsit f@szságnak tűnt. De tisztában voltam hogy ez a sztori, szal igazából csak vmi agyzsibbasztó szórakozásra számítottam (ezt meg is kaptam) és egy kis mondanivalóra, tanulságra (na ezt már nem). És ahogy lentebb vki említi: enyhén nevetséges jelenetek voltak benne (spoiler! pl végén amikor lelövik a tanárt, ő lazán feláll telefonálni egyet aztán szépen csendmen megmurdel...pff.). Nyilván a könyvből több minden kiderül mint a filmből és tartalmasabb, jobb is, mert ez általában így van a könyv-film összehasonlítások kb. 90%-ában, de nekem így olvasatlanul a film nem különösebben tetszett. Rossznak sem feltétlenül nevezném de nem tartom akkora eresztésnek mint amekkorának tartják sokan.


41. Andro (2008-03-17 18:52.48) aaaaa - (válasz MrMojoRisin1 40. hozzászólására)
Ami a jövőt illeti egyet tudok érteni. Szerintem is előbb vagy utóbb lesz ilyen "játék", csak kérdés mikor.


40. MrMojoRisin1 (2008-03-17 13:50.29) aaaaa - (válasz Andro 39. hozzászólására)
Ha a könyvhöz hasonlítom csalódás, viszont maga a film kiemelkedik az átlagból! Egyszeri szórakozásnak kitűnő, és én azt mondom, hogy a világunk ide tart! Előbb vagy utóbb ehhez hasonló "program" lesz valahol! És bár a könyv is "csak" jó, azért a film is a lecsupaszított lényeget átadja! Én csak leírtam az összehasonlítást! Filmként abszolút négy csillag.


39. Andro (2008-03-15 22:28.44) aaaaa - (válasz MrMojoRisin1 38. hozzászólására)
Ha ennyire nem tetszett, akkor miért adtál rá négy csillagot?


38. MrMojoRisin1 (2008-03-13 14:57.05) aaaaa
Olvastam a könyvet és szerintem nagyon jó kis regény! Ennek megfelelően fogtam neki a filmnek és vártam tőle valamit! Nem sokat, de azért valamit:) A lényeg, hogy csalódtam! Egyrészről teljesen indokolatlanul változatattak itt-ott a történeten! Kawada meg a másik, új osztálytárs?! Na, neeee! Ráadásul a könyv komplexitását meg sem próbálja visszaadni! Az egész egy szépen, már-már Orwellien megfestett jövőkép, és ez a filmből nem jön át! A könyv ráadásul sokkal brutálisabb! Természetesen nem csak emiatt jó, de a vérengzések miatt olvasatja magát! A filmben látható vér mennyiség szép, de nem elég ahhoz, hogy egy akció mozinál többet hozzon! Nem azt mondom, hogy jó lett volna ha elmegy exploitationbe, de azért furcsa, hogy nem vállalták be, egy olyan országban, ahol a Guinea Pig sorozatot többen nézték meg mint az E.T.-t! Persze a film így is sokkoló hiszen fiatalok gyilkolják egymást! És itt jön a pozitívum! Itt valóban diákkorú fiatalok mészárolnak, és nem az amcsi filmekben megszokott 20-as, 30-as éveikben járó színészek! Ez nekem mindig tetszett az ázsiai filmekben! De például a vége se tetszik! A könyv sajnos ezerszer jobb! Arról nem is beszélve, hogy az osztályba járók tele vannak fiatalkorú bűnözőkkel, prostikkal stb. és ezt a film nem nagyon adja át, pedig ez a jelenlegi Japánban is nagy probléma! Szóval aki nem olvasta a könyvet, annak biztos tetszik, de a könyv mellett labdába sem rúghat!


37. Az utolso szamuráj (2008-03-10 11:20.37) aaaaa - (válasz Andro 36. hozzászólására)
Yes!


36. Andro (2008-02-26 20:50.21) aaaaa - (válasz Az utolso szamuráj 30. hozzászólására)
Na igen, mondjuk nem árt elmondani, hogy az ázsiai filmeknek/sorozatoknak elég sok rejtett mondanivalójuk, tanulságuk van, amit nehéz észrevenni. De ezért kell odafigyelni egy kicsit.


35. Lady Vakarcs (2008-02-21 22:22.57) aaaaa - (válasz Lányok 11. 28. hozzászólására)
Bár én is előbb láttam Kill Bill-t, nem értek egyet. Go Go nekem egy gyilkológép, akiről üvölt,hogy imádja a vért, Mitsuko viszont egy boszorkányosan szép, ravasz lány, aki első látásra átatlannak tűnik. Chiaki szerintem nem volt érett egy ilyen szerepre. Takako öntudatos, és határozott, de különösebben nem összetett, ez a szerep jobban passzol hozzá. Meg Kou Shibasakinak, a kislányos arcán olyan ördögi szemei vannak...pont ahogy a könyvben.
Takami Koshun Chigusát, keményen szép arcú háborúistennőhöz hasonlítja, szerintem ez is tök igaz Chiakira.



34. Lady Vakarcs (2008-02-21 22:03.54) aaaaa - (válasz A Megnevezhetetlen 33. hozzászólására)
Igen


33. A Megnevezhetetlen (2008-01-27 18:33.35)  
A könyvnek is Battle Royale a címe? Bocsi, kicsit le vagyok maradva, amint látom.


1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó fórumok

VéleményekCantri, 2023-08-04 16:29212 hsz
A legjobb jelenetPocsolya ugró, 2017-03-16 17:4235 hsz
KeresemMinden6ó., 2011-06-29 17:1311 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk