Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-02-06
A szerelem fáj
Áradás
Emma és a halálfejes lepke
Emmanuelle
Jelenlét
Limonov, a ballada
Minden, ami fénynek tűnik
Sehol se otthon

2025-01-30
A szent füge magja
Dahomey - Kik vagyunk?
Élőhalottak!
Jókislány
Társ

2025-01-23
A brutalista
A vörös sziget
Éretlenségi
Paddington Peruban
Szicíliai randevú

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Árok *Magyar szinkronnal - Import* (DVD)
Mosolyogj 2. *Import - Angol hanggal, és angol felirattal* (Blu-ray)
Háromezer év vágyakozás (Blu-ray)
Életem fénye (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
A szállító 2.
- Mozi+, 17:20
A csaló
- Filmbox Extra HD, 17:25
Pénzcsináló
- HBO, 17:50
Street Fighter - Harc a végsőkig
- Film Mánia, 18:05
Hanta Boy
- RTL Három, 18:40

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Sherilyn Fenn (60)
Rachelle LeFevre (46)
Brian Krause (56)
Tony Leung Ka Fai (67)
Linus Roache (61)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Parkoló (2014) - Vélemények
Gene Hackman - Vélemények
17-es fogolytábor - Vélemények
Vacsora a hadiszálláson - Vélemények
22 lövés - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Parkoló aaaaa
Irene Böhm aaaaa

 

Nyakkendősparaszt hozzászólásai

Ugrás Nyakkendősparaszt adatlapjára

elejére ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... végére

Trónok harca (sorozat) - Vélemények

2011-04-18 11:24.39
Igen egy fantasy könyveposz alapján készült "A tűz és jég dala" ami 6 könyvre van tervezve (5-600 oldal könyvenként) eddig magyarul 4 jelent meg. A Trónok harca az első könyv.

Ha tetszett a Gyűrűk Ura akkor okvetlen nézd. Persze azt még nem lehet tudni mi fog belőle kisülni. A fanatikusok az imdb-n már előre isznak a medve bőrére 9,2-n áll most.


2011-04-18 11:13.26
Ó Dűne, nagy kedvenc. Nálam sci-fiben csak az Alapítvány veri de az is csak egy paraszthajszállal :D
Hányadik könyvnél tartasz?


2011-04-18 11:06.29
Érdekes Joffrey-t én is "szőke hercegesebbre" képzeltem de inkább azon fog múlni, hogyan hozza a karaktert a szinészpalánta. Sean Beannál kevés jobbat találhattak volna Eddard-ra, Lena Headey gyönyörű és eddig mindig pozitív karaktereket játszott, kiváncsi vagyok hogyan fogja hozni az ellenkezőjét valamint Charles Dance is nagyon jó választás az apja szerepére. Daenerystől még most is áll a farkam az az átlátszó ruha...húúú. Gregor Clegane a Hegy szerepére meg egy 2,16 m magas szinészt találtak :D
A könyvben az ördögfióka volt a kedvencem meg a két szarkeverő kisujj és a pók. Ez utóbbi kettőt egyébként nem találtam a stáblistán remélem nem írták ki őket mivel eléggé fontos és humoros karakterek.
Egyébként ki a p.na az a Mord? A könyvből már nem emlékszem rá.

Az "így készült" meg a prológus alapján le a kalappal a HBO előtt nem kis pénzt meg fáradságot fektettek ebbe a projektbe. A képi világa és hangulata fantasztikus, még jobb mint amilyennek elképzeltem olvasás közben.
Minden kis apró részletre odafigyeltek. A cgi minimális, minden helyszínt úgy építettek fel és bejárták az egész földgolyót, hogy megfelelő helyszineket leljenek. Drukkolok nekik, hogy sikeres legyen a sorozat.


2011-04-18 10:23.46
Jó, hogy kérdezed mert éppen most adták ki és le is töltheted. Keresd a "Trónok harca backdoor trojan" címen.


2011-04-13 22:19.10
Most néztem a prológust vagy mi fenét, eddig hozza amit kell! Kemény, véres, ótentikus:D Kiváncsi vagyok, hogy az erotikus vagy inkább szexjeleneteket mennyire fogják belevinni.
Biztosan lesz egy két olyan változás a könyvhöz képest ami eltér vagy átugranak ezt-azt de annak kifejezetten örülök, hogy a főszereplő ifjonc lányok és fiúk a filmben öregebbek mint a regényben, mert néha az volt az érzésem olvasása közben mintha az iró a pedofil hajlamait si kiélte volna kissé amikor papirra vetette ezt az egyébként brilliáns eposzt.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2011-04-09 08:01.29
Hejj!:D
Erről nem is tudtam de nagyon örülök neki mert a regény az kurvajó. Hacsak fele olyan jó lesz a filmsorozat mint a forrása akkor sok rajongót fog szerezni. Mindenestre a szinészgárda nivósnak tűnik.
Hiányzott már egy ütős fantasy sorozat a palettáról. Ha ez nem lesz az akkor semmi!


Mi az amiért élsz???hm??

2011-04-03 18:17.21
Azért élek mert úgy érzem élni akarok és azért nem akarok meghalni mert félek a haláltól. Vágy és félelem ez a kettő mozgat a többi csak körítés. Ha ezt a két érzést ki lehetne kapcsolni megszűnne minden amiről úgy hisszük értelmet ad az életünknek.


Gyönyörű lányok - Vélemények

2011-04-03 08:29.26
Na hol voltak? Hát a vörös hótúrógyerek szobájának falán! Nem figyeltél :D
Az egész film erről szól, a fiatalkori álmok és a felnőttkori realitás közti szakadékról és annak elfogadásáról. A továbblépésről. Ami a végén valamilyen szinten mind a három férfifőszereplővel megtörténik.


Azután - Vélemények

2011-04-03 07:56.05
Eastwood a világ egyik legjobb rendezője, én nagyon kedvelem a részletekre figyelmet fordító, nyers de mégis aprólékosan felépített stílusát. Olyan filmet amire azt mondtam volna, hogy hótszar és nézhetetlen még nem láttam tőle. Annak ellenére érdekesnek találtam a filmet, hogy a halál utánni élet és halálközeli élményekkel kapcsolatban hozzám az ateista megközelítés áll jóval közelebb ami azt eredményezi, hogy eleve egyfajta belső szkepticizmussal és sokszor unalommal tudok csak végignézni hasonló témájú mozgóképes történeteket. Most mégsem ez történt. A story az elejétől a végéig lekötött, számomra egyáltalán nem volt vontatott a befejezés talán kissé hiányos de valahogy azért sejteti a lényeget. A tsunamis jelenetek pedig tökéletesre sikeredtek.


Istenről, hitről, vallásról

2011-03-31 21:09.45
Érdekes a magyar nyelvben, hogy ha gyorsan próbálod kiejteni összeolvasva a három betűt "STN" mindkét végletet megkapod:
iSTeN
SáTáN


Adewale Akinnuoye-Agbaje - Kérdések

2011-03-21 12:22.04
Pákó biztosan kitudná.


Istenről, hitről, vallásról

2011-03-21 12:15.23
Leméred a tyúktojásban az entrópiát? :DD


2011-03-21 12:01.34
Ugyanmár, nem kell igy mellreszívni :D
Én kifejezetten örülök, hogy itt olyan hívők írnak akik egyáltalán tudják mi az a termodinamika 2 főtétele és nem keverik össze a termosztáttal (habár ha belegondolok a termosztát is egy lokális entrópia csökkentő homeosztatikus rendszer része :D)

Az meg, hogy több visszajelzést kapsz teistáktól mint ateistáktól statisztikailag előre könyvelhető volt, hisz az emberek kb. 80-90 százaléka hisz valamiféle istenségben-teremtő felsőbb inteligenciában.

El kell fogadni, hogy sokan másként látják a világot mint te és nem fogod őket meggyőzni sőt, tudományos érvekkel próbálják bizonyitani a bizonyithatatlant.
Istenben akkor is sokan fognak hinni ha egy nap a tudósok egyértelműen reprodukálni fogják az élettelen anyagból az élő keletkezését. Mégpedig azért mert megválaszolatlan kérdések mindig lesznek, így hívők is lesznek akik nem gondolkodnak el azon, hogy ha valamire most a tudomány nem tud válaszolni az még nem bizonyíték arra, hogy csakis magasabb inteligencia keze lehet a dologban hisz nem biztos, hogy 20, 30, 40 stb. év múlva sem fog tudni válaszolni.

Amig csak egy kérdés is válaszolatlan addig mindig lesz istenhívés, amikor meg már nem marad egyetlen kérdés sem, nem lesz szükség rá hisz az emberiség lesz az isten.

Addig meg elbas.ogatjuk itt egymást pro-kontra, hogy agyonüssük unalmas perceinket meló, dugás és filmnézés közt. Meg mégis hova akarsz átmenni vitázgatni az Alkonyat topicba? :D


Adewale Akinnuoye-Agbaje - Kérdések

2011-03-21 09:57.05
Én a Légiósban láttam először (és jegyeztem meg), ahol mind szinészi alakitásban mind fizikailag messze felülmúlta JCVD-t.


Istenről, hitről, vallásról

2011-03-21 00:26.13
Mesterséges élet

Új diszciplína született. „Nem tudom, minek nevezzem” – mondta egy korabeli (1980-as évek) beszélgetés során Christopher Langton. – „Mesterséges élet a legjobb kifejezés, ami az eszembe jut.” A-Life (Artificial Life)

Langton definíciója szerint a biológia a szénalapú élet tudománya – „az életé, amilyennek ismerjük” –, az A-Life viszont az anyag-összetevőktől független élő rendszerek dinamikáját vizsgálja: „az életet, amilyen lehetne.” Voltaképpen nem az anyag, hanem az anyagok szerveződése számít. Logikai hálózatok, emulált számítógépek, sejtautomaták, absztrakt ökoszisztémák a matéria, gépi közeg a médium.

1976 Arizona Egyetem, Langton beszerzett egy Apple II-számitógépet, és elhatározta, hogy evolúciós modelleket hoz létre. Rábukkant Neumann János önreprodukáló sejtautomata elméletére, miközben a valódiakhoz hasonló módon szaporodó mesterséges organizmusokban gondolkodott.

Digitális létformák
Addig még senkinek sem sikerült olyanokat teremteni számítógépes környezetben. Nem komplex rendszerre vágyott, hanem „csak” egyszerű életre, és legyártotta a később elhíresült hurkait (Langton’s loops), melyek generációról generációra öröklődő digitális genetikai információt (genotípus) és a reprodukcióra vonatkozó instrukciókat (fenotípus) tartalmaztak. Q-alakú szerkezetekkel kezdte, sejtautomata-szabályokat alkalmazott rájuk. Megnőtt a végük – a farkuk –, majd szép lassan primitív életformákat imitáló „hurokgyerekek” születtek.

Különös jelenségre, emergens rendre lett figyelmes. A mozgásban lévő életciklusok tengeri létformákhoz, például korallokhoz hasonló, újabb hurkokból és utódaikból álló kolóniákat eredményeztek. A biológiai jelenségek gépi úton reprodukálhatók – vonta le a következtetést a kutató. Ám hiába járt sikerrel, teremtményei (akkor még) senkit nem érdekeltek.

1982-ben a Michigan Egyetemen kezdte PhD-tanulmányait, kilenc évvel később – immár világhírű tudósként – doktorált.

Közben újabb lényekkel, többek között V-alakú virtuális hangyákkal (Virtual ants, azaz Vants) kísérletezett. Előbb-utóbb nyomokat hagytak maguk után, csoportos – kooperatív – viselkedésük a szociális rovarokéval, igazi hangyákkal mutatott meglepő hasonlóságot.

Nemcsak a sejtautomata-modell hatékony alkalmazásáról győződött meg teljesen, de az apró egyéni cselekvésekből összeálló, központi intelligencia nélküli kollektív rendszerben, az alulról felfelé történő, emergens viselkedésmintákat eredményező megközelítésben is. Olyasmi történt, amit nem programozott előre…

Itt van hosszabban a rajinteligenciáról és a káosz, komplexitás és optimalizált entrópiáról

[link]


2011-03-20 23:48.05
Ja és még ezt irja:

A fejlett tehnológiával rendelkező civilizáció labilis rendszer. Megszűnik amikor a faj kiirtja saját magát vagy feljebb lép egy magasabb szintre. Ha a mai trend folytatódik - és esetleg nem irtjuk ki önmagunkat (atomháború, vagy elfogy a kőolaj stb.) akkor a Szingularitás szükségszerűen bekövetkezik. A szingularitás becsült ideje 2035.


2011-03-20 23:29.37
A történelem vége
(Vernon Vinge vetette fel először ezt a lehetséges jövőbeli opciót)

Az inteligencia fejlődésének és egyre nagyobb gyorsulásának fontosabb határkövei

Három és fél milliárd éve kezdődött valamilyen "pocsolyában" amikor a molekulák elkezdik másolni saját magukat és minden földi élet alapjává válnak.

4 millió évvel ezelőtt megjelennek az első előemberek

50-100 ezer évvel ezelőtt megjelenik a Homo sapiens sapiens és a magasabb szintű információ közlés - a beszéd.

10 ezer évvel ezelőtt kialakul a civilizáció és utána a magasabb rendű információraktározás - az irás.

cca 560 éve megjelenik a könyvnyomtatás

50 éve feltűnnek a számitógépek

A számitógépek számitási kapacitása kétévente duplázódik.

Kevesebb mint 30 év múlva vége lesz az egésznek.

Az élet ahogy ma ismerjük már nem lesz többé.


Bazmeg tiszta mátrix :DDDDD


2011-03-20 22:59.33
Mondjuk az igaz, hogy ha te (ti) tévedtél azt nem fogod megtudni, de ha én (mi) lehet, hogy kissé megszopatnak az angyalok, vagy az ördögök, vagy a reinkarnációs bizottság :D

"...Meggyôzôdésem, hogy soha nem fognak tudni olyan számítógépet létrehozni, amely akár csak megközelíteni is képes lesz az emberi agy mûködését. De még akkor sem, ha az emberi agy idegsejtjeinek számához képest 1000x-es számú elemet használnak fel. Soha nem fog sikerülni... :D..."

Vannak olyan (szerintem kissé túlzóan optimista egyedek) akik szerint 2025-2030-ra már messze túl is fogja haladni az emberi intelligencia és agykapacitást a mesterséges.


The Walking Dead (sorozat) - Vélemények

2011-03-20 22:37.25
Halott galopp :D


Mire gondolsz most?

2011-03-16 21:22.45
Mire gondolok most?
hm...pina


A Föld inváziója - Csata: Los Angeles - Szerintetek léteznek idegen civilizációk? (van alapja a filmnek)

2011-03-16 21:15.33
Jó éjt neked is.
A tanulságot azér levonhatjuk - A világűr kurva nagy :D


2011-03-16 21:08.14
Ezért kérdeztem, check-raisolni akartalak csak nem jött ki :D


2011-03-16 21:06.49
Ha megközelitőleg helyes az az adat, hogy 1 űrhajóév 299 789,5 km/s sebességnél 2200 földi év, ami itten van ni:
[link]

És abból indulok ki amit irtál, hogy a 100.000 év az csak az én (azaz a Földön maradt személy) vonatkoztatási rendszeréből nézve 100.000 év akkor nem szoroznom kellett hanem ellenkezőleg osztanom.
Vagyis 100.000/2200 = cca 45 év. Tehát a konstans fénysebességgel haladó űrhajóban lévő utazó kb. 45 évet öregszik azalatt az idő alatt amig a földön 100.000 év telik el.


2011-03-16 20:37.45
mármint a képletbe behelyettesitve a v ugyanaz az érték lesz mint a c vagy tévedek?


2011-03-16 20:36.50
v=hozzád képest mozgó vonatkoztatási rendszer sebessége, ugyanaz mint a fény vákumbeli sebessége nem?
vagyis ezen esetben v=c ?


Odette Annable - Vélemények

2011-03-16 20:10.10
Szerintem arcra eléggé formázza Jessica Albát (de testre se marad el tőle :D)
Egyszóval ba.znivalóan jó bőr. Egy hibája van csak, hogy nem én lihegek rajta :D


A Föld inváziója - Csata: Los Angeles - Szerintetek léteznek idegen civilizációk? (van alapja a filmnek)

2011-03-16 19:58.26
"...Számodra azonban az út csak percek kérdése lesz..."

Miért lesz csak percek kérdése amikor a fénynek is (és a fénysebességgel haladó, végtelenre nőtt tömegű űrhajónak is) 100.000 évig tart mig odaér?
A 100.000 fényévre lévő csillaghoz a fénysebességgel haladó űrhajóban utazó ér oda 100.000 év alatt. Vagyis ő sem ér oda, csak a csontváza esetleg.

1 űrhajóév 300.000 km/s sebességnél 2200 földi év vagyis azalatt az idő alatt amig a szóban forgó űrhajó odaér a kiszemelt csillaghoz a földön 100.000 x 2200= 220.000.000 vagyis 220 millió év fog eltelni.


Istenről, hitről, vallásról

2011-03-16 14:17.47
Olvastam Balogh 2 könyvét ( A végső valóság, A tudatalatti tízparancsolata). A másodikat egész jónak tartom mert praktikus tanácsokat igyekszik adni amelyeket maga is kipróbált (+ ismerősök) és minimális benne a filózgatás, nem elvont és bizonyíthatatlan következtetésekről elmélkedik.
Erre gondoltam amikor az életvezetési tanácsokról tettem említést mivel Bélát és az ő gondolatait nem csak egy könyve alapján próbáltam behatárolni.

"...Mert a legtöbb ember a lelke mélyén eleve elborzad annak még a gondolatától is, hogy léteznek dolgok, amikre nehéz magyarázatot adni, talán nem is lehet..."
Hát pont ez az! Talán nem is lehet, de Balogh megmondja a tutit annyira, hogy még a fizikusok is meghajolnak előtte. Érdekes a könyv megjelenése óta eltelt majd 10 év de Béla még nem kapott Nobel díjat a forradalmi elképzeléséért :D
A könyv amúgy egész olvasmányos darab a többi ezoterikus fa..sághoz képest, csak helyén kell kezelni a dolgokat. Balogh Béla elmélkedéseit a világunk működéséről amelyet a kvantumfizika bizonyos eredményeivel is szeretne alátámasztani pillanatok alatt darabokra szednék fizikusok, azt sem tudná, hogyan kezdjen hozzá.
Nekem nincs bajom Baloghal csak nem kell szentírásnak venni amit papírra vetett a Végső valóságban. Habár ha belegondolok akkor a szentírás is hit kérdése úgyhogy vegyétek aminek akarjátok.
Az én véleményem meg az én véleményem és úgy tálalom ahogy akarom, ha nem felel meg a fórum szabályzatának majd a moderátor törli-ennyi.


2011-03-16 13:46.17
Valaki nagyon felkapta a vizet XDDD. Csak nem ingadozol a hitetbe?
Hasonlókat tőlem olvasni nem fogsz mivel nem áll szándékomban keverni a tudományt az ezoterikával.

"...tudományosnak nevezni a gyalázkodó stílusú megjegyzéseket..."
Mit neveztem tudományosnak? Te mit olvastál? Mutasd meg már hol tettem ilyet?


2011-03-14 19:34.51
Balogh Béla és az ő elképzelése a világmindenségről olyan mint a gyógyfüfes asszony vagy a szántó-vető elképzelése a világról. Vagyis, vannak praktikus dolgok amelyekben működő tanácsot tud adni arról, hogyan és miként tedd ezt meg azt, hogy a kivánt eredményt kapd. De ez nem jelenti azt, hogy ha működik a tanács akkor a mögötte lévő "filozófia" is mindenáron helyes. Pl. a szántó-vető azt mondja ekkor és ekkor vesd el ezt a magot, így meg úgy csináld vagy meg tudja mondani miért nem kelt ki, hol hibáztál. Ezek a gyakorlatban kipróbált tanácsok. De! Attól, hogy működnek még egyáltalán nem biztos hogy az is igaz, hogy a vihar azért jön mert belzebub haragszik vagy fingott a szomszéd kecskéje. Márpedig a szántó-vető és a füvesasszony sokszor ilyeneket is állít teljes hitével.

Balogh Béla ugyanez csak hupikékbe. Adhat jó életvezetési tanácsokat amelyek kipróbáltak és működnek (és amelyeket egyébként a pszihológus vagy pszihiáter is adna csak cicoma nélkül) de ehez hozzáadja az ő "new-age elképzeléseit" is a világról amelyek egyáltalán nem biztos, hogy valósak de a tapasztalatlan és naiv illető elhiszi "mer a Béla az ért hozzá mer az is milyen jól bevált amit a múltkor mondott a Béla".

Hogy mi a különbség ha egyszer így is úgy is működik? Csupán csak annyi, hogy az a terület ahol a Béla működő tanácsot ad(hat), egy viszonylag jól behatárolható hétköznapi (attól még természetesen nagyon is fontos) terület. De amint tovább lép és olyan következtetéseket von le a tudományos tényekből vagy az eddig nem megválaszolt kérdésekből amelyek egyéb fontos területeket is érintenek (pl. a tudományos kutatás, szociálpolitika, gazdaságpolitikai szempontok) ott Bélánk is csak vakon tapogat és lövöldöz a sötétbe.
BBéla építészmérnök és a részecskefizikához nem konyít sokkal többet mint én vagy más laikus aki néhanapján beleolvas ilyen dolgokba. És biztos, hogy nem többet mint Richard Feynman nobel dijas fizikus aki a díjat épp e részecskék viselkedésének tanulmányozásáért és leírásáért kapta. Márpedig ő azt mondta, hogy a kvantumelméletből egyenlőre semmilyen messzemenő filozófiai következtetést nem lehet egyértelműen levonni. Lehet, hogy nem neki van igaza hanem Bélánknak. De azért én úgy vagyok vele hogy ha a házam tervezéséről akarnék megtudni fontos dolgokat akkor inkább fordulnék Balogh Bécihez mint egy Feynman féle atomfizikushoz de ha a részecskefizikáról akarnék kissé többet tudni akkor azt hiszem egy Richard szintű tudósnak hinnék inkább mmint Bécinek.
Persze mindenki abban hisz amiben akar de ugye van az a mondás, hogy a birkákat és a hülyéket vezetik.


elejére ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk