Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-11-28
A szomszéd szoba
Az iskola
Barátnők újratöltve
Bohócrém karácsonya
Exhibition on Screen: Michelangelo - Szerelem és halál
Kneecap
Mi vagyunk Azahriah
Vaiana 2.

2024-11-21
A parancsnok
Bambi - Egy élet az erdőben
Eretnek
Futni mentem
Ketyegő ultimátum
KIX
Ne várjatok túl sokat a világvégétől
PÁN - A belső sziget

2024-11-14
A változás valutája
Az univerzum elmélete
Gladiátor 2.
Lee
Terápia alatt
Valami különös
Változó vadon - Az én Északom

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Twisters - Végzetes vihar
- HBO, 07:45
A csúf igazság
- RTL, 15:45
Ismeretlen férfi
- AXN, 18:30
Káprázatos holdvilág
- DUNA TV, 19:46
Twisters - Végzetes vihar
- HBO, 21:45

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Franco Nero (83)
Vincent Cassel (58)
Maxwell Caulfield (65)
Pokorny Lia (53)
Oded Fehr (54)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Rémségek háza (1991) - Vélemények
A vad robot - Vélemények
F mint foci - Avagy vélemények a bajnokságokról
- Filmes Sámánok Rendje -
Dallas (sorozat) - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
A boncolás aaaaa
Nicolas Roeg aaaaa

 

Fórum - A filmművészet felfedezése (9. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9
8. Csernakakos (2009-07-17 20:18.13)   - (válasz Supiman 5. hozzászólására)
Ez a két cím kellően felkeltette az érdeklődésem.

Én télen néztem meg Georges Méliés válogatott kisfilmjeit DVD-n. Tetszettek, mert hát mégiscsak a filmtörténet hajnaláról beszélünk, vagy mi a fene.
Viszont, múltkor, mikor kivettem azt a bizonyos lexikont, és átrágtam magam, hogy mégis hogyan indult ez az egész hetedik művészet, sokkal érthetőbbé, nagyobb volumenűvé nőttek a szememben a művei, pedig tényleg, télen egyszerűen tetszettek. Így már egy kicsit többet érzek/gondolok.


7. Valentino (2009-07-17 20:16.24)   - (válasz Supiman 5. hozzászólására)
A Metropolis-t ajánlom, ha már a német expresszionizmust hoztad fel. A némafilm korának egyik legkiemelkedőbb alkotása, a német Fritz Lang alkotásában, ami mai értékkel birva sacc 200 millió dollárból készült. A film megoldásai, beleértve a diszletezést, megvilágitást, trükktechnikát nagy hatással volt a későbbi filmekre, és ezek a hatások a hangosfilm korszakára is igencsak átiveltek. A film nem melleséeg remek sci-fi, a maga nemében pedig sokat mondó, a táradalmat biráló mű is.

Nemrégiben előkerültek a film hiányzó jelenetei is, melyek különböző okok miatt kimaradtak az 1926-os verzióból.

[link]



6. Csernakakos (2009-07-17 20:13.52)   - (válasz Valentino 3. hozzászólására)
Áh, ez a lista remek.
Ez alapján például elindulhatna az, akiről szintén lekívánkozik a gyerekcipő, s nagyobbra cserélné.

De mégis! Kinek a munkásságával kezdjünk? Ha gondolkodás nélkül megnézem ezen emberek fontosabb filmjeit, lehet, hogy nem jutok előbbre, mert szükség volna arra, hogy összefüggéseket találjak, megismerjem a politikai viszonyokat, stb., akciókat-reakciókat. Stílusokat, és így tovább.

Megnézhetném most rögtön az Aranyembert, vagy a Pert, mert óriási címek, és Orson Welles szerves része a filmtörténetnek, de lehet, hogy a miértek felfedezése nélkül, a háttér ismerete nélkül nem jutnék egyről a kettőre.


5. Supiman (2009-07-17 20:11.46)  
Végre egy olyan topik ami igazodik az oldal lényegéhez! Jó ötlet, mindenképp!
Nálam etalon rendezők Quentine Tarantino, Sergio Leone, a már említett Stanley Kubrick, és Martin Scorsese. Ezeknek a nagy emberek munkásságát elég részletesen kiveséztem. Még ide tartozik Lucio Fulci a nagy zombi rendező, és ha már zombik akkor Gerge A. Romero ne felejtsem. Most időben egyre visszább haladok, és a némafilmekkel ismerkedek komolyabban. Ugye Chaplint mindenki vágja, nekem mégis a kedvencem ebben a témában a német expresszionista 1922-es film a Nosferatu. Nagy kincs a film, mindamellett, hogy az első vámpírfilm, be lettek perelve a készítők a Drakula írójának családja álltal, és nyertek, minek következtében minden kópiát meg kellett semmisíteni. Csak pár tekercs marad meg gyüjtőknél, és ennek köszönhető, hogy még ma is láthatjuk a filmet.
A másik kedvenc a szürrealista Az andaluziai kutya című film. Szertem az olyan filmeket, ami csak úgy vannak, különböző hatásokat, érzéseket mutat be, a kép és a zene segítségével. Ez is ilyesmi. Viszont ezekkel kimerült a némafilmes ismeretem, de aki tudna még hasonlóan érdekes műveket ajánlani a stílusban, az lekötelezne!


4. Valentino (2009-07-17 20:10.30)  
*téma ismerete iránt érzett éhség

ezt akartam volna írni. :D


3. Valentino (2009-07-17 20:08.46)  
Hát reakcióként hadd mondjam el, hogy ez egy jó ötlet, és akár a filmkatalógus ritka nemes topicjainak egyike is lehet. Szóval én támogatom, elsősorban azért is, mert a téma iránt ismerete iránt érzett éhség engem is érint.

Véleményem szerint is Kubrick a modern filmvilág ikonja, egy olyan pionír, aki nagyban megmozgatta az irányelveket. Sci-Fi, horror, és történelmi alkotásai mai napig is a műfajuk legjobbjai közt szerepelnek. Számomra kiváltaképp a sci-fi filmjei fontosak, mivel a műfaj lelkes rajongója vagyok, és Kubrick mind a műfaj képi elbeszélésében, és technikai megvalósításaiban alapvető motivumokat, mérföldköveket rakott le.

Kezdésnek itt van egy lista minden idők 100 legnagyobb rendezőjéről. Ha a lista milyensége nem is számit sokat, azért a nevek önmagukért beszélnek.

[link]


2. HEKTHOR (2009-07-17 20:05.09)   - (válasz Csernakakos 1. hozzászólására)
Én még gyerekcipőben járok, de már egy kicsit szorít, úgyhogy HAJRÁ!


1. Csernakakos (2009-07-17 19:59.31)  
Sziasztok! Remélem, nem röppen majd ez is a levesbe, de gondolom, ennek a topiknak egy fokkal több köze lesz a filmekhez, mint Kelli aranyköpései, stb.

Szóval, miről is van szó?! Lehet, de legalábbis remélem, nem én vagyok az egyetlen, aki szeretné beleásni magát a művészfilmek világába, felfedezni magának olyan nagy hatású rendezők nevét, mint Welles, Kubrick, stb. Mert tény, hogy manapság is rengeteg érdekes film készül, ami nem csak az Alkonyat-szinten álló tinik igényeit elégítik ki, hanem valóban értéket hordoznak magukban.
De mindennél fontosabb a forrás megismerése, az alapok, a kezdetek felfedezése.
Engem például éget a vágy, hogy végre megismerjem a rengeteg nagy filmet, és természetesen a múlt nagy rendezőit, stb.

Nem is olyan rég beleástam magam Kubrick filmjeibe. Tetszettek, sőt! De talán mindez többet mondana, hogyha megismerném a kortörténetet, az akkori politikai és egyéb viszonyokat, valamint Kubrick stílusáról egy kicsit többet megtudni, esetleg elemzéseket olvasni a filmjeiről, stb.
Persze mindez megtalálható a filmlexikonokban, de azért is van ez a fórum, hogy a HSM-en túllépve valami okosságot is lehessen olvasni.

Hogy mi is ebben a topikban a lényeg? Ezt nyilván nem én fogom megszabni. Én igazából úgy képzeltem el, hogy bedobunk egy-egy nevesebb rendezőt, filmcímet, és így tovább, és azokról közösen elmélkedünk, kivesézzük őket, a stílusjegyeket, az adott művész és filmjeinek utóéletét, hatását, stb. Szerintem ez mindenki számára hasznos lenne. A filmtörténetet behatóbban ismerők vitázhatnak egy jót, akik pedig még gyerekcipőben járnak, több nézőpontot megismerhetnek, stb.

Na jó, ez egy kicsit nyálasnak, elérhetetlennek tűnik így Süsü topikjából szabadulva, de talán megvalósulhat. Az első rendezőt/filmcímet inkább nem én írom le, nem akarom megszabni a topikot. Akinek van gondolata, írjon!


1 2 3 4 5 6 7 8 9
 

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk