Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-11-28
A szomszéd szoba
Az iskola
Barátnők újratöltve
Bohócrém karácsonya
Exhibition on Screen: Michelangelo - Szerelem és halál
Kneecap
Mi vagyunk Azahriah
Vaiana 2.

2024-11-21
A parancsnok
Bambi - Egy élet az erdőben
Eretnek
Futni mentem
Ketyegő ultimátum
KIX
Ne várjatok túl sokat a világvégétől
PÁN - A belső sziget

2024-11-14
A változás valutája
Az univerzum elmélete
Gladiátor 2.
Lee
Terápia alatt
Valami különös
Változó vadon - Az én Északom

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Karácsonyi kívánságok
- Izaura TV, 05:20
Fagyos viszony
- Film4, 05:45
Aniára várva
- Filmbox Extra HD, 05:50
A nők beszélnek
- Cinemax, 06:00
Az élet dicsérete
- Epic Drama, 06:05

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Thierry Lhermitte (72)
Albert Wolsky (94)
Shirley Henderson (59)
Katherine Heigl (46)
Garret Dillahunt (60)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
12 katona - Vélemények
Beépített öregúr - Vélemények
Vedd meg most: A shopping-összeesküvés - Vélemények
Rémségek háza (1991) - Vélemények
A vad robot - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Piszkos szerelem aaaaa
Anya Taylor-Joy aaaaa

 

Fórum - Dallas (sorozat) - Vélemények (73. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

elejére ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... végére
50656. Quantumleap (2014-12-21 12:18.37) aaaaa - (válasz Quantumleap 50655. hozzászólására)
Azt már ne is említsem, hogy Cliff Pamelát meglátva nem öleli meg őt.


50655. Quantumleap (2014-12-21 12:05.10) aaaaa
Most itthon vagyok, nézem a story4-et. Most van a Nicholas Pearce halálát követő évadnyitó. Elég irreálisak a dolgok (Jockey a sorozatban már harmadjára úszik meg lövést, Samanthát nem csukják le stb.). Látszik, hogy itt a sorozat már a lejtmenetben volt. Meg én igazából sose szerettem a "Vajon él-e Pamela, és visszatér-e?" vonalat.



50654. Su-30mk (2014-12-21 00:08.20) aaaaa - (válasz Americanlife 50653. hozzászólására)
Így van, elég sok az addikciós haláleset és ez összefügg sokszor az öngyilkossággal és utóbbi önállóan is egyre gyakrabban fordul elő pl. Tony Scott, Robin Williams, Philip Seymour Hoffman esete, hogy csak a legismertebbeket említsem.

A '80-as években a terápia hiánya és persze a preventív intézkedések kifutásához szükséges idő miatt hamarabb lett a HIV+ emberből AIDS-es és (sokkal) hamarabb meg is halt a szövődményekben, ezért is van ez a felülreprezentáltság, egyetértek.

Na ezt kiveséztük, keresek valami vidámabb témát így szombat este, ha már itthon maradtam :-)


50653. Americanlife (2014-12-20 22:13.07) aaaaa
Mondjuk az is igaz, habár a Dallasban többszáz karakter fordult meg, azért az 5 ismert AIDS okozta halálozás magasabb, mint egy átlagpopulációban. De azért azt hadd tegyem hozzá, hogy ezek a színészek a sikeres ARV terápia bevezetése előtt haltak meg, tehát esélyük sem volt küzdeni. Ha mondjuk 10 évvel később járunk, akkor lehet még élnének, vagy évekkel később halnak meg.
Manapság, ha valakinél felfedezik a fertőzést, és időben kezelést kap, úgy évtizedekkel meghosszabbodhat az élete.
A mai sztárok között is biztos sok HIV-fertőzött van, akik nem fedik fel, de ugyanúgy élnek, mint egy átlag ember. Nem lehet összehasonlítani az akkori helyzetet a mostanival.

Azzal teljesen egyetértek, hogy Hollywoodban a betegségek között a rák a vezető halálok, míg Mo-on a szív és érrendszeri betegségek vezetnek (és nem a rák, az a 2. leggyakoribb ok).
Infekciós betegségekben a fejlett országokban úgy általában véve sem "illik" meghalni, mint fentebb írtam, ma már a HIV kezelése is jól kivitelezhető.
De azért még egy pár halálokról ne feledkezzünk meg, a filmvilágban viszonylag sokan halnak meg drogtúladagolásban, balesetben (akár szexuális aktus közben is) , öngyilkosságban, rejtélyes körülmények között, és nem ritka függőbetegségek okozta halálokok sem (gyógyszer, drogfüggőség).
És azt se feledjük el, hogy azok a sztárok, akik kiugróan magas életkort élnek meg, azok előbb-utóbb végelgyengülésben, a koruk miatt halnak meg.


50652. Su-30mk (2014-12-20 21:59.16) aaaaa - (válasz Americanlife 50651. hozzászólására)
Akármilyen sok szereplő is volt a sorozatban, ez a szám (a néger benzinkutast nem tudtam:-D) azért jóval nagyobb, mintha egy átlagpopulációs "merítés" lenne: ezt értettem az alatt, hogy 'sok".

Hollywoodban igen sok a daganatos megbetegedés, jóval átlag feletti halálokként szerepel: a szív és érrendszeri halálozás alulreprezentált, mivel egyfelől a szerepek kívánalmai miatt, másfelől az anyagi jólét életmódbeli hatásai miatt, illetve a rendszeres orvosi felülvizsgálatok okán kordában vannak tartva a kockázati tényezők. Infekciókban nem túlzottan "illik" meghalni arrafelé, persze szövődményes pneumonia aránylag gyakran előfordul, főleg ha hosszan tartó a kórházi kezelés. Marad a rák.


50651. Americanlife (2014-12-20 19:03.15) aaaaa
Azért olyan sok Dallas - színész nem halt meg AIDS-ben, de az alábbiak igen.

Dack Rambo: a 90-es években hunyt el, ugyanakkor a Dallasban jóval fiatalabb karaktert alakított. Jack Ewing még Bobbynál is fiatalabb karakter, az 50-es évek elején született, míg Dack Rambo 41-es születésű. Nem véletlen, hogy a színésznek nagyon kevés csókolózós jelenete volt, ugyanis a 80-as évek közepén játszott a sorozatban, amikor kitört az AIDS botrány. A Dinasztia sorozatban szintén problémás volt a nagybeteg Rock Hudsont szerepeltetni, mint rivális szeretőt, ugyanis a férfi akkor már nehezen tudta tagadni, hogy meleg, halála után pedig elindult egy lavina, hogy bármelyik hetero férfiről kiderülhet, hogy meleg és AIDS-es. Bár akkoriban még nem tettek pontot annak a mondatnak a végére, hogy az AIDS csókolózással nem terjed (kivéve, ha csókolózás vérrel, ondóval, hüvelyváladékkal vagy anyatejjel kísért folyamat).

Timothy Patrick Murphy, azaz Mickey Trotter nem csak a sorozatban halt meg fiatalon, de a valós életben is. Az ígéretes tehetség titkolta a melegségét, így sorban kapta a hősszerelmes szerepeket. 88-ban, a sikeres terápia előtt halt meg, valószínű, hogy már a 70-es évek végén fiatalon fertőződött meg.

Tom Fuccello, vagyis a Dave Culvert alakító színész több évadban szerepelt, a washingtoni szálak mozgatórugójaként, a család politikai kapcsaként. 93-ban halt meg, szintén a sikeres terápia bevezetése előtt, 56 évesen.

Ben Piazza, Watl Driscollt alakította az 5. évadban, a színész amúgy nős volt a valós életben, 91-ben AIDS-el összefüggő rákban hunyt el. A sors fura fintora, hogy a karakter okozta Mickey Trotter halálát, majd a fiú betegágyánál öngyilkos lett, később Ray Mickey-t segítette a halálba.

Valamint egy mellékszereplő szintén AIDS-ben halt meg, a sorozat vége felé egy néger benzinkutast alakított egy jelenet erejéig.

A Dallas színészei, színésznői egyébként jellemzően és tömegével rákban hunytak el, vannak, akik nagyon fiatalon. Szinte az összes szereplő valamilyen daganatos betegségben hunyt el.
Nem tudni, hogy ezek között volt-e olyan, amelyet AIDS okozott, és esetleg a boncolás során végeztek-e tesztet, hogy a vírus meglapult-e a szervezetben.
Tudniillik, amíg nem tört ki az AIDS botrány, addig sokan úgy haltak meg, hogy a HIV fertőzés okozta, de az nem volt diagnosztizálva náluk. Még most sem ritka jelenség. A szövődményes betegség terhére róják a halálesetet.


50650. DocHoliday (2014-12-20 08:54.27) aaaaa
Dack Rambo, Jack Ewing alakítója AIDS-ben halt meg.


50649. Su-30mk (2014-12-20 01:56.41) aaaaa - (válasz Americanlife 50648. hozzászólására)
Jók ezek az összefoglaló szösszeneteid, valami újat mindig olvasok bennük.

Ahogy így sorjázol a nevek között az ötlött fel bennem (nem tudom ez szerepelt-e korábban), hogy egész sok Dallas színész halt meg AIDS-ben. Ugyebár a '80-as években ütötte fel a fejét a betegség, Los Angelesben, gondolom nem véletlenül a művészvilág "járt ebben elől", az okok elég nyilvánvalóak és ezt jó példázza egy ilyen sokszereplős sorozat ha rápillantunk a karakterszínészek sorsára.


50648. Americanlife (2014-12-19 23:32.21) aaaaa
No, de egyébként a Dallas sem mindig a tervek szerint alakult, mert sok fontosabb szereplő eredetileg csak pár epizódban szerepelt volna, aztán évadokon át mégis a sorozatban maradtak.

Susan Howardot 1-2 epizódban akarták az első évad végén, és akkor még eszükbe sem jutott a készítőknek Ray-jel összehozni őt. Később nem csak egy párt alkottak, hanem Donna karaktere felkerült a főcímbe is, és a Ewing család tagja lett (bár ott volt a csavar, hogy Rayről is kiderült, hogy Ewing).

Clayton Farlow karakterét mindössze 2 epizódban alakította volna Howard Keel, aki eredetileg énekesként futott be, de olyan átütő volt a sikere, hogy a végén Ellie férjeként szintén a családba és a főcímbe is felkerült.

Afton Cooper alakja csak a 3. évad végéig szerepelt volna. Aztán rájöttek, hogy jól tudná a szálakat bonyolítani JR és Cliff között, így a 7. évad első részéig kitartott, később pár epizódban még láthattuk 89-ben.

Jenna szerepét az első két alkalommal csak 1-2 rész erejéig vették elő és különböző színésznőkkel. Aztán robbant a bomba, amikor Priscilla Presley megérkezett, és nem csak a főcímbe került, de 2 Ewing férfival is kapcsolatba került.

Mark Graison karaktere átmeneti ideig lett volna szükséges, de Bobby halála után mégis visszavették, igaz, Bobby visszatérésével újból el is tűnt.

Morgan Brittany pár epizódot kapott volna a 4. évadban, mint Katherine, ennek ellenére a 7. évadig játszott, majd később a 10-ben is visszatért. Időközben a színésznő szült is.

Mitch Cooper karakterét az első válás után nem akarták elővenni, ám amikor Lucy történetei kifulladtak, akkor mentőövként többször előkerült ő is.

A legnagyobb dobás ilyen szempontból April karaktere volt, Sheree mindössze 15 részt kapott volna a 9. évadban, ám a rendező úr annyira megszerette, hogy nem csak a főcímbe, de Bobby 2. feleségeként is láthattuk a záróévadig.

Jessica karakterét szintén pár részre tervezték, ám a 12. évad végén vissza kellett térnie, hogy Clayton és Ellie unalmas történeteit feldobja.

Kristin szerepét szintén két színésznő alakította, az elsőt valóban csak meg akarták mutatni, míg a 2. Kristin, vagyis Mary Crosby olyan jelentős történetet kapott, hogy ő lőtt rá minden idők legnagyobb gonoszára.

Mandy Winger, vagyis Deborah Shelton szintén csak a 7. évadban játszott volna, aztán a playboy modell annyira bevonzotta a férfi nézőket, hogy a 8. évadban is jelentős szerepet kapott. A 9. évadban már nem akarták szerepeltetni, de mivel a 8. évad csak álom volt, kényszeredetten újból elővették a karakterét.

Dusty Farlow, azaz Jared Martin volt az aki, a legtöbbet előkerült, majd eltűnt. A 2. évad végén meghalt, a 3. évadban kiderült, hogy él, de aztán nem akarták a karakterét továbbvinni. Végül a 3. évad utolsó előtti epizódjában visszatért, játszott a 4. évad közepéig, megint eltűnt, és az 5. évadban előkerült. A 7. évad utolsó kockáiban szintén láthattuk, a 8. évadban eltűnt, és már csak a zárórészben jelent meg legközelebb...nem volt több karakter a sorozatban, amelyik ennyiszer visszatért volna.


Ugyanakkor megvolt ezeknek az ellenkezője is. Több karakterrel, illetve színésszel hosszabb távra terveztek, de ez a dolog lerövidült valamilyen oknál fogva.

Jock halálát az élet alakította, amikor Jim Davis meghalt, az már más dolog, hogy ha John Wayne kapja Jock szerepét, akkor még rövidebb ideig láthattuk volna Jockot.

Donna karakterét a Ray-jel való házasság után hosszabb távra tervezték, ám az álomévad utáni incidens itán megváltak tőle.

Jamie karaktere kétszer halt meg, holott a Ewingok unokatestvérét alakította. Amikor a 7. évadban megérkezett, igazi vérfrissítés volt, ám a karaktert mégis kiírták a testvérével együtt.

Jack Ewing karakterét a főcímbe is betették, de Bobby visszatérésével "feleslegessé" vált, pláne Dack Rambot sem akarták tovább alkalmazni.

Bobby-tól sem akartak megválni, amikor Patrick Duffy a 7. évad végén távozott, ám 1 évvel később visszatért, a TV-történet legnagyobb botrányát okozva.

Lucy karaktere egy idő után kifulladt, így Charlene Tiltont kényszerpihenőre küldték, később ugyan visszatért, de a 12. évad végleg elbúcsúztak tőle.

Barbara Bel Geddes egészségi és pénzügyi okok miatt hagyta ott stábot 6 év után, de 1 év múlva visszatért.

Victoria Principalnak könyörögtek, hogy maradjon, minden idők legjobban fizetett sorozatszínésznője lett volna, de ő nem kért belőle. A színésznő a kilépése előtt 2-szer akarta otthagyni a sorozatot.

Linda Gray karakterét, Samanthát másodszorra már nem tudta megmenteni Larry Hagman, ezért - bár a visszatérését ígérve - de nem maradhatott a sorozat végéig.

Sheree J. Wilson neve ebben a listában is szerepel, az elején csak 15 részre akarták őt, majd annyira jelentős karakterré vált, hogy a 13. évadban nem akarták elengedni, és akár April terhességét is beleírták volna a történetbe, de a színésznő a karaktere halálát kérte.

Steve Kanaly, mint Ray a 2. évad végén távozott volna, ám aztán maradt a család kötelékeiben, végül annyira a sorozat alapfigurája maradt, hogy muszáj volt a szűkösebb költségvetés miatt kiírni.

Továbbá Donna Reedet is 3 évadra szerződtették, de amikor Barbara Bel Geddes mégis visszatért, az Oscar-díjas színésznőt kirúgták, más dolog, hogy hamarosan meg is halt, tehát a 3 évadot amúgy sem tudta volna kitölteni.


50647. Americanlife (2014-12-19 22:56.30) aaaaa
Szerintem meg találhattak volna hasonló épületet, mint amelyik leégett. Az Early Years film több évtizedet ölel fel, a 30-as évektől egészen 53-ig. Akkoriban olyan modern épület, mint Joe Duncané, elég elképzelhetetlen. Abban az időszakban is bőven az oszlopsoros, régmúltat idéző, rideg, déli házak voltak jellemzőek, tehát nem korhű az új ház.
Rendben, hogy nem költöztek, de a néző akkor is látta a változást, és így érdekes volt a modern ház a 30-50-es években, majd 78-ban a régi, és 78 második felétől megint az új...szerintem ezt át kellett volna gondolni. De csak azért hagyták meg Joe Duncanét, mert az a SF lett ikonikus, és ugyebár abban az évben döntötte el, hogy eladja, így muszáj volt ott forgatni.

Azért szerintem a több szereplő-ugyanaz a színész csere még elviselhető határ volt, mert ezek a hölgyemények főleg 1-2 jelenetben boldogították a férfi nézőket és évek múlva lehet nem emlékeztek rá, csak a rajongók...nekem monduk zavaró volt. Talán mégsem annyira, mint az 1 karaktert több színészt alakított dolog, ott már azért szembeötlőbb volt a csere, pláne, hogy főcímszereplőket is érintett. De volt egy olyan sorozat is, ahol egy karaktert asszem 7 színész alakított, szóval nyugi:)


50646. Quantumleap (2014-12-19 21:21.55) aaaaa - (válasz Americanlife 50640. hozzászólására)
Számomra ez most hideg zuhany. :O Ez idáig dícsértem a Dallast, hogy (a régi sorozaton belül) sose játszott egy színész több szerepet. :(


50645. Quantumleap (2014-12-19 21:20.36) aaaaa - (válasz Americanlife 50639. hozzászólására)
Na jó, de a sztori szerint nem költöztek. És mivel leégett az a ház, így nem is vehették volna elő az Early Years-ben. Rendben volt ez így.


50644. Americanlife (2014-12-19 20:48.01) aaaaa - (válasz DocHoliday 50643. hozzászólására)
Na, az már szinte megszokott volt, mellékszereplőknél még elmegy, de pl. Détár Enikő hangja mind Angelicánál, mind Katherine-nél nagyon bevált.
De még mindig jobb, mint a francia szinkronhang, párszor hallottam, ki lehetett vele kergetni a világból, senkinek sem ajánlom...bár a német sem volt egy főnyeremény!


50643. DocHoliday (2014-12-19 20:13.33) aaaaa
A szinkronszínészek is rengetegszer ismétlődtek. Volt olyan is, hogy egy szinkronszínész egy epizódban több szereplőnek kölcsönözte a hangját.


50642. Americanlife (2014-12-19 18:03.43) aaaaa
Úgy látszik az egyjelenetes kurvák annyira beváltak, hogy később fontosabb karaktert kaptak:))


50641. Americanlife (2014-12-19 18:03.08) aaaaa
Ja, igen, az általam nagyon utált Tracy Scoggins asszem a 6. évadban szintén egyjelenetes prosti volt, majd a Ewingok háborújában, 14 évvel később JR főcímszereplős barátnőjét alakította...


50640. Americanlife (2014-12-19 18:01.47) aaaaa - (válasz Quantumleap 50638. hozzászólására)
Michelle Johnson játszott egy prostit a sorozat közepén, majd a Ewingok háborújában már Bobby partnere volt, igaz, eltelt több mint 13 év:)

Kimberly Foster Nicholas Pearce alkalmi barátnőjét játszotta a 10. évadban, és lám a 12. évadban főszerepet kapott, mint April húga, Michelle:)

Barbara Stock is asszem játszott 1 jelenetben korábban, majd a 12. évadban Liz Addams-ként tért vissza, és a főcímbe is bekerült.

Még biztos volt ilyenre példa, csak nem mind jut eszembe...de úgy látszik, aki korábban bevált, később visszatérhetett:))
De vicces, hogy Hollywood nem tudott több színészt kitermelni:))


50639. Americanlife (2014-12-19 17:57.38) aaaaa
A miniévadbeli ranch valóban leégett, pedig az adta vissza a déli, olykor rideg hangulatot(vagy csak hűvös időben forgattak:), bár a szezonzáróban már jó idő volt, amikor a party ment...külön tetszett, hogy sötétbőrű cselédeket tartottak, tehát a valóságra építkezett.
Joe Duncan farmja egy modern újítás volt ahhoz képest, a vicces inkább az, hogy az Early Years filmet már ott forgatták, holott időben még nem lakhattak ott, erre kellett volna jobban figyelni.
Egyébként a 2. részben még nem is volt annyira pocsék idő, szeretnénk mi olyan enyhe telet:)) Bár az az igazság, arrafelé az a tél nemigen ismeretes, tény, hogy télen többet nem is forgattak.
A stúdiós jeleneteket én sem szerettem, azonnal észre lehetett venni...bár Joe Duncan 85-ben eladta a farmot, így ott már nemigen forgattak, utána kezdődött a Dallas "szobás" korszaka, rengeteg jelenetet Kaliforniában vettek fel.


50638. Quantumleap (2014-12-19 06:20.11) aaaaa - (válasz Su-30mk 50637. hozzászólására)
Példák?


50637. Su-30mk (2014-12-19 02:01.19) aaaaa - (válasz Americanlife 50622. hozzászólására)
Én azon röhögtem, amikor egy-egy mellékszereplő, aki mondjuk csak percekre vagy összesen olyan 1-2 órára szerepelt a sorozatban, az vagy 100-150 résszel odébb egy teljesen más karaktert formált meg :-D
Hogy erre miért volt szükség azt nem tudom, azokra nem gondoltak akik meg is jegyeznek dolgokat? ha volt igénytelenség a klasszikus Dallasban, akkor ez mindenképpen az volt, sőt mondhatni inkább övön aluli.


50636. Su-30mk (2014-12-19 01:55.20) aaaaa - (válasz Americanlife 50634. hozzászólására)
A 2. epizódban tényleg nagyon ótvar idő volt :-) (Dallas környékén annyira nem is gyakori az ilyesmi, aránylag enyhék a telek és a nyár az meg veszedelmesen forró, 40 fok közeli).
Egyébként jó, hogy nem maradt ugyanaz a helyszín, mint tudjuk leégett az a ranch amely az első 5 epizódban volt a Ewing-birtok (ha jól emlékszem egy profi bokszoló tulajdonolta különben).
Megnéztem a Street View-val és még mindig állnak az épület fő gerendái, gondolom azt amolyan mementóként meghagyták az utókornak.
Ha arra járok biztos meglátogatom :-)

Jut eszembe, volt már valaki a SF Ranch-en? (tour keretében látogatható bizonyos idóközökben. Na az még egy fantsztikus élmény lehet egy Dallas rajongónak...én különben nagyon utáltam, amikor stúdióban forgatták a ranch külső jeleneteit, általában egy adott évadban fele-fele arányban volt a valós helyszín vs. stúdió).


50635. Americanlife (2014-12-14 15:37.30) aaaaa
Bocsánat, Pamela és Mark Cannes-ba utaztak, Párizsba viszont Ellie és Jock mentek amolyan második nászútra.


50634. Americanlife (2014-12-14 15:35.43) aaaaa
Annyi tény, hogy amikor a sorozatnak címet akartak adni, akkor először nem szimplán a Dallas-ra gondoltak...de pont azért, hogy 14-15 év távlatából a város megítélésén javítsanak, mégis a város nevét adták, hogy az emberek ne csak a merényletről ismerjék. Egyébként ez, mint cél, meg is valósult, bár a sorozattól függetlenül Dallas amúgyis az USA egyik legjelentősebb városa.
Ugyanakkor a republikánus vonal alap maradt, de olykor ellensúlyozták azt, amikor a demokratákat is betették. Úgy tudom, hogy JR és Jock republikánusok voltak, míg Bobby és Cliff demokraták, és talán Donna is. Ami azért volt érdekes, mert a Donnát alakító Susan Howard az életben kőkemény republikánus.
A sorozat második felétől Washington-t sem hiába hozták fel, mint fővárost, és a politikai kapcsolatok mozgatórugójának központját.
Az Európába való utazás, azon belül Moszkvába, a peresztrojka idején forgatták, nagyon nem kell magyarázni miért...A Dallas, mint sorozat burkoltan üzent is...

Ami az ünnepeket illeti, már az elején kikötés volt, hogy nem tartanak semmilyen egyházi ünnepet (karácsony, húsvét, stb...), mert a valóságtól azért valamennyire el akart rugaszkodni a sorozat. Más kérdés, hogy télen csak a sorozat indulásakor forgattak, de az ottani időjárás sem hasonlít mondjuk az erdélyi télre. Házassági évfordulót viszont többször emlegettek, esküvőt is jó párszor láthattunk.
Hó csak a 2. részben volt, vihar viszont már több epizódban, hűvösebb idő is.
A 2. részben Charlene Tilton annyira megfázott, hogy majdnem visszaadta Lucy szerepét, most akkor senki nem ismerné őt, igaz, olyan erős skatulyát is kapott, hogy a Dallas után már csak pár filmben szerződtették.
Volt még pár olyan szál, mint az ázsiai üzlet, vagy a kanadai fivérekkel való üzlet, illetve Angelicával Martinique szigetén. JR kubai útja is egyfajta üzenet volt.
Az európai utazgatások mindig azért voltak indokoltak, hogy a karakterek a lehető legtávolabbra utazzanak/költözzenek.
Samantha Angliába, Lucy Görögországba, Ellie és Clayton előbbiben nászúton, de az Orient Express neve is felmerült. Svájc Charlie és Jenna révén, úgyszintén Ray Franciao-ba ment velük.
Párizsba Pamela ment Mark Graisonnal, ugyanakkor a szezonzáró párizsi helyszín, mint April halálának helyszíne, kétségtelen a nézettséget akarták növelni.
A kolumbiai utazás sokkal inkább romantikusra és akciódúsra sikeredett.
A legjobban Pamela és Samamtha Hong-Kongi utazását várta a stáb, akkoriban ez még az ottani körülményekhez képest is nagy fejsze volt, Travilla külön divattárat csináltatott a két színésznőnek.
A 11. évadbeli európai utazás, München, Salzburg, Bécs, Moszkva mint kelet-nyugat, sem véletlen.
De sokat utaztak államon belül is, Houston, Austin gyakran volt valamilyen fontos esemény helyszíne, Rebecca Houstonban lakott, Clayton cége is ott volt.
Kaliforniát szintén sokat emlegették, Texas után a Ewingok 2. menedéke, a Calhoun ügy kapcsán Hollywood környékére utaztak, Kristint szintén Kaliforniába száműzték (bár onnan is jött), Gary és Val szintén ott éltek.
Mitch Atlantában élt, később Lucy oda költözött.


50633. Quantumleap (2014-12-14 13:10.04) aaaaa
Csak egy kissé fura ez. Az még érthető, hogy a Kennedy-gyilkosságot sose említették, elvégre valamilyen fokon ez volt a célja a sorozatnak, hogy az embereknek a város neve hallatán végre más jusson eszükbe.


50632. Marcello77 (2014-12-14 11:26.41) aaaaa - (válasz DocHoliday 50631. hozzászólására)
És még télen is úsztak a medencében, amikor nincs arrafelé sem meleg.


50631. DocHoliday (2014-12-14 09:36.51) aaaaa
Hideget sem nagyon láttunk, csak az első öt rész valamelyikében, talán az elsőben, valamint Jockey és Bobby moszkvai utazásán. Az volt az első eset, amikor a két Ewing fiún télikabátot lehetett látni.


50630. Quantumleap (2014-12-13 18:17.49) aaaaa
Lehet, hogy volt már erről itt szó régebben, de ami most eszembe jutott: Hogyhogy a sorozatban nem hogy Karácsonyt, de az égvilágon soha semmi más ünnepet nem tartottak (legalábbis mi nem láttuk)?


50629. Lepkelali (2014-11-09 12:47.53) aaaaa
Valakinek megvan a 7. évad?
Magyar felirattal, mert hallássérült vagyok.
Kifizetem, megköszönöm!



50628. Lepkelali (2014-11-07 22:04.57) aaaaa - (válasz Iryonin 50626. hozzászólására)
Igen, Pamela és Cliff anyja...
Nem mondanám átlagos szereplőnek, mert ha figyelemmel követted a sorozatot, akkor tudnod kell, hogy a Jockey-Cliff affér után fejébe vette, hogy bosszút áll Jockeyen.
Többen is figyelmeztették, hogy ne avatkozzon bele akkor, amikor Bobby és Jockey harcban állt az Ewing Oilért, mert egyikőjük sem válogatott az eszközökben. Látszólag meg is ígérte, de a háttérben azon mesterkedett, hogy Jockey még véletlenül se szerezzen finomítót. A repülőgép-szerencsétlenségre azt tudom mondani, hogy visszanyalt a fagyi.
Érdekes, hogy sokan Jockeyt hibáztatták mind Cliff öngyilkossági kisérletéért, mind Rebecca balesetéért, de úgy gondolom igazságtalanok voltak, noha Jockeyé a gazember szerepe, de nem volt közvetlen előidézője a bajoknak...


50627. Iryonin (2014-11-06 23:31.09)  
Na már ragozni sem tudok: ugorjon


elejére ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... végére

Kapcsolódó fórumok

VéleményekAmericanlife, 2024-11-23 22:1552816 hsz
Szereplők kilépése,visszatéréseAmericanlife, 2023-08-22 00:04405 hsz
Melyik a legjobb jelenet?Lifeisamovie, 2023-06-06 15:236 hsz
Kedvenc szereplődOpticum, 2020-12-12 09:16281 hsz
KérdésekQuantumleap, 2019-09-07 20:161553 hsz
A Dallas sorozatok openingjei és endingjeiTündérke:-), 2019-03-21 10:5645 hsz
A Legjobb beszólásokDanyi, 2019-03-14 21:50316 hsz
Ki a leghelyesebb?Viola Bulldog, 2015-01-15 11:4337 hsz
Epizód összefoglalókCsanandri, 2013-04-08 19:05380 hsz
Spoilerek-csak kíváncsiaknakDasztifárló, 2012-09-03 15:21238 hsz

Összes Dallas fórum (18 db)
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk