Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-11-28
A szomszéd szoba
Az iskola
Barátnők újratöltve
Bohócrém karácsonya
Exhibition on Screen: Michelangelo - Szerelem és halál
Kneecap
Mi vagyunk Azahriah
Vaiana 2.

2024-11-21
A parancsnok
Bambi - Egy élet az erdőben
Eretnek
Futni mentem
Ketyegő ultimátum
KIX
Ne várjatok túl sokat a világvégétől
PÁN - A belső sziget

2024-11-14
A változás valutája
Az univerzum elmélete
Gladiátor 2.
Lee
Terápia alatt
Valami különös
Változó vadon - Az én Északom

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Benjamin Button különös élete
- HBO, 03:15
Rabulejtő szerelem
- Filmbox Extra HD, 03:40
A tökéletes trükk
- HBO3, 03:50
A nagyon nagy Ő
- Moziverzum, 03:50
A szív útvesztői
- Izaura TV, 03:55

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Thierry Lhermitte (72)
Albert Wolsky (94)
Shirley Henderson (59)
Katherine Heigl (46)
Garret Dillahunt (60)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
12 katona - Vélemények
Beépített öregúr - Vélemények
Vedd meg most: A shopping-összeesküvés - Vélemények
Rémségek háza (1991) - Vélemények
A vad robot - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Célt tévesztett élet aaaaa
Anya Taylor-Joy aaaaa

 

Fórum - Dallas (sorozat) - Vélemények (66. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

elejére ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... végére
50866. Americanlife (2020-12-26 13:43.57) aaaaa
Az élet csodaszépet az egyik legjobb (karácsonyi) filmnek tartják, és bár kapott jó pár jelölést, valahogy mégsem lett az a felkapott, agyonsztárolt mű...jó volt olvasni, ahogy Fruzsina leírta, hogy miről szól a film, és teljesen egyetértek vele: ha más szemszögből nézzük, akkor igenis egysíkú a cselekmény: itt egy jó embert kell megmenteni, ami meg is történik, és a néző is így tartja logikusnak. Ugyanakkor nem mindenki (ennyire) jó ember, vagy nem ilyen formában, szóval valahol én is álságosnak tartom, mert mi alapján mentünk meg embereket? És akkor az a sok jó ember, akik fiatalon, vagy érdemtelenül/értelmetlenül halnak meg, őket nem kellett volna megmenteni?

Én most A Christmas Carol (Karácsonyi ének) című filmet néztem meg, 1999-es verzió. Tetszett, és a 2009-es animált verziót is elkezdtem nézni. Itt egy rossz ember menekül meg, de úgy, hogy később lesz lehetősége jóvátenni a hibáit. És már a fejem fogtam, mert ebben is szerepel Joel Grey, és az egyik szellemet alakítja a 3 közül. Úgy látszik, hogy neki tényleg ilyen misztikus szerepeket szántak, amit meg is értek, mert ő maga sem egy hétköznapi figura. Még hány filmben kapott ilyen karaktert?:)

Ami a Dallas-t illeti, a kedvelt, de negatív főhősünknél érthető, hogy annyira nem sajnálatból kellett volna megmenteni az öngyilkosságtól, és talán pont a végén Adam azért is jelenik meg ördögi alakban, hogy ezzel kifordítsa a karakterét, mint ezt korábban Quantumleap is írta. Érthető volt, hogy itt az lett volna a lényeg, hogy kiemelje, mennyire más élete lett volna a szereplőknek JR nélkül. Amúgy nem csak Bobby, Ellie és Jock élete lett volna rosszabb, hanem Cally-é is.
Igazság szerint lehet pont arra akartak célozni, így vagy úgy, de mindenkinek lett volna egy élete, az öngyilkosság kérdése sem véletlenül maradt nyitottan. Ha azt nézzük, most mennyivel volt rosszabb Ray élete a sorozatban? Ami rossz történt vele, pl. a Donnával való válása, az pl. nem JR sara.
Persze, szerintem meghatározó volt a párhuzam, hogy Bobby-t emelték ki leginkább, és az se véletlen, hogy JR-t Bobby sorsa érdekelte volna a legjobban. Nem farmer lett, hanem zugbukméker és szerencsejátékos. Míg a sorozatban JR, mint ellenpólus, jóvá nevelte Bobby-t, ezzel azt jelezve, hogy mindennek megvan az oka, és nem véletlenül úgy alakultak a dolgok, ahogy...ha nincs JR, akkor Bobby se lett volna olyan jófiú, mint a sorozatban.
Samantha tényleg TV-bemondó, vagy TV-sztár lett volna, ha jobban tetszik...ami elfogadható, ugyanakkor ha abból a szemszögből nézzük, hogy Patricia arra nevelte a lányait, hogy jól menjenek férjhez, hogy sose kelljen dolgozniuk...nos, azért Samantha biztos megdolgozott azért az életért, és mondjuk kötöttséget, korán kelést jelentett neki ez az életforma...míg JR mellett nagyon sokáig nem kellett dolgoznia sem, csak a házasságuk utolsó pár évében lett aktív, illetve a válásuk után. Azért egyetértek Fruzsinával, hogy mindig több szemszögből kell nézni a dolgokat, mert nem minden fekete-fehér. Az is lehet, hogy valakinek ugyan jobb élete lett, ugyanakkor a sorozatban sem volt sokkal rosszabb élete, vagy nem JR miatt. Kristin persze lehet jobban jár, ha sosem ismeri meg JR-t, de azért Kristin-t sem kellett félteni, mert JR nélkül is elég botrányos életet élt. Mellesleg senki nem kényszerítette arra, hogy rálőjön, és pont a testvérére akarja ráfogni a gyilkossági kísérletet. A bosszúállásnak lehetett volna más módja is, mellesleg sorsszerű volt, hogy JR csak kihasználja Kristin-t, akinek ezt észre kellett volna vennie. Mellesleg a lövés után új esélyt kapott Kaliforniában, de nem tudott vele élni...így egyértelműen minden rosszért nem okolhatjuk JR-t...mert Cliff is hiába volt jó szakember, de sokszor a saját bosszúszomja, gyűlölete és makacssága kergette őt a kudarcba, és mellesleg Cliff is puhult az évek során, az utolsó évadokban egészen más emberi oldaláról ismerhettük meg, és akkor már ritkábban hadakozott JR-ral is.

Szerintem az alapötlet ettől függetlenül nem volt rossz, és mivel valóban az eredeti sorozat befejező része is lett, így passzolt is hozzá, sőt nyitottan tudta hagyni. Azt is meg lehet érteni, hogy ennyi év után egy ilyen ikonikus karakter számvetést tart, főleg, hogy a szezon végére mindent és mindenkit elveszített, így valahol jogos volt ez az "időutazás". Emlékszem, amikor először láttam, én sem tudtam hová tenni, sőt az sem volt világos számomra, hogy miért kell új és önálló sztorikat adni régen nem látott karaktereknek. Vagy még friss volt az az élmény, ahogy eljutottunk a szezon végéhez, engem sokkal jobban érdekelt, hogy mi lesz Hillary Taylor/Sheila Foley sorsa, mert az utolsó pillanatig húzták a történetet, már-már azt sejtetve, hogy Bobby elengedi a dolgot (így is volt), és a nő megússza...

Egyébként Leonard Katzman tudatosan tervezte, hogy visszahívja a lehető legtöbb színészt az utolsó részbe, bár ez egyes esetekben a karakter halála (April-Sheree J. Wilson), a színész elutasító válasza (Barbara Bel Geddes, Victoria Principal) miatt nem valósult meg. Lucy karakterét is beépíthették volna, de Charlene Tiltonnal már nem mertek harmadszor is "szórakozni", mint sokszor visszatérő. Susan Howard-ot nem hívták, bár JR Donna karakterére nem volt annyira szerves hatással, sőt ugyan Priscilla Presley nagy kedvence volt a rendezőnek, mint színésznőt visszahívta volna, ugyanakkor Jenna karaktere nem volt annyira releváns JR történeteiben. Howard Keel pedig azért esett ki, mert eleve Ellie/Barbara Bel Geddes is. Egyesek így dramaturgiai szempontból is kiestek, pedig egy teljes össznépi bulit szerettek volna.
Szerintem Linda Gray és Mary Crosby voltak a nagy nyertesei ennek az epizódnak, mert nem csak a karakterekre voltak kíváncsiak a nézők, hanem a két színésznőre is. Mary Crosby majd 10 évvel később bukkant fel újra, Linda Gray távozását pedig sokan rossz néven vették, így ezzel valamennyire tudták ellensúlyozni a hiányukat.


50865. Kfruzsina (2020-12-25 23:17.46) aaaaa - (válasz Quantumleap 50864. hozzászólására)
Köszönöm szépen az információkat. Az a helyzet, hogy már nagyon régen láttam az utolsó két részt, így már nem is emlékeztem rá, hogy kivel mi történt a záróepizódban, sőt akkor még nagyon fiatal is voltam, nem is értettem igazán, hogy ki az a fickó, aki megmutatja J.R.-nek ezt az alternatív jövőképet, hogy mi lett volna, ha ő meg sem születik. Csak később valószínűleg az itteni hozzászólásokból derült ki, hogy az ördög volt.
Bobbyról rémlik valami, hogy farmer lett, alkoholista és három gyereke volt, meg Samantháról, hogy TV bemondó, de javíts ki, ha tévedek.
De mégis, ha sok embernek nem lett volna jobb akkor sem, ha J.R. nem születik meg, akkor végül is mi késztette J.R.-t az öngyilkosságra, ha lehet annak nevezni?
Egyáltalán mi célja volt a rendezőknek ezzel a szürreális befejezéssel?



50864. Quantumleap (2020-12-25 19:53.44) aaaaa - (válasz Kfruzsina 50863. hozzászólására)
De Bobby-nak rosszabb élete lett volna, ha JR nem születik meg, és Ellie és Jock idejekorán elhunytak, mert megterhelte őket, hogy Gary hozzá nem értése miatt becsődölt a Ewing Oil. Tehát nem jelenthető ki egyoldalúan, hogy mindenkinek jobb lett volna.


50863. Kfruzsina (2020-12-25 17:31.03) aaaaa - (válasz Americanlife 50860. hozzászólására)
Az Élet Csodaszép című filmet én most néztem meg, pont ennek a fórumnak a hatására. Igen ott az angyal valóban angyal volt, de "csonka" angyal, mivel nem voltak szárnyai, ezért, hogy azokat megkaphassa és ezáltal "teljes" angyal legyen, valami nagy feladatot kellett, hogy teljesítsen. Ez volt az, hogy a főhőst az öngyilkosságra készülő George Bayley-t visszahozni az életbe.
De amíg J. R. egy alapjáraton negatív figura volt, akit ennek ellenére imádtunk, addig George egy pozitív ember aki mindenkin segített és aki valójában mindenki szeretett, csak addig ő ezt nem vette észre.
És az angyal megmutatta neki, hogy valóban szegényebb lett volna jóval a világ nélküle és sok ember élete máshogy alakult volna.
Ezzel szemben J.R.-nak az ördög azt mutatta meg, hogy jobb lett volna az élet nélküle, legalábbis egyes embereknek biztos. Pl: Cliffnek, aki előtt hatalmas politikai karrier állt volna, a végén megválasztották volna az USA elnökévé.
Ezért döntött úgy a végén J.R. , hogy meghúzza a ravaszt, bár eldördült a lövés, de a végét nyitva hagyták.

Szóval kicsit más a két film. Bár az Élet Csodaszépet nagy filmnek tartják a mai napig, én a színészi játékot, a képi világot nem vitatom, a maga idejében igenis jó film volt, de a mondanivalója ugyancsak álságos.
George-nak vissza kellett térnie az életbe, mert sok emberrel tett jót, továbbá ott volt a gyönyörű és hűséges felesége, akit Donna Reed alakított, meg kell adni szenzációsan, illetve 4 gyerek, annak minden nyűgjével együtt is, egy felépített teljes élet.
De mi van mondjuk a családtalan lúzerekkel, akik nem tettek senkivel se jót, de akiket ugyanakkor senki sem karol fel, sokszor önhibájukon kívül. Na az ő szemükben totál álságos a film mondanivalója.


50862. Americanlife (2020-12-23 14:58.37) aaaaa
Joel Grey csak 2015-ben coming out-olt a People Magazinnak, idézem:

In January 2015, Grey discussed his sexuality in an interview with People, stating: "I don't like labels, but if you have to put a label on it, I'm a gay man."[26] Grey writes about his family, his acting career, and the challenges of being gay in his 2016 memoir, Master of Ceremonies.[27]

Sok meleg megnősül és lesz gyereke, és vannak, akik csak idős korukra bújnak elő, mint a fenti példa is mutatja. Az ő esetében megemlítendő, hogy 24 évig házasságban is élt, Jennifer Grey lányát bizonyára sokan ismerik a Dirty Dancing-ből is.
Amit inkább kiemelnék, hogy számos sorozatban, TV-filmben, és színházban is játszott, egyébként is őt abszolút a színpadon tudom elképzelni...valóban belengi a személyét egy misztikum, nem egy átlagos pasi, szóval egészen biztos vagyok, hogy ilyen szerepekre specializálódott.
Megemlítendő, hogy rengeteg díjra jelölték, és több neves díjat be is zsebelt, többek között az Academy Awards, BAFTA, Golden Globe, Grammy, Tony Awards díjak büszke tulajdonosa.
Az apja révén zsidó származású színész és komikus volt, és így nem meglepő, hogy ő is ezt a pályát választotta. Szerintem nagyon jól eltalálták Adam szerepére is.


50861. Quantumleap (2020-12-23 13:43.19) aaaaa - (válasz Americanlife 50860. hozzászólására)
Nem. Az élet csodaszép-ben tényleg angyal volt. De valahol olvastam, hogy a Dallas végén direkt ezt akarták kifordítani.

Joel Grey meleg volt? Ezt most hallom először. Pedig volt házas, és gyerekei is születtek. Akkor inkább biszexuális, nem? Őt a Dallason kívül amúgy az Alias és az Oz (börtön) sorozatokban láttam. Ott is ilyen váratlanul, a semmiből előbukkanó, rejtélyes figurákat alakít. Lehet, hogy a tévés szerepléseiben erre volt specializálódva?


50860. Americanlife (2020-12-21 16:11.47) aaaaa
Köszönöm szépen a részletes leírást, valóban nem láttam egyik sorozatot sem, a Twin Peaks-nek a 3. évadára pedig valahogy nem hangolódtam rá.

Tiszta sor, hogy egy ilyen régóta futó sorozatnál, főleg így az utolsó részben rizikós volt ez a történetszál, amellett, hogy terveztek még egy évadot. Az utolsó évad a Miniseries-t leszámítva egyébként is a legkevesebb epizóddal büszkélkedhet, és a főcímszereplők egy része csak pár epizódban szerepel, vannak olyan részek, ahol gyakorlatilag csak 1-2 cselekményszál fut, és minden mást mellőznek. Pedig az utolsó előtti évadban még tudtak történeteket kreálni, sőt nem is rosszakat, a szereplők is kaptak önálló történeteket. Tény és való, hogy az utolsó évadnál már érezni lehetett, hogy a sorozat kifutotta magát, mégsem merték lezárni, hanem nyitottan hagyták a végét egy esetleges folytatásra.

Az élet csodaszépben is egy angyal jelenik meg, bár azt nem tudom, hogy a film végén róla is az derül ki, hogy nem is angyal, hanem ördög? Mivel a film több mint 45 évvel korábban készült, így szerencsére annyi idő eltelt, hogy ne lehessen érezni a "koppintást". A filmben amúgy szerepel az akkor még nagyon fiatal Donna Reed is.

Egyébként pedig írói fantázia, hogy kinek mit álmodnak meg egy ilyen elmélkedős résznél...a szereplők egy része szerintem reális történetet kapott, míg másoknál azért érezni lehetett a túlzó hatást. Mellesleg olyan történetek voltak benne, amik annyira nem kötötték le a nézőt, vagyis nem tudtak szívből drukkolni, még ha sejtették is, hogy ez az egész időutazás csupán egy kitaláció.
Még annyit, hogy az egyébként homoszexuális Joel Grey, aki az angyalt-ördögöt alakította a Conundrum-ban, Larry Hagman jó barátja volt, és ő is ugyanúgy, mint Barbara Eden megígértették Larry-vel, hogy pár epizódba meghívja őket, de fajsúlyos történetet kapjanak, amik JR karakterével kapcsolatosak. Nem véletlen, hogy érezni lehetett a sorozat végét, mert Barbara Eden is az utolsó évadban kapta a meghívását, Joel Grey pedig az utolsó epizódra...igaz, esetében találó volt a karakter is, mert egy hétköznapi texasi személyt nehezen tudtam volna elképzelni, akit eljátszhat.
Más dolog, hogy Larry Hagman már produceri és egyéb tevékenységeket is folytatott a sorozatban, főleg az utolsó évadban, így volt lehetősége olyanokkal dolgozni, akikkel szeretett volna.


50859. Quantumleap (2020-12-21 12:52.27) aaaaa - (válasz Americanlife 50858. hozzászólására)
Amik eszembe jutnak:

A Narancsvidék sorozatban volt, hogy a főhős balesetet szenvedett a szerelmével együtt, és kómában arról volt álmuk, hogy mi lett volna, ha nem kerül oda arra a vidékre, nélküle sokkal rosszabbul alakult volna a szereplők élete. Itt ugye kezdettől tudtuk, hogy csak egy kómás lázálom, csak fura, hogy ugyanazt álmodták.
A Holtsáv sorozatban is volt a látnok főszereplő terapeutájának egy lázálomféléje arról, hogy mi lett volna, ha soha nem hagyja el a szülővárosát, és így a hat év kóma után nem őt rendelik ki hősünk mellé specialistának, félre lett volna kezelve, és elromlik az élete.
A Lost sorozatban az utolsó, hatodik évadban a fő sztorivonallal párhuzamosan láthattunk egy idősíkot arról, hogy mi lett volna, ha nem zuhan le a replőgép hőseinkkel a szigetre. Bár a végén kiderül, hogy igazánól mégsem egy egyszerű alternatív idővonalat látunk.
A Twin Peaks utólagos, harmadik évadának végén már operáltak egy alternatív idővonalfélével, ahol Laura Palmert nem ölték meg. De elég elborult agymenés volt, igazából nem tudni, mit láthattunk.
Nem tévé-, hanem képregénysorozat, de a régi Superman-füzetekben volt egy olyan rész, ahol Superman/Clark egy lázálmot lát arról, hogy mi lett volna, ha nem ő a Krypton egyetlen túlélje, hanem vele együtt több sebezhetetlen szuperembe is a Földre kerül. Valamint egy olyan, ahol a rakéta, amiben kilőtték, nem az USA-ban, hanem a Szovetjetúnióban landol.
A Dallasban amúgy a Conundrum-epizódok ötlete elég egyértelműen Az élet csodaszép című film alapötletéből származik.


50858. Americanlife (2020-12-21 12:07.41) aaaaa
És mely sorozatokban voltak ilyen "Mi lett volna, ha...?" speciális epizódok? Mert lehet csak én néztem azokat, amelyeknél nem sütöttek el egy ilyen szálat...

Való igaz, egy sci-fi vagy természetfeletti sorozatnál jobban elfogadom én is, bár a Twin Peaks-nél nem emlékszem ilyen eseményre.
A Dallas esetében szerintem tényleg nem volt szerencsés...egyrészt szappanopera, másrészt ahogy írod, sok szálat azonnal el is varrtak, kihagytak jó pár karaktert, említés szintjén lehetett volna róluk szó...bár itt közrejátszott az is, hogy Leonard Katzman csak azoknak a karaktereknek akart önálló történetet, akiknek a megformálói valóban részt vettek az epizódban. És egyes szálakat valóban csak 1-2 mozzanatra tettek bele, nem sokat tudtunk meg a karakterek jelleméről sem, vagy csak felületesen.
Ugyanakkor, mint záróepizód, úgy valahol meg egy kissé "jogosnak" találtam, hogy egy ilyen ikonikus főhős elmélkedik azon, hogy mennyivel lett volna más az élet, ha ő nem születik meg...és abban is volt igazság, hogy vele vagy nélküle, az élet sok dolgot másképp formálhat, olyanokat is, amelyekhez JR-nak semmi köze nem lehetett volna. Inkább csak egy fricska volt, hogy egyesek mennyivel jobban éltek nélküle, míg másoknak sanyarúbb élet jutott.
Nekem inkább a módszer nem tetszett, főleg Pamela álma után ezt a delíriumos álmot elsütni nem volt szerencsés, bár tényleg rövid ideig tartott.
A nagyobb baki számomra az volt, hogy bár sokan nem hiszik el, de meg volt rendelve a következő évad is. Hogy JR főbe lőtte-e magát, vagy sem, ezt nyitottan hagyták, hogy az esetleges folytatásnál ne kelljen senkit feltámasztani.
Közvetlen a Conundrum után egy másik évad indítása nem lett volna szerencsés, mert a legutolsót eléggé lezárták, már amennyire lehetett, minden karakter és történet kifutotta magát.
A másik furcsaság számomra, hogy 5 évet kellett várni a folytatásra, amelyben JR megrendezi a saját halálát (és itt akkor utalás van arra, hogy a tükörbe lőtt, és nem lett öngyilkos, csak elutazott egy időre, öngyilkossági kísérlet után a halála megrendezése valahogy túl sok...). Inkább ezek a dramaturgiai/produceri fordulatok voltak kevésbé kidolgozottak.
Bár azt nem tudom, hogyan lehetett volna igényesebben megcsinálni egy ilyen epizódot, de annyi biztos, hogy Gary válóperes ügye túl sok szerepet kapott benne, míg egyes karaktereket elintéztek 1-1 mondattal...számomra az is valószínűtlen, hogy két olyan családcentrikus személy, akik minden válságból kilábaltak és összetartották a családot, itt azt találták ki, hogy Jock öngyilkos lett a Ewing Oil csődje miatt (holott szerintem ő pont egy küzdő típus, és amikor a társaságot is felosztották, akkor is visszaszerezte a részét). Ellie pedig szívrohamban halt meg, aki pont a széthulló családot hozta össze, bármi is történt. Számomra ez valóban elcsépelt és átgondolatlan szál volt, hogy a két családfőt egy tollvonással máris kiírták...még akkor is, ha egyértelmű volt, hogy Jim Davis nem tudna visszatérni, Barbara Bel Geddes pedig már nem akart...


50857. Quantumleap (2020-12-21 10:13.09) aaaaa - (válasz Americanlife 50856. hozzászólására)
Ilyen "Mi lett volna ha...?"-jellegű speciális epizódokat más sorozatokban is elsütöttek már, és meg kell mondjam, amiket én eddig láttam, azok nagyságrendekkel jobban és igényesen voltak megcsinálva, mint a Dallas esetében. Na meg ha valami sci-fi vagy természetfeletti sorozatról van szó, akkor ott az ember sokkal könyebben elfogadja az ilyet, mint egy szappanoperában. Ugyanez igaz a halott karakterek feltámasztására is.


50856. Americanlife (2020-12-20 21:08.22) aaaaa - (válasz Quantumleap 50850. hozzászólására)
Mi lett volna, ha JR nem születik meg?
Nyilván itt már az írók tudtak volna fantáziálni...de egyes karakterekkel nem tették meg, pl. Ellie és Jock korán meghaltak volna, Clayton képbe se került volna, ahogy Lucy sem született volna meg, hiába jönnek össze a szülei. Tehát pár szereplőre még ennyi energiát sem fecséreltek, még említés szintjén sem, ha még a karakterek megformálóit nem is tudták volna visszahozni.
Ugyanúgy Jenna és April sem szerepeltek volna, mint Bobby női. Pamela igen, de csak Cliff által, róla viszont azt se tudtuk meg, hogyan élt volna, említés szintjén sem.

A Ewing-fivérek sorsa is másképp alakult volna, Gary sikeres és rafkós ügyvéd, mellesleg nőcsábász, nem iszik. Bobby lecsúszott, 3 gyerekes, elvált apuka, aki a szerencsejáték rabja...igaz, Bobby az eredeti sorozat elejéig is Playboy életet élt, amíg Pamelát el nem vette, így valahogy nála el lehetett képzelni a fenti szituációt. Jason, a harmadik Ewing fiktív figura, így tehát úgy kreálták, ahogy akarták...
Ray, bár Jock fia, de ez sosem derült volna ki, Jock korai halála miatt. Más dolog, hogy Margaret nem véletlenül küldte Ray-t 63-ban SF-ba, nyilván előbb is kiderülhetett volna, vagy legalábbis Jock sejthette volna, ez a történetszál csak azért alakult így, mert az eredeti sorozatban is csak a 60. rész után vették elő, amiatt, hogy Ray karaktere maradni tudjon...nyilván senki se tette volna azok után, hogy a sorozat elején Lucy-vel enyelgett. Mindazonáltal Ray-nek szerintem jó sztorit találtak ki, mert az is valószínűtlen lett volna, hogy egy Donna kaliberű nő kezd vele.
Cliff sztorija reális...mindig is jól tanult, képezte magát, karrierista volt, bár azért az USA elnökének lenni szerintem meredek húzás volt...itt csak inkább JR-t akarták idegelni, hogy bezzeg az örök ellenlábas mennyire sokra vitte volna, ha ő nem születik meg. Egy Dave Culver szintű karriert viszont simán kinéztem volna belőle, ha nem is elnököt.
Cally sztorija szintén reális volt, az a közeg, ahonnan ő jött, simán elképzelhető volt az a családi felállás.
Amúgy Gary a sorozat elejéig alkoholista volt, itt a delíriumos álomban viszont erről szó sem esett, tehát erős karakterré vált.
Samantha és Kristin eseteit is kételkedve fogadtam. Az anyjuk, Patricia mindig is arra nevelte őket, hogy ne dolgozzanak, hanem menjenek jól férjhez...ehhez képest, mindkét nő dolgozott, pedig bármelyikük megtehette volna, hogy egy gazdag pasihoz mennek hozzá. Kristin munkája testhezálló volt, Samantháé szintén, mint korábbi szépségkirálynő, ugyanakkor nála furcsának találtam én is, hogy Nicholas-szal összehozták (talán pont azért, mert utalni akartak arra, hogy a pasi JR miatt halt meg annak idején). De tény és való, hogy túl sok volt a gyanús egyezőség.
Carter McKay szerintem reálisan lett elképzelve ebben a felállásban is.

Persze, az ilyen dolgoknak már csak a képzelőerők határa szab határt...lehet Jenna maradt volna Olaszországban, vagy hazatérve állandóan más pasikkal tartotta volna el magát. Pamela biztos dolgozott volna eladóként-divattervezőként, mert ez volt az eredeti szakmája is, viszont fogalmam sincs, hogy milyen magánéletbeli szálat találhattak volna ki neki...milyen férfihoz megy hozzá, születik-e egyáltalán gyermeke?
April és Michelle biztos prosti típusok maradtak volna. Valene is erősebb típus lett volna, amennyit mutattak belőle.


50855. Americanlife (2020-12-12 14:57.03) aaaaa - (válasz Sanyiszamár 50852. hozzászólására)
Na erre nagyon nehéz válaszolni...mert a kérdés, hogy kinek mi a jó/legjobb nő? Hogy úgy esztétikailag is minden rendben van nála, vagy az is, hogy maga a karakter belsőleg is szimpatikus?

Pamela abszolút a jó nő kategória, és a karaktere is többnyire szimpatikus volt. Arcra (amíg nem volt plasztikája) szinte biztos, hogy a legszebb. Az is igaz, hogy akkoriban minden nő rá szeretett volna hasonlítani, és tudtak neki változatos frizurákat, öltözetet is kreálni.

Mandolina is elvileg rendben lenne...mint Playboy nyuszi, és mint modell biztos veri a mezőnyt. Bár az arcában mindig volt valami közönséges, ami miatt az ember, nem találta őt szimpatikusnak...mellesleg hálátlan volt a karaktere is, mert abba a hibába esett: elhitte, hogy JR anélkül, hogy elválna a feleségétől, a férfi első számú szeretőjeként sokkal több jogot kap, még Samanthánál is.

Sokan azért Samantháért is oda voltak, mert őt is lehetett alakítani külsőre, bár azért nála néha voltak mellényúlások (nagyon rövid haj, nem megfelelő smink). A lába, az alkata, és korához képest viszont igen csak kívánatosnak számított a pasiknál, és valljuk be sokan küzdöttek a kegyeiért is.

Jenna (Priscilla Presley), szintén amíg nem plasztikáztatta magát, arcra nagyon szép nőnek számított, jó génekkel. Bár nem volt sosem egy modellkedős alkat, és a Dallas (vagy éppen Travilla) sem mindig őt kreálta a legváltozatosabban, annyi biztos, hogy kevés olyan szép kismamát lehetett látni, mint amilyen ő volt, 40 felett is.

Lucy feltűnő jelenségnek számított, a szőke hajkorona, a kellemesen dundi alkat a fiatal és az idős korosztálynak is bejött, más kérdés, hogy a karaktere néha idegesítő volt, ami rontott a megítélésén.

Aztán szintén említésre méltó Angelica és Katherine is, mindkettő gonosz karatert alakított ugyan, de átlagon felüli eleganciával, küllemmel és alkattal.

April, Afton és Michelle a "lotyó" típusoknál hozták azt a formát, amit kellett (az ilyen típusú nőkre általában vevők a férfiak, de inkább rövidtávon), bár mindhárom karakter tudott puhulni az évek során, ami a jellemüket illeti.

Bár a sorozat vége felé csatlakozott, de Barbara Stock kifejezetten elegáns, finom nőt hozott frissítésként.

Lehetne sorolni a színésznőket, egy biztos: a Dallas mindig nagyon adott arra, hogy átlagon felüli szépségű és alkatú nőkkel dolgozzon, akár a tehetség rovására is. Ha megnézitek a többi sorozatot, pl. a Knots Landing vagy a Falcon Crest, ott kevésbé voltak ennyire kiemelkedő szépségű nők, sőt helyenként még átlagosnak is mondhattuk a legtöbbjét, ilyen téren a Dinasztia tudta felvenni a harcot a Dallas-szal.
És persze mindenkinek más tetszik, más jön be, azért az is beszédes, hogy jó néhány színésznő szerepelt a Playboy címlapján is.


50854. Quantumleap (2020-12-12 10:30.58) aaaaa - (válasz Sanyiszamár 50852. hozzászólására)
Talán Mandy.


50853. Opticum (2020-12-12 09:17.45)   - (válasz Sanyiszamár 50852. hozzászólására)
Pamela


50852. Sanyiszamár (2020-12-12 09:03.39)  
Ki a legjobb nő a Dallas sorozatban?


50851. Sanyiszamár (2020-12-06 07:31.54)  
Jocky tv most van a DALLAS, szeretem nézni.


50850. Quantumleap (2020-12-06 06:44.15) aaaaa - (válasz Americanlife 50849. hozzászólására)
A folytatás sorozat második évadában Gary szerepelt 3 epizódot, Val is egyet. A sztori szerint Gary visszaesett, és így szétmentek. De akkor ott újra összejönnek. És így evvel végülis utólag kvázi lekreáltak nekik egy alternatív idővonalat a Bobby feltámadása utáni intervallumra, mivelhogy az eredeti sorozatban azután nem hallottunk többé arról, hogy mi van velük.
Adamet az ördögöt csak JR alkoholos delíriuma szülte, alapjában véve csak álmodja az egészet, ébredés után pedig még hallucinál. Így alapjában véve az ő gondolatainak és meggyőződéseinek egyfajta kivetülését látjuk, nem egy tényleges "Mi lett volna ha?"-idővonalat. Például miért van egy másik harmadik testvér, Jason Ewing? Gary-t meg Valt egymásnak illőnek találta, ezért látta azt, hogy ott is összejöttek. Kristinről pedig ténylegesen el tudja képzelni, hogy ha nem ismerkednek meg, és életben marad, akkor szélhámosként tevékenykedett volna. Az is fura, hogy Samantha ugyanúgy találkozott volna Nicholas Pearce-szel. Cliffet pedig ezek szerint azért igyekezett elnyomni, mert a lelke mélyén kinézte belőle, hogy ha hagyja, akkor nála is hatalmasabb babérokra tör, tekintve, hogy ott az USA alelnökeként, majd elnökeként látjuk. :)
Ilyeneken amúgy én is szoktam néha fantáziálni, hogy mi lett volna, ha egy bizonyos dolog másképp történik az életemben.


50849. Americanlife (2020-12-05 19:13.25) aaaaa
Nem láttam a KL-et, de hol együtt voltak, hol nem...mondjuk szerintem ez pont lényegtelen volt Val szempontjából. Szerintem Gary is csak formálisan szerepelt dramaturgiailag is, szóval Val nem adott volna már sokat a Dallas-hoz...Bár Bobby temetésére ő is eljöhetett volna, mert szerette őt.
Az tetszett, amikor Gary lenyomta Samanthának a kioktatószöveget, aki kikérte magának:)
Érdekes, hogy a Conundrumban szerepelt Val és Gary is, sőt ha nem születik meg JR, akkor ők így is úgy is összejöttek volna...ez azért fura, mert egyrészt már régóta nem játszottak a Dallasban, és a KL-ben is elég viharos lett a kapcsolatuk, de pl. születtek ikreik. Azért fura, hogy felnőtt fejjel is összejöttek volna JR rémálma szerint, holott az eredeti forgatókönyv szerint tiniként álltak össze, és született meg Lucy. Annyira adott volt, hogy egy mi lett volna, ha...? egy sztoriban is mindenáron össze kellett volna hozni őket?


50848. Quantumleap (2020-12-05 13:10.58) aaaaa - (válasz Americanlife 50847. hozzászólására)
Amikor JR-ra rálőttek, Gary és Val között elhangzott, hogy ez az első kritikus helyzet azóta, hogy Gary abbahagyta az ivást (Bár szerintem Gary nem hullajtott volna nagy könnyeket, ha belehal.). Valamint Southforkban Samanthának lenyomott egy kioktatószöveget az alkoholizmusról.
Ezután többé tényleg nem esett szó erről, az viszont szembetűnő, hogy Lucy esküvője után Valt többé nem láttuk, a Conundrumot leszámítva. Lehet, hogy mert akkor szét voltak menve.


50847. Americanlife (2020-12-05 12:39.19) aaaaa
Igazándiból Ted Shackelford, mint Gary, a Knots Landing nézői számára volt érdekes, ott pedig én is úgy tudom, hogy időnként visszatért az alkoholhoz és szeretői is voltak.
A Dallas nézői csak egy kiegyensúlyozott, tiszta Gary-t láthattak, aki párszor visszatért a családi házba. De mivel fontosabb szerepet sem szántak neki, így lényegtelen is volt, hogy a másik sorozatban milyen a karaktere.
Amúgy emlékeim szerint nem hallottam azt sem, hogy Gary-t úgy emlegetik a Dallasban, hogy újból iszik...Jock részvényeinek szétosztásakor józannak tűnt, illetve a saját és Lucy esküvőjén, vagy amikor JR-ra rálőttek.
Az álomévadban Bobby temetésén 3 jelenete, ha volt. Az utolsó rész pedig JR álma volt, de ott sikeres, ravasz, nőcsábász ügyvédet alakított, tehát a Dallasban már alig emlegették őt, főleg nem az ivási szokásait.


50846. Quantumleap (2020-12-05 09:05.43) aaaaa - (válasz Americanlife 50845. hozzászólására)
A második Garyről (Ted Schackelford alakításában) elhittem, hogy összeszedte magát, és végleg lerakta az alkoholt. Ha David Ackroyd marad, ő valahogy nem tudott volna erről teljesen meggyőzni. Különösen az utolsó jelenetében, amikor Vallal beszél távoztában, tűnt igencsak gyengének és elesettnek.
Bár igaz, a Knots Landingben, és a Dallas folytatás évadokban rámcáfoltak. Azokban mégis megesett, hog Gary újra a piához nyúlt, mégha utóbbiban csak hallottunk is róla. :)


50845. Americanlife (2020-12-04 19:36.29) aaaaa
Nehéz általánosítani...a három Jenna közül az első 1, a második 2 epizódban szerepelt. Kaptak egy meghatározott karaktert, akit el kellett játszaniuk. Igazándiból csak annyi derült ki, hogy Jenna esetleg előnyt szeretett volna kovácsolni abból, hogy Charlie Bobby lánya. A második felbukkanásakor már azt sem, hanem csak egyszerűen Bobby-t akarta, akinek akkor a házassága válságba került. A harmadik Jenna ehhez képest úgy indított, hogy független nő (és nem az a kurvás típus, mint az első), aki képes egyedül is nevelni a lányát, Bobby segítsége nélkül. Azért volt érdekes ez a fordulat, mert sokkal inkább Bobby küzdött a nőért, a válása után pedig úgy gondolta, hogy Jennával komolyabbra is fordulhat a dolog...annak ellenére, hogy egyszer már csalódott benne. De örökké ott maradt Bobby és Pamela twist and turn storyline-ja, amely miatt mindig érezte a néző: Jenna sosem kap olyan szerepet Bobby szívében, mint Pamela. A történetekkel, amelyek utána következtek, eléggé jól tudtak frissíteni, annyira, hogy Jenna hamar főcímszereplő lett, és még a színésznő terhességét is beleírták a történetbe.

Az első Kristin nagyon kevés epizódban játszott, egysíkú szerepkörrel. A második ehhez képest fontos szerepeket kapott, és nagy volumenű történetek mozgatórugója lett, rálőtt JR-ra, a testvérét akarta gyilkosságba keverni, majd terhes lett JR-tól, semmiért nem vonták felelősségre, a visszatérése nem csak egy cliffhanger-rel, de olyan sztorikkal is szolgált, mint pl. a Christopher örökbefogadása körüli mizéria...a második Kristinnek sokkal több lehetősége volt, és örökké egy tüske maradt JR-Samantha viszonyában is, sőt JR a részeg álmában őt is viszontláthatta, milyen élete lett volna, ha nem találkoznak (utalva arra, hogy JR közvetetten szerepet játszott Kristin lecsúszásában és halálában).

Az első Gary két részben játszott, míg a második jó pár epizódban...fura, de a második Gary a karaktert sem tudta annyira kibontakoztatni, mert amikor néha felbukkant, akkor is csak pár jelenetet kapott. Igaz, a spin-off sorozattal már bőven befutott, de a csak Dallas-t nézők ebből semmit nem láthattak.

Tintásnál szembetűnő volt a változás. A második ugyan megjavult, de az a néhány epizód inkább az emberi oldalát mutatta be, és szinte csak meghalni tért vissza. Kétségtelen, hogy az első Tintás mind küllemben, mind mentalitásban közelebb állt a valósághoz, és David Wayne profi módon hozta a karaktert. Őt elég nehéz lett volna lepipálni akkor is, ha a karaktere marad ugyanolyan, csak más színésszel.

Ami a két Ellie-t illeti, belsőre mind a kettő tudta hozni a karaktert, a másodiknak viszont olyan sok önálló történet nem jutott, gyakorlatilag a főbb mozzanat az volt, hogy Clayton beilleszkedését segítse a nászútjuk után. Érdekes, akármennyire különbözött külsőre a két színésznő, engem sosem zavart, mert mindkettő beleillett a sorozatba, csak más-más okok miatt.

Mégis azt gondolom, hogy nem a színész formálja a karaktert, hanem az írók. Bár kétségtelen, hogy a színész játssza el a karaktert, de úgy, ahogy azt kérik tőle.

Arra akartam rávilágítani, hogy a cserék külsőre még nem is voltak annyira rosszak (vagy legalábbis meg lehetett szokni). Ugyanakkor szerintem egyes választásokra nem lehet azt mondani, hogy megszoktuk volna, ha XY alakítja ZQ karaktert. Mert a többi karakterhez is kellett igazítani...Bobby nem kaphatott egy nála 4-7 évvel idősebb Pamelát, akin látszik is, hogy idősebb, mint a színész.
Kivétel persze lehet, mert Priscilla Presley 4 évvel idősebb, mint Patrick Duffy, sőt még Steve Kanaly-nél egy évvel is...simán illett Jenna mindkét férfihoz, nem tűnt idősebbnek náluk, bár ezt a szerencsés külsejének is köszönhette...sőt Steve Kanaly az őszes, ráncos alkatával idősebbnek is tűnt, mint Priscilla.

De azért úgy vélem, hogy JR és Cliff esetében olykor az életkor skálán is tudtak szélesíteni, mert pl. Deborah Shelton is 17 évvel volt fiatalabb Larry Hagman-nél, mégis passzoltak egymáshoz. Ken Kercheval pedig 15-25 évvel fiatalabb nőket kapott, de valahogy sosem tűnt zavarónak a korkülönbség...furcsa volt, amikor sokan azt írták, hogy Vanessa "öreg" JR-hoz, holott Gayle Hunnicutt 12 évvel volt fiatalabb Larry Hagman-nél, csak ugye JR-t mindenféle korú nővel ágyba bújtatták, és főleg Cally után Vanessa "idősnek" is tűnt, pedig nem...


50844. Quantumleap (2020-12-04 10:07.51) aaaaa - (válasz Americanlife 50843. hozzászólására)
A három Jenna és a két Digger és Gary is jó példa arra, hogy a színésztől is függhet, hogyan formálódik a karakter. A két Kristin aránylag megegyezett. Belsőre Donna Reed is ugyanazt hozta, mint Barbara Bel Geddes.


50843. Americanlife (2020-12-03 17:54.16) aaaaa
Igaz, hogy a karaktereket később is lehet formálni, pl. April először tipikusan a kurva típus volt, aztán megszelídítették. Samantha 8 évadon át nem tudott kitörni az alkoholista, JR-tól erősen függő szerepkörből, aztán a 9. évadtól sikeres, az ital nélkül élőt nőt varázsoltak belőle (igaz, a karaktert máskülönben ki akarták írni, de így meg tudták menteni)...és olykor Bobby is elkezdett hasonlítani a bátyjára, bár itt már kifejezetten Patrick Duffy kérte, hogy ne csak mindig jófiút kelljen alakítania.
De úgy érzem, a sorozat elején azért eléggé meg voltak határozva a karakterek, főleg, hogy nem hosszútávra terveztek. Ha valaki eleve nem egy adott típus már külsőre sem, akkor azért elég tehetségesnek kell legyen, hogy el tudja hitetni velünk, hogy passzol a karakterhez.
Ugyanakkor én pont olyan dolgokra értem, mint pl. az életkor, amit nem lehet letagadni...Linda Evans lehet alkalmas lett volna Pamelának, de ha valóban Patrick Duffy vagy Steve Kanaly-t akarják Bobbynak, tény és való, hogy Linda Evans mindkettőhöz "öreg" volt...ékes bizonyítéka, hogy a Dinasztiában jóval idősebb pasi volt a férje, mert a színésznő az érett nőtípust tudta hozni.
Pl. a Dallas tekintetében már sokszor említettem, hogy az életkorra mennyire nem adtak, Ken Kercheval rendre lánya korabeli nőket kapott barátnőnek/feleségnek.
Amit viszont kiemelnék, hogy Howard Keel-hez mind Barbara Bel Geddes, mind Donna Reed elég jól illett, tehát azért voltak pozitív választások is.


50842. Quantumleap (2020-12-03 10:40.11) aaaaa - (válasz Americanlife 50841. hozzászólására)
Ha más színész játszott volna egy adott karaktert, akkor az jóllehet másképp is lett volna formálva. Például Ken Kercheval alakításában Ray feltehetőleg nem lett volna annyira cowboyos, farmmal foglalkozó. Steve Kanaly alakításában Bobby pedig mondjuk jobban húzott volna a farm felé, mint a vállalathoz.


50841. Americanlife (2020-12-03 08:45.16) aaaaa
Nem, pont azt mondom, hogy jól lettek kiválasztva. Ugyanakkor tartom magam ahhoz, hogy Ken Kercheval nem illett volna a cowboyos kategóriába...nem volt sportos alkat, és ha néha mutatták farmerban, akkor olyan idétlenül hatott (lásd 9. évad, amikor a party végén kiderült, hogy Parmelee nem Jock).
Igaz, valahogy Steve Kanaly-ről se az jutott volna eszembe, hogy egykor playboy, a nők bálványa, aki képviselői és olajmágnási babérokra tör.
De pl. Linda Evans naná, hogy öreg lett volna Pamelaként, hiszen ha Patrick Duffy játssza Bobby-t, aki 7 évvel fiatalabb, mint Linda Evans, továbbá kölyökképű volt a Miniseries-ben...ha Steve Kanaly játssza Bobby-t, ő is 4 évvel fiatalabb, mint Linda Evans. Pláne Pamela karaktere 53-as, tehát 25 éves volt a sorozat kezdetén, Linda Evans akkor már 36 éves volt...igenis fenntartom, hogy nem lettek volna jó választások, józan paraszti ésszel nézve sem.


50840. Quantumleap (2020-12-03 04:57.56) aaaaa - (válasz Americanlife 50839. hozzászólására)
Mondhatjuk utólag, hogy ki illett volna vagy ki nem, de a helyzet az, hogy akkor valószínűleg őket szokjuk meg, és most a fordítottját állapítgatnánk meg (pl. "Szerintem Ken Kercheval nem illett volna Cliff karakteréhez."). :) Vagy te tudsz mondani olyan jelentősebb szereplőt, akinél szerinted határozottan rossz színészválasztás történt, valaki más jobban eljátszhatta volna?


50839. Americanlife (2020-12-02 19:02.53) aaaaa - (válasz Kfruzsina 50835. hozzászólására)
Ken Kerchevalhoz nem illett volna a cowboy figura, hiszen abszolút nem az a típus. De Steve Kanaly sem lett volna érdekes Bobby habitusával és életpályájával: üzletember, képviselő...szóval szerintem is mindenki jól lett kiválasztva, annak ellenére, hogy sok karakter messze nem olyan korú volt, amilyen az őt eljátszó színész(nő).
A nők kiválasztására valóban nagy hangsúlyt fektettek, és szerintem még a későbbi évadokban is ügyesen tették. Ha nem is mindegyik volt klasszikus szépség, de tényleg valamiért karakteres. Samantha és Pamela pedig valóban divatot teremtettek, mert sok nő őket utánozta, akár a frizurában, akár a sminkben, akár a ruházatban.

A szereplőcsere sosem szerencsés egyik sorozatban sem...főleg ott nem, ahol már évek óta a jól bevált színész(nő) alakítja a karaktert. Mivel a Dallas alaposan okult belőle, hogy főszereplőt lecserélni és halottat feltámasztani nagyon nem szerencsés, ezért a későbbi évadokban különösen ügyeltek arra, hogy ha a karakter távozott, akkor később vissza tudják hozni. Ezért kérdezték meg többször is Sheree J. Wilson-t, hogy biztos halált akar Aprilre? Mert az utolsó részben szerették volna őt is visszahozni...ha April meghal, nem lesz visszaút. A színésznő nagyon biztos volt benne.

Samantha akkor volt Ray-jel, amikor JR-ral összeveszett egy este, mert a férfi nem akart vele szexelni...Samantha már mindenképpen gyereket akart, mert 7 év házasság után a család is elvárta tőle, és hogy a legidősebb fiútól legyen az első fiú unoka.
Azt nem mutatta, hogy valóban le is feküdtek volna, de ha igen, akkor tényleg Ray is a listára kerülhetett volna, mint lehetséges apa.
Samantha esetében a második terhesség is ugyanilyen kérdőjeles volt, amikor Peter és JR voltak a lehetséges apajelöltek.

De valóban aztán nem volt jellemző a színészcsere, még a kisebb karaktereknél sem. Pl. Lucy és Ellie is el lettek utaztatva, bár utóbbinál különösen nehezen hihető, hogy sose tért volna vissza az otthonába, de nyilván ennek az volt az oka, hogy Barbara Bel Geddes-t sem akarták visszahozni, vagyis 4 rész erejéig, amit a színésznő kikért magának, és inkább nem vállalta (nem tudom mire fel, hiszen a sorozat látványosan hanyatlott, és BBG is már 70 körül volt). Így történt, hogy csak Clayton-t láthattuk az utolsó évadban és 4 rész erejéig.



50838. Americanlife (2020-12-02 18:49.57) aaaaa - (válasz Quantumleap 50836. hozzászólására)
Valóban nem volt lepénzelés, ugyanakkor ez a lélektani dolog nekem is berögződött, csak mert JR szeretett lepénzelni embereket. Ugyanakkor gondoljunk csak bele, mi érdeke lett volna? Teszem fel Cliff az apa, JR és Samantha tudják, de azért nevelgetik a gyereket? Pláne Cliff gyerekét, aki ősellenségnek számít? Samantha helye is megingott volna, mert mondhatta volna JR: távozzon a fattyúval, ennyire nem akar szerepet játszani a család előtt. Nagyon más opció nem lett volna, ami ideális.

Christopherről is kiderült, hogy Jeff Faraday az apja és nem JR. Itt viszont az időbeliség nem egyezett. Ugye Kristin az évad elején közölte, hogy JR gyerekével terhes. Kaliforniába küldték, itt elvetette a gyereket, majd megismerkedett az új pasijával, teherbe esett tőle, és az évad végére már meg is szülte a gyereket. Egy évad egy évet jelentett általában, nos Kristin-nek ehhez mindent iszonyúan gyorsan kellett megcsináljon, abortusz, újra teherbe esni, 9 hónap egy terhesség...mindezt ő jóval rövidebb idő alatt hozta össze. Még ha az lett volna, hogy Christopher koraszülött...


50837. Kfruzsina (2020-12-02 10:53.41) aaaaa - (válasz Quantumleap 50836. hozzászólására)
Akkor lehet rosszul emlékszem, régen láttam már.


elejére ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... végére

Kapcsolódó fórumok

VéleményekAmericanlife, 2024-11-23 22:1552816 hsz
Szereplők kilépése,visszatéréseAmericanlife, 2023-08-22 00:04405 hsz
Melyik a legjobb jelenet?Lifeisamovie, 2023-06-06 15:236 hsz
Kedvenc szereplődOpticum, 2020-12-12 09:16281 hsz
KérdésekQuantumleap, 2019-09-07 20:161553 hsz
A Dallas sorozatok openingjei és endingjeiTündérke:-), 2019-03-21 10:5645 hsz
A Legjobb beszólásokDanyi, 2019-03-14 21:50316 hsz
Ki a leghelyesebb?Viola Bulldog, 2015-01-15 11:4337 hsz
Epizód összefoglalókCsanandri, 2013-04-08 19:05380 hsz
Spoilerek-csak kíváncsiaknakDasztifárló, 2012-09-03 15:21238 hsz

Összes Dallas fórum (18 db)
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk