Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-11-28
A szomszéd szoba
Az iskola
Barátnők újratöltve
Bohócrém karácsonya
Exhibition on Screen: Michelangelo - Szerelem és halál
Kneecap
Mi vagyunk Azahriah
Vaiana 2.

2024-11-21
A parancsnok
Bambi - Egy élet az erdőben
Eretnek
Futni mentem
Ketyegő ultimátum
KIX
Ne várjatok túl sokat a világvégétől
PÁN - A belső sziget

2024-11-14
A változás valutája
Az univerzum elmélete
Gladiátor 2.
Lee
Terápia alatt
Valami különös
Változó vadon - Az én Északom

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Agyas és agyatlan
- Film Café, 00:50
Pánik
- Magyar Mozi TV, 01:00
Agyő, nagy Ő!
- Prime, 01:00
A természet ereje
- Mozi+, 01:15
Fenevad
- HBO, 01:45

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Franco Nero (83)
Vincent Cassel (58)
Maxwell Caulfield (65)
Pokorny Lia (53)
Oded Fehr (54)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Vedd meg most: A shopping-összeesküvés - Vélemények
Rémségek háza (1991) - Vélemények
A vad robot - Vélemények
F mint foci - Avagy vélemények a bajnokságokról
- Filmes Sámánok Rendje -

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Marvelek aaaaa
Nicolas Roeg aaaaa

 

Fórum - Dallas (sorozat) - Vélemények (61. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

elejére ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... végére
51016. Americanlife (2021-01-30 00:43.47) aaaaa - (válasz Kfruzsina 51014. hozzászólására)
Itt felsoroltunk egy pár olvasmányt, és mindegyik ideálisabb egy alsósnak, mint A kincskereső kisködmön. Nekünk a 3-os és 4-es olvasókönyvünk szintén tele volt történelmi és olykor tudományos olvasmányokkal, ezért sokan nem is kedvelték, hogy rögtön bele a komoly dolgokba. Mert történelem nekünk is csak 5. osztályban volt. Én sosem bántam az ilyen témájú olvasmányokat, bár azért pl. sokkoló volt, amikor arról tanultunk 3. osztályban, hogyan végezték ki Dózsa Györgyöt, vagy az egri nők hogyan harcoltak a csatában. A versnél a Tiszára emlékszem, hogy azt meg kellett tanulni.
Azt gondolom, szerintem a magyar tanárok nagy része is tudja, hogy azok a kötelező olvasmányok, amiket kérnek, nem igazán a diákoknak valóak, így nem akarnak leragadni, sőt szerintem ők sem szeretik annyira, vagy nem mindent tudnak belőle, ilyenre is kell gondolni.
Én tudtam, hogy Vicuska és Jumurdzsák is fiktív karakterek, onnantól valahogy nem tudtam komolyan venni, pedig tisztességen elolvastam az egész művet. Bár lehet csak én vagyok olyan típus, aki nem szereti, ha egy történelmi művet romantikus-kalandregény alapokra építenek.
Jókai túl sok egy általános iskolásnak, de ha belegondolok, nekünk a gimiben egy okoskodó magyartanárunk volt, de még az se vállalt be Jókait, úgymond pár óra alatt letudtuk, hogy esetleg a többi művéről említést tettünk volna? Dehogyis? Az aranyemberről egy keveset, és itt nagyjából ki is futott. Szerintem sok magyar tanárnak nagy falat, és nem rosszból írom.
Harry Pottert alsóban lehetne olvastatni, bár fiktív, de ha legalább megszerettetik vele az olvasást, az nem baj, ugyanakkor mivel nem magyar írótól van, ami azért nem ártana, így szerintem a modern irodalom oktatásba se fog bekerülni, legalábbis itthon.

Dallas: Igen, Dack Rambo jóképű pasi volt, és 45 felett is kiválóan tartotta magát. Jamie karakterével mindenféle értelemben mostohán bántak: JR üldözte, piszkálta, Cliff kihasználta, megcsalta (kivéve az álomévadban), és még kétszer is meghalasztották, de a főcímbe se került be. Pedig tényleg nem csak Cliff felesége volt, hanem a Ewing család tagja is.
Már csak azért is utáltam meg a Dallast, illetve a 10. évadot, mert egyszerűen sosem akartam elfogadni, hogy Pamelának ilyen történetet írnak. Abszolút nem ezt érdemelte, és a karakteréhez sem passzolt. Szerintem az mindenkit sokkolt, és beszéltünk is róla, hogy az ismétléseket sem adták nagyon tovább, ahogy ő kilépett, tehát egy abszolút vízválasztó volt a Dallas történetében.
Én azért nem vártam vissza, mert sajnos tudtam, hogy a színésznő véglegesnek tekintette a kilépését, és lecserélni meg nem lett volna értelme, ezt jól tudták az írók. Ugyanúgy, Jocknál sem merték volna meglépni, hogy visszatér, hiszen nagyon balul sült volna el. Bár váltig állították, ha Bobby halott marad, akkor Jock visszatér, de ez sosem derült ki, így lett volna-e. A Parmelee sztori nem lett volna rossz, de már eleve ott elvérzett, hogy Pamela előre megálmodta, aztán a sok baki, majd a hirtelen távozása az egész felépített sztorit értelmetlenné tette, itt egyértelműen az írók hibáztak, annyira, hogy a néző nem is tudta komolyan venni az egész történetet.

Mark azzal a történettel, hogy Pamelát védelmezte JR-ral szemben, majd meg kellett küzdenie Bobby emlékével, Jenna gyászával, aztán amikor végre megkérte Pamela kezét, akkor ott volt a smaragdbánya sztori, és titkon azért féltékeny volt Matt-re is, szóval tudtak azért mit kezdeni a karakterrel, de a nagy dobbantás az lett volna, amit JR megtudott a múltjából: egyetemistaként az egyik diákot a vízbe dobták, akiről nem tudták, hogy nem tud úszni, csak viccnek szánták, de mire észbe kaptak, a srác megfulladt. Ügy lett belőle, de a bírót Mark apja és a többi srác szülei lefizették, így eltussolták. Mivel akkor nem emeltek vádat ellenük, az ügy így nem évült el. Most nem tudom, hogy JR mit kezdett volna ezzel az információval: megzsarolja Markot, felkavarja az ügyet, vagy Pamelának elmondja? Azért nem derült ki, mert hirtelen az évad utolsó részéhez értek, és más szálakat kellett lezárni. Jött az esküvő, ahol mindenki túlságosan is kiegyensúlyozott volt, sőt Cliff és JR is elásták a csatabárdot egy időre. Itt már fontosabb volt az Angelica bosszúja szál, illetve Samantha és JR kibékülése. Mivel Markot valószínűleg meghalasztották volna, lehet ez a régi ügy csak amolyan felvezető volt, vagy egy kis epizódkitöltő, amivel el tudják terelni a figyelmet a nagy boldogságtól, de az is lehet, hogy Mark halálához köze lett volna, sosem tudjuk meg.

Az új Dallasnál valóban írtam a topic-ba, az első évadot teljesen, a másodikat félig láttam, a harmadikból 1-2 videót. Én úgy tudom, hogy a szezon végén megölték Christopher-t, és mivel nem folytatódott, mert a 3. évad után belátták, hogy nincs értelme, sőt egy mentőakció is indult, hogy legyen folytatás, mégsem...szóval lehet nyitottan hagyták a kérdést.
Mellesleg nekem az új karakterek nem voltak szimpatikusak, a régiekkel meg már nem lehetett eladni a show-t.
Az volt a baj, hogy semennyire nem akarták kihozni az újból a legtöbbet, mert olyan karakterek nem szerepeltek, akikkel érdekes háborút lehetett volna indítani: Lucas, Margaret, James, Cally fia, vagy akár Lucy iker féltestvérei, ehhez képest a 4-es fogat párcserés történetét láthattuk, illetve Bobby részéről ott volt Ann, a volt férje és anyósa, illetve a lánya, Ann kivételével mindegyik iszonyú ellenszenves karakter volt, miért is kellett volna nézni?


51015. Kfruzsina (2021-01-29 23:52.43) aaaaa - (válasz Americanlife 51013. hozzászólására)
A Klinikára én is rámentem, a hivatalos német nyelvű weboldalán 6 évadot ír:
[link]

Viszont a német wikipedián csak hármat, ez érdekes. Akkor ha csak 3 évad volt, nálunk egyszerre csak fél évadot vettek volna meg?
A sziklaomlásos jelenet, Kathie halála a 21. részben van, a magyar vetítés szerint a 2. évad 9. részében.
A meztelen Margot nővéres rész a 33. rész, magyar vetítés szerint a 3. évad 11. része, csupasz tény címmel. Nekem az egyik kedvenc részem, kellően vidám, amikor kirúgták a Margot nővért még a távozása előtt beolvasott Hildegardnak ugyanis ő árulta be, hogy meztelenül pózolt az egyik férfi magazinban.
Ekkor Hildegardot felfújt törpeviperának nevezte, aki ettől elájult. Én nem bántam amúgy, végre valakitől megkapta. Amúgy csíptem, minden sorozatba kell egy ilyen karakter, de az életbe nem szeretem az ilyen pletykás, rosszindulatú vénkisasszonyokat. Hasonló volt amúgy Janka nénihez a Szomszédokból és ha már itt tartunk Hildegard magyar hangja Pásztor Erzsi volt.
Karola Benjamin dadája volt, a 3.évad végén jött, amikor Claudiáról kiderült, hogy beteg és már nem tudott Benjaminra vigyázni.
Nem szerettem, elég számító nő volt. Vollmers dokira, Christa szeretőjére nyomult, még Konstanzba is utánament, ahol egy gazdag pasi ikreire vigyázott. Közben pedig üldözte szerelmével Vollmerset, az mivel rájött, hogy Christánál már nem ér el célt, végül beadta a derekát neki, de olyan erőltetett szerelem volt már az övék. Aztán a 20 évvel későbbi folytatásból kiderült nem maradtak együtt. Mert Benjamin esküvőjére mindkettőjüket meghívták, ott úgy üdvözölték egymást, mint akik már rég nem találkoztak.
Mondjuk nem csodálom, egy bakteriológus professzor nem marad meg hosszú távon egy dada csajszi mellett, sajnos eltérő az érdeklődésük.



51014. Kfruzsina (2021-01-29 23:35.20) aaaaa - (válasz Americanlife 51012. hozzászólására)
Kötelező olvasmányok: Igen Fekete István inkább való alsósnak, meg Szabó Magdával is lehetne kezdeni, Mondjátok meg Zsófikának című regénye pl, de mondjuk Csukás István is írt gyerekkönyveket. Ő írta például a Keménykalap és Krumpliorrot, ami ugye filmben is népszerű volt. Ezzel rá lehetne nevelni a maiakat is az olvasásra, meg korban is közelebb áll, hogy hogy éltek mondjuk 50 évvel ezelőtt, mint 500 éve.
Nos én alsóba Zsolnai programos osztályba jártam, ott már volt történelem, mármint konkrétan nem a tantárgy, az ötödikben jött be nálunk is, de a 3-os, illetve a 4.-es olvasókönyvünk történelmi jellegű volt, számon is kérték rendesen.
Mondjuk nekem nem volt baj, szerettem később is, ma is szeretem és érdekes nálunk a lányok szerették a történelmet, a fiúk nem annyira egy-két kivételtől eltekintve.
Az Egri Csillagokat, meg a Kőszívű Ember Fiait nálunk sem kérték rendesen számon, szerintem a tanárnőnk is úgy volt vele, hogy feladta, de nem szerette a műveket, ezért igyekezett túljutni rajtuk.
Én jóval később tudtam meg, hogy Cecey Éva és Jumurdzsák kitalált alakok voltak és sokáig azt hittem, hogy amikor tanultuk a törit, hogy ők is ott voltak Eger Vár ostrománál, meg, hogy Jumurdzsák valóban elrabolta Jancsit, Bornemissza kisfiát. Nos ebből annyi az igazság, hogy Bornemisszának valóban volt egy János nevű fia, aki később várkapitány lett, de se Cecey Éva, se Jumurdzsák nem volt. Nagyon csalódott voltam, amikor megtudtam, főleg, úgy, hogy előtte erőltették a regényt. Itt két megoldás van, vagy nem kellene egy háromnegyed részben fikciót erőltetni, vagy a tanároknak normálisan megtanulni mik benne a fiktív elemek és mi a valóság. De persze erre nem veszik a fáradságot.
Jókai szintén nagyon unalmas egy gyereknek, talán gimnáziumban már nem, bár a mai gimnazisták már kizárt, hogy élveznék. Sajnos már a nyelvezete, meg a sok rizsa is idejét múlta.
Nem védem a Harry Pottert, de az legalább olvasmányos, eteti magát, szívesebben olvassák a középiskolások is, mint bármelyik Jókai művet, holott az meg az egész fikció. De legalább visszahozta egy időre az olvasás szeretetét.

Dallas: Szegény Jacket sajnáltam, jóképű pasi volt. Talán őt azért tették bele, mert a Dallas hímsoviniszta, férfiközpontú sorozat volt. Pedig Jamie is megérdemelte volna, hogy benne legyen a főcímben, mert egyrészt Ewing rokon volt, másrészt Cliff felesége, két ok is lett volna.
Pamelát nagyon sajnáltam, a legszerencsétlenebbül járt karakter volt, nagyon durva volt a kilépése, a mai napig sokkol, de minden ismerősöm aki látta a Dallast, mind azt mondta Pamela kiírása volt a legbrutálisabb. Muszáj volt ezt így?
Én is inkább azon voltam, hogy elmegy szépítkezni egy időre, jobb megoldás lett volna.
Mindig vártam vissza, talán azért is néztem még elvétve a Dallast, hogy hátha visszajön, de nem. A kamuszerető, halálos betegség mind nem illett hozzá. Hazudott Cliffnek, Bobbynak mindenkinek. Ha már tényleg halálos beteg, nem az lett volna logikus, hogy még utoljára visszatér Bobbyhoz és Christopherhez legalább elköszönni tőlük, szörnyű volt, hogy csak úgy lemondott róluk. Holott anno mennyit szenvedett, hogy legyen gyereke, még öngyilkos is akart lenni.
Ez teljesen ellenszenvessé tette a karaktert.
Matt Cantrellel elnéztem volna őket, de nem az évad elején, akkor még gyászolta Bobbyt, hanem az évad közepe fele.
Marknak milyen érdekesebb sztorit írtak az álomévad vége felé? Sajnos semmire nem emlékszem, csakhogy Pamela mellett volt. Ez volt az, hogy J.R. rájött valamire a múltjából, konkrétan mire jött rá?
Kenderson és Samantha unalmas volt együtt. A Jockot meg beszéltük, a halála után egy-két évvel kellett volna visszahozni, amikor Ellie még csak ismerkedik Claytonnal. Még nem volt Clayton sem állandó szereplő, még a Donna Reedes szereplőcsere sem volt meg, a nézők lehet jobban el tudták volna fogadni, de az álomévad után előhuzakodni a Wes Parmelee sztoriból blődség volt, főleg úgy, hogy az álomban is szerepelt.
Olyan volt, mintha Pamela megálmodta volna Jock visszatértét.

Az új Dallasnál láttam írtál a topikjába, de valóban nem volt meg a lelkesedés mint a réginél. Igen én is próbáltam nézni, próbáltam megszeretni, de nem sikerült. A régi karakterek akik miatt érdemes lett volna nézni, mint megöregedtek, egyedül Samantha tartotta még jól magát, de J.R. és Cliff is csak árnyéka volt egykori önmagának, mára mindketten elmentek sajnos. Az új karakterek nem voltak szimpatikusak, meg történet sem. Nem véletlen, hogy csak három évadot ért meg. James szerintem sem tért vissza, tőle fontosabb karaktereket sem hoztak vissza , mondjuk Margarettet vagy Lucast,pedig felkavarhatták volna az állóvizet.
Igaz amúgy , hogy Christopher meghalt a 3. évad végén? Valahol ezt olvastam.


51013. Americanlife (2021-01-29 16:19.05) aaaaa - (válasz Kfruzsina 51011. hozzászólására)
Tegnap rámentem az összes Klinika epizódra a youtube-on (eredeti nyelven), és 70 részt írt ki, de valamelyik duplaepizódos, mindössze 3 évad!!!! Valószínű nálunk szétdarabolták a 3 évadot 6 évadra, mert nem vették meg, csak apránként? A sziklaomlásos jelenetet nem találtam meg, de Katherine halálát igen (41. rész), szerintem utána még kb. az 50-55. részig vállalható volt a sorozat, de később semennyire. Még a pácienses történetek is teljesen ellaposodtak, pedig az elején azokat is jól megrendezték. Arra a részre emlékszem, amikor a fiú megölte a nevelőapját, akkor volt, hogy a tanítónénik felállították azokat a diákokat, akik nézhették a Klinikát, és ott szörnyülködtek, hogy mennyien megtehettük. Udo sztorijai önmagában véve jók lettek volna, ahogy utazott, azzal semmi gond nincs, kellett egy kis környezetváltás, számomra az Elkével való kapcsolata volt eléggé unalmas...az esküvőbe is belenéztem, és ott már érezni lehetett, kifutotta magát a sorozat.
Ki volt amúgy Carola? Mert a név ismerős, de nem tudom belőni. Valamint az melyik rész volt, ahol Margot nővér levetkőzik egy magazinnak, kirúgják és a betegek követelik vissza? Voltak jelenetek, amik ennyi év után is megmaradtak, míg a többi eléggé törlődött.
98-ban szerintem nem néztem a Klinikát, vagyis nem emlékszem rá, ha mégis, akkor valószínű annyira gyenge volt, hogy el is felejtettem:(
Nekünk volt TV3, de ott a Dinasztiát néztem, bár lehet a Klinikát is, már annyira nem tartottam számon.

A Vészhelyzet azért egy bizonyos pontig érdekes volt, de később már nehezen tudtak melléktörténeteket kreálni, a főszereplők távozásával meg az egészet gallyra vágták. Green doki kiírása maga volt a vég, jól írod.
Amerikában amúgy más törvények vannak, pl. olyanok is, amelyek itthon elképzelhetetlenek, igazság szerint nehezen tudjuk megállapítani, hogy mennyire valósak a vetített történetek...egyébként meg szerintem egy kórházi/orvosi sorozat csak úgy érdekes, ha nem egyben adják le, mert ugye eleve a nyomasztó környezet miatt az ember rendszeresen, és egyben annyi részt nem is tud befogadni, aki meg a szakmában van, annak vagy nem érdekes, vagy nem is nézi.
A Klinikánál szerintem az egész környezet meghatározó volt, és jó PR-t kapott az a vidék, szóval meg tudták alapozni a sikert, nem mellesleg a zenéje, a főcíme is nagyon emlékezetes.


51012. Americanlife (2021-01-29 16:03.00) aaaaa - (válasz Kfruzsina 51010. hozzászólására)
A Fekete István művek pláne egy alsósnak is valóak, azért durva, ha egy harmadikost olyan szomorú olvasmánnyal akarnak rávenni az olvasásra, ami még egy felnőttnek is sokkoló. Mivel alsóban nincs történelem, ezért felesleges is lett volna olyan jellegű könyveket olvastatni...illetve fejezeteket lehetett volna olvasókönyv alapján, pl. Botond legendája, Lehel kürtje, Rege a csodaszarvasról, ezek meg is voltak, de egy Egri csillagokat a maga terjedelmével egy alsósnak adni szerintem már kontraproduktív.

Nálunk amúgy A kőszívű ember fiait nagyon kevesen olvasták el, de az Egri csillagokat is, sőt egyáltalán a kötelező olvasmányokat általában véve sem forgatták, a fura az volt, hogy aztán pont ezeket a műveket annyira nem is vettük részletesen az órán, mondván úgyis kötelező, akkor biztos mindenki tudja miről van szó, holott nem. A kőszívű ember fiaiból még egy dolgozat, vagy fogalmazás sem került be, de emlékeim szerint órán sem nagyon foglalkoztunk vele. Sőt, a Légy jó mindhaláliggal sem...János vitéz, Ábel a rengetegben, Toldi, Ady, József Attila, Pál utcai fiúk, ezeket nyomattuk, illetve nyolcadikban a világirodalomból is, de a kötelezőeket sosem vettük alaposabban, fura...valószínű a tanárnő sem tartotta jogosnak, hogy azokkal kellene terhelni a diákokat.

Jókai amúgy mindent nagyon hosszan írt le, az Aranyember eleje azért is unalmas, mert olyan részletességgel taglalja a Vaskaput, hogy azon el lehet aludni. Ugyanez volt a Kőszívűnél is, pl. a csatajeleneket, vagy a bécsi környezetet hosszú oldalakon keresztül részletezte, hiába volt érdekes a történet, elveszett minden a rizsában. Persze, egy könyvnek az is a célja, hogy leíró jelleggel bemutasson, de ezeket inkább gimnáziumban lett volna érdemes tanítani. Önmagában véve, mert egy könyv története érdekes, de ha elveszik a lényeg, akkor egy általános iskolás abba fogja hagyni. Olyanokat is tudok, akik a szülőkkel olvastatták el, vagy vannak már olyan irodalmi kiadások, ahol a történetet 10-15 oldalban leírja, akkor képbe kerülnek, és már nem akarnak 300-500 oldallal megbirkózni.
A valós és a fiktív karakterek keverése nagyon szerencsétlen, mert ha majd a történelmet tanulja az ember, azt hiszi, hogy Cecey Éva is jelen volt, vagy a másik oldalon Jumurdzsák...pont az lenne a lényeg, hogy a valós történelmi személyekkel ismertessék meg a valós történelmi eseményeket.
Azzal is egyetértek, mert nálunk a törit sem nagyon szerették a diákok, a lányok pláne nem, így nem hiszem, hogy egy-egy romantikus történettel lehetett volna elérni, hogy megkedveljék a 48-as forradalmat vagy a Rákóczi-szabadságharcot.

Dallas: Jack esetében jól írod, hosszabb távra terveztek vele, mert a főcímbe véletlenül csak nem tesznek be akárkit. Jamie viszont kimaradt, pedig előbb érkezett, és Cliff feleségeként főszereplővé is vált. De amilyen hamar a főcímbe került Dack Rambo, a köztes epizódokban, amikor nem szerepelt, akkor benn sem hagyták, nyilván a történet is változott Jamie halálával és onnantól már tudni lehetett, hogy Jack-re sem fognak építeni, a színészre pláne nem. Amúgy 93 vagy 94-ben halt meg, pont a kombinált kezelés bevezetése előtt:(
Érdekes, nekem pont az 5. évadban nem volt annyira szimpatikus Mark, később a 6. évadban, illetve az álomévadban viszont már megkedveltem. Azt mondom, bár számomra is a Bobby-Pamela páros volt az örök, de jót tett a karaktereiknek a külön töltött az idő, más-más partner oldalán, illetve a rendezésért megint jár a plusz pont, a twist and turn storyline-t jó sokáig el tudták húzni, és az ember mindig arra várt, hogy végre mikor jönnek össze. Pont azért ugyanaz a véleményem, hogy Pamela kiírásával magát a karaktert is meggyalázták, mert nem illett hozzá az a történet, amit kapott, ezért is vált számomra a Dallas hiteltelenné, mert egyszerűen ezt a szálat nem tudta rendesen lezárni. Angelica leszbi sztorija nagyot ütött volna, de ugye a hímsoviniszta, homofób, republikánus sorozat nem merte meglépni, annak ellenére, hogy Samantha ingatag karakteréhez illett volna, ha már a régebbi történeteivel nem tudott fejlődni. Kenderson doki rendes ember volt, de valójában tudni lehetett, hogy egy Samantha kaliberű nő hamar ráunna. Így az a szál abszolút évadkitöltő jelleggel ment.
Mondjuk fura lett volna, ha Pamela beleszeret Bobby barátjába, röviddel a gyász után, bár azt még meg lehetett volna lépni, mert a két karakter szimpatikus volt egymásnak. Viszont Marc Singer-t is csak évadra szerződtették, mint Barbara Carrerát is, szóval tudni lehetett, hogy az a szál az évad végéig befejeződik. Érdekes, hogy Mark elevickélt a szezon végéig, majd akkor adtak volna neki érdekesebb történetet, amikor már az esküvő közeledett...nem tudom, hogy ha esetleg Mark mégsem hal meg (bár az volt a terv), akkor mit terveztek volna a köv. évadban, de erős a gyanúm, hogy a hirtelen halállal pont egy nagyot akartak ütni.
Pamela kiléphetett volna úgy is, hogy elköltözik, egy olyan kórházba, ahol gyógyulgat, szépítik őt, stb...és amíg nincs rendben, addig nem akarja Bobby-ék életét megzavarni, ugyanakkor arra kéri őket, hogy a távollétében is éljenek úgy, ahogy akarnak...de ezzel a halálos betegséggel, majd kamuszeretővel hazudni, miszerint otthagyta őket, a legrosszabb megoldás volt, pedig Leonard Katzman visszavárta Victoria Principalt a zárórészben, akinek egy kikötése volt: csak akkor szerepel, ha garantálják: valóban az utolsó rész lesz. Mivel ezt nem tudták, bár már korábban is tönkre vágták a karaktert, így nem tudom, hogy milyen történetet szántak volna neki a Conundrumban, ami egy fiktív álomutazás volt, miszerint milyen lett volna a világ JR nélkül...
Jockot pedig azért sejtettük, hogy nem hozzák vissza, mert eleve Jim Davis is meghalt, abból meg tanultak a készítők, hogy mivel jár, ha egy alapszereplőt lecserélnek (lásd Donna Reed), szóval már csak emiatt sem merték volna meglépni, hogy Jock visszatérjen, másik színésszel, no meg a történetet is elbarmolta volna, és Claytonnak mennie kellett volna.

Bocsánat, pontosítok: a 2012-es folytatásban az első évadot láttam, bár nem tetszett. A második évadból az első felét is, asszem pont JR temetéséig, utána max. pár eseményt követtem, de James felbukkanásáról nem tudok, innen látni, mennyire erőltetett volt, hogy előszedték őt 22-23 év után a semmiből, mert később már nem is tudtak rá építeni. Mandy és Cally valóban ott voltak a temetésen.
Viszont több jelenetet csak videókon láttam, és nem is nagyon villanyoztak fel.
A 3. évadot szerintem egyáltalán nem is láttam, max. pár jelenetet youtube-on, állítólag az már maga a vég volt...


51011. Kfruzsina (2021-01-29 00:17.57) aaaaa - (válasz Americanlife 51009. hozzászólására)
Klinika: Akkor ezek szerint 88-volt, bár lehet a Wiki emlékszik rosszul. A sziklaomlásos rész nem a 4. hanem a második évadban volt, abban a részben, amelyikben meghalt Kathie a házvezetőnő, illetve volt benne még a beteges sztoriban egy fiú is, akit a nevelőapja bántalmazott, majd a végén a fiú több késszúrással megölte a nevelőapját, de nem büntethették, mert még kiskorú volt. Na ezek még nagyon erős részek voltak, nem kerülgették a családon belüli erőszak témáját se, később már nem voltak ennyire erős részek, a 4. évadban sem.
Igen, lebuktak Klaus előtt, Klaus dühös is volt először, de akkor tudta meg, hogy Christa terhes Benjaminnal, így megbocsájtott neki.
Igen az 5.évadtól indult meg a lejtmenet. Én se szeretem ezt az utólag behozott rokon, testvér, gyerek szálakat, ekkor már látszott nem angyon tudnak milyen történetet kitalálni, viszont megható volt a család egymásra találása. Pedig Müllmannt addig öreg begyepesedett agglegénynek képzeltem el, fura volt érzékenyebb oldaláról látni.
Müllmann mellé inkább Hildegardot tudtam volna elképzelni, érdekes, hogy nem próbálták őket soha összehozni, meg, hogy Hildegardnak egyáltalán nem írtak társat, még próbálkozást sem.
Az utolsó 6. évadot mint már írtam, '92 után nem vették meg, cirka 6 évet kellett várni, hogy kiderüljön mi Benjamin betegsége. Utána az új TV2 adta le '98 nyarán újra az egészet napi sorozatként, a délutáni idősávban, olyan 4-5 óra magasságában, ekkor láttam először a kimaradt részeket. Állítólag a TV3 vetítette először '95, '96 körül, de nekünk olyan csatornánk nem volt.

Vészhelyzet elég naturalista volt, meg sokszor kapkodós, nem bírtad követni olyan gyorsan váltottak néha egyik helyszínről a másikra, meg amikor rohantak a folyosón hordággyal a beteggel és egyből fibrillálták, sokszor sokkoló volt.
De voltak benne a szereplők magánéletében szép részek, pl: Carol Hathaway főnévér, amikor AIDS-sel kislányt akart örökbe fogadni, de nem engedték neki, mert öngyilkosságot követett el, miután szakított Ross dokival, azaz George Clooneyval. Később persze újra összejöttek, aztán Carol ikreket szült, majd elköltöztek ezáltal kiléptek a sorozatból, hiányuk nagy űrt hagyott számomra. De Green doki is jó, nagyon drámai szál volt, amikor szülés közben az ő hibájából halt meg egy anya, valamit nem jól csinált a császármetszés során, a gyerek persze életben maradt, bár az ő életéért is küzdöttek . Ezután az apa beperelte Greent, akit ekkor nem ítéltek ugyan el, de a gyerek 18 éves koráig követelte a bíróság kártérítés fizetésére. Meg sajnáltam Green dokit, amikor agydaganatban meghalt, onnantól kezdve leáldozott a Vészhelyzetnek. Azért a Klinika ilyen mély dolgokba nem mert belenyúlni.
Dr House: Lehet magára a karakterre építettek, de igazából az elején nem derült ki miért ilyen bunkó, csak szimplán az volt és mindenkit kiosztott és a végén meg neki lett igaza szinte mindig. Életben sem szeretem az ilyen alakokat, meg az ilyen főnöktől csodálom, hogy nem mondtak fel az alkalmazottak. Állítólag a 4-5.évadtól lett más a sorozatot, amikor elkezdtek jobban a szereplőkre fókuszálni, House életével, múltjával foglalkozni, majd love sztorit is írtak neki, Caddyval a kórház gazdasági igazgatójával kavart, de a végén nem jöttek össze. Aztán úgy tudom, a nézők unták ezeket a részeketis, sokan követelték vissza a régi Houseos feelinget, így visszaálltak a heti beteg + House koncepcióra, de a sorozatot már ez sem tudta megmenteni a bukástól, talán 8. évadot élt meg asszem, míg így is hosszabb volt mint a Klinika. Mindenesetre nálam hamar kifulladt ez az egysíkú sléma, a betegség elemzése pedig hidegen hagyott. Lehet, hogy szakmailag hiteles volt, de azt nehezem hiszem el, hogy nyomoztak a beteg előélete után, hogy kiderítsék mi a baja. Pl: Nem egyszer házkutatást végeztek nála, azért a valóságban szerintem ilyen nincs.

A Klinikára visszatérve valóban idilli, romantikus környezetben játszódott, ami tényleg vonzó volt, nyugodt, viszont volt azért benne elég sok haláleset.
Kezdve ugye a női főhősökkel, akiket ugye a múltkor felsoroltam, de a betegek között is volt jócskán, nem minden beteges sztori zárult hepienddel. Mondjuk azért arra ügyeltek, hogy többnyire idős emberek haltak meg, fiatal vagy gyermekhalállal nem mertek előhuzakodni.


51010. Kfruzsina (2021-01-28 23:41.20) aaaaa - (válasz Americanlife 51008. hozzászólására)
Kötelező olvasmányok: Igen azért a Tüskevár és a Bogáncs jóval fogyaszthatóbbak mint a Kincskereső Kincsködmön. A Tüskevár sok helyen kötelező, lehet jobb lett volna mint 4.-ben az Egri Csillagok. Én akkor Zsolnais osztályba jártam, ott hamarabb kötelező volt, egyébként 5-6.-ban, na most egy nyarat végigszenvedtem vele, 4-ben még az embernek történelmi ismereti sincsenek, emlékszem nálunk az osztályból mindenki utálta olvasni, még a kitűnő tanulók is.

A Kőszívű Ember Fiai szintén nagyon hosszú és sokszor érthetetlen volt számomra, pedig azt rendes időben adták fel 6-7.-ben, de még akkor sem való, ráadásul tele volt latin kifejezésekkel. A sztori amúgy izgalmas lett volna, három fiú, '48-as szabadságharc, szerelmek, végül az egyik testvér feláldozza magát a másikért. Viszont Jókai stílusa annyira rizsázó, annyira elveszik a részletekben, hogy emiatt élvezhetetlen maga a könyv. Említetted az Oroszországból való hazaszökést, nem lett volna rossz a sztori, de ott is oldalakon keresztül írja le milyen hideg volt Szibériában, milyen volt a hó, az embernek teljesen elmegy a kedve az olvasástól mire a lényeg következne. De ugyanaz volt a helyzet az Aranyembernél is, az elején legalább 100 oldal a Vaskapuról, győzd kivárni a végét.
Mondjuk Jókainál legalább annyi korrektség volt a Kőszívű Ember Fiainál, hogy az elő vagy az utószavában megemlítette, hogy a történet szereplői kitaláltak, de a történelmi események valósak. Így legalább már az elején tudtad mire számíts, nem érezted magad becsapva mint Gárdonyinál.
A legrosszabb az, mint az Egri Csillagokban, hogy a valós személyes keverednek a fiktív alakokkal. Akkor legyen vagy mindenki valós, vagy legyen mindenki kitalált, véleményem szerint.
De a létező Bornemissza Gergely love sztorija a nemlétező Cecey Évával nagyon álságos, innentől kezdve hiába szól egymás mellett hűségről, nem tudod értékelni. Mondjuk igaz amit írsz, sokszor izgalmasabb egy szerelmi történet, mint Eger vár ostroma, főleg egy nőnek, de aki alapjáraton nem szereti a történelmet én sem hiszem el, hogy majd egy ilyen romantikus kitalált történettel ráérez az ízére.

Dallas: Dack Ramboról hallottam, hogy emiatt írták ki, hogy homo/biszexuális sőt AIDS-es, sőt utána nem sokkal később meg is halt, pedig kár érte, jó pasi volt. Pedig tuti hosszabb távra terveztek vele, még 9.évadban a főcímbe is betették, de aztán hirtelen csak eltűnt.
Markot amikor először feltűnt az ötödik évadban szerettem, bár tény, hogy nagyon nyomult Pamelára, aki először visszautasította, aztán , amikor elváltak Bobbyval szabad lett az út számára. Akkor is sajnáltam, amikor kiderült leukémiás, majd meghalt. Viszont amikor visszatért már unalmas volt, mint ahogy barátja Kenderson doki is. Samanthával románca kissé erőltetett volt, ahelyett inkább néztem volna Samantha- Angelica leszbi történetet, de ezt azért nem merték meglépni.
Igen a zuhanyzós jelenet is inkább baljós volt, de utólag visszagondolva az egész álomévad is, Bobby feltámadása után, megint valahogy más hangulata lett a sorozatnak.
A Matt Cantrell szálat bírtam, inkább vele kellett volna összehozni Pamelát és az álomévadba korábban bevinni ezt a szálat. Valóban túl hamar összejött Pamela Markkal Bobby halála után, pedig ők voltak az álompár, bár egy filmben nincs idő annyira a gyászfolyamatok kibontására.
Meg az is hiteltelen volt, hogy a balesete után is elhagyta Bobbyt és Christophert, tudjuk miért volt rá szükség, de a karakter amúgy nem tett volna ilyet.
Nem igaz, Bobby szerintem mellette maradt volna és elmennek a legdrágább, legjobb plasztikai klinikára, hogy valamit kihozzanak az arcából.
Ezzel a kilépéssel valahogy a Pamela karakter is meggyalázták, ezután valahogy már nem volt kedvem nézni a Dallast. De tény, hogy Bobbyra még sokáig tudtak építeni, talán jobb, hogy visszahozták.
Jock, sokat beszéltünk róla, a halála után 1-2 évvel kellett volna ismét megjelenni. Clayton már beépült a családba, így az volt a legjobb megoldás, hogy Wes Parmelee egy csaló.

Nem tudtam, hogy nem nézted az új Dallast, azt hittem, hogy igen. Pedig emlékszem, hogy írtál a topikjába amikor ment, bár tudom nem szeretted. Mindegy, most már tudom, nem foglak kérdezni róla.
Én is imitt-amott néztem, nekem se tetszett, pedig az elején nagy reményeket vártam tőle.
De nem emlékszem, hogy James megjelent volna, szerintem úgy tettek, mint, ha nem is lett volna, de Cally, Mandy megjelent J.R. temetésén.


51009. Americanlife (2021-01-28 18:19.55) aaaaa - (válasz Kfruzsina 51007. hozzászólására)
Érdekes, én is 87-re emlékeztem, annak is a végére, de akkor ezek szerint már 88 volt. Mindegy, a lényeg, hogy nyugati cikk lévén hamar eljutott hozzánk, és még a rendszerváltás előtt, tehát érthető, hogy hatalmas sikere volt. Szerintem a 3-4. évadig még abszolút vállalható volt a sorozat, utána viszont, főleg az utolsó évadban mintha nem is ugyanaz lett volna, olyan hervasztó volt nézni, milyen sztorikkal akarnak minket boldogítani. A Mülmann szál is ugyanolyan erőltetett volt, mint a többi sorozatnál, amikor a végén behoznak 1-1 elfelejtett, vagy légből kapott rokont, legyen az gyerek, testvér. A 4. évadban volt a sziklaomlás, amikor Christa és a szeretője sétálnak, és úgy buknak le Brinkmann előtt, hogy egyszerre viszik be őket a klinikára?
Katherina halála, és ami még utána volt, szerintem abszolút vállalható évad volt, de az 5-től egyértelműen megindult a lejtmenet.
Köszönöm a műtét részletes leírását, és így hogy említetted ezt a vesedonoros dolgot, nem tartom kizártnak, hogy az utolsó évadot is néztem, vagy legalábbis figyelemmel követtem, mert a történet rémlett. Nálunk pontosan mikor adták az utolsó évadot?
A Vészhelyzet valóban túlságosan is pörgött, naturalista, a valóságot kendőzetlenül, nyersen bemutató, majdnem doku jellegű volt, ha nem tesznek bele családi és romantikus szálakat. De amilyen erősen indult, a későbbi évadokat már sokan nem nézték, mert azért valljuk be egy kórházas sorozatnál a szakmaiságot és a miliőjét nézve hosszabb távon egy átlagembernek túl sok, mind szellemileg, mind lelkileg.
a Dr. House-t nem néztem, de őszintén szólva ha a legtöbb rész egy koncepcióra épült, akkor nem is nagyon hiányzott volna. Gondolom, ott inkább a karakter volt érdekesebb, mint maguk a történetek, de ezekből a haldoklásból kigyógyult történetekből amúgy sem kérnék.

A Klinikánál szerintem tagadhatatlan volt az a tény, hogy maga a romantikus, természetközeli környezet nagyon sokat javított az amúgy komolyabb, orvosi témákon is, ezért tudta az átlagnéző befogadni, és mert túl mélyre sosem mentek, ezért a "nyugdíjas" hangulattal tudtak kompenzálni, illetve ellensúlyozni a komolyabb témákat...bár azért a Klinikában is voltak halálesetek, így tudták az érdeklődést fenntartani.


51008. Americanlife (2021-01-28 18:04.48) aaaaa - (válasz Kfruzsina 51006. hozzászólására)
Tényleg nem emlékszem pontosan, nálunk miért maradt ki a Kincskereső kisködmön, de az biztos, hogy helyette a Tüskevárat és a Bogáncsot kellett olvasni, sőt olvasónaplót is kellett készíteni belőlük. Talán azok sokkal fogyaszthatóbbak is, valóban az adott korosztálynak szólnak. A Kincskereső kisködmönből csak részleteket vettünk, a kis Bicebóca megmaradt, de ez a 3 haláleset már nem, amikor a könyvtárból ki lehetett volna kölcsönözni, akkor az egyik pedagógus azt mondta, inkább NE, mert nagyon szomorú. De akár lehetett volna A két Lotti, vagy a Lassie hazatér is, műfajilag rendben vannak, csak éppen nem magyar szerzőktől, ami fontos lett volna.
De az szinte kizárt, hogy egy magyartanár ne találjon alternatív verziót a kötelező vagy ajánlott olvasmányokra.

A véleményem az, mivel történelmet így is úgy is tanulnak a diákok, ha már egy-egy történelmi eseményt egy fiktív irodalmi művön keresztül akarnak megszerettetni, lehet pont a lényeg nem megy át, maga a történelmi esemény, mert azért valljuk be érdekesebb is egy Vicuska-Gergő-Jumurdzsák történet, az olvasót az ragadja meg, és nem maga Eger ostroma. Vagy pl. A kőszívű ember fiainál a 48-49-es forradalom van a háttérben, az osztrák elnyomás, Budavár ostroma, és akkor tele van romantikus, fiktív történettel, kezdve a 3 fiú történetei, a Plankenhorst nők kavarása, a kivégzés, stb...vagy beleszőtték pl. az Oroszországból való hazaszökést is, ahol a farkasokkal kell megküzdeniük. A lényeg, maga a forradalom, az osztrák-magyar konfliktus meg nyomokban érezhető benne, az olvasó nem arra koncentrál, hanem 100-szor jobban valamelyik kitalált, romantikus sztorira.
És ott van, amit Te is írsz: bármelyik másik író lehet egy egészen más történetet kreál belőle, pl. Eger ostrománál lehetett volna millió tragikus családi szál, azoknál, ahol elesett 1-1 katona, vagy a forradalomnál egy behódolós szál, nyilván ki mit akar kihozni belőle, ez már alkotói szabadság kérdése. Mellesleg ha valaki a történelmet alapjáraton sem szerette, akkor nehezen tudom elhinni, hogy egy romantikus, kitalált történetet elolvasva majd ráérez, hogy milyen érdekes is lehetett a Rákóczi-szabadságharc vagy a Bocskai-felkelés. Ugye nem hisszük el?

Dallas: Jenna és Jack valóban sokkal jobban összeillettek. Az az igazság, hogy Dack Rambo-nak nem mertek olyan sok szerelmi jelenetet írni, ugyanis a színész bi/homoszexuálisként rizikótényezőt jelentett a HIV/AIDS szempontjából, aminek volt is valós alapja, mert a színész végül abban is halt meg...más dolog, hogy a HIV nem terjed öleléssel, csókkal, de ezt még 85-86-ban sokan nem hitték el, épp ezért is gondolom, hogy Jack karakterének távozását ez is nagy részben meghatározta, mert nehézkes lett volna mellé hiteles és reális szerelmi történetet írni, a színésznők is féltek a férfi partnerektől. Pl. a Dallasban volt egy rész, ahol Serena sokadszorra visszatér, és elsírja JR-nak, hogy már nem űzi olyan nagyban az ipart, amióta az AIDS felütötte a fejét, mert fél tőle, így más munka felé kell fordulnia...na ez valahol egy kicsit szemléletformáló szál volt, és reális alapokat mutatott be.
Én kedveltem Mark karakterét, és egyértelmű, hogy azért írták vissza az álomévadba, mert Pamela karaktere nagyon elmagányosodott. Ugyanakkor mivel Pamela mindig is Bobby-t szerette, olyan hihetetlen volt, hogy pár hónappal a halála után váltani tudott. Rendben, hogy ne gyászoljon élete végéig. Aztán megint Bobby, és őt is elhagyta, szóval megértem, ha Victoria Principal-nak elege lett ebből a sok cikázásból, és otthagyta őket.
Igen, JR előbb Kenderson doki után nyomoztatott, mert féltékeny volt, ott nem talált nyomot, de valahogy csípte a csőrét Mark jelenléte, holott már a Ewing-Barnes viszály kezdett elsimulni...és még az esküvő előtt sem hozakodott elő, hogy Mark múltjában van egy folt, és lehetett volna perfelvétel, mert annak idején eltussolták az ügyet. Ennek ellenére azt mondom, ha már Markot meghalasztják, akkor egy hirtelen halál állta volna meg a helyét, és nem a leukémia, hiszen az évad végéig teljesen egészséges volt.
A zuhanyozós jelenet nagyon furcsa volt valóban, mert valahogy a rejtélyes jellege miatt elveszett a romantikus oldala, mintha azt akarta volna előrevetíteni, hogy lesz ott még dráma. Jól írod, misztikus, baljós volt, és abszolút nem az erotikus töltete jött át.
Matt Cantrell megjelenése egy színfoltnak számított, és ezzel elindult egy romantikus szál is, kétségtelen, hogy a kolumbiai esőerdő története egzotikus és kalandos szálat vitt a sorozatba, ami azért is volt jó, hogy Pamela végre lezárja a Bobby korszakot.
Én semennyire sem szerettem volna a Jock visszatér szálat, mint írod, a színész halála után 1-2 évvel még lett volna helye, pont amikor a két fiú harcolt a vállalatért, lehetett volna egy csavar, hogy mégsem halt meg az öreg, akkor még Clayton annyira nem is Ellie körül legyeskedett, vagy ott még el tudták volna fojtani a szerelmi történetet. De Clayton kiírása teljesen értelmetlen lett volna ennyi év távlatából. Szóval a szélhámos történet mehetett volna, csak hihetőbb rendezéssel, mert így botrányosra sikeredett.
A szerencse az volt, hogy miután Bobby karaktere visszatért, legalább vele tényleg tudtak mit kezdeni, nem kopott ki, és volt értelme a "feltámadásának" is. Annak ellenére, hogy Pamelával elváltak, az utolsó évadig tudtak Bobby-ra építeni, kivéve az utolsó pár részt, akkor már ő is nyűglődött, de ki nem?

Nem tudom, és úgy emlékszem, hogy James nem tért vissza a 2012-es folytatásban, és még talán JR temetésén sem vett részt. Ezt majd megírja olyan, aki nézte.


51007. Kfruzsina (2021-01-28 16:51.30) aaaaa - (válasz Americanlife 51001. hozzászólására)
Klinika: Nálunk a Wikipedia szerint 1988-ban vetítették először, bár érdekes, hogy én is '87-re emlékeztem. A második évadot tuti '89 tavaszán vásárolták meg, mert még az óvodában téma volt Udo berúgása, aztán amikor elmentünk nyaralni Hajdúszoboszlóra, szintén az üdülő társalgójában néztünk egy részt, az azt hiszem az volt, amikor Udo megtalálta a szökevény Angiet és a kutyát a vasútállomáson.
De mire kezdődött a suli már véget ér és a következő évad csak '90 tavaszán folytatódott.
De akkor is viszonylag hamar eljutott hozzán
k, már '88-ban már azért lanyhult a szocializmus, lehetett érezni a változás szelét
a levegőben.
Igen, úgy a harmadik évadtól kezdett hanyatlani a színvonal. A harmadik évad azzal ért véget, hogy Udo hazajött Afrikából, ahová Claudia halála miatti bánatában ment ki, kezdett kibontakozni a szerelmük Elkével, Katherina is ismét megkörnyékezte. Udo tanácstalan volt melyik nőt válassza, végül Elke mellett döntött, így összejöttek a zárójelenetben.
Itt akár abba is hagyhatták volna a sorozatot, hiszen a szálakat lezárták. A negyedik évad még úgy, ahogy jó volt, érdekes szálak is voltak, Christa sebészi pályájának megingása, a kutató pálya melletti döntése, majd Katherina tragikus halála, viszont már érezhető volt, hogy a mellékszereplők töltelék jeleneteivel is próbálnak részeket kitölteni.
Az ötödik évadtól került aztán Christa Konstanzba, Udo Hamburgba és megindult a szétszakadás.
Nem tudom mivel lehetett volna megmenteni a sorozatot a bukástól. Jól írod, mivel alapvetően nyugdíjas sorozat volt, nem biztos, hogy értékelték volna a nézőket Angie tini sztorijai, én se fő szálnak gondoltam, csak mellékszálnak 5-10 perces jeleneteknek egy-egy részben, de tudom egy idő után kifutott volna. de még mindig értelmesebb lett volna, az olyan epizód jeleneteknél, amelyben Hildegard főnővér meg a titkárnő Meiss Kisasszony összekapott valamin és kb. 10 percen keresztül ripacskodtak egymással. Vagy Angie gagyi kisegeres sztorija.
Kevés jó jelenet közül egyet emelnék ki, a végére Müllmann úrnak a gazdasági igazgatónak is írtak egy családot. Mégpedig úgy, hogy az egykori felesége, vagy szerelme nem tudom bekerült betegként a kórházba, kiderült, hogy még a háborúban szétmentek, mivel Müllmann katona volt, utána pedig a nő Kelet- Németországba került így nem találkoztak kb. 40 évig és kiderült, hogy Müllmannak egy lánya is van.
Megható volt az egymásra találás, bár nem tudni mennyi volt a valóságalapja. Ha fontos volt egymásnak a két szerelmes, akkor 40 évig miért nem keresték egymást?
Oké, hogy nem nagyon lehetett átjutni Keletről Nyugatra ott volt a berlini fal, de levelezniük csak lehetett, vagy azt sem?
A Klinika után nagyon sok kórházsorozat született, de egyik sem volt olyan jó.
A Vészhelyzet még az elején lekötött, de az túl pörgős, túl naturalista volt a Klinikához képest, meg már amikor azt is otthagyta majdhogynem az összes alapkarakter azt sem volt érdemes onnantól nézni, az újak meg mondanom sem kell nem hoztak lázba.
Amit még etalonként tartottak számon a kórházsorozatok között az orvosok is, az Dr. House.
Azt mondtak szakmailag az a leghitelesebb, nos lehet, de én utáltam magát a karaktert is.
Általában az első évadokban minden rész ugyanarról szól. Jött valami nagyon komplikált eset, egy beteg, akiről már mindenki lemondott, már haldoklott, ekkor megjelent a mogorva, bunkó Dr. House, leteremtette az összes kollégáját, hogy mindenki mennyire hülye, aztán az epizód végére ő egyedül eltalálta a betegnek a baját, aki hirtelen visszajött a haldoklásból és teljesen gyógyultan hagyta el a kórházat.
Állítólag annak is a közepétől már voltak más jellegű részek is, kiderült, hogy House miért olyan bunkó, írtak neki szerelmi szálat is, aztán talán a végére kiderült, hogy gyógyíthatatlan beteg és meg fog halni, így zárták le, azt mondták azok már emberibb részek voltak. De azt kivárni, én az első két évadnál kb. feladtam, amikor láttam minden részben ugyanaz a koncepció, meg magát a főhőst sem bírtam, túl rideg, túl steril, túl érzelemmentes volt számomra, plusz a harmadik ok, amikor beszéltek egy betegségről olyan volt, mintha orvosi továbbképzésen vettem volna részt. Én laikusként mit értek abból a sok latin szóból?

Visszatérve a Klinikára kérdezted, hogy Brikmannak volt e műtéte. A második évad végén kapott szívinfarktust operáció közben, elég válságos állapotba került,sokat küzdöttek érte, közben pont akkor született meg a fia, Benjamin. (Véletlen egybeesés: )) Ez azért volt érdekes, mert előtte Brinkmann sokat dohányzott és asszem a kollégája és legjobb haverja Römer is figyelmeztette, hogy hagyja abba, mert nem lesz jó vége, de ő rá se rántott, míg be nem következett a nagyobb baj. Ez azért is volt jó, mert felhívták a nézőket a dohányzás káros hatásaira. Plusz Brinkmann infarktusos sztoriját míg ki tudták nyújtani a harmadik évadra akképpen, hogy elment magát rehabilitáltatni egy san francisco-i klinikára. A repülőn összeismerkedett egy német lótenyésztő nővel Maria Rottenburggal, akivel kisebb románc szövődött a kint léte alatt,amely később bonyodalmakhoz vezetett otthon és majdnem válságba került Christával a házassága. Persze Christa sem volt makulátlan, amíg Klaus Amerikában volt, ő Vollmerssel a kutatóorvossal kavart. Hozzáteszem a 3.évad volt a legerősebb a sorozatban.
Az még a 6. évad vége felé, volt Klausnak veseátültető műtétje, mégpedig úgy, hogy megjelent a Klinikán a "sosevolt" unokatestvére, akinek kiderült baj van a veséjével. Egy férfi eközben autóbalesetet szenvedett, nem élte túl, az ő veséjét akarták átültetni Brinkmann unokatestvérébe, de a felesége nem járult hozzá, így Brinkmann úgy döntött inkább felajánlja neki a saját egyik veséjét.
Hát elég erőltetett szál volt, nem szerettem és szintén összecsapták, mint, ahogy a vége felé mindent.

Szomszédok: Igen álszenteskedés, panaszkodás, reggelig lehetne ragozni, sokat beszéltünk róla, de Éless Lászlóra nem emlékszem, akkor már tényleg nem néztem a sorozatot.


51006. Kfruzsina (2021-01-28 16:02.50) aaaaa - (válasz Americanlife 51000. hozzászólására)
Kötelező olvasmányok: Nekünk sajnos végig kellett olvasni a Kincskereső Kisködmönt, onnan tudom ilyen részletesen, sőt olvasó naplót kellett róla írni.
Igen, én is azt mondom ne ilyenekkel akarják az olvasást megszeretettni a gyerekekkel.
Ha már mindenhogy el kötelező vannak "lájtosabb" olvasmányok is, főleg alsóban. Gondolok itt a Két Lottira, vagy ha már magyar akarunk és kortársat Leiner Laura művei. A Szent Johanna gimit olvastam, szerintem érdekes, olvastatja magát, néha kicsit meseszerű, de a gyerek akár magára is ismerne benne, hogy ugyanazok a kalandok megtörténhetnek vele, mint a főhősökkel.
Vagy felső tagozatban Szabó Magda Abigélje. Az is szomorú a háború miatt és van benne halál is, de fogyaszthatóbb mint Móra.
Meg ugye ott van benne az izgalom, hogy kicsoda Abigél, aztán a végén a meglepő fordulat...
Az Egri Csillagokkal én is ugyanígy vagyok mint Te. Később tudtam meg én is, hogy Jumurdzsák is kitalált személy volt, mint , ahogy Cecey Éva.
Nos nem is azzal van bajom, hogy kitaláltak, hanem, hogy szinte úgy akarja lenyomatni a gyerek torkán az Egri Csillagokat, mintha minden valós lenne benne? "Ilyen erővel bármelyik fiktív művel elő lehetne hozakodni, amelyik olvasmányos, vagy lehet rá építeni. De akkor vagy valósághű a mű és tanulunk belőle, vagy akkor vegyük úgy, hogy valós alapokra épített mese, amit lehet egy másik író teljesen más történettel tár elénk." Teljesen igazad van.

Dallas: Jennát és Jacket elnéztem volna együtt, Jennához jobban illett volna mint Ray.
Arra már nem emlékszem, hogy J.R. nyomozott Mark után (mondjuk J.R. ki után nem nyomozott), de ezek szerint tudatosan építettek Mark kiírására.
Igen igazad van, újból a betegséggel előhozakodni és másodszor is abban meghalasztani Márkot, unalmas lett volna, egy hirtelen halál, egy gyilkosság mindig nagyobb izgalomban tarja a nézőket.
A zuhanyzóban szeretkezésre emlékeztem, tényleg olyan misztikus volt, kicsit baljós. Bár az első vetítéskor ekkor még nem sejtette senki, hogy abban fog visszatérni Bobby, bár én amikor másodszorra láttam már csak kuncogtam magamban.
Azt sem értem, hogy akkor Markot, azaz John Becket miért kellett az álomévadra visszahozni, ha előtte már megváltak tőle?
Ha már mindenáron pasit akartak Pamela mellé, nem lett volna inkább valaki más?
Én azt is elnéztem volna, hogy Pamela egy darabig egyedül van és úgy száll szembe J.R-rel, de mondjuk a hímsoviniszta sorozatokban meg főleg úgy gondolják, hogy egy nő csak egy férfi mellett lehet boldog.
Emlékszem még az álomévad végén megjelent Bobby egyik régi barátja és valami titkos dzsungel expedicióra hívta Pamelát, ahol el is rabolták (a valóságban Victoria ekkor ebben az epizódban azért nem szerepelt, mert plasztikai műtéte volt) ez a sztori is gyorsan lezárult.
Pedig Pamela ezzel a pasival is összejöhetett volna. Mark őszintén másodszorra elég unalmas volt, történeteket se nagyon kapott.
Nem tudni az is jó lett volna ha Ben lett volna Jock. Tuti, hogy a Parmelee-s történeteket végig játszák, viszont azt sajnáltam volna, ha Ellie végül mellette dönt. Claytont már megkedveltem, jobban mint Aprilt Bobby mellett. Ráadásul túl sok idő telt el az igazi Jock, Jim Davis halála óta, az ember már megszokta a sorozatot nélküle, egy új Jock, aki nem Jim fura lett volna, ugyanúgy nem lett volna sikere, mint, ahogy Donna Reednek sem volt.
Ezzel a Jock sztorival, mint már írtam Jim halála után egy-két évvel kellett volna előjönni, nem 6. évvel.
Ilyen szinten talán jobb, hogy Parmelee csak egy csaló lett végül, bár száz sebből végzett a történet.
Ray- Donna és a siket kisfiú, hosszú távon unalmas lett volna, mint, ahogy a Samantha- Dusty szál is újfent.
Talán azért volt jobb mégis, hogy Bobby feltámadt, mert az utolsó évadokban azért húzóerő lett a karaktere, a sok kilépő mellett legalább ő bent volt, bár a történetek tény, hogy laposodtak.

Még egy kérdés, az új 2012-es Dallasban visszatér J.R. zabigyereke J.R. halála után?
Vagy róla is megfeledtek, mint sok mindenki másról?


51005. Americanlife (2021-01-28 15:07.19) aaaaa
Na megnéztem, 97-99 között szerepelt, 34 epizódban, meglepődtem volna, ha csak az utolsó évben...


51004. Quantumleap (2021-01-28 02:08.58) aaaaa - (válasz Americanlife 51003. hozzászólására)
Igaz, talán inkább 2 év.


51003. Americanlife (2021-01-27 22:14.56) aaaaa - (válasz Quantumleap 51002. hozzászólására)
Köszönöm a pontosítást...viszont tuti csak az utolsó 1 évben szerepelt? Nekem olyan volt, mintha 2-3 évet is lett volna...


51002. Quantumleap (2021-01-27 20:23.45) aaaaa - (válasz Americanlife 51001. hozzászólására)
Helyesen: Éless Béla - Kerei Gusztáv. :) Az utolsó 1 évben szerepelt.


51001. Americanlife (2021-01-27 18:39.33) aaaaa - (válasz Kfruzsina 50999. hozzászólására)
Klinika: valóban úgy emlékszem, hogy nem néztem az utolsó évadokat, vagy ha igen, akkor nagyon felületesen, vagy nem maradt meg bennem. Azért emlékszem, hogy amikor bejött a sorozat, hatalmas népszerűségnek örvendett, mindenki arról beszélt, kérdezgették, hogy ugye láttad a tegnapi részt? Pláne ez a sorozat nem sokkal utána érkezett hozzánk is, ahogy a hazájában leadták, tehát nem úgy, mint a Dallasnál, hogy az ősbemutató után 12 évvel láthattuk, ez elég rossz arány volt világviszonylatban és európai viszonylatban is, a Klinikát ehhez képest frissen kaptuk, ha jól emlékszem, az első évadot 86-ban vagy 87-ben adták itthon.
Az első pár évad töretlenül népszerű is volt, aztán mint amit szimplán kettévágtak, érezni lehetett, hogy ez már nem az, amit mi szerettünk és megszoktunk. Számomra az a furcsa, hogy tudott ilyen hamar ellaposodni, holott elég jó alapokkal indult. Mondjuk az is igaz, hogy később a Vészhelyzetnek is hatalmas sikere volt, és az ember inkább nézte azt, ott is megfigyelhető volt a tendencia, hogy a sorozat vége felé már az ember beleunt ugyanabba a miliőbe, és utána hiába gyártottak elég sok kórházi/orvosi sorozatot, egyik sem lett olyan átütő erejű, vagy nézték-nézték, na de nem olyan volt, hogy mindenki arról beszélt másnap a boltban és a munkahelyén is. Persze, ma már felhígult a sorozatgyártás, nagyobb kínálat van, nehezebb a versenyt is tartani.
Számomra akkor is döbbenetes, hogy a Klinika a felétől milyen lejtmenetbe került.
Én is úgy gondolom, hogy ha csak minden részben egy pár perces, de annál érdekesebb történetet írtak volna Angie-nak, nem lett volna egy nagy kihívás, de valahogy szétestek az írók is, ahogy a többi karakter esetében is.
Lehet nem mertek nagyon erős témákat felhozni, de szerintem se lett volna kihívás pár értelmes történetet kitalálni, ha már benn hagyták őt.
A gyászfeldolgozásra meg kevés volt az egy rész, persze elhúzni se szabadott volna, de így meg összecsapott volt.
Így a végén már annyira érdektelen történeteket írtak, ami nyomokban sem emlékeztetett a fénykorra. Azt gondolom, hogy a hazájában is csak azért nyomatták, mert a németek így is úgy is nézték.
Viszont két főszereplő és alapszereplő hiánya már eleve egy nagy veszteség, szóval innentől nehéz volt visszahozni a szintet, ha jól sejtem, hamar elsütötték a jó történeteket is.

Szerintem mindkét Wussow gyerek egy közepes hazai karriert futott be, szinte csak sorozatokban és TV-filmekben játszottak. Persze, protekcióval ez is elég jó, de a nagyobb színészek/színésznők sokkal termékenyebbek voltak, hazai viszonylatban is.
Szerintem Christa karaktere fiatalabb volt, mint a valós kora, bár akkor ha meg Brinkmann 55 éves volt, amikor Benjamin született, az már elég nagy korkülönbség a két karakter között is, ha Christa korát mondjuk letagadták 40 évre, határeset szülésnél is. Valahogy azt sejthették, hogy egy közös gyerekkel a sorozatot is össze tudják tartani, sajnos nem...
Mintha úgy emlékeztem volna, hogy Brinkmann-nak is volt valami műtétje, ha jól emlékszem, a 2. vagy 3. évadban? Majd megírod.

Szomszédok: lehet csak nekem rémlik rosszul, de mintha Sopront említették volna, hogy valaki kirándult ott, és mennyire jó volt, de talán nem is forgattak ott. Bécset szerintem nem véletlenül nem vállalták be, rendszerváltás előtt nem kérdéses, hogy miért nem, utána meg lehet úgy voltak vele, hogy csak azért is megmutatják, hogy minden van itthon is, csak akkor legalább ne sírtak volna annyit. De magyarországi városokat, helyszíneket, csak említés szintjén is lehetett volna.
Való igaz, az Oli szál túl erős volt a nézőknek, hirtelen az ember nem tudta honnan megközelíteni. Azt érezni lehetett, hogy pozitívan akarta a melegséget érzékenyíteni, de mivel állandóan ugyanazzal a pletykás, jópofa, humoros oldaláról, így szerintem nem akartak, és nem is tudtak építeni a karakterre, tehát érthető, ha gyorsan kikopott és megváltak tőle. Most azt már nem merték meglépni, hogy na beállít egy másik pasival, és bemutatja őt, mint a barátját, vagy beszél arról, hogyan élnek. Itt is csak a felszínt kapargatták, mint az aktuálpolitikában is, hogy van-van, de csak kamuból, meg azért, hogy legyen...pl. emlékszem, hogy amikor Jutka az egyik gyereknél olyan újságot talált, amelyikben horogkereszt volt, kiakadtak a tanáriban, megvoltak a különböző álláspontok, de túl mélyen a témába nem mertek belemélyedni, megoldást találni pláne nem...sok epizód csak reménykedéssel, meg pesszimista beszólásokkal záródott, de valahogy nem érezte azt az ember, hogy megoldódott valami...
Ma már azért a magyar sorozatokban annyira nem meglepő a meleg szál, igaz hosszabb távon sehol nem építkeznek rá, de ez mondjuk az írói véna hiánya is, vagy hogy ha annyira nem ismernek egy adott világot, akkor nem ássák magukat bele. Inkább csak meghökkentésnek, különleges szálnak érdekes, de ez sok más témával is így van.

Éless László akkor tűnt fel, amikor már Kutya volt a közös képviselő, tehát szerintem a közepe után. Keley tanácsadót alakította. Amolyan mindenkinek beszólogatós, kritizáló típus volt, akinek semmi nem jó. De az a stílus, ahogy előadta, az külön megért egy misét.
Taki és Lenke: jól írod, náluk főleg éreztem az álszentséget, érdekes, hogy mennyi nyugdíjas szerette őket, vagy egyszerűen nem akarták látni a karakterek negatív oldalát. Lenke pl. sokszor beleszólt olyanba, amibe nem kellett volna, nem volt sosem egy lángész, sírni tudott nagyon, és az üzletben is mindig úgy viselkedett, mintha ő lett volna a főnök. Az ilyen alkalmazottat ma már simán kirúgnak, ő meg sosem vette észre magát, az ő dolga lett volna kicserélni a lejárt terméket, és a főnökének parancsolgatott, hogy Bandikám, hozzon egy újat...Takit megtárgyaltuk, sírt ő is, de mindenkit ingyen furikázott, mert úgy érezte, így lesz jó ember. A másik taxis, a haverja (Kránitz Lajos), sokkal hitelesebb taxis figura volt, mint ő.


51000. Americanlife (2021-01-27 11:25.31) aaaaa
Húhhh, én nem is emlékeztem, hogy ennyire drámai a Kincskereső kisködmön...mondta a tanítónéni, hogy szomorú, és talán azért nem vesszük, vagy csak részleteket. A kis BiceBócára emlékszem, de csak mint fejezet vettük. Ugyan régen volt, de emlékeznék rá, ha teljes egészében olvastam volna, eléggé megrázó ennyi haláleset, teljesen árván maradt gyerek, és akkor egy harmadikos ilyet olvasson? Értem én, hogy minden gyereknek meg kell tanulnia, hogy halál is létezik, sokan akár találkoznak is vele a valós életben, de ha ezzel az olvasmánnyal akarták szemléltetni, az nagyon szerencsétlen, egyenesen sokkoló egy gyerek számára, nem is tudom, hogyan lehet feldolgozni.
Az rendben, hogy a mesékben is vannak szomorú történések, de azért óvodás korban inkább a vidám hangulatú, jól végződő meséket nyomatták, aztán az ember megtanul olvasni és ilyeneket kelljen venni? Azért nem csoda, ha ezen finomítani kellett...
Az idegenvezető nálunk is mondott pár érdekességet az egri várral kapcsolatban, és akkor már említette, hogy nyilván Gárdonyi nagyon sok fiktív elemet használt, mert pl. nálunk többen is azt hitték, hogy Jumurdzsák is valós történelmi figura volt, holott nem...
Na most ha megfordítom a dolgot, és azt mondom, rendben én is elolvastam a művet, és nagyjából tetszett is, de ha ennyire nem hiteles, akkor miért kell foglalkozni vele? Ilyen erővel bármelyik fiktív művel elő lehetne hozakodni, amelyik olvasmányos, vagy lehet rá építeni. De akkor vagy valósághű a mű és tanulunk belőle, vagy akkor vegyük úgy, hogy valós alapokra épített mese, amit lehet egy másik író teljesen más történettel tár elénk.

Dallas: Jenna és Jack között volt valami az álomévadban, de Jennát a gyász nagyon lekötötte, Jack pedig hamarosan Grace-szel ismerkedett, később meg is beszélték, hogy nem jó időben találkoztak. Jack-et én is nehezen képzeltem volna el Pamelához.
Mark ügyével az évad végén JR nagyon sokat foglalkozott és ez nem volt véletlen. A néző esetleg gondolhatta, hogy felhozza Pamelának az esküvő előtt, de egyébként nem lett volna értelme, a semmiből nem vették elő csak úgy. Pláne az évad végén volt egy jelenet, ahol Mark és Pamela a zuhanyozóban szeretkeznek, és ez valahol előre vetítette, hogy a zuhanyozónak fontos szerepe lesz a szezonzárásnál.
Mark betegsége remisszióban volt, és nem is romlott az állapota, ha mégis, akkor azt már évad közepén meg kellett volna lépni...lehet pont azért akartak a hirtelen halálával ütni, mert hogy még egyszer nem akarták a betegségében meghalasztani, vagy azzal összefüggésbe hozni. Mondjuk az is lehetett volna, hogy ugyan nem volt egészséges, de valami komplikáció miatt hirtelen vagy más betegségben hal meg...de mindenképpen kiírták volna.
Ha Bobby nem tér vissza, akkor Ben lett volna Jock, és esélyes, hogy Ellie őt választotta volna, esetleg azokat a sztorikat lefuttatják megint, mint Wes Parmelee-nél, hogy haladjanak az évaddal, így akkor viszont Claytontól meg kellett volna válni, vagy még elhúzták volna egy olyan történettel, hogy a két férfi verseng Ellie-ért, ő meg viaskodik, hogy kit válasszon.
Ray és Donna története lezárult az álomévadban, az örökbefogadás sikerült...tehát ha nem marad az álommegoldás, akkor azt át kellett volna vinni teljes egészében a következő évadba. Itt kitalálhattak volna olyan dolgokat, mint a nevelés nehézségei a siket gyermekeknél, lehetett volna konfliktushelyzet is, viszont - bár nem szívesen írom le, de ezzel a szállal nem tudtak volna évekig ellavírozni, így Donna és Ray szerintem is kiírásra kerültek volna, bár ha a sorozatnak is annyi, akkor lehet már lényegtelen is, hogy mi történt volna.
Mint írtad a Klinikánál is, ha egy sorozat alapvetően nem tinisorozat, hanem a középkorúakról szól, de van benne egy tini vonal, akkor nehéz arra hosszabb távon építeni, és azzal eladni a sorozatot. Lásd, Lucy és Charlie karakterei is kifulladtak, vagy nem tudtak már fejlődni. Főleg, ha felnőnek, akkor már nem lehet tini történeteket írni nekik.
Még mindig azt mondom, a folytatás szempontjából jobb volt Bobby feltámadása, viszont önmagában véve az álomévad is nagyon sok jó történetet tartalmazott, így azért is kár, hogy azok törlésre kerültek.
Nem tudom, hogy Jack karakterére építettek-e volna, érdemes lett volna April-nek érkeznie, miután Jamie meghalt, és mivel ott egyértelműen Cliff felesége volt, így nagyon a tulajdonrész utáni harcnak sem lett volna értelme. Ha April nem jön, akkor Michelle sem. James a vége felé érkezett, nagyon erőltetett volt ez a zabigyerek szál, szerintem akkor nem vették volna elő. Cally-t sem, ha Samantha életben marad, kérdés, hogy a karakterével mit kezdtek volna, akár tolószékben, akár vakon folytatja tovább, esetleg gyorsan meggyógyul, és neki lehetett volna az erős Samantha sztorikat írni, amiket később kapott.
De így, ha Bobby halott maradt volna, mert egyébként a karaktere is nagyon hiányzott, azt gondolom 1-2 évadnál többet nem tudtak volna kihozni. Pl. Jennával mit csinálnak, amikor már az álomévadban is csak 1-2 történetet kapott.

Samantha és Dusty párosra lehet már azért sem akartak utalni a feltámadás után, mert a készítők is belátták, hogy a sokadik bőrt húzták le, nem tudnak rájuk építkezni...persze, azért 1 mondat erejéig Clayton szólhatott volna, hogy Dusty inkább elutazott rodeózni, és nem akarta Samantha amúgy is zűrös életét felkavarni. És ennyi.


50999. Kfruzsina (2021-01-27 10:07.03) aaaaa - (válasz Americanlife 50997. hozzászólására)
Klinika: Igen talán azért újak számodra az infók, mert a Klinika utolsó évadait ugyanúgy mint a Dallasét, jóval kevesebben nézték és mivel főleg érdektelen történetek voltak, így kevésbé emlékeznek rájuk. Talán azért nem is vásárolták meg a záró 6. évadot '92 után, mert már az 5.-nek is megcsappant a nézettsége itthon és ezért nem tartották indokoltnak a hatodik megvételét, valszeg túl drága lett volna. Az ismétléseknél a teljes sorozat ismétlési jogának megvásárlása, pedig szerintem olcsóbb volt, gondolom én. Meg egy idő után már szerintem nem is kell ezekért az ismétlésekért fizetni, különben nem nyomatná a Klinikát is mindig unalomig valamelyik adó.
Angiet mindenáron bent akarták tartani a showban Katherina halála után, akkor normális történeteket kellett volna neki írni, ami a nézőket a fiatalabbakat ott tartotta volna a képernyő előtt. Egy kamaszlány karaktere mindig érdekes. Pláne, hogy elveszítette az anyját és mivel egyke volt és akkor már régóta kettesben élt az anyjával szorosan is kötődött hozzá, a gyászfeldolgozás folyamata, az új környezetbe Udóékhoz, az új suliba kerülés is érdekes lett volna, ami mondjuk magával hozza a fiúzást, a bulikat az új barátokat.
Ha pedig mégsem jött volna be a nézőknek ez az új szál, akkor is ki lehetett volna úgy írni Angiet, hogy Udó meg Elke mégsem bírnak vele és elküldik az apjához Frederichez, vagy valami szigorú bentlakásos suliba. De szerintem kitöltött volna pár részt.
De mint te is írtad nem mertek mélyebb témákba belemenni, csak a felszínt kapargatták, a gyászfeldozást talán egy részen keresztül említették.
Volt egy idős úr, aki mindennap bejött a Klinikára, mert a fiát kereste, akiről kiderült évekkel ezelőtt a Klinikán halt meg, persze a bácsi már öreg volt és demens nem emlékezett erre, aztán epizód végére a bácsi meghalt... no komment.
Vagy olyan jelentéktelen és valószerűtlen sztorik voltak az utolsó évadban, hogy Brikmannhoz éjszaka a pajtába bemenekült egy csavargó lány, akit a professzor befogadott a házába, a lány erre "hálából" ellopta a Prof. értékes aranyóráját, ami még nagyapjáé volt. De persze az órás, ahová a lány be akarta adni a holmit, hogy pénzhez jusson, rögtön észrevette , hogy az óra Brinkmanné,mert nem sokkal az előtt volt nála elemet cseréltetni, így fel is hívta, a hamar kiderült a dolog. De Prof ennek ellenére tovább támogatta, istápolta a lányt, nem engedte, hogy elvigyék intézetbe, végül munkát is szerzett neki Therese Rottenburg (Angie mostohaanyja) birtokán. Na e már mesének is sok volt.
Eközben persze Christa és Udo seholsem voltak, pedig akkor már Christa felmondott Konstanzban. (Jó mondjuk ezt meg lehetett azzal magyarázni, hogy nem engedték el egyből, le kellett a felmondási idejét tölteni az utódját betanítani) szóval furcsa elfuserált részek voltak már ezek.

Igen Klaus gyerekei nem futottak be túl nagy karriert, talán a fia Alexander azért valamennyire többet, mint a lánya Barbara, de mondjuk szerintem egyszerre áldás és átok is volt számukra apjuk híressége. Benjamin valóban nagy baki, de igen Afton lányára is emlékszem jóval idősebb volt a folyatásoknál, mint amennyinek valójában kellett volna lennie, de ott is az alkotók szerintem úgy gondolták, hogy egy kamasz, majdnem felnőtt lánnyal érdekesebb sztorikat tudnak gyártani mint egy tízévessel.
Christa valóban későn szült, bár soha nem utaltak rá a sorozatban, hogy hány éves, de szerintem 40 körül, vagy a felett lehetett. De fel sem merült az első perctől sem, hogy esetleg nem tartaná meg a gyereket, meg, hogy a kései szülés még ma is kockázatos, pláne a '80-as években, de kórházsorozat révén erről sem ejtettek szót.
Az alkotók szerintem csak addig láttak, hogy összejön egy páros, hogy teljes legyen a család legyen egy gyerekük is . Pedig Benjaminnak igazából nem sok szerepe volt, annyi mint az ilyen sorozatoknál általában a sorozat közbe született gyerekeknek lenni szokott, hogy növögettek. Mire elérte volna azt a kort, hogy önálló történeteket kaphatott volna, már rég abbahagyták az egészet. Talán a betegségét húztam volna el egy ideig, találnak nála valami komolyabb problémát, esetleg műtét, ami izgalomba tartja a nézőket. Természetesen nem hal meg, mert azért gyerekhalál, ráadásul a főszereplő gyerekénél, elég morbid lett volna, de érdemesebb lett volna kedd esténként leülni a TV-hez. Ehhez képest a betegségét is nagyon gyorsan elvarrták, hogy nincs semmi szervi baja, csupán hiányzik neki, hogy az anyja távol van.

Szomszédok: Nagyon fura volt, hogy nem utaztak valóban, pedig ha már említetted Bécset, érdekes lett volna, ha a rendszerváltás után, vagy előtte amikor már megnyíltak a határok kiutazniuk és ott rácsodálkoztak volna arra, hogy mennyivel más a nyugati világ, mennyivel több árút lehet kapni egy boltban mint Lenke néni közértjében.
Hazatérve pedig a bölcsességekben bemondták volna , hogy hiába magasabb kint az életszínvonal mégis jobb Magyarország, jobbak hazai termékek, sehol nincs olyan finom kolbász, mint Lenke néni közértjében. Jó mondjuk lehet, hogy ez túl politika színezetű lett volna, ezért ezt nem merték bevállalni, de Magyarországon belül azért utazhattak volna.
Azért, hogy kifizetem két buszjegyet a János hegyre nagyon álságos, meg pont a feleségemet nem viszem fel, amikor mindenki mást ingyen fuvarozok, sőt Lenke gyakran panaszkodott láb meg derékfájásra, hát igen benne volt a korban, ezért neki meg csak busz jutott. Ez azért álszentté és ellenszenvessé tette Taki Bácsi karakterét.
Olit én is bírtam, viszonylag hamar kiírták, de talán azért mert a nézők nem tudták elfogadni meleg szálat. Mo-n még ma sem, hát nem még akkor a korai rendszerváltós években. Szerintem ez volt az oka a távozásának.
Éless Lászlóra egyáltalán nem emlékszem, ő mikor tűnt fel? Látszik, hogy a közepétől egyáltalán nem követtem a sorozatot.


50998. Kfruzsina (2021-01-27 09:23.26) aaaaa - (válasz Americanlife 50994. hozzászólására)
Na igen a Kincskereső Kisködmön, rögtön a könyv első fejezetében meghal Gergő kishúga torokgyíkban, na ez onnantól kezdve az egész könyv hangulatára rányomta a bélyegét, hiába voltak benne vidámabb részek. Mondjuk a valóságban is volt Móra Ferencnek egy kishúga, aki torokgyíkban meghalt, ezért írta bele a könyvbe, ami ugye önéletrajzi ihletésű volt és úgy tudom az édesapja is valóban szűcs volt. Ezért van az, hogy a regény filmváltozataiban (mivel kettő is) a kisfiút nem Gergőnek, hanem Ferkónak hívják.
Velük végig olvastatták, a tanító nénit nem érdekelte, hogy sok benne a drámai szál. Így emlékszem, az is mennyire sokkolt, amikor Gergő apja meghalt szívrohamban (szélütésben), miután megvarrta a ködmönt. Ez is valószerűtlen, hogy pont attól és előtte semmi jel nem utalt rá, hogy beteg lett volna, de ugye kellett a drámai hatás.
Meg a végén amikor meghalt Küsmödi, mert beomlott a bánya és a Kis Bicebóca Pálistók Peti, vagy a filmben Három Matyi, teljesen árván maradt. Szegény gyerekkel durván elbántak, nem elég, hogy fogyatékos is volt, mellette kb. 10 éves korára elárvult. Kérdem én, akkor ez mennyivel jobb, mint egy Dallas rész?
Néha egy egész évadban, főleg a korai évadokban nem történt ennyi sok sokkoló élményt, mint eggy Kincskereső Kisködmönben.
Mondjuk a Kincskereső Kisködmön második, színes filmváltozatában, amelyikben Haumann Péter játszotta Gergő/Ferkó apját, már annyit finomítottak a dolgon, hogy az apa nem halt meg. Talán gondolták az alkotók is, hogy ifjúsági filmbe azért nem kell ennyi halál.
Az Egri Csillagok, több baki volt igen a filmben is, meg a könyvben is. Például amikor az egri nők Dobó Katicával leöntötték forró szurokkal a törököket, na az is csak legenda.
A Bornemissza féle tüzes kerék, állítólag tényleg volt, legalábbis az Egri Várban tett látogatás alkalmával az idegenvezető azt mondta.
De tényleg nem tudni, hogy valóban ezekben a történelmi filmekben mennyi a csúsztatás, mennyi a fikció, szerintem több mint a valóság. A Két Királynőt nem láttam, de el fogom olvasni a kommentedet a film topikjában.

Dallas: Köszönöm szépen, hogy leírtad, mik történtek volna az álomévad után, ha nem tér vissza Bobby. Hát nem tudom, mennyi ért volna még meg a sorozat. Pamelát és Jacket nehezen tudtam volna elképzelni, inkább Jenna és Jack illet volna jobban össze. Nem úgy volt, hogy köztük az álomévad vége felé kezdett valami kialakulni?
Clayton akkor egyértelmű Jock, azaz Ben Stiller (vagy hogy hívták az álomévadban) rabolta volna el és ezzel döntés elé állította volna Elliet.
Azt lehet tudni Ellie hogy döntött volna?
De szerintem nem lett volna egyszerű akkor sem, hogy Ellie egyből elhiszi, hogy Ben Jock, J.R. szerintem akkor is tuti nyomoztatott volna utána és még kiderül pár részt felölelt volna. De akkor is valamelyik karaktertől meg kellett volna válni, vagy az új Jocktól vagy Claytontól, attól függ Ellie hogy döntött volna?
Donna Ray örökbefogadási sztorija nem lett volna már érdekes, de úgy tudom az az álomévadban le is zárult, megkapták a siker kisfiút. Szerintem hamar a kiírásukhoz vezetett volna, mert akármennyire értékes szál a nézők nem biztos, hogy sokáig tolerálják. Valószínű az lett volna a vége, hogy Rayt és Donnát kikezdik a gyerek miatt, ezáltal hárman elköltöznek a ranchről, ezáltal kiíródnak a sorozatból.
Azt említetted korábban, hogy ha nem tér vissza Bobby Pamela Markot találja meg holtan a zuhany alatt. Na most ezzel több mint húsz év után előhuzakodni, hogy egyetemistaként halálos balesetet okozott, elég erőltetett, miért nem számoltak már le vele korábban?
Persze tudom, írtad akkor, hogy Markot mindenképp ki akarták írni, mert a karaktere nem volt túl érdekes egy idő után, de már akkor célszerűbb lett volna úgy, hogy mondjuk visszatér a betegsége és Pamela karjai között hal meg. Mert ugye tudjuk nem gyógyult ki a leukémiából, csak remisszióban volt.
De gyilkosságot a Dallas mindig érdekesebbnek találta, meg kitöltött volna pár részt, míg Pamela nyomoz a tettes után, gondolom J.R. is belekerült volna a képbe mint esetleges gyanúsított.
Mondjuk ilyen alapon kár, hogy Markot is egy évre visszahozni, Pamelát összehozhatták volna más pasival is.
Talán jobb így, hogy Pamela felébredés után Mark örökre halott maradt.
Nem tudni ezek után, hogy melyik lett volna a jobb verzió, ha visszajön Bobby, vagy ha nem?
Sajnos a sorozatnak így is úgy is leáldozott, mert az utolsó három évadot már szinte senki nem nézte, nem is emlékeznek az újonnan behozott szereplőkre pár fontosabb kivételével (April, Cally, James) és mint ahogy beszéltük az ismétléseknél sem vették már meg a teljes sorozatot a tőlünk gazdagabb országok sem.

Samantha- Dusty: Igen elég fura volt, hogy pont miután Samantha kigyógyította Dustyt mentek szét, de mondjuk ez a valóságban is így van sajnos, ha a párok közül az egyik fél beteg a másik egészséges előbb-utóbb rámegy a kapcsolat, nem egy esetben hallottam sajnos.
Meg évekkel később összehozni Samanthát meg Dustyt újból nem lett volna értelme, lerágott csont lett volna, bár így valóban hiányérzet maradt a nézőben, hogy Dusty még az álom előtt megjelent, az álomban eltűnt, de az ébredés után már nem ejtetek többet szót róla.

Folyt köv.


50997. Americanlife (2021-01-26 21:36.28) aaaaa
Klinika: Köszönöm a sok infót, ezek nekem kimaradtak. Angie karakterével tényleg kiszúrtak...akkor már távozott volna előbb azzal a megoldással, amit írtál, de ha már a fiatalabb korosztályt szerették volna megtartani, akkor tényleg olyan történetek kellettek volna, amiket Te írsz: drog, első szerelem, bulizás...látszik, hogy csak a felszínt karcolgatták, nem mertek mélyebb témát elővenni. Pedig azért van minden sorozatban idős és gyerek karakter is, hogy szélesedjen a nézők tábora. De ez az egeres sztori nem csak unalmas, de tényleg egy kisgyerek szintjén rekedt meg, ezért kár volt őt benn tartani. Udo-val lehetettek volna konfliktusai, ami egy kamaszodó lánynál teljesen érthető, de valahogy az írók nem tudtak igényes, komplex szálakat írni, csak ilyen epizódkitöltő, kevésbé érdekes sztorikkal húzták el...nem csoda, ha a második felétől kifulladt a sorozat. Nem csak nem nőtt fel, de még a folytatásokban sem említették meg...olyan érzésem van, mintha az írók csak nagyon szűk látókörben tudtak volna gondolkodni.

Annyi biztos, hogy Klaus gyerekei nem szerepeltek volna ilyen fontos szerepekben, ha az apjuk nem nagyfejes a sorozatban. Annyira nem akarom lehúzni a színészi képességeiket sem, bár biztos játszott a protekció is. Azt én is olvastam, hogy Klaus családi viszonyai eléggé rendezetlenek voltak. Na most direkte rámentem az imdb-re. Alexander és Barbara is többnyire csak német sorozatokban és TV-mozikban játszottak, sőt Alexander 85-ben a Klinikában egy epizódszerep erejéig is, utána évente kb. egy műsorban, tehát még a hazájukban sem voltak olyan túlzottan foglalkoztatottak, mellesleg mindkettő szerepelt az Álomhajóban és az Álomhotelban is, bár abban szinte az összes német színész(nő).
Christa jóval 40 felett volt, nem is értem, miért találták ki, hogy szüljön, lehet maga a karakter fiatalabb volt, de azért Gaby Dohm-on látszott, hogy 40 felett van. Tehát a 35-40 éves főorvos fia avatásakor már lehet nem is élt volna, Brinkmann pláne nem, aki 55+40=95 éves kellett volna, hogy legyen. De a Dallasban is volt egy ilyen baki. Rebecca Pamela kb. 1986-ban született, miután Afton elhagyta Cliff-et, aztán a JR visszatérben, ami 96-os, elvileg 10 éves kellett volna legyen, erre a színésznő jóval a tinikor végén járt, ha nem a 20-as évei elején. Utálom, ha nem adnak az előzményekre, és ilyen hibákat gyártanak.

A Szomszédokban ha utaztak is, akkor vagy a mártírkodás ment, hogy nekik csak ennyire futja, de milyen jó, megérdemlik. Vagy valami baj történt velük, betegség, baleset, technikai malőr (tábortűz, elveszik valaki) vagy egyszerűen nem tetszett nekik a hely, és a bölcsesség erre az volt, ami lerágott csont, hogy mindenhol jó, de legjobb otthon. Ha még nem is akartak volna forgatni mondjuk egy távolabbi helyen, de mivel 2 hetente volt az epizód, elég lett volna arra utalni, hogy pl. Pécsett jártunk, vagy átugrottunk Bécsbe, na de ilyenről szó sem lehetett a siralmas anyagi helyzetük mellett.
A János-hegyire én is emlékszem, sóher Taki nem autóval vitte ki, de a fizetős utasokat ingyen furikázta, meg szívességből a szomszédságot, ismerősöket...nagyon reális, következetes, mondhatom...És szerencse, hogy ki tudtak egy vonaljegyet fizetni 4 bevételből, és nem haltak bele. Komolyan, miért tették ezzel az irreális panaszkodással ennyire ellenszenvessé a karaktereket? Nem hiszem, hogy ez lett volna a cél. Vagy akkor, ha munkanélküliek, akkor megállta volna helyét a sok sirám.
Olit én is csíptem, őt egyfajta érzékenyítésnek tették be, mint szerethető meleg karakter, de aztán gyorsan meg is váltak tőle. Valószínű kifutott a szerepe, vagy már nem akarták a sokadik bőrt lehúzni róla. Azt kell tudni, hogy a magyar TV-történetben ő volt az első meleg karakter, és ez akkoriban bátor lépésnek számított, mert kb. a rendszerváltás környékén jártunk. Viszont ott is csak karcolgatták a felszínt, pl. meleg kapcsolatot nem mertek beleírni, csak munkahelyi pletykákat és meleg jellemvonásokat, igazság szerint talán soha nem is mondták ki a karakterről, hogy egy meleg pasi, még ha simán le is rítt róla.
Még akit bírtam, az a kötözködő egyik lakó, akinek az alakítója nem rég halt meg (Éless László???), és annak is volt egy halálosan komoly szövege, amin lehetett derülni. Janka nénivel akarták összehozni. Valami adótanácsadó, Keley vagy mi volt a neve...


50996. Kfruzsina (2021-01-26 20:57.23) aaaaa - (válasz Americanlife 50990. hozzászólására)
Klinika: Katherina halála után valóban lehetett azon izgulni, hogy vajon, hogy alakul tovább Angie sorsa, de ezt is elég furán oldották meg. Nekem az volt az érzésem, hogy Katherina halálával Angie karaktere is " meghalt", nem igazán tudtak vele sem mit kezdeni.
Először elment az intézetbe, de közben sokat vendégeskedett Brinkmannéknál, aztán behozták az apját is mint új mellékszereplőt, majd amikor az összejött Therese Rottenburggal hozzájuk költözött. De közben már volt 13-14 éves, de valahogy nem fejlődött, megrekedt azon kislányos szinten mint amikor még Udoval és az anyjával együtt élt, ráadásul valami borzalmasan gyerekes szinkronhangot is adtak neki.
Meg történetei se nagyon voltak, vagy statiszta volt, vagy pedig borzalmasan gyerekes sztorit kapott, pl: egyszer talált valahol egy beteg kisegeret, bevitte a Klinikára Klaushoz, hogy az operálja meg, de az épp nem ért rá, így Engel meg egy szintén utolsó évadokban érkező új doki ( a nevére nem emlékszem, csak arra, hogy elaludt munka közben) műtötték meg az egeret, aki sikeresen túlélte az operációt.
Na most ilyen blődségekkel kb. egy fél részt elhúzni? Pedig Angie karaktere adott, többet is ki lehetett volna belőle hozni. Én úgy oldottam volna meg, hogy Katherina halála után Udoékhoz kerül, de nehezen találják meg a közös hangot és lett volna pár kamaszos lázadása, fiú ügyek, bulik, esetleg kórházsorozat révén a tinédzser kori drogfogyasztás is előkerülhetett volna az ő kapcsán. És ezáltal a fiatalabb korosztályt is meg tudta volna szólítani a Klinika, nemcsak " nyugdíjas" sorozat lett volna. Mint, ahogy Dallasban is Lucy, majd később Charlie képviselte a vonalat.
Véleményem szerint Angiet is azért találták ki a készítők, mert tudták, hogy a gyerekek is nézik a szüleikkel együtt a Klinikát és, hogy ők is élvezzék a sorozatot. Volt is pár gyerekesebb sztorija, amikor még Udoval együtt lakott. Pl: Egyszer összebarátkozott egy vándorcirkuszi oroszlánnal, aki később véletlenül kiszabadult és megkereste Angiet a Brinkmann házban ( Elég valószínűtlen történet, de gyerekként kb. 7 évesen élveztem) vagy amikor megtudta, hogy nem lesz testvére, mert ugye Katherina megszakította a terhességet, Jerryvel, Brinkmannék kutyájával együtt megszökött, Udo úgy talált rájuk egy vasútállomáson. Ezek jó sztorik voltak, de később szegény kislány nem nőtt föl.
Sőt a két új filmben teljesen meg is feledkeztek róla, nem, hogy nem szerepelt, még a nevét sem említették meg, mintha nem is létezett volna, pedig elég fontos karakter volt.
Hogy Barbara meg Alexander Wussow karrierjére mennyire nyomta rá a bélyegét szintén színész apjuk, nem tudom. Barbara Klinikán kívül nem tudott játszott e valamiben, nem hinném, hogy olyan nagy színésznő volt, mind mondottam nem volt különösebben tehetséges. Alexendert már több sorozatban is láttam, ugye beszéltük a Guldenburgokban, de azon kívül is láttam még, csak nem tudom hol, talán az Álomhajóban, vagy a Hegyi Doktorban egy- egy epizód erejéig.
Mondjuk azt olvastam nem voltak túl jóban az apjukkal, mivel az elvált az anyjuktól, Klausjürgen Wussownak összesen négy felesége volt. De ennek ellenére kizártnak tartom, hogy Barbara csakúgy véletlenül szerepelt a Klinikában, majd a sorozat közepétől főszereplő lett. Illetve, hogy az új filmekben Alexander játszotta Benjamint. Nem igaz, hogy nem találták volna fiatalabb színészt erre a szerepre, holott az eredetileg a kis Benjaminbol nem lett színész, ez az egy TV- s szereplése volt, utána végleg visszavonult, viszont a későbbi Klinika találkozókra elment, illetve a sorozat 20 éves jubileumi bulijára is meghívták.
Szerintem, ezért is kellett a csúsztatás Benjamin szerepében, mivel Alexanderről senki nem hitte el, hogy huszonéves, sőt az új részek forgatásakor már 40 volt.
De igen Christa szerintem már 40 felett volt, amikor megszülte Benjamin ( bár a sorozatban soha nem utaltak rá, hogy a szerepe szerint hány éves, az őt alakító Gaby Dohm 1943- ban született, tehát a sorozat idején 42- 46 éves volt). Klaus egyszer említette Benjamin születése körül, hogy 55 éves. Tehát sanszos, hogy a főorvosi kinevezést max Christa érhette volna meg, vagy még ő se.

Szomszédok: Nem tudom mit akartak ezzel elérni, hogy jóformán ki se tették a lábukat Budapestről, pedig Magyarországon nem lett volna szerintem olyan költséges utazni. Talán még az elején még ki is mozdultak. Jutka talán elvitte a gyerekeket táboroztatni a Balatonra, ha jól emlékszem még Magelheim Julcsi is ott volt, ezek még a kezdeti részek voltak. Meg egyszer Magelheimék is elmentek családostul nyaralni, de haza is jöttek, mert nem tetszett nekik az ellátás, aztán megállapították a vége bölcsességekben, hogy mindenütt jó, de a legjobb otthon.
Aztán Taki bácsi meg Lenke ment fel egyszer a János hegyre és örvendeztek, hogy jutott kettő darab buszjegyre. Csak azt nem értem, Taki bácsit miért nem taxival vitte fel oda Lenkét, a feleségétől sajnálta az ingyen fuvart?
Sümeghy valóban ellaposodott a közepétől, én még Janka mellett Oli urat, azaz Bajor Imrét bírtam, bár tudom sokak számára megosztó volt.


50995. Americanlife (2021-01-26 20:41.16) aaaaa - (válasz Quantumleap 50993. hozzászólására)
Igen, én is megírtam közben, a 7. évad végén Dusty elvált Lindától, és azért kereste Samantha társaságát, amit Clayton sem erőltetett. Majd az álomévadban sokat szerepelt, de az törölve lett, a feltámadás után pedig egy mondatot nem szántak rá, beszéltük is Quantumleap-pel, hogy ez kontinuitási hibának számított, bár szerintem itt már nem akartak semmilyen formában visszautalni arra, hogy mik történtek a valóságban, és mik törlődtek az álomévaddal.
Az utolsó előtti részben is csak pár mondat erejéig tér vissza, ugye JR mindenféleképpen meg akarta szerezni Jessica felügyeleti jogát (aki ugye Dusty anyja), de ez sosem sikerült, így Dusty-ra szálltak a részvények, és utoljára ő is bele tudott rúgni JR-ba...aki abban a részben, mindent és mindenkit elveszített pár nap leforgása alatt.


50994. Americanlife (2021-01-26 20:37.56) aaaaa
Igen, rögtön alsóban egy ilyen történettel indítani, és asszem az is kötelező olvasmány volt 3. vagy 4. osztályban. Nekem már az is sokk volt, hogy Gergő kishúga meghalt, talán nem is erőltették az egész művet, mert tudták, hogy szomorú, így valahogy "elsiklottunk" felette, vagy csak részleteket olvastunk fel? Nem emlékszem, nem ma volt...
Eger vár ostrománál pláne a történelmi tények szerint méheket is bevetettek, valamint a török azért is menekült, mert nekik a szeptember itt hidegnek számított, nos a filmekben ilyenekre nem emlékszem. Nagyon sok történelmi filmet fiktív elemekkel torzítanak, ha valakit érdekel olvassa el A két királynő című filmnél írt kommentemet, hogy mennyi bakival dolgoztak, amik egyértelmű, hogy nem történhettek úgy...anno még az angol történészek is nagyon támadták a filmet.

Az álomévad után, ha nem tér vissza Bobby, akkor az alábbiak történtek volna: Jamie 100%, hogy meghal, ez Cliffet és Jacket bosszúra készteti, és újból kiéleződik a Ewing-Barnes viszály. Samantha karaktere kétesélyes lett volna, ha Larry Hagman megmenteni Linda Gray-t, akkor életben marad, de tolószékben, vagy vakon marad, és JR-t hibáztatta volna a balesetért.
Pamela és Jack járni kezdtek volna, ami újból konfliktust okoz Pamela és Jenna között.
Clayton eltűnik, és Ellie szembetalálja magát Ben-nel, aki bevallja neki, hogy ő Jock Ewing (itt valóban vissza is tért volna a karakter), válasszon közte és Clayton között.
Ray és Donna története folytatódott volna az örökbefogadással, ugyanakkor arra a sztorira nem mertek hosszabb távon építeni. Mandy elhagyta volna a várost, vagy marad, csak nem találkozik többet JR-ral (szakítottak az álomévad végén).
Pamela pedig Mark Graison holttestét találta volna meg a zuhanyozóban, akit azért ölnek meg, mert egyetemistaként halálos balesetet okozott azzal, hogy az egyik diáktársa vízbe fulladt. Lucy biztosan nem tért volna még vissza, és Bobby is halott maradt volna. Angelica börtönbe került volna, Barbara Carrera-t amúgy is csak egy évadra szerződtették, ez már akkor el volt döntve, amikor meghívták.
Szóval ilyen folytatással szerintem már csak egy évadot élt volna meg a sorozat, hacsak előbb be nem hozzák a későbbi évadok szereplőit, és történeteit, bár erősen kétlem.

Cliff egyszerre nagyon önző, de érző és igazságos is tudott lenni, csak az volt a baj, hogy az adott pillanatban sosem jól cselekedett, mindig fordítva történtek nála a dolgok. És annyira elvakultan a bosszú fűtötte, hogy így az emberi kapcsolatai elsorvadtak.

Nekem azért se nagyon tetszett a Dusty tolószékes szál, csak egy ideig, mert ugye akkor Samantha emberi nagyságát lehetett felhozni, hogy mivel nem élnek szexuális életet, ezért pusztán a szerelem köti őket össze. Na most Samantha türelmes volt, és "kigyógyította" Dusty-t az impotenciából, aki elkezdett rodeózni, és érezhető volt, hogy a régi, szabad életére vágyik, Samantha nyilván ezt felismerte, és szakított vele, azért számomra ez egy nagyon szomorú történet volt, hogy mire végre összekovácsolódnak, működik a szex is, akkor vége lesz, és egyik sem küzdött a másikért.
Igen, Dusty felesége Linda volt, és azt mondta Samanthának, ha kislányuk lesz, akkor róla nevezi el. Azért ez erős volt...ugyanakkor Dusty elvált az álomévad előtt legalábbis erre utalt, mert újból Samantha társaságát kereste. Majd töröltek mindent, így Dusty már csak az utolsó előtti részben tért vissza, ahol közölte JR-ral, hogy ő lett a Weststar részvényese. Akkor már Samantha rég ki lett írva. Bobby feltámadása után soha nem tért vissza Samanthához, és szerintem már nem is kellett volna erőltetni, mert ismétlő szál lett volna.


50993. Quantumleap (2021-01-26 20:07.16) aaaaa - (válasz Kfruzsina 50992. hozzászólására)
Dusty még Pamela elalvása előtt felbukkant, és már akkor elhangzott, hogy elvált. De utána miután Pamela felébredt, nem volt sehol, pedig csak az álomban utazott el. Ezt beszéltük itt lentebb pár napja. Utána a Conundrum előtti utolsó részben felbukkant, és segített padlóra küldeni JR-t.


50992. Kfruzsina (2021-01-26 19:47.35) aaaaa - (válasz Americanlife 50988. hozzászólására)
A Kincskereső Kisködmönről még nem beszéltem pedig az is elég horrorisztikus volt, meghalt a gyereknek először a kishuga torokgyíkban, aztán az apja, egy osztálytársa, majd a végén az öreg Küsmodi Kelemen is. Ennyi halált egy könyvben feldolgozni egy alsósnak, plusz még hozzá az a depressziós hangulat ami belepte az egészet, hogy szegények voltak, nem volt mit enniük,korán el kellett szegődnie a főszereplőnek inasnak, hogy meg tudjanak élni.
A történelmi filmeket, könyveket én is fenntartással fogadom, mert sok bennük a csúsztatás, torzítás, kitalált elem. Ha már az Egri Csillagoknál tartunk Eger vár ostroma sem biztos, hogy úgy zajlott, ahogy le van írva a könyvben, meg egyik nagy történelmi esemény se. Sajnos szemtanúkat már nem tudunk egy esetben sem megkérdezni. Ezért valahol a történelmi regények is a mese és a valóság határvonalát képezik.

Az álomévad után ha nem tér vissza Bobby nem tudni milyen történetek következtek volna. Samantha vagy meghak a robbanásban vagy hallottam olyan verziót is, asszem itt anno valakitől, hogy életben maradt volna ugyan, de tolókocsiba került volna. Mindkét esetben csúnyán elbántak volna a karakterével, tehát ő abszolút győztese lett annak, hogy ez az évad álomnak lett minősítve. Jamie egyértelmű ment volna, ő bent égett volna a kocsiban, Cliff bosszúja még erősebb lett volna.
Angelicaval mi lett volna? Ő maradt volna, vagy ő is meghalt volna a robbanáskor? Barbara Carrerát csak egy évadra szerződtették?

Szegény Cliffet sajnáltam, hogy mindig gyanúba keveredett, valamint túl hamar elvesztette apját, anyját majd a testvérét is.
De ő is nagyon bunkó volt sokszor a nőkkel, igazából azt vettem észre, hogy mindig csak saját maga meg a Ewingok elleni harc érdekelték, ezért nem tudott mellette megmaradni egy nő sem.
Pont az álomévadban változott meg egy kicsit, Jamiet úgy láttam a végére tényleg szerette. De az ébredés ugyanolyan önző lett, mint addig volt, nem csoda, ha Jamie is hamar elhagyta.
Valahogy Cliff karaktere sem tudott igazán fejlődni.

Samantha- Dusty elejinte jó párosnak indult, de szerintem nem kellett volna Dustynak a balesete, a kerekesszék, az egy kicsit lerombolta magát a karaktert.
Igen a Samanthával való szakítás után elég hamar talált magának új nőt, akit el is vett feleségül, Lindának hívták asszem.
De az álomévadban visszatért Samanthához, ezek szerint elvált Lindá tól, bár ez ugye utólag törölve lett.
Akkor ezek szerint Dusty valójában sose vált el? Bobby feltámadása után nem tért vissza már soha Samanthához?
Egyáltalán mi lett vele később?

Folyt köv.


50991. Kfruzsina (2021-01-26 19:19.00) aaaaa - (válasz Americanlife 50988. hozzászólására)
Igen a kötelező olvasmányokról is lehetne mit beszélni, nem biztos, hogy az adott korosztálynak való. Ráadásul a legtöbbnek régies a nyelvezete, nehezen érthetőek a mondatszerkezetek is egy gyerek számára, a tartalmuk is hagy kivetnivalót maga után.
A Kincskeres ő


50990. Americanlife (2021-01-26 15:15.06) aaaaa - (válasz Kfruzsina 50984. hozzászólására)
Klinika: Igen, Katherine volt, és a zürich-i labor nagyon bennem maradt, és az a rész, amikor az utcán rosszul lett és nem sokkal rá meg is halt, olyan sokkoló volt az egész epizód. Egyébként én sem értem, hogy miért volt ilyen viszonylag magas a női karakterek halálozási aránya. Katherine halálát valószínűleg azért írták bele, hogy egy szálat hagyjanak utána, miképpen alakul Angie sorsa, és mint láttam, ezzel a történettel el voltak egy ideig. Pedig elég lett volna egy költözéssel kiírni őt. Vagy esetleg így akartak egy kis többletet vinni a sorozatba, hogy ne legyen annyira lassú, visszafogott sodrású? Mert a doktornő nekem is szimpatikus volt, valóban kirítt a többiek közül.
Egyébként amelyik sorozatban férfiak is játszanak, ritka ha nem válik hímsovinisztává. Bár a Dinasztia egészen nőies sorozat volt, a Falcon Crest pedig egyszerre nőies és férfias is.
Biztos megvolt az oka, hogy miért írtak egyes szereplőket, ugyanakkor nekem valahogy nagyon tragikus volt Claudia kiírása. Elkéről írt véleményed megmosolyogtam. Abban viszont biztos igazad van, hogy Barbara Wussow azért kaphatott fajsúlyosabb történetet a későbbiekben, mert ugye a nagyfejes lányaként szerepelt. Pedig az elején még csak egy is nővérke volt, akit olyan nagyon sokszor és csak könnyedebb szerepre hoztak létre. Azt sem tudom egyébként, hogy Klausjürgen Wussow gyermekei mennyire futottak be karriert a hazájukban, de nekik sem lehetett könnyű a bélyeg, hogy ki az apjuk...
Egyébként Benjamin karaktere már ott vérzett, hogy már bocsánat, de elég idősek voltak a szülei, amikor megszületett, így a valóságban, ha főorvossá is válik, azt lehet a szülei meg sem érik, mert bőven 30-40 felett esedékes, míg a szülők legalább 40-50 évesek voltak, amikor Benjamin született. De egy gyors kalkuláció után is elvérzett az egész sztori.
Én azért éreztem azt is, hogy Christával és Udoval sem tudtak nagyon mit kezdeni, pedig ezen a pályán a bizonytalanság nem valami jó előjel, az ilyen csapongás, meg nem tudja hol állapodjon meg, kisgyerek mellől elköltözni, szóval nem írtak valami reális történeteket.

Szomszédok: jól írod, akkora érvágás nem lett volna, ha kiruccannak pár vidéki helyszínre, és végre mondjuk leforgatnak egy üzleti megbeszélést, vagy egy családi kirándulást. De hogy mondjak valamit, János a szakmájából eredendően sokat szerepelt az erdőben, olykor Almával is, de a többieket még arra se vették rá, hogy BKV-val elmenjenek a Budai-hegységbe, vagy legalábbis ritka volt. Pláne 4 lakást eleve megvettek (Mágen, Feri, Takács, kozmetikai szalon), ahol tudták az aktuális jeleneteket forgatni. Azon kívül olyan sok helyre nem mentek, és főleg mindig városon belül maradtak. Pedig a teleregénynek is jót tett volna, a hangulatának is, hogy kiszakadjanak a fővárosi közegből, és népszerűsítsék a vidéki helyszíneket. Vagy legalábbis emlegetni lehetett volna, hogy pl. osztálykirándulással elmennek Debrecenbe, Pécsre...
Most nem tudom, pedig kíváncsi lennék rá, hogy pont Budapestet, a fővárosi miliőt akarták népszerűsíteni, ugyanakkor ha igen, nem tett jót a szereplőknek, hogy annyira szűklátókörűen éltek. Azt meg senki se higgye el, hogy nem volt meg rá a pénzük...emlékszem volt egy rész, amikor Feri abból az apropóból jutott el a Nemzeti Galériába, hogy Jutka elvitte az osztályt. És ott ömlengett a végén, hogy vett egy könyvet is, mekkora öröm volt, hogy eljutott múzeumba. Most nem azért, de én vidékiként (leszámítva a mostani járványhelyzetet) legalább kéthetente eljutok egy fővárosi múzeumba, pedig még fel is utazom. De az a balatoni délután volt a csúcs, amikor Lenke a parton morogva üldögélt, és Bandi szórakoztatta őt, mert egész véletlenül összefutottak (elég gagyi történet).
Ha meg valóban nem gondolkodtak a vidéki városok, helyszínek népszerűsítésén, mondván hogy Mo-on csak a fővárosban van élet, az elég szomorú...és akkor ha már ennyit sírtak fővárosiként, hogy kevés a pénz, mit tehetett volna egy vidéki, ahol mindig is kevesebbek a fizetések. Tehát semennyire nem volt következetes.
Sümeghy-nek is voltak jó beszólásai, meg vicces történetei, de ő Kutya mellett mintha visszavett volna, és kissé meg is kopott. Janka nénin csodálkozom, mert a sorozat elején viszonylag keveset játszott, de miután Jutka anyja meghalt, elég gyakran szerepelt, sokkal korábban kellett volna behozni a jeleneteit, mert tényleg színfoltot vitt a sok siránkozás közé. Mellesleg Jutkáék is elég szűkmarkúak voltak, emlékszem, ha egy itallal meg kellett kínálni, vagy fagyizni meghívatta magát, mint akinek a fogát húzták volna...rendben, hogy Janka néni is szemtelen volt, de legalább egy önazonos figura.


50989. Quantumleap (2021-01-26 12:43.16) aaaaa - (válasz Americanlife 50988. hozzászólására)
Nekem az alsós osztályfőnöknőm harmadik osztályban el volt borzadva, amikor a téli szünet után többen meséltük, hogy ittunk kölyökpezsgőt. Hogy mégis hogy képzeljük, hogy gyerekként pezsgőt iszunk. Hiába magyaráztuk, hogy ez alapjában véve csak szénsavas üdítő, csak fújta a magáét, hogy gyereknek nem való pezsgő, legszívesebben elbeszélgetne a szülőkkel. Oké, az igaz, hogy a kölyökpezsgő, ha jól emlékszem, akkor, a kilencvenes évek elején jelent meg, de ez akkor sem mentség. Kábé olyan, mintha valaki nem látná a különbséget a cigi és a cigirágó között. És hab a tortán, hogy a tanárnő akkor a harmincas évei elején járt, tehát még csak nem is egy nyugdíjazás előtt álló szenilis vénasszony volt, vagy ilyesmi.



50988. Americanlife (2021-01-26 12:28.29) aaaaa - (válasz Kfruzsina 50984. hozzászólására)
Azzal semmi gond, ha az erkölcsös és helyes életre akarnak tanítani, de ezek a bibliai történetek annyira elrettentőek és szerintem ezek inkább okoznak félelmet, törést a gyerekben, mint hogy megnézik a Klinika aktuális részét. Amikor a tanítónénik megtudták, hogy az osztály egy része nézi (A sógun bosszújával együtt), akkor fel kellett azoknak állniuk, akiknek a szülei engedik, és betekintést adni, hogy ez miképpen is történhet meg egy átlag polgári családban. Nekem is a kettős mérce, ami zavaró, mert nagyon sok vallásos embert ismerek, aki gyűlölködő, irigykedő, miközben a Biblia nem azt tanítja...
A kötelező olvasmányok mind-mind tele voltak valamilyen borzalommal (Egri csillagok, A kőszívű ember fiai), vagy egyszerűen depresszív hangulatot hoztak (Légy jó mindhalálig, A kis herceg), vagy háborúskodásról (Pál utcai fiúk), csalásról, hamis életről szólnak (Az aranyember) szólnak. Én amúgy tudtam, hogy Cecey Éva kitalált karakter, meg úgy általában a többi karakterről is, nem okozott különösebb traumát, maga a regény sem, még csak azt se mondanám, hogy mert valóban hosszú, nem érdemes elolvasni, ugyanakkor nem hiszem, hogy egy 10-11 évesnek való, de a többiről sem. És ezzel természetesen nem a nagy írók munkásságát akarom lekicsinyíteni, de már sokszor cikkeztek róla, hogy mennyire egészséges ilyeneket olvasni az éppen kamaszodó korosztálynak? Meg sem nagyon értik, vagy nem úgy értelmezik...
Egyébként a történelmi regényeket/filmeket mindig is fenntartással fogadom, mert egyrészt ki tudja mi volt a valóság, másrészt nagyon sok a fiktív, csúsztatott szál, így nem hiteles, ilyen erővel akár sorolhatnánk a mesék kitalált világához, alapot meg mindenki tud keresni, és építkezni rá. Ugyanezt el tudom mondani a filmeknél is, amelyek a valóságra épülve íródnak.

Cliffet sokszor sajnáltam, mert legtöbbször ártatlan volt, de valahogy törvényszerűen nem is gyanakodhattak másra. Pláne volt, amikor önhibáján kívül került bajba, pl. a 6. évad végén, amikor a fúrási munkálatokat akadályoztatták, pedig rengeteg olaj volt az adott helyen. Külön azért tragédia volt neki is, hogy rövid időn belül elveszítette az anyját, apját, és később Pamelát is, sőt Afton is letagadta, hogy övé lenne a gyerek. Ugyanakkor ahogy Jamie-vel bánt, azt már utáltam.
Samantha karaktere nagyon erős kontraszt volt, főleg egy átlag magyar nőnek, aki azt látta, hogy unalmában iszik, a terhessége alatt is, mi több, az alapítványi munkától fáradt ki (ez volt a kamuszöveg). Dusty-val jól mutattak, de az írók többször is abba a hibába estek, hogy el akarták hitetni a nézővel, hogy ők egy hosszabb távon is működő álompár.
Dusty visszatérésének örültem, bár utána gyorsan kifutott a karaktere is, és hamar talált magának másik nőt.
Egyébként Samantha karaktere reális volt, az ilyen nők, akik évtizedekig megszokják, hogy nem kell dolgozniuk, nem tudnak egyik napról a másikra felvenni egy munkásélet ritmust. Tehát azért a váltás is túl nagy volt, akármennyire is előnyére változott Samantha karaktere.
Jó a kérdésed...igen, ki akarták léptetni őt a robbanás után. De ugye mivel Patrick Duffy-t csak az utolsó pillanatban tették a zuhanyozóba, és még maga Victoria Principal sem tudta, hogy majd miért kell meglepődnie, ezért a robbanás szó szerint egy elválasztó volt a valóság és az álom között. Bobby visszatérésével és az álommegoldással tiszta sor volt, hogy Samantha karaktere megmenekül. De nem csak az övé, hanem Jamie-é, illetve Mandy és Jack is visszatérhettek a következő évadban, holott az álomévad végén JR szakított Mandy-vel, Jack pedig elhagyni készült Dallas-t. Továbbá ott volt még a Parmelee sztori, amit át is vittek, viszont Clayton is rejtélyes módon eltűnt az álomévad végén. Bobby visszatérése nem csak önmagában volt szenzáció, de a többi karakter sorsát és történeteit is alapjaiban véve rengette meg (pl. Ray és Donna örökbefogadási története is egy pillanat alatt vált semmissé, pedig kiváló ötlet volt).
Ha Bobby nem tér vissza, valószínűleg akkor is kiírták volna Linda Gray-t, bár ez azért sem biztos, mert Larry Hagman akkora lobbit indított a megmentésére, hogy valószínűleg a teljes sorozat folytatása vált volna értelmetlenné, mert a megmaradt karakterekkel már nem tudtak volna mit kezdeni hosszabb távon. De az álommegoldás pontot tett az ügy végére.

Folyt. köv...


50987. Kfruzsina (2021-01-26 12:13.38) aaaaa - (válasz Quantumleap 50985. hozzászólására)
Meg igen, jönnek itt a hentelős- darabolós, meg pornográf tartalmakkal, hogy ne nézze, ne olvassa a gyerek.
De teszem azt hozzá, hogy a nagy Egri Csillagok első fejezete úgy kezdődik, hogy a hétéves Bornemissza Gergely és az 5 éves Cecey Éva együtt fürdenek a patakban.
Igen, két gyerek egy fiú meg egy lány, meztelenül fürdenek, ráadásul szülői felügyelet nélkül és jön a török Jumurdzsák, aki elrabolja őket.
Ez ha gyámügyes szempontból megvizsgálnák, két gyerek MEZTELENÜL, szülői felügyelet nélkül fürdik egy patakban, akár bele is fulladhatnak a vízbe.
Meg jön a török, ki tudja mit csinál a két gyerkőccel, miután elrabolja őket.
Ez valami amerikai szappanopera szerű krimi?? Le vele!
Nem ez az Egri Csillagok, a legnagyobb magyar kötelező olvasmány.
Istenítsük, az nem is magyar ember, aki nem olvasta és nem szereti. Vegyük el tőle a magyar állampolgárságot is, mert hazaszeretetből megbukott. :))))))


elejére ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... végére

Kapcsolódó fórumok

VéleményekAmericanlife, 2024-11-23 22:1552816 hsz
Szereplők kilépése,visszatéréseAmericanlife, 2023-08-22 00:04405 hsz
Melyik a legjobb jelenet?Lifeisamovie, 2023-06-06 15:236 hsz
Kedvenc szereplődOpticum, 2020-12-12 09:16281 hsz
KérdésekQuantumleap, 2019-09-07 20:161553 hsz
A Dallas sorozatok openingjei és endingjeiTündérke:-), 2019-03-21 10:5645 hsz
A Legjobb beszólásokDanyi, 2019-03-14 21:50316 hsz
Ki a leghelyesebb?Viola Bulldog, 2015-01-15 11:4337 hsz
Epizód összefoglalókCsanandri, 2013-04-08 19:05380 hsz
Spoilerek-csak kíváncsiaknakDasztifárló, 2012-09-03 15:21238 hsz

Összes Dallas fórum (18 db)
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk