Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-02-06
A szerelem fáj
Áradás
Emma és a halálfejes lepke
Emmanuelle
Jelenlét
Limonov, a ballada
Minden, ami fénynek tűnik
Sehol se otthon

2025-01-30
A szent füge magja
Dahomey - Kik vagyunk?
Élőhalottak!
Jókislány
Társ

2025-01-23
A brutalista
A vörös sziget
Éretlenségi
Paddington Peruban
Szicíliai randevú

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Árok *Magyar szinkronnal - Import* (DVD)
Mosolyogj 2. *Import - Angol hanggal, és angol felirattal* (Blu-ray)
Háromezer év vágyakozás (Blu-ray)
Életem fénye (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Szegény gazdagok
- SuperTV2, 13:45
Hétköznapi kudarcok
- Viasat Film, 13:55
A káposztaleves
- Film Mánia, 14:05
Lara Croft: Tomb Raider - Az élet bölcsője
- Moziverzum, 14:25
Aloha
- Prime, 14:30

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Sherilyn Fenn (60)
Rachelle LeFevre (46)
Brian Krause (56)
Tony Leung Ka Fai (67)
Linus Roache (61)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
A szer - Vélemények
Kifacsart filmcímek - szójáték
Társ - Vélemények
Mit hallgatsz most?
80-as, 90-es évek emléke

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Ellian és a mágikus kötelék aaaaa
Ioan Gruffudd aaaaa

 

Fórum - A köd (2007) - Vélemények (3. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

elejére 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... végére
615. Mozsika (2013-01-26 08:43.06) aaaaa - (válasz Johnny kapitány 613. hozzászólására)
Carpenter Ködjének semmi köze hozzá, de ha már megemlítetted az igénytelen, unalmas, és divatjamúlt. Mai szóval gagyi. Nevetséges!


614. Vbacs (2013-01-26 07:25.48) aaaaa - (válasz Johnny kapitány 613. hozzászólására)
Ha tudnád, hogy én ezzel mily mértékben nem értek egyet.:))


parfumeshop.hu banner

613. Johnny kapitány (2013-01-26 02:04.11) aaaaa
Nem tudom hol kezdjem...ez valami hihetetlen nagy csalódás volt. 180 fokban másra számítottam. Nagyon szeretem a King munkáiból készített filmeket, de ez valami borzalmas, iszonyatos, félelmetesen rossz film volt... pedig az eleje jól indult, de folyamatosan kezdték elrontani... az öregasszony a bolti prédikációval kimondhatatlanul idegesítő volt, és egyszerűen értelmetlen is. Az meg, hogy rákanyarodtak egy fajta pszichológiai szálra, egyáltalán nem volt helyénvaló. El sem akarom hinni, hogy Darabont rendezte... ez A remény rabjaitól írtózatosan messze van. Nem szoktam hasonlítgatni, de a Carpenter féle A köd ennél sokkal jobb volt.


612. Thefloorfilla (2012-12-25 21:59.11) aaaaa - (válasz KenytheOne 611. hozzászólására)
megszakadt az internet időközben, törölte a 8 mondatomat, ej de örülök. Szóval azt akartam írni, így van, King nem tudott megbarátkozni a filmadaptációkkal, pl. a Kukorica gyermekei-t visszataszítónak találta mert nem hogy a szkripteket átírták amit ő egyszer leírt már, hanem még a brutális jeleneteket is kivágták és King hiába készítette el az ő vágatlan verzióját, nem engedték forgalomba. Akkoriban volt valami korhatár-besorolásos mánia, és valamiért Kingnek nem engedték hogy pl a Maximális túlhatás filmjében benne hagyja a "brutális" jeleneteket. Az Állattemetőből is kimaradt pár jelenet ami szerintem marha nagy pofátlanság. Ugyan mi a ráknak kell egy horrornál még az utolsó deci liter vért is kiszivattyúzni, nem értem. De még a szkripteket is átírták, nem is hű a legtöbb adaptáció King novelláihoz. Így persze nem csoda ha megoszlanak a vélemények A Ködről, vagy a Bag Of Bones-ról. És a legfontosabb dolognál, a szereplőválasztásnál is javában eldől milyen minőséget kapunk majd.


611. Törölt felhasználó (2012-12-25 21:39.46) aaaaa - (válasz Thefloorfilla 610. hozzászólására)
Úgy tudom egyébként, hogy king amúgy se nagyon szereti a művéből készült végeredmények nagyrészét, pedig elég soknál besegédkezett. Egyébként cujo esetén én magáról a könyvről írtam, csak példának hoztam fel, hogy ott is mennyi karaktert behozott king és az emberi szereplők sokszor jóval romlottabbak voltak, mint maga a fertőzött állat.


610. Thefloorfilla (2012-12-25 21:35.20) aaaaa - (válasz KenytheOne 609. hozzászólására)
A Cujo az érdekes "tészta" úgymond, az a film érezhetően hatásvadász, nem sok mögöttes tartalmat véltem felfedezni a történetben. Nem is hinné az ember hogy king művéből készült, legalábbis rajongó más szemmel tekinthet erre az adaptációra mint a többi King adaptációra. Nagyon de nagyon kevés olyan műve van ami kifejezetten a hatásvadászat-ra épül és semmi más kifejező eszközt vagy szimbólumot nem használ az író. Például a Graveyard Shift... hát igen, az például semmi üzenetet nem közöl a néző felé, átnyúlik majnem a trash-be, az mondjuk bukta is lett.
Abban egyetértek hogy A köd-ben voltak irritáló karakterek, de még ez is inkább szubjektív dolog, tudod. Nekem A golyó c. adaptációjában a főszereplő volt nagyon ellenszenves figura, őmiatta nem tudtam élvezni a filmet ahogy kellett volna. Én azt mondom, a filmverziók általánosságban hűtlenek az eredeti könyvhöz, igazából csak rontani lehet az élményen sokszor mert nem a mi fantáziavilágunk elevenedik meg mint egy könyvnél, hanem a rendező ill. a látványtervező (ő is beleszólhat) elképzelése. Ezért utálom A gonosz háza c. filmet, mert az eredeti Salem's Lot könyv marha izgalmas, egy szinte tökéletes írása Kingnek. Kár volt abból filmet csinálni. Bocs hogy eltértem a témától, de azt akartam kifejteni hogy a tartalmi üzenete novellának vagy regénynek sokszor filmadaptációnál módosul vagy eltűnik.


609. Törölt felhasználó (2012-12-25 21:09.19) aaaaa - (válasz Thefloorfilla 608. hozzászólására)
Én azért elsősorban a filmről és a film által kiváltott érzéseimről írtam, ennek egyszerű oka, hogy nem olvastam king eme novelláját, a film viszont számomra hiteltelennek tűnt.
Abban igazad lehet, hogy az eredeti mű fő gerincét pontosan az emberek megváltozása képezné és a köd/szörnyek lennének a körülmény, én a filmben ezt olyan tisztán nem vettem le. Azon pedig nem tudok változtatni, hogy rettentően irritáló viselkedések tömkelege ömlött a filmből, felőlem tízpecsétes bizonylatot is az arcom elé tehet akárki, hogy márpedig ilyen viselkedésforma itt meg itt megtörtént a világban, elhiszem. De ez nem a jó módszer arra, hogy elgondolkodjak, inkább csak zavarttá tett a film azzal, hogy idegesít.

Jobban jártam volna, ha egyszerűen csak a másik dimenzió látogatóiról szól az egész, így nem tetszett. King persze a legtöbb művében a legnagyobb szörnyetegeket mindig az emberi lélek mélyén találja meg, de ezt oly sokszor elpuffogtatta már, hogy számomra unalmas. A cujoban is gyakorlatilag a kutya volt a végére az egyetlen, akit sajnálni lehetett...


608. Thefloorfilla (2012-12-23 23:45.05) aaaaa - (válasz KenytheOne 579. hozzászólására)
Pont fordítva értelmezed az egész filmet meglátásom szerint. Stephen King a novellájában arra használta fel a kisvárost megtámadó szörny szerepét hogy bemutassa az emberek kiszolgáltatottjaivá válnak az érzelmeiknek. Szóval a többsége a boltban rekedteknek inkább mások életét áldozza fel hogy a sajátját mentse, viszont ezúttal úgy érzik megbocsátást nyernek. Megbocsátást nyernek Isten által, hisz egy nő dogmaként hirdeti a vallási nézeteit amikkel a többség azonosulni akar és fog is. Ezek az emberek egy olyan kisvárosban élnek ahol számukra a hit és a vallás az életük meghatározó eleme felcseperedésük óta. Ez a "kép" teljesen realisztikusan van ábrázolva a filmben is, persze abban egyetértek veled hogy nem két nap alatt vált át az ember józan életmódból barbarizmusba. Viszont ha a történet napokat, heteket foglal magába és ráadásul egy helyszínen játszódik, az jelentősen csökkentheti az izgalom mértékét ha az író illetve a rendező nézőpntjából és kisebb-nagyobb nyereségvágyából közelítjük meg a helyzetet. Néha muszáj kompromisszumokat kötni az izgalom és az élvezeti faktor érdekében, főleg érdemes egy Stephen King filmnél amire a horrorrajongók napi betevőként csapnak le sokszor :)
A film egyik legfontosabb jelenete a vége, aminek az az értelmezése hogy akik bent ültek a kocsiban, bátorságukat bizonyították és büszkén vállalták fel a halált. Utolsó gondolatukkal, a győzelemmel "keltek át a túlvilágra" (A két idős ember és a nő), de ezzel a döntéssel is meg kellett birkózniuk. Az hogy a kisfiú is meghalt, az talán szibolizálja egyben azt hogy sosincs győzelem áldozat nélkül. A férfi, a főhős ezúttal nem menekült meg attól hogy a történet pont a végére felruházza őt az igazi emberi vétkekkel, ami mindig is az egyén sajátossága volt, csak leginkább hollywood a film- és mesehőseiben manipulatív szándékkal mindig kifelejtette. És miután jött a military, ahogy a köd is eltűnt, láthattuk hogy a boltban rekedteket kimenekítették. Csak hogy ők bűnösökként fognak tovább élni, gyáva, tékozló vagy éppen gyötrő bűntudatot érző emberekként. Az ő megmenekülésük nem vált győzelemmé, csupán a szégyentelen életük maradt meg, elveszítve az utolsó emberi értékeiket azon a bizonyos napon.
Az meg hogy ki hogyan reagál, egy ilyen ember számára elképzelhetetlen helyzetben, mikor egy bazi nagy polipszerű lény egy mindent beterítő ködből elkapja és felzabálja emberi áldozatait, szerintem evidens hogy számunkra nézőknek irracionálisnak hat cselekedeteik szempontjából, hisz nem mi állunk ott a boltban, nem nekünk kell mások helyett és a családunk érdekében döntéseket hoznunk minimálisra szűkített idő alatt. Talán a legfontosabb hogy ha tanulunk ezen emberek gyarlóságaiból, talán King is ezt szerette volna mindig is titokban hiszen annyi meg annyi története alapozódik a "társadalom fekélyeire", amiken szeretné ha elgondolkodnánk. És talán amit az ő karakterei a történeteiben elvétenek és mások kárára tesznek, mi nézők talán felismerjük és rájövünk - mi tudnánk és tennünk is kell másképp, jobban, embertársainkért.


607. Fütyülős (2012-12-02 16:31.03) aaaaa
ekkora egy undorító, szar filmet rég láttam.


606. Einekleinedame (2012-11-08 23:46.05) aaaaa
Most néztem meg a Ködöt és nekem iszonyatosan tetszett, tényleg nem a lényeken van a hangsúly, annyiszor elképzeltem magamat mit tennék hasonló helyzetekben...Úgy ültem neki, hogy nézzünk egy kis horrort már úgyis rég láttam ilyen műfajban filmet. Abszolút nem tudtam mikor mi fog történni.
Nagyon nagyon nagyon...nagyon tetszett!! El sem hiszem , hogy van , akinek nem tetszett, aki nem értette...bár szerintem ők valószínűleg a vallási csoport tagjai lettek voltak:)


605. GyusziG (2012-09-21 01:26.34) aaaaa - (válasz SAKÁL1 604. hozzászólására)
EJNYE, EJNYE, hülye fejem! Sorry.


604. SAKÁL1 (2012-09-07 22:28.00) aaaaa - (válasz GyusziG 603. hozzászólására)
Jó madár.

Az írás nem rossz.
Leírtad szinte az egész filmet, plusz a végét.

Arra még nem gondoltál, hogy elolvassa olyan, aki még nem látta filmet? Lelövöd neki a fő poént.

Tessék már használni a nyakon lévő gömböt. Nem viccből találták ki.

SPOILER szót tessék ilyen írás elé tenni.


603. GyusziG (2012-07-01 03:59.51) aaaaa
Darabontnak igen nehezen emészthetőek alkotásai.
Remény rabjai, Halálsoron, mind a kettő csodálatos adaptációja Stephen King műremekének. Mind a két előbb általam felsorolt mű rendelkezik tartalmas mondanivalóval, mély alkotások, de nem annyira, hogy elsüllyedjenek benne a popcorn mozik szerelmesei, szeretői. Még pont azon a szinten vannak, hogy mindenki képes legyen őket befogadni .
A köd. Megülte a gyomromat, sokkal jobban, mint mondjuk egy reggeli felébredés után elfogyasztott, a helyi kínaiból hozott, jól megpakolt gyros. De komolyan. Még mindig keresem helyem, olyan vagyok, mint az ebem, mikor melege van, s nem tudja, hol találhatná meg ama helyet, mi még pont elviselhető volna számára. Keresgélek, keresgélek, de „ködben” tapogatózom. Annyi pofán csapás, saller ért a film nézése közben, hogy arcom még mindig belesajdul, hogyha rá gondolok. Nem egyszerű ám ezeket a sorokat leírnom. Rám ült a film hangulata, rám ereszkedett a köd, próbálnám visszafogottan leírni, mit is jelent számomra a film, próbálom, de nem esküszöm meg, hogy sikerül is.
3-4 napja tervezgetem, megnézem Darabont 2007-es filmjét, mit a magyar közönség is-ahogy a szavazatokból felfedezni véltem-, illetve az amerikai is kedvelt. Ezt arra alapozom, hogy az IMDb-n 7.3-as értékeléssel tengődik, míg itt a Katalóguson 4.11-essel. Az én olvasatomban ezek magasan a jó kategóriába tartoznak. Így, hogy tudtam miként is van értékelve, némi elvárással is feküdtem le megnézni. Ami elvárás szépen fokozatosan lemorzsolódott ezen élmény megélése közben, s átvette a főszerepet az, éljem túl a nélkül a filmet, hogy lekaparnám arcomról a hámsejteket. Közel voltam hozzá, mi tagadás…
A hangulat egész kellemes, a film…hmm…első 16-17 másodpercében, varázslatos muzsika, meleg színek, filmes plakátok-A dolog c. film plakátjáért plusz pont!-festegető művészember. Aztán puff, vége a már-már idillikus atmoszférának, megérkezett a vihar, a család pedig elővigyázatossági okokból lemegy a pincébe, s ott tölti éjszakáját. Másnap kisomfordálnak a házikóból, látják, a vihar fákat döntött ki, az egyiket pont házuk ablakán repítette be, a másikat pedig csónakházukra zúdított, szemetet hozott magával, tehát nem kevés kárt okozott. Majd meglátják a ködöt. Nem tulajdonítanak neki nagyobb figyelmet, a családfő elmegy szomszédjával a boltba némi ragasztóért és kellékért, hogy meg tudja javítani az ablakot. Vásárolgatnak a közértben, a pénztárhoz sétálnak, várják, fizethessenek, egyszer csak megjelenik egy faszi szájából kifolyó vérrel, azt ordibálván, valami elragadott egy embert, megszólal a vészduda, aminek köszönhetően a hideg Usain Bolt módra végigfut hátamon.
Nem ez volt az első alkalom, teszem hozzá, a film további részében is kapok ebből az élményből jócskán… Kiemelnék egy csodálatosan eltalált eszmefuttatást:
David Drayton: „Kit fog feláldozni? Magát, Amanda? A fiamat?”
Jeffrey DeMunn: „Így igaz.”
Amanda Drumfies: „Mi? Nem túl sok hitet fektet az emberiségbe!”
Jeffrey DeMunn: „Kb. fikarcnyit sem…”
Amanda Drumfries: ”Ezt nem fogadom el! Az emberek alapjában jók, rendesek. Jesszus, ez egy civilizált társadalom!”
David Drayton: „Az. Amíg működnek a masinák, és hívhatja a mentőt. De, ha ezek mind tönkremennek, az ember a sötétbe kerül, amikor halálra rémíti őket, nincs többé szabály. Kiderül, hogy milyen primitívek.”
Jeffrey DeMunn: „Ha eléggé megijeszti az embereket, szinte bármire ráveheti őket. Mindig azokhoz fordulnak, akik megoldást kínál számukra. Vagy akármit.”
Amanda Drumfries: „Ollie, kérem, támogasson!”
Ollie: „Bár tehetném! Mint faj, nem vagyunk épelméjűek. Ha kettőnél többen vagyunk már pártot alakítunk, és indokot keresünk a gyilkolásra. Pont erre való a vallás, meg a politika.”
Nagy esélyét látom annak, Darabont úgy, ahogy van átemelte ezt az egészet Stephen King könyvéből.
Fantasztikusan vannak a karakterek megalakítva, olyan, mintha egész társadalmunk metaforái volnának, rengeteg embertípus megtalálható abban a kis szupermarketben. Családapa, fia, tanár, idős, tapasztalt hölgy, sokat látott, idős férfi, ügyvéd, vallásos személyiség, egyszerű, paraszti ésszel megáldott mezei munkás, katona, nagy álmokat dédelgető fiatal leányzó, kemény, rocker ruhába öltözött faszi, anyuka. Ez a része zseniális a filmnek, ahogy az is, miképpen kerül elő Isten, az emberek milyen könnyen válnak orruknál fogva vezethetőkké. Ugye…amit a raktárban beszélgettek… Képesek volnának feláldozni egy ártatlan gyermeket az Úr nevében, hogy magukat mentsék… Én itt erős bírálatot érzek a vallás irányába, könnyen meglehet, félreértettem. Szóval, amint a gyereket próbálnák elvenni ezek a gyakorlatilag már zombikká vált emberek-Darabont talán már itt tudta, lesz egy Walking dead c. nagy sikerű tv-sorozat? Egy-két színészt átmentett ama munkájába…-, lövés durran, mi telibe kapja profétanőnk gyomrát, aztán fejét. Megvallom, kövezzetek meg, de ez nagyon jól esett, megkönnyebbülés volt. Pedig milyen már ez?! Lehetséges az emberiség tetemes része kihalt, de a kis közösség tagjai egymást nyirbálnák ki… „Há’, mi folyik itt, emberek?” Ez a zombis feeling akkor is érződik, mikor Davidék elhaladnak a bolt előtt, égő fényszórókkal, s az ablakból nézik őket a tanácstalan, vezető nélkül maradt egyszerű emberek. Ezek után bekövetkezik, mire annyira nem számítottam. Kifogy a benzin, remény nélkül maradtak az eddigre már megkedvelt főhőseink, 4 tölténnyel pisztolyukban, holott öten ülnek az autóban… David nehéz döntésre szánja el magát, fejbe lövi 4 utastársát, közöttük saját vérét, saját fiát is. Torka szakadtából üvöltözik, szájába teszi a fegyvert, de golyó abban már nincs, kiszáll az autóból, s várja a lények támadását. Ám mi érkezik az emberevő szörnyetegek helyett? A felmentő sereg. Ez volt a pillanat, mikor majdnem sírva fakadtam. Darabont és King idegeimen táncolt, s gondolataimat csavargatta tetszése szerint. Piszok szar érzés volt… Alig tértem magamhoz, még most is a hatása alatt vagyok. A fegyver. Utánanyúlt, nem kellett volna, hisz mire használta, arra, hogy kioltsa jó-ebben a szituációban már a határok igencsak elmosódnak…-szándékból azok életét, kik megpróbáltak elmenekülni, s reményüket életre kelteni. Tehát a fegyvereket is elítélte King, Darabont, megint meglehet, tévedek.
Van némi kivetnivalóm a látvánnyal kapcsolatban, ez volt az egyetlen, mi zavart okozott, a lények ábrázolása-urambocsá’-nagyon gagyeszra sikerült. Tudom, nem a lények voltak a film középponti figurái, s legjelentősebb elemei, és pénz sem nagyon volt, ugyanis a film mondhatni kis büdzséből készült, de akkor is. Ennyi. Elfogyott az, mibe bele tudnék kötni. A színészi játék is tetszett, az operatőri munka is, a néhol kézi kamerára hajazó megoldások is bejöttek. Egy dologban viszont biztos vagyok, SOHA TÖBBÉ AZ ÉLETBEN MEG NEM NÉZEM EZT A FILMET. A 28 nappal később volt eddig magasan a legjobb a téren, hogy hangulatomat teljesen lelombozza, bizton állítom, átvette szerepét A köd. Aki szórakozni vágyik, kerülje a filmet, nagyon messzire menjen előle, aki némi idegkárosodást szeretne elszenvedni, ki ne hagyja!
Megjegyzem, ez egy nagyon kis része volt, annak, mit még gondolok A ködről, minden jelenetét ki lehetne emelni, darabokra lehetne szedni a filmet, a mondanivalókat pedig egy 5 napos erre a célra szánt tábor alatt sem lehetne teljesen megrágni, s lenyelni. Nyílván mindenki mást látna meg benne, mást emelne ki, ami újabb és újabb vitákat generálna. Vannak filmek, mik ettől válnak igazán jóvá! Ötöst adok rá, mert ilyen hatást elérni...nem kis munka.


602. Kondi76 (2012-06-28 20:18.59) aaaaa
Érdekes film, több szempontból is át kell gondolni ahhoz, hogy összességében korrekt értékelést tudjunk adni. Műfaját tekintve (nyilvánvalóan a szörnyek és az általuk okozott vérfürdő miatt) horror, azonban ha nem is ettől eltekintve, hanem inkább e mellett mégis inkább a drámai vonatkozását helyezném előtérbe. Láttunk már filmet, sőt filmeket azonos címmel (mondjuk csak magyarul azonos, mert ez The mist, az előzőek címe pedig The fog-az angol mindkettőt használja a ködre, egyáltalán nem tudom mi a különbség a jelentésükben, vagy esetleg a jelentés mögötti tartalmukban, ha van egyáltalán), azonban e alkotásokkal egyáltalán nem húznék párhuzamot, sőt még csak össze sem hasonlítanám őket. A 70-es években Carpenternek volt az egyik filmje, majd jóval később elkészült ennek a remake-je. Ez egy dolog, ezek azonos történetet mutatnak be. Ebben a filmben (mondjuk Stephen King-nél nem először) szerintem sokkal inkább az emberi jellemeknek, illetve ezek sokszínűségének, valamint az e különbözőségekből eredő konfliktusoknak, továbbá azok bemutatásának van jelentősége. Abszolút jól kirajzolódnak az adott konfliktushelyzetben, jelen esetben veszélyhelyzetben való különböző emberi reakciók, viselkedés normák, és egyáltalán nagyon realisztikusan ábrázolja a film a magatartásbeli eltéréseket (e tekintetben teljesen mindegy, hogy vallási, vagy más okra visszavezethető különbségekről legyen szó). Mondhatjuk, hogy erről az oldalról vizsgálva, értékelve a filmet mindenképpen hasznosnak, illetve már-már tanmesánek is beillőnek találhatjuk (már annak, aki valóban 'belelátta' ezt a filmbe. Azonban ez mégiscsak egy horror film, abból mondjuk nem feltétlen a legfélelmetesebb, nem egy csúcs-horror, ami forradalmasítja a műfajt, de azért nem rossz. Nyilván hozta a számomra már majdnem ismerős 'King-féle szörnyet', hiszen hasonlót 'csápos jószágot', ha másban nem is, de pl.: az Álomcsapdában is láthattunk. A film vége szintén drámaira sikeredett, a film közben szerintem nem pont ezt vártuk. Összességében (bár szerintem ez megint egy tipikusan olyan film, ami nagyon megosztja a nézők véleményét) én jónak értékelem, nem tartom zseniális műnek, de ajánlom mindenkinek. Aki tudja egyszer nézze meg (én mondjuk már host néztem meg harmadszorra), és gondolkodjon el rajta. Biztos vagyok benne, hogy akadnak, akik az első szörnyek (vagy azok még csak rovarok?) megjelenésekor abbahagyják, hogy ez egy újabb hülye horror (nem tagadom, az első alkalommal nekem is voltak hasonló gondolataim, de végignéztem, mert bíztam King-ben...


601. Törölt felhasználó (2012-06-06 20:25.28) aaaaa - (válasz Saskői Gergő 600. hozzászólására)
"Egyébként a filmekben a szörnyek mellékesek, a lényeg az emberek közti konfliktusok."

Írd át azt a többes számot FILM-re, esetleg ebben az alkotásban volt így, de azért általánosságban nem jellemző minden szörnyes filmre... Csillagközi Invázióban se sűrűn volt az emberek közti feszültség a lényeg :D


600. Saskői Gergő (2012-05-12 21:19.21) aaaaa - (válasz C.hester 599. hozzászólására)
Kedves C.hester,
Légy szíves máskor ne áruld el a film csattanóját.
A vége tényleg nagyon borzasztó, és rossz lehet úgy megnézni, hogy előre tudjuk a végét.

Egyébként a filmekben a szörnyek mellékesek, a lényeg az emberek közti konfliktusok.


599. C.hester (2012-03-23 22:54.34) aaaaa
Én már úgy voltam vele, hogy aludnék rajta.A rovarok és a pókok feje szinte ugyan olyan volt.A vége ott nagyon drámai volt, hogy SPOILER: lelőtt mindenkit a kocsiban magán kívül.De aztán meg eltűnt a köd és hát ez már kibaszás volt de nagyon.
A legjobb jelenet az a hatalmas lény volt, ami áthaladt az úton.


598. Mozsika (2012-02-29 09:42.44) aaaaa
Nehéz helyzetbe hozott a film. Összességében tetszett. Elmondható, hogy egy komoly horror volt, mivel egy-két jelenetnél már felállt a hátamon a szőr. De voltak dolgok, amik nem tetszettek. Ilyen volt, a film elején, amikor a boltraktárba egy csáp benyúl... Hát úgy vagyok vele, hogy az teljesen trash-horrorra hasonlított. Gondolkoztam, hogy feladom, és nem nézem tovább, de aztán meggondoltam magam. Jól tettem, hisz utána bőven voltak félelmetes jelenetek. A befejezéséről nem árulnék el semmit, csupán annyit, hogy az állam leesett.
Szerintem jó film. Hozza amit várunk tőle, de ha nem Frank Darabont rendezi, akkor könnyen lehet, hogy egy trash-film kerekedett volna ki.


597. Peetraa. (2012-02-06 00:44.45) aaaaa
hát engem ez felidegesített konkrétan. xD


596. Starsineye (2012-01-28 20:02.20) aaaaa
Hát, ez elég vérszegényre sikerült. Sem izgalmasnak, sem különösebben félelmetesnek nem találtam a többi King-feldolgozáshoz képest. Csak ásítozom azóta is.


595. Penguin 04 (2011-11-04 20:20.23) aaaaa - (válasz Az utolso szamuráj 594. hozzászólására)
:DDD
Ez mekkora!!! Hát hatalmas!
;)


594. Az utolso szamuráj (2011-11-04 19:48.54) aaaaa
persze,itt is volt köd.


593. Szmöre,a róka (2011-11-04 19:47.31)  
Érdekes,néztem,hogy senki enm húzta le ezt a filmet, a kritikusok is elismerték,de nekem nem tetszett, irritáltak a színészek,főleg Mrs.Carmody,na őt kilöktem volna a ködbe az első fél óra után. Carpenter Köd filmjéhez van köze?


592. Norbitzki (2011-10-16 01:05.38) aaaaa
Több mint egy horror, zseniális munka ez kérem...

Volt egyszer a 70-es évek végén egy mozi hasonló címmel, mely azóta kultstátuszt vívott ki magának, majd következett pár klón melyekre most nem térnék ki, és íme elérkeztünk Frank Darabont mestermunkájához. Pár perce csak, hogy befejeztem de a végső dallamot még mindig hallom, Thomas Jane utolsó, elkeseredett sikoltozásának közepette... huh, a fenébe is a végét nem könnyű megemészteni.

Röviden és tömören leírni a látottakat nehéz, de megpróbálnám: Darabont filmje véleményem szerint a legjobb Köd-mozi, -mégha összefüggéseket kár is keresni köztük- mégpedig a rendező mesteri feszültségkeltése miatt, mely a teljes játékidőt lefedi, nem hagyva egyetlen unalmas percet sem. Ám mindez kevés volna a legmagasabb osztályzathoz, az a vége miatt jár, mely nem csak hogy mellbe döfött, de meg is forgatta a kést bennem. Óriási. Egyedüli negatívum a rovarok kinézete lehetne, a néhol kissé matiné jellegű állatok időnként komolytalanok voltak...no de amit Mark Isham a végére összekomponált, azért én most bármit elnézek, így ezt is.

Egy szó mint száz, nagyszerű darab, meglepő és számomra végtelenül hatásos befejezéssel, csillagos ötöst hát neki!


591. FreeMoney (2011-08-05 11:41.20) aaaaa
A film jó, de nagyon dráma a vége! ezért 4*.


590. Weser (2011-07-03 10:45.02)   - (válasz Penguin 04 578. hozzászólására)
Én egyáltalán nem tudok Kubrickra haragudni, azért, amit a Ragyogással tett. Persze a későbbi 6 óra hosszúságú Mick Garris féle feldolgozás szinte szórol szóra követi a könyevet, de nekem a Kubrick féle verzió sokkal félelmetesbb lett, talán a Kedvencek temetője 1. mellett azt tartom a legfélelmetesebb filmnek, amit King történetből filmesítettek meg. Ráadásul nekem Nicholson és a családja is sokkal meggyőzőbben alakított, mint a Garris féle produkcióban a színészek.
A kukorica gyermekeinél nem tudom, hogy miért beszél általában majdnem mindenki olyan lenézően a filmről, szerintem is abszolút elérte a film a szórakoztató színvonalat, még a folytatásai is.
Az Álomcsapdát pedig azért szeretem, mert amúgyis érdekelnek az UFO-s dolgok, az más kérdés, hogy egy olyan hossszú, összetett regényt nehéz volt 2 óra hossza alatt bemutatni filmben.
De az is lehet, hogy ezek a nézeteim csak a King iránt érzett elfogultságomnak tudhatóak be.


589. KicsiRéka (2011-07-02 22:59.33) aaaaa - (válasz KenytheOne 579. hozzászólására)
"A filmet minden pontján oda nem illő bibliai idézetek tarkítják, teljesen céltalanul, nem voltak ide valóak."

mondjuk, Stephen Kingnél ez nem annyira meglepő :)


588. Törölt felhasználó (2011-07-02 21:44.32) aaaaa - (válasz Delpiero 581. hozzászólására)
Felőlem kérhetsz is, nem változik semmi :D



587. Törölt felhasználó (2011-07-02 21:43.52) aaaaa
Igen, lehet, hogy történtek hasonlók és talán durvábbak is, de talán a párbeszédekben és a gyenge alakításokban volt a hiba, mert nem volt hihető. Olyan ez, mint a két Kísérletes film, az eredeti verzió hitelesen mutatta be a rabok és őrök szembefordulását, valahol részletes volt, míg a remake egy kisarkított, végletes, hiteltelen film lett. Ezzel a köddel is így jártam.


586. Morli Holect (2011-07-02 21:29.11) aaaaa - (válasz Delpiero 585. hozzászólására)
Ugyanaz nem lett, mivel a novellának gyakorlatilag nincs vége, a filmnek meg kellett valami befejezés. De mintha King is kissé önironikusan kezelné ezt a nyitott véget:

"De ne várj szép kerek befejezést. Nem lesz „és kiszabadultak a ködből, rájuk köszöntött a szép napsütés"; vagy „mire felébredtünk, megérkezett a Nemzeti Gárda", de még a jó öreg közhely sem, hogy „felébredtem, és kiderült, hogy az egész csak álom volt".
Olyan ez, azt hiszem, amit az apám rosszallóan mindig csak „Alfred Hitchcock-féle befejezésnek" hívott, amin azt értette, hogy kétértelműen végződik a történet, lehetővé téve az olvasónak vagy nézőnek, hogy ő maga töprengjen el a végén. Apám utálta ezeket a sztorikat, azt mondta róluk, „vaktöltények"."


elejére 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... végére

Kapcsolódó fórumok

VéleményekTörölt felhasználó, 2024-09-12 13:16675 hsz
Kérdések téma megnyitása0 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk