Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-02-06
A szerelem fáj
Áradás
Emma és a halálfejes lepke
Emmanuelle
Jelenlét
Limonov, a ballada
Minden, ami fénynek tűnik
Sehol se otthon

2025-01-30
A szent füge magja
Dahomey - Kik vagyunk?
Élőhalottak!
Jókislány
Társ

2025-01-23
A brutalista
A vörös sziget
Éretlenségi
Paddington Peruban
Szicíliai randevú

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Mosolyogj 2. *Import - Angol hanggal, és angol felirattal* (Blu-ray)
Háromezer év vágyakozás (Blu-ray)
Életem fénye (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Álmaid hőse
- HBO, 00:06
A spártai
- Film Café, 00:25
München
- Paramount Network, 00:45
Az élet dicsérete
- DUNA TV, 01:10
Copshop
- Mozi+, 01:20

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Stephen McHattie (78)
Blythe Danner (82)
Nathan Lane (69)
Warwick Davis (55)
Isla Fisher (49)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Szerinted mi a legidegesítőbb magyar szó?
Az erő krónikája - Vélemények
Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg
Az Átjáró-Ördögi Program - Vélemények
Dallas (sorozat) - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
La dame dans l'auto avec des lunettes et un fusil aaaaa
Andreja Pejic aaaaa

 

Riffraff hozzászólásai

Ugrás Riffraff adatlapjára

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Trónok harca (sorozat) - Vélemények

2019-07-28 13:34.37
Én is beállok a nekem tetszett tornasorba.
Abszolút nem erre a végkifejletre számítottam, bár minden jel arra mutatott, hogy trón- és testvérviszály várható. Pont ezért tetszett ez a tónusváltás. A GoT eddig se volt optimista, de most a 3. résztől átment egy szorongatóan sötét, depressziós-borúlátó alaphangulatba. Nem merem Shakespeare királydrámáival egy lapon/napon említeni, de valami hasonló "mindenki megdöglik" érzés volt a levegőben.

Az 5. részben benne volt az összes háborúellenes film legszebb hagyománya. Miguel Sapochnik nagyon tud.
Amikor Tyrion belép a Vörös torony maradványaiba, és hóként hull a pernye (egy elszenesedett testen közeliben látjuk, hogy azok nem hópelyhek), majd az időjárás átvált tényleges havazásba, (később látjuk Dany megvalósult látomását) akkor teljesedik ki a "winter is here" szimbolikája. Így egyben végignézve az egészet, számomra megfordult a tanulság: minek nekünk whitewalkerek, amikor magunk is képesek vagyunk ugyanazt előidézni? A belső megosztottság nagyobb ellenség, mint a külső fenyegetés. Westeros egész történelmében a whitewalkerek csak egy csapat volt a sok közül, egyetlen csatában a megfelelő eszközt és az Achilles-sarkat megtalálva ki lehetett iktatni őket, ahogy Dany sárkányait. De ha úgy adódik, ugyanannyi joguk lett volna átvenni a hatalmat Westeroson, mert nem rosszabbak az élőknél, ők is paradigmaváltók, Danyhez hasonlóan ők is tudják, hogy mi a jó a népnek.

Daenerys bukása meglepő volt, mert 8 évadon keresztül uralkodásra készítették fel. Viszont amikor tömegmészárlásba kezdett, nagyon meggyűlöltem. Az ő fényképezése és montázsolása a vége felé egyértelműen az amúgy agyonhasznált Leni Riefenstahl-féle Hitler-propagandafilmek motívumaira emlékeztet.(Úgy tudom, a Star Wars hozta divatba. Csakhogy Az ébredő Erő legalább konzekvensen használta, nem úgy mint a stílusérzéketlen G. Lucas az Egy új remény legvégén.) És ez így, visszagondolva egészen végig jelen volt a sorozatban.
Tóth Csaba politológus egy előadásában még a 4. évad környékén kifejtette, hogy higgyük el, az a rendszer, amiben élünk, még mindig jobb, mint amit Daenerys Targaryen eddig megvalósított, és amire valószínűleg ez után készül.


Az oroszlánkirály (2019) - Vélemények

2019-07-20 12:14.27
Éppen azt mondom, hogy a Dzsungel könyvében a főbb szereplők antropomorfizációja kellemesen ki volt egyenlítve a természetfilmes ábrázolással. Volt hozzá egy emberi sorvezetőnk is, aki egyrészt marhajó színészi választás volt, másrészt általa integrálódtunk a történetbe.
Ebben az Oroszlánkirályban nincs ilyen, éppen ezért kíváncsi lennék, mennyire működnek a NatGeo-Discovery hitelességű figurák dalbetétei, csak nincs kedvem egy snittről snittre újrázott filmet végignézni, mert nekem az már garancia az alkotói lustaságra.


Vaják (sorozat) - Vélemények

2019-07-20 12:08.16
Csak erdei szláv népek, akik nem fürdenek :)

A CGI majd lesz jobb is, Cavillt viszont ide túl szépfiúsnak érzem.


Az oroszlánkirály (2019) - Vélemények

2019-07-19 20:32.20
Egy sörmorf (+bor +mindenfélealkoholmorf) musicalt nagyon is megnéznék Tom Waits zenéiből.


2019-07-19 20:10.10
A Dzsungel könyvében legalább két olyan szereplő volt, akinek a gesztusrendszere antropomorfizálva volt és külsőleg is emlékeztetett a hangját adó színészre: így lehet elképzelni Bill Murray-t medveformában és Christopher Walkent óriásmajomként. Idris Elbát nem ismerem annyira, hogy meg tudjam ítélni. Ezek közül is csak King Louie kapott egy teljes dalt, a gigantopithecus, akinek a mozgása-mimikája feldolgozhatóbb, mivel emberszabású.
Nem tudom, az új Oroszlánkirályban mennyire kapnak antropomorf személyiséget az állatok.


Stranger Things (sorozat) - Vélemények

2019-07-13 21:51.04
Egyébként mindegyik kölyök játszik egy vagy több hangszeren, vagy tud énekelni. Vmelyik következő évadban összehozhatnának egy zenekart :)


2019-07-13 21:47.50
Mármint távkapcsolatban :) Amúgy én a 2. évadra gondoltam, ott meghalhatott volna Will.


Az oroszlánkirály (2019) - Vélemények

2019-07-13 14:18.06
Emlékszem egy 1998-as interjúra. Gus Van Sant azt mondta, azért forgatta le újra színesben kockáról kockára a Psychot, hogy a fiatalabb generáció is megismerkedhessen a történettel. És az is mekkora egy nagyszerű film lett, ugye?


Stranger Things (sorozat) - Vélemények

2019-07-13 11:49.03
SPOILER



Azért a három Byers közül kettő működött. Joyce szerepe jelentőssé vált magánéletileg és a sztori szempontjából is, Jonathan meg Nancyvel egy jó kis Mulder-Scully párost alkotott. De én is azt érzem, hogy el tudtam volna engedni Will karakterét, csak már az előző évadban, ha ennyire nem tudnak mit kezdeni vele. (Azon kívül, hogy ó jaj, no more D&D és "it's not my fault you don't like girls".) Mike nyugodtan elveszíthette volna a Mind Flyer elleni küzdelemben, és akkor még szívet tépőbb lett volna, ahogy cserébe visszakapja Elevent.


2019-07-13 03:53.12
Mi Bécsi munkásindulóként ismerjük a történelemből. "Repülj te lángoló, tűzszínű zászló..."
Kozma József zeneszerző 1933-ban Párizsba szökve Jaques Prévert-rel közösen lelopta a dal refrénjét, és megírta belőle minden idők második legvilághírűbb magyar sanzonját: "Les feuilles mortes/Autumn Leaves" - Hulló levelek, vagy Őszi levelek. (Az első legvilághírűbb a Szomorú vasárnap.)
Asszem, ez a Stranger Things legközelebbi magyar vonatkozása :) Bár ez inkább az Érdekességek rovatba tartozna.
https://www.youtube.com/watch?v=e1kI7rTOikc


2019-07-13 02:49.32
SPOILER (tulajdonképpen bármit írunk róla, az spoiler lesz.)
...
...
...
..

Bőven megérte kivárni a két évet. Nagyon pártolom a franchise-ok újszerű hangvételét, de végig nem tudtam kibékülni azzal, hogy egy ennyire kevert zsánerű filmet kapok. Tinivígjátékra jön valami, ami a sorozat addigi misztikumához kapcsolódik, és ez így váltakozik kb. az évad utolsó két részéig. Még a záróepizódban is feleslegesen poénkodnak a feszült szituációkban (többnyire az önreflexió önreflexiójával). Ez egyrészt jó, mert felidézi a fogyasztóbarát 80-as évekbeli tinihorrorok világát, másrészt megtöri a sorozat dinamikáját. Mintha a Stranger Things a saját misztikumát akarná felszámolni. Ezt végül elfogadtam: a végére eltűnt Eleven szuperképessége, és ezt kapcsolatba tudtam hozni Will Byers nagyon kínos gyerekkorban ragadásával. (És eggyel több utalás van arra, hogy Will egy látens meleg karakter, noha ezen a téren nem ő viszi el a pálmát.) A felnövéstörténetek a felnövésről szólnak, a minket körülvevő világ demisztifikálásáról.
Én mindebből a finom átmeneteket hiányoltam.
Volt persze azokból is. Az előző évadban teljesen marginális Billy karaktere egy pornószituációból lépett át szépen, fokozatosan az antagonista sidekickjévé. A szintén csak periférikus Max karaktere Elevent segítette át a kamaszszerelem viszontagságain. Az eredeti cselekményindukátor gárda (Mike, Caleb, Will) viszont többnyire mellékszereplővé zsugorodott. Ez nem feltétlenül baj, csak mégis hiányérzetet okozott. Dusty karaktere viszont hatalmas utat járt be a hendikeppes senkitől a gyerekcsapat Agyáig. Ő volt az egyetlen, akinek a kizökkentő epizódja egyenesen fenomális volt. Sírva röhögősen imádtam a Neverending Story-betétet. Ezt évek múlva is maradandó emlékként fogom felidézni. Okkal csökkentette a feszültséget: hagyott egy kis időt a fellélegzésre, majd engedte, hogy újra belemerüljünk a borzalmakba. Az 1978-as Invasion of the Body Snatchers kutyás jelenetével állítanám párhuzamba. Nem lövöm le a poént.

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy Dusty és a rádiós lány osztott képernyős jeleneténél vágtam fel végleg az összes kritikai vénámat. Mert ez tényleg az a sorozat, aminél elejétől fogva illedelmesen megjátszom a felnőtt kritikust, de folyamatosan le tud vinni a kritikátlan filmélvező gyerek-énembe. Akármilyen kifogást is hozok, ez a sorozat akkor is visszahozza azt a Spielberget, akit kb. 1993 és 1997 között elveszítettünk. Dufferék meg majd fejlődnek.


Hiányolt fórumozók!

2019-07-12 08:44.43
Itt van ő, érzékelni lehet a stílusát ;)


Vélemények a melegfelvonulásról? Bátran, őszintén!

2019-07-08 18:05.23
Az a kedvenc jelenetem a Nimfomániásból. (Vagy inkább az egyetlen jó jelenet.) A mondanivalód többi részét nem egészen értem...Mi van a cigányokkal? Na a lényeg, hogy
SPOILER






A nimfomániás nő a pedofil férfit azért tartja mindenki közül a legnagyobb hősnek, mert másokkal ellentétben ő egy ujjal nem nyúl a gyerekekhez, hazaviszi magával, kielégíti magát, majd eltemeti a késztetéseit, pedig azok jobban feszítik, mint magát a sex-addict nőt. Ezért megérdemli tőle a jutalmat (az orális kielégítést).

Nem csak bonyolultabb téma, mint a homoszexualitás, hanem nem is érdemes összekeverni vele.


2019-07-08 17:59.05
Nyílt szexuális aktus és nemiszerv-mutogatás egyik pride-on sincs, vagy én legalábbis nem tudok róla. Ha mégis van, azt az adott állam közszeméremsértéssel kapcsolatos törvényei, vagy városi jogszabályai szentesítik. Ha tudsz ilyenről, linkeld pls., hadd legyek én is műveltebb a témában.
Bizonyos meggyökeresedett szimbólumok (vallási- , társadalmi szervezetekéi, nemekéi) önmagukból való kiforgatása, átértelmezése általános karneváli jelenség. A feudális kor farsangjai is arról szóltak, hogy abban a behatárolt időszakban férfi és nő, jobbágy és földesúr legálisan helyet cserélhetett: a jobbágy gúnyt űzhetett a gazdából, akár még seggbe is rúghatta (álarcban!). Aztán ha letelt az erre kiszabott idő, visszaállt a status quo. Itt is ez van, nem?
Én hasonlóan értelmezem a pride-ot. Ebbe több minden beleférne, mint amit itt látunk Pesten.

A hétköznapi társadalmi megbotránkoztatás szerepét meg már egy ideje átvették a Logan Paul-féle youtuberek.


2019-07-08 10:07.07
Mondom, de gustibus non est disputandum.


2019-07-08 09:52.28
Pedig idehaza is az lenne az igazi. A karneváli hangulat arról szól, hogy minél vadabb külsőségek közt folyik az ereszdelahajam. A miénk egy igazi provincionális, K-európai kispolgári menetelgetés.


2019-07-08 09:49.50
Attól elhatárolódtak a Pride szervezői.


2019-07-08 09:48.36
Igen, és te se dugsz nyilvánosan a pároddal az utcán, magánügy, gyerekekelőttnemkéne... Mindet ismerem, olyan 15 éve nincs semmi új. És hiába kezdeném elmagyarázni, pontosan tudom, milyen ellenérv következik. Nincs értelme ízlésen vitatkozni. Ha nem tetszik a Pride, akkor nem tetszik...


2019-07-07 17:34.42
Szerencsére. Fél órás üvöltözés után csak eltakarodtak az Erzsébet térről.


2019-07-07 12:35.09
Egész jó buli volt a zenét leszámítva. (A retro-kamion mondjuk rendben volt.) Sajnos kevés volt a drag queen, nem volt pucérkodó pap, sem nyilvánosan dugó b.zipáros, és hiányzott Emma, meg az ilyen megbotránkoztató figurák :(


2019-07-07 00:18.50
Köszönöm, hogy ezzel a hozzászólással elismerted, hogy a homoszexualitás mégsem betegség, ezért minden gyógyítási kísérlet eleve értelmetlen. 💖


2019-07-05 16:16.13
Namost ha Budaházyék jelentik a normalitást, akkor én inkább maradok nemnormális.


Aladdin (2019) - Vélemények

2019-07-02 04:38.13
Ugyanabból a (mellékvágányon kicsit felturbózott) forgatókönyvből leforgatták az élőszereplős verziót is. Nem volt értelme. Will Smith meg sem közelíti azt a karikaturisztikus színészi felfogást, amit Robin Williams képviselt. Még úgy sem, hogy leképezték mo-capben. (Voltam olyan rendes, és eltekintettem az animáció hiányosságaitól.) Nem is ez a baj, hanem hogy nem ad többet. W.S. egy közepesen kihasznált lehetőség a CGI aranykorából, míg R.W. egy úttörő, beváltott ígéret volt a pre-CGI korszakból.
Amúgy az összes 27 évvel ezelőtti rajzfilmfigura lejátssza a screenről az élőszereplős- és CGI-verzióját! :D Köszönhető ez annak, hogy nem tették Jagot, Abut, Szőnyeget és Rádzsát antropomorf figurává. A CGI-énjük el-elismétli a korábban ismert vizuális poénokat, de azok ebben a közegben egyszerűen nem működnek. Jago pl. egy személyiség nélküli, idegesítő beszélő válldísz, mint az öreg Mormont hollója A tűz és jég dalában. Szőnyeg csak egy szőttes, Abu csak egy majom... hol a karikatúra, vagy bármilyen attitűd, ami karakterré formálja ezeket a meselényeket?
A Dzsungel könyvében tökéletesen működött az antropomorfizálás - mondjuk az azért több volt biztonsági játéknál, ott alaposan át lett szabva a forgatókönyv. Azóta se volt olyan jó Disney-remake.

Ugyanígy elfelejtettek jó színészeket castingolni. Mindegyik szép, mint egy modell, de nem több. Az animációs karakterre emlékeztető mozdulatismétlés még nem karakterábrázolás, hanem egy TikTokra illő pastiche, bármelyik tizenéves meg tudja csinálni.

Guy Ritchie meg menjen most már a fenébe.

Ha ugyanezt műveli Jon Favreau Az oroszlánkirállyal, akkor szakmai szempontból bukta, mondjon bármit is a box office. A szőrösszívű független filmkritikusok (mínusz Hetedik sor közepe - R.I.P.) már most hegyezik a billentyűzetüket, hogy dacból rehabilitálják Gus Van Sant Psycho-remakejét :)


Vélemények a melegfelvonulásról? Bátran, őszintén!

2019-07-02 01:54.42
Írjál még ilyenek légy szíves, mondjuk szapphóhi strófára! Hihetetlenül elegáns lenne.


2019-07-02 01:32.34
Asztakurva! Ilyen szép zagyva pszeudo-hellén strófát sem olvastam még homofóbtól! Taníthatnád a többieket, Budaházyék rendesen ki sem tudják fejezni magukat!
"Rózsakert a végbelükben" - ez tényleg szenzációs! Le a kalappal!


Csernobil (sorozat) - Vélemények

2019-06-27 17:28.00
Azt is tegyük hozzá, hogy a történetvezetésen, a karakterrajzon és a dialógusokon is meglátszik a hollywoodi hatás, nem csak a nyelvben volt ez nyugatias. De abszolút nem éreztem ezt zavarónak, leszámítva azt a tendenciát, hogy egy párbeszédben, intimebb helyzetben életszerűtlenül "nagy bölcsességeket", vagy inkább általános szentenciákat fogalmaznak meg egymásnak. Az emberek egyszerűen nem így beszélnek egymással.
A környezetrajz tényleg valami fenomenális volt, a lakberendezés, a használati tárgyak...azonnal ott éreztem magam a 80-as években. Ezt legközelebb már csak a Stranger Thingsnél akarom átélni :)


2019-06-23 20:47.43
Ami engem kicsit zavart, hogy nem voltak konzekvensek a nyelv alkalmazásában.
Többször hallunk (valószínűleg eredeti) orosz telefonbeszélgetést vagy feketedoboz-felvételt (?), rádió- és tévéadást. Pripjaty evakuálásakor oroszul hangzanak el az utasítások a hangtölcsérből... De nyilván nem volt más választás, ha be akarták mutatni, hogyan reagál a helyzetre a nyugati média és hogyan a szovjet.

De az angol nyelv általános használatán túl tudtam lendülni, mert a karakterek ettől nem lettek kevésbé...szlávok. Inkább annak örültem, hogy nem erőltettek a színészekre valamilyen orosz, vagy ukrán akcentust. Emlékszem, a Sztálin halálánál is az volt a koncepció, hogy mindenki inkább hozza az eredeti angol akcentusát - hiszen a pártvezetés összetétele is többféle tájegységről származó elvtársakból állt.


Trónok harca (sorozat) - A könyv

2019-06-15 00:11.45
Még nem néztem meg az utolsó évadot, szóval a végkifejletet sem ismerem, ezért a sorozat újbóli ledarálása előtt Sparrow ajánlására szkeptikusan belekezdtem a regényfolyamba. Utólag is köszönöm neki.
Az első kötetet úgy zártam, hogy párbeszédeket baromi jól tud írni ez a fickó, maga a mű mégis inkább egy filmregény élményét nyújtotta.
Most tartok a második kötetben a Feketevízi csatánál, és most érzem először összefüggően azt, hogy George Martin több, mint egyszerű forgatókönyvíró. Mintha tényleg különböző históriaszerzők, mondjuk egy-egy Thomas Maloryvel kevert Rober Capa szegődött volna a karakterek mellé, hogy csak azt lássuk, amit ő közvetlenül átélt egyfajta háborús közvetítőként, a fejére szerelt, pergamenre téntával író Go Pro-kamerával. (OK, Malory évszázadokkal később élt a feltételezett Arthur királynál, de el tudja hitetni, hogy közelről is látott vérgőzös csatákat. Capa viszont ott volt, ma már bizonytalan, hogy az első- vagy második vonalban. Még sincs már írott-vizuális forrásunk.)
Malory Arthur királyában is válltól csípőig metszik át az ellenséget a legtermészetesebb módon, és ott is jelen van a kelleténél több enumeráció. Sajnos nem mindenki tudja megjegyezni az összes ház és zászlóvivő ruházatát, címereit...

Az irodalmi vénát valójában már az első kötetben érzékeltem, de az egy ritka kivétel volt. Elsőként Joffrey jellemzésénél, mikor először kerül konfliktusba Aryával a megaláztatása miatt (a vízbe vetették a kardját), és először érzékeltük a trónörököst Sansa szemén keresztül mint egyszerre vonzó romantikus jövendőbeli, és hisztis hülyegyerek. Ez az, amit filmben már nagyon nehezen lehetne érzékeltetni. Foreshadowingolni.
Valahogy biztos benne volt a sorozatban is, de nem emlékszem rá.

Szóval tényleg eljön az irodalmi élmény, csak várni kell rá.


Godzilla 2. - A szörnyek királya - Vélemények

2019-06-14 23:12.08
Nálam még várat magára a John Wick-széria. Nem kedvelem a tiszta akciózsánert, inkább csak ha az adott mű valamilyen filmes szempontból is érdekes kontextusba van helyezve, vagy utólag helyeztük kontextusba. Lehet, hogy a John Wick is ilyesmi, csak nem tudok róla.


2019-06-09 21:46.41
A "realisztikus" kamera-rángatózás és az ember-szemszögű képkivágat még mindig divatban van. Mintha vadászgépre szerelt kamerával köröztek volna a szörnyek körül. Sötétben, esőben, elmosódva. Ez nyilván költséghatékonyabb eljárás, mintha világosban, kistotáltól amerikai plánig mutatnák a fightot.
A Kong: Skull Island ezt legalább teljesítette. Remélem, a Szörnyek királya csak egy feledhető átvezető volt a jövőre érkező Godzilla vs. Konghoz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk