Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-02-06
A szerelem fáj
Áradás
Emma és a halálfejes lepke
Emmanuelle
Jelenlét
Limonov, a ballada
Minden, ami fénynek tűnik
Sehol se otthon

2025-01-30
A szent füge magja
Dahomey - Kik vagyunk?
Élőhalottak!
Jókislány
Társ

2025-01-23
A brutalista
A vörös sziget
Éretlenségi
Paddington Peruban
Szicíliai randevú

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Mosolyogj 2. *Import - Angol hanggal, és angol felirattal* (Blu-ray)
Háromezer év vágyakozás (Blu-ray)
Életem fénye (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
A spártai
- Film Café, 00:25
München
- Paramount Network, 00:45
Az élet dicsérete
- DUNA TV, 01:10
Copshop
- Mozi+, 01:20
Piszkos alku
- Film Mánia, 01:40

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Stephen McHattie (78)
Blythe Danner (82)
Nathan Lane (69)
Warwick Davis (55)
Isla Fisher (49)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Szerinted mi a legidegesítőbb magyar szó?
Az erő krónikája - Vélemények
Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg
Az Átjáró-Ördögi Program - Vélemények
Dallas (sorozat) - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Bűnszövetkezet aaaaa
Andreja Pejic aaaaa

 

Riffraff hozzászólásai

Ugrás Riffraff adatlapjára

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Álom doktor - Vélemények

2020-09-12 01:51.43
Megnéztem a rendezői változatot is, hátha a mozis verzió csak rossz hangulatomban kapott el, vagy gyökeresen más elvárásokkal ültem be rá, és az volt a csalódás oka. Végül is így, hogy előre készültem az urban fantasy-thriller-csipetnyi horror keverékre, sem túlzottan kapott el a végeredmény. Valamennyire mélyültek a karakterek, de csak amennyire szabad volt az alapmű bilincsei miatt. Pedig Mike Flanagant az egyik legnagyobb kortárs horrorrendezőnek tartom a Hill House sorozata után.
Az esszenciális sűrítményt, amire Kubrick képes volt, ez a kiváló szakmunkás csak úgy tudja valahogy visszahozni, ha idézget, márpedig neki nem áll jól az ilyesmi. Flanagannek tartózkodnia kéne a franchise-októl, ahogy már az Ouijából is kiderült. Amennyire Henry Thomas nem Jack Nicholson, Mike Flanagan annyira nem Stanley Kubrick. Kizökkent az egészből az imitáció vágya, ez a hübrisz: "én is meg tudom csinálni, amit Kubrick". Ki a franc nem tudná megcsinálni ugyanazt jól megfizetett látványtervezőkkel és VFX-teammel?
A legutolsó, amit egy Ragyogás-folytatástól várnék, a konkrét vizuális referenciaözön az alapműből: úgyis minden második horrorfilmben van valami unalomig ismételt Shining-tisztelgés, az ikonikus jelenetek meg már ősidők óta humoros mémekké váltak. Flanagan akkor lett volna igazán bátor, ha elhagyja ezeket, vagy legalább a minimálisra csökkenti, nem pedig tobzódik bennük.
Az egész film annyira érdektelen, mintha a cyberpunk animék és élőszereplős filmek után akarná valaki negyven év után megfilmesíteni a Neurománcot.
Remélem, A Bly-udvarház szelleme c. sorozatában nem kell majd csalódnom. Bár az is egyfajta szellemházas franchise-ba illeszkedik.


Kszi, Simon - Vélemények

2020-07-23 02:08.51
Ha valaki kényszerít rá, hogy megvedd a mozijegyet, vagy megnyomd a Play/Letöltés gombot, akkor az már rendőrségi ügy. Szerintem jelentsd fel.


Liza, a rókatündér - Vélemények

2020-07-17 21:44.44
És most próbáld megemészteni, hogy készül belőle egy bollywoodi remake! :D Nem az Amelie-ből, a Lizából.

[link]


A hobbit - Az öt sereg csatája - Vélemények

2020-07-11 05:26.44
Két éve beszélem rá magam, hogy nézzem meg végre az utolsó részt. Végre sikerült - sajnos a bővített változatot, és az élmény hatására már az előző kettő létjogosultsága is megkérdőjeleződött. Abszolút nem adta meg azt a komplex élményt, amit az utózmánya. Jacksonéknak a dramaturgiai húzás jobban áll, mint a betoldás, ez már a King Kong óta nyilvánvaló.
Semmi értelme nem volt a Necromancer csapata vs. Saruman, Gandalf, Elrond és Galadriel harcnak, mert semmivel sem járul hozzá az erebori csatához, sem A Hobbit személyiségfejlődéséhez, holott az ő életregényét kellene átélnünk. De ezt már biztos leírták lentebb is egy csomóan.

Már most, hat évvel később is meghaladta a korszellem az idióta fat shaminget, bár azt az egyet értékelem, hogy a 2. részben a kövér törp a hordóban úgy harcolt az Anduin partján, ahogy egy felturbózott Jackson-féle Dalek tenné a Doctor Who-ban. Csoda, hogy a cross-dresserek még nem akarták tűzre vetni az összes kópiát Alfrid borzalmas karakterábrázolása miatt. És hogy a megnemmondom, milyen akcentussal beszélő trollok mucsaiparasztos akcentusáért nem ragadtak kapát és kaszát a megnemmondom, milyen nemzeti identitású angolszász agrárproletár rétegek. Tauriel, és a miatta beleerőltetett interracial szerelmi szál végül nem fut ki sehová, de pont ezért érdekes a PC-követelménynek ez a kezdeti csírája.

A végső csata persze eye candy a harcikecskékkel, harcivaddisznóval, de ugyanazt éreztem, amit a Matrix 2 és 3. során: "mikor lesz már vége?". És hogy miért kéne katarzist átélnem, amikor Rettegett Thorin becsicskított tizenharmadmagával végül kitör az erődítményből. Ezen a ponton lett volna értelme a dramaturgiai bővítésnek: pl. a törpök egyesével a törp-trónvárományos elé járulhattak volna, kifejezve, hogy mennyire nem értenek egyet a stratégiájával. Ebből kialakulhatott volna egy jóféle konfliktus, ha az írók tudtak volna írni. Későn, de legalább kaptak volna a törp-karaktereik valamilyen árnyalatot.

Ezután ha az Amazon az egyfolytában tomboló pandémia ellenére végre megcsinálja a Tolkien világában játszódó sorozatát, az lesz a legkisebb gondom, hogy színesbőrűek, túlsúlyosak, transzok és egyebek népesítik be Tolkien világát. Konzisztens világépítést akarok látni húsz évvel A Gyűrűk Ura után.


Eurovíziós Dalfesztivál: A Fire Saga története - Vélemények

2020-07-11 02:31.12
Jó, de felületes hozzáállással nem lehet felületességet kritizálni.
Nekem is végig az volt az érzésem, hogy ez egy langyos (ha Puzsér lennék, ideszúrnám, hogy posztmodern) önpromóció a Dalfesztiválnak.
Én akkor éreztem volna valami többletet - egy Will Ferrell-vígjáték esetében a mondanivalót már fel se merem hozni - ha az egész show-t olyan szinten karikírozták volna, hogy az már tényleg túlmutatna a hihetőségen. Erre volt is egy jó jelenet, amikor
SPOILER

az izlandi páros nem jut fel a helyi selejtező bulihajójára, mert az felrobban, és emberi testrészek hullása közepette látványosan erőltetett "komoly" színészi játékkal realizálják, hogy ők lesznek a befutók.

SPOILER OFF

Az Eurovízió a 2000-es évek közepe óta maga a camp. Hogyha görbe tükröt akartak volna tartani elé, akkor meg kellett volna ugraniuk a hagyományos campet, intelligensen fullba nyomva.

Pozitívum, hogy a dalok előadásainál sokszor én is harsányan röhögtem. Nekem a szigorúan heteroszexuális Dan Stevens lett a győztes Oroszország színeiben, mert ő legalább meghaladta a ténylegesen az idei versenyre szánt orosz show-t.
https://www.youtube.com/watch?v=L_dWvTCdDQ4


Széttörve - Vélemények

2020-06-25 16:19.02
No, ma melyik filmet (és rajta keresztül szubzsánert) érte el a píszíterror?
[link]


Ian Holm - Vélemények

2020-06-20 04:26.14
Kétszer is a legváratlanabb sokk-effektus tulajdonosa volt: először az Alienben, aztán A Gyűrűk Urában. Sokkolódjék békében.


Ti nem unjátok még az egymondatos fikázásokat?

2020-06-13 08:15.19
Akinek volt mostanában olyan olyan élménye, hogy a klasszikus filmélményeit egy mondatban lefikázta holmi Z- vagy Alfa generációs kölök, az sajnos belépett a "midlife crisis"-ba.
Sajnos részben én is, pedig még van pár év a middle-ig :D


Az ördöngősök - Vélemények

2020-06-13 05:39.50
Horror, misztikus thriller, sima thriller... Akárhogy definiálom, ez a minden tekintetben mérföldkőnek számító film önmagában meghatározta a következő 30-40 év zsánerdarabjait (s teszi ezt szerintem a mai napig Shyamalanostul, Nolanestül).
Most minden a 60 éves Psychoról szól - megérdemelten. De azért ott volt az az idén 65 éves francia Clouzot-darab, ami köröket vert az addigi Hitchcockra, minek következtében a brit-amerikai mesternek nem volt más választása, mint 5 évvel később gyökerestül újradefiniálni a horrort Norman Bates történetével. Ilyen szép játszmák jöhetnének még az elkövetkező pár évtizedre.


A láthatatlan ember (2020) - Vélemények

2020-06-06 03:00.43
SPOILER-es lehet, de nem fogok kitérni a logikai problémákra, ehelyett inkább esztétikai síkon próbálok visszaadni néhány észrevételt.

Szerintem ügyes A láthatatlan ember filmszimbolikája, amit a diszfunkcionális, vagy bántalmazó kapcsolatok mentén fogalmazott mozgóképre az író-rendező. (H. G. Wells mellékes: ő itt papíron csak inspirációs forrásként van jelen. Valójában csak úgy, ahogy a popkultúra láthatatlan tetteses szerzői, vagy a szerző nélküli népmesék.)
Koltai Lajos operatőrtől olvastam a Mephisto kapcsán, hogy nem árt, ha van a műben egy olyan vizuális momentum, amit magával visz a néző, avagy "beleég a retinájába". Ebben a filmben én ezt a negatív utókép optikai hatásában fedeztem fel. Sokáig időzünk a sarokban ülő, talán az exéhez beszélő Cecilia arcán, majd a vágó az üres, fehér falat mutatja. Mindezt kétszer egymás után. A falon látom Cecilia negatív arclenyomatát, ez számomra azt sugallja, hogy a nő valójában a benne élő rémalakkal küzd. (Akkor még csak sejtjük, hogy cselekményszinten ez nem így van.)
Ugyanez a montázs ismétlődik meg a film végén, amikor a revansot vett Cecilia "dicsőségesen" kisétál a házból - megint csak hosszasan... Majd sötétség: a fekete alapszínen egy koponya-sziluettet látok.
Nem érzem azt, hogy a nő fel lett mentve bármi alól is, ez végre nem egy "igazságos" rape and revenge mozgókép, nincs feloldozás-érzetem, mármint hogy hősként akarnák beállítani a bántalmazott nőt. A feminista olvasatot csak reklámnak gondolom egy másféle mondanivalóhoz. Ugyanakkor azt sem hiszem, hogy egy revizionista rape and revenge darabbal állunk szemben. Itt még nem lehet kimondani, amit a film szerintem sugall.
Számomra azt közli a film, hogy reménytelen kikerülni egy manipulatív kapcsolat pszichés hatása alól, az végig meg fogja határozni a bántalmazott fél életét. Ebben a kontextusban teljesen mindegy, hogy a kapcsolatban részt vevő felek szépek-e, beleillenek-e egy fekete-fehér allegorikus elképzelésbe, ahol a férfi macsó, a nő meg egy szende szűz. Ahogy elnézem a rettegett tudós-férfi-gonosztevő fizimiskáját, ő nem az, amire számítottam. Nem egy jóképű férfi, még csak nem is férfias, a vonzó jelzőtől fényévekre áll. Szerintem egy családilag már bejáratott sebezhetőségi vonulatba olvadt bele, ezért "kikukázta" a nála is sebezhetőbbet, aki fölött uralkodhat. (Cecilia említi, hogy valahol felszedte őt.) A sci-fikben megszokott őrült tudós archetípusa ott van a mélyben, de inkább egy érzelmileg visszamaradt, ám a manipulációs technikákat tökéletesen elsajátított felnőtt-gyereket látok. Számomra ezt mind visszaadja Oliver Jackson-Cohen (Adrian) remek színészi játéka abban a pár percben, amíg feltűnik.
Az én olvasatomban Cecilia a film végén csak továbbadja azt a saját magában is károsan tudatosított attitűdöt, hogy manipuláld azt, akit egyszer már a bizalmadba avattál. Erre kiváló alany a végig pc-t játszó feka rendőr: a cselekmény utolsó harmadában érzelmileg már úgy áll a nőhöz, hogy végig ő volt a bántalmazott, ezért joga van bármit megtenni, tehát cinkostársként szemet huny a gyilkosság fölött. "Nekem is úgy hangzott, mintha magát ölte volna meg" - mondja a nő szemébe, miközben látja, hogy ott lapul a láthatatlanná tevő ruha Cecilia táskájában.


Ragyogás (1980) - Vélemények

2020-05-24 07:38.05
Akik leszólják a Ragyogás első filmváltozatát, elfelejtik - vagy nem is tudnak róla, hogy akkoriban az nem elsősorban egy King-adaptáció volt, hanem egy Kubrick-film. Tudom, hogy változnak az idők, meg a nézői/olvasói elvárások, és a két művész közül már csak az író van életben - ezt rendesen ki is használja a blockbuster-gépezet. Azt is tudom, hogy "ok boomer".
De Kubrick akkor is sokkal jobban tudott sűríteni, sokkal egységesebb műveket hozott létre. És igenis a néző baja, ha nem tudja dekódolni az ódivatú szerzői filmesek közlendőjét.
Ha még több száz évet élnék és én lennék Szerb Antal médiaelemző, akkor biztosan mást mondanék.


Sötétség (sorozat) - Vélemények

2020-05-23 04:54.07
Azt hiszem ez a legjobb Száz év magány-adaptáció, csak összekeverve az idővonalakat. Márquez regényét már felesleges is könyvhű módon képernyőre vinni :) A sorozat játékideje igazából el is törpül a plusz idő mellett, amit a karakterek állandó utánanézésével töltöttem. De nagyon is megérte.

SPOILER
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Azt értem, hogy Mikkel/Michael halála miért volt elkerülhetetlen. Ez a tett volt az események generátora.
De miért volt szükségszerű áldozat az öreg rendőrfőnök (Egon) 1986-os véletlen halála az unokája, a rákban szenvedő Regina érdekében? Legalábbis ezt a nevet suttogja az öreg lánya, az atomerőmű-igazgató (Claudia), amikor hagyja, hogy az apja elvérezzen a padlón.


Valan - Az angyalok völgye - Vélemények

2020-04-24 03:49.09
Ha arra gondolsz, hogy miért volt a dialógusok egy része románul: mert anyanyelvi szinten beszéli a románt minden színész, aki megszólal románul.


Star Wars: Skywalker kora - Vélemények

2020-04-24 02:54.10
Hmmm, izgató ez a verzió, szívesen megnézném. Van linked hozzá?


Volt egyszer egy Hollywood - Vélemények

2020-04-19 04:46.10
A jubileumi 250. hsz-ben megfogalmaztam, hogy szerintem ezúttal miről. Örömmel várom a cáfolatodat. De tényleg. Én nem vagyok az a személyeskedő típus.


Macskák (2019) - Keresem

2020-04-09 01:16.13
A felirat engem is érdekelne. Főleg, hogy az iszdb szerint Speier Dávid fordította. Lehet, hogy ez az egyetlen pozitívum a filmben.


Élősködők - Vélemények

2020-04-03 11:25.29
Várjál, lentebb azt kérted, hogy személyeskedés nélkül próbáljunk meg hozzászólni. Ezek szerint csak neked szabad személyeskedni másokkal? Már megint nem értelek. Lehetnél következetesebb, mert így nehéz komolyan venni bármelyik mondandódat.


2020-04-02 11:07.54
Fogós kérdés. Először meg kéne találni a makula képi megjelenítésének univerzális módját, aztán rátérhetünk a makula nélküliségre. Persze Szergej Ejzenstejn (gyengébbek kedvéért: a montázselmélet atyaúristene) már az 1920-as években rájött, hogy az erőltetett képi szimbolika baromi gyorsan elhasználódik és közhelyessé válik, másrészt nincs olyan, hogy univerzális, mert a földgolyó minden részén mást fog jelenteni az adott képi információ... De mi ezzel ne törődjünk, végül is az cask egy szovjet nímand volt.
No, mi legyen a makula?


2020-04-02 10:33.26
Hát ez érdekes. Az előbb még konkrét paraziták vágóképeit vártad egy filmtől. Ha sci-firől van szó, akkor abban nem fontos, hogy valaki konkrétan képileg kibújjon egy gépből (Ex Machina)? Nem tudlak követni.


2020-04-02 10:24.59
Ugye-ugye? A filmtörténet 75%-a mehet a kukába!


2020-04-01 23:33.37
Így is lehet nézni. Fellini Az édes élet c. filmje azért szar, mert nem volt benne közeli egy kockacukorról.
Bergmantól a Farkasok órája egy hulladék, mert max. egy hollót mutattak benne, de farkast azt nem.
Jancsótól a Csend és kiáltás szintén máglyára való, mert nem volt képes lenémítani a hangsávot, és senki nem üvöltött benne.
Vagy borzalmas volt Tímártól a Csapd le csacsi, mert nem mutattak benne egyetlen szamárcsikót se légycsapóval a patái között. És nem, nem mentség, hogy a cím a kártyajátékra utal.
Most megvilágosodtam: így is lehet filmkritikát írni!
Egy ehhez hasonló megnyilvánulás ugyan pont az utóbb említett film Eperjes játszotta karakterére emlékeztet: összefüggéstelenül löki a saját világképéből fakadó zagyvának tűnő igazságokat. Őrült beszéd: de van benne rendszer!
Erről jut eszembe, a Hamlet modern feldolgozásai is mehetnek a kukába, mert nincs bennük puffasztott rizsszelet.


2020-03-30 23:36.51
Lehet, hogy a nyelv és a színészi játék d-koreai, de a bemutatott környezet (bármelyik amerikai villában játszódhatna) és a fiktív cselekmény nem korlátozódik arra a régióra (egészen konkrét Fellini- és Pasolini-tiszteletadásokat találtam benne). Ebben én semmiféle "ázsiai genetikát" nem látok, viszont a mélyszegénység világméretű problémájának felvetését annál inkább. Jorgosz Lanthimosztól a Dogtooth sem csak görögökről szól, a Szodoma 120 napja sem csak olaszokról, Jancsó Miklós filmjei sem csak magyarokról.
A színészi játék nekünk tényleg szokatlan. Én még Kuroszava klasszikusaiban sem mindig tudom eldönteni, hogy röhögnöm kéne-e Mifune Tosiró színészi reakcióján, vagy komolyan venni.
Amit illogikusnak gondolsz, az szatirikus vonás, és amúgy nem idegen a D-koreai filmektől. Ha megnészed a Kokszongi siratót, ott akkora éles stílusváltások vannak, hogy csak kapkodod a fejedet. Olykor az egyik szatíra-szál koreaiasan túl van húzva, míg a dráma csak lappang, aztán öt perc múlva fordítva. Ez egy stílus, amit vagy be tudsz fogadni, vagy nem.


2020-03-28 01:40.09
Most sokan időmilliomosok. Ha úgy adódott, hogy home office-olsz és neked is van elég időd, javaslom, hogy nézz utána egy-két dél-koreai alkotásnak, de leginkább Pong Dzsunho korábbi filmjeinek. Ezekből képet kaphatsz a nálunk megszokottól teljesen eltérő színészvezetésről, a filmfelépítési módszerről (ami szerintem nem is annyira kirívó, csak már elszoktunk a 60-as években indult európai filmes meséléstől. Ironikus, hogy pont Dzsunho hozza vissza).

A Némafilmes szerintem is kissé túlértékelt, de nem teljesen értem, hogyan állítható párhuzamba az Élősködőkkel.


Ki vagy, doki? (sorozat) - Vélemények

2020-03-11 13:08.55
A kánon ez esetben inkább olyan, mint az egyházi kánon. Pl. vki egyszer kitalálta, hogy Isten egy 3 in 1 person (Atya-Fiú-Szentlélek), a zsinat elfogadta, és onnantól kezdve kanonizálódott. A filmes franchise-oknak is megvan a maguk canon-ja/kánonja. A DW-ban most úgy módosult a kánon, hogy a Doktor, ahogy írod, time lordból vmi halhatatlan istenséggé vált. Hacsak a Mester nem hazudott.
Már egy jó pár youtuber foglalkozik vele, hogy mekkora plot hole-okat okoz ez a lépés az egész, majd' 60 éves sorozatra nézve.

Érdekes, hogy miért nem élesítette a Doktor maga a robbanószert. Ha ő is szerves anyagból van, akkor nyilván megsemmisül, ott ez volt a kulcs. Ugyanakkor van egy szabály elvileg, hogy a Doktor soha nem használ fegyvert. Ez nem mond ellent a személyiségének, erkölcsének, eddig is ezt csinálta. Szerencséje pont időben belép Ser Baristan Selmy, akit érthetetlen módon nem lőnek azonnal szitává :D Az, hogy őt használja élő pajzsként... volt már rá példa a classic Who-ban, hogy pont egy companion feláldozta magát, és a Doktor nem rohant a segítségére.

Amúgy tényleg jó pasi a Sacha, de jokerkedés nélkül is az lenne :)


2020-03-09 11:12.46
Végül is ki lehet várni, amíg annyira leapad a nézettsége, hogy egy apró, de kitartó rajongói magra már ne akarjon költeni a BBC.
Nem baj. Ha beosztom, akkor biztos elegendő classic epizód van az életem hátralevő részére.


2020-03-08 22:55.40
Lezárni éppen nem sikerült az évadot. Akkor most a Revolution of the Daleks különkiadás lesz, vagy egy utólag hozzábiggyesztett rész? Az imdb-n azt látom, hogy "S12, Ep11". Ugyanaz a kérdésem, ami a Doktor utolsó szava volt az évadban: What?

SPOILER

És hát a Timeless Child, mint koncepció. Nekem nincs ellenemre, hogy ezek szerint megint kánonmódosítás történt (?) Ez időnként előfordul, csak örültem volna, ha egy kompetensebb showrunner teszi meg.
De legalább VALAMI nagyszabású történt végre a Doctor Who-ban. Amit lentebb linkeltem, a Morbius-jelenet is látható a flashbackben, amikor a Doktor újraéli a historyját, ezek szerint ha ki is került, most visszakerült...

De asszem, ezzel a fogással, hogy PC-indokok mentén a Doktor maga a Timeless Child, az egyszer fekete nő, másszor ázsiai férfi, akitől az összes time lord származik, csak egy adott ponton törölték a memóriáját, ezért nem tudta eddig, hogy korlátlan regenerációs ciklusa van, ettől végleg el fog starwarsosodni a sorozat. Lesznek rajongók, akik azt mondják, hogy "kész, végeztem vele, nekem ez nem kánon".
Mondom, nekem éppen belefér, csak megint az a rohadt következetesség hiányzik. Értem én, hogy a time lordok g3ciládák, amiért magukat tették meg felsőbbrendű fajnak, és a Doktort folyamatosan csesztetik... de hova tűnt közben a "honalapító ősanya", és akik tudtak róla, mit hozott létre? Milyen módon tudták törölni a Doktor memóriáját? És akkor miért nem tudták felvenni a harcot ezzel a kis nyomorult Mesterrel?

Kettő dolgot nem tudok lenyelni:
1. Nem lehet annyival kiszúrni a néző szemét, hogy a Ruth-Doktor nem árulja el, pontosan hol helyezkedik el az idővonalon, mert "lényegtelen"! Ez kib@szás a nézőkkel, legalább olyan határozatlan lavírozás, mint amit a Mátrix: Forradalmak művelt. Annyira szó szerinti az egyezés, hogy a Doktor konkrétan, név szerint A Mátrixban van. Ezt most MIÉÉÉÉRT?????
2. Miért kellett Sacha Dhawan Mesteréből Ledger-Jokert csinálni, pontosan ugyanolyan anarchista motivációkkal? :(((( Jól működött ő anélkül is.


Az osztály (2008) - Vélemények

2020-03-01 00:22.53
2007-2008-ban két azonos magyar című "iskolai thriller" jelent meg. Az egyik az észt (Klass), a másik a francia. Mindkettő a mai napig aktuális, és eléggé elgondolkodtató, de a francia mű sokkal mélyebbre nyúl. Jelenleg még egy darabig a pedagógiában dolgozóként folyamatos stratégiai agymunkára késztet, főleg a tanáriban zajló jelenetek alatt. Lehet, hogy a film bemutatása idején nem tudtuk pontosan, mi zajlott Franciaországban, de most már az iskolákban is értjük, mivel jár a bevándorlás, vagy a külső-belső migráció. Azzal nehezebb megbirkózni, hogyan csapódik le mindez egy osztályteremben, vagy tágabban véve az oktatáspolitikában.
Akár szegregált, akár integrált egy osztály, a tanulók egymás- és a tanár elleni erőszak-alkalmazása mindig fel fog merülni. Lehet ez akármilyen szoftos, kifinomult lelki erőszak, akkor is jelen van. Ha egy ofő tisztában van a tanuló hányattatott családi körülményeivel, van-e köze ahhoz, hogy a belőlük fakadó magatartási gondok egy olyan, "koncepciós perként" is értelmezhető fegyelmi tárgyaláshoz vezethetnek, amelynek előre prognosztizálható végkimenetelével, a kicsapással sokkal károsabb következmények zúdulhatnak az egyénre, és azon túl a társadalomra, mint ha a diák a falakon belül maradna? (Entre les murs a film eredeti címe = A falakon belül.) Egyszerűbben: vállalom-e, hogy ha kicsapják, a tanítványom bicskás utcakölyök lesz? Szükséges-e mindezt felvállalnom? Van-e ennek következménye a személyemre nézve a tanári szobán túl?
Ha ez ellenkezőjét vallom, vagyis ha a diák az egész tantestületet érintő problémákkal együtt a falakon belül marad, valóban csekélyebb-e a kockázat? Egyáltalán: a tanár nevelő funkciója meddig terjedhet? Szükséges-e?

SPOILER
A végkifejlet csak a tantermen belül pozitív. De mi lesz azzal, ami kívül esik rajta?


Ki vagy, doki? (sorozat) - Vélemények

2020-02-29 20:41.42
Ezt nem ismerem. Ebben a kontextusban mit jelent a damage control? Az indulatok lehűtése?
Kárfelmérés? (Az lehet, hogy éppen zajlik a BBC-nél, viszont nem segít a sorozat megítélésén, hogy kifelé azt kommunikálják, hogy marad Chibnall és Whittaker.)


FOMO: Megosztod és uralkodsz - Vélemények

2020-02-24 17:14.58
Nem is technikai kifogásaim vannak, inkább esztétikaiak, azok is egy bizonyos nézőpontból. De hozok még példát. Miért érdekelne engem egymás után ötször a gabonapehely szuper plánja? Miért kell az alapból nem túl gyors tempót tovább lassítani lounge-os arthouse-betoldásokkal?


Ki vagy, doki? (sorozat) - Vélemények

2020-02-23 21:15.53
Nem volt rossz, de azért még így is egy gyengébb epizód lenne a Tennant-érában. Volt egy kis gótikus beütése, ami jót tett neki, és végre van cliffhanger, ami elvezet a záró duplaepizódhoz. Csak most már szóljon nagyot a Timeless Child, a Lone Cyberman, és Ruth!

Valóban, a történelmi korszakokban játszódó részek jobbak a többinél. Kifejezetten erős bennük a casting, a Byront alakító Jacob Collins-Levynél jobban csak Goran Višnjić mint Tesla játéka tetszett, meg az előző évadban a Rosa Parkst alakító Vinette Robinsoné.

Amúgy az hogy volt, hogy Shelley egyszerre csak láthatóvá vált? Mi volt az az idétlenség a csontkezekkel meg a magától mozgó koponyával?


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk