Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-12-26
A nap, amikor apu megmenti a karácsonyt
A szerelem ideje
Better Man: Robbie Williams
Parthenopé - Nápoly szépe
Sonic, a sündisznó 3.
Sütimanók - Szupersipka-küldetés

2024-12-19
A kedvenc sütim
Derült égből karácsony
Karácsonyi állatmesék
Kincs a múltból
Mufasa: Az oroszlánkirály
Szeretetreméltók
Veszettek

2024-12-12
DAC FILM
Éjszakai vadászat
Fekete kanári
Hogyan tudnék élni nélküled?
Kraven, a vadász
Niko, a rénszarvas - Az északi fényen túl

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Alien - Romulus *Angol hangot és Angol feliratot tartalmaz* (DVD)
Escobar - Az elveszett éden (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Godzilla x Kong: Az Új Birodalom
- HBO, 15:55
Venom
- AXN, 16:40
Boszorkányok
- Cool TV, 16:55
Karácsony a kastélyban
- Story4, 17:05
Artúr, a király
- HBO3, 17:06

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Jay Brazeau (71)
Ralph Fiennes (62)
Hector Elizondo (88)
Guido de Angelis (80)
Kamarás Iván (52)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Érdekességek!
Minden ami a karácsonnyal kapcsolatos/film-zene/
Kié lesz a karácsony? - Vélemények
Beverly Hills-i zsaru - Vélemények
Kaja-pia topik, avagy: ki mit szeret enni-inni?

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Albert aaaaa
Jonathan A. Abrams aaaaa

 

Angelika58 hozzászólásai

Ugrás Angelika58 adatlapjára

elejére ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... végére

Halál a paradicsomban (sorozat) - Vélemények

2013-05-30 14:48.31
Bocs, elfelejtettem a csillagozást, legalább négy.


Jane Austen - Vélemények

2013-05-30 14:32.32
Rajongók, figyelem! Megjelent a Büszkeség és balítélet hangoskönyvben. Györgyi Anna olvassa fel, naon jónak tűnik.


Halál a paradicsomban (sorozat) - Vélemények

2013-05-30 14:29.11
Ennyi klisét egy kupacban ritkán látni. Van benne igazi kliséangol, aki dögletes melegben is öltönyt-nyakkendőt visel, mindent utál, ami nem angol, és azért nem olvassa el a Monte Christo grófját, mert nem Dickens írta. A világ minden pontjáról vágyakozik a londoni hideg esőbe, büdös pubjába az objektíve ihatatlan söre mellé, nem tud lazítani, nem élvezi az életet, és alapelve, hogy a szabály az szabály.

Ez a kliséangol ráadásul rendőr, méghozzá zseniális rendőr, akit rossz sorsa egy szigetre vet el. A sziget brit koronabirtok, de francia kultúrájú (for God's sake!!!) földi paradicsom, kék tengerrel, aranyhomokkal, pálmafákkal, gyönyörű emberekkel , ínycsiklandó ételekkel és szüntelen életörömmel. És ez a marha, ez a brit a szép, korrekt és rendezett gyilkosságok közül hazavágyakozik a bandák, kapucnis bűnözők, zavargások, véres leszámolások világába.

A tüneményes tízrészes minisorozat kliséi persze azért mégsem azok, mert angoléknál a klisék is mások, itt például valami egészen frenetikusan röhögtető felhangot kapnak. Mintha az egész paródia lenne, Agatha Christie világának szerethető paródiája, ahol csak olyan létezik, ami nem létezik. És talán nem is létezett soha.

Hogy a sorozat a szokásos angol színvonalat is figyelembe véve abbahagyhatatlan, az nagyjából Ben Millernek köszönhető. A gyomorbajos képű kis figura imádnivaló, fogalmam sincs, hogy csinálja, de annyira nevethetően és szerethetően brit, mint amennyire nevethető és szerethető a zöld gekkó, akivel a nyársatnyelt felügyelő lakótársként végül komoly barátságot köt.

Ha valaki felhőtlen, de igazán felhőtlen szórakozást akar, csudás környezetben, vidám kis gyilkosságokkal, ragyogó színészekkel, ötpercenként pukkanó petárdáival az angol humornak, ki ne hagyja.


Versek!

2013-05-30 14:11.29
A Valse triste annyit jelent, hogy szomorú keringő.

Itt is van.

Hűvös és öreg az este.
Remeg a venyige teste.
Elhull a szüreti ének.
Kuckóba bújnak a vének.
Ködben a templom dombja,
villog a torony gombja,
gyors záporok sötéten
szaladnak át a réten.
Elhull a nyári ének,
elbújnak már a vének,
hüvös az árny, az este,
csörög a cserje teste.
Az ember szíve kivásik.
Egyik nyár, akár a másik.
Mindegy, hogy rég volt vagy nem-rég.
Lyukas és fagyos az emlék.
A fákon piros láz van.
Lányok sírnak a házban.
Hol a szádról a festék?
Kékre csípik az esték.
Mindegy, hogy rég vagy nem-rég,
nem marad semmi emlék,
az ember szíve vásik,
egyik nyár, mint a másik.
Megcsörren a cserje kontya.
Kolompol az ősz kolompja.
A dér a kökényt megeste.
Hűvös és öreg az este.


Weöres Sándor - Vélemények

2013-05-30 14:07.23
Istenem, de nagyon szeretem. Nekem a legnagyobbak között van. Ki tudott még olyant írni, hogy

"Szállnak az alkonyi felhők
mint a halovány hajú lányok,
tűzszínű csillag az ékük,
libben a fátyol utánuk."


Major Tamás - Vélemények

2013-05-30 14:04.00
Daragaja nyeznakomaja padruga maja, Gyermeklakó,uzse nyiktó nye atszuvsztvujet. :)) Ja zgyesz v Kafe imenyi Majora. :))

Jöttem újraüzemelni a kávégépet,a régi színészek témáit, az orosz kultúrát meg ami tőlem telik.

Örülök, hogy nyitva találtam a boltot, remélem, jön a többi vendég is.

Vbaaacs, merre vaaaagy???

(Hosszú ideig voltam külföldön.)


VIII. Henrik - Vélemények

2013-03-19 19:06.47
Szegény Henrik, az egész világon azzal lett hírhedt, hogy ő volt az, aki szakmányban rövidítette meg a feleségeit egy fejjel. Kicsit még vicces felhangja is van a történetnek, sok férj gondolná merőben praktikusnak a gyors és vagyonmegosztás nélküli válási formát most is.

Holott Henrik, az igazi, nem érdemli meg ezt az egyszerűsítést, ahogy hazugság lesz minden egyszerűsítésből. Már trónra kerülése sem volt érdektelen, csak úgy sikerült, hogy a másik esélyes Tudor-ágat uncum-funcum kizárták az öröklésből...

Maga Henrik egyébként korának egyik kiváló gondolkodója volt, ma is hallgatható csillogó zenét szerzett ,jó költő volt. És olyan vitairatot írt Luther ellen (A hét szentség védelme) amit a pápa nagyon megtisztelő címmel – a hit védője, defensor fidei- ismert el. (Más kérdés, hogy az anglikán egyház kátéjának alapvetéséhez viszont éppen Luther téziseit használta fel, de Henrik politikus is volt. Egyébként a pápa sértődötten visszavonta a címet. Utóbb.)

Első felesége bátyjának szűz özvegye volt, már ha… Aragóniai Katalin rendes és okos asszony volt, de hét évvel idősebb nála, ez akkoriban nagy korkülönbségnek számított. Ezzel együtt békében eléldegéltek jó ideig, Henrik élte a reneszánsz uralkodók színes életét. Még azt sem lehet mondani, hogy nagyon hajkurászta volna a nőket, abszolút uralkodóhoz képest relatíve igen kevés viszonyáról tud a történelem. Félkézről született gyermekei száma sem volt olyan magas azzal a nagyjából hárommal. Közepes férfiúi képességű francia király kiröhögte volna szegény Henriket szexuális fronton.

Ám, ahogy ez gyakorta előfordul értelmes és tehetséges férfiakkal, rossz nőbe szeretett bele. Boleyn Anna tudatos volt és érett, és volt megbosszulni valója is. Nővére volt Henrik egyik olyan szeretője, akit sikerült teherbe is ejtenie.

Nem kétséges, hogy Anna kizsarolta a házasságot és az sem, hogy Henrik méltatlanul és gyalázatosan bánt Katalinnal, hogy bejusson Anna bugyingójába . (Annak ellenére, hogy akkoriban ezeket a diszkrét fehérneműket igen ritkán mosták…) Valóban fiú utódot akart, Katalin , a szerencsétlen , egyetlen lányt szült, és sok vetélése volt, amiért mindenki őt tartotta felelősnek. És azért is, mert megszületett gyermekei sem éltek sokáig, az egyetlen Mária kivételével.

Boleyn Anna nemcsak az első házasság meg nem történté nyilvánítását vívta ki sokáig tartogatott kincsecskéjével, hanem azt is, hogy a buzgó katolikus Henrik szakítson a pápával. És szinte felfoghatatlan áldozatot hozva, vállalta a kiátkozást is, akkoriban ez nem volt egy vidám létforma.

Egyház nélkül nem uralkodhatott abszolút hatalmú király, Henrik tehát a legjobbakat hívta össze az anglikán egyház létrehozására. Azaz Luther, a nagy reformátor gondolkodó szakértőit. (Az anglikán káté első öt elve azonos az ágostai –azaz evangélikus, tehát lutheránus- hit első öt elvével, ez nyilván nem véletlen, Henrik okos ember volt, tudta, profi csak profikkal dolgoztat.)

Ám ezzel elindult az évszázadokig tartó (és még most is fennálló) katolikus-protestáns szembenállás Angliában, ami felfoghatatlan mennyiségű vérrel és gyötrelemmel járt.

Anna is leányt szült, Henrik pedig csalódottságában és az egyház elárulása miatti lelkiismeret-furdalástól gyötörve bosszút akart. Boleyn Annát kivégezték, gyalázatos per kíséretében. Az asszony sem lehetett akárki, keményen és vitézül küzdött és méltósággal halt meg. A háttérben pedig már ott volt Jane Seymour.

Őt Henrik Anna kivégzésének másnapján vette feleségül, nem aprózta el a dolgokat, az nem kétséges. És meg is született az áhított fiú, ám Jane, akit a fékezhetetlen zsarnok talán egyedül szeretett, meghalt a szülésben. (Henrik azt kérte, Jane mellé temessék, ha meghal.)

Azt ezt követő feleségek története már annyira nem „érdekes”, Cleve-i Anna, szegény, olyan randa volt, mint a plébános feneke (ahogy a franciák mondják), a házasságot öt perc alatt annullálták.

Kivételesen nem ürügyből, Henriknek nem volt gusztusa az asszonyra, és ha megnézzük a képét, ki vethetné ezt Henrik szemére? De nagyon jó barátok maradtak Henrik életében mindvégig, aki kivételesen rendes hozománnyal eresztette útnak a csúnya hercegnőt és levelezett is vele haláláig.

Catherine Howard, a következő nej gyönyörű volt, de nettó ribancnak számított még az akkori viszonyok között is, ahol nemigen számított, ki kivel és hogyan. Csak az számított , hogy mikor, legalábbis a nőknek, mert illett azt mondani , hogy a kiszemelt ara szűz. És illett elhinni is… Catherine nagyon buta is lehetett, mert annyira nyilvánosan csalta Henriket, hogy a bárd ismét villant a bakó kezében.

A hatodik házassággal a Catherine-k 3:2 arányban nyertek az Annák ellen. Catherine Parr többszörös özvegy volt, szintén igencsak randa, de nagyon gazdag. A pénz pedig kellett, a kincstár kongott az ürességtől. Az országban közben minden katolikus protestánst gyilkolt, minden protestáns katolikust, annak biztos tudatában , hogy ez isten akarata.

(A régi angol házakban látható a paplyuk. Nem kell semmi pajzánra gondolni, ez egy olyan titkos helyiség volt, ahová az épp üldözött papot eldugták a háziak. Felkészültebb helyeken rejtekút is vezetett ki a paplyukból.)

Catherine Parr túlélte Henriket, sőt, negyedszer is férjhez ment, ausgetippelt Sir Thomas Seymourhoz. És furcsa véletlen, hogy maga is gyermekágyi lázban halt meg, mint Jane.

VIII. Henrik halála után elvileg fia, Edward lett a király, kilenc éves volt akkor. Mellette ezért lordprotektor állt, azaz , a hatalom a Seymourok kezében maradt. Edward beteges fiú volt, 17 évesen meg is halt. (Őróla írta, természetesen csak képzeletbeli szép történetét, a Koldus és királyfit Mark Twain.)

Edward halála után Aragónai Katalin leánya, Mária örökölte a trónt, vak katolikusként annyi protestánst öletett meg , hogy Véres Máriának nevezték el. Iszonyú körülmények között halt meg, azt hitte, gyermeket vár, ami megoldotta volna ismét a trónöröklés dolgát. De hatalmas daganatot hordott a remélt magzat helyett… Így került a trónra I.Erzsébet, Boleyn Anna leánya, az angol történelem egyik legjelentősebb uralkodója. Henrik nem tudta, hogy amikor Erzsébet megszületett, megkapta, akire várt. A méltó utódot, igaz, leány-testben.

De felbukkant Stuart Mária a másik ágból , amelyet kizártak az örökösödésből. Így , komoly lelkiismeret-furdalások kíséretében ugyan, de I.Erzsébet a biztonság kedvéért mégis lefejeztette. (Stuart Mária története is megérne egy megírást, pl. ő volt az , aki meghonosította a golfot , a britek egyik nemzeti sportját. Azt nem tudom, hogy a másikat, a krikettet melyik király vezette be…)

Erzsébet halála után mégis a Stuart-ághoz került a trón, I. Jakab Stuart Mária fia volt. Jakab 1566-ban született, azaz két évvel volt fiatalabb egy nagyon érdekes embernél, akit William Shakespeare-nek hívtak.

Döbbenetes belegondolni egyébként, hogy a Nagy-Britanniát máig is szellemileg megszállva tartó ellentét a katolikusok és a protestánsok között abból eredt voltaképpen, hogy egy király nem tudott féket vetni a szánalmas fütyikéjére… nem lepődnék meg, ha létezne az a mondás angolul is, VIII. Henrik idejéből származtatva, miszerint a nemiszerv, az ész és az állni ige különböző igekötős változatai milyen kapcsolatban vannak egymással.


2013-03-19 19:01.38
Nagyon jó film volt,azért három csillag, mert a brit színvonalon ez átlagosnak számít.

A következő hsz-ben írtam VIII.Henrikről, akit esetleg érdekelnek a filmhez kapcsolódó tények, nézzen bele.Sajnos, rövidebben nem lehetett, nem akármi az angol történelemnek ezt a fejezetét olvashatóra összefoglalni.


No, megállj csak! (sorozat) - Vélemények

2013-03-18 16:11.52
Itt a 7. rész linkje is, ha valaki még nem látta volna.De szeretné. :))

http://www.youtube.com/watch?v=gsbhT7oFMac


2013-03-18 16:09.36
A No, megállj csak! (Nu, pagagyi!) nem vitathatóan a legismertebb és legkedveltebb szovjet rajzfilmsorozat volt. Pedig akkoriban jobbnál jobb rajzfilmek készültek, az egyes csatorna fantasztikus gyurmafigurás mesebevezetője után minden este visszatérő bábfigurák (varjú, kislány, cica, kutya) szórakoztatták a gyerekeket. És utána még jött a rajzfilm.

A Farkas a sorozatban inkább nevetséges , mint félelmetes. Minden dekadens szokással bír, ami az ideális szovjet embernek nem illett, erős dohányos, borotválatlan, udvariatlan, vagányosan öltözik és beszél. Átlépi a szabályokat, piti csaló és tolvaj, de a hatalommal szemben meghunyászkodik.

A Nyuszi (pontosabban a Nyúl) viszont igazi úttörő, vidám, jólöltözött, mosolygós, szeret sportolni és művészetbarát. Kettejük összecsapásai , amikben természetesen mindig a nyuszi győz, ellenállhatatlanul mulatságosak most is. Valószínűleg azért, mert nagyon lehet szeretni a Farkast, akkora lúzer a szerencsétlen.

A sorozatból meg lehet ismerni a szovjet életet, az újévi esttől a sportversenyig, Viszockij dalát énekli a Farkas a barátokról és Alla Pugacsova jelmezében (vörös fürtös paróka) lép fel a Nyuszi. Időnként kibékülnek, de mindig újrakezdik a balhét.

A Tom és Jerryhez nincs semmi köze a koncepciónak, itt a két szereplő „harca” nem öncélú, a Farkasnak nem az a fő célja, hogy kinyúvassza a Nyulat. Az a célja, hogy a Nyúl végre békében hagyja őt, a szélesszárú csípőfarmerjében és a virágmintás ingében, amint szárított hallal (miszerint vobla) veri szét a televíziót futballmeccs közben.

Jellemzően azt szerették volna az alkotók, hogy a Farkasnak maga Viszockij adományozza a hangját, de ezt nem engedték a felsőbb körök. Nehogymá’ a forradalmár dalnok még a gyerekek lelkét is megmételyezze… Így lett a Farkas Anatolij Papanov.

A A Nyuszi hangja Klara Rumjanova. Ő fogalom, a legismertebb és legszeretettebb hang volt akkoriban. Mert (sok más nagyon ismert rajzfilm mellett) ő volt Csiburaska hangja. Csiburaska olyan kultfigura, mint a mi Mazsolánk. Félig maci, félig cica, ismeretlen játék, amíg össze nem barátkozik Géna krokodillal és föl nem építik együtt a Barátság Házát. (A”Gyere, építsük föl a Barátság Házát!” a mai napig létező szólás.) Ez a film és dalai úgy részei az orosz kultúrának, ahogy Puskin versei, Rumjanova pedig legenda lett.

Ilyen a Nu, pagagyi is. A húsz rész megunhatatlan, remekül (és még kézzel) rajzolt mesteri figurákkal. Együtt lehet nézni az aprónéppel, ülnek a poénok a felnőtteknél is. Én még olyan (bármilyen korosztályba tartozó ) emberrel nem találkoztam, akinek ne tetszett volna.

Kedvencem a 7. rész, „A tengeren”. A 4.20-nál kezdődik a harc a bőrönddel. Melynek végén a Farkas így szól:” Na, bőrönd, megállj csak!” Imádnivaló lúzer, na.


Liliomfi (1983) - Vélemények

2013-03-09 23:08.40
Egy tévéjáték, nem is volt olyan nagyon lócitrom.:)) Ahogy emlékszem, pontosabban adta vissza az eredeti darabot. De ezért nem is volt olyan tüneményes, mint a Darvasos-Dajkás-Pécsis csoda.


Filmkeresés rövid tartalom alapján

2013-03-07 16:58.54
Nagyon szívesen, örülök, hogy sikerült megtalálni.


Állatfarm (1999) - Vélemények

2013-03-07 15:20.58
Még nem is az a legnagyobb baj. Hanem az, hogy azt hitte, valami tünci állatos gyerekfilmet lát. Csak várta, várta, hogy gyöjjön már végre valami rózsaszínű-jóindulatú kis édes malac.

És akkorát csalódott szegény,egy fia malac vagy egy malacfia se gyött. És még a disznók is eltűntek, nahát... :))


Szálljon el a bánat! - Vélemények

2013-03-07 11:59.19
Spoiler!

Kár az ötletért, jó film is lehetett volna a Szálljon el a bánat. Mert jó az alaphelyzet, a repülőgépeken mindenféle ember összeverődik, akiknek ki kell bírniuk egymást több órán keresztül. Néha olyan szoros testi közelségben, amilyent csak legközelebbi rokonságunkkal tartunk annyira-amennyire természetesnek.

Ezeken az utazásokon megjelennek a típusok: az elfoglalt, vagy legalábbis annak látszó üzletember, minden csúcs-informatikai eszközzel felszerelkezve, a megrögzött piás, a többgyerekes elgyötört anyuka, az izgatott turista, a koszlott farmert és erős szájszagot viselő tarhás, a bájgúnár, akinek viszont elviselhetetlen parfümillata van. És persze a szerelmespár, aki vagy van, vagy az utazás folyamán keletkezik.

Kicsi a film merítése a típusokból, a felsoroltaknál is sokkal több van. Pedig nagyon jól indul a típusismertető rögtön a „muzulmán külsejű” férfiak „véletlenszerű” ellenőrzésével.

Az pedig, amikor összekerülnek egy üléssorba a fekete rapsztárral , aki olyan előítéletes, hogy nincs az a déli ültetvényes ivadék, akinek ez erősebb lenne a feketékkel szemben, nagyon mulatságos jeleneteket teremt. Főleg, amikor kiderül, a két muzulmánküllemű fiú nem terrorista, hanem meleg házaspár. Ettől a ténytől pedig rapsztárunk elfelejti az összes előítéletét.

Jó a pilótapáros ( szerettem Anthony LaPagliát komikus szerepben látni), a feleségének megbocsátásért könyörgő ateista macsó és az erőszakos istenhitével parádézó másodpilóta is. Az udvariatlan és nemtörődöm utaskísérőkből is lehetett volna valami, de rájuk már nem jutott idő. Sajnos.

Mert a filmet uralta a jelentéktelen és dögunalmas szerelmespár. Mindkét színész annyira békategóriás, hogy az már lassan a zsé felé jár. Amúgy elbűvölő látvány ennyire rossz brit színészt látni. Az nagyon ritka madár, ennek a fiúnak a tehetségtelensége példa arra, hogy semmi sem tökéletes, még a brit színjátszók sem. A pengeszájú nő kb. annyira vonzó, mint a tavalyi naptáron a kávéfoltos reklámlány, tehetsége is annyi, karaktere meg iszonyú. Ebbe a lúdvércbe beleszeretni??

A vécén lehúzott kutya, mint jó vicc, engem nemigen tudott nevettetni, más nevetnivaló nem akadt, bár a végén voltak cuki jegesmedvék is.

De ahogy a régi viccben van, jegesmedve ide, jegesmedve oda, anyuci, a nézőnek ennél több kell.


Csendes Don (1957) - Keresem

2013-03-07 11:25.30
Hát mazsolázzunk!Szedjük össze az emlékezetünket és írjunk ezekről a filmekről.(Én még utánuk is tudok nézni, ha szükséges.) Most pl. nemrég jutott eszembe a Tiszta tavak c. nagyon szép film, ezer éve láttam a tévében. Ezután nyomozok. :))

De azonnal sikerült megtalálni A sors iróniája c. vígjátékot, könnyű volt, még most is kultfilm. (Már a folytatását is megcsinálták, na , az olyan is , mint az ilyen folytatások lenni szoktak.)


Filmkeresés rövid tartalom alapján

2013-03-07 11:18.23
Nem erre gondolsz?

A szeretet szimfóniája

http://www.filmkatalogus.hu/forum-14750


Senki bolondja (1994) - Vélemények

2013-03-07 10:34.11
Fiatallány-koromban a barátném azt mondta, a három legtökéletesebb dolog a világon Tihany, amikor megy le a nap, a vörös rózsa illata és Paul Newman arca. Azóta sok tökéletes dolgot láttam ebben a nagy kerek világban , de Paul Newman arca ottmaradt a listában.

Úgy ültem le a filmhez, mint Micimackó, mielőtt elkezdi eszegetni a mézet, azzal a boldog várakozással, hogy nagy film, nagy élmény jön. Régen láttam már, és itt nem tartottam attól, hogy kopott a varázs.

Nem is. A film tökéletes, a színészekre nincs szó, hibátlan műremek a Senki bolondja. Csak a hangsúlyok kerültek más helyre abban a sok évben , amióta nem láttam a filmet. Fiatalon az örök lázadásról szólt a mű.

Most már Sully története nekem azt mondja, hogy mi történik azzal az emberrel, aki nem vállalja a felelősséget. Igazából nem történik vele semmi és ez a semmi magányhoz , kiábrándultsághoz vezet.

Aztán valahogy mégiscsak fel kell nőnie, bár most sincs hozzá kedve, az ősz hajú kamasz rühelli a felnőttséget. De csak rálel a fiára, az unokájára, megtudja , mi a barátság és az összetartozás. De még szerelmet is kínál neki a későn, de mégis időben érkezett felnőttkor.

Csakhogy a felnőttséggel az is vele jár, hogy tudni kell a dolgokat elengedni. A megtalált fiút és unokát vissza a feleséghez és a másik unokához, a késői szerelem ígéretét a család miatt, a felelőtlen sehová se tartozást a tehetetlen és öreg barátokért. Sully megtanulja, amit a kis herceg eleve tud: felelős leszel azért, amit megszelidítettél. És magányos is maradsz megint, de ez már társas magány. Azzal pedig könnyebb elviselni a leskelődő öregkort.

Minden színész remek , Jessica Tandy csoda, és Melanie Griffith és színésznő volt még akkoriban. Ám Paul Newman a magasiskola, a legmagasabb iskola, ami csak létezhet a filmvásznon. És az az arc, az tökéletes alkotása a teremtőnek öregen is, olyan, mint egy gyönyörű szobor. Az a mosoly pedig, ami vakítóvá teszi a legendás szemeket, igazat ad még mindig barátném fiatalkori szavainak.

Nagyszerű film, egy zseniális alakítással a középpontban. És bizonyíték arra, hogy élni sosem késő.Az élet pedig, ez a nyomorult és nyavalás élet valahol mégis varázslatos dolog.


Horváth Teri - Vélemények

2013-03-06 11:17.20
Nagyon szerettem őt. Mindent el tudott játszani, istenáldotta tehetség volt, a mai napig nem találni még csak hasonlíthatót sem ahhoz, ahogy ő jelen tudott lenni színpadon , filmen.

És mégis töredékes pálya az övé, ami üstökösként indult, és hamar lobbant el. 1929-ben született , a nagy generáció tagjaként, Soós Imre kor- és sorstársaként. Egyikük sem bírta a siker terhelését. Pedig Horváth Teri nem lett öngyilkos, megkapott minden megkapható díjat és elismerést, és közöttünk élt 2009-ig. Testileg legalábbis.

De volt egy ocsmány féreg (utóbb leleplezett besúgóként tett kétes hírnévre szert, és még akkor is súgott, amikor rendesebb patkányok már visszavonultak a műfajtól) , aki hosszú évekig uralta a magyar színházi kritikát. (Nevét nem írom le, arra nem érdemes.) „Portréjával” , amit egy könyvben közölt 1968-ban, szakmailag sikeresen kikészítette a színésznőt egy életre. Az a mondat, mely szerint „paprikáskrumpli szaga terjeng körülötte, amikor színpadra lép”, meg a mondat körítése sok oldalon, elkísérte Horváth Terit, amíg élt. A nagy művész minden önbizalmát elvesztette egy görény harapásától.

Pedig Pék Máriaként éppúgy halhatatlan lett a Rozsdatemetőben , mint a regény maga. És jobbnál jobb film-alakításai sem hozták vissza a hitét önmagában. Könnyen megölhető valaki, akinek hivatása legfontosabb eszköze ez…

Színpadon utoljára a világ egyik legszebb regényének feldolgozásában, Csingiz Ajtmatov Az évszázadnál hosszabb ez a nap c. színdarabjában volt látható, mindössze 52 évesen.

Nekem legkülönlegesebb emlékem róla a szegedi Szabadtéri Játékokon elhangzott Honegger- oratórium, a Jeanne D”Arc. Tökéletes alakítást nyújtott a francia népből származó szent hősnő szerepében, egyenértékűt a zene nagyságával.

Utoljára az Égető Eszter 1989-es filmváltozatában volt látható. Húsz évet élt még ezután, és sajnos, csak elképzelni lehet, tehetségét a múló évek mennyi tapasztalattal és tudással erősítették meg.

Nagyon jól megírt, megrendítő dokumentum-erejű két könyvét ajánlom mindenki figyelmébe, akit érdekelnek az elfeledetten eltávozott nagy magyarok. A Sárigyöp és a Fényben és árnyékban szomorú dokumentum arról, milyen gazdag ország vagyunk. Tudunk pazarolni nagyon.


Szerelmünk lapjai - Van valaki, akinem nem tetszett a film?

2013-03-05 15:51.47
Igen, én is az a valaki vagyok, akinek nem tetszett a film, nagyon nem. Megpróbálom azt is elmondani, miért, ha valakit érdekel.

A legfontosabb ok az, hogy kimaradt belőle, ami a legérdekesebb lett volna. Mert ha két fiatal egymásba szeret és a szerelem legyőz minden útjába kerülő akadályt, az rendben van. Az gyakran van, úgy is kell lennie, a fiataloknak ilyen szerelem jár. Nagyon sajnálom azt, akinek kimarad az életéből.

Olyan is van, hogy két idős ember emberfeletti módon ragaszkodik egymáshoz, lehet ezt is szerelemnek nevezni. Csak ez az érzés már nem a jövő ígéretéből táplálkozik, mint a fiataloknál. Hanem a közösen átéltekből, a jóból-rosszból, abból a millió hajszálvékony fonalból, ami a két embert szorosabban fűzi egybe , mint akárhány drótkötél.

És persze nagyon költői dolog együtt meghalni, csak ilyen szerencse nem adatik meg a hétköznapokban. Az egyik itt marad és kibírja. Mert az is benne van az életben. Az igaziban.

Ami hiányzott a filmből és ami miatt hazug giccsnek tartom, az annak a hiánya, hogy mi is volt a két pont között. Hogy lett a két szép fiatal ember kapcsolatából örök érzés, mi tartotta össze őket a hétköznapokon túl? A megélhetés, a gyereknevelés, a hétfők unalmán és gondjain át is, a felhajtva maradt vécédeszkák, kiszórt morzsák, derékon kinyomott fogkrémes-tubusok, a másik elviselhetetlen családtagjai, a napi hisztik és stresszek kínján át? Honnan keletkezett az erő, amivel az öregember naponta idézi fel közös életüket az önmagát elvesztett feleségnek?

Pedig ez lenne az igazán izgalmas, hogy hogyan lett a vonzó , de átlagos fiatal férfiből öregkorában hős. Igazi hős.

Még jó, hogy volt valaki, aki ezt mondta el. Michael Hanekének hívják az illetőt , a film címe pedig az, hogy Szerelem. Az, ami ott látható, valódi.

Nem szép mese olyan fiataloknak, akik még nem tudják, hogy nem halhatatlanok.

De azt szívből kívánom, hogy ez az időszak , a halhatatlanság ártatlan tudata minél hosszabb ideig tartson, minden fiatalnak.


Hiányolt fórumozók!

2013-03-05 13:59.08
Köszönöm szépen Gyermeklakónak, Bambinak és Menrotnak, hogy hiányoltak. És azoknak is, akik ezt mailben tették. Igen jólesett. Most egy ideig megint hátramozdítok itt, ha időm engedi.:))


Richard Wagner - Vélemények

2013-03-05 13:56.08
Tudod, a testvérem nagy Wagner-rajongó,mindenfelé elmászkál megnézni mindent. Mivel szerinte Wagner teljesen pontosan megírta a szövegkönyveiben, hogy mit hogyan szeretne a színpadon látni, azt úgy köll előadni és kész.

Ezért találta ki a Gesamtkunstot, amely laza fordításban összművészetet jelent. Azaz, azt, hogy egységes legyen a látvány, a zene, a szövegkönyv. Wagner elég pontos szcenikai utasításokat is adott a műveihez...

A testvérem szerint az Wagner, amit az ő előírásai szerint játszanak, minden más torzítás.

Sajnos, én nem vagyok Wagner-rajongó-és értő, csak részleteket hallgatok műveiből. Így nem tudom eldönteni, igaz-e a testvérem (és rajta kívül nagyon sokan mások) sarkos álláspontja.

A MET-ben legutóbb a Don Carlost láttam, Furlanetto, Ramón Vargas, nem volt semmi...


Major Tamás - Vélemények

2013-03-05 13:44.03
Köszönöm szépen az emlegetést és az emlékezést. Most itthon leszek egy ideig, majd pótolom, amit lehet. :))


Danny Kaye - Vélemények

2013-03-03 13:12.23
Köszönet Bordalnak, hogy kiszúrta azt az orbitálisan röhejes bakit, amit a jobbra érdemes Danny Kaye-ról írottakban volt balszerencsém elkövetni alant. :))

Igazán zseniális színész volt, de azért egyszerre Ukrajnában és Amerikában születni még ő sem tudott.Hiába ruháztam fel ezzel a csodás képességgel.

Ebből az a tanulság, hogy egyszerre két forrást ne olvassunk, vagy ha mégis, ne járjon hamarabb a kezünk, mint a fejünk.

Bocsánat érte, remélem, legalább jót nevettetek. :))


Major Tamás - Vélemények

2013-03-03 11:16.27
Láttam, megy válasz is, csak most rengeteg a dógom. Nemrég jöttem. :))


Danny Kaye - Vélemények

2013-03-03 09:54.57
A zseniális komikus Ukrajnában látta meg a napvilágot, nehezen is tanult meg angolul, bár már Amerikában született. Kézzel-lábbal értette meg magát, később a rá nagyon jellemző fanyar iróniával mondta is , hogy nyelvérzék-hiánya sokat segített neki a színészi pályán.

Nagyon hamar befutott , bár igazi iskolai végzettséget sosem szerzett, általában sem és színészként sem.Bőven elég volt a tehetsége és a nagyon szimpatikus egyénisége. Azt mondták rá, megvalósította a lehetetlent: még Hollywoodban sem szerzett ellenséget magának.

Amikor Ira Gershwin híres dalában 50 orosz zeneszerző nevét énekelte el alig több, mint fél perc alatt, azonnal beleszeretett, aki csak látta.

Első filmje a Hold Manhattan felett volt, ahol azonnal felhívta magára a figyelmet különleges, fanyar amerikai- zsidó-orosz humorával,ami ragyogó szerepek sorát segítette ez megformálni neki. Én legjobban a Kopogd le a fán!-ban szerettem, a mai napig folyik a könnyem a nevetéstől , ha megnézem. Az biztos, hogy a világ tíz legjobb vígjátékában ez a film ott lehet.

Nagyon sokat tudott a kisemberekről, az örök vesztesekről, aki valahogy mégis kivágják magukat minden bajból, tudnak túlélni és élni is.

Világsztárként is a legfontosabbnak tartotta az UNICEF-nagyköveti szerepét mindennél. Bejárta az egész világot, hogy a nehéz sorsú gyermekekért szóljon. Az UNICEF egyöntetű vélemény szerint azért kapott 1965-ben Nobel-békedíjat, mert Danny Kaye megtette, amit csak tehetett a szervezet nevében. Még talán többet is, mert saját karrierjét is háttérbe szorította emiatt.

De az sem volt hétköznapi dolog, hogy az általában irigy filmvilágban is 1983-ban Oscar díjat kapott, humanitárius tevékenysége elismeréseképpen.

Kiváló színész volt, ragyogó komikus. Minden filmjét érdemes megnézni, a szériavígjátékok ipari tömegtermelése idején Danny Kaye nem elavult. Van tőle mit tanulni most is.


Major Tamás - Vélemények

2013-03-03 09:28.14
Szia, Kávéház! Jöttem köszönni, ahogy Dorothy mondja az Ózból, mindenütt jó, de a legjobb otthon. :))


Mario Lanza - Vélemények

2013-02-18 16:38.12
Akkor talán jó lenne, ha kijavítanád a tévedéseket, mindenki hasznára. ( Én is a Mario Lanza-irodalomból dolgoztam.)

Hogy a toast mit jelent, nyilván vitatható, tekintve, hogy a film egyik fő jelenete egy étteremben játszódik... :)) De magyarul ezen a címen ismerik a filmet, már akik ismerik. Sok rossz címfordítás van, pl. a "rock around the clock" se "rock az óra körül", aztán mégis így olvasható sok helyen még mindig.

Hogy kinek milyen hangja van, ízlés és megítélés kérdése, ugyancsak az is, hogy ki mennyire tehetséges.

De ha ennyi személyes emléked van Mario Lanzáról, miért nem osztod meg velünk? Én szívesen olvasnám.


Háború és béke (1965) - Keresem

2013-02-14 14:13.26
Nagyon szívesen, örülök, hogy jó ötletet sikerült adni. :))


A nyomorultak (2012) - Vélemények

2013-02-12 20:09.05
Ne érezd magad magányosnak, én se bírtam végignézni. :))Egészen más fogalmaim vannak a könyvről,amit imádok. És a francia film Jean Gabinnal nem ismételhető csoda. Én még a musicallal is elvagyok alkalomadtán, de ezzel a filmmel nekem egy bajom volt: nem az, amit eredetileg Ötödik Hugó írt meg, ahhoz semmi köze.

És ez csak annyit jelent, hogy nekem nem volt nézhető. De remélem, sokan lesznek, akik a film miatt elolvassák a könyvet. Akkor pedig már jó az eredmény.


Az 1980-as évek filmjei

2013-02-12 20:01.41
Howards End(Szellem a házban),Elvarázsolt április, Gandhi, Tűzszekerek, Szoba kilátással,A szakács, a tolvaj, a felesége meg a szeretője,Kék, Szép kis mosodám, Nagy remények,Egy hónap vidéken,A kert, Anglia alkonya.


elejére ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk