Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-10-03
Bolond Istók
Hirtelen menyasszony
Január 2.
Joker - Kétszemélyes téboly

2024-09-26
A gonosz nem létezik
Adóztass, ha tudsz
Barátom, a pingvin
Exhibition on Screen: John Singer Sargent, a jólét festője
Kaláka - a Kárpátoktól a Karib-tengerig
Lepattanó
Megalopolisz
Ne oldozz el!
Vakarcs

2024-09-19
A kegyelem fajtái
Egércsapda
Egy család rövid története
Fekete pont
Lottóőrültek
Monte Cristo grófja

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Londoni csapás
- Film Café, 13:55
Szabadlábon Velencében
- Film Mánia, 14:05
Az élet dicsérete
- Epic Drama, 14:15
A vadon szava
- Paramount Network, 14:45
Gran Turismo
- HBO3, 14:55

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Lacey Chabert (42)
Marion Cotillard (49)
Monica Bellucci (60)
Eric Stoltz (63)
Tony Hale (54)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Hiányolt fórumozók!
2022-es választás
Kris Kristofferson - Vélemények
Monica Bellucci - Vélemények
Nemes Takách Kata - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Titkok kertje aaaaa
Monica Bellucci aaaaa

 

Vbacs hozzászólásai

Ugrás Vbacs adatlapjára

elejére ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... végére

Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-02-23 23:45.12
Ne hagyd ki, aki így szereti, annak a bővítettet is látnia kell. Egyszer mindenképp :)


2014-02-23 23:29.26
Van és nincsenek is rossz bővítések benne.
Van 1 fontosabb, arra emlékszem. Egyébként nincs sok.


2014-02-23 23:16.15
Mivel a bővített van meg már nekem is, én is úgy nézem. Azt újraszinkronizálták jó sok évvel az eredeti szinkron elkészülte után, de olyan élményromboló tud ez lenni, így csak feliratosan nézem ezek után.


Charlie és a csokigyár - Vélemények

2014-02-23 23:15.20
Aranyos kis erkölcstan mesébe forrasztva.
Tudom, hogy nem Burton az ötletgazda, de szinte ráírták ezt a történetet. Vagyis inkább a megvalósítását.
Gejl, giccses, habos-fodros, színes és semmi sincs természetes anyagból, szokásos Burton :D És szokásos Elfman. De ezt nem negatívumként mondom, mert őket pont ezért szeretjük.
Mindig olyan sok meghajlás van eme rendező munkáiba korábbi filmek, stílusok, színészek és filmes korszakok irányába, hogy az mindig szíven üt. Ebben is láthattunk bőven. Filmes utalások, régi kedves színészek, német expresszionizmus ( Charlie-ék háza pl. olyan stílusú volt), stb.

Megkaptuk a jól bejáratott Carter-Depp-Lee triót, akiket bár láttunk már jó sokszor, sosem fogunk kiszeretni belőlük.

Én egyedül dalokat nem raktam volna bele. Tudom, hogy mese, de akkor sem láttam értelmét, hogy minden félresikerült gyerek bukását megénekeljük. Az egész úgy hatott nekem ezáltal, mint egy szovjet propagandamese, főleg, ha még azt is hozzávesszük, hogy a német kissrác esett ki elsőnek....na jó, félre a tréfát. Egész jó volt, bár meg kéne néznem az eredeti verziót is ahhoz, hogy szét tudjam szedni a filmet darabokra.


Mi a tanulsága? Ne legyél öntelt, hájas, akaratos és gépfüggő. Legyél szegény, és akkor biztos nem leszel rossz ember :D Ja, és a szüleid mindig szeretnek, bármennyire keményen is nevelnek...... Úgy burokban.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-02-23 23:02.55
Charlie és a csokigyár (2005), 4*


2014-02-23 23:02.17
A zene, ez ugrik nálam az első helyre. De én még a régi szinkronért is oda voltam minden egyéb mellett persze, amit felsoroltál :D


2014-02-23 16:13.35
Gyógyíthatatlan szerelmese vagyok kis korom óta :)


A legjobb filmzenék!

2014-02-23 09:51.40
Ááá, végre egy kis trailerzene :D Benned sosem csalódon Galacsin kolléga :D


Gary Oldman - Vélemények

2014-02-23 09:50.39
Több kép kéne róluk, és valamelyik követhetné már az apját pályafutásban :D


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-02-23 09:48.46
Bizony ez így van :)


Major Tamás - Vélemények

2014-02-21 22:05.00
Alig szerepel a kevésnél többet valamiben :D

Angelika nekem sem írt már vissza régen, szerintem megint repülget a világban, és/vagy megint a freemailje mondta be az unalmast :)


Alulértékelt filmek a Filmkatalogus.hun

2014-02-21 16:09.17
Így van. Állhatna még hátrébb is :)))


Egy nemzet születése (1915) - Vélemények

2014-02-21 16:04.57
Jézusom, ez a film.
"Nem tudom nem magasztalni, de muszáj utálnom" kategória.

Alattam már nagyon pontosan és finoman megfogalmazták, hogy mi is a helyzet az Amerika hőskorával.
Muszáj ehhez tisztáznunk valamit : Ekkoriban még nagyon, nagyon messze voltunk a feketét és a fehérek egyenlő jogainak kimondásától. Még bőven a "busz hátuljában ülő" korszakot éltük, és még nagyon nagyon sokáig nem volt ez másképp. A rasszizmus még bőven nagy szerepet játszott az amerikai társadalomban, amit még mindig nem sikerült maradéktalanul felszámolni, főleg azon a területen, ahonnan Griffith származott. Itt úgy érzem, hogy elemi fontosságú a rendező górcső alá vétele.
Ízig-vérig déli, ebben a szellemben és környezetben nevelkedett. Az apja is harcolt a Polgárháborúban és nem nehéz kitalálni, hogy melyik oldalon. Állítólag humortalan, mogorva ember volt. Az életben rárakódott feszültségeket ebben a filmeposzban vezette le, méghozzá nem is akárhogyan.

Valóban felháborító és súlyos dolog a Ku Klux Klánt hősként beállítani, ez egy eltagadhatatlan vád volt már akkor is Griffith ellen. Nem is csodálom, hogy mindmáig megosztja a közönséget ez az alkotás. Egyedül a filmszakikat bűvöli el, mivel számukra ez nem csak egy egyszerű film, hanem valaminek a vége és valaminek a kezdete egyben, de ezt később még kifejtem.
Először jöjjenek a következmények: Nagyon erős támadás érte ezért a rendező urat. Voltak városok, amik be sem merték engedni a mozikba az Amerika hőskorát. Annyira magába szállt emiatt Griffith, hogy a Türelmetlenség c. filmet szánta válasznak, amiben az emberek intoleranciáját fejtette ki.
Az afro amerikaiakat kifejezetten gonosznak állítják be, akik mindenek feletti hatalomra törnek, mint a tipikus gonoszok a mesékben. Gyakorlatilag semmi pozitívum nincs itt bennük. Feltűnőek a beboxolt fehér színészek a filmben. Griffith így kerülte el, hogy igazi fekete statisztákkal érintkezzenek a fehér színészek. Azért ez is elárul valamit...

Viszont pozitívumokból is van szép számmal. Az üzenetén kívül szinte minden. Ahogy alattam Chris92 is szépen összeszedte, egy új korszakot nyitott ez a mű a filmgyártásban. Első gigantikus filmeposz, ami 3 órára nyúlik, és a film megszületése óta a legdrágább és legmonumentálisabb alkotás. Minden egyes jelenetéig, vágásáig, világításáig tökéletesen kivitelezve. A dramaturgia és a forgatókönyvírás is innen válik kulcsfontosságúvá (igaz Griffith még mindig nem jegyezte le a forgatókönyvet, csak a fejében volt meg, de ez is valami). Gyakorlatilag a mai modern filmek ősapja volt ez a film.

Színészek tekintetében kissé vegyesek azért az érzelmeim. Itt még nem mindenki érzett rá a megfelelő technikára. Még megvoltak egyfelől az eltúlzók, de már játszottak benne olyan színészek is, akik nem véletlenül, később a hangos filmekben is megállták már a helyüket, akik érezték az egyensúlyt a játékukban. Utóbbihoz tartozik főszereplőnk, a Ben Cameront alakító Henry B. Walthall is, aki nélkül jóval szegényebb lett volna ez a film, aki Lillian Gish mellett az egyik főszál volt. Egyébként erre a hölgyeményre is igazak ezek az állítások.

Történelmi film? Áhh, nem, azt nem mondhatnám. De a történelmet beleépítő családi melodráma jobb megfogalmazás lenne. Vannak benne kifogástalan, történelemhű jelenetek, és ennek ellentéte is akad szép számmal. Az első fele történelem, a második fele egy alternatíva, ami megoldás lehetne Griffith szerint az amerikai társadalmi konfliktusokra. De mélyen sértően, rosszindulatúan.

Erkölcsi normák versus filmtörténeti mérföldkő. Mit helyezzünk előbbre? Ennek eredménye a 6.9-es átlag Imdb-n, és ezen valóban érdemes elmélkedni.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-02-21 15:27.46
Ja, itt a Filmkat.-on Egy nemzet születése néven fut és jogosan :)


2014-02-21 15:26.50
Amerika hőskora (1915), legrasszistább film a világon, de olyan monumentális és annyira le tudott kötni, hogy a 4-est megkapja tőlem. Pedig az üzenete, az minősíthetetlen.


A bánya titka - Vélemények

2014-02-18 21:26.37
Az egyik órámra kötelező volt megnézni.
Hmm, néhány fontos tekercs ugyan hiányzott a közepéről, ami a film lényegét megmagyarázta volna, de ettől eltekintve jót röhögtem rajta, amikor próbáltam megfejteni.

Igazán kár, hogy alig maradt olyan némafilmünk, ami egyben túlélte a múlt századot és sikerült digitalizálni. Pedig egy évben több film készült, mint manapság egy évtized alatt. Egy szárnyaló éra nagyon kevés régészeti leletének egyike a Bánya titka is. Korrektnek korrekt volt, az akkori európai szinthez képest derék, igaz akkortájt sem voltunk már Amerika nyomában.


Philip Seymour Hoffman - Vélemények

2014-02-17 22:37.45
A Színes fátyolban nem szerepelt.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-02-17 22:36.50
"We cannot turn against each other right now, that's exactly what the beavers want" rész mindent elárul erről a filmről XDDDD


2014-02-17 06:53.52
Angol feliratot belehet szerezni, csak beírod google-ba.
A film meg a legtöbb letöltő helyen megvan. Magyar feliratot nem tudom, hogy lehet hozzá szerezni.


Zebra kutatóbázis - Vélemények

2014-02-16 10:49.02
(egy halovány SPOILER van benne) Kedvem szottyant egy olyan tengeralattjárós filmet néznem tegnap, amit még nem láttam. Igaz sehol sem láttam, hogy ezt a filmet az egekig magasztalták volna, de be kell, hogy valljam, kellemeset csalódtam. Az elvárásaimat sikerült túlszárnyalnia, majdnem minden téren.
A sztori annyira nem meglepő, főleg ha megnézzük, hogy mikor készült : oroszok vs. amerikaiak. Igen, ez a leggyakrabban elővett felállás, ha tengeralattjárókról van szó. Igaz ez annyiban más volt, hogy nem voltak tengeri ütközetek, hanem a szárazföldre (már amennyire szárazföldnek mondható az északi sark jege) lépés után kezdődtek az igazi konfliktusok. Két részre volt szedve a mű, egyikben tengeralattjáróztak, másikban kerestek egy kapszulát a sarkon.

Bár nincs tele olyan váratlan fordulatokkal, sőt, kifejezetten kiszámíthatókkal van tele (pláne, hogy minden legénységben kell egy lázadó és itt sok minden fog rá utalni, hogy ki lesz az :D ), mégis leköt a sztori, még mai szemmel is meg van az az izgalomfaktor, ami nem engedi, hogy unalomba torkoljon a történet.

A tengeralattjárós részek meglepően jól ki vannak dolgozva és a felvételek is sokkal profibbak, mint amiket a későbbi társainál láttam. Ez 68-as létére nagyon derék, bőven meghaladta a korát Igaz nagyobb büdzséből is hozták össze, mint például a Das Bootot.
Igaz a film második felére már kiütköztek a díszletek felismerhető jegyei.

Színészek tekintetében 2 emberről beszélhetünk, akik eladták a történetet: Patrick McGoohan és Ernest Borgnine. Rock Hudson szinte semmit tett hozzá az egészhez, pedig főszereplő volt. Abszolút feledhetőt alakít. De a másik két ember tényleg megdobja a sztorit, egyikbe sem csalódunk.

És végül, az oroszok. Érdekesek ezek a 60-as évekbeli politikai szemléletek. Ilyenkor inkább a náci érát merték Amerikában újra elővenni, azt akkor már bátran lehetett rugdosni és egyes "külső erők" ezt el is várták tőlük. Na de az oroszok....a hidegháború kellős közepén. Igen nagyon ritkán állították őket be vérgonosznak. Több kompromisszummal végződő filmet láttam ebből a korból. Ez vagy az amerikaiak félelmét, vagy az emberekbe vetett reményüket fejezi ki, nem tudom.

Mindenesetre örülök annak, hogy ez a történet is pozitívan jött ki önmagából, jól esett ilyet látni a sok mellveregető ámcsi alkotás után. Nem volt azért tökéletes, 5/4.


Christopher Eccleston - Vélemények

2014-02-16 10:26.25
Boldog szülinapot neki!


A legjobb filmzenék!

2014-02-16 10:16.52
:D


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-02-16 00:29.09
Ice Station Zebra (1968), 4*


Jared Leto - Vélemények

2014-02-14 13:18.07
Lény nyugodt, hogy meg is kapja.


Michael Collins - Vélemények

2014-02-13 22:53.47
Hmm, írek, írek.
Michael Collins történetét eddig csak nagy vonalakban ismertem. Egy igazi szabadságharcos a nehéz időkben. Mint nálunk Petőfi vagy Nagy Imre. Örülök, hogy az amúgy "szép" filmekért felelős Neil Jordan magára vállalta azt a nehéz feladatot, hogy igyekszik pártatlanul és hűen visszaadni ennek az embernek a személyét. A hűségben nem vagyok biztos, de az 100%, hogy a feltétel első fele szinte minden téren megbukik. Pártatlan, a fenét. Én, mint történész-tanonc, erre már érzékeny vagyok, de mégis! Pont ez tetszett benne legjobban.
Elég bátor film a Michael Collins, hogy így le meri rántani a leplet a 20. század első felének Brit szigeteiről. Az angolok mocskos elnyomók voltak, akik érdekeik megvédése érdekében nem rettentek vissza az ártatlanok vérének kiontásától sem. Azért is örülök ennek, mert végre az angolok igazi arcát is megismerhetjük. Itt az ideje, hogy ne csak ők panaszkodjanak, hanem ők legyenek a panasz tárgya.
Írország története hasonlít a miénkhez, és még ma is mutat közös vonásokat. Ezért is állnak közel hozzánk a történelmi filmjeik. És így a Michael Collins is.

De nem csak a hasonlóságok szögeztek engem oda a képernyő elé. Jordan egy kivételes (de még a kivételesnek is van néhány kivétele) szereplőgárdát verbuvált össze. Liam Neeson címszerepe telitalálat. Igaz észak-ír úriember, no de hát ez legyen az ő baja. Aidan Quinn, Alan Rickman, Ian Hart és végül Stephen Rea teljesítménye is kiérdemel egy-egy bravót. Természetesen, mint mindig...Julia Roberts megint problematikus. Nem csak azért, mert amcsi és ezúton MINEK? Hanem azért is MINEK?, mert ez a szerelmi szál, amit beleerőltettek, minden volt, csak hasznos nem. Semmit sem tett hozzá az élményhez, csak az időt húzta. De ez volt az egyetlen problémám.
A forgatókönyv jól összeszedett, a cselekmény mozgalmas, nem tipikus politikai film, ahol örülsz, ha 30 perc után még ébren vagy. Ehhez tenném hozzá, hogy a sokkoló jelenetek szép számú jelenléte tette ezt a filmet igazán erőssé és mozgalmassá. Örülök, hogy ennyit bevállaltak az alkotók.
Filmzene? Most passzolom a témát, Goldenthal mester volt már jobb is ennél.

Nagyszerű film volt. Különösen tetszett, hogy egyszerre két fontos problémát is megjelenített a film abból a korszakból, nevezetesen az ír-brit, majd az ír-észak ír problémát. Nagyon jó téma és a mai napig izgalmas :) Történelmi hűség? Tudja a fene.


A búcsúkoncert - Vélemények

2014-02-13 22:15.44
Remek vélemény, nincs hozzáfűznivalóm.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-02-13 22:13.58
Late Quartet, 4*


Major Tamás - Vélemények

2014-02-13 16:58.25
Nem volt sajnos sokat benne.


Gary Oldman - Vélemények

2014-02-12 16:00.32
Itt a többi:
http://www.youtube.com/watch?v=DHX451Jg2jA
http://www.youtube.com/watch?v=ZO88y5-vHF8


2014-02-12 15:58.07
http://www.youtube.com/watch?v=U7sEnH6I9Gw

Gary Oldman végre Kimmelnél újra :D Két imádottam.
A többi part is fel lehet már téve.


elejére ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk