Tiszta méhpempő tudnivalók + rendelés
Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-11-28
A szomszéd szoba
Az iskola
Barátnők újratöltve
Bohócrém karácsonya
Exhibition on Screen: Michelangelo - Szerelem és halál
Kneecap
Mi vagyunk Azahriah
Vaiana 2.

2024-11-21
A parancsnok
Bambi - Egy élet az erdőben
Eretnek
Futni mentem
Ketyegő ultimátum
KIX
Ne várjatok túl sokat a világvégétől
PÁN - A belső sziget

2024-11-14
A változás valutája
Az univerzum elmélete
Gladiátor 2.
Lee
Terápia alatt
Valami különös
Változó vadon - Az én Északom

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Ázsiai pokoli torony
- Film Mánia, 00:50
13 óra: Bengázi titkos katonái
- Mozi+, 01:00
A hazavezető út
- Story4, 01:00
Replikáns
- AMC, 01:15
Válság
- Film+, 01:30

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Jena Malone (40)
Goldie Hawn (79)
Jimmi Simpson (49)
Cherry Jones (68)
Nicollette Sheridan (61)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Gladiátor 2. - Vélemények
Rock zene
- Filmes Sámánok Rendje -
Jellemző mondat, esetleg rövid párbeszéd - melyik filmben hangzott el?
Viccek! - Ha van Valakinek egy jó vicce, vagy poénja, akkor azt itt elmondhatja!

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Versenyfutás a holddal aaaaa
Alexandra Dinu aaaaa

 

Fórum - Csillagok között (2014) - Vélemények (47. oldal)

Ahhoz, hogy hozzá tudj szólni a fórumokhoz, be kell jelentkezned, vagy regisztrálnod itt!

elejére ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... végére
317. Shanza (2014-11-11 21:55.29) aaaaa - (válasz Giotti 311. hozzászólására)
Szerintem te nem érted miről beszélek.
De Cthulhu6 már megfejtette, fordulj hozzá bizalommal.

Ugyan így nem értetted , hogy mire akarok utalni a vöröseltolódás említésével. Elárulom: A világegyetemünk gyorsulva tágul most is!

Ez pedig a naprendszerünk mozgása a galaxisunkban.
Csak neked csak most. Nem tudom neked milyen tankönyved volt. De az enyémbe sajnos még nem volt benne az hogy a napunk spirális pályát ír le a galaxisunkban. Mindig csak a 2D naprendszeri ábrákat mutatták nekünk.. De az is lehet régebben jártam suliba..

íme:
https://www.youtube.com/watch?v=C4V-ooITrws&list=UUUTjznO0sT..


316. Shanza (2014-11-11 21:40.50) aaaaa
A film egy nagy "buktatója" az időparadoxon, amit HMáté33 ki is fejtett.

Azonban mégis egy kiváló sci-fi. Mert egyesíti magában azt ami a szokásos látványfilmeken túl mutat. olyan reális érzelmeket és olyan eseménysort amivel teljesen egyet tudok érteni!
Együtt érzel és lélegzel a filmmel.
Aki a kapkodó látványorgiához szokott, annak vonatottnak tűnik főleg az eleje.
De pont ez a lassúság ad elég időt ahhoz hogy valóban bekapcsolódjunk a történetbe! A vége felé pedig egészen felgyorsulnak az események!
Lényeg: ez egy abszolút 5 csillagos nem szokványos sci-fi!



315. Shanza (2014-11-11 21:33.02) aaaaa - (válasz Cthulhu6 313. hozzászólására)
És ott a pont!


314. HMáté33 (2014-11-11 20:02.39) aaaaa
Nolan esete Schrödinger macskájával.

És persze spoilerek! Hát beszélünk most itt sok mindenről a topikban, és elfelejtjük sokan, hogy sci-fit ültünk le nézni. Elég egyértelmű volt szerintem elöljáróban, hogy ez a mozi a féreglyukakban való utazásról (is) fog szólni, aki kicsit ismeri Kip Thorne elméleteit az meg tudja, hogy ő beszélt olyan dolgokról, időutazás is lehetséges feketelyukak segítségével. Innentől akinek olyasmi böki a csőrét, a feketelyukból anyag nem jut ki, nem értem minek dobott ki majd’ 3 órát az életéből. Tudtuk ugyanis, hogy erről lesz szó.

Mint sok filmbe, ebbe is bele lehet rúgni sok ponton, nem is értem hát, miért pont az nem tetszik valakinek, hogy az alkotók egy egyébként sem teljes mértékben körülírt témához mertek valamilyen szabadsággal nyúlni, és sci-FI! kereteken belül kicsit továbbgondolni azt. Valahol ez a műfaj lényege; valós alapokra valami fantasztikus, de egyébként lehetetlen dolgot építeni.

Ahol már nekem is döccent a dolog, az az időparadoxon, amibe a film kerül a végére. Úgy éreztem, itt lehet megfogni és belekötni, itt van a hiba. Mire is gondolok? Sok időutazós film elköveti azt a hibát, hogy olyan ellentmondásba keveredik saját magával, ami borítja az egész logikáját. Kis Terminátor-spoilerrel példálózva: John Connor visszaküldi Kyle-t, hogy védje meg az anyját, azok egymásba szeretnek, és Sarah Connor Kyle-tól szüli meg a fiát. De hogy létezett akkor John Connor a jövőben először, ha ahhoz Kyle-nak vissza kellett mennie a múltba? Kinek mennyire fekszi meg a gyomrát ez a hiba, talán egyénfüggő, de ez az időparadoxon bizony gyengepontjaira tapint egy-egy alkotásnak.

Visszatérve Nolan-hez, az Interstellar is hasonló problémával küzd – legalábbis látszólag. A fantasztikus evolúciós szintet elért emberek egy féreglyuk segítségével megmentik az emberiséget. De ők hogy menekültek meg, hogy aztán ezt megtehessék? Ha valaki nem rakja oda a féreglyukat, kihal az emberiség, nincs aki később a megmentő legyen. Önmagába visszatérő ördögi kör. Időparadoxon. Vagy mégsem?

A probléma feloldásához nem kell más, mint egy kis kvantummechanikai ismeret, vagy egy okos barátnő (nem feltétlenül elméleti fizikus:D ). Nem kell sok búvármunka Kip Thorne életművében, hogy rájöjjünk, foglalkozott ő a kvantummechanika egy nagyon izgalmas kérdésével is, a "many worlds interpretation-nel", azaz "több világ elmélettel". Eszerint bár mi az időt lineárisnak fogjuk fel, és nem értjük, hogy mentheti meg az emberiséget a kihalástól az az emberiség, akit ehhez először meg kell menteni a kihalástól (:P), valójában viszont párhuzamos dimenziókban, valóságokban létezünk. Minden valószínűség megtörténik párhuzamosan, vagy ahogy a film nem véletlenül el is játszik ezzel: minden, ami megtörténhet, megtörténik (Murphy törvénye, csöppet félremagyarázva, hogy megértsük a mozi végét). Schrödinger macskája egyszerre elő és halott is egy párhuzamos valóságban.

A nagyon-nagyon távoli jövőben élő emberiség, aki a kockát építette Cooper-nek nem csak az időt és a teret tudta tehát hajlítani, hanem a valóságok között is át tudott nyúlni. Egy párhuzamos világban az emberiség nem halt ki, sőt továbbfejlődött, míg elérte azt a fejlettségi szintet, hogy 5 dimenzióban létezzen. Ők azok a fejlett lények, akik üzentek, akik a féreglyukat készítették, és akik megmentették a filmbeli emberiséget.

Hátborzongató ez az értelmezés, persze mint Nolan-nél oly sokszor, ezúttal is létezhet több is. Én most emellett teszem le a voksom: enélkül nekem nagyot döccent a film, ezzel viszont úgy érzem, minden hibája ellenére (van azért), az Interstellar megint csak egy bravúros, többszörnézős film lett egy rendezőtől, akit divat szidni, de még nagyobb divat leborulva imádni. Én objektív maradnék, és a magam részéről most csak annyit mondok: szerintem elég jó ő ahhoz, hogy szeressük.


313. Cthulhu6 (2014-11-11 19:28.19) aaaaa - (válasz Giotti 311. hozzászólására)
"A tér nem sík, hanem tér."

- A fizikában akkor mondják, hogy a tér sík, amikor euklideszi a geometriája. Nyelvtanilag valóban zavaros a kifejezés, de elhiheted, a fizikában ez értelmes.


312. Oliwaw (2014-11-11 17:50.13) aaaaa - (válasz Shanza 309. hozzászólására)
A fekete lyukat a relativitás elmélet matematikája jósolta meg (nem a szómágusok egyesülete) mint annyi mást. Pl. a fény elhajlását a nagy tömegek közelében, az idő relatív voltát stb. Szinte az egész elméletre találtak bizonyítékokat és így általánosságban elfogadottá vált (sőt fel is használják a napi gyakorlatban).
A fekete lyuk tulajdonságaiból következően közvetlenül nem észlelhető, csak hatásain keresztül, de a tudósok úgy gondolták keressünk erre is bizonyítékokat. S lőn (magad is megkeresheted (nem vok óvónéni, hogy kanállal etesselek).
(Nevettünk is a CERN-ben, hogy ez a Shanza még mindig sík, talán jót tenne neki egy görbe este, hogy felfogja mily nagy jelentősége van a görbeségnek)


311. Giotti (2014-11-11 16:08.35) aaaaa - (válasz Shanza 309. hozzászólására)
Fölöslegesen erőlködsz, hogy megmagyarázd a kijelentéseidet. A tér nem sík, hanem tér. Nincs nagy különbség, csak 1 dimenzió. :) Általános iskola, alsó tagozat.
A vöröseltolódást is tanították neked már általánosban, ha akkor nem értetted, most sem fogod megérteni. Azt is tanultad, hogy mozognak a naprendszerek a galaxis középpontja körül, erre most itt ezt is "elárulod nekünk". Köszönjük, Emese. :)


310. Csomorkany (2014-11-11 15:42.54) aaaaa - (válasz Capt.JackSparrow 302. hozzászólására)
Azért a 4 (és hangsúlyozottan nem 5) csillagom védelmében megemlíteném, hogy régi fogyasztói igényem az Úr 2014. évében egy normál happy end, és azt ez a film szolgáltatta.

Tehát legyen végre egy film, ami nem azzal ér véget, hogy jön a végső összeomlás, minden csesződik elfelé (közönségfilmek közül mondjuk a Terminátor vagy a Mátrix), ne is azzal érjen véget, hogy jön a következő (és hatezredik) folytatás (Csillagok háborúja), de ne is azzal, hogy egy olyan szuperhős ment meg minket, akihez sose leszünk hasonlóak (Mondjuk Armageddon).

spoiler:
Namost (a tényleges baromságokon túllépve) ebben a filmben ez azért stimmelt. Nem a szuperhősök (tehát a jövő emberei) mentettek meg minket, nem is a Tudomány embere (Murph), hanem mindkettőnek szüksége volt Cooper normál emberi helytállására. Ha nem menti meg asszonyt azzal, hogy zutty a fekete lyukba, akkor nincs happy end. Ha nem akar mindenáron kommunikálni a lányával, merthogy szereti, akkor sincs happy end. De mindkettőt megtette, ezért happy end.

Ha a keret logikátlanságától eltekintek (nem könnyű, ezért vagyok cinikus), akkor ez azért úgy alapjában tetszik.

Cutulhu véleményét azzal a csavarral osztom, hogy a film nem is a közönséges emberi tudományt reklámozta, hanem az olyasfajta közönséges érzelmeket, és helytállást, amik bármelyikünket nagy dolgokra tehetnek képessé. Akár még arra is, hogy rendbe tegyünk ezt-azt magunk körül.


309. Shanza (2014-11-11 14:59.03) aaaaa - (válasz Oliwaw 217. hozzászólására)
Nem lehet ezt ilyen arrogánsan lesöpörni az asztalról. Kiscsoportnak minősíteni .

Fekete lyukat senki sem látott. Nincs róla fénykép vagy videó. ( maximu CGI modell)
Létezése feltételezés számításainkból következik!
Ezzel nem azt akarom mondani hogy nincs csak éppen nincs róva felvételünk.
Amink van azt az egyenletek és számítások szintjén létezik.
A megfigyeléseket mindig muszáj valamilyen elméletbe összpontosítani. Számításokkal alátámasztani.


Látsz valamit és próbálod megmagyarázni.
Itt jön be a rangsor.
Vannak akiknek nagyobb a befolyásuk és az ő elméletük lesz az ismertebb.

Amiről én írok azt több komoly szakmai vita elolvasása után értettem meg. Ahol nem a sarki fűszeres elmélkedett az autószerelővel.
Én csak amatőr vagyok de érdekelnek a dolgok több szintű megvilágításból.
Valóban nagyon leegyszerűsítettem. szinte banális szintre.

"A világűr sík" Ezt úgy értettem hogy, a távolodó galaxisokra vannak akik úgy tekintenek mint amikor mi kiszámoljuk egy egyenletesen vagy gyorsulva haladó jármű távolságából azt , hogy mikor indulhatott.
De ha a tér nem sík akkor a számítási alapunk téves.
Olyan mintha a távolodó autó alatt az országút is meghosszabbodna. ( mait nem tudunk megfigyelni mert velünk együtt változik a táj)
Akkor nem fogjuk tudni megmondani hogy mikor is indult valójában.

Általánosságban nézve galaxis pereme felé haladva a tömeg eloszlás csökken. A galaxis közepén a legtömörebb..

Amúgy egy nagyon érdekes CGI modell szintén megfigyelés alapján készített modell.

Íme a naprendszerűk 3D mozgása. Ugyanis a napunk maga is száguld a világűrben mérések szerint 70 000km/h sebességgel maga körül keringő bolygókkal együtt..
Nekem nagyon tetszett..

https://www.youtube.com/watch?v=0jHsq36_NTU


Ma pedig megyünk megnézni a filmet.


308. Capt.JackSparrow (2014-11-11 12:23.32) aaaaa - (válasz Cthulhu6 305. hozzászólására)
majd bele vetem magam ebbe, ha elolvastam langelus írását:D


307. Chris Co (2014-11-11 12:21.40) aaaaa - (válasz Oliwaw 224. hozzászólására)
Kár, hogy elvicceltem, mert jókat írtál. Arra lettem volna kíváncsi, miképp és hogyan befolyásolja az időt a tömeg (a testsúlyon kívül).:) Off-nak ennyi részemről, mert a film már (intuíció:)) nem hoz lázba, de persze nem tudományos szempontból, hanem egyéb marhaságok miatt.


306. Cthulhu6 (2014-11-11 11:01.06) aaaaa - (válasz Giotti 303. hozzászólására)
Földhözragadtság alatt nem azt kell érteni, hogy a szereplők pillanatragasztóval a padlóhoz vannak rögzítve... :)


305. Cthulhu6 (2014-11-11 10:59.50) aaaaa - (válasz Capt.JackSparrow 302. hozzászólására)
Ezzel sokan nem értenek egyet... :)


304. Cthulhu6 (2014-11-11 10:58.23) aaaaa - (válasz Csomorkany 301. hozzászólására)
"Van még pár ötletem, hogy a jövő emberiségének hol kellene beavatkoznia a történelembe, ha tutira meg akar születni..."

- Nyilván valamilyen korszellem diktálta, ésszerűnek és érettnek tűnő, de teljesen téves elgondolás. Ha a manipulált rendszer egy egész emberiségnyi, akkor a leghalványabb gőzöd sem lehet arról, hogy mibe és hogyan kéne egy konkrét cél érdekében belepiszkálni. Indoklásként csak annyit mondok, hogy pillangó effektus... :)

"...ha már beavatkozik, igazán mehetne biztosra. Küldhetne tervrajzokat meg minden."

- Honnan veszed, hogy ezzel nem biztosra mentek? Tán a probléma nekik nem is okozott semmi fejtörést vagy kétséget, és sok lehetséges megoldás közül puszta ízlésből egy stílusosat választottak.


303. Giotti (2014-11-11 10:46.28) aaaaa - (válasz Cthulhu6 300. hozzászólására)
Kontrolluhu, olyan vagy, mint régen. Neked egy ilyen film nem sablonos, és nem giccses, "az akciók földhözragadtak", fényévekre a Földtől. :D Gondold ezt, ámen.


302. Capt.JackSparrow (2014-11-11 09:23.07) aaaaa - (válasz Csomorkany 298. hozzászólására)
teljesen hatástalan, fantáziátlan befejezés volt.


301. Csomorkany (2014-11-11 09:07.05) aaaaa - (válasz Cthulhu6 299. hozzászólására)
Spoiler:
Ha egyszer nincsenek nagy szőrös űrlények, akkor tényleg lényeges az időutazás, csak értelmetlen. Van még pár ötletem, hogy a jövő emberiségének hol kellene beavatkoznia a történelembe, ha tutira meg akar születni, de ha már beavatkozik, igazán mehetne biztosra. Küldhetne tervrajzokat meg minden. Szóval ez egy olyan "fi" elem, ami - ha végiggondolod - a történet egész logikáját borítja.

Amúgy tök igazad van, hogy visszafogott, meg nem szuperhősös, meg minden, szóval a 4 csillagom nem véletlen, de a "jó" és a "szenzációs" közötti határt nálam ezért nem lépte át.

Azon tűnődök, hogy végülis ugyanez volt a bajom Nolan bűvészes filmjével is. Ott is végig remek volt a sztori, de végül bekerült a képbe az a kütyü, amit itt most nem részleteznék, mert azért jó a film, de ha van ilyen kütyü, akkor engem az érdekel, mint olyan, és nem az, hogy két idióta bűvész mihez kezd vele.


300. Cthulhu6 (2014-11-11 08:46.08) aaaaa - (válasz Giotti 293. hozzászólására)
"A Csillagok között pedig tudományosnak akarja eladni a sablonos, hatásvadász giccset."

- Csakhogy ez a film sem nem sablonos, sem nem giccses. Sablonosak a szuperhős filmek, mert mindegyikben mindig pontosan ugyanaz történik, csak a főhős(ök) és ellensége(ik) más színű öltözetben páváskodnak. Ez a film csak akkor lenne sablonos, ha az expedíció arról szólna, hogy egy atombombával felrobbantsák a Fekete-lyukat, ami a Föld felé tart, ha a leggonoszabb főgonosz lézer-űrnaszáddal üldözné főhős űrkompját, és az idegen bolygó sziklás völgyeiben szlalomoznának, és ha a főhős még a gyermek-lányához tér vissza, és megmentik a Földet a pusztulástól.

A film nem is giccses. A látványelemek rendkívül higgadt alkotói szemléletet sugallnak. A képek nem túl színesek, nincsenek bevágva lassítások, az akciók földhözragadtak, egyszerűek, emberiek.


299. Cthulhu6 (2014-11-11 08:31.01) aaaaa - (válasz Csomorkany 298. hozzászólására)
Nagyon is lényeges elem itt az időutazás. A távoli jövő szuperfejlett emberisége úgy hozza létre önmagát, hogy manipulálja a saját történelmét. A főhős szempontjából ez egy klasszikus utazó-sztori, egy csipet időrelativitással, de a háttérsztori nagyon is az időutazásról szól.

Úgy értsd ezt, mint a jelek című filmben, ami a főhős szempontjából egy űrlényinvázió története, valójában viszont arról szól, hogy miként talál vissza a hitéhez. (Ateista létemre is tetszett a történet ilyentén fordulata.)


298. Csomorkany (2014-11-11 08:12.36) aaaaa - (válasz HMáté33 296. hozzászólására)
Spoiler
Jó, csak ez olyan baromság. Francért kell idekeverni az időutazás összes paradoxonát, meg az ok és okozat fölcserélését, amikor a film sztorija szempontjából ennek semmi valódi jelentősége. Nem elég, hogy kihalófélben az emberiség, meg penészes a föld, de el is lehet menni innen, hátha egy másik bolygón kedvezőbbek az adófeltételek, csak ahhoz családi dráma kell, mert ez egy amcsi film? Szóval mindehhez még az időutazás is?

Végülis azt a féreglyukat, ahogy a szereplők eredetileg gondolták is, odatehették volna valódi űrlények is. Ami azt illeti, a 12 lakható bolygót és a 12 bátor embert ez kifejezetten jobban magyarázta volna, mert a csillagtechnológiát használó űrlényekről inkább föltételezhető, hogy egy jó kis szívatással próba elé állítanak bennünket, mint fajt, mint a Köbükiről.

Köbüki csak ne szívasson szándékosan, mert kap egy taslitot, oszt arrú kódul. És ha elbukunk a próbán, és ő meg se születik?

Ha már kellett az a hiperkocka, akkor Cooper megtanulhatta volna benne, hogy hogy kell házilag féreglyukat barkácsolni barackmagból és kicsi faágakból, és úgy hazamehetett volna, ölében hozva a csajszit, aki visszamaradt az űrhajóban. Vagy mittudomén.


297. Cthulhu6 (2014-11-11 08:02.36) aaaaa - (válasz Csomorkany 291. hozzászólására)
Érdekes fikció, hogy ha létezhet időgép, és azt valaki fizikailag képes is lehet megalkotni (tehát nem csak papíron), akkor nem szükséges az elmélet levezetése, mert akár vissza is küldheti magának az időben a tervrajzot. A filmben sugallt távoli jövő emberisége valami ilyesmit csinált, a szereplők pedig pusztán eszközök voltak a gépezetben.

Mondom fikció... mert olyan ez, mintha a báró a saját szakállánál fogva húzná ki magát a mocsárból. :)
Tudom, hogy ez csak egy film, tudom, hogy mese, de én szeretek agyalni a filmeken. A Donnie Darko-n is hónapokig agyaltam, akárcsak a Vanilia égbolton, az Eredeten, vagy az eXistenZ-en. Inkább ilyesmiken, mint azon, hogy miként fizetem majd be a januári gázszámlát...


296. HMáté33 (2014-11-11 01:17.02) aaaaa - (válasz Giotti 293. hozzászólására)
persze, minden film igyekszik magát minél eladhatóbbnak feltűntetni. attól ez még egy sci-fi marad, és nem is hiszem, hogy találnánk olyan marketing anyagot, ahol kimondják, "igen, itt mindent a tudomány mai állásához alakítottunk". max arról van szó, hogylegtöbb helyen igyekeztek.
a "hiperkockában zajló részek egyértelműen kitalációk, a film "fikció" részei. ne hagyd magad, az ott nem akar valsóág lenni:)


295. Capt.JackSparrow (2014-11-10 22:53.40) aaaaa - (válasz Giotti 283. hozzászólására)
végre valaki úgy látta a filmet, ahogy én:D


294. Giotti (2014-11-10 22:49.11) aaaaa - (válasz Csomorkany 292. hozzászólására)
Amikor utoljára egy eseményhorizont mögött voltam, nem tudtam kigyönni belőle. De a sör jó ötlet... :)


293. Giotti (2014-11-10 22:44.06) aaaaa - (válasz HMáté33 289. hozzászólására)
A Star Wars egy mese, és úgy is nézem, mint egy mesét. Eszembe sem jut számon kérni rajta a tudományosságot (bár még ott is aggódtak azon, nehogy egy fekete lyukban landoljanak a hipertér-ugrás után). Ezt a filmet viszont kimondottan úgy reklámozták, hogy itt minden a "helyén van" természettudományos szempontból. Hát nincs.
A Star Wars nem akar komolykodni, a saját műfaján belül marad. A Csillagok között pedig tudományosnak akarja eladni a sablonos, hatásvadász giccset.


292. Csomorkany (2014-11-10 21:07.22) aaaaa - (válasz Giotti 283. hozzászólására)
Azért lehetnél irgalmasabb egy végső soron irodalmi alkotással, amiben nem csak "sci" hanem "fi" is van.
spoiler:
Jó, amikor a szeretet fizikai méréséről esett szó, bennem is fölmerült, hogy az elfolyt könnyek pótlására meg kék innom egy korsó sört, de maga a kontextus teljesen értelmes volt: kevésbé vagy netán jobban képes egy szerelmetes asszony mérlegelni az ojjektív todományos tényeket, mint egy szabadon lebegő értelmiségi?
A főhős, miután belezuhan a feggete lyukba, mint olyanba, a "fi" fogságába kerül, tudniillik a jövőbeli emberiség technológiája veszi kezelésbe. Miért, te talán tudod, mi van az eseményhorizont mögött? Lehet pl, hogy a jövendő emberiség. Vagy szakállas törpék. Vagy mittomén.
Jó, a múltba üzenésen én is lefáradtam némileg: meggyőzőbb lett volna, ha nagy ronda szőrös, de real time létező űrlények mentik meg az emberiséget.


291. Csomorkany (2014-11-10 20:38.41) aaaaa - (válasz Cthulhu6 259. hozzászólására)
Azt, hogy a film a modern tudomány reklámja lenne, nem tudom aláírni.
Spoiler
Azért volt itt egy igen erőteljes "deus ex machina", ami nélkül Murph tudománya nem sokra ment volna: a jövőbeli emberiség beavatkozása a féreglyukkal meg a hiperkockával.
Szóval ilyen értelemben kifejezetten arról szólt a film, hogy várjuk a csodát, mert más nem segít rajtunk.
Még hozzáteszem, hogy a jövőbeli emberiség azért lehetett volna segítőkészebb, ha már nekiállt a tisztes iparnak... Pl. halálba küldeni a 12 bátor embert, ahelyett, hogy olyan helyre tették volna a féreglyuk kijáratát, ahol ott van a tök barátságos Föld-típusú bolygó új otthonnak.
Jó sztorijú mesefilmként tehát szívből értékelem, de többet belelátni kár lenne. Ami engem illet, a Hobbit 3-mat is várom.


290. Liz-i (2014-11-10 19:58.36)   - (válasz Valentino 263. hozzászólására)
Jajtejóisten, ez egyre rosszabb :-) Csak növekszik a homály a fejemben. Egyre jobban érzem, hogy értelmifogyatékos vagyok.....



289. HMáté33 (2014-11-10 19:12.39) aaaaa - (válasz Giotti 283. hozzászólására)
az ilyen "blőd marhaságokat" hívják science-fiction-nek, sokszor olyan dolgok történnek ezekben a filmekben, amik bizony nem lehetségesek:D üdv a való világban:D először én is csak néztem kerek szemekkel Scott filmjén is, Xenomorphot sosem láttam az állatkertben, meg hogy lehet, hogy a Millenium Falcon-ban nem lebegnek Solo-ék??? ilyen kis tréfás dolog ez a sci-fi...:)
az hogy Kip Thorne-nal, vagy a NASA-val konzultáltak és Hubble-képeket elemeztek, pedig nem jelenti azt, hogy igaznak akarnak minden dolgot eladni! hanem, hogy egyes elemeket a témában jártas emberekkel való konzultáció után alkottak meg. az "igaz történet alapján" sem azt jelenti, hogy minden úgy történt, ahogy a filmben látod! csak azért mondom, nehogy ennél még nagyobb csalódások érjenek, mondjuk a Titanic vagy Az angol beteg megnézésekor:))


288. Saint alexis (2014-11-10 18:37.28)   - (válasz Valentino 285. hozzászólására)
Semmi gond, amíg tágul a világegyetem:D


elejére ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... végére

Kapcsolódó fórumok

VéleményekAz utolso szamuráj, 2024-07-14 12:391697 hsz
KérdésekCsk1, 2024-07-08 13:17166 hsz
Keresem téma megnyitása0 hsz
 
 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk