Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-01-09
Családi terápia
Egy csiga emlékiratai
Gengszterzsaruk: Pantera

2025-01-02
Bekövet a halál
Maria
Miénk lesz a holnap
Nosferatu
Vilma és a férfiak
Woodwalkers

2024-12-26
A nap, amikor apu megmenti a karácsonyt
A szerelem ideje
Better Man: Robbie Williams
Parthenopé - Nápoly szépe
Sonic, a sündisznó 3.
Sütimanók - Szupersipka-küldetés
Váratlan dallamok

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Gyilkos ösztön
- Film Mánia, 04:10
South Park - Nagyobb, hosszabb és vágatlan
- HBO, 04:40
A cég
- Mozi+, 04:40
Aniára várva
- Filmbox Plus, 05:15
Karácsony szellemében
- Film4, 05:15

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Nicolas Cage (61)
Clint Mansell (62)
Jeremy Renner (54)
Uwe Ochsenknecht (69)
Sammo Hung (73)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Nosferatu (2024) - Vélemények
Pokoli rokonok (sorozat) - Vélemények
A hivatal (sorozat) - Vélemények
- Filmes Sámánok Rendje -
S.E.R.E.G. (sorozat) - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Bocsánatos bűn aaaaa
Kristen Bell aaaaa

 

Americanlife hozzászólásai

Ugrás Americanlife adatlapjára

elejére ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... végére

Dallas (sorozat) - Vélemények

2021-02-09 11:40.07
Egyetértek, hogy a 6-7. évadok nagyon erősek voltak, mindkettő nagy kedvencem. Az álomévadot is szerettem, bár így utólag tényleg olyan "álomszerű" is volt, az egésznek más volt a hangulata is, mint a megszokott. Ugyanakkor az álomévadban tényleg voltak olyan történetek, amelyek kár, hogy nem a valóságban játszódtak, Ray és Donna érzékenyítő jellegű történetei, vagy Samantháé éppen annyira érdekesek voltak, ugyanakkor a smaragdbányás és az Angelica sztori már amolyan mesések voltak inkább. Az álomévadból valóban Bobby karaktere hiányzott a legjobban, Jack-kel pótolták egy ideig, de ne feledjétek, hogy az évad végén Jack is elutazni készült, és akkor még a stáb sem volt biztos benne, hogy Patrick Duffy visszatér. Sajnos, Jakc karaktere is hamar kifutott, vagy csak a színész miatt nem akartak rá építeni...bár ennek meg ellentmond, hogy a feltámadás után Jack azonnal a főcímbe került, és az évad közepén már le is vették.
Viszont a mai napig azt mondom, hogy a 6-7. évadok voltak a legerősebbek, mert még a mellékszereplőkkel és a melléktörténetekkel is élt a sorozat. Olyan epizódok voltak, amelyeknek minden pillanatát élveztük.
Ez azért is nagy szó, mert általában egy sorozat az 5. évadtól elkezd hanyatlani, itt pont az ellenkezője történt.
A 10. évadot szerettem a legkevésbé. Az őrült nő története úgy volt, hogy éjjel belopakodott Ray-hez, először csak egy párnával "játszott", másodszor már kést is vitt magával. Ray aludt, így váratlanul érte a támadás, bár nem tudom, a bejárati ajtót miért hagyta nyitva, vagy talán a nő másoltatott magának belőle?
Jenna azért ment el, mert Charlie-nak iskolát keresett Európában, és vitte magával Lucas-t is...nem úgy tűnt, mint aki visszatérni készül, legalábbis Ray-jel nem igazán foglalkozott, fontosabb volt, hogy a lánya dolgai sínre kerüljenek.
Igen, más irodában voltak a végén, sőt Cliff is a Ewing Oil-nál dolgozott, aztán kilépett, amikor egyre több botrány lett a cég körül. Cliff kizárólag azért vette el Michelle-t, mert üzleti előnyt látott benne, így tehette rá a kezét a Ewing Oil-ra, és a végén tényleg az övé is lett.

Klinika: Mischa esetében elég lett volna egy utalás arra, hogy még azzal a nővel van-e együtt, akivel a sorozat elején
Volter doktorra tényleg nem emlékszem, Vollmers-re igen...szerintem is pont vitt egy kis színt a sorozatba, nekem unalmas volt Christa és Brinkmann nyugdíjas szerelme, olyan erőltetett, a csak azért is össze kell hozni őket, sőt még gyerekük is legyen.
Vollmers mellé amúgy tényleg Katharina illett volna, én ugyan Carola-ra nem emlékszem, de szerintem már csak erőlködés volt, hogy mindkét karakternek legyen partnere.
Borsdorf nekem kimaradt, Anna pláne. Bár a sztori rémlik, amit írsz, de a karakter semennyire. Ahogy Carola-ra sem emlékeztem, pedig akkor még néztem.
Schübel elég fajúlyos karakter volt, azt hittem ő végig maradt, de ezek szerint idő előtt kiírták. Amúgy ha már a főszereplőknek nem tudtak rendes sztorikat írni, a mellékszereplőkkel el tudták volna vinni a sorozatot, ha akarják.
Margot több epizódba kellett volna, de nála hamar ellőtték a patront azzal, hogy kiderült róla a meztelen fotózás. Úgy kellett volna, hogy pár rész erejéig egy sima nővér, aki mondjuk beszólogat Hildegard-nak, és Udo-ra hajt...aztán elővenni a szexlapos történetet, bár én a kirúgását sem tartom annyira jogosnak, ott lehetett volna még egy kört futni, kár, mert szerintem ez érdekelte volna a nézőket.
És Hildegard-nak is kellett volna egy pasi, ha nem is hosszabb távon. Nem volt olyan sok szereplő, és mégsem tudtak jó sztorikat kihozni belőlük...:(


2021-02-09 11:16.34
Nem is az lenne a gond, hogy sok a magyar anyag, pláne van nyelvtan is, helyesen írni, meg egyéb nyelvtani szabályokat teljesen érthető, hogy meg kell tanulni, de a magyart nem lehet olvasás nélkül megtanulni, így azért sok idő elmegy vele. Mondom én, aki szerencsére gyorsan tanultam, főleg az olyan tárgyakat, ahol értésre volt szükség, nem kellett annyi időt rászánni. Egyetértek azzal, hogy nem attól lesz valaki jobb magyarból, mert elolvassa Jókai vagy Mikszáth összes művét, bár kétségtelen, nagyobb műveltségre tesz szert, ugyanakkor fontos az önálló szövegértelmezés, és a verselemzés. Utóbbinál sajnos sok tanár ragaszkodott ahhoz, ami a könyvben volt, vagy amit ő diktált le, attól eltérni nem szabadott. A bemagolásnak sehol nincs értelme, mert abból az jön le, hogy csak bevágni vagy képes az anyagot, megérteni, értelmezni pedig nem...a tananyagot bárki képes szóról-szóra visszaadni, nálunk voltak ilyenek, és a gond ott volt, amikor belekérdeztek, már magát a kérdést sem értette, mert ugye ő csak azt tudta visszamondani papagáj módra, amit otthon szó szerint az utolsó betűig megtanult. Nem is volt feltűnő...a tanárban írásbelinél az merült fel, hogy a könyvből másolta ki, pedig nem úgy volt.
Az elég fura, ha az a magolós lány orvos lett, mert azért ott sok olyan tárgy van, amit érteni is kell, illetve vannak ok-okozati összefüggések...pl. a fizikát, kémiát, főleg a számításokat hogyan magolta be? Nálunk voltak lányok, akik úgy készültek a matek érettségire, hogy megtanulták a könyv feladatait...és azért írom, hogy megtanulták, mert a levezetést magolták be, viszont érteni már nem biztos, hogy értették.
Még arra emlékszem, hogy 6. és 8. osztályban lehetett vizsgázni...nem volt kötelező, kaptál egy tételsort, vagy elmondták miből lesz...magyarból asszem senki vagy csak 1-2-en mentek...a tanár ideges is volt, még szitkozódott is, hogy ilyen hülyeségekből megyünk, hogy földrajz...és pont a földrajz tanár előtt mondta:) Aki csak csendben hozzátette: a földrajz is fontos:)
De a magyartanárunk nem értette meg, hogy az anyag így is sok volt, ki vállalt volna még vizsgázást, ha a törzsanyagot sem tanulják meg, a kötelezőket sem olvassák el?
És a magyartanárunk annak se örült, hogy angolt tanultunk, mert mi nekünk a saját nyelvünket kötelességünk művelni...sok helyen a módszer nem volt jó, pedig rá lehetett volna venni a diákokat, hogy megszeressék...a másik, amit szintén senki sem vállalt be, az a vers megtanulása, hogy még arra is időt pazaroljon, amikor van mellette 10-12 másik tárgy?
A tárgyak között valóban hamarabb kell szelektálni, de ugye a magyar érettségi tárgy, és akkor joggal mondja a tanár, hogy ott mindent kell tudni, akár a többi tárgy rovására.

Az új Dallas tényleg nem törekedett arra, hogy a sorozat "éljen". Mellékszereplők alig voltak, vagy a karakterük jórészt leegyszerűsödött. Nem láthattuk a dallasi elit réteget, amit az előző sorozatban oly sokszor, és ahogy írod, még a mellék és szezonális szereplők is vittek bele izgalmakat, míg az újnál a főszereplők sem. Tabutémával manapság már annyira nem tudnak elvinni egy sorozatot. Amikor írták az ultimatedallas-on is, hogy a 3-as szex sem annyira érdekes mostanság, sőt, ha tovább akarunk menni, akkor 78-ban sokkal jobban megbotránkoztatta az embert, hogy a kiskorú Lucy a 30-as Ray-jel, a nagyapja alkalmazottjával hempergett az istállóban iskolaidőben (és bár itt még nem tudták, de ugye simán vérfertőző kapcsolat, amit inkább bevállaltak utólag azzal a szállal, hogy Ray is Jock fia lett.)
Építeni mindenre lehet, de ez az új sorozat nem akart, és a régi jó példáját sem vette alapul.
Mellesleg szerintem ha el sem készül az új Dallas, akkor sem veszítünk semmit, talán arra jó volt, hogy Larry Hagman-t elbúcsúztatták, de azt meg lehetett volna tenni egy egész estés mozifilmmel is.


2021-02-08 17:34.24
Szinte 100%-ra veszem, hogy Gus mondta, mert Michael Machonen-re emlékszem, csak a karakter nevére nem. Annyi biztos, mert akkor még én is néztem a VU-t, hogy Gus karaktere hatalmas népszerűségnek örvendett, nem csak a sztori miatt, hanem mert a srác megnyerő volt, és hiányzott egy fiatal felnőtt srác karaktere is a sorozatból, pláne ilyen népmesei hős alakjában.
Szinte biztos vagyok benne, hogy ha a színész maradni akar, akkor találtak volna sztorikat Gus-nak (pl. ráakaszkodik egy csaj, és ez feszültséget teremt közte és Felicity között, vagy akár legyen egy közösségi történet, egy társadalmi szemléletformálás). Azért utazhatott el, mert a színész nem akart maradni...mondjuk az is igaz, aki ilyen árva, semmije nincs, azok nincs veszítenivalójuk alapon nekivágnak a világnak, mert hát ha van lehetősége, él vele, hiszen ki tudja mit hozhat az élet...Lehet akkor mondta Felicity-nek, hogy nála gyönyörűbb lányt nem látott, amikor elbúcsúzott tőle a hajóút előtt. Mondjuk nem tudom milyen viszonyítási alapja volt, de olyan sok lányt nem ismerhetett - Avonlean kívül pláne nem, persze szerelmes volt a lányba, tiszta sor, de a karakternek el kellett valahogy tűnnie, ha a megformálója is menni akart.
Másrészt arra gondolok, azzal, hogy Felicity mégis hozzáment, az ő karakterét is fel akarták emelni, miszerint szociálisan és emberileg is érzékeny, neki jó a vak és szegény srác is, aki fiatal kora óta szereti őt. A nép sírhatta vissza a srácot, de hogy ne legyen annyira szirupos, így megvakították, mondjuk csoda, hogy túlélte a robbanást, szóval ha innen nézzük, nem lett volna reális, ha teljesen egészségesen tér vissza, miközben a többiek mind meghaltak.
Gus anyjának a sztorija viszont már helyből valószínűtlen, de ugye a sorozatokban bármi megtörténhet. Szerintem ugyanúgy vették elő az anyját, mint más sorozatokban az addig nemlétező rokonokat (testvérek, unokatestvérek, szülők, zabigyereket, stb...).
Mondjuk, hogyan derítették ki, miszerint a nő Gus anyja? És miért volt a test nélküli temetés? Egyáltalán erről a történetről van valami épkézláb magyarázat? Mert így tényleg irreális. Na meg kiderül, hogy Gus apja is él, aki pláne egy hajóskapitány? Igazad van, ezek már nagyon irreális történetek. De biztos vagyok benne, hogy évadkitöltés céljából íródtak, amikor már egy karakter eltűnt, elfeledett rokonait írják bele a sorozatba, az valahol a dramaturgiai válságot is jelenti, kivéve, ha a sztori nagyot üt, és sokáig lehet rá építeni (itt sajnos nem).
Az megint más, ha már belekezdtek egy ilyen történetbe, nem elvágni kellett volna, hanem végigvinni, vagy ha nem látjuk a cselekményeket, legalább utalni rá. Hogy mi lett a szüleivel, 2 mondatba belefért volna, de így meg csináltak egy semmire sem jó történetet, ami homályban tartotta a nézőket, így valóban nem volt értelme.
Nyilván Gus azért sem jelentkezett előbb, mert a színész tényleg csak a záróepizódra akart visszatérni, és a vakságával meg lehet magyarázni, plusz ilyen baleset után az ember újraértékeli az életét.
Egyedül Felicity-nek tett jót ez a történet, mert tényleg egy elkényeztetett lány volt a sorozat elején, mint fentebb írtam, így tudták a karaterét a fejlődés útjára vinni.

Sarah Polley esetébe egy gerincműtétet nem igazán találhattak ki, szóval ha ez volt az oka a hiányzásának, azt meg tudom érteni. Sőt azt is, hogy nem akart örökre a karakterrel összeforrni, és kislányt játszani majd 20 évesen. Viszont mivel több mint 100 éve játszódott a történet, kb. ez a színvonal megállta a helyét, szóval lefikázni sem kellett volna a sorozatot.
Az őslakosok sorsa érdekes lett volna, de ismerjük a Disney-t, szóval érthető, ha nem tették bele, mert az adott korosztályt aligha érdekelte volna.
Gondolom, az utolsó epizódba muszáj volt meghívni, elvégre vele lett híres a sorozat. 2 mondat viszont erősen utalt arra, hogy a színésznőt már nem akarták tolni, lehet ezért is elkért egy kis extra pénzt.
Mahonen meg szerintem tudta, hogy a nézők viszont akarják látni, így tudta: több pénzt kell kérni ezért az áldozatért.


2021-02-07 22:48.50
Igen, a 6. évad nagyon erős volt végig, ott volt Mark betegsége és halála, Jessica érkezése, Jenna felbukkanása, Katherine kavarása...tehát a családi szálak is mind-mind izgalmasak voltak. Az 5. évad után mondjuk kellett is ez a váltás.
Teljesen irreális volt, hogy Ellie annyi idő után friss és üde is maradt, sőt az esküvőt sem halasztották el, hanem azonnal Európába (tán Görögországba) utaztak. Mondjuk annál viharosabb volt a visszatérés, mert Clayton már Donna Reed-del tért haza.
Jenna és Ray kapcsolata eleve erőltetett volt. Mivel Donnát eleve tudták, hogy az évad végén megválnak tőle, Bobby pedig Pamelát választotta, így valahogy törvényszerű volt, hogy Ray-t és Jennát összehozzák. Mondjuk Ray úgy csajozott be, hogy egy őrült csaj üldözte őt, aki beöltözött Jennának, majd egy éjjel le is szúrta Ray-t az ágyban. Mellesleg, nem védeni akarom Ray-t, de Jenna is úgy ment el tőle, hogy neki most Charlie az első, nekem valahogy nem úgy tűnt, mint aki visszatér majd, kétségek között hagyta Ray-t, aztán meg is bánta, amikor hazatért, hogy a férjét eléggé elhanyagolta.
Párizs mellett még abszolút elképzelhető az életük, de a legjobb lett volna, ha Svájcban maradnak, ahová Charlie is járt internátusba.
Michelle már eleve részegen érkezett Cliffhez, mert James elhagyta. Akkor Cliff kihasználta ezt, és hívott egy papot, majd aláíratta a papírt Michelle-lel, hogy a Ewing Oil 50%-át így megkapja általa, ezzel a házassággal.
Michelle házasságát Cliffel szerintem érvénytelenítték, mert eleve Michelle nem is akarta. Az új Dallasban már nem szerepelt, nem is lett volna nagyon értelme.
A vége felé már itt is össze-vissza kavartak, ám önmagában véve a történetek még nem lettek volna rosszak, de az utolsó évad csak 23 részes volt a Conundrummal együtt, és így össze kellett sűríteni mindent.

Klinika: Akkor valószínű, ez már egy másik lánya volt Mischának...de az nem lehet, hogy azzal a nővel vállaltak még egy közös gyereket, akit elvett az első évadban?
de jó a logikád, nem lehetett ugyanaz a kislány, mert az 24-25 éves kellett volna legyen, és nem 13-14.
Persze, az is lehet, hogy teljesen új nőt vett el, akitől lett egy lánya...azért erre ügyelhettek volna, hogy 1-2 mondat erejéig pontosítják a nézőkben. Azért elég trehány írókkal dolgoztak.
Persze, nem is kellett volna Mischa feleségét nyomatni, de néha 1-2 jelenetet adhattak volna neki, ha nem is mellékszereplőként.
Wolter doktorra nem emlékszem, hanem Vollmers-re, aki Christa és Carola pasija volt.
Azért nagy kár, hogy Inára és Engel-re nem építettek...ha már a Brinkmann család tagjainak később nem tudtak rendes sztorikat írni, legalább pár mellékszereplős történettel kellett volna feldobni a sorozatot, de már úgy látszik, hogy az 5. évad után nem nagyon adtak semmire.
Margot nővér maradhatott volna, elnéztem volna, amint beszólogat Hildegard-nak.
Amúgy a Vészhelyzetben valóban kevesebb volt a családi történet, de a két kórházsorozat más jelleggel és környezettel készült, szóval nem lehet összehasonlítani.


2021-02-07 22:34.33
Én azt is megértem, hogy a magyar mindig főtárgy, felvételi (középiskolába) és érettségi tárgy volt, de nem hiszem, hogy attól függ a komplex magyar irodalom tudás, hogy mindenféle könyvet el kell olvasni, elemezni, több száz oldalas kötelezőket, mellette verseket tudni, írók/költőt életét, vagy verslábakat, műfajokat, stb...aránytalanul nagy volt a magyar anyag, míg pl. egy biológia vagy kémia könyv elég vékony tudott lenni, mondván úgysem kötelező érettségi tárgy, de most akkor joggal merül fel, hogy a többi tárgy tanulásától elvette az időt. Mert pl. nekünk gimiben amiatt, hogy sosem tudtuk előre, hogy a tanár mit fog kötelezőnek tartani (éppen ezért nyáron nem is tudtuk volna előre elolvasni, más dolog, hogy lehet nem is akartuk volna), ezért menet közben derült ki, hogy ezt is elolvasni, meg amazt is. Na de olyan voltak, hogy Szigeti veszedelem, Candide avagy az optimizmus, Iliász, görög művek, Bánk bán, Az ifjú Werther szenvedései, és hadd ne soroljam. Na most, ha ezeket kapásból elolvassa az ember, elmegy vele a hétvége, és még magával a magyarral sem végzett, mellette meg tanult még 9-10 tárgyat. Pláne mi pl. angolosok voltunk, heti 5 órában nyomtunk, állandóan abból is kaptunk házi feladatot, fogalmazást (mondjuk azt magyarból is), dolgozat pedig hetente volt. És akkor a többi tárgyról nem is beszéltem. Ma már egyébként én is másképp csinálnám, de akkor még nem volt internet, meg ilyen összefoglaló könyvek.

Új Dallas: nagyon remélem, hogy Quantumleap válaszol a kérdéseinkre, de erős a gyanúm, hogy ő se jegyzett meg mindent.
Ahogy írod, a régi Dallasban még a mellékszereplők is elég izgalmas történeketek kaptak, kezdve az üzleti élet szereplőit, akár a titkárnőktől kezdve a kartellig, üzletemberek pláne mindig szerepeltek. Az újban semmi ilyesmi. Sőt még az is irreális, hogy Johnny és Chistopher még alkalmi szeretőket sem tartottak, pedig megtehették volna, ehelyett belterjesen cserélgették egymás között a nőket. A régiben még egy terhesség is izgalmakat rejtegetett 30 részen át, míg az újban arra sem emlékszünk, hogy születtek-e gyerekek vagy sem, mi lett a sorsuk? Ez kb. mindent elárul. Az újban már semmi olyan tabutémával sem tudtak előhozakodni, ami akár valamilyen szempontból társadalomformáló lett volna, lásd a régiben a siket kissrác örökbefogadása, Down-kóros baba, pedofília, eutanázia, kapcsolatok nagy korkülönbséggel, és lehetne sorolni, itt meg csak egymás között harcoltak a nagy belterjességben. A régiben 1-1 BBQ party nagy meglepetéseket hozott, az újban dögunalmas párbeszédek mentek...


2021-02-07 12:15.04
VU: úgy emlékszem, Gus mondta, mert a színész is rémlik...aki valóban egy nagy dobás volt akkoriban, ezzel a felkarolni a srácot sztorival egészen Felicity férjéig léptették elő. Úgy gondolom, ebbe a sorozatba belefért, és Michael Mahonen is volt annyira népszerű, hogy a karakterét nyomják, illetve el tudom képzelni, hogy a nép őt akarta, így a zárórészre visszahozták...a vak sztorit lehet azért írták bele, hogy ne legyen minden olyan királylányos, hogy ugyan túlélte a szerencsétlenséget, de maradandó károsodással...meg akkor Felicity karaktere is fel tudott emelkedni, hogy visszakapta a régi szerelmét, akihez úgy is hozzámegy, hogy egész életében valószínűen vak marad.
Hidd el, ebben a közegben, ebben a korban ez egy vállalható cselekményszál volt.
Jó emlékeztem, hogy több testvére is volt Felicity-nek, viszont az újonnan érkezett gyerekek már nem rémlenek, szerintem akkor már nem követtem rendszeresen a sorozatot.
Felix-re emlékszem, szimpatikus srác volt. Azért azt mondom, nem kell meglepődni, 7 év alatt egy tiniből felnőtt lesz, így nehezen tudott volna ifjúsági sorozat maradni, ha a meglévő már felnőtt karakterekkel akarják tovább vinni, így érthető, hogy vége lett.

Arról tudni valamit, hogy Sarah Polley miért távozott? Ő szerepelt a karácsonyi kiadásban?


2021-02-07 12:04.42
Annyit mutattak Clayton és Ellie esküvőjéből, hogy a koszorúslányok kimennek: Donna, Samantha és Lucy, amikor Ellie lejön, akkor a két fiába karol, akik kikísérik. Clayton-t nem is mutatta, és a násznépet sem...abban a részben rabolja el Jessica Ellie-t, mire végre megtalálják, és Ellie a csomagtartóban töltött napok után friss és üde, megbeszélik Claytonnal, hogy a sok viszontagság után mégsem halasztják el az esküvőt, így az egészet össze is csapták, de szerintem egyrészt nem akartak egy idős házaspárral "bohóckodni", másrészt Barbara Bel Geddes is búcsút intett a sorozatnak, és annyira elhúzták az egész sztorit, míg fontosabbakkal kellett kitölteni az időt, szóval az a tipikusan beszéltek róla hosszú részeken át, akadályok, szervezgetések, és akkor nem is láthattunk az esküvőből semmit.
Az egy erős évad volt, elővettek tabutémákat is, mint Samantha és Peter viszonya, Edgar Randolph öngyilkossági kísérlete (JR megzsarolta a pedofíliás ügye miatt), Mickey eutanáziája, és még sok minden történt, Bobby elvált, Jenna visszatért.
Amikor Bobby-ra rálőttek, akkor nem csak Edgar neve merült fel, hanem a feleségéé is. Különben Edgar meg akarta ölni JR-t, a hetedik évad nyitórészében rálő az utcán, de célt téveszt.
Jenna valóban Bobby-ra nézett (bár eleve ő volt Ray tanúja is)...nem, nem akarták Jennát és Bobby-t újból összehozni...valahogy az ő kapcsolatuk olyan volt, hogy az ember érezte, sosem lesznek egymáséi, még akkor sem, ha lett egy közös gyerekük. Akkor Jennát Ray-jel akarták összehozni, de ott is lefutottak pár kört, mert Jenna nem tudta úgy igaz szerelemmel szeretni Ray-t, még Ellie noszogatta, hogy ő sem a hatalmas szerelem miatt ment hozzá Jock-hoz, és mennyire jól működött a házasságuk, majd idővel megkedveli Ray-t. Aztán Jenna lelépett Charlie-val, és amikor visszajött, felfedezte, hogy Ray-nek viszonya volt egy nővel...de ekkor már a kiírásukat tervezték, ezért értelemszerű volt, hogy együtt távoznak. Steve Kanaly mint alapszereplő, már nagyon költséges volt a stábnak, így megváltak tőle, értelemszerű volt, hogy Jenna karaktere is kifutotta magát, Charlie meg végképp. Csak ne Párizsba mentek volna, mert el nem tudtam képzelni, hogy ott Ray milyen életet él.
Tényleg az utolsó részek egyikében Cliff és Michelle összeházasodtak, de azt már nem mutatták, csak a papírokból derült ki. Fura, mert Michelle és James korábban házasodtak, de mivel James Debra Lynn-t választotta, aki még papíron a felesége volt, ezért a Michelle-lel való házasságát érvényteleníteni tudta, aki így még ugyanabban az epizódban részegen hozzáment Cliff-hez.

Klinika: Mühlmann-t szerintem már nem akarták elővenni, az eredeti vetítés alatt is bőven nyugdíjas korú volt, érthető, hogy 20 év után nem ő volt a gazdasági igazgató. És szerintem az alakítója sem kívánkozott vissza.
Angie-t ezzel szemben, akár egy másik színésznővel, vissza lehetett volna hozni.
Akkor legalább Mischa kapott történeteket, bár a házasságát eléggé hanyagolták utána, gondolom a fogadott lányát sem mutatták, mert hát a Klinika nem tudott mit kezdeni a gyerekszereplőkkel.
Gondolom, a 20 évvel későbbi verzióban is ugyanarról a lányról volt szó.
Azért Engel-lel és Inával kezdhettek volna többet, mert valahogy a Klinika dolgozói eleve mintha kevesebben is lettek volna, de több dolgozót csak érintőlegesen mutatott. Hildegard kellett is, csak nem értem, miért nem írtak neki pasit, 20 év után aktuálisabb volt.
Szerintem Elkét pont azért hozták össze Udo-val, mert a nagyfejes lánya volt, így kaphatott protekciót. Ami önmagában véve nem lett volna baj, ha tényleg tudnak nekik sztorikat írni, ennek ellenére látványosan szenvedtek.


2021-02-07 11:44.19
A mi időnkben még tényleg nem volt ez a lerövidített verzió, amivel ki lehetett volna váltani a regény teljes elolvasását. Gimiben már valóban megjelent egy ilyen kiadás, de az sok olyan külföldi művet is tartalmazott, amelyek nem hogy se ajánlottak, se kötelezőek nem voltak, de még a normál tananyagban sem szerepeltek. Na meg az interneten is utána lehet olvasni, pl. a wikipedia is összegzi a művek történéseit. Bár azt mondom, ha az illetőnek tetszik az eredeti mű, és nem olyan hosszú, akkor olvassa el, de mentőövnek ott az összefoglaló. Mellesleg mikor lenne rá idő, amikor több más tárggyal is foglalkozni kellene? Igazságtalan az is, hogy mondjuk a földrajzra rászán a diák 30 percet, míg irodalomra több órát, több napot, míg elolvassa, utána még tanulja meg a törzsanyagot is, olvassa el az író életét, háttéranyagokat, ilyesmiket.

új Dallas: emlékszem erre a Tommy-ra, valóban rokonnak hazudta őt, aztán megölte. Akkor mintha tényleg terhes lett volna, és meg is szült, de nekem valahogy a gyerekek ki is estek a történésekből. Hogy ki volt az apjuk, azt passzolom...majd talán Quantumleap kisegít minket. Különben tényleg borzalmas...ugyan az eredeti sorozatban is belterjes kavarás volt, hogy Samantha Cliffel járt, aki nem csak rokon, de az ősellenség sarja. És pont akkor esik teherbe annyi év után. Viszont abból a történetből, még ha 30 epizódon át is izgulhattunk, hogy ki az apa, de nagyon sok jó szálat ki tudtak hozni, kezdve a neurofibromatosis, Pamela gyereket akar, apasági per, és hadd ne soroljam. Itt meg Rebecca terhes lett, és már a kutya sem tartotta számon, hogy kitől, és a gyerekek sorsa mi lett?
Amúgy a második évad végén volt egy robbantás, és mintha ott vetélt volna el Rebecca, amiért az apját, Cliffet hibáztatta, mert tán ő okozta a robbanást. Lehet, akkor nem ikrekkel volt terhes...keverem én is, mert nyilván ennyire érdekelt...


2021-02-06 13:48.48
VU: érdekes, meg kell hagyni...úgy emlékszem Gus Pike volt aki azt mondta Felicity-nek, hogy nála gyönyörűbb lányt még nem látott a Földön, ez tán akkor volt, amikor elhajózott. Most, hogy írod, ugyan rendszeresen biztos nem néztem a sorozat végét, de pár történés erősen rémlik.
Azt tudom így elsőre írni, hogy ezek annyira nem voltak rossz történetek, tekintve azt is, hogy a végén már nehezebb volt jó sztorikat is írni, hiszen Sarah Polley távozásával megfeneklett a sorozat is. Gus karaktere szerintem abszolút vállalható volt, és így, hogy az utolsó részben visszatért, talán annyira nem is rossz, hogy végül ő vette el Felicity-t. Bár kétségtelen, hogy mellé én is más férfiakat képzeltem volna el, de ám ha ez a csavar kellett a végére, akkor legyen! Csoda, hogy a Gus-t alakító színész visszatért, mert így tudtak egy viszonylag jó lezárást csinálni, úgyse lett volna értelme a folytatásnak.

Mi lett amúgy Felicity fiútestvérével? Nem tudom a nevét, egy aranyos, kissé husis srác alakította, aki talán később megférfiasodott, és tán ő vezette a szállodát is?
De mintha lett volna még más testvére is Felicity-nek...Sarah unokatestvér volt?


2021-02-06 13:42.44
A Dallasban minden esküvőre tartogattak pár mellékszálat is, amire lehetett építeni. Lucy esküvője alatt a család többi tagjával is történt 1-1 fontosabb esemény, az a rész kifejezetten jól megírt, megrendezett.
Clayton és Ellie esküvőjét nem mutatta, pedig előtte mennyit beszéltek róla, az előkészületekkel, az aggályokkal ment el az egész évad. Mondjuk ott több ok is volt, hogy nem mutatták, Barbara Bel Geddes már beteg volt, és a köv. évadban nem is szerepelt (úgy volt végleg távozik, mert Donna Reed-del is 3 évadot írtak alá), sőt szerintem az sem lett volna annyira fontos, hogy egy idős házaspár esküvőjét mutassa, főleg a nagy felhajtások után. Továbbá az évadot egyszerűen le akarták zárni, sokkal fontosabb történetek kerültek terítékre.
Jenna és Ray esküvője is évad közepi volt, Jenna Bobby-t nézte...ott derült ki az is Christopher számára, hogy Lucas a féltestvére.
Michelle és James esküvője formális volt, az utolsó egybekelés a sorozatban. Bár az évadzáróban Vanessa és JR eljegyzését megünnepelték, de az esküvő elmaradt.

Klinika: Mühlmann alakítója 2006-ban halt meg, tehát egy évvel a 20 év múlva film után, érthető, hogy 86 évesen nem akarták őt kitenni ennek, vagy lehet már a színész sem bírta volna.
Angie-ról legalább egy említést tehettek volna.
Az is érdekes, hogy Mischa és Ina nem kaptak nagyobb szerepeket az eredeti sorozatban, de 20 év után mindenképpen elővették őket (ami persze nem volt baj). Azért azt hiányolom, hogy ez a két karakter nem kapott fajsúlyosabb szerepeket, pedig fontos lett volna...helyette csak Hildegard-ot és Elkét nyomták az ápolói brigádból. Mischa-nak volt felesége és lánya az eredeti sorozatban? Ina Dr. Engel-lel még a régi sorozatban jött össze? De belőlük többet kihozhattak volna, mert a tehetségük is megvolt, úgy látszik, csak díszletnek szerették őket használni.
A Klinika amúgy nem dolgozott valami erősen megírt forgatókönyvvel, mert egyes karakterek szinte csak asszisztáltak, míg voltak fontosabb szereplők, de egy idő után egyiknek sem tudtak rendes sztorit írni. Azt érzem, hogy hamar kifutották magukat és elég döcögősre sikerült az 5. évadtól.


2021-02-06 13:23.52
Semennyire nem...a spin-off felállás egyértelműen értelmét veszítette Bobby feltámadása után. Két külön világban kellene a sorozatokat kezelni, mert ha összevetjük egymással időben és történésekben, nincs az a megoldás, ami a bakit ki tudja javítani.
Pláne Gary és Val tényleg játszanak a 2. évadbam, Val-nak Samanthával is van egy konfliktusa. JR temetésére érthető, hogy a testvére elment, de most akkor Bobby-tól nem kérdezte meg, hogy hát Te hogy hogy élsz?:) 86 után szerintem a KL-t és a Dallas-t nem lehetett testvérsorozatként kezelni, mert egyszerűen felborult a rend, ha csak belegondolunk, a Dallas-ban is egy csomó bakit nem tudtak elvarrni, illetve kontinuitási problémák adódtak.


2021-02-06 13:17.27
Semmilyen eredményt nem érnek el, mert a diák vagy el se olvassa, vagy a rövidített verziót bevágja (vannak már ilyen könyvek, amelyek 10-15 oldalban leírják a lényeget), a tanár meg nem meri tanítani, mert akkor kiderül, hogy ők sem ismerik/szeretik annyira művet.
Át kellene teljesen alakítani az oktatási rendszert, főleg a magyar-matek tanításban, a többinél már így is eleget lazítottak, pont ott nem, ahol kellene. Vagyis nem lazítás lenne, hanem más módszerekkel, nézőponti kérdésekkel.
És amit írsz, pl. Andersen meséi által, a gyerekeknek a mindennapi életet is meg kellene ismerni, az emberi kapcsolatokat, hogy vannak pl. szomorú dolgok, kihívások, akadályok az életben, amiket minél hamarabb meg kell tanulni, mondjuk egy-egy irodalmi mű hátrányára, sokkal fontosabb lenne a mindennapi, gyakorlati élettel foglalkozni.

Rebecca nekem tetszett, de tény és való, hogy egy idő után vele se tudtak mit kezdeni. Én úgy tudom, hogy elvetélt a robbantás során, de hátha Quantumleap többet tud erről, mert mintha emlékeim szerint ki is hordott volna gyerekeket, de már erre nem emlékszem pontosan.
Azt sem tudom, hogy a gyerekeknek ki volt az apjuk? Johnny vagy Christopher?
Annyira belterjes lett a sorozat, hogy az ember emiatt már nem is akarta rendesen nyomon követni.
Gondolom Margaret és Lucas azért sem került elő, mert akkor a szüleiket is elő kellett volna venni. Mondjuk Ray szerepelt az új Dallasban, de semmilyen fontos történetet nem kapott, csak Lucy-vel beszélgetett. Jenna és Donna megformálói meg már nem akartak játszani, Bobby pedig Ann révén kapott egy új családot, sajnos őket nyomatták a régiek helyett.


2021-02-06 11:53.11
Jó, de attól, hogy Bobby feltámadt a Dallasban, a KL történéseit mégsem lehetett volna teljesen semmissé tenni, mert akkor minek futott a sorozat? Óriási baki volt persze, amit nyilván már sehogy sem tudtak volna kiköszörülni, de azért az ikrek mégis csak léteztek, nemde? Pláne attól még elnevezhették Bobby-ról, bár nyilván a (meg nem történt) halála után lett volna nagyobb értelme.
Mondjuk Fruzsinak igaza van, őket annyira nem erőltettem volna, mert az eredeti sorozatban sem játszottak, nem is említették az ikreket.
De akkor most a KL azon idővonalát, ami Bobby feltámadáa után történt, az semmissé kellene tenni? A KL létezett végig, csak éppen a KL világában a Dallas nem, miután az álomévad lement? Vagy a Dallas létezett végig és a KL Bobby feltámadása után nem? Szóval a spin-off sorozat is értelmét veszítette, mert egy idő után a két sorozat nem lehetett egymás testvére, ha más idősíkokon játszottak, illetve más történetekkel.


2021-02-06 11:45.59
Na ez már egy erőltetett, semmire se jó történetszál volt, miért kellett ilyet kitalálni? Érthető persze, hogy JR-nál nem volt meglepő, hogy van még egy zabigyereke, mert rengeteg nővel volt dolga, de ki az anya? Pláne az is irreális, hogy az anya nem jelentkezett előbb, hiszen neki érdeke lett volna, hogy kiderüljön: JR az apa, mert így a lánya is nagy örökséghez jutna. Szóval ezt is csak a szenvedésben húzták elő, semmivel sem lett érdekesebb a sorozat. Fura, mert JR másik két fiával: James-szel és Cally fiával meg egyáltalán nem tudtak mit kezdeni a folytatásban, de elő kellett venni egy 4. gyereket, aki történetesen lány, mert hát unalmas, hogy JR eddig csak fiúkat nemzett. Továbbá az eredeti sorozat után születhetett...


2021-02-05 19:18.37
VU: akkor Sarah Polley nélkül nem is volt ugyanolyan, érthető, ha nem mentek tovább 7. évadnál. Felicity kapcsolatai érdekelnek, nyugodtan megírhatod. Akihez hozzáment végül, az a srác volt, aki azt mondta neki, hogy nála még gyönyörűbb lányt nem látott a Földön?
Nem igazán jegyeztem meg a karakterek neveit, amúgy az a sorozat is szerintem az első 3-4 évadban volt igazán jó, mert emlékszem, utána én sem néztem.
Ha már esküvő...igen, vannak sorozatok, amelyeknél úgy érezték, hogy egy ilyen esemény a méltó lezárás. A Dallasban ehhez képest eléggé változatos volt, hogy az évad mely szakaszában tették be az esküvőt. Lucy-é volt az első, emlékszem, amikor ment az egész osztály mennyire várta, az évad közepére időzítették, ugyanúgy Samantha és JR második házasságát. Pamela és Bobby az évad első felében házasodtak össze, és a köv. évadban már nem is voltak együtt:(
Ami tudatosan tervezett volt: Clayton és Ellie esküvőjét a szezonzáróra hagyták, hogy addig még rengeteg akadályba ütközzön a kapcsolatuk, megfejelve a Jessica sztorival...ehhez képest, hogy mennyire készültek az esküvőre, tényleg mintha 20 évesek lennének, nos magát az esküvőt nem is láthattuk. April és Bobby esküvőjét szintén az évad végére hagyták, ott is elhúzták, amennyire lehetett...Cally és JR esküvője évad közepi volt, mégis tudtak tartalékolni belőle. Donna és Ray esküvőjére nem sok időt szántak, mint ahogy Lucy második egybekelése Mitch-csel, a szezon végére hagyták, igaz pontosan azért, hogy Lucy karaktere elegánsan távozzon egy időre.
Szóval érdekes, hogy az esküvőket mindig úgy igazították, hogy vagy rá tudnak még építeni, vagy amolyan nagy dobásként meghagyják a végére. A Dinasztiában az 5. évad azzal végződött, hogy a násznépet támadás érte, a 6. évad végén pedig a menyasszony, Dominique, kiadja az útját a vőlegényének.
Persze, eleve a Dinasztia is egy esküvővel indított, és soha nem láttam Krystle-nél boldogtalanabb menyasszonyt, érdekes, a házassága Blake-kel egy idő után mégis működött valamennyire.

Klinika: ahhoz képest, hogy Udo már a 4. évadban Elkézett, nos csak a záróepizódban házasodtak össze, azt hiszem ha ennyire elnyújtották a kapcsolatukat, talán az sem meglepő, hogy 20 év után nem maradtak együtt, de az nagyon gyenge történet volt, hogy azért, mert Elke elvetélt...ennél már az is jobb lett volna, ha 3. fél miatt megy tönkre a házasságuk.
Udo, hogy a folytatásban egy 50-es nővel kezdett, nem tudom, de mivel ő fiatalosabb volt a koránál, simán el tudtam volna mellé képzelni egy 30-as nőt is, Gaby Dohm eleve öregebb volt nála, úgy látszik, így akarták a palettáját szélesíteni a nők körében.
Ez a plázacicára való alapozás ugyanolyan blőd szál volt, mint a 23 éves főorvos, akit amúgy egy 41 éves pasi játszott...és történetesen Klausjürgen fia, tehát ez a belterjesség sem tett jót a sorozatnak.
Gaby Dohm szerintem is hamarosan beleunt a sorozatba, mert valahogy Christa karaktere mindenféle értelemben olyan irreális volt, 44 évesen szült, a karrierjét kiveséztük, szóval megértem, ha egy idő után úgy érezte, jöjjenek a fiatalok...de azok meg pont nem voltak, vagy ha igen, semennyire sem érdekesek.
Hildegardnak írhattak volna pasit, de úgy látszik, hogy a 70 rész alatt ilyenben nem gondolkodtak, a folytatásban 20-22 évvel később meg az élet alkonyán muszáj volt egy ilyen sztorit írni.
Frau Meis-ből én sem néztem ki, hogy már 80 felett lenne, bár azért egy 36 éves sorozatnál érthető, ha valamelyik színész(nő) él is, akkor az már nem fiatal.
Katharina-ban tényleg volt valami ridegség, de legalább róla el tudtam hinni, hogy doktornő, míg Christáról sosem.
Mühlmann alakítója meg gondolom már a 20 éves folytatásnál nem is élt, ugye?
Angie szerepelt a folytatásokban? Bár, ha korábban sem tudtak vele mit kezdeni...
És mi történt Ina nővérrel és Mischa-val? Ők ketten viszonylag jó kinézetű fiatalok voltak abban az időben, az ő karaktereikkel mi lett? A folytatásban szerepeltek?


2021-02-05 18:48.48
Arra már nem emlékszem pontosan, hogy akkor az Ábel a rengetegben nálunk valóban kötelező volt-e, vagy csak ajánlott. De mivel dolgozat volt belőle, mindegy is a megnevezés, mert számon kérték, tehát el kellett olvasni. Szerintem a tanárunknak egyértelműen nagy falat volt Az egri csillagok és A kőszívű ember fiai is, mert azokról feltűnően nem tartott órát, mintha attól félne, hogy kiderül: ő sincs annyira képben.

Én szerettem a matekot, ugyanakkor a magolós részét már nem, sokkal több értelmét láttam a gyakorlati feladatoknak, amik a mindennapi életre épülnek, pl. elindulsz egyik helyről a másikra ilyen sebességgel, a másik később indul el félórával, mennyivel kell menjen, hogy beérjen téged...de akár egy százalékszámítás kamatszámolásnál is értelmesebb.
Szerettem az egyetemen is a matekot, de már az ilyen magolós elméleti dolgokat, tételeket, bizonyításokat nem igazán, jobb szerettem a példákat.

Én is szerettem Andersent, pont azért, mert nem a szirupos, fiktív, romantikus vonalat erősítette, hanem a meséivel felhívta a figyelmet az élet szomorú és tanulságos oldalaira is, és bár egy gyereknek lehet sokkoló, de ilyen dolgokkal is kell szembesülni, mert az se jó, ha egy gyerek álomvilágban él.
Az eredeti Grimm mesékben vannak elég borzalmas részletek, amiket finomítottak a magyar kiadásokban, a Disney filmekben pedig pláne. Igazad van, hogy a Hófehérke megelőzte a korát, és hogy még azok a rajzfilmek voltak igazán élvezhetőek, amelyek Disney élete alatt készültek.

Nekem Christopher latin macsós az új Dallasban, de Johnny végképp nem jött be, volt benne valami vidéki vonás, ami miatt nem úgy érezte az ember, hogy egy milliárdos fia. Christopher meg az eredeti sorozatban, vörös szeplős kisfiú volt, szóval nagyon eredeti módon választottak bele. Elena egyáltalán nem is nézett ki jól, pláne olyan latin-mexikói vonalat erősített ő is.
Az eredeti Dallasban valóban olyan nőket válogattak be, akik nem csak szépek voltak, de hús-vér nők, és abban az időben rajongtak értük, ehhez képest az új Dallasban nem volt egyik új nő sem kiemelkedően szép...persze, nem is az a feltétel egy sorozatnál, de a Dallasnál igenis tényező volt.
Elena karaktere ettől függetlenül is teljesen irreális volt, mindenféle értelemben. De a legrosszabb mégis a belterjesség volt, hogy egyszerűen nem tudtak messzebb menni attól a ponttól, hogy a főcímben szereplő karakterek egymással szexelnek.


2021-02-04 22:39.57
Köszönöm, hogy ennyire részletesen leírtad. Miért hittem azt, hogy Klaudia később halt meg, mint Katharina? De valószínű, mert amikor Katharina meghalt, akkor Udo már Elkézett...nekem az is valószínűtlen, hogy bár Udo főnyeremény volt a nőknek, de hogy ennyire "hamar" tudott váltani.
Katharina nekem szimpatikus volt, bár tényleg egy olyan karrierista nőt alakított, aki a férfiak szemében túl sok. Udo tudott bánni Angie-val, szóval nem azért nem írtak neki saját gyereket, hanem mert egyszerűen a gyerekekre nem akartak építeni...Elke többször elvetélt, és akkor pont 20 évvel később már nem tudott Udoval maradni? Egyértelműen trehány írói munka...

Sri Lanka: na ez jó ötlet volt, szerintem máskor is tehettek volna be ilyen sztorit, mert volt rá pénzük, hogy utazzanak, ellentétben Mágenheimékkel:)

A folytatás teljesen érdektelen sztorikkal ment, hiányzó karakterekkel, szóval lehet a 2. részt már nem is kellett volna erőltetni. Csa azért, hogy még egy bőrt lenyúzni róla, miközben egyedül Udo és Benjamim voltak aktív szereplők. Hildegard-nak amúgy írtak az eredeti sztoriban férfi partnert? Nem emlékszem...mert ha 20 év múlva, 70-80 éves nőnek szántak egy ilyen történetet, az is már annyira erőltetett, pláne nyitva is hagyták az egészet.
Még olyanra is gondolok, hogy Barbara Wussow már 47 éves volt a folytatásoknál, és lehet nem akart egy olyan nagy kontrasztot, miszerint kis fiatal ápolónő már bőven középkorú lett, esetleg nem békült ki magával. Ugyanezt gondolom Gaby Dohm-nál is, aki talán plasztikáztatta is magát, és 2007-ben 64 éves volt, talán nem akart "öregen" visszatérni, főleg, ha Klausjürgen is betegeskedett (lehet Barbara Wussow is ezért nem nyomult a 2. részben)...vagy esetleg, ha Gaby és Klausjürgen valóban jártak az életben, lehet nem akartak még egy találkozót, vagy már azt érezték, így nincs értelme.


2021-02-04 22:29.56
Klinika: nem is baj, ha az elején nem indultak be annyira, kell egy kis felvezetés...bár más sorozatoknál meg pont a kezdés nagyon erős (lásd Twin Peaks), és utána látványosan vissza tudnak esni. Szóval A klinika esetében szerintem ez még pont belefért, annak ellenére, hogy a szirupos dolgokat én sem csípem.
Közben megnéztem azt a részt, Elena tiszta vér volt, amikor bevitték, és amikor Brinkmann megérkezett, már késő volt.
Az biztos, hogy egy átlagorvosnak ez a miliő nem tetszett, főleg egy magyarnak nem, az irreális sztorikat meg már ne is említsük.

VU: hány évados volt amúgy? Talán rémlett, hogy Sarah Polley kiszállt idő előtt, de azt hittem csak az utolsó évadban...viszont így tényleg nem volt értelme tovább feszegetni, mert ahogy írod, a gyerekek felnőttek, és az már nem ugyanaz volt, mint induláskor. Pláne több mint 100 éve, a lányokat 16-18 éves korban férjhez adták, szóval így felnőttekké is váltak.
A Felicity sztorit akárhonnan nézzük, hatalmas baki...nem tudom, de lehet csak évadkitöltő volt, mert ugye eleve nem akartak erre 3 évadot rászánni, és tudták, hogy Avonlea-ban sem lesz orvos belőle...mellesleg szerintem nem akartak ennyire "komoly" irányban sem elmenni, a boltos-szállodás szál jobban illett ide.
az is igaz, hogy az 1900-as évek elején nem volt annyira divat, hogy a nők orvosnak menjenek el, szóval lehet ez a történet is ezt akarta demonstrálni.


2021-02-04 22:23.20
Igen, sokszor a tanár is tudja, hogy muszáj feladni, mert kötelező, aztán lehet nem is adja le rendesen, mint nálunk is, de pl. más művekre, írókra, költőkre nagyobb hangsúlyt fektet. Annyira lehetett érezni, hogy mi a magyartanárunknak nem fekszik az a két mű, amit említettem, pláne ő nem volt töriszakos mellette, így lehetett amiatt sem érzett késztetést.
A nagyszüleim erdélyiek, de a szüleim, a testvérem és én is már Mo-on születtünk, a nagyszüleim 40-ben jöttek el onnan. Mi is voltunk Tamási Áron sírjánál és az emlékházban a húga kalauzolt el bennünket. Nem tudom, hogy a tanárunknak honnan jött az Ábel a rengetegben, de szerintem azért, mert jóval fogyaszthatóbb, mint Az egri csillagok, vagy A kőszívű ember fiai. Amúgy emlékeim szerint a hatodikos irodalomkönyv is tartalmazza, ez volt a tanár a választása, hogy a Toldival együtt azt sokkal részletesebben vettük.
Én is többször jártam Erdélyben, de inkább a középső és a déli részeken, északon egyáltalán nem.

Mateknál, ha még valahol hasznát vennéd a trigonometriának, meg amiket utáltam: tétel-bizonyítás, még azt is bemagolni...mondjuk mindig is jobban szerettem a gyakorlati matematikát, lásd számolások, még az egyetemen is, egyszerűen utáltam magolni...de az egyetemen is algebra, analitika, integrálás, deriválás, mátrixok mentek, illetve volt még kémiai és számítástechnikai matematika is. Persze, aki olyan vonalra megy, annál érthető, de egy gimisnél felesleges. Ugyanakkor egy csomó olyan dologra nem tanítottak meg, ami a mindennapi élet során szükséges, akár egy számla értelmezése, miért úgy számolják, stb...

Andersen biztos, hogy valami pszichés dologban szenvedett, ennek ellenére szerettem a műveit, külön volt egy könyvem tőle, ami tele mesével. Amerikában valóban más a marketing...bár a Grimm testvérek is európaiak, őket valahogy el tudták adni, Andersen, mint másik nagy meseíró már nem fért bele, lehet azért sem, mert nem olyan karaktereket vonultatott fel, hogy királyfi-királylány, szerelmes párok (ilyen is csak néhány volt). Viszont van mondanivalójuk, a Disney viszont nem arra megy rá, hogy nevelő célzattal készüljön.

Az új Dallasról jól leírtad tömören. A hármas szex engem nem zavart, viszont elismerem, hogy ott már nagyon a híján voltak a történeteknek. Most nem elég, hogy eleve kevés szereplő volt benne, de még azok is belterjesen egymással szexeltek?
Amúgy nekem az új verzióban se Johnny, se Christopher nem volt szimpatikus, Elenát és Emmát meg egyenesen utáltam. Pamela Rebeccát csíptem, bár őt se kellett félteni. Ann és családja semennyire nem hozott lázba. JR és Cliff megformálói már nem éltek. Samantha és Bobby mindig nagy kedvenc volt nálam, de velük már eladni egy show-t nem lehetett. Jobb is, hogy vége lett, a harmadik évadot se nagyon kellett volna erőltetni, hanem lezárni JR halálával.


2021-02-04 15:02.10
Nicolas amúgy melyik nővel jött össze? Elenával? Jól írod, sokat elárul, ha már Te sem emlékszel arra, hogy pontosan miért akarta megölni Christopher-t, az sokat elárul.
A második évad még annyira nem volt rossz, mert ugye meghal benne JR, visszahoztak pár régi szereplőt, aztán Ann lelövi a férjét, még ott is tudtak egy kis történetet kreálni, valamint az évad második felében volt egy robbanás is, ahol Pamela Rebecca elvetél, és úgy emlékszem, hogy pont Cliff volt a felelős a robbantásért.
A leszbi jelenetet nem bántam, nekem is kb. annyi maradt meg a 3. évadból, bár Emma helyett lehetett volna egy másik nő is, mert Emmát ki nem állhattam.
Jól írod, a harmadik évad csak azért lett ráadásként, mert a 2. évad volt a három közül a legerősebb, én az elsőt láttam, de szinte semmire nem emlékszem belőle. Ez is mindent elmond.


2021-02-03 21:25.00
Az mi volt, amikor írtad, hogy Katharina elbánt Udoval? Annyira nagy bűnt követett volna el?
Amúgy azt gondolom, hogy pont azért ment Udo Afrikába (egyrészt a sorozatnak is jót tett egy ilyen kis kitérő, más környezet, elszakadás a megszokott, idilli környezettől), mert látni akarta a fájdalma után, hogy máshol milyen rossz tud lenni az élet, éppenséggel mehetett volna luxusszanatóriumba is, de pont arra nem vágyott, oda bármikor mehetett volna, az nem annyira kihívás. Sokszor az ilyen gazdag selyemfiúk abba unnak bele, hogy tökéletes az életük, és vágynak arra, hogy rosszabbat lássanak, és értékeljék, ami megadatott nekik...persze, Udo gyászolt, de alapvetően nem volt rossz élete Klaudia halála előtt, és lehet ez a tragédia figyelmeztette őt, hogy másoknak sem könnyebb az életük.
Kár, hogy nem tudod hová mentek Christáék nyaralni, de persze, hogy megtehették, itt legalább reális volt a szál, nem úgy mint a Szomszédokban. És 1-1 epizód erejéig jót is tesz, ha kiszakadnak a megszokott környezetből, a mindennapi problémáktól.

Új film: Udo és Elke sztorija megerősítette azt, hogy korábban is csak "kényszerből" hozták őket össze, mert már a kapcsolatuk elején is lagymatag történeteket kaptak. Nem tudom Klausjürgennek mennyire volt beleszólása a történetekbe (mint a Dallasban Larry Hagman-nek és Patrick Duffy-nak nagy szava lett a rendezésben), de el tudom képzelni, hogy az ő kérésére lett a lánya főbb karakter.
Teljes logikai baki, ha 20 évig nem volt gyerek, utána meg elvetélt Elke, attól miért kell szétmenni, próbálkoznak, vagy elfogadják, hogy nem lehet gyerekük...de szinte biztos vagyok benne, hogy nem akartak gyerekekre építeni, viszont a 20 évvel későbbi folytatás csak 1 részes volt, így mutathattak volna egy 8-10 éves gyereket, vagy akár idősebbet, aki Udo és Elke fia/lánya. Annyira nehéz lett volna ilyen sztorit gyártani?
Mellesleg ha addig kitartottak egymás mellett, és megvoltak gyerek nélkül, akkor olyan miatt mennek szét, amiről nem tehettek?
Ha Christa sem szerepelt a második folytatásban, akkor tényleg nem lett volna értelme erőlködni, hiszen Klaus beteg volt, Elke kiesett, Hildegard és Michaelis asszony meghaltak, akkor most Udo egymaga lődörgött volna a féltestvérével, aki semennyire nem nőtt az emberek szívéhez?
Az is durva, hogy egy 3 éves gyereknek ilyen sztorit írtak, nem voltak a helyzet magaslatán, tény és való...annyira nonszensz, hogy ilyen elcsavargott/eltűnt/elkallódott a gyerek sztorikat tudtak írni, már Angie-val is szenvedtek...
Szerintem eleve akkor se lett volna értelme a folytatásnak, ha mindenki visszatér, hiszen az eredeti sorozat vége is elég nívótlan volt, akkor mitől lett volna érdekesebb a nyálas Benjamin, aki 20 év alatt főorvos lett?


2021-02-03 21:08.16
Klinika: sajnos sok esetben eléggé összecsapták a forgatókönyvet...most nem azt mondom, hogy kellett volna egy csomó előzetes információ, de 1-2 mondat nem lett volna megterhelő, inkább csak azt lehetett érezni: belecsaptak a lecsóba, és elkezdték adni...az a sejtésem, hogy onnantól lettek épkézláb történetek, amikor Elena meghalt, és úgymond akkor már lehetett mire építeni, addig olyan volt, mintha a Klinika keresné önmagát.
Sejtettem, hogy az orvosoknak nem tetszett, hiszen tényleg túlságosan is idilli volt, általában vagy nyugalom uralkodott, vagy jó hangulat, vagy csipkelődő hangnem (pl. Hildegard, orvosok egymás között, ápolók). Pláne nem úgy mutatta be az egészet, mintha egy felelősségteljes, komoly, stresszes, súlyos terhekkel teli, mondjuk még anyagi és higiéniai nehézségekkel küzdő klinika lenne, hanem mintha egy luxusszanatórium, ahol még a prof is jópofáskodik a betegekkel, meg belefolyik a magánéletükbe, és még segít is nekik...erre általában se idejük, se energiájuk nincs az orvosoknak, itt meg azért munkaidőben ment a romantikázás, a magánéleti dolgok kibeszélése, néha olyan nyugalom uralkodott, mintha egy fizetős magánintézmény lenne, ahová a betegek is szívesen mennek.
A szakmai bakikról meg ne is beszéljünk, lásd pár éven belül több szakorvosi végzettség, pillanat alatt találunk kutatóorvosi melót, ha a sebészi hivatás túl kemény, szóval ez a válogatási lehetőség, minden érdemi szakmai fejlődés nélkül elég komolytalan és irreális. Még szerintem a kevésbé képzett nyugdíjasok is rájöhettek, hogy azért ez túlzás, orvos ismerőse mindenkinek van, és tudják, hogy nem 3-4 éveket járnak egy-egy szakképesítés miatt.
A 20 év nagy idő, akkor éppen megcsinálhatta a gyermekgyógyász szakvizsgát, de hogy a sorozat elején az orvosit és a sebész/kutatói szakvizsgát, az kizárt. Persze, nem írhatták ki, hogy két évad között eltelt 8 év, mert annyi lett volna reális. Ekkora váltás is valószínűtlen, na meg mintha arra akart volna utalni, sebészi állástól lelkileg összetört (akkor minek vállalta, nem tudta mi vár rá), jó, legyen akkor kutatóorvos, de ha otthagyja, majd gyermekgyógyász, tehát ez a minden szakmai tudás nélkül úgy válogatunk a szakvizsgák között, mint a piacon a gyümölcsök között, elég valószínűtlen, és a karaktert se tette határozottá.

VU: az is elég nagy baki, ha 8 osztály után felvették orvosnak, akármilyen jól tanult. Másrészt nem lenézésből, de egy falusi egytermes iskolában azért nem ugyanaz az iskolai követelmény, mint egy nagyvárosi polgári vagy egyházi iskolában. Teljesen nonszensz az egész. Pláne írod, hogy megviselte a haláleset, holott ezt minden orvosnak tudnia kell, ha élete során 30-40-50 évet praktizál, mindig lesznek halottak, akár az ellensége, akár a legjobb barátnője, szakmai szempontból ugyanazt jelent egy haláleset, lelkileg persze változó, de szerintem olyan orvos még nem volt, akit legalább egy betege halála ne viselt volna meg. Valószínű azért adta fel a csaj is, mert nem akarták volna kiszabadítani az ideális környezetből, azt bevallom, tényleg egy idillikus környezetre építettek itt is. Túl hosszú idő lett volna, ha orvossá válik, és ez ez ifjúsági sorozatnak indult, ahol nem azzal akartak foglalkozni, hogy valaki huszonévesen egy komoly doktornő, és életidegen lesz abban a közegben is, amelyikben olyan nagy boldogságban nőtt fel. Másrészt ha azon nem tudott túllépni, hogy nem ő volt a hibás, és a felelős, akkor tényleg nem is való orvosnak.

Udonál nagy volt a váltás, mert Hamburg azért mégis csak egy városi/ipari/kereskedői környezet... ha még az lett volna, hogy Bajorországban megy, ahol szintén vannak hegyek, illetve olyan természeti környezet, mint a Fekete-erdőben, akkor nem lett volna olyan nagy a kontraszt, de alapvetően egy főszereplőt kiszakítani az alaphelyszínről már eleve egy rizikó. De úgy látszik, hogy Udo-ra se tudtak építeni, lásd a 20 év múlva változatban is ugyanott tartottak, majd a következőben már Elke se volt.
Az afrikai helyszín nem annyira rossz, pláne ha csak pár rész erejéig mutatta, kell egy kiszakadás, változatosság, és ugye sok orvosnak mondják, az az igazi, ha egy szegény régióban is megtapasztalja az orvoslás nehézségeit.
Azt nem értem, az mikor volt? Mert írod, amikor visszatért, akkor Katharina még egyszer megkörnyékezte, oda meg a csalódás miatt ment ki, felejteni...addigra meghalt volna Klaudia is? Mert úgy tudtam, hogy előbb halt meg Katharina, de majd kijavítasz.


2021-02-03 15:39.13
Azt vettem észre, mivel A kőszívű ember fiai még a tanárnak is nagy falat volt, arról szinte alig beszéltünk, emlékszem, hogy kérdezte, kinek melyik rész maradt meg, és példának felhoztam az Oroszországból való szökést (mondjuk én olvasónaplót is vezettem, de emlékeim szerint végig se olvasta), és akkor annyi volt a válasz: hát igen, most is kemény hideg van télen Oroszországban...
Szóval a Szent Péter esernyőjét nyomatta, ami nyilván fogyaszthatóbb, és azt azért sem olvastam el nyáron, mert nem az volt a kötelező, sőt ajánlottként is csak évközben emlegette, aztán kitalálta, hogy hétvégén olvassuk el, mert az lesz akkor kötelező. Megtettem, valahogy mégsem az én műfajom. Az Ábel rengetegben-ből pedig még dolgozat is volt, a Toldiból felelés, ez a kettő 6. osztályban, és természetesen nagy műről, Az egri csillagokról szinte csak 1-2 mondatot, futólag, mert hát egyébként is kötelező címszó alatt. Nekem az a gyanúm, hogy ezeket lehet a tanár sem olvasta, vagy nagyon régen, a másik, hogy neki a történelmi eseményeken alapuló regények nem jöhettek be...lehet, csak nem merte kimondani, pont azért nem, mert fiktív szereplők is voltak jócskán, és a történelem nem volt az erőssége.
A Légy jó mindhalálig szintén 8-ban volt, de azt is csak futólag említettük, az utolsó évben inkább külföldi íróktól vettünk műveket, illetve József Attilát nyomatta, és Móricz egyéb műveit.

A mateknál ott hibáznak rá, hogy sokszor nem gyakorlati dolgokkal példálóznak, ami a mindennapi élet során fontos lenne. Pl. autóba tankolsz benzint, ennyit fogyaszt, mennyibe kerül, ha ide akarsz vele menni, stb...vagy akár sporteredmények számítása is lehetett volna, vagy amiket korábban említettünk (adóbevallás, % számítás, kamatszámolás).

Ha a Jégvarázs a Jégkirálynőre épült, akkor eléggé célt tévesztett, mert sokkal üdítőbb a téma, vagy legalábbis a tálalás, pláne a sztori sem annyira sok mindenben egyezik.
Az is lehet, hogy egyszerűen az amerikai marketingnek nem annyira jön be Andersen stílusa, életérzése, sőt lehet nem is annyira ismerik a gyerekek sem.

Az új Dallas eleve rengeteg bakival, érdektelen történettel és karakterekkel indult, nekem az is fura volt, hogy az első évadot ugyan láttam, de mire véget ért, meg is jegyeztem, hogy alig történt benne valami. Mindenféle értelemben csalódás...a régi szereplőket annyira lefokozták, nem hiszem, hogy a régi sorozat kedvelői kedvet kaptak volna hozzá. A fiatalabb generáció meg nem JR-on nőtt fel, tehát szerintem őket meg annyira nem érdekelte, ma már annyi sorozat van, le lehet tölteni mindet, nem biztos, hogy a műfaj bejön sokaknak, mert szerintem a kaland vagy sci-fi, esetleg krimi/akciósorozatok népszerűbbek lehetnek a családi-drámai sorozatoknál.


2021-02-02 21:04.48
Mondjuk az is igaz, hogy nagyon szeretem Németországot, és mindig van látnivaló, mert elég nagy ország.

Egyetértek, hogy ez előzményfilm igazán lehetett volna, mert így mindent csak készen kaptunk. Azt tudni egyébként, hogy amikor kezdődött a sorozat, akkor Klaus felesége mennyivel előtte halt meg? Christa esetében mindegy is, hogy miért hagyta abba az orvosit. Azt mondják, aki elhivatott, az igyekszik megcsinálni, mert erre adta az életét, aki abbahagyta, annak szintén oka van, nem való orvosnak. Tehát ez szerintem csak egy megfelelési vágy volt Klaus felé, akinek szintén jobban imponált, hogy nem nővér, hanem orvos a felesége. Még ezzel se lett volna gond, de ahogy megoldották, az azért katasztrófa. Most biztos nézték orvosok is a sorozatok, szerintem fogták a fejüket.
Igen, sokan lehet így kapnak kedvet egy-egy pályához, amíg fel nem világosítják őket, hogy ám nem úgy van az, ahogy a filmben látják. Másrészt, hogy valaki szeretne orvos lenni, egy dolog...lehet fel sem veszik, vagy ha igen, akkor nem tudja megcsinálni, ha meg benne van, előbb-utóbb ki is tudnak égni, hiába a viszonylag jobb fizetés, a presztízs, a tisztelet. A Klinika viszonylag a nyugis orvosi világot mutatta be, a maga szép környezetével, tehát idealizált sorozatnak számít, ahol a betegekkel is úgy viselkedtek, mint a családtagokkal. Ha orvosi sorozat, akkor a Vészhelyzet, vagy bármelyik más hitelesebb volt szakmailag, még ha voltak is csúsztatások helyenként.
Az külön káros, hogy ezek az orvosok itt úgy halmozták a szakorvosi képesítéseiket, mint más a fehérneműjét, szintén nem állja meg a helyét. Manapság már 2 szakvizsga is elég kiemelkedő, nem még 3. Christa pláne rövid időn belül lett sebész, gyermekorvos, kutatóorvos, mintha ezeket a képesítéseket csak úgy egy féléves gyorstalpalón szerezte volna.
Pedig valóban úgy van, hogy csak úgy nem lehet bármilyen szakorvos valaki, pláne ha már dolgozik is mellette, sokkal nehezebb tanulni, felkészülni, még egy kötöttség, főleg, ahol család is van.

A váratlan utazást néztem, de nem rendszeresen és nem teljes egészében. Fogom a fejem, bár a sztorira emlékeztem, de arra nem, hogy 8. osztály után csak úgy orvossá lett...mindegy, hogy több mint 100 éve, kis faluban, de azért egy orvosnak mindig többet kellett tanulni, mint bármelyik más embernek. Ennek így nagyon rossz üzenete van, főleg az ifjúság felé, majd azt gondolják, hogy bármi lehet belőlük.
Még nővér sem lehetett volna érettségi nélkül, max. bábaasszony, vagy segédápoló, de valami külön képesítés akkor is kell.

Azzal, hogy Udo Hamburgba ment, lehet változatosságot akartak belevinni, de azért se tett jót, mert kiszakították a természetes, megszokott közegből, onnan ahol az egész karakter szerethetővé vált, és a nagyvárosi, "mesterséges" közegbe került, elszakadva a családtól, a meglévő hivatásától. Afrikában is volt, nem? Az még talán jó választás volt, mert azt mondják, minden orvosnak meg kell tapasztalnia, hogy milyen az ottani gyógyítás.
Túlzásnak tartanám, hogy két nőt is Elke miatt írtak volna ki, de az azért világosan látszott, hogy Elke karakterét nagyon be akarták tolni a családba és a főszereplők közé. Még szerencse, hogy belőle nem csináltak seperc alatt orvost, mint Christából.
Az világosan kiderült, hogy a Klinika nem tudott/akart gyerekszereplőkre építeni...mert az a 2, akik voltak, sosem kaptak fajsúlyos szerepeket. Talán ezért sem lett Udo-nak sosem gyereke, mert nem tudtak volna vele mit kezdeni. Az új filmeket talán láttam, de tényleg nem sok minden maradt bennem, csak az, hogy Hildegard eladósodott (???).
De abszolút nem eredeti az a történet sem, hogy 20 év után azért válik el egy pár, mert elvetélt az asszony, előtte megvoltak gyerek nélkül, és lehetett volna még próbálkozni, szóval semennyire nem adtak a történetekre...mellesleg szerintem annak is megvolt az oka, hogy Barbara Wussow már nem akart a folytatásokban szerepelni. Mintha előtte is inkább a protekció miatt vállalta volna, és látványosan szenvedett a karaktere is. Azt hittem, hogy majd hajjj, de érdekes történeteket kap, mert ugye azt eléggé beharangozták, hogy a színésznő a nagyfejes Klausjürgen lánya, és valahogy azt hitte az ember, hogy ez garancia lesz az érdekes karakterre.
Szóval szerintem nem Udo karakterével volt a gond, hanem hogy egyszerűen ha a felnőtteknek sem tudtak már jó sztorikat írni, milyeneket írtak volna egy kisgyereknek, akit pelenkáznak, meg járni tanítanak?
Mondjuk ott volt Angie is, hiába maradt Katharina halála után a sorozatban, látványosan nem tudtak vele mit kezdeni, szóval itt nem is arról van szó, hogy 3 éves, 7 éves, vagy 12 éves gyerekről van-e szó.


2021-02-02 15:17.03
A Pál utcai fiúk valóban fogyasztható egy 10-11 évesnek, nem annyira hosszú, a nyelvezete is világos, valamint a történés is olyan, ami az adott korosztálynak szól. Ugyanakkor a többi kötelező szerintem túl "sok", vagy legalábbis ahogy írod, részletekben lehetne megbeszélni, elemezni, és nem a nyári szünet kárára.
Nálunk sem olvasták el az ajánlott olvasmányokat. De pl. olyan volt, hogy a Szent Péter esernyője az ajánlottak között szerepelt, és a tanár kitalálta, hogy akkor mindenki elolvassa egy hétvége alatt, ez 7. osztályban volt, valószínű ezzel az olvasmánnyal akarta kiváltani A kőszívű ember fiait, mert arról meg nagyon keveset beszélt, sőt lehet el sem olvasta, vagy ha igen, neki is sok volt, vagy nem emlékezett mindenre. Nem volt amúgy egy erős magyartanár, mellesleg nekem a Szent Péter esernyője sem tetszett:(
A Légy jó mindhalálig talán megfelel a korosztálynak és fogyasztható is, ugyanakkor arról sem sokat beszéltünk órán, de Az egri csillagokról sem...a kötelezők közül csak a Pál utcai fiúkból volt dolgozat, illetve Az egri csillagok helyett inkább a Toldit és az Ábel rengetegben-et nyomatta. Így kötelező, meg úgy kötelező, de pont azokat nem vettük, csak említés szintjén.
A Nagy Könyv versenyre én is emlékszem, szerintem nagyon sokan csak azért szavaztak rá, mert megtörtént történelmi eseményen alapul, és merem állítani, hogy sokan el sem olvasták, max. a filmet látták, amiben elhitték, hogy Vicuska és Jumurdzsák valós történelmi személyek. Mellesleg kétlem, hogy ilyen hosszú könyveket sokan bevállaltak volna, még akkor is, ha mondjuk könnyebb a nyelvezete, vagy nincs annyi fejezet benne.
Különben nekünk azt mondta a magyartanár az általánosban, hogy ezeket a könyveket azért kell elolvasni, mert felnőttként még inkább nem fogjuk, ha gyerekként sem tettük meg. Ugyanakkor azt mondom, ha valami kényszer, és nem okoz örömet, akkor teljesen mindegy milyen korban olvassa az ember.

A matekoktatással kapcsolatban igazad van, legalább olyan példákat nyomatnának, amit a valós életben használni fogunk majd. Pl. hogyan számoljuk ki, hogy mennyit kapunk a bruttó bérünkből, akár van adókedvezmény, akár nem, vagy pl. egy közüzemi számla éves elszámolása miképpen történik, vagy hogyan kell beosztani a pénzt, vagy ha hitelt veszel fel, akkor hogyan alakul a törlesztése...jó, lehet elsőre nehezek, de sokkal inkább ilyennel találkozik az ember az élete során, mint trigonometriával, vagy térfogat számítással. Vagy pl. a szöveges, a fejtörős feladatokat lehetne alapul venni.
Mert tapasztalom, hiába bőven általános iskolai anyag, de sok felnőtt nem tud százalékot számolni, vagy arányosítani...pedig ezeket a mindennapok során használhatjuk.
És persze, akinek egy adott tárgy jobban kell, az majd fakultáción vagy egyetemen úgyis találkozik vele.

Egyetértek, hogy A rút kiskacsa lehetett volna Disney verzióban is, mert a mondanivalója és a nevelési célzata alapján simán bevállalható, zenei alapokat ki lehet találni, illetve szerepelnek benne állatok is, ami egy rajzfilmnél előny. Még a Jégkirálynőt lehetett volna még, mert ott a végén a a lánytestvér megmenti a fiútestvér, bár alapvetően az is elég depressziós hangulatú, de jó a vége.
Illetve a vadhattyúk...de úgy látszik, hogy egy dán meseíróban nem láttak fantáziát, de azért A kis hableányt át tudták teljesen írni...

Dallas: igazad van, ha a Pamela szálat így meggyalázták a kilépésével, akkor legalább később nem kellett volna megpiszkálni az egészet, és így egy rossz lezárással is inkább nyitva tudnak hagyni egy dolgot, még az is jobb, mint kerülgetni a témát, tesztelni az embereket. Pláne a sztori is elég gyenge volt, nem hiszem, hogy ha Bobby le is feküdt a nővel, ne ismerte volna fel, hogy ez a volt felesége vagy csak egy rá nagyon hasonlító nő...valószínű utóbbi, és akkor azt akarták kihozni belőle, hogy véget ért a Pamela korszak, de ez meg így elég irreális és csak évadkitöltő.
Tény és való, hogy Bobby sem volt már annyira szimpatikus, illetve lehet csinálnak vele, amit tudnak, de eleve ez a feltámadás dolog is elég erős volt, tehát az sem biztos, hogy Bobby megítélése jobb lett volna, ha meghagyják jófiúnak...úgy meg a karakter nem változott volna, és az emberek beleunnak a jófejségbe.
Szerintem ha nem hal meg Christopher (valami csavar folytán), akkor sem lett volna nagy jövője a folytatásnak. Mert a párcsere megtörtént, új karaktereket nem akartak bevonni, és mint írod: Ann és családja semennyire nem érdekelte a nézőket, és jóformán már csak őket nyomatták. Az öregek meg nem tudták elvinni a hátukon a show-t, közülük is már csak Linda Gray és Patrick Duffy élnek. Ray és Lucy karakterét néha 1-1 párbeszédre betették, de csak rontottak a helyzeten, mert magukról a karakterekről semmit nem tudtunk meg, hol laknak, kivel élnek, mivel foglalkoznak...külön vicces volt, hogy Johnny emlékek után kutakodott, amikor Lucy-vel beszélt, holott mennyit mutatták őket együtt a régi sorozatban. A belterjesség pedig 1-2 évadig érdekes, de utána már a nézőt sem érdekli. Azt sem értem, hogy Katherine alakja egyáltalán hogyan került képbe, hogy elő kellett volna vele hozakodni. Pamela karakterét itt sem kellett volna piszkálni, mert ilyen erővel akkor az összes többi régi karaktert is meg lehetett volna említeni, hogy ő nem él, a másik meg eltűnt, a harmadik X helyen lakik, stb...de azért volt fura, mert a régi sorozatot akarták elfelejteni, az új dolgokkal alázták, akkor minek kellett volna kitekintés, ha a régi karaktereket vissza se hozták, de még azoknak a gyerekeiket sem (Margaret, Lucas, Lucy ikertestvérei, Cally fia)


2021-02-01 19:40.35
Én elég sokszor voltam Németországban, de a nagyon északi rész kimaradt (Lübeck, Hamburg), és emlékeim szerint a Fekete-erdő is, vagy csak átutazóban voltunk, igaz, legtöbbször Bajorország, illetve az ország középső vonalán mozogtunk (nyugat és kelet felé is). De valóban gyönyörű a táj, és onnan ered a Duna is, hatalmas szerencse volt, hogy helyileg ott forgattak, mert szinte a tájjal együtt szeretett bele a néző is a sorozatba. A zenéje szintén olyan volt, amit mindenki felismer, kellően nyugodt dallamos, ahogy írod, ugyanakkor karakteres, kissé patetikus is, ami egy kis lendületet vitt bele.
Reménykedjünk, hogy egyszer eljutunk oda.

Klaus mennyi ideje járt Elenával, amikor a sorozat elindult? Bár az a gyanúm, hogy tényleg tervezett volt Elena kiírása, mert a 7. részben nem véletlenül történt volna mindez. Szerintem az is benne volt, mivel Heidelinde Weis akkor már egy (el)ismert színésznőnek számított, hogy adtak ezzel egy löketet a sorozatnak, hogy nézzék, és meglett az eredménye, mert ahogy írod, kb. onnan indult be igazán a sorozat.
Nekem az a gyanúm, hogy legalább a fél évadot előre leforgatták, tehát szerintem is tudatos volt Elena halála.
Nézők beleszólása: szerintem itt semennyire...mert látod, akkor nem hal meg Katharina, vagy Klaudia, és a végén nem írnak olyan érdektelen történeteket sem.

Ha még lett volna kémia Udo és Christa között, de szerintem azzal, hogy a színésznő 11 évvel volt idősebb, pláne Udo egy fiatalos, aranyifjú karakter volt, aki megteheti, hogy huszonéves lányokkal hemperegjen, nos messziről lerítt, hogy Christa jóval öregebb nála. Mondjuk nem csodálom, ha ezt a szálat nem hozták fel többet, mert pl. amit említesz történet is, ahol egy családon belül többen is járnak egy személlyel, az olyan belterjes és nem is annyira "egészséges" dolog. Bár, ha azt nézzük, sajnos sok sorozat, köztük a Dallas, a Dinasztia is erősen építettek arra, hogy egy családon belül többen megkapjanak X karaktert. Nyilván dramaturgiai szempontból is, hogy ne kelljen új színészeket felvenni, fizetni, de akkor sem tartom szerencsésnek.

Christa karrierje akárhonnan nézzük hatalmas baki volt. Azt honnan tudni, hogy az első és a második évad között 2-3 év telt el? Soknak találom. És lehet más a német oktatási rendszer, de az orvosképzés biztos, hogy mindenhol nagyon szigorú, és kellően hosszú. Csak úgy ingyen sehol nem adnak orvosi diplomát. Pláne Christa kb. annyira lehetett közel a sebészi pályához, mint mi...de ha nem az, akkor majd kutatóorvosnak jó lesz...nagyon rossz üzenet...és persze, A klinika nyugdíjas sorozat, de ilyen komoly dolgokat már ne akartak volna lenyomni a torkunkon, mert ha alapvetően egy kórházi sorozat, akkor pláne kellett volna a hitelesség. Azt sem tartom reálisnak, hogy egy nővér, ha annak idején nem végezte el az orvosit, akkor egy hirtelen szikra miatt majd úgy gondolja, hogy holnaptól megint nagyon akarja, hatalmas lemaradása volt, mert hiába dolgozott a szakmában, de azért egészen más nővérnek és orvosnak lenni. Ő meg csettintett egyet és hirtelen rövid idő alatt orvos, sebész és kutatóorvos lett? Ugyan már! Akármennyire lebutított közönség is nézi, azért ezt már senki sem hiszi el. Pláne ezzel csak nem azt akarták üzenni, hogy bárkiből lehet orvos rövid időn belül? Meg ha valakinek több szakvizsgája van, még ha rokon területen is, mindegyikért külön meg kell dolgozni, hosszú évekig tanulni, képezni magukat.
Tehát ha már karrierista női vonalat akartak beleírni, legalább lett volna következetes...érdekes, mert pl. Katharina karaktere meg túl "okos" és karrierista volt, mégsem építettek rá hosszabb távon, Christa meg mindent megkapott, pedig szerintem nem volt különösebben okos nő, és ezt nem rosszból írom.

Elkével nem tudtak mit kezdeni...az is lehet, hogy próbaképpen, protekcióval az elején betették őt, majd később rájöttek, hogy nem tudnak rá építeni, ezért kiírták egy időre, de akkor kár volt visszahívni, pláne Udo-nak két szerelmét is kiírni emiatt. Szülni biztos nem volt a színésznő, mert jóval a Klinika után szült, az egyik gyerekét pláne 40 felett. Azért meg kár volt Klaudiát meghalasztani, mert Elkét akarták tolni...hiszen a kapcsolata Udoval eléggé lapos volt, és még rátettek egy lapáttal: mindenáron kellett egy esküvő is a sorozat végére...az újságra én már annyira nem emlékszem, de az biztos, hogy nem volt benne sok spoiler, inkább a háttérdolgokról írt. Kár, hogy már nincs meg, újra olvasnám. De a megérzésed biztos jó, hogy a színésznő miért maradt olyan sokáig a sorozatban, pláne főszereplővé is tették.

Én Benjaminra mindig is úgy emlékeztem, mint egy kisgyerekre, akinek nem igazán lehetnek önálló történetei. Még a betegségét is összecsapták. Mint látjuk a Klinika nem tudott a gyerek karakterekre építeni, ami nem is lett volna baj, de akkor minek írták őket bele? Pláne Christa és Klaus is sokkal inkább voltak nagyszülői korban, amikor Benjamin született. Ehelyett írhattak volna Udonak és valamelyik partnerének gyereket, de az a gyanúm, ugyanúgy, mint a Dallasban Lucy esetében, itt Udonál volt az, hogy nem írtak neki gyereket. Majd megírod, hogy a 20 évvel későbbi folytatásban se lett gyereke? És akkor még együtt volt Elkével? Csodálnám...

Jól tetted, hogy írtad az összefoglalókat, mert nekem akkor szerintem nem is volt ideális az időzítés, viszont végignézni se tudnám az egész sorozatot (nem azért, mert nem lenne kedvem).


2021-02-01 19:06.26
Engem is érdekelne, hogy mi alapján választották ki a kötelező műveket, Az egri csillagok amúgy 1901-ben jelent meg könyv formájában, tehát a Trianon idejében is még csak 20 éve volt a könyvesboltok polcán, mégis úgy érezték ilyen rövid idő alatt, hogy kötelező olvasmány legyen. Ugyanis jó helyen tapogatózol, az oktatási reform idejében, a 20-as évek elején lehettek ezek bevezetve. A Légy jó mindhalálig viszont pont a Trianon évében jelent meg, szóval az lehet csak később lett kötelező, mert ha "azonnal" az elég érdekes lenne. A Pál utcai fiúk az I. vh előtt jelent meg, szóval az sem volt régi mű Klebelsberg idejében. A kőszívű ember fiait illetően meg jó a levezetésed, mivel az 19. századi mű, ezért a monarchiát követően simán betehették kötelezőnek. Annyi biztos, hogy már a nagyszüleink idejében is azok voltak.
Igen, sok idegen kifejezés volt a legtöbb műben, és persze azért olvas az ember, hogy tanuljon, de azért egyszerre ennyi mindent egy 10 éves gyerektől nem lehet elvárni, fontosabb lenne a fokozatosság.
Jól írod, idővel kezdték kivezetni a Zsolnay módszert, és már közel sem olyan komoly olvasmányokat kaptak a 3-4. osztályosok, mint mi. Olyasmit hallottam, mivel felsőben úgyis lesz történelem, illetve magyar irodalom végig, így majd megtanulják akkor, ha megtanulják...a magyar érettségi rendszere is átalakult, sokkal jobban rámennek a szövegértésre, vagy arra, hogy akár egy ismeretlen művet mennyire tudsz elemezni, értelmezni...ezzel nem is lenne gond, mert állítólag túl sok a lexikális anyag, és inkább a gondolkodásra kell megtanítani a diákokat. Sajnos viszont azt vettem észre, hogy matekból is lejjebb ment a színvonal, az érettségiken szinte mindig ugyanazok a feladattípusok vannak, tehát kiszámíthatóak. Ugyanakkor, szerintem az alap lexikális tudáson felül kellene az önállóságra, és a gondolkodásra tanítani, nyilván nehéz az egyensúlyt tartani, meg ugye tanárfüggő is, egy fiatalabb pedagógus alakíthatóbb, az idősebb, ha évtizedekig ugyanazt a nyomatta, valószínű nem fog átállni újabb dolgokra. De találkoztam olyannal is, hogy ez nem annyira korfüggő, több gimis tanárom volt, pl. a magyar, francia szakos tanárok, akik a 30-as éveikben jártak, és évek óta ugyanazt adták le, a magyartanárnak volt egy külön füzete, abból diktált le mindent, és azt is szerette visszahallani. Ha egy picit más volt a véleményed, már nem volt jó...
Szóval biztos visszaesett a színvonal, és bár a járványról nem tehet az oktatás, de a digitális forma biztos, hogy még jobban viszi lejjebb a minőségi oktatás nívóját. Szóval örülök én is, hogy nem most vagyok diák.

A Disney mesék amúgy szerintem még inkább óvodásoknak is valóak, ott még el lehet adni egy hamis csillogást, nem is feltétlenül kellene sokkolni a gyerekeket a szomorú vagy a borzalmas verziókkal. Viszont általános iskolában már lehetne foglalkozni az eredeti művekkel. Pl. hiányoltam, de mi alig olvastunk klasszikus meséket alsó tagozatban, mindig csak az olvasónaplós fejezetek voltak. Pedig a nevelő célzatú meséknek lett is volna értelme, 10-15 oldalas történetek pedig pont bevállalhatóak kisiskolás korban. Igazság szerint a rajzfilmeket is lehetne nézni, és mondjuk összehasonlítani az eredeti művel.
Vagy Andersen meséi közül a nevelő célzatúak lehettek volna, vagy ahol az élet különböző helyzeteit lehet megtanulni.
Az is érdekes, hogy a Disney nagyon ritkán épített Andersen mesékre, mert ugye alapvetően nem vidáman végződnek. Pedig egy Disney is lehet oktató, nevelő célzatú. A vadhattyúkat pl. meg lehetett volna filmesíteni, mert ott a végén azért a lány megmenti az összes fiútestvérét.

Dallas: szerintem csak kóstolgatták az embereket ezekkel a Pamela szálakkal. Mintha azt akarták volna előre vetíteni, hogy ne várjuk azt, hogy majd egyszer csak visszatér és minden happy. Nyilván, jogos az észrevételed, mert ha Victoria Principal vissza is tért volna, akkor is csak a garantáltan utolsó részben tette volna meg, az meg már nem élesztette volna vagy zárta volna le szépen a sorozatot.
Szerintem is rosszabb volt a nézők becsapása, főleg a 2. visszatéréskor: Bobby lefekszik a nővel, de utána visszamegy April-hez, mondván a Pamela korszaknak teljesen vége. Nyilván volt benne évadkitöltő jelleg is, mert a 12. évad közepe megfeneklett, és megint csak az utolsó 5 részbe sűrítettek bele mindent.
Bobby egészen más lett a feltámadása után, de ez Patrick Duffy kérése is volt, mert annak idején azért lépett ki, mert megunta a jófiú karaktert, nem akarta, hogy egy életre Bobby Ewing-ként ismerjék őt, filmes, hollywood-i karriert akart...aztán rájött, hogy Bobby karaktere nagyon hiányzik mindenkinek, ő pedig nem fog mozifilmes karriert befutni. Ugyanúgy, mint Samantha esetében, kellett egy karakterváltás, amire lehet a jövőben építeni.
Úgy írom, akkor lett volna értelme, és így utólag lett is volna, ha a záróepizódban már 100% tudják, hogy minden ami 32 részig történt, csak álom marad...akkor felrobbanhatott volna JR is, ezzel sokkolva a nézőket, várjanak hónapokat, izguljanak, mert úgyis minden megoldódik Bobby "feltámadásával" és egy évet visszamennek időben. Tehát így utólag lett volna értelme, mert álom volt minden...de ahhoz kellett volna tudni, hogy Patrick Duffy 100% visszatér és a zuhanyozós jelenet után az ő képét fogják bevágni.
Samantha-nak egyértelműen jót tett az álommegoldás, mert nem csak a karakter maradt életben, de egy teljesen más Samanthát is kapott a néző, aki méltósággal tudott kilépni.
Jamie-vel sajnos mostohán bántak, mert ő az álommegoldással sem menekült meg, a köv. évad közepén újból meghalasztották, és ezzel Jack is kikerült a körforgásból.

Chistopher halálával semmi értelme nem lett volna a sorozatnak...eleve a folytatás is nagyon rossz alapokat kapott...amit írsz, hogy mindkét milliárdos fiú a mexikói szakácsnő lányába szeretnek bele, már sokkal inkább dél- amerikaivá tette a sorozatot, a logikai bakiról már ne is beszéljünk, hogy se Elena, se az anyja sosem szerepeltek az eredeti Dallasban. Pláne a két gazdag pasi az 1 milliós lakosú Dallasban, vagy a 20 milliós lakosú Texasban ne talált volna magukhoz illő nőt, szinte nonszensz. A másik nő pedig Cliff lánya volt, tehát családtag, ami szintén belterjes megoldás, tehát a sorozat ha ennél tovább nem akart kilépni önmagából, akkor nincs miről beszélni. Lehet az új generációt feldobta volna a két fiatal viaskodása, ugyanakkor annyira gyenge sztorikat írtak, kevés szereplővel, és érdektelen történésekkel (Ann családja szerintem sokakat nem hozott lázba, hiszen Ann sem szerepelt az eredeti sorozatban, csak úgy Bobby is megkapta őt feleségnek).
Sajnos az öregek pedig, Bobby, Cliff, JR és Samantha már nem is vehették volna fel a versenyt, mert ez a generáció nem rajtuk nőtt fel...
Azt pedig a legdurvább dolognak tartom, hogy az eredeti sorozat kényesen ügyelt arra, hogy Pamelát ne halasszák meg, még akkor sem, ha már soha nem tér vissza, az új sorozat meg egy tollvonással elintézte, hogy már több mint 20 éve meghalt, sőt Katherine is...erre miért volt szükség? Pláne Katherine halála mennyire volt releváns a történet szempontjából és hogyan halt meg? Ha ilyen képtelen történetekkel akarták eladni az új show-t, az már régen rossz. És akkor ha ez nem lenne elég, Christophert is fel kell robbantani...szóval az egész sorozatot meggyalázták pár évadzáró epizóddal és folytatás nélkül.
Szerintem Morgan Brittany nem tért volna vissza mert amikor a 10. évadban mutatták pár jelenetben, ahol a kórházban felbukkan, akkor maga a színésznő is elmondta évekkel később egy interjúban, hogy Katherine ilyen jellegű visszahozatala azon a ponton teljesen értelmetlen volt.


2021-01-31 22:58.27
Jól tetted, hogy írtad az összefoglalókat, mert sosem tudni, kinek mikor hasznos...akár van olyan, hogy Neked kell megnézned 1-1 infót.
Sok helyen és szinte minden évben jártunk Németországban, de a Fekete-erdő kimaradt, emlékeim szerint, mentünk volna tavaly, de ugye a járvány keresztül húzta. Nem csak azt, hanem más németországi és osztrák utazásokat is. Mondjuk nem feltétlen A klinika miatt mentem volna, de ha már ott vagyok, nyilván megnézem. Azért meg kell hagyni, hogy a vidék kiválasztása nagyon sokat dobott a sikerességén, mert a környezet nyugalma mindig kompenzálta a kórházi hangulatot, a kevésbé pozitív dolgokat.

Én is úgy sejtem, hogy Klaus nem igazán volt szerelmes Elenába, inkább a nő erőltette a kapcsolatot, és nem akarta észrevenni, hogy a férfinak ez inkább csak amolyan felüdülés...szerintem sem vette volna el feleségül.
Mondjuk, ha már tudták és szerintem így volt, a kezdetektől, hiszen az évadot előre leforgatták, akkor miért kellett Udo-t és Christát az elején összehozni, hiszen később adott volna, hogy a Klaus-Christa párosra gyúrnak, nekem ez az apa és fiú is kipróbálta ugyanazt a nőt elég furcsa felállás. Pláne Udohoz Christa bőven öreg is volt.

Ha már Christa, nagyon jól éreztem, hogy bakival ment az orvossá válásának a sztorija is, de direkte vártam a válaszod, mert Te jobban képben vagy. Nos, az egyik amit írsz, régen 2 év szüneteltetés után megszűnt a hallgatói jogviszony. Pláne egy orvosi pályán minimum, hogy elölről kell kezdeni, mert ott még egy év kihagyás is sok, nincs olyan, hogy na 10-20 éve tanultad, biztos emlékszel is rá, és folytatódhat onnan, ahonnan abbamaradt. A másik, ha netalán mégis, bár furcsa lenne, mert az orvos oktatás mindenhol nagyon szigorú a világon, akkor is legalább 3-4 évet kellett még járnia, szerintem a két évad között nem 2-3 év, hanem 1-2 év, ha eltelt, de ezt Te jobban tudod...mindenesetre, ha 1, ha 2, ha 3, akkor se ért volna még a tanulmányai végére. Pláne a szakorvosi is több év, ha pedig kutatóorvos, akkor még kellett volna legalább 3-4 év phd fokozat, és legalább 2-3 év kezdő munkatapasztalat. Szóval ez egy óriási baki, hogy ő kb. 10 évnyi tanuló időt letudott két soron következő évadban. Ilyenre igazán adhattak volna...vagy úgy kellett volna írni, hogy Christa 5 évet elvégzett, 1 évet szünetelt, majd felveszi megint a tempót, 1 év alatt lesz általános orvos, és pár év után kutatóorvos. Ha még valaki nagyon okos is, ilyen életpályát és karriert a bürokrácia miatt sem tudna teljesíteni.
És milyen sebészeti pályát hagyott ott, amikor még szakorvosit sem végzett? Vagy esetleg a szakorvosit hagyta abba annak idején? Az megint nem lehet, mert tisztán emlékszem, hogy Christa nővér volt, és nem doktornő. Tehát ez a szál nem kellett volna, mert ezzel a nézőket is hülyének nézték.

Elkével szerintem látványosan nem tudtak mit kezdeni, érezni lehetett, hogy a színésznő csak az apja jóvoltából van a sorozatban. Nekem az is kimaradt, hogy annyi epizódból hiányzott. Azt tudtam, hogy kevesebbet szerepelt, de gondoltam, hátha 1-2 nővér jelenettel le tudták őt minden részben...ehhez képest nyögvelősen visszahívták miközben Udo-nak ott volt Katharina és Klaudia. Mintha egy kényszer lett volna, hogy a főgóré lányát jelentősebb szerephez juttassák...Udo mellé Klaudia illett a legjobban, Elkével olyan lapos volt a kapcsolatuk, és nem csak azért, mert gyerek sem született. Érezni lehetett, hogy az egész csak erőltetett szál, pláne a felmelegített káposzta esete, aminek sokszor nincs értelme. Mellesleg azt gondolom, hogy Udo Klaudia halálával lelkileg szintén meghalt, tehát valahogy senki nem tudta volna őt úgy helyettesíteni a férfi életében.

Benjamin sztoriját meg nagyon összecsapták, legalább akkor adtak volna egy gyorsan gyógyítható betegséget, ha már ekkora hűhót csaptak körülötte, de innen látni, hogy A klinika nem tudott a gyerekszínészekkel mit kezdeni, Angie esetében ez már be is igazolódott addigra.


2021-01-31 21:59.27
Igen, érdekelne, hogy mi alapján döntötték el. Ha pl. több mint 100 éve, ugye 1918-ig Osztrák-Magyar Monarchia volt, na most A kőszívű ember fiai erősen a forradalomra és az osztrák ellenességre épül, így fura lenne, ha az akkori rezsim pont egy ilyen művet népszerűsített volna általános iskolások között.
Szerintem is lehetne azt csinálni, itt vannak művek, mindenki válassza ki melyik szimpatikus, olvassa el, írjon olvasónaplót, vagy tartson egy beszámolót az osztálynak. A diákok ismerete is szélesebb lenne, mintha mindenki csak 1-1 művet ismerne az adott írótól. A nyelvezet megint csak fontos, mert én is emlékszem, hogy a túl régies kifejezéseket szokni kellett, vagy utánanézni, hogy mire használják.
Tuti, hogy az általam felsorolt könyvekben lazítás volt, majd elájultam, egész évben egy kis vékonyka füzetre hajazott. Emlékszem, nálunk egy lecke bármelyik tárgyból 4-5 oldalt simán kitett, itt megy nagyobb tematikát 2 oldalban letudnak. Szóval tuti nem olyan kemény a követelmény, mint régebben. Az egy dolog, hogy olykor bejöttek új tárgyak, pl. számítástechnika, etika, készségtárgyak, szakirányú tárgyak, de egyik sem olyan nagy terjedelmében. Azt is borzasztó volt látnom, hogy a matematika példatár mennyire vékony, mi meg nem győztük a feladatokat válogatni.
Amit Te írsz, az is teljes mértékben igaz. Mi akkor még féltünk a tanártól, volt egyfajta engedelmesség, ha kellett büntettek, megaláztak, most meg már lassan a tanároknak becsülete sem lesz.

Az óvónéni válaszára kíváncsi lennék...mindenesetre elég erős történet, akármi volt vele a célja. Az ünnepségekre emlékszem, be kellett vinni Lenin-fejeket, meg az Auróra cirkáló makettja szintén ki volt téve, zászlókkal, érmekkel, és amit akarsz. Még ünnep volt a március 21-e (vagy 19-e is), valamint az április 4-e. Igaz, akkor még nem volt szabadnap a Halottak Napja, az Október 23-a, és a Nagypéntek sem volt ünnepnap.
Remélem nem azért olvasta fel, hogy Ti is ilyenek legyetek, az már durva lenne.

A Disney mesék csak a csillogásra, a hamis boldogságra mennek rá, kevés az olyan is benne, hogy valamiért igazán meg kell küzdeni. Mondjuk a zenebetétek és a kisállatok annyira nem is zavarnának, az nem rossz PR egy kisgyereknek, viszont önmagában véve a sztorit írják át, és téves képet ad arról is, hogy milyen az eredeti mű. Az Anastacia-t is nem tudom miért hozták be, hiszen kivégezték őket...ilyen erővel lehetett volna bármelyik másik hercegnő, vagy uralkodó lánya, aki nem úgy végezte be, mint ők. Az a baj, hogy az egész csak médiafogás, és a valóságra, a nevelési célzatra nem akarnak semennyire sem építeni.

Dallas: megmenteni már nem tudta volna a sorozatot Pamela, mert azonnal lejtmenetbe került, amint kilépett. De legalább ott lett volna, hogy jó a vége, és egy olyan szál lett volna, ami a nézőknek is tetszik.
Bobby nem nyomoztatott a csaj után, csak Cliff-nek mutatta be vagy mondta el...inkább csak arra volt jó, hogy a nézőket "tesztelték", hogy valóban kell-e még ez a szál, és arra lett kihegyezve, hogy Bobby ugyan lefeküdt a nővel, de aztán szakítottak, mert hogy lezárta a Pamela korszakot. Szerintem erre ment ki a dolog, pláne, hogy utána visszatért April-hez. A tesztelés meg azért sem volt szerencsés, mert a történet az évad közepén történt, és nem a végén, így mondjuk a nyári szünet alatt nem lehetett kipuhatolni, hogy nép vissza akarja-e kapni Pamelát, ha nem is Victoria Principal alakításában, de egy rá nagyon hasonlító színésznővel...szerintem mindenki inkább VP-t akarta volna, vagy senkit.

Jack autójába Angelica Nero tett bombát, amit a férfinak szánt. A bombakészítő az esküvő napján tette bele a bombát a kocsiba. De azzal nem számolt Angelica, hogy Jack Jamie-nek adta az autót, és azzal mentek volna ki a reptérre. Amikor JR hívta Jack-et, hogy minden rendben van-e, mert Angelica nála járt, akit elvittek a rendőrök, de azt kiabálta: hogy túl késő, mert lehet Jack már halott. Ekkor történt a robbanás, mert Jamie kinyitotta a kocsit, ami felrobbant.
A táskába helyezett bomba meg JR-nak lett szánva, de mivel ő elrohant, ezért akkor robbant fel, amikor Samantha lépett az irodába. A nézők szerint, ha már ilyen jó volt a szezonzárás, meg kellett volna fejelni azzal, hogy a bomba akkor robban fel az irodában, amikor JR és Samantha is benn tartózkodnak. De mivel nem tudták még, hogy Bobby 100%-ra visszatér, ezért JR-t nem akarták kitenni egy esetleges halálnak. De utólag lehetett volna, mert így lett volna az egész egy sokkoló évadzárás, hogy JR élete is veszélyben van.
Tehát nem Jamie-nek készült a bomba, hanem Jack-nek.

Christopher halála így szinte biztosra vehető, bár azt még nem írta meg Quantumleap, hogy miért akarták őt megölni.
JR és Larry Hagman már csak árnyéka volt önmagának, és érthető, ha nem ő vitte a folytatást, ugyanakkor a Dallas vele fonódott össze. Lehet, hogy nélküle is haladtak volna, de őszinte leszek: szerintem a kutyát nem érdekelte volna Johnny és Christopher harca, valamint párcserés kapcsolatai, és szerintem ez a történet 2 évad alatt ki is futotta magát, erre csak akkor lett volna érdemes építeni, ha új arcokat, új rokonokat hoznak be.
Ha Christopher meghal, akkor pláne nincs értelme az egésznek, szóval egyetlen percig sem csodálkozom, hogy nem lett folytatás. Mellesleg a többi karakterre sem lehetett építeni, Bobby és Ann családja abszolút érdektelenné vált, és a nézők sem kedvelték meg őket. Johnny és a két nő pedig szerintem már kevés lett volna egy folytatáshoz, új szálak, történetek kellettek volna, na de ha addig sem hozták ki belőlük, akkor mitől lett volna jobb egy esetleges folytatás?
Pláne a 3. évadban talán olyan is kiderült, hogy Pamela és Katherine is meghaltak már...


2021-01-31 18:37.04
Klinika: igen, tetszenek az összefoglalók, sok esetben lehet inkább azokat olvasom el, mert az egész sorozat megnézése túl hosszú lenne. Jól tetted, hogy írtad az összefoglalókat, és nem arra asszociáltál, hogy kevesen vannak a fórumon...de aztán úgyis beindult az élet, így volt értelme...az összefoglalóknak pláne, hiszen ilyen sorozatokat nem biztos, hogy végignéznek, akkor meg jobb a rövid tartalmi összegzés.
Nekem is volt egy osztálytársam, akik elutaztak a Fekete-erdőbe és mondta, hogy a klinika épülete egészen másképpen néz ki, mint a sorozatban, tehát a filmbeli csak díszlet volt.

Köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad az Elena sztorit, elég hamar kiírták a karaktert. Heidelinde Weis amúgy osztrák születésű, még ma is él, elmúlt 80 éves, és tudni kell, hogy igen csak termékenynek számított a német-osztrák filmvilágban, sőt énekesi karriert is maga mögött tudhatott. Valószínű azért kellett meghalnia egy szimpla távozás helyett, mert így felszínre került a régi családi dráma is, megtudtuk, hogy Udo miért neheztel az apjára.
Mondjuk ha jól sejtem, Elena nem volt olyan hosszú ideig és olyan mély szerelme Klausnak, hogy ráépítettek volna egy sorozatot, és nyilván kellett a szabad terep Christának...érdekes, mert pár résszel előtte a nő Udoval enyelgett. Nekem valahogy ez az apa-fia ugyanazzal a nővel dolog sem annyira tetszett, annyira kevés volt a szereplő, és akkor kellett egy ilyen belterjesség. Az viszont jól kirajzolódik, hogy Elkével egyszerűen nem tudtak mit kezdeni, mert Udo-nak mindig is voltak más női. Szóval jogosnak tartom a feltételezést, hogy azért kapott Elke később fontosabb szerepet, mert Barbara Klausjürgennek volt a lánya, sőt szerintem eleve azért került a sorozatba is.

Katharina halála nagyon megrázó volt, és szerintem túl gyorsan írták ki, nem dolgozták ki a történetet. Rendben, Angie a családdal marad, de ha ennyire nem tudtak mit kezdeni a karakterrel, akkor tényleg elég lett volna, ha ő és az anyja csak lelépnek valahová. 6 évad alatt 4 olyan szereplő halála, akik nagyon szorosan kapcsolódtak a családhoz és a 3 főszereplőhöz, nos elég rossz arány, és ha ezzel akarták a nézettséget növelni, vagy az izgalmakat fokozni, akkor nem volt szerencsés választás.
Pláne Udo két szerelmét is kiírni, szinte majdnem egymás után szerintem elég sokkoló volt. Valószínű, hogy a Klinika is hímsoviniszta sorozatnak készült, de érdekes módon Christa mégis megkapott mindent...úgy értem, először ápolónő volt, de hirtelen orvossá lépett elő, ami azért is fura, mert ahhoz 6-8 éveket kell tanulni...rögtön kutatói állás Konstanzban, volt mozgási lehetősége a karrier terén, gyereket is írtak neki, sőt Vollmers révén még szeretőt is. Szóval így nagy volt az egyenlőtlenség a női karakterek között. Most nem mondom, hogy Hildegard-nak kellett volna fajsúlyos sztorikat írni, de ha még Elkének sem tudtak, akkor úgy érzem, Christa kivételével nem tudtak mit kezdeni a női karakterekkel. És ezt hibának tartom.
Katharina kiírása lehet Ilona Grübel miatt volt, de ha nem akkor volt terhes, ki tudja, hogy tényleg ilyen sorsot szántak-e neki, vagy a színésznő akart esetleg más vizekre evezni?
Az az igazság, hogy A Klinikát illetően kevés háttértörténetet olvastam. Pedig talán mintha lett volna egy Klinika újság, amit annak idején megvettem.
Az tény, hogy Klaudia és Katharina halálával jelentősen gyengülni kezdett a sorozat, és lehet nem illik ilyet írni, de pl. engem a Benjamin sztori sem hozott izgalomba, mintha éreztem volna, hogy ezek után egy gyereket már nem mernek kiírni, az túl morbid lenne...persze, mint kórház/orvosi sorozat elengedhetetlen volt, hogy a halál ne jelenjen meg, de szerintem túl sok volt egy családon belül rövid időn belül pláne.


elejére ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... végére
Spirulina alga tabletta rendelés

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk