Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-02-06
A szerelem fáj
Áradás
Emma és a halálfejes lepke
Emmanuelle
Jelenlét
Limonov, a ballada
Minden, ami fénynek tűnik
Sehol se otthon

2025-01-30
A szent füge magja
Dahomey - Kik vagyunk?
Élőhalottak!
Jókislány
Társ

2025-01-23
A brutalista
A vörös sziget
Éretlenségi
Paddington Peruban
Szicíliai randevú

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Mosolyogj 2. *Import - Angol hanggal, és angol felirattal* (Blu-ray)
Háromezer év vágyakozás (Blu-ray)
Életem fénye (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Kellemes húsvéti ünnepeket!
- Film Café, 06:40
Karácsonyra otthon leszek
- Izaura TV, 07:00
A hódkóros
- TV4, 07:00
Az Adlon hotel
- Mozi Klub, 07:15
Négyen a bank ellen
- Film Mánia, 07:20

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Jack McGee (76)
Gemma Arterton (39)
Blake Clark (79)
Barbara Sukowa (75)
Brent Spiner (76)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Rock zene
2022-es választás
Mit hallgatsz most?
Jojo Nyuszi - Vélemények
Szabadesés (2013) - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Lopom a sztárom aaaaa
Ron Howard aaaaa

 

Angelika58 hozzászólásai

Ugrás Angelika58 adatlapjára

elejére 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... végére

A Manderley-ház asszonya (1940) - Vélemények

2014-01-12 18:50.06
Spoiler!

Rebecca öngyilkos lesz! Ő fúrja a likakat a csónakra, azért , mert rákos és menthetetlen.Ez utóbb derül ki, az orvos mondja el.

És külön bosszúja, hogy azt higgyék, a férje tette el láb alól. Amire egyébként erősen rá is szolgált volna elvileg, pszichopata boszi lévén.


Forróság (2006) - Vélemények

2014-01-12 12:41.10
Csuda helyes film ez, különösen az fogja szeretni, aki ismeri az orosz hétköznapokat még régről. Mert ugyan a díszletek változnak , a fiatal papa Pampers pelenkát cipel, a gazdag hős Dolce and Gabbana dzsekit hord, a másik reppel és csurig ki van tetoválva, de a lényeg, az maradt.

A moszkvai forróság nyáron, amit alig lehet kibírni, mert száraz és kopogós, az elszabadult indulatok, a tökéletesen hülyére vett külföldi, a joviális rendőrség, ahol a cella utoljára a nagy Októberi Szocialista Forradalom kitörésekor volt kitakarítva, a matrózgallér. Az, hogy a tengerészettől leszerelt fiút boldogan köszöntik a családban és büszkék rá, ahogy ő is büszkén hordja a két kis kitüntetését, ahogy az öregek ingén is ott vannak a Nagy Honvédő medáljai. A Szadovaján meg andalognak a szerelmesek, hiszen a szerelmesek minden rendszerben és minden országban egyformán andalognak.

Érdekes, hogy a nagyon gazdagok világának ábrázolása hiányos, az mintha még mindig idegen lenne a grúz rendezőnek. A piti bűnöző nem, a főrendőr nem, a bunkó proli nem, a hülyére vett külföldi nem, a gyalázatos taxisofőr nem, a hentesre erősen hasonlító orvos nem, a gazdag ember igen.

Igaz, ebben a világban, ahol játszódik a film, a gazdag nincs is igazán a helyén, mikrovilág ez, a kisembereké. A négy barát, aki találkozik egy kávézóban , nem találja meg közös fiatalságát sem, mennek négyen négyfelé, búcsúölelésükben van valami bús irónia és idegenség, olyan, mint a színész fiú arcán az álszakáll.

Mert csak politikai rendszerek változnak, az emberek és a mítoszok nem. Az emberek ugyanúgy élni szeretnének a forróságtól elöntött orosz fővárosban, mint bárhol máshol a világon. Az emberek egyformák mindenhol. És biztos, hogy nem a Pampers meg a Dolce teszi őket azzá.


Rebecca - A Manderley-ház asszonya - Vélemények

2014-01-12 12:22.23
Daphne du Maurier regénye , a Rebecca (magyarul A Manderley-ház asszonya címen olvasható) majdnem remekmű. Feszültsége, jellem-és lélekábrázolásának szinte nyomasztó tökéletessége, a folyamatosan és feltűnés nélkül adagolt sejtelmes borzongás , a leleplezés váratlansága a pszichothriller egyik legnagyobb képviselőjévé avatja az írónőt.

Nem csoda, hogy Hitchcock azonnal nekiállt megfilmesíteni. De meg sem sikerült közelíteni a regényt, pedig olyan nagyágyúval lőtt a főszereplőre, mint Laurence Olivier. Csakhogy Maxim de Winter nem tehető rokonszenvessé sehogyse, mert nem az.

Maxim de Winter egy görény, aki saját élete megoldatlanságát rászabadítja egy tapasztalatlan fiatal nőre. És kiszolgáltatja saját gyötrelmes titkainak, nem utolsósorban pedig a pokoli boszorkány házvezetőnőnek. Ám ha Maxim már a nászút közben elmeséli a fiatal feleségnek mindazt, amit csak a regény végén mond el neki, a regényt nem kellett volna megírni.

Ez az ellentmondás a film nyelvén nem oldható fel. Egyszerűen nincs magyarázat arra, hogy a főhős miért szenvedteti a fiatalasszonyt, amikor pontosan tudja szenvedéseinek okát. És értelmes ember létére vajon miért hagyja meg a legendás Manderley-házat az első feleség emlékművének? Amikor csak annyit kellene mondania a második asszonynak: „Pechem volt , drágám, először egy nimfomániás pszichopata ribancot vettem el, megesik az ilyen. De nagy mázlimra öngyilkos lett, most aztán mennyünk, rúgjuk ki Mrs. Danverst páros lábbal, te meg mondd meg, mit hogyan építsünk át, tekintve, hogy pénzem, mint a pelyva, oszt legyünk boldogok. „

A regényben ez az ellentmondás azért nem feltűnő, mert az egyes szám első személyben előadott történet a fiatalasszony szemével láttatja a hőst, a nő pedig fülig szerelmes. És tudjuk, mit képes művelni a szerelem a tisztánlátással.

Ez a film meg nagyon szegényes is. A regény szerinti Manderley Anglia legszebb háza, de amit látunk, az olyan, mint egy középosztálybeli kotidzs, tuti nem harapna rá egyetlen orosz olajmilliárdos se. A hősnő szobája meg másodosztályú vidéki szállodára hajaz, a Downton Abbey után az egész világ tudja, mi minősül echte előkelőségnek Angolföldön.

Laurence Olivierbe annódacumál legalább simán bele lehetett szeretni, de Charles Dance a kiérdemesült strici küllemével sokkal kevésbé hiteles alany. Körülbelül annyira kifinomult, mint egy ócska krikettzokni, noch dazu borzasztóan öreg. A könyv szerint az ifjú nej a lánya lehetne legfeljebb, nem a dédunokája, az kicsit azért túlzás. Emilia Fox helyes, mint mindig, Diana Rigg pedig annyira félelmetes Mrs. Danvers, mint házmester néni gyerekkoromban, amikor kikergetett minket az udvarból.

Kár, hogy ennyire nem sikerült a film, hogy ilyen avittas, poros, szegényes és unalmas. Inkább tessék gyorsan elolvasni a könyvet! De aki ma kezdi, vegyen ki szabit, mert nem fogja tudni letenni, az biztos.


Sissi (1955) - Vélemények

2014-01-09 20:27.58
Ezt is alaposan kivesézték utólag az pszichiáterek, a kor szép asszonyairól gyűjtött fényképeket, amiket Sisi szépen albumba is ragasztgatott.

Arra jutottak, hogy ez nem leszbikus vonzódás volt (Sisi teljesen aszexuéális volt), hanem a saját narcizmusának a kivetülése. (Aki esetleg nem tudná, narcisztikus személyiség az, aki "önmagába szerelmes". Sisi ellenőrizni akarta, van-e nála szebb nő,mint a Hófehérkében. "Tükröm, tükröm..."

Neki ezek a képek volt a tükör, hiszen nem hasonlíthatott össze másképpen, csak ha képeket gyűjt.

Angliában pl. szokásos volt minden évben kiadni "Az angol szépségek fénycsarnoka" c művet. És a híres hölgyek fényképeit bárki megvásárolhatta.

Teljesen természetes volt, hogy a nők képeket gyűjtöttek egymásról. Férfiakról nem is illett volna.Meg a divatról is tájékozódni kellett, a divatújságok pokolian drágák voltak a polgári pénztárcának. Így az újságok divatmellékleteit is kivagdosták és albumba rakták. (Nekünk van is ilyen családi emlékünk.)

Sisi egyébként udvarhölgyeit nem a szép nők közül választotta.Társalkodónője , Ferenczy Ida kifejezetten csúnyuska volt.Nem vette volna jó néven, ha valaki esetleg szebbnek lát mást az ő környezetében, mint ő...


Megtörtént bűnügyek (sorozat) - Vélemények

2014-01-09 20:18.22
Olyan, hogy "teljesen valós történet", nem is nagyon lehet. A filmekben minden sokkal éteribb és motiváltabb.A gyilkosság többnyire mocskos és rideg dolog, amiben semmi, de semmi zsaruromantika nincs.

Ebben a filmben épp ezt értékeltem, hogy tényszerű volt, amennyire lehetett.Pénzért gyilkolt a gyilkos, kész. És nem a váratlanul felbukkant féltestvér lesz szerelmes a saját bérmakörösztanyjába, akinek zsarolási pénzt kell fizetnie egy illegális szemétlerakónak...

A butácska titkárnőt viszont csak Schütz Ila miatt lehetett elnézni, ócska sablonfigurából csinált jellemet a színésznő.

(Szerintem ez még Fóti Andor, aki ugyanolyan, mint Már Bertalan, csak hamarabbról.) :))


Sissi (1955) - Vélemények

2014-01-08 18:49.31
Bizony, Brigitte Hamann könyvében elég világosan írta meg Sisi szexuális traumáját.

De erről szólnak más, tudományos írások is. Sisi klinikai depresszióban szenvedett már lánykorában is. A nászéjszaka után kötelezően nyilvános reggelin kellett részt vennie, a nászéjszaka körülményeinek (öltöztetés, díszítés, higiéniai ügyek) előkészítése is teljesen nyilvánosan zajlott.

Az addig vidéki csendben élő tájékozatlan kislány teljesen kikészült. Ferenc Józsefnek gyakorlatilag meg kellett erőszakolnia,mert tőle elvárták a nász "consummálását". A consummatio ténye azt jelentette, hogy többé nem lehetett a házasságot érvényteleníteni.

Sisi Rudolf születéséig tartotta kötelezőnek az intim együttléteket, trónörökösnek lenni kellett. Utána nagyon ritkán került a kellemetlen aktusra sor. Mária Valériát viszont akarta Sisi, azt szerette volna, ha van "saját gyereke " is.

Nála meg épp a túlhajszolt anyai érzés nehezítette meg a dolgokat. (Olvashatók Mária Valéria emlékiratai is.)

Ferenc József sem volt épp fantáziadús szerető, több barátnője pletykálta, hogy együttlétekkor kizárólag a nagyon szükséges testrészéről szedte le a ruhát...viccelődtek azon is , hogy vajon a kardját letette-e vagy sem.

Mindezzel együtt Sisi és Ferenc József végig gyengéden szerették egymást, mint a testvérek (a levelezés olvasható), "kicsim"-nek szólították egymást, beceneveket használtak. Még a házasság legválságosabb időszakaiban is tisztelettel és humorral beszéltek egymással.

A Szegő András-cikk méltatlan, tájékozatlan és orbitálisan buta. Olyan, mint aki írta.


Nők a pult mögött (sorozat) - Vélemények

2014-01-08 12:48.32
Bizony, mert megláttam Jaromír Hanzlíkot, akit imádok. Innentől nézni fogom, az biztos.


Sikátor - Vélemények

2014-01-08 12:46.45
Hát, a férfiakból a mennyiség kevésbé fontos, mint a minőség. Gabinak a mennyiség jutott...

Kertészről mindent lehet mondani (mondanak is), de nekem a tudatom csücskibe se fér, hogy az írói életművön kívül mit tesz vagy nem tesz. Viszont a Sikátort, a Makrát meg a Névnapot ő írta,és mindhárom a legnagyobb magyar nyelven írott művek között van.

Érdekes, a Makra-film nagyon nem volt jó, pedig Juhász Jácint a megtestesült Makra.A Névnapot csak színházban láttam, Szabó Sándor és Szemes Mari maga volt a színpadi csoda. A József Attilában volt, emlékszel?


Komolyzene!

2014-01-08 12:41.32
A testvéremnek lassan már csak az a Wagner felel meg, amit ő maga hall belül.Ha kritikusnak menne, undokabb lenne, mint a Fáy Miklós. :))


Jaromír Hanzlik - Vélemények

2014-01-08 12:39.26
A szívem örült, amikor A Nők a pult mögött-ben ismét láthattam egy fantasztikus színészt.

Jaromír Hanzlík Hosszú ideig a cseh színházi élet élvonalába tartozott, de volt néhány év, amikor szinte visszavonult, csak pár tévéműsorban lehetett látni. Nehezen tudta megemészteni, hogy mennyire változott a kultúra fogalma, hogy egyre kevesebb igényes színészi feladat van.

Pedig neki aztán joga volt erről szólni, a Menzel-Hrabal-filmek csillagának, a legsikeresebb sorozatok körülrajongott főszereplőjének.Ő volt a Mentősök főszereplője, a Kórház a város szélén legrokonszenvesebb karaktere.

És persze ő volt Pepín bácsi a Sörgyári capriccioban,olyan, ahogy Hrabal megírta.Kettősük Magda Vásáryovával a filmtörténet nagy pillanata, felejthetetlen pillanat.

Jó, hogy azért néha megint lehet látni, és jó viszontlátni is.

Amikor Pepín megérkezik.(Nem szeretem a szinkronizált filmeket, de Kern András Pepínjéről maga Hanzlík mondta, hogy "jobb, mint az eredeti". Ami arra mutat, hogy a nagyszerű színésznek van humora is.)

http://www.youtube.com/watch?v=3l0-37CoZNA&list=PL5EFA19F320..


Butaságom története - Vélemények

2014-01-08 11:19.06
Igazából ez a "butaság" idézőjeles. A főhősnő egyáltalán nem buta, csak azt várják el tőle, főleg a férje. És ő maga is úgy tud túlélni, ha kis butának tetteti magát.

Ezt a Kálmán György-játszotta szereplő, a kritikus veszi észre egyedül, senki más.

Kati megjátszott butaságát eszközként használja, pl. arra , hogy megvédje tényleg buta és öntelt férjét. Elolvastam most a kisregényt is, és ugyan nagyon nem bírtam Gyárfás Miklóst, de ez olvasható.

Cinikus, ellenszenves, álszent szemléletű írás, és ezért nagyon jogos a cinikus, ellenszenves és álszent cím.

Eléggé utáltam Ruttkait, de ebben filmben nagyon jó, talán a legjobb filmszerepe volt.


Komolyzene!

2014-01-08 11:13.23
Tegnaptól megy az Unitel Classica, és egész jónak tűnik. Egyelőre tele van Wagnerrel... :))


Nők a pult mögött (sorozat) - Vélemények

2014-01-08 11:10.21
Most kezdte vetíteni a Kádár-csatorna.Annak idején nem láttam, most belenéztem, ez nagyon, de nagyon jónak tűnik! :))


Sikátor - Vélemények

2014-01-08 11:08.34
(Könyörgöm, ki írta a tartalomismertetőt??? Mert hogy nem látta a filmet, az biztos.)

A hatvanas évek egyik legjobb filmje azért annyira megrázó, mert először ábrázolta hitelesen az „uralkodó osztály” , a munkásosztály valódi életviszonyait, körülményeit, sőt, érzéseit is.

Addig az volt a szokás, hogy az akkori értelemben elmúlt rendszerre fogták a finoman hiányosságoknak nevezett mélyszegénységet és sötét butaságot.

A másik megoldás az volt, hogy aki ilyen viszonyok között él, az lumpen elem, elissza a rengeteg fizetését, pedig ha szépen megspórolgatná, de jó is lenne neki. Ő is lakhatna pl. azokban a lakásokban , amiket a korszak egyéb filmjei a haladó értelmiségiek környezeteként szoktak ábrázolni, kagylófoteles-fehér telefonos dizájnnal.

Gabi és Vince nem lumpenek, Vince ugyan megissza a magáét, de mér is ne inná meg? Akkoriban mindenki megitta a magáét, csak ki a kevertnek nevezett rémséget, ki sört rummal, ki külföldi konyakot, az ivás minőségi tartalmát a társadalmi státusz határozta meg. Vince még szakmunkás is, elvileg tehát a rendszer kegyeltje.

De gyakorlatilag semmije sincs, jelenje, jövője se nagyon, sőt, paraszti származása is csak az állandó óvatosság, számolgatás, latolgatás képességét adja neki. Mindenben ilyen, ezerszer rág meg egy falatot, mielőtt lenyelné. Ezért nem tud kezdeni a szerelemmel sem semmit. Azt sem tudja, mi az, tehát nem is ismeri föl. Csak akkor sejt meg valamit, amikor visszavonhatatlanul elveszíti.

Gabi iskolázatlan proliasszony, de iszonyatos mélyszegénységében és tudatlanságában egy igazi értéke van: ő tud szeretni és ismeri a szerelmet. Rosszul választ, a teszetosza Vince árulását csak úgy tudja megtorolni, hogy önmagát bünteti meg érte, a büntetés pedig halálos.

A film utolsó jelenetében amikor Vince nem érti az orvos szavát: exitált, összeszorul a szívünk. Vince nemcsak a szót nem érti, Vince nem ért semmit. És soha semmit nem fog érteni.

A nagyszerű Törőcsik Mari mellett még Koncz Gábor is elviselhető, és Dégi István alázatosságában félelmetes gesztusaira mindenki emlékezni fog, aki a filmet látta.

Nagy szembenézés lehetett volna a film, ha valaki észreveszi. Még jó, hogy a cenzorok általában nem értették meg ezeket a műveket. Mert ha valaki megérti, ez a film örökre dobozban maradt volna.


Hölgyek levendulában - Vélemények

2014-01-07 16:08.03
Érdekes, nekem egészen másképp "jött ki" ez. Valahogy úgy, hogy a szerelem (vagy minden ilyesféle érzés) minden korban érvényes.

Csak legfeljebb nem azonos módon nyilvánul meg.

A Macskajáték jutott eszembe, hogy Orbánné Erzsi szerelme a kivénhedt operaénekes iránt mennyire friss és fiatal. A szerelem fiatal, csak aki érzi, az nem az már. De attól még ugyanaz...akkor is, ha a helyére kerül, falra, emlékezetbe, az mindegy is.

És ha a helyére kerül, nincs is benne megaláztatás.


A szabadság útjai (2008) - Vélemények

2014-01-06 14:42.07
Az egyik legvaskosabb közhely arról, hogy mi a jó házasság titka: fogadd el a másikat.

Holott ha van a jó házasságnak titka (van? egy? sok?), az az, hogy először is magadat fogadd el.

Mert ha megteszed, akkor lemondasz a tökéletesség illúziójáról önmagaddal kapcsolatban. És akkor van esélye a társadnak is. Mert nem fogod elvárni tőle, hogy tökéletes legyen.

Nagyon nehéz tudomásul venni, hogy az ember leégeti a paprikáskrumplit, nem tudja megjavítani a csöpögő vízcsapot, még csoportvezetővé se léptetik elő, a gyerekei nem zsenik, ráadásul rossz sofőr és nem tud megtanulni egy idegen nyelvet sem. Nagyon nehéz tudomásul venni a középszert.

De ha a társunk középszerű, csak akkor viselhető el, ha szembenézünk azzal, mi is azok vagyunk.

Ez a két ember egymás feltételezett álmát próbálja álmodni, saját ambícióit áthárítva a másikra. Mert egyszer a férfi elejtett fél mondatot Párizsról, az asszony ezt kinevezte a férfi életcéljának. Holott semmi más nem volt, csak fél mondat Párizsról. És mert az asszony megszülte az első véletlen terhességet, a férfi felépítette magában a nő feltételezett mítoszát az Anyaságról. Pedig az asszony csak szült két gyereket, minden mítosz nélkül, hiszen azt úgy szokás.

Az asszony szeretné, ha felnéznének rá, ha vinné valamire az életben, ha kitűnne, ha különleges lenne. De ezt magáról magának nem vallja be, hát ráterheli a férjére. Valósítsa meg ő. Pedig a férfi jelentéktelen, középszerű, túlbeszélős, unalmas kisfiú, aki sose fog felnőni.

A férfi szeretné, ha békében hagynák, ha lehetne kis dolgozó egér, aprócska karrierrel, jó apa, egy csendes kis otthonban . De ezt magáról magának nem vallja be, hát ráterheli a feleségére. Valósítsa meg ő. Pedig az asszony ideges, nyugtalan, nagyravágyó, aki mindig máshol akar lenni, akinek mindig más fű zöldebb, mint ami az orra előtt nő.

Túl későn veszik észre, hogy nincsenek közös vágyaik. Egyikük se hibás benne. A tragédiát az okozza, hogy nem veszik észre, ha elfogadnák önmaguk korlátait, megbocsátanák a másikéit is.

Az én korosztályomnak erről a filmről óhatatlanul és azonnal a „Jelenetek egy házasságról” jut az eszébe. Élesebb a folyamat, és nincs tragédia abban, lassú folyamat, tragédiával, ebben. És mindkettőben reménytelen kép a házasságról, Bergman kultfilmjében mégis valamiféle halk optimizmussal. Ebben a filmben még az utolsó arcon is a reménytelenség látszik: az ingatlanügynöknő férjéén a megkövült gyűlölet.

Nagyon szeretem Kate Winsletet, de ez a film Leonardo DiCaprioé. Akit viszont nem szeretek. De amit ebben a filmben csinál, a legnagyobb , amit filmen egy színész tehet, elemi erejű, megrázó alakítás.

A film örök kérdésre adott kétkedő válasz. Ha kicsit, csak egy kicsit keményebben szerkesztett volna a rendező, remekmű lehetett volna. Így csak („csak”) nagyon, de nagyon jó.


Édentől keletre - Vélemények

2014-01-05 13:32.15
Ahogy tudom, R.Moore csak jótékonysági alapon mutatkozott színpadon. Igen, ő tényleg a SZÍNÉSZ,mert azt legalább el tudja játszani. (Ezt is ő mondta magáról,legendás az önlebecsülése.) :))

A könyvben Cathy sok mindennek az okozója.Igazi démon (ördögi értelemben), ma azt mondanánk, pszicho- és szociopata. Steinbeck kapott is szemrehányásokat a végletes ábrázolásért, pedig tudjuk, léteznek ilyen emberbőrbe bújt ördögök.

Régebben is léteztek "celebek", csak a kommunikációs csatornák voltak keskenyebbek. Pl. J.Dean idejében a magyar származású Gabor lányok voltak a celebek, főként Zsazsa, aki sokkal több házasságot kötött, mint pulóvert. :))

Az biztos, hogy idolnak lenni sokkal nehezebb,mint régen. Épp amiatt,mert mindenkinek kijuthat a 15 perc "hírnév", míg az igazi ikon megmarad az emlékezetben. És a közös emlékezet részévé válik.


A szerelemmadár - Vélemények

2014-01-05 12:36.43
Nem kétséges. A kacsa sokkal szebb volt!


Édentől keletre - Vélemények

2014-01-05 12:33.37
Nem is, csak sajnáltam, hogy épp akkor nem voltam itt, amikor beszélgettetek.

Cal azért olyan remek figura, mert ellentmondásos, mert az olvasó része lehet annak, hogy küzd a "jóságért".Amit ő maga is valami éteri,de unalmas és egysíkú állapotként képzel el.

Cal a saját hibáit mindig nagyítja,erényeit kisebbíti , a maga szemében is. Azért annyira jó az ábrázolás, mert mindenki láthatja belőle szinte tükörként a saját küzdelmét a saját maga által elképzelt jóság ideáljáért.

És Cal erős ember, ezt sem veszi észre magán. Nem szalad el semmi elől, tud szembenézni. A könyv végére jut el odáig , hogy meglátja helyét a világban, mert Aron nem homályosítja és bizonytalanítja el előtte a képet.

Ez az egész hiányzott a fimből, sajnos.

Roger Moore egyértelműbb példa a személyiség hatására. Őt még ő maga sem tartja nemcsak jó, de közepes színésznek sem. És igazából nem lehet megítélni, milyen színész, a hosszú életműben szinte kizárólag típusokat játszott el, ragyogó humorérzékkel.

De nem is érdekes, mert mégis ő a brit nemzeti ikon, nemcsak James Bond miatt. Megtestesít valamit, ami a britség lényegének éreznek.

Ahogy James Deanben ( a mai napig!!) az amerikaiság eszményét, ideálját látják.Még most is nemzeti ikon, ahhoz nem kell jó színésznek lenni. Jack Nicholson sosem lesz nemzeti ikon, pedig mekkora színész...


Kern András - Vélemények

2014-01-05 10:34.14
Kern András nem tartozik a kedvenceim közé, de nagyon nagy tehetségnek tartottam mindig. Bármiben is láttam, érdekes volt vagy jó, vagy nagyon jó. Épp csak egy pici választotta el az igazi nagyságtól.

Hogy mi is ez, azt nem tudom, talán a személyiség súlya...de valamivel több önmérséklettel ő lehetett volna generációja Bodrogi Gyulája. Akit szintén nem kényeztettek el a tehetségéhez méltó szerepekkel.

Mivel soha nem nézek televíziót, csak hallomásból tudom, a gagyi milyen mélységeibe jutnak el egyesek a megélhetés miatt.Persze, az is igaz , hogy némi igényességgel a "nem" szó is kiejthető.

Talán Kern sem tudja ezt kimondani olyan gyakran, ahogy kéne.


Édentől keletre - Vélemények

2014-01-05 10:25.47
Nagyon érdekes volt az alábbiakat olvasni, sajnálom is , hogy kimaradtam belőle...:))

Az Édentől keletre, mint film, távoli kapcsolatban sincs azzal a regénnyel, amivel azonos a címe. Az "amerikai álom" több változatát megfogalmazó nagy mű szövevényes, pontos és szinte laboratóriumi tisztaságú kapcsolatrendszere,jellemei, helyszínei a filmben nincsenek ott.Annak, aki olvasta a regényt, sovány a film nagyon.

Hajlamos vagyok azt hinni, hogy J.Deannek akart nagy szerepet adni Elia Kazan, aki azért mégsem volt épp kutyaütő. És ennél jobban nem is választhatott volna, ha az amerikai irodalom óceánjában nagy halat akart fogni.Cal Trask az egyik legcsodálatosabb irodalmi alak,aki valaha is volt.

Hogy James Dean mennyiben hasonlított rá? Vagy csak a jelenség? Nem tudjuk meg soha, ahogy azt sem, milyen színész lehetett volna a nagy csillag.

Vannak olyan színészek, akiknek a hatása nagyobb, mint a tehetsége. És mégis, egy idő múlva ez már nem is olyan feltűnő, a jelenség súlya érdektelenné teszi a kvalitásokat. Gary Cooper vagy akár Roger Moore...azt nem tudjuk már meg soha, James Dean hová jutott volna el.

Érdemes megnézni Altman Jöjj vissza, Jimmy Dean! c. filmjét, sokat meg lehet tudni a Dean-mítoszról belőle.


Ragyogj, ragyogj, csillagom - Vélemények

2014-01-05 10:02.31
A némafilmek is felvonásokra voltak tagolva, és úgy álltak össze a történetek, mint a színházban volt szokás. A "Ragyogj, ragyogj csillagom" is sokszor használ némafilmes utalást, de még a mozaikszerűsége is ilyesféle.

De ahogy írod, semmiféle dobozba nem lehet belegyömöszölni, és végképp nem lehet semmilyen politikai zubbonyt ráerőltetni. Minden dobozból kilóg valahogy.

Nagyon jó kezdet a szovjet-orosz filmművészethez,mert a legmagasabb rendű művészettel kell kezdeni az új területeket. Úgy látom, ráéreztél arra kesernyés, néha kicsit érzelmes, nagyon emberi hangra, ami nagy szovjet-orosz filmeket jellemzi.

A következő lehetne a "Moszkva nem hisz a könnyeknek", nem gyakran kaptak akkoriban szovjet filmek Oscart.

(Ahogy Bordalnak is írtam, semminek se nem vagyok én semmije. Nem jó a királynőknek, odafönn erős huzat van.) :))


Gyaloggalopp - Vélemények

2014-01-02 17:30.03
Ha van olyan, hogy néplélek (van?), az az oka.

Azt az országot, ahol nincs most sem kolbászból a kerítés , a humoron kívül a fair play és az identitástudat tartja egyben. Ehhez tartozik a királyság minden eszetlen intézménye is. (Pl. van egy olyan lord, akinek minden évben két kiló havat kell az udvarba szállítani. Senki se tudja,mér, de kell.És senki se kérdezi, mér, kell és kész. )

De az is hozzá tartozik, hogy a mindenkori királynak az Alsóházba bebocsáttatást kell kérnie. Csak úgy nem mehet be, pedig ő a király.És elvileg mindent megtehetne, de nem teszi meg , pedig egyetlen szál írott alkotmányuk sincs, ha a Magna Chartát nem számítjuk annak.

De van, amit lehet és van, amit nem. Hogy tudják a különbséget, az a humortól is van. Hogy nem jó semmit se túldimenzionálni, mert az nevetséges , és akkor jól ki is lehet nevetni.


Fogadóóra

2014-01-02 17:22.06
Isteni, nem ismertem. De azonnal használatba veszem! :))


Jellemző mondat, esetleg rövid párbeszéd - melyik filmben hangzott el?

2014-01-02 17:21.09
Tomorrow Never Dies , a Pierce-szel? :))


Fogadóóra

2014-01-02 17:16.42
Nekem is, azért írtam ide. De sajnos, nem én találtam ki. :))


2014-01-02 17:11.15
Akinek van humora, mindent tud. Akinek nincs, mindenre képes. :))


Gyaloggalopp - Vélemények

2014-01-02 17:06.30
Azért az a történelem se volt épp egy kéjhömpöly.

Katolikus-protestáns ellentét (gyilkol a mai napig), mindenféle színű rózsák háborúja, Erzsébet és Stuart Mária,Cromwell, Thomas Becket, általános sztrájk a múlt század elején, bányabezárások nemrég, Falkland, London bombázása a hitleráj alatt, csak úgy kapásból.

De mindenkinek van szobra!!! Vörös és fehér rózsának, Erzsébetnek és Máriának,a Vasladyról film készül, de a bányászzenekarról is.

Mert ami történt velük, az megvan és kész. Legfeljebb nevetni érdemes rajta (szerintük).

Magyarországgal meg nem az a baj, hogy a jövője bizonytalan. Hanem, hogy a múltja az.


2014-01-02 17:00.02
A britek (nem angolok!) az Arthur mondakört a sajátjuknak tartják. Hogy ennek mennyi a történelmi alapja, nem nagyon érdekes. Olyasféle ez, ahogy Attilát meg a hunokat is sokan számítják történelmi eleink közé, pedig az tényleg legenda.

Azzal a különbséggel, hogy Arthur nemigen élt, vagy ha igen, nem az az Arthur volt. :))

Mint Robin Hood, az se élt, mégis brit.

Vannak nemzetek, akik azokra is büszkék a történelmükben, aki nem voltak. Mások meg azt is letagadnák, akik voltak...


2014-01-02 16:57.02
A Briant is imádom, az egész blőd, abszurd és eszetlen műfajt. Mert ez már műfaj, nem személyek meg filmek..

Meg történelem is, meg mittoménmi. Olyan, mint a Tower, nemzeti érték. :))


elejére 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk