Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-12-26
A nap, amikor apu megmenti a karácsonyt
A szerelem ideje
Better Man: Robbie Williams
Parthenopé - Nápoly szépe
Sonic, a sündisznó 3.
Sütimanók - Szupersipka-küldetés

2024-12-19
A kedvenc sütim
Derült égből karácsony
Karácsonyi állatmesék
Kincs a múltból
Mufasa: Az oroszlánkirály
Szeretetreméltók
Veszettek

2024-12-12
DAC FILM
Éjszakai vadászat
Fekete kanári
Hogyan tudnék élni nélküled?
Kraven, a vadász
Niko, a rénszarvas - Az északi fényen túl

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Alien - Romulus *Angol hangot és Angol feliratot tartalmaz* (DVD)
Escobar - Az elveszett éden (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Bérgyilkosok
- AMC, 10:10
A tanú
- Magyar Mozi TV, 10:25
Joika
- Cinemax2, 10:50
A legszínesebb karácsony
- Izaura TV, 11:00
Legendás állatok - Grindelwald bűntettei
- HBO2, 11:11

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Jay Brazeau (71)
Ralph Fiennes (62)
Hector Elizondo (88)
Guido de Angelis (80)
Kamarás Iván (52)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Aktuálpolitika azoknak, akik unják a trollt a választás topikban
- Filmes Sámánok Rendje -
Jellemző mondat, esetleg rövid párbeszéd - melyik filmben hangzott el?
Lányok Dubajban - Vélemények
Belfast - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Garfield 2. aaaaa
Alan Ritchson aaaaa

 

Angelika58 hozzászólásai

Ugrás Angelika58 adatlapjára

elejére 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... végére

Gyaloggalopp - Vélemények

2014-01-02 16:48.28
Köszönöm szépen, hasonló az öröm. :))

Anglomán vagyok, tehát elfogult is erősen. De egyszer Invernessben bementem a kocsmába, amire ki volt írva, hogy 1518-ban alapították. Bele volt gyógyulva az egyik padba egy vén skót. Elmormogta a hihetetlen dialektusában (amiből a kanyarban értettem pár szót), hogy "emezen korcsomát a McIzéék 'laptották, osztég azóta es az üveké." (Próbálom érzékeltetni a dialektust, de az úgyis lehetetlen.) :))

Mondom, aztán a McIzéék mindig itt voltak? Mondta erre a vén skót, hogy "McIzéék vagynak mindeglen."

Hát ez az. Mert a britek büszkék a múltjukra, , amiben minden benne van, dicstelen meg dicső dolgok vegyest, hiszen az "üveké". :)) Most csak képzeld el, amikor ennek a filmnek azt jelenetét, amikor a franciák szidják a briteket kétpofára, magyar verzióban esetleg románokkal csinálják meg...diplomáciai jegyzék lenne belőle.

Sajnos.


2014-01-02 14:58.31
Ilyen dilis, buggyant, eszement marhaságot nem sokat csináltak, most láttam kb. kilencvenhatodszor. De a Vérnyúlnál már megint folyt a könnyem a röhögéstől. A rekettyénél és kétféle fajta tökös fecskénél meg effektíve nehezen tudtam úrrá lenni az anyagcserémen... :))

(Halkan eltöprengtem azon, vajon mi történne, ha a magyar történelem mítoszairól csinálnának egy ilyesféle filmet? Monnyuk, Árpád apánk kalandjairól meg a vérszerződésről. Az illető minimum hazaárulózva lenne. A britek meg nemzeti intézménynek tartják a Monty Pythont, vajon miért?)


Szilveszter éjjel - Vélemények

2014-01-02 14:51.26
Ilyen gátlástalanul ellopni az Igazából szerelem szerkezetét, ötleteit, ehhez pofa kell, nagy.

Ráadásul laposan, ócskán, nyálasan , és nem utolsó sorban olyan unalmasan, hogy a Nem York-i metróhálózat térképének felolvasása izgalmasabb lett volna.

Nem pontozom, nem bírtam végignézni.


Audrey Hepburn - Vélemények

2013-12-31 16:15.01
Igen, de Roger Moore mindig ilyen a nyilvánosság előtt. A riporterek réme, nagyon távol áll tőle a lazaság.

Egyszer láthattam személyesen is egy jótékonysági gálán. Az előre megírt beszédének is ötször futott neki, többször zavarba jött, de annyira mosolygott magán , hogy a közönség mindig erősen megtapsolta. Persze, ebben benne van az is, hogy nagyon szeretik.


2013-12-31 15:49.51
Hát ez nagyon szép és felemelő . És ritka kedves a bemutatás, Roger Moore, mint "real saint", ami utal arra, hogy ő az Angyal. És hogy ő egy igazi angyal.

Danny Kaye neve még fontosabbá teszi ezt a kedves ünnepséget.


Amíg a felhők tovaúsznak - Vélemények

2013-12-31 14:50.08
Ez a film olyan, mint amikor a friss és meleg kalácsszeletből áradni kezd a citrom és a vanília illata, a tésztából meg előbukkan az aranymazsola, a cukrozott gyümölcs meg a csokidarabok. És még az is érződik, hogy a tésztába egy kis rum is került.

Jerome Kern a show-music igazán és tisztán amerikai műfajának egyik megalapítója és örök legendája. Ez a látványos és bravúros műfaj úgy kötődik az amerikai kultúrához, mint a Szabadság-szobor vagy a hamburger: egy vele, elválaszthatatlan tőle. Ez a stílus teremtett olyan csillagokat, mint Fred Astaire vagy Ginger Rogers, ez a stílus tette világhírűvé George Gershwin zenéjét, a fantasztikus gazdagságú színpadi kivitelt, a csodás jelmezeket.

És hozta létre azokat a filmeket , amik örökzöldek maradnak, amíg világ a világ, az Egy amerikai Párizsban-tól az Ének az esőben-ig .Ezek a filmek élő rokonságban állnak a modern musicallal, hiszen ebből a műfajből nőtt ki a West Side Story vagy az Oklahoma. De még a Hair is.

Ez a film Jerome Kern életét meséli el, leghíresebb műve , a Show Boat történetének keretében. Szépen és változatosan meséli el, stílussal és egyszerűen, mert a káprázatos táncos-zenés jelenetek ennél több történetet nem is viseltek volna el. De hallhattuk azokat a dalokat, amiktől még most is lázba jön a szívünk, a Füst száll a szemedbe vagy az Ol’Man River igazi örökzöld.

A stáblista olyan, mint a csillagos ég, Judy Garland , a fiatal és elképesztően tehetséges Frank Sinatra, Cyd Charisse, a tánccsoda, de nem is lehet felsorolni.

Számomra a legkedvesebb Angela Lansbury jelenete volt. A nagyon szeretett Gyilkos sorok egyik epizódjában Angela egyszer Jessica Fletcher énekes színésznő unokahúgát is eljátszotta. A karakternek volt egy híres és kissé pikáns dala, ezt el is énekli abban a részben. Most jöttem rá, hogy ez a dal valóban Angela Lansbury karrierjét indította el , és éppen ebben a filmben. Amikor a Gyilkos sorok bölcs és kedves regényírója még tüneményes fiatal lány volt…

Ez az a film, amit akárhányszor megnézhet az, aki a hollywoodi evergreenek töretlen rajongója, mint én. De bárkinek csodás szórakozás lehet.

Angela Lansbury

http://www.youtube.com/watch?v=hIsmINWdkVQ

Ol ’Man River, Frank Sinatra

http://www.youtube.com/watch?v=yOdke29-XFI

Füst száll a szemedbe

http://www.youtube.com/watch?v=soa_WSFQvIU


Ragyogj, ragyogj, csillagom - Vélemények

2013-12-30 17:11.05
Nagyon örültem ennek a kommentnek. És tökéletesen fogalmaztál: a film valóban műfajok felett áll. Ő maga egy műfaj...

Nagyon várnék egy részletes véleményt.


Audrey Hepburn - Vélemények

2013-12-30 17:08.37
Azt tudtam hogy tudtad. :)) De én nagy örömmel olvastam, már csak azért is, mert el tudtam képzelni, hogy jó barátok lehettek.

Összevalóknak tűntek, gondolkodásmódban, stílusban. Abban is , hogy utálták a felhajtást.

Roger Moore nagyon nagy tisztelettel szólt mindig Audreyről.Biztos van közös képük is, én nem találtam, de ha van ember a földön, aki meglelte, az te vagy.:))

Megnézném őket együtt, Roger Moore külseje is méltó volt Audreyéhez. ( Ha Gregoryt nem is körözheti le senki.)


Robin Hood (1938) - Vélemények

2013-12-30 17:03.55
Köszönöm szépen, de elvagyok én közemberként, nem vágyok a királynői rangra.Nagyon huzatos odafönn... :))

Amikor te ezeket a sorokat írtad, itthon épp arra lukadtunk ki a film után, hogy Mátyás királynak érdemes lesz kicsit utánanézni. Hogy mitől lett az "igazságos" -mítosz.

Aztán összeszedtük az összes Mátyás-történetet, amit csak ismertünk, a csóri csukától a hat tojásig,amit megevett, a cinkotai iccét meg a szelistyei asszonyokat. Elképesztő, mennyire benne vannak ezek a köztudatban.Azóta az aprónépnek csak Mátyás királyról kell mesélni.


Sissi (1955) - Vélemények

2013-12-30 16:59.16
Sajnos, nem vagyok igazi szakértő, bár az lennék. Érdemes lenne komolyan kutatni Erzsébetet, annyira összetett személyiség volt.

Egyik legérdekesebb momentuma életének pl. az, hogy évekig levelezett egy bécsi úrral, akivel egy bálon ismerkedett meg. Ahová inkognitóban ment el, sárga jelmezben, amit dominónak neveztek akkor. Ezért ő volt az illető úrnak a "Sárga dominó" a levelekben, aki igazán és őszintén nem tudta, hogy kivel levelez. Amikor megtudta, majdnem szívrohamot kapott, de szó szerint.

Ez a levelezés is olvasható, a hétköznapi Sisi meghatóan és szépen látszik belőle. Úgy írt és mesélt , mint egy csacsogó polgárlány, semmiségekről, de okosan és komolyan.Azt hiszem, olyan szeretett volna lenni, amilyennek ezekben a levelekben mutatkozik.


2013-12-30 16:54.59
Nem voltam akkor sokkal idősebb, mint te. Először olvass el minden könyvet, amit csak megtalálsz Sisiről.

Aztán, ha még mindig érdekel, akár tovább is léphetsz pl. a német nyelvű szakirodalom irányában.De ehhez meg kell tanulni németül...


Egy pikkoló világos - Vélemények

2013-12-30 16:52.49
Nagyon jó, hogy idővel az lett a fiatalok számára a film alapkérdése, amiről írtál: az elköteleződés.

Amikor a film készült, még nem erről szólt. Juli két életforma közül választ, amelyből az egyik a "haladó", a másik meg a "nyugatimádó", akkori szóval :jampi.

A jampi a jampec rövidítése, ami divatmajmolót, moderneskedőt jelentett. Akit sekélyes dolgok érdekeltek, pl. a "nyugati" táncok és ruhák, nem pedig a szocializmus építése. Ezért tehát el kellett marasztalni.

És Juli barátai ezt képviselték, ráadásul a szocialista követelmények szerelem-ügyben felértek egy apácazárda szabálykönyvével.Tehát Juli laza erkölcsű is, noch dazu, ahogy a német mondja.:))

Ámde megjavul és a rendes KISZ-tagokkal (aki nem tudná: Kommunista Ifjúsági Szövetség) jár szórakozni. Ez volt akkor a happy ending.

Az elköteleződés kérdése fel sem merült, ha az embert ún. rendes fiú kérte meg (mármint a szülei szerint) vagy hozzáment, vagy eltávozott otthonról. Az pedig egyenlő megítélés alá esett az elk..vulással.

Nemigen kérdezték, mit szól a kérőhöz a lány. Ebben a filmben egyetlen őszinte momentumot láttam:Ruttkai játékában annak a halk érzékeltetését, hogy nem szereti ezt a fiút, de így illik, ez a követelmény, tehát hozzámegy. Juli a maga módján lázadó, kis és apró lázadás ez, de mégis az valahol...


Ragyogj, ragyogj, csillagom - Vélemények

2013-12-29 16:51.04
Én nem, az biztos...


Sissi (1955) - Vélemények

2013-12-29 16:49.13
Nem ilyen egyszerű ez azért...tizenöt éve kutatom Elisabeth von Wittelsbach életét és személyiségét. De még mindig nem vagyok vele sehol, bárcsak lenne rá több időm.

Nagyon bonyolult személyiségű, korát elképesztő távolságra megelőző , független személyiségű , önálló nő volt. Műveltsége kiemelkedő, szellemi képességei rendkívüliek.

Külön irodalom tárgyalja már lánykorában meglevő depressziójának okait ( édesapja korántsem az tünci papa volt, akinek a filmek beállítják, és akkor még finom voltam...).

Nem elfelejtendő az sem,hogy Józseffel édes első unokatestvérek voltak, ehhez a házassághoz még királyi körökben is pápai engedély kellett, annyira közel állt a vérfertőzéshez a házasság.Rudolf torz személyiségét sokan ebből vezetik le, Erzsébet is így vélte.

Egy apró adalék, mennyire szegény volt, amikor férjhez ment. Egy bécsi polgárlánynak különb kelengyéje volt, a kelengyelista olvasható. Erzsébet hercegnőnek összesen egyetlen (!) darab fűzője volt...


Maggie Smith - Vélemények

2013-12-29 16:40.03
"Prime" a szó, ezt sokféle módon lehet fordítani...jó a virágzás is, de költőien így emlegetik az ifjúságot pl. De lehet prime a fontos időszak is, a csúcs, a legjobb teljesítmény. Ezért nem is olyan könnyű nyelv az angol.) :))

Nem tudom, ment-e itthon, de nem emlékszem rá, hogy ment volna.

Viszont nem oly rég néztem meg az Othellót, hát, a lélegzetem elállt, olyan Desdemona volt Maggie Smith. Meg merem kockáztatni, hogy nem a nagy Laurence volt a film legjobbja...


Audrey Hepburn - Vélemények

2013-12-29 16:34.24
Most olvastam, hogy Roger Moore-t Audrey vitte el az UNICEF-hez, és Roger Moore ott is ragadt.És olyan komolyan vette a feladatot, mint Audrey.

Te biztos tudtad, én örültem neki.


Robin Hood (1938) - Vélemények

2013-12-29 16:32.49
Minden népnek megvannak a maguk hősei, akik szembeszállnak hatalommal, megvédik a népet, és a gazdagok pénzét a szegényeknek osztják ki . Jellemzően ezeknek a mondáknak sok alapjuk nincs, a nép vigasztalja magát azzal, hogy saját gyávasága helyében mítoszt teremt a hősiességről.

Ha van is valóságalapjuk a regéknek, akkor az eredeti hős általában olyan címeres gazember, mint a mi Rózsa Sándorunk, csillogó becsület-díszeiket a képzelet teremtette. A britek mindig is realisták voltak, ők olyan hőst álmodtak eleve, akit valóban a monda szült.

Robin Hood akkor sem létezett, ha róla már 1450-ben ballada szólt, és abban már ott volt Tuck barát is, meg Little John. A britek azért persze szeretik azzal vigasztalni magukat, hogy talán Robin mégis reális alapokról nőtt, egy Fulk Fitzwarin nevű nemesember személyében. Aki János király ellenségévé lett, miután elvették birtokait és címeit, azaz ott a hősiesség mögött a jó öreg személyes indok… de ez nem is érdekes. A sherwoodi erdőben akkor is minden bokor mögött Robint látjuk, ha sem a hős, sem az a meseerdő nem létezett.

Robin Hood igen hamar filmre került, és ott van folyamatosan. De a legjobb, az igazán igazi az mégis ez a film. Gyerekkorom nagy élménye, nem fakult, sőt , a technika folytán jól meg is színesedett…és lehet, hogy naiv meg kicsit unalmas is, de megvan a varázsa. De mennyire, hogy megvan.

És ezek a férfiak valahogy igazán férfinak tűnnek, a mai cingár törpék mellett még ránézni is jó Errol Flynnre. Ő egyébként is több nemzedék hölgyeinek szívét dobogtatta. Azt ugyan nem tudom, milyen színész volt, de is nem nagyon érdekelt. Megnéztem a Hét tenger ördögét nyolc éves koromban, onnantól rajongtam Errol Flynnért, és nem én voltam így ezzel egyedül, az biztos.

Ahogy most az aprónép nézte tátott szájjal és elbűvölten a filmet, úgy néztem én is. Mert nem film volt akkor sem , hanem maga a mesés, hősös, álmodozó, szépséges gyerekkor, ahol az igazság győzött és a rossz elnyerte méltó büntetését. Mese volt, de szép volt. Nagyon szép.


Sissi (1955) - Vélemények

2013-12-29 10:56.33
Néhány alapmű:

Brigitte Hamann: Erzsébet királyné (tényszerű, olvasmányos, történelmi alapokon. Komoly kutatáshoz jó indulás.)

Dániel Anna: Erzsébet királyné (olvasmányos, mesés)

Zsigray Julianna: Erzsébet magyar királyné (mesés)

És itt egy nagyon bő lista.

[link]


Ragyogj, ragyogj, csillagom - Vélemények

2013-12-29 10:49.42
Még az a jó, hogy Magyarországon kívül is van világ, ahol nem működik a Bradbury-hatás. A szovjet-orosz film nagy tekintélyben áll mindenhol. Ezek az alapművek az egész világon keresettek. Kaphatók dvd-n is, akár angol (vagy más nyelvű) felirattal is.

De nagyon örültem, hogy írtál,itt kevesen vagyunk, akiket ez a téma érdekel...


Roger Moore - Vélemények

2013-12-28 19:09.39
A britek egyik legszerethetőbb tulajdonsága az understatement. Azaz, minden eredmény, tényt , sikert szeretnek jelentéktelenebbnek feltüntetni, mint amilyen valójában. Ha egy angol meghív „kis vidéki kunyhójába”, ne lepődj meg, ha egy 123 szobás kastélyt találsz a helyszínen, valamelyik régebbi kiadású György király korából. Ha egy angol halálosan szerelmes, azt mondja :I rather like you”, azaz meglehetősen kedvelem önt, ezt már Szerb Antal is megírta.

Így amikor Roger Moore-t lovagi címéről kérdezték, senki sem lepődött meg, amikor azt mondta:”Dehogy voltam én jó színész, az Laurence (mármint Olivier). Én csak azt tudtam, mikor kell a szemöldökömet felhúzni… az UNICEF-es munkámért jobban megérdemeltem volna.”

A londoni rendőr fia pedig nemzeti ikon .Úgy, ahogy a Tower, Madame Tussaud múzeuma, a London Eye, az ale nevű borzalmas barna sör vagy a félig főtt kelbimbó. Roger Moore eggyé vált az angolság fogalmával, vagy az angolság fogalma lett eggyé vele.

Ő maga sem gondolta volna, hogy ennyire sikeres színész lesz, a keményen végigszolgált háborús évek után a pálya nagyon halványkán indult. Ő maga a kellő understatementtel ezt így mondta: „"At MGM, RGM (Roger George Moore) was NBG [no bloody good]." Kb így hangzik a szójáték: „RGM az MGM-nél NKJ (nem kva jó) volt.”

De azért igyekezett, ahogy tudott, és mivel elképesztően és hihetetlenül jóképű volt, valahogy ott volt mindenhol. Saját magát egyébként a legjobb fogpasztareklám-színészként emlegette, és nemcsak reklámokban szerepelt, fotómodellkedett i vígan.

De 1958-ban elkezdődött az Ivanhoe, Walter Scott nemzeti alapművének sorozat-feldolgozása. Roger Moore-nél pedig hősebb hőst még kitalálni sem lehetett volna. Aztán közben elindult az aranyásókról készült széria, az Alaszkaiak , meg a Maverick. És a világ hölgyeinek a szívét elrabolta a fantasztikus brit sármőr. Pedig Az angyal kalandjai még hátra volt.

Leslie Charteris kémregény –sorozata egy pipa bagót nem ért addig, amíg a fehér öltönyben, csillogó hajjal egész kémcsapatokat és bűnözőregimenteket puszta ököllel el nem intéző hősnek, Simon Templarnak Moore lelket-személyiséget nem adott. A sorozatot imádta, aki komolyra vette, imádta , aki paródiának látta, és mindenki minden formában imádta Roger Moore-t , 118 epizódon át. Mert nem lehetett nem imádni.

A Minden lében két kanál-ban végre hagyták, hogy rendkívüli humorérzéke is szerephez jusson, kettősük Tony Curtissel a Nagy Párosok között is elöl van.

Ezután persze, hogy övé lett minden kémek kéme, James Bond szerepe. És (bár jó színészek sora követte) olyan nem volt soha senki, és nem is lesz, mint ő. James Bond neve egyenlő Roger Moore-éval. Tizenkét évig játszotta a szerepet, mint élő szobra egy nemzet lelkiismeretének.

Közben egyre jobb színész lett, előfordult, hogy úgy-amennyire elégedett volt alakításával ő maga is. De igazán büszke UNICEF-es tevékenységére volt, már amennyire saját tetteire büszke tudott lenni. Az UNICEF-be egyébként jó barátja , Audrey Hepburn hívta dolgozni.

Szemöldök ide, understatement oda, Roger Moore a leghatásosabb színészek egyike, amióta film a film. Mert ha van személyiség, humorérzék, elegancia és kellő önirónia egy férfiban, más nem is kell. Persze, az ilyen külső erős bónusz. De amíg ilyen férfiak vannak a világon, jó dolog nőnek is lenni, nemdebár?


Sissi (1955) - Vélemények

2013-12-28 18:13.17
Szerintem a Sisi (ő így írta a nevét)-filmek nem a valóságról szólnak. Az egybeesés tekinthető véletlennek. Ernst Marischka mentségére legyen szólva, ő sem történelmi dokumentumfilmnek szánta a sorozatot.

Készült két ugyanilyen édes mese pl. Viktóriáról is,szintén a csodás Romyval. Annak se volt köze a történelemhez, épp csak annyira, hogy a mese mégse legyen egészen az.

Aki Romy Schneidert igazi színésznőnek akarja látni, az nézze meg a Csoportkép hölggyel-ben, érdemes.

És akit valóban érdekel a valódi Erzsébet királyné, hatalmas irodalmat talál hozzá. Már olvasható minden, ami fennmaradt tőle, egymás után jelennek meg jobbnál jobb kiadványok is.

De ha felkelti az érdeklődést a valódi személyiség iránt a film, Ernst Marischka nem élt hiába. (Imádom a nevét, egy ilyen echte bécsi színházi családból származni ezzel a névvel, tüneményes.):))


Maggie Smith - Vélemények

2013-12-28 18:00.32
Margaret Natalie Smith, akit Dame Margaretnek illik szólítani, lévén a legmagasabb királyi kitüntetés tulajdonosa, most 79 éves. 1952-ben debütált, és a mai napig egyforma sikereket arat akár színpadon, akár filmben, akár tévében.

Bár nevét a nézők legszélesebb rétegei számára a Harry Potter tette ismertté, a világ legjobb színésznőinek sorában már régóta ott van.

Ha arra gondolunk, hogy csak filmben ötvennél több készült közreműködésével, díjainak se szeri, se száma (pl. Oscarból kettő, jelölésből négy ) rejtély, hogy tudott emellett elképesztő termékenységű színpadi karriert is befutni. És nemcsak szülőföldjén, de Kanadában és az USA-ban is.

Ahogy világ most is épp Dame Margaret lábai előtt hever, hiszen Downton Abbey c. sorozatban lejátszik a pályáról mindenkit, ha feltűnik, úgy csillog vitriolos humora és mindig szikrázó egyénisége.

Négyéves korában költöztek szülei Oxfordba, édesapja rendkívül neves patológus volt az oxfordi egyetemen. A magas társadalmi környezet később sokat segített a fanyar , gőgös , sznob és undok nők hiteles megformálása során, ami szinte a védjegyévé vált.

Ilyen nők a mai Nagy-Britanniában is tenyésznek szépen, önmaguk karikatúrájaként. Ha a tükörbe néznek, mintha Maggie Smith nézne vissza rájuk.

Színészi képzése és első nagy sikere is a legendás egyetemi városhoz kötötte Maggie-t, itt játszotta Violát Shakespeare Vízkeresztjében. Első Oscar-jelölése is Shakespeare-hez köti, Laurence Olivier Othellója mellett volt Desdemona, 1965-ben.. Emlékezetes alakítást nyújtott Ingmar Bergman Ibsen műve alapján készült Hedda Gabler- filmjében is, a címszerepben. De Zeffirelli Sok hűhó semmiért-jében is ragyogó Beatrice volt, nagyon jól álltak neki a klasszikus szerepek.

1969-ben megérkezett az első Oscar is, a Jean Brodie kisasszony ifjúsága c. filmért. És látszott már a feltűnő komika is, a két szerep Michael Palin mellett előhozta egészen különleges humorérzékét is.

A Hölgyek levendulában és a Gosford Park már azt a Maggie Smith-t láttatta a nézővel, amiben a legjobb. Feltűnése a vásznon mosolyt vált ki, és amikor korlátozni akarták humorát, felemás eredmény is született. Dickens (aki erről nem tudott ugyan, mert sokkal hamarabb élt , mint Maggie Smith, de mégis ) neki írta a David Copperfield Betsey Trootwoodját. Ám a gyengécske film a kardos hölgyből lírikus nyanyát csinált, nem is állt jól Maggienek, sajnos.

Legjobban az Utazások nagynénémmel –ben és a Marigold Hotel-ben szeretem őt. A Graham Greene- regény főszerepében elérte azt, hogy aki látta és olvasta is a művet, Augusta nénit soha másnak látni nem fogja. A tipikus angol karakter, akit a Marigold Hotel-ben megformál, pedig kemény tanulságul szolgálhat minden rasszistának. Saját bevallása szerint is ez volt a szándéka a szereppel.

Maggie Smith a sok gőgös banya ellenére nyitott és szeretetre méltó személyiségű ember. Kevesen tudják róla, de rendkívül nagy összegekkel támogat nemes célokat, színházfelújítástól a zöldhályog-kutatásig.

Nagyon várom, mikor kerül a filmvászonra a legközelebbi szeretni való pikírt banya, akiben mindig ott csillog és élet mélységes ismeretéből adódó humor is. Egy olyan nő, akit csak Maggie Smith tud eljátszani, senki más a világon.

Remélem, még jó sok ilyen lesz még.


Major Tamás - Vélemények

2013-12-24 11:43.01
Enni inkább mértékkel, de játék meg bolondozás az rengeteg lesz. :))


Komolyzene!

2013-12-24 11:28.15
Bach : Gloria in excelsis Deo

http://www.youtube.com/watch?v=eChEWK_4B3Q


Versek!

2013-12-24 11:25.00
Aranylanak a halvány ablakok...
Küzd a sugár a hamvazó sötéttel,
fönn a tetőn sok vén kémény pöfékel,
a hósík messze selymesen ragyog.

Beszélget a kályhánál a család,
a téli alkony nesztelen leszállott.
Mint áldozásra készülő leányok,
csipkés ruhába állanak a fák.

A hazatérő félve, csöndesen lép,
retteg zavarni az út szűzi csendjét,
az ébredő nesz álmos, elhaló.

S az ónszin égből, a halk éjszakában
táncolva, zengve és zenélve lágyan,
fehér rózsákként hull alá a hó.

(Kosztolányi Dezső)


Major Tamás - Vélemények

2013-12-24 11:23.48
A Major Kávéház minden látogatójának és olvasójának boldog karácsonyt kívánok.


12 karácsonyi randi - Vélemények

2013-12-24 11:21.29
Az „állandóan újraélem a napot” –sztoriknak van valami különleges bája. Mert kinek nem jutott volna eszébe, hogy mit tenne másképp, mit változtatna meg, először a világban, aztán, tanulságképpen önmagában. Mert ahhoz, hogy a világ körülöttünk változzon, először nekünk magunknak kell megváltoznunk.

Hősnőnknek van mit tenni ennek érdekében, arrogáns és elviselhetetlen lúdvérc, akit önmagán kívül senki nem érdekel. Illetve a megszállottságig érdekli még expasija, mert rögeszméje a félelem attól, hogy egyedül marad. Tehát a megoldás az expasi visszaszerzése.

Mert a rémes lúdvércnek egyrészt (szerinte) direkt ez a pasi jár, másrészt, úgy tűnik, még senki sem mondta neki, hogy sok hal úszik a tengerben.

És naná, hogy nem veszi észre, az ő környezetében hányan vannak igazán egyedül. Sőt, gyűlölködve dühöng elözvegyült édesapja újra megtalált boldogságán egy olyan nővel, aki nem az ő édesanyja.

Hősnőnk 12 alkalommal éli újra december 24-ét, ahogy a karácsonyi dalban is 12 ajándékot hoz a fogolymadár a körtefán. Ezalatt megtanul sok mindent, körülbelül mindazt, ami a felnőtt élethez szükséges. Leginkább azt, hogy mások magányának megszüntetése a legjobb orvosság a magány ellen.

(Halk kérdés: vajon miért van ezekben a zséfilmekben ennyi ugrabugra kislány felnőtt nőként megjelenítve? Sikkes és kedves dolog, ha egy harminc körüli nő úgy jár-kel a világban, mint egy óvodás, ha megbotlik a saját lábában, ha büszke arra, hogy mit n e m tud, pl. sütni, korcsolyázni, emberekkel bánni? És egész kis élete célja egy férfi, aki végre gyűrűt húz az ujjára? Én a mai lányok helyében ezt erősen kikérném magamnak…)

A film többször reciklált kliséket halmoz, hatodrangú színészekkel, unalmasan. Ám ajándékcsomagolás közben , forró kakaót iszogatva, jövő-menő családtagokkal fontos karácsonyi eszméket cserélve, félszemmel odafigyelve, a háttérből egyszer elviselhető. De annyit nem tudnának még karácsonykor sem könyörögni, hogy akár ilyen körülmények között is, de még egyszer „megnézzem”. Az már büntetés lenne, és azt karácsonykor senki nem érdemel.


Major Tamás - Vélemények

2013-12-22 17:30.10
Major volt a brechti, azaz az "elidegenítő" színház első rendezője Magyarországon.

Ez szemben állt a Sztanyiszlavszkij-féle átélős, valósághű ábrázolással.

Nagy viták voltak a két felfogásról, igazából ez még ma is hat, és a viták is megvannak.

Amit Vbacsról írtam, szórul szóra igaz.Ezért mindig ebben a topikban kívánok neki boldog szülinapot. :))


My Fair Lady - Vélemények

2013-12-22 16:57.18
Hát, Henryt megérteni és szimpatikusnak találni, ahhoz biztos kell ez a két tulajdonság. :))

A dalában elég világosan elmondja, hogy a nyafka, férfiakat kihasználó, buta tyúkoktól a falra mász.

Ebből vaslogikával arra következtetek (főleg, hogy Eliza is olyan), hogy a másféle nőket azért nem találja annyira kibírhatatlannak. :))


Szerelem a végzeten - Vélemények

2013-12-22 16:54.00
Valahogy kimaradt eddig ez a kedves film. Pedig én aztán igazán tudom, mennyire elképesztő szerepet játszhat a véletlen az ember életében. Életem legnagyobb változását egy véletlen hozta. És az sem volt semmi, amikor Japánban egy szigeten a szálloda ötödik emeletén belépett a liftbe nagyon szeretett elsős tanító nénim…

És ha a véletlen ilyen trükköket csinál, lehetne ezt sorsnak is nevezni, ami adott esetben szerelmi szálakat kavar össze, vissza és ki.

De a lényeg, hogy csak felgombolyodnak ezek a szálak rendesen, karácsonyra meg úgyis minden rendbe jön. És az sem utolsó szempont, hogy a film New York legszebb arcát mutatja, karácsonykor ez a város a legszebb a világon. Minden ilyen, ahogy a filmben van, ennyire varázslatos és romantikus.

Ilyenkor meg lehet bocsátani a Város minden más időszakban elkövetett bűneit, aminek nagyon hosszú a listája. Karácsonykor olyan varázslat van New Yorkban, hogy én bizony elhiszem a sors vagy a véletlen hatalmát.

Kedves film, jó színészek , karácsonyi romantika és a Város. Nem is kell más mostanság.


elejére 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... végére
Mannavita Méhpempő rendelés

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk