Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-02-13
A nyár utolsó napja
A tanár, aki a tengert ígérte
Amerika Kapitány - Szép új világ
Bridget Jones: Bolondulásig
Éjféli játszma - Mindörökké démonok
Sünvadászat

2025-02-06
A szerelem fáj
Áradás
Emma és a halálfejes lepke
Emmanuelle
Jelenlét
Limonov, a ballada
Minden, ami fénynek tűnik
Sehol se otthon

2025-01-30
A szent füge magja
Dahomey - Kik vagyunk?
Élőhalottak!
Jókislány
Társ

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
A szabadság hangja *Jim Caviezel* (DVD)
Mosolyogj 2. *Import - Angol hanggal, és angol felirattal* (Blu-ray)
Háromezer év vágyakozás (Blu-ray)
Életem fénye (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Sonic, a sündisznó
- HBO2, 15:55
Erin Brockovich - Zűrös természet
- Viasat Film, 16:00
A bukás - Hitler utolsó napjai
- AMC, 16:15
S.W.A.T. - Különleges kommandó
- Film Café, 16:30
A karate kölyök
- Film Mánia, 16:35

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Chris Rock (60)
Eddie Izzard (63)
James Spader (65)
Ashton Kutcher (47)
Victor Webster (52)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Yellowstone (sorozat) - Vélemények
Vlagyimir Putyin - Vélemények
Tippjáték (Foci)
Kézilabda - szeretitek? Van kedvenc csapatotok?
Apa - Egy hit naplója - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Erin Brockovich - Zűrös természet aaaaa
Pogány Judit aaaaa

 

Cthulhu6 hozzászólásai

Ugrás Cthulhu6 adatlapjára

elejére ... 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 ... végére

Istenről, hitről, vallásról

2010-08-17 14:50.41
Valószínű, hogy a legmarkánsabb és legmakacsabb vallások összeomlanának, mert nem tudnák a dolgon túltenni magukat.

A legtöbb vallás azonban képlékeny és alkalmazkodó, mivel a vallások is evolúciós úton alakultak ki (lásd. Mémelmélet).
Az egyes vallási csoportok gyorsan adoptálódnak az új környezethez. Sőt! Talán idővel maguk az idegenek is azon kapnák magukat, hogy a Vatikán előtt csápolnak a Pápa szentmiséjére. :D
Ilyen szempontból nem féltem a vallásokat. Meg tudják azok védeni magukat. :)


2010-08-17 14:46.58
Ilyesmi ne aggasszon. Még mindg többen vannak a hívők, és a Vatikán sem holnap fog a padlóra rogyni. Ezt ateistaként mondom neked (habár nem örömteli módon).


Az Élet nagy kérdései

2010-08-17 14:39.17
Hát a kérdés az élet, az Univerzum, meg minden...


A remény rabjai - Vélemények

2010-08-17 14:33.59
Nekem a Dűne gyermekei tetszettek, habár az ahhoz tartozó könyvet még nem olvastam, így talán nincs megfelelő viszonyítási alapom.

A sima Dűne sorozatból viszont elég volt pár képkocka is, már abba is hagytam a megtekintést.

Súlyosan alá van értékelve Holywood-ban a Dűneében rejlő potenciál. Az eredeti anyagból nemhogy minden idők legjobb Sci-fi-jét, de igényes munkával akár minden idők egyik legjobb filmjét is kicsikarhatnák belőle.


2010-08-17 14:31.26
Ja és én azóta várom a tökéletes Dűne filmet, mióta életemben először játszottam végig a Dune2 játékot. :) Azt hiszem ez nálam is megvan már 10 év.


2010-08-17 14:28.04
Igen, sajnos az eddig elkészült verziók vagy túl olcsóak, vagy túl torzak lettek. Egyik sem adja vissza igazán a könyv hangulatát. Sőt! A Lynch féle változatban több karaktert is túlságosan félremagyaráztak.
Ott van például Vladimir Harkonnen. Az öreg tényleg rettentően gonosz a könyvben is, de a legkevésbé sem őrült. Épenséggel a könyv alapján én azt vontam le, hogy a báró nagyon is hidegvérű és racionális karakter. Ezzel szemben a Lynch filmben csak egy fröcsögő idióta. Súlyos hiba volt ez szerintem abban a verzióban. Egy főgonosz amúgy is általánosságban sokkal hatásosabb, ha logikus. Úgy sokkal félelmetesebb és elgondolkodtatóbb. Paul úgy ahogy jó volt, és Feyd is bőven belefért a képbe.

Sok jelenet is kimaradt a Lynch filmből. Ott van pl Feyd szülinapi "bulija" a Giedi Prime-on, illetve teljesen kiesett a képből, hogy Feyd éppenséggel a báró életére is megpróbált rátőrni, olyan ambíciózus.

A régi Dűne mozinak csak a látványvilága üti meg a mércét, de az is csak abban az elvont értelemben, hogy az akkori látványeffektek mércéjével mérve elég profi a hatáskeltés.


Szerinted kik a filmtörténelem legjobb üldözői?

2010-08-17 13:39.31
Hát izé....
Hát tudod......fekete köpeny, fekete ló, később repülő szárnyasgyík a ló helyett, fülcsikorgató hang.......olyan rocker fazonok, és egy Frodó nevű emós arcot üldöznek állandóan. :)


Ragadozók (2010) - Vélemények

2010-08-17 13:36.53
Végülis kiváncsi vagyok rá, de lehet, hogy a moziba nem megyek el rá.


Szerinted kik a filmtörténelem legjobb üldözői?

2010-08-17 13:31.04
Nem tudom, hogy az üldözők kategóriába beleférnek-e, de ha igen, akkor a 9 nazgul. :)


Istenről, hitről, vallásról

2010-08-17 13:23.37
Érdekes kérdés. Sajnos a világ túlságosan kaotikus ahhoz, hogy bizonyos előrejelzéssel szolgáljunk erre vonatkozólag.
Utóbb a District9 című film még azt a közhelyszámba menő vélekedést is megkérdőjelezte, hogy egyáltalán tisztelnénk-e egy inteilgensebb lényt ha megjelenne ocsmány kis planétánk felszínén. Sajnos a film mondanivalója éppen az, hogy az idegenek semmit sem változtatnának az Emberiség arculatán. Mindenki élné tovább a kicsinyes kis életét, és nem sokat törődne azokkal a magasztos kérdésekkel, amit egy idegen civilizáció puszta léte jelenthetne a számunkra. A vallások is bizonyosan megtalálnák az utat, hogy a dolgot beillesszék az eredeti keretek közé.


2010-08-17 13:19.42
Nagy haszon a hatalom, és annak második legjelentősebb megnyilvánulási formája az emberi gondolat fölötti hatalom.

A keresztény vezetők sok esetben valóban puritánnak, és önmegtartóztatónak tűnnek. ez azonban nem azt jelenti, hogy nincsenek hatalmi ambícióik. Élvezet és uralomvágy két külön dolog. Van akinek elég az egyik, másnak meg a másik önmagában. Számomra nem kétséges, hogy az Egyházi vezetők melyik kategóriába sorolandók.


A remény rabjai - Vélemények

2010-08-17 13:04.17
"....és szerinted Pattinson nem szupika."

Hát valóban nem "szupika". :D Szerintem nem rossz szinész, de az adott jelző talán már tényleg kimerítené azt a bizonyos szexuális jellegű vádat ellenem. :D
Én pl régóta várok egy igazi 21. századi Dűne remake-re. Egy ideje figyelemmel kísérem az ilyen irányban folyó Holywood-i kezdeményezést (ha nekivágnak, talán már 2012-re lesz is belőle Blocbuster mozi, állítólag 150 millás költségvetéssel). Egy hírcafat szerint szóba került Robert Pattinson, mint Paul Atreides. Eltöprengtem ezen és rájöttem, hogy valóban jó húzásnak tűnik. Ha valóban sor kerül rá, akkor abban a filmben véglegesen eldőlhet, hogy az arc jó szinész, vagy sem.
Figyelembe véve, hogy anno a David Lynch féle ősrégi Dűne verzióban is egy pontosan olyan tipusú karakter volt a főhős (Kyle Maclachlan, remélem jól írtam a nevét), a dolog megalapozottnak tűnik. Persze egy-két Dűne fan máris bekiabált, hogy milyen alapon játszatják el egy 16 éves srác figuráját egy 20-on felüli szinésszel, de hát erre no comment..... :D

Én próbálok annyi 5 csillagost felhalmozni, hogy végül egy Top100 legyen belőle. Akárhogy is erölködök, még nincs meg, pedig még az 5-ös 4-es határeseteket is hajlamos vagyok átsorolni a felső kategóriába.


2010-08-17 12:43.32
Jaja, ezzel jórészt egyetértek. Tényleg nem számít, hogy mikor készült, és hogy milyen trendbe tartozik. A lényeg, hogy veszed-e a lapot vagy sem.
Még azt sem tartom kizártnak különben, hogy ha az egyik kedvenc filmemet anno más körülmények között nézem meg elsőre, akkor egészen más róla a véleményem. Ott van pl. a Cloverfield. Egy elég jól felszerelt moziban láttam, és még mindíg emlékszem, hogy a szék remegett a lábam alatt a dübörgő hangfalaktól, mikor a monsta behajolt a főhős kamerája fölé, aztán bemenekültek a metróaluljáróba....
Mi lenne ugyanerről a véleményem, ha a filmet egy haveromnál néztem volna meg elsőre, monitoron, kamerás változatban, orosz nyelven, sárga felirattal és 640*480-as felbontásban? :D
Nem lenne a saját Top10-em stabil tagja.

Én a Twilight-al vagyok épen úgy, amit mondtál. Sokan fikázzák, szidják, de mit tegyek ha egyszer tetszik? Bírom az arcokat benne, meg szerintem technikailag is egyre jobban mutat a dolog, ahogyan emelik a költségvetését?
Egyáltalán nem izgat, hogy emiatt esetleg buzinak titulálnak, vagy gyerekesnek. Ám legyen ha ezt akarják.
Persze sohasem mondtam, hogy a Twilight felérne nálam mondjuk a LOTR-al, vagy akár a Dark Knight-al, mert ez nem lenne igaz. Sajnos az a baj a filmkatalogussal, hogy csak öt szintje van az értékelésnek. Így nem tudom a "jeles" osztályzatot árnyalni, mondjuk azzal, hogy nem 10 csillagot adok csak 9-et, vagy 8-at.

Megint érdekes kérdés, hogy a klasszikusokat tényleg azért dijjazák (és nem csak a filmekre gondolok ezzel) magasan, mert ennyire bejön, vagy mert van valamiféle iratlan szabály, hogy a klasszikusokba nem rúghatunk holmi gyenge osztályzattal. Ki merné például Petőfi verseit irodalmilag kritizálni? Főleg olyan helyen, ahol úgymond "komolyabb" a közönség?
Pedig bőven lehet még ezt is megtenni. Szerintem a tekintélyelvűség rossz dolog. Számomra senki és semmi sem érdemel tekintélyt csak, mert idősebb. A valódi értékek határozzák meg a lényeget, és nem a kor. Nos pont ez az amiben ezek szerint tökéletesen egyet értünk.


2010-08-17 12:04.50
Jól van, jól van. :)
Nyugodtan ereszd ki a gőzt, csak nehogy kinyúlj a monitorból és elkapd a nyakam. :D


Istenről, hitről, vallásról

2010-08-17 12:00.58
"Akik ilyen szekta szerű vallásokat alapitottak azok lehet hogy tényleg megszedték magukat.
De Keresztény Jézus alapitotta.Nem érdekből találták ki."

- A kereszténység egyenlő az érdekkel. A hívők azért hisznek, mert az menyországot meg örök boldogságot igér nekik, a nagyok pedig jól élnek a hívők hiszékenységéből. Az egész csak a hatalomról szól.

"Ja és Istent nem kellett létre hozni."

- Mert nincs is Isten.


A remény rabjai - Vélemények

2010-08-17 11:08.26
Az emberi lény részben olyan, mint a páva (tudom, tudom, még én is).

Szeret különlegesnek látszani, többnek, mint ami valójában. Ez kell a párválasztáshoz, kell az ellenség megtévesztésére, és a közösség maga mellé állítására.

A 20. században a fejlődés olyan ütemben felgyorsult, és a kultúrát is magával ragadta. Egymást érték az irányzatok és gondolatok.
Eleinte az emberek erre úgy reagáltak páva szokásaik szerint, hogy igyekeztek követni az élen haladó irányzatokat, mivel mindíg csak a legújabb volt elég ritka, hogy az ember általa különlegesnek tűnjön. Így alakult ki a trendiség és a divat effektusa. A tömeg mindíg az éppen a csúcson lévő főpáva szokásait igyekszik majmolni.

Aztán egy idő után többeknek is feltűnt, hogy pont a mindenkori trendi lett a legkevésbé különleges, mert a tömeg a saját természeténél fogva túl hamar ráugrik és így az irányzat telítődik. Az a paradox helyzet állt elő, hogy az elvileg legkevésbé átlagos dolgok lettek a legátlagosabbak. Hova tovább innen? Hogyan maradhatnánk pávák a pávát között?

Ebből nőtt ki a "darkos" és az "emos" stílus. A lényeg, hogy forduljunk pont a trendivel ellenkező irányba, hátha ott kevesebben tanyáznak, és így sikerül valóban egyedivé lenni.
Csakhamar azonban ez a próbálkozás is kudarcba fulladt, mert egyre többen jöttek rá erre a fordulatra és már a "sötét oldalon" is gyülekezett a tömeg.

Szóval hova tovább?
A rendszer mindíg az egyensúlyra törekszik. A megoldás az, hogy az összes létező irányzat között a tömeg kvázi statisztikusan oszoljon el, így maximalizálva az egy főre jutó egyediséget, elérve ezzel a páva mivoltunk céljait.

Hogy jön ez ide?
Úgy, hogy jelenleg az számít a legpávább véleménynek, hogy a régi klasszikusok szentek és sérthetetlenek. Csak úgy dőlnek a bölcsességek, hogy a klasszikust az új generációk is felfedezik maguknak, meg hogy a klasszikus örök értékeket képvisel.
Én inkább úgy látom, hogy az új generációk a maguk korának pávaságait fedezik fel, és magasról tojnak a régi korok klasszikusaira. Illetve felmerül a kérdés, hogy mik azok az örök értékek, amik mentén a Józsi bácsi reményeskedő filmje örök klasszikus, Gizi néni Újholdja meg gagyi mesefilm?


2010-08-17 10:48.21
Te tudod. Én azonban a boxoffice adatokat látom magam előtt, meg a plakátokat a városban..... :)


2010-08-17 10:36.14
Te meg ez a hozzászólás nem más, mint a tipikusan trendi álláspont, arról hogy mi a "gagyi trendi", és mi a "klasszikus". (Mielőtt valaki belém kötne a fogalmazásért, közlöm, hogy ez CSAK az én véleményem, és hogy ez csak egy VÉLEMÉNY.)

Először is az, hogy a Twiligh-al mi lesz 10 év múlva, nem több, mint puszta spekulácó. Te magad ismered el, hogy adott filmekkel bármi megtörténhet. Csúcsról csúcsra, mélybe, klasszikussá, feledésbe merülve stb..... Erre nincs receptje a történelemnek. Egyszerűen úgy alakul, ahogyan alakul. Ki tudja, hogy mi lesz a Twilightal? Ki tudta anno, hogy mi lesz majd a Remény rabjaival?

Stepahnie Meyer profi írónő. King is az. Én mondjuk egyiket sem kedvelem, de Meyer akárcsak King, nagyon jól megél az írásból, és néhány idézetet a Twilight könyvekből olvasva tökéletesen meg vagyok győzve az írőnő képességeiről.

A Twilight témája messze több, mint amit abból a felületes és előítéletes néző kinéz.
A modern Romeó és Júliáról beszélünk, nem kevesebbről. A történet két külön világban felnőtt emberen, és az egymás iránt érzett szerelmükön keresztül mutatja be az élet bizonyos mély kérdéseit. A Romeó és Júlia azt feszegette annak idején, hogy megéri-e élni a szerelmünk nélkül, a Twilight azt mutatja be, hogy megéri-e az örök sötétség a szerelmünkért.
Csak a vak, és a nemtörődöm ember nem látja az alapvető párhuzamot (illetve az, aki egyáltalán nem is látta/olvasta a történetet, de mégis véleményezi).

A Twilight szinészeinek jelentős része nem ripacs. Robert Pattinson például egy igazán ígéretes fiatal. Most még DiCaprio kiforratlan "Titanic" korszakára emlékeztet, de ez szerintem változni fog. Barátnőm miatt volt alkalmam több, más filmben is látni az arcot, és egészen tisztán látszik, hogy tehetséges figuráról van szó. (A női főhős viszont valóban ripacs, de hát semmi sem tökéletes. Mindazonáltal a női szinészeket én nem feltétlenül a szellemi képességeik miatt kedvelem, hanem a formáért. Ez van. :D)

"A remény rabjai élvezeti foka az egeket súrolja:remek párbeszédek,sok idézhető mondat,szinészi játékok és a végén hatalmas csavar,az ilyenekért külön oda vagyok."

- Ez szubjektív. Honnan veszed, hogy a Twilight idézetei nem súrolják a 26 éves barátnőm (és vagy kétszáz millió másik nő)gondolatainak az egét? Miért van az, hogy csak az az elég jó, ami férfiszemmel jó? Talán még mindíg a középkorban vagyunk?

"Jövőre Hajnalhasadás,majd még pár éves hiszti majd jön egy újabb őrület,de a Remény rabjai akkor is igazi film lesz,mert azon dolgok melyről szól a film örök életűek."

- bizony jövőre hajnalhasadás, aztán jön a következő őrület, más címmel. A lényeg ebben az, hogy az emberek mindíg az éppen csúcson lévő trendit fogják a tékából kivenni, a Remény rabjai meg megmarad egy elismert alkotásnak, ami dicsőség közepette porosodik meg a sarokban állva.


Eredet - Megáll, vagy nem áll meg? Ez itt a kérdés! [SPOILERVESZÉLY!]

2010-08-16 23:37.05
Igen, talán Nolan az utolsó pörgettyűs képkockákkal nem is arra akart utalni, hogy "vajon eldől-e vagy sem?".
Hanem arra, hogy Cobb így vagy úgy de végre megbékélt és akár álmában, akár ébren, de hazatért a szeretteihez és lezárhatta a multat.

Talán csak mi akarunk más látni ebben az egészben, mint a lényeget, hogy Cobb végre megláthatta a gyermekei arcát, és hogy ezt semmiféle spekuláció többé el nem ronthatta. Talán egyáltalán nem is számít, hogy álmodja vagy ébren van.


A remény rabjai - Vélemények

2010-08-16 23:24.39
Tudod nátha meg ilyesmik..... H1N1.....


2010-08-16 23:21.36
Persze én is erről beszéltem. Ott van pl a szinészi kvalitás kérdése. Németh Krisztián ötpercenként feldobná magát és így szegény Pelét előbb utóbb piros lappal kiállítanák. :D A lelátóról pislogva pedig tökmindegy, hogy mit tud az ember. :)


2010-08-16 23:19.41
A világ gyorsul és egyre bonyolodik. ez tulajdonképpen evolúciós folyamat. Nem csak genetikai szintű, hanem mindennemű rendszerekre is érvényes fejlődés.

Bizonyos értelemben amióta az élet létrejött a planétán, minden egyes lépcsőfok arról szólt, hogy miként növekedjen az információtartalom és az azok feldolgozására alkamas kapacitás.
Egyre többet fogunk tudni és egyre gyorsabban akarjuk majd a még több újat. Hol ennek a vége? :D


2010-08-16 23:10.17
Apropó a trükközésről meg a világról!
Ott vannak a titkosszolgálatok például. A legtöbb titkosszolgálati adat és ügy olyan belső eseménysorokra vonatkozik, amely mögött semmilyen valós dolog nem áll.
Másképpen fogalmazva azt titkoljuk, hogy senki sem tudja, hogy mi tudjuk, hogy ők nem tudják, hogy az égadta világon semmi lényeges titok nincs a birtokunkban.
Pont mint anno a régi rendszerben. Józsi bácsi jelentett Béla bácsiról, aki fordítva ugyanezt tette. Adatokat halmoztak tulajdonképpen azzal kapcsolatban, hogy miként halmozták mások az adatokat..... :D
Gondoljuk csak el! Miféle csodatermő, aranytojó országnak kellene ennek az országnak lennie, hogy az a raktárhossznyi titkos ügyirat, meg ezer évre titkosított információ mögé valami értelmet képzeljünk.

röviden összefoglalva ez a világ azt titkolja saját maga elől, hogy éppenséggel semmi titkolnivalója sincsen. :)

Jó ez kicsit anarchista duma, de ki tudná ezt megcáfolni? :D


2010-08-16 23:03.26
Én azért járok ide, hogy nyomjam a rizsát mindenről ami eszembe jut. :D
Csak a köszönetemet hangsúlyozhatom, hogy még van aki elvisel és válaszol is a provokációimra. :D


2010-08-16 22:57.20
Érdekes spekulációt folytattok. :)

Ha Pelé egy időgéppel egyszer csak 14 évesen kikötne a 2010-es Real MAdrid klubb bejáratánál, feltehetően ma is kimagasló teljesítményű focista lenne. Az állóképességét a mai szinthez igazította volna a mai minőségű edzés.
Más kérdés, hogy a mai focisták nem csak jó focisták de kimagasló szinészi teljeaítményt is nyújtanak, ami a régiekkel szemben komoly előny lenne a sárgalapos statisztikák és a kiharcolt 11-esek terén. :D Nem hiába a foci is fejlődött. Ma több a technikai trükközés és kevesebb a játék. :) Ez az élet minden területére is jellemző. Eleinte volt a kőbunkó, most pedig egy banki tranzakcióval írtanak ki egész népeket. :D


2010-08-16 22:51.54
Nekem nem az a bajom a régi filmekkel, hogy régiek. Huncut módon próbálod a szavaimat kicsvarani. :D
Ha egy érgi film nem tetszik (és sajna ez a többségre igaz), az azért van mert nem tetszik. ennek semmi köze a korához.

Másrészt valóban ez csak az én véleményem. Természetesen itt általában a véleményemet írom le, kivéve ha adott esetben valami tudományos dologról esik szó, de erre eddig nemigen akadt példa. :D
Én is tiszteletben tartom a te vélekedésedet. Ez már csak természetes és persze megkerülhetetlen is, hiszen csak oda vissza dobálhatnánk a sarat, akkor sem jutnánk dűlőre ilyen kérdésekben. Mivel ez mindenkinek a személyes beállítottsága. :)


Top 10 film-alapfilmek!!!

2010-08-16 22:44.47
Módosítanám a listámat egy új film miatt, de fogalmam sincs melyiket húzzam le Top10-ből, hogy helyet csináljak..... :D
Kénytelen vagyok Top11-et csinálni a Top10-ből:

- Gyűrűk ura (a három rész együtt), mert monumentális.
- Viharsziget, mert lenyűgöző a rendezés.
- Jelek, mert a hangulata magával ragad.
- Angyalok és démonok, A Camerlengo miatt. :D
- District 9, mert a PC-játékok hangulatát idézi, ami kedves nekem.
- Cloverfield, mert a látószöge különleges.
- Fegyvernepper, mert elgondolkoztató.
- Star Trek (a 2009-es JJ. Abrams féle verzió), mert ilyennek kell lennie egy igazi Hoolywood-i Sci-fi-nek
- Kör (az amerikai), mert ilyen egy igazi horrorfilm
- Dűne gyermekei (a három rész együtt), mert van benne pár jelent, amit ezerszer nézek újra és még mindíg nem unom.
És az új tag:
- Inception, mert még ennyi jó film után is képes volt emelni a licitet. Csak így tovább Holywood, és lesz ebből még Top20 is egyszer. :D


A remény rabjai - Vélemények

2010-08-16 22:16.54
Dehogy nézem én le a régi filmeket. :)
Tisztában vagyok vele, hogy mit jelent a fejlődés, és hogy ami ma csak egy átlagos teljesítmény, az régen egy élet munkája volt. Én sem és egyikünk sem lett volna okosabb régen, mint akik akkor éltek. Nekünk sem jutottak volna jobbak az eszünkbe. Sőt! Sok eégi agytröszt az akkori eszközökkel olyat alkotott, hogy még manapság is csak ámulunk rajta (ezt most nem csak a filmekre értem).

Ugyanakkor e fentebb vázolt érv semmit sem változtat azon a lényeges dolgon, hogy egy ősrégi 60 éves autóba senki sem ül vissza, ha van új techno járgánya, pusztán azért mert ennek semmi értelme nem lenne. Kivéve persze a nosztalgia felvonulásokat, meg a hobbit, amivel ugyancsak semmi baj.

Sajnos a régi filmek közül csak egy-kettő akad, amit elfogadok a gyüjteményemben. Van egy -Halál ötven órája- , ami a gyerekkorom egyik kedvenc tévés csatázós filmje volt. :) (Én bevallom 8 évesen a németeknek szurkoltam, de psszzztt... :D)
Valamint a Dűne, amit valamiért nagyon hangulatos mozinak tartok. Ez persze semmit sem javít azon, hogy egyébként nevetségesen gyenge kis alkotás. Hát ja..... Elég ellentmondásos ez így, de hát egy régi film nekem csak eddig viszi.


2010-08-16 21:49.21
"Számodra csak egy film,másoknak(rengeteg embernek) a filmek filmje.Hülyeség hogy a régi filmekkel szemben járnak el "divatszerű"módon.Pusztán a régebbi filmek(pont azért mert régebbiek)már legendának nőtték ki magukat és több generáció is megszerethette,míg pl valljuk be hogy a mostani 60-70 éves embereket nem valószinű hogy érdekli akár a Dark Knight,vagy az Eredet vagy akár az Avatar."

- Én úgy vélem, hogy a 21. századi mozik sokkal jobbak, mint a régiek. Ez a véleményem persze részben annak is betudható, hogy én ebben a korban nőttem fel, és gyakori jellegzetesség, hogy az ember a maga "korának" filmjeire esküszik.
Mindazonáltal én személy serint meg vagyok győződve róla, hogy a filmipar az elmúlt 20 évben nagyságrendekkel fejlődött. A képi megjelenítés, a forgatókönyvek koherenciája, a szinészek dinamizmusa, ezek mind sokkal jobbak, mint régen.
Persze szemetet ma is gyártanak, de ez nem érv semmire, mert régen is bőven, de bőven nyomták a gagyit.
Viszont a komolyabb vonalon a mai filmek messze verik a régieket.

Vegyük például a háborús filmeket, mint a mindenkori mozivilág egyik kulcsfiguráját. Hasonlítsuk össze mondjuk a - Híd túl messze van - filmet az - Ellenség a kapuknál -, vagy a - Levelek Iwo Jimaról - alkotásokkal. Ezekben a példákban több jelenik meg, mint a puszta technikai fejlettségbeli differencia. A komoly vonatkozású háborús filmek manapság nem csak látványosabbak, de élethűbbek és mélyebbek is mindennemű érzelemben.
A régi háborús filmekre az éretlenség olyan szintje volt jellemző, amely mai szemmel inkább sorolja őket a kalandfilm kategóriába, mint a történelmi dráma szintjére.

A realista krimikről, mint például a Zodiákus, vagy az elgondolkodtató krimik, mint a Hetedik úgy verik a régi krimiket komolyságban, mint hacsak egy középkori lovag hadakozna egy újkori tengerészgyalogossal. Hiába a legendás hírnév, meg a gyógypuszi 5 csillag nosztalgiából..... Az emberek a Mátrixot nézik vissza még 10 év távlatából is, mintsem, hogy betegyenek egy Kabos Gyula filmet a lejátszóba.....tisztelet a kivételnek, akik vagy tól vannak a 60-on, vagy valamiféle hobbiból űzik a retro-t.


Watchmen - Az őrzők - Vélemények

2010-08-16 20:57.01
Erről jut eszembe a District9 még mindíg nincs kiadva........ :(

Mégis mi kell ahhoz, hogy valamelyik kiadó lehúzzon ezer példányt, kinyomtasson pár nyomorult borítót, és terítsék a filmet az országban?
Nekem az volt 2009 egyik legjobb filmje, és azóta is itt van a monitor mellett egy újságból kitépett D9 pószter, mert más nincs ami emlékeztessen a Mothership-re a város fölött.

Végül még egy vuvuzellát is kapok a DVD mellé ajándékba, amiket leselejteztek a foci vébéről.:D


elejére ... 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk