Charlette Boutique ékszerek
Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-01-09
Családi terápia
Egy csiga emlékiratai
Gengszterzsaruk: Pantera

2025-01-02
Bekövet a halál
Maria
Miénk lesz a holnap
Nosferatu
Vilma és a férfiak
Woodwalkers

2024-12-26
A nap, amikor apu megmenti a karácsonyt
A szerelem ideje
Better Man: Robbie Williams
Parthenopé - Nápoly szépe
Sonic, a sündisznó 3.
Sütimanók - Szupersipka-küldetés
Váratlan dallamok

További mozibemutatók

Hamarosan a TV-ben
Szárnyaló szerelem
- Film4, 10:50
A 6. napon
- AMC, 10:50
Twister
- HBO, 10:55
Vakrandi
- Mozi Klub, 11:50
Mama pici fia
- TLC, 12:00

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Kubik Anna (68)
Sarah Polley (46)
Michelle Forbes (60)
Znamenák István (59)
Sam Riley (45)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
2022-es választás
Nosferatu (2024) - Vélemények
Donald Trump - Vélemények
F mint foci - Avagy vélemények a bajnokságokról
Dolgok, amik nagyon idegesítenek

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Avicii - A nevem Tim aaaaa
Donald Trump aaaaa

 

Cantri hozzászólásai

Ugrás Cantri adatlapjára

elejére ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... végére

A Vadász és a Jégkirálynő - Vélemények

2016-08-27 22:50.12
Szívesen megkérdezném az alkotókat, hogyan lehet ennyire súlytalan mozit összehozni több, mint 100 millió dolcsiból? Merthogy itt bőven minden adott lenne egy kellemes szórakozáshoz, de újfent bebizonyosodott, hogy erős forgatókönyv és legalább érezhető rendezői jelenlét nélkül csupán pénzszórás az egész. Sajnos a színészeken is baromira látni mennyire unalmas lehetett már a forgatás is, 2 vágás között pofátlan szunyókálnak, amit igyekeznek színészi játéknak eladni, háát nem annyira sikeresen. Egyedül Charlize Theron villant egy keveset tehetségéből kár, hogy szinte csak cameozni engedték, néhány perce igazi felüdülést jelentett a nagy sivárságban. Viszont azt el kell ismerni a film látványvilága messzemenőleg jobb, mint amit alapvetően megkövetelne: a jégkirálynő vikingszerű falujától kezdve, Colleen Atwood szokás szerint lenyűgöző jelmezein át, a CGI kiegészítésekkel bezárólag abszolút rendben a mesevilág megjelenítése. Ilyenkor sajnálja is az ember, hogy ezek a remek szakemberek gyakorlatilag a semmiért dolgoztak.

Számomra érthetetlen módon mennek félre sorra ezek az élőszereplős mese-fantasy feldolgozások, pedig az elképzelés szerintem egyáltalán nem rossz, csupán nem elég, hogy csak a technikai stáb veszi komolyan feladatát.


Vérbeli hajsza - Vélemények

2016-08-27 22:23.18
A Vérbeli hajsza az a film, aminek kivételesen jobb a magyar címe, mint az eredeti. Na jó azért ennél valamivel többet is fel tud mutatni. :) Például igen kreatív látványvilágát, az emberi test belső megjelenítése mai szemmel is teljesen korrekt, és ezen remek ötlet mellé sikerült produkálni egy-két jobbnak mondható akciót is. A szereplők is abszolút szerethetők, Martin Short mint pancser hihető, Dannis Quaid csuklóból hozza a laza srácot, Meg Ryan pedig szép.... meg őőőő....., na szóval nyújtja azt mit megszokhattunk tőle az összes filmjében.

Ha nem is került be a 80-as évek kihagyhatatlanjai közé, de kellemes családi mozinak kiválóan megfelel Joe Dante filmje, van mikor ez is bőven elég.


Éjféli látomás - Vélemények

2016-08-27 01:33.44
A film közel sem hibátlan, nem is emlékszem, hogy utaltam volna ilyesmire. pl. valóban akad néhány olyan sztorielem, amit a teljes kép kedvéért nem ártott volna jobban kidolgozni.

De a lényeg, hogy a készítők a zsáner iránti tiszteletből körítettek sci-fi hangulatot egy valójában drámai szituáció köré. Ebből kifolyólag nem akarták túlságosan kihangsúlyozni a fikció vonalat, hogy az ne telepedjen a valódi cél fölé. ennyi

Hogy kinek szól? Mindenkinek, aki vevő az ilyesmire. Én igen, te nem, de nincs is az égvilágon semmi probléma ezzel.


2016-08-27 00:59.19
Rosszul olvastad. :) Érdemes tisztában lenni miket tett le eddig a rendező úr az asztalra, minek tükrében egyértelmű, hogy a film nem akart mindenkinek szólni, máskülönben meghazudtolta volna önmagát.

Amúgy már elnézést de nem is van nagyon itt mit megérteni, amit közölnek a készítők sci-fi szinten bőven elég, hogy a gyermeküket elvesztő szülők drámája lehelet finoman átjöjjön. Ami ha nem tetszik nincs vele gond, de kár lenne az alkotók számlájára írni. :)


A legjobb filmzenék!

2016-08-27 00:51.58
Sajnos. :( Szar belegondolni, hogy nem lesz több új szerzeménye, különösen érdekes lesz nélküle az Avatar folytatása, ha egyszer még megéljük.


Dunkirk - Vélemények

2016-08-27 00:49.54
Kíváncsi leszek mi újat tud még mutatni a témában Nolan, na meg hogy hogyan fog boldogulni 10 év után egy nem képregény/sci-fi történettel.


Éjféli látomás - Vélemények

2016-08-27 00:28.23
Jeff Nichols azon kevés óceánon túli rendezők közé tartozik, akinek filmről filmre sikerül átvinnie sajátos elképzeléseit, és egyedi hangulatát munkáira, anélkül, hogy az álomgyári színezet jelentősen beenné magát képsorai közé.

A Midnight Special-lel a 80-as évek sci-fi zsánere előtt igyekszik egy kalapemelésnyi tiszteletet mutatni, szerencsére azonban nem elégszik meg a szimpla múltba révedéssel. A nosztalgiafaktoron túl a cselekményben erős elemként jelenik meg az emberiség viszonyulása egy hatalmasabbnak, fejlettebbnek tartott létformával szemben, megjelenítve mind a vallási felmagasztalás, mind pedig a világot fenyegető rémkép elképzeléseit. Mindezt a rendező magához méltó mértéktartással kezeli, lassan kibontakozó története, visszafogott akciókkal megy ellen a műfaj kortárs berögződései ellen, a felesleges CGI puffogtatás elhagyásából származó játékidőt pedig ügyesen fordítja a drámai ív kihangsúlyozására.

A Midnight Special a Cloverfiel Lane-nel egyetemben amolyan fű alatt befutó versenyző a 2016-os évben, ami sok túlhype-olt vetélytársát simán lepipálja. Kellemes műfaji, és szerzői látásmódot mixelő, inkább drámai alkotás mint valódi keményvonalas sci-fi, nem a megszokott fajtából, ami miatt sokaknak nem fog bejönni, de sebaj van elég más mozi, mi a nagyközönséget kiszolgálja.


Holtodiglan (2014) - Vélemények

2016-08-25 22:16.46
Éjsötét amerikai álom

David Fincher ott kezdi filmjét, ahol a legtöbb romantikus mozi végzi...... "és boldogan éltek míg meg nem..." .......... de a folytatás a való életben bizony gyakran nem a hollywoodi filmek szerint alakul. Pedig ha az ember ma a facebookra pillant tökéletes párkapcsolatok sokaságát látja, meghitt pillanatokként beállított képek: gyertyafényes vacsora, hősszerelmes virágcsokrok és álomutazások "bizonyítják" együttlétük jogosságát a társadalom előtt. Pedig legtöbbször -és itt tisztelet a ritka kivételnek!!- mindez óriási púder! Ami kívülről csodaszépnek látszó lehet olyan rohadt belülről, hogy még az éhenhalás szélén álló féreg sem kérne belőle. Folytonos civódások, a birtoklási vágyból fakadó féltékenység tarkítják a hétköznapokat, vagy talán még rosszabbak a megszokás, beletörődés, feladás........ Mindezt miért? Talán mert a dalok, képeslapok és szirupos könyvek mind-mind belénk táplálják, hogy keresni kell a nagy Ő-t, a tökéletes, hibátlan lelkitársat, aki velünk nyomja le az életet. De nem ám nehézségekkel, sziklákkal a nagy úton......... mikor pedig a rózsaszín köd felszáll jönnek az igazi problémák, de a lényeg, hogy kifelé minden kifogástalan maradjon, nehogy valaki megvessen minket, amiért nem vagyunk Mr. és Mrs. Tökéletes.

Valami ilyesmi képmutatás alól húzza ki a szőnyeget Gillian Flynn bestselleréből készült filmjével Fincher, aki igen rég volt már ennyire elemében. Kritikája köré olyan thiller hangulatot felhúzva, mely tűélesen lövi be a zsáner valamennyi lényegi gyújtópontját, furcsamód olyan hibátlan összképet alkotva, mire bírált ügye többnyire képtelen. A sztori legnagyobb erénye az, hogy nem is a sablonos krimiszál a legfélelmetesebb a történetben, főhőseink széteső, rejtélyes házassága ugyanis messzemenőleg ellopja a showt minden egyébről, amely finoman szólva is az egyik legbetegebb párkapcsolat, mit filmvásznon valaha láthattunk. Mindehhez megfelelő játékidőt biztosítanak nekünk, ugyanis a Gone Girl esetén különösen fontos volt, hogy legyen időnk alaposan elmerülni a film sűrű, nyomasztó hangulatában, ami szépen lassan telepszik ránk, mint egy veszedelmes élettárs......... hogy mikor elérkezünk a záráshoz átérezhessük a nagy döntés miértjét.

Súlyos darab a Holtodiglan, a 2014-es évfolyam (egyik) legjobbja, egyszersmind méltó darab Fincher kivételes filmgyűjteményébe. Egy remek krimi-thiller ágyba bujtatott párkapcsolati dráma, mely erőteljes együttléti és médiát érintő bírálataival zúzza porrá az amerikai álompár illúzióját. A mozi megtekintése után pedig valószínűleg még a legkomolyabb kapcsolatban élők is elgondolkodnak legalább pár másodperc erejéig: biztosan tudom, hogy kivel is élek együtt?


Zootropolis - Állati nagy balhé - Vélemények

2016-08-25 18:32.02
Smart is the new sexy?

Egy animációs alkotás esetén mindig nehéz eldönteni mit érdemes tőle várni, csupán egyszerű gyermeki szórakozást, vagy esetleg magvasabb gondolatokat a csili-vili megvalósítás mögött. Szerintem alapvető ostobaság a gyerekeket hülyének nézni, a legtöbb felnőtt megdöbbenne milyen sok mindent tud a világra nyitott gyerkőc agy magába szívni. Viszont az igaz, hogy egy alapvetően kisebbeknek szánt produkció esetén borzasztóan nehéz belőni az üzenet összetettségének határait, megtalálni azt a formulát, ami nem túl bonyolult a kicsiknek, ugyanakkor elég komplex az őket elkísérő felnőtt közönségnek. A Zootopia alkotói az arany középutat találták telibe.

Maga az állati világ zseniális módon kel életre az elsőrangú animációnak köszönhetően. De minden szép pixelen túl olyan kreativitással futkároznak a figurák Zootropolis utcáin, mely előtt nem lehet nem meghajolni. Igazi kis kincsesláda minden képkockája a figyelmes szemnek, ahol még a hátterekben is igen frappáns utalások és ötletek húzódnak meg. De minden megvalósítási bravúron túl engem a mozi okossága lepett meg. Nem is tudom mikor volt ennyire aktuális a társadalmi sokféleség témája, de semmiképp sem egy animációtól vártam ilyen nagyszerű feldolgozását. Ugye az előítéletek....... :) Pedig a Zootopia több mint meggyőzően mesél a közösségi beidegződések ártalmasságáról, az ösztönös gondolkodás kihasználhatóságáról, és arról, hogy milyen hatalmat lehet kovácsolni bizonyos rétegek démonizálása általi félelemkeltésből. Ráadásul a készítők merték nem polkorrekt maszlagként megjeleníteni ezt a rendkívül kényes konfliktust, ahol nem azt mondják mindenkinek ugyanolyannak kell lennie, éppen ellenkezőleg a közös együttélésnek a különbözőségek tiszteletén kell alapulnia (külön éghajlati negyedek, rágcsálók elválasztása a nagyoktól...stb) .......... mindez egy 6-10 éveseknek szánt produkcióban. :D Menten eldobom az agyam!

Magasan a Disney legérettebb alkotása az elmúlt évekből, egy zseniális, haladó szellemű tanmese, mely nem külcsínével, hanem eszével emelkedik felül nem csupán a Kedvenceink titkos élete és hasonló animációkon, de megkockáztatom valamennyi eddigi élőszereplős mozin is az idei felhozatalból.

UI: respekt a szinkronosoknak a híradós hangokért, gyanítom nem véletlen, hogy ilyen tartalom közepette Szellő Pistáék mellett döntöttek :)


Stranger Things (sorozat) - Vélemények

2016-08-25 03:11.52
3. rész vége ezzel a csodás dallal nagyot ütött.


http://www.youtube.com/watch?v=35XptNZU2OA (Peter Gabriel - Heroes)


A legjobb filmzenék!

2016-08-24 22:33.18
James Horner gyönyörű dallamai a Bécsi Filharmonikusok legendás előadásában.


http://www.youtube.com/watch?v=98swTvSBFOc (Avatar
Suit in Viennea)


Gravitáció (2013) - Vélemények

2016-08-24 11:42.46
Azt hiszem te túl keveset :)


2016-08-24 03:00.12
Mondják jó filmet csak nagy sztoriból lehet csinálni......... hát egy nagy frászt! A Gravity a maga könnyed egyszerűségével szippant magába, vágás nélküli lebegés az űrben, te pedig rögtön elfelejted a fotel párnázott kényelmét, csak te vagy, Ryan, Matt meg a sötétség. A mexikói rendező erre építkezik magabiztosan, hibátlan tempót diktálva, tökéletes arányérzékkel adagolja a feszültséget, lehelet finoman pumpálja az emóciókat, észre sem veszed, és levegőt visszafojtva szorítasz a főhősnek. Bullock élete talán legjobbjával a képeken, vagyis legtöbbször csupán az arca, de bőven elég, hogy elhitesse velünk érdemes érte izgulni. Kiválóan érzékelteti az ember tehetetlenségét a végtelenül hatalmas, fullasztó feketeséggel szemben, minden nehézség, magány ott a kifejezéseiben, egészen páratlan alakítás főleg tudván mindezt egy zöld kockában kellett véghez vinnie.

Igaz a zöld háttérnek mégcsak a gondolata sem vetődik fel a nézőben annyira meggyőző a látvány összképe, melyben a digitális effektek nem teljesítenek öncélú szolgálatokat a retinánknak, csakis a cselekmény és a dráma szövetét igyekeznek merevíteni, szemkápráztató módon biztosítva a mozi masszív támasztópilléreit. CGI nem is emlékszem mikor alkotott ennyire szoros kapcsolatot a cselekménnyel, a mozgóképpel, egy olyan egységes vizuális atmoszférát teremve, melynek létezését egy percig sem vonja kétségbe a néző. Lubezki pörgő-forgó kamerája a lehető legillúziókeltőbben visz bele minket az események sűrűjébe, olyannyira hogy már az első percektől szinte fizikailag ránt bele a képekbe. Az első negyedórás vágás nélküli kamerakezelése pedig önmagában filmtörténelem, ahogy spirálba veszi főhőseinket, vált nézőpontokat, használja a nap ragyogását, és a földről származó fényeket...... olyan munka, melyet joggal fognak a filmes iskolákban évtizedekig tanítani. Mindezt olyan térhatással megtoldva anno a nagyvásznon, amiben nem csak egy technikai erődemonstrációt lehetett érezni, ugyanis a Gravitációban a plusz dimenzió első ízben a narratíva részévé emelkedett, elengedhetetlenül fontos elemmé az atmoszféra és feszültség keltésében. Óriási dolog, ahogy Avatar gyönyörűségétől eljutottunk ide, mert lássuk be még Cameronnál is leginkább szimpla látványelemként működött a 3D, Cuaronék azonban képesek voltak tovább szélesíteni a filmezés ezen perspektíváját ebben a lenyűgöző másfél órában.

Összességében a Gravity jó értelemben vett hollywoodi tökéletesség, melyet a makulátlan összhatás -kép, zene, karakterek, dramaturgia- emel bőven az átlag fölé. A legapróbb részletekig kidolgozott űrdráma, ami pont annyira egyensúlyozik a realizmus határán, amennyire egy játékfilm ezt megengedheti magának. Igazi vizuális remekmű, amely minden technikai csodája ellenére képes fókuszát az emberen tartani, aki csak keresi a túlélés lehetőségeit élet és halál között az űr végtelenének közepette.


Avatar - Vélemények

2016-08-23 13:25.21
Nyilván a 3D rendkívül fontos eleme volt a sikernek (emiatt filmtörténeti), azonban azóta megtudtuk önmagában semmit sem ér, ha nincs mögötte megfelelő tartalom teljesen élvezhetetlen a plusz dimenzió.

Emellett már vagy 5-6szor biztosan láttam a moziélmény óta, így bizton állíthatom otthon, a TV-n is tud működni Cameron filmje.


A visszatérő - Vélemények

2016-08-23 13:19.14
Nem véletlen írtam. :))

"értő szemeknek igazi ínyencfalatok az ilyen mozik"


Avatar - Vélemények

2016-08-23 02:31.38
Az Avatar a 21. századi filmezés egyik legnagyobb vállalkozása volt. Szinte minden a 15 évig porosodó megvalósítási terv ellen szólt: a várható brutális költségek, technikai kivitelezhetetlensége...... ráadásul a mozi egyáltalán nem is illett korunk filmes zsánerébe, nem ismert alkotás rebootja vagy remake-je, de még csak hatalmas rajongótáborral rendelkező könyvadaptációs háttért sem tudhatott maga mögött. James Cameron azonban tett mindenki fejére, a szigorú stúdiókontroll uralta mozivilágra, és csak várt, jól tudta az idő neki dolgozik, közben pedig csiszolgatta művét, míg a technika utol nem érte képzeletét.

Az Avatar sikere abban keresendő, hogy szinte minden elemében képes volt megidézni a régmúlt hollywoodi tökéletesség eleganciáját: klasszikus elbeszélő stílus, nagyívű történet, szélesvásznú dráma, szárnyaló fantáziával megspékelve. A letöltések, és netes filmnézések világában képes volt újra elhitetni az emberekkel, hogy van még létjogosultsága a nagyvásznas filmnézési formának, képes volt megnyitni egy másik világ digitális kapuját előttünk, min belépve egy megelevenedett álom közepében találhattuk magunkat.

Pandora mint mozgó festmény elevenedik meg, ahol a celluloidszalag a vászon, Cameron kezében pedig a CGI ecsetté nemesedik. Nála a vizuális effekt használat művészi evidencia, amely mentes mindenféle mesterkélt magamutogatástól, igazi ereje pedig, hogy nem tolakodóan van jelen, hanem atmoszférát képez, a felvett képkockákkal olyan elegyet alkotván, hogy el sem tudnánk választani az egyiket a másiktól. A szemünk elé táruló látvány annyira meggyőző, hogy az ember az első néhány perc után elfelejt ámuldozni a számítógépes mágusok munkáján, a fluoreszkáló bolygó megszűnik technikai csoda lenni, egyszerűen csak elfogadjuk, hogy amit látunk az egy élő, lélegző, vibráló őserdő. A képek összetettsége annyira aprólékos, hogy valójában fel sem lehet fogni minden részletét, érdemes egy-egy mozzanatát lassítva megtekinteni, megfigyelni a környezet egészen elképesztő mivoltát, a fények, árnyak színpompás kavalkádját. Mindezek összessége adja Pandora mozgó, lüktető valóságát, melynek felfedezése ezektől az alig észlelhető dolgoktól lesz olyan szédületes élmény, akár újra és újra.

Az impozáns látványon túl a készítők igazi bravúrja nem az, hogy jó film lett az Avatar, hanem az, hogy annak ellenére lett jó, ami. Az innen onnan összeollózott történet alakulása felől ugyan egyetlen pillanatra sincs kétsége a nézőnek, mégis a vérprofi forgatókönyvnek köszönhetően a sztori tele van élettel. Cameronék másodpercre pontosan kiszámolták, hol szólaljon meg egy-egy szereplő, mikor kell behozni a sztoriba a szerelmi szálat, mikor a nagy csatát........ és a lényeg a kanadai rendező tud úgy mesélni történetet, hogy élvezzem, hogy maximálisan elmerülhessek benne, és ne kelljen a fejem fogni, hogy ezt a párbeszédet, meg ezt a szereplőt ugyan miért kellett........ Ráadásul a közhiedelemmel ellentétben a film fejben is meglehetősen erősen hódít. Igaz roppant egyszerű felépítésű konfliktusa nem rejti véka alá mondanivalóját, nem szándékozik rejtjelekben elkommunikálni, hanem direktbe helyezi középpontjába, ez azonban mit sem von le értékéből. A nyugati világ egyik legnagyobb bűne a nagyhatalmi eltaposás: Földünk erőforrásainak kiszipolyozása, más népek -Afrika, Közel-Kelet- teljes kizsákmányolása, szuverenitásuk semmibe vétele...... mind-mind benne a na’vik világa elleni hódító törekvésben.

Összességében jó értelemben vett hollywoodi tökéletesség, mindaz amit az álomgyár tud, és ami naggyá tette benne van korunk egyik legkiválóbb rendezőjének tolmácsolásában. Ütős környezetvédelmi propaganda, univerzális szórakozás, érték 10-től 100 éves korig....... szavak, melyek jelzik az Avatar egy olyan monumentális mese, mely egyértelműen túlnőtte a szimpla látványmozik szellemi szintjét. Lehet nem szeretni, éppúgy ahogy imádni, de mindenképp filmtörténeti jelentőségű alkotás, illik hát ekként tekinteni rá.


A visszatérő - Vélemények

2016-08-23 00:26.07
Szerintem eléggé kifejtettem a film erődemonstrációs jellegét, ahol nem feltétlen a kerek, íves történetmesélés, szépen körbeírt karakterekkel....stb az elsődleges cél, hanem bevallottan inkább egyfajta technikai, és rendezői mutatványok sorozata adja elkészültének apropóját.

Amúgy nincs ezzel gond, anno Tarantino is eljátszadozgatott egyet a Kill Billben vágástechnikákkal, kameratrükkökkel, beállításokkal...értő szemeknek igazi ínyencfalatok az ilyen mozik, melyeket bátran lehet mutogatni filmes sulikban.


2016-08-22 23:37.43
Enyhén öncélú alkotás a Revenant. Már Inárritu eggyel korábbi filmje, a Birdman is erőteljes technikai kísérletezgetésen keresztül valósult meg, de mindazt központi eleme -a mozi és színház világának ütköztetése- indokolta, és varázsolta teljes élménnyé. A visszatérő esetén azonban nincs ilyen kapaszkodó, kohéziós alap, így a szimpla túlélő road movie inkább tűnik egyfajta álcának egy jóféle rendezői kiteljesedéshez. A film bár rendkívül látványos valahol végig érződik, hogy egy nagy hűhó a semmiért.....? ....talán erős, de mindenképp amolyan erre is, meg arra is képesek vagyunk erődemonstráció. Annak viszont kétségtelenül rendkívüli!

A mexikói rendező alapjaiban vetkőztette le a széles narratív vázat, és gyakorlatilag egyetlen cselekményszálra építkezve töltötte meg nyers naturalizmussal, ez a fajta lecsupaszított elbeszélési mód pedig igen letaglózóvá teszi művét, melyben a verbális történetmesélés helyett inkább képek formájában kapjuk meg az események lényegi gyújtópontjait. Éppen ezért a mozi legnagyobb sztárja Emmanuel Lubezki, aki atyaúristen zseniként szárnyalja újfent túl az egész szakmát. Képei szinte felülemelkednek a filmen mint fogalmon, és külön művészetté válnak. Virtuóz fotózása valami egészen szédületes módon láttatja az eseményeket, minden látószög, árnyékolás, kameramozgás külön szemorgazmus közeli élménnyel ér fel, néha olyan érzést keltve mintha a filmfelvevő letelepedne a fotel mellé, és együtt lesnénk főhősünk hányadtatásait. Mindezt olyan környezetben, ami a legszebb természetfilmeket meghazudtoló távoliakkal operál, havas fenyvesek, széles folyómedrek vagy maga a csillagos ég valószínűleg soha korábban nem volt ilyen gyönyörűen megörökítve. Az anatómiai részletességig hatoló akciók is veszett jól mutatnak, DiCaprio mackós kalandja joggal követel helyet a technikai bravúr fogalma mellé példaként, de a telepesek falujának lerohanása is olyan jelenet formájában forog, mely a film egészétől függetlenül újranézésre sarkallja nézőjét.

Bár a játékidőhöz mérten szegényes tartalma miatt, mint film szerintem nem túl szórakoztató a Visszatérő, azt el kell ismerni, aminek valójában szánták annak piszok erős. Impozáns, zsigeri rendezői vízió, melynek képkockáit érdemes kicsit más szemmel nézni, felfedezni bennük a progresszióra való hajlamot, a filmezésről ismert tudásunk kiterjesztésének vágyát...... kell ilyen is, hogy tudjuk hol tartunk, és meddig nyúlnak lehetőségeink.


Kémek hídja - Vélemények

2016-08-22 17:24.10
Mondják gerinccel születni kell....... igaz embernek megmaradni, ebben a sokszor igen mocskos, megalkuvó világban meglehetősen komoly feladat. Sajnos a nagyhatalmi játszmákhoz hasonlóan mindennapjainkat is gyakorta átszövik a korrupció hálói, és ilyenkor bizony nem egyszerű a megfelelő lépesek mellett dönteni, az árral szemben menni, mert az legtöbbször nehezebb és kellemetlenebb is, mint beállni a sorba. Spielbergék szokásukhoz híven igaz amerikaiként járják körbe az elvek mellett kitartás fontosságát, azonban a korábbi alkotásaikhoz képest ezúttal nem vetítik ki az egész népre. Sőt éppen ellenkezőleg Hanks karakterét keményen szembeállítják a nemzet össztüzével, ahol csak főhősünk veszi komolyan a korrekt igazságszolgáltatás, és törvény előtti egyenlőség eszményeit. Ezáltal (HMáté barátom nyomán szólva) film nem azt mondja, hogy "de jók vagyunk", hiszen kb. mindenki az ügyvéd ellen van, sokkal inkább azt üzeni: "milyen jók lehetnénk, milyen jónak kéne lennünk...” ez pedig meglepően komoly szembefordulás a 90-es évekre jellemző spielbergi idealizmussal szemben.

Mindez természetesen a rendező nevéhez méltóan kifogástalan köntösbe csomagolva: a szkript végig igen élesen fogalmazza központi elemét, a színészek hitelessége egy pillanatra sem kérdőjeleződik meg, a hidegháborús hangulat szinte fojtogatóan tapintható, és úgy az egész miliő hibátlan teremti meg a korszak érzetét, melybe könnyen veszik el a néző pillanatok alatt.

Magasan Spielberg legérettebb rendezése az elmúlt évekből. Gyanítom így is sokaknak túl kevés lesz Tom Hanks (és amúgy Rylance..!) gerinces figurája, pedig az elvek emberének megmaradni, egy bizonyosság nélküli világban több mint megemlékezésre méltó, amolyan igazi hőstett, mire azt hiszem Amerika Kapitányék is módfelett büszkék lennének.


Nulladik óra (1985) - Vélemények

2016-08-22 01:46.47
„Mind furák vagyunk kicsit, csak van aki jobban leplezi”.............mondják ki az igazságot a fiatal srácok. Tininek lenni bizony nem egyszerű feladat: felfedezni a körülöttünk lévő világot, megismerni a másik nemet, megtalálni saját utunkat a nagybetűs életnek nevezett kavalkádban......... néha egyedül, vagy társsal legyen az rokon, család, barát, akárki lehet segítségünkre, de vezethetnek minket tévútra is, ha óvatlanok vagyunk. Egy jó szülő természetéből adódóan mindig mindenből többet, és jobbat szeretne gyermekeinek, mint ami neki jutott...........és sajnos megélt éveik alatt jól beléjük verik, ehhez keményen kell gürcölni, változni, idomulni, feladni sokat, akár magunkból is. De pont, mert annyi mindent megéltek már őseink sokszor elfelejtik milyen az ifjúság, milyen belekóstolni, megízlelni az életet...........gyönyörű időszak tud lenni, a szertelenség, önfeledtség korszaka, a világ problémái nem nyomják vállunkat, és nem is kell! Ezt felejtik el néha szüleink, legtöbbször egyébként pusztán jóindulatból, mert tényleg csak a legjobbat akarják, de közben olyan sebeket helyezhetnek el egy még igen sérülékeny lelken, melyek kegyetlenül fájhatnak, nyomoríthatnak, és ottmaradhatnak egy életen át. Szerintem érdemes hosszan tartani a „családi pórázt” egy tinédzser számára, nem teljesen elengedni, ott lenni, egyengetni a háttérből, és segíteni felfedezni magát, a képességeit, lehetőségeit, nem pedig magunk, vagy elvárt normákra formálni, mert a 3-szög úgy sem lesz 4-zet akárhogy is próbálnánk...............

Kötelező mozi a Breakfast Club, kortalanul felfedezhető fiatalnak, és idősebbnek egyaránt, kicsit elgondolkodni mit, és hogyan csináljunk mikor majd mi kerülünk a szülői szerepbe, mert cseppet se higgyük, hogy a másik oldal nem piszok kemény.......


Érkezés - Vélemények

2016-08-21 22:55.38
A trailer remek figyelem felkeltő, de igazából a rendező személye adja a bizadalmam a moziba, Villeneuve-ben még egyszer sem csalódhattunk, remélem nem most kezdi el :)


Warcraft: A kezdetek - Vélemények

2016-08-21 22:53.23
Bárcsak hasonlított volna :))


Bronxi mese - Vélemények

2016-08-21 22:26.39
A Bronxi mese a maffiafőnököt alakító Palminteri dédelgetett álma volt, ami kedvéért De Niro hajlandó volt a kamera túlsó oldalára is átpártolni, igaz kettős igazolással. Maga a történet hibátlan simul a kor filmes vágányába, klasszikus vonalvezetésű, közvetlen elbeszélést alkalmazó gengszter sztori, kötelező szerelmi szállal, egy-két magvasabb gondolattal megtoldva. A végeredmény egészen tetszetősre sikeredett, az atmoszféra szinte tapintható, a kis utcáskáktól kezdve minden részlet a helyén, és a színészek is hozzák bőven mi elvárható tőlük. Azért azt be kell látni néha érződik, hogy De Niro inkább a vásznon mestere szakmájának, a bőrszínek közti szerelmi viszony menete hagy némi kívánnivaló maga után, és mégha többnyire hangulatosak is, de a dalokkal való aláfestést sikerült alaposan túltolni, szinte nincs egybefüggő 5 perc nélkülük, folyamatos jelenlétük pedig néha egy 2 órásra nyújtott videoklip érzetét keltik.

Kellemes erkölcsi tanmese kerekedett De Niro rendezői debütálásából, ami bár nem csap Scorsese-i magaslatokba, de nem érdemtelenül vált igazi közönség kedvenccé a VHS korszak derekán. Bármikor előkapható darab, ha az ember unja a Halálos irmabant és társait.


Egyiptom istenei - Vélemények

2016-08-21 01:22.37
nem hinném, hogy fényeztem volna a mozit)) nincs is mit megvitatni, nem tartom jónak a filmet......


2016-08-20 22:41.49
Akár igazán jó film is lehetett volna az Egyiptom istenei. Az ötlet szerintem remek, az ókori mitológia tömve van olyan fantasztikus történetekkel, melyek a mai számítógépes technológiával életre keltve bomba kombinációt alkothatnának. De nem így....... Proyasék ugyanis elfelejtették, hogy nem elég a misztikus cselekmény, a lenyűgöző látvány, nem ártott volna ezeket filmmé kovácsolni. A sztori elnagyoltan, igen komoly ütemtévesztésekkel bontakozik ki, a párbeszédek néha bántóan fájdalmasak, és a mozi egésze valami félelmetesen pocsékul van megvágva. Főleg az akciójeletek annyira szét lettek csapva, mintha direkt az lett volna a készítők célja, hogy még véletlenül se tudjuk élvezni őket.

Azért azt el kell ismerni időnként tud szórakoztató is lenni amit elénk tárnak, a mitikus, egyiptomi helyszínek, karakterek némelye jól el lett találva, de a CGI tolakodó jellege mégis komolyan behatárolja ezt a lenyűgözőnek szánt isteni világot.

Szigorúan a szemnek készült az Egyiptom istenei, ami még önmagában nem gyalázatra méltó, de ha mindent egy lapra tesznek fel, akkor illik azt közel tökélyre vinni, máskülönben a végeredmény valami ehhez hasonló vizuális kavalkád, ami mindenféle kapaszkodó nélkül hagyja a néző agyát erre a 2 órára. Proyastól meg érthetően többet várna az ember............


Avatar: Pandora világának megteremtése - Vélemények

2016-08-18 23:35.33
Az Avatar a 21. századi filmezés egyik, ha nem legnagyobb vállalkozása volt. Ehhez mérten pedig ez az alig több mint 20 perces szösszenet még kóstolónak is kevés, nemhogy valódi kulisszák mögé tekintést nyújtson.


Robert Redford - Vélemények

2016-08-18 22:09.07
[link]


A. I. - Mesterséges értelem - Vélemények

2016-08-18 21:17.46
Futurisztikus Pinokkió

Ezidáig talán az utolsó „igazi”, nagyívű Spielberg mozi, mely stílusért szerettük anno nagyon ezt a rendezőt. Érdekes mód az AI már a maga idejében jóval megosztóbb volt, mint az amerikai filmmogul korábbi alkotásai, Kubrickkal közös látomásuk nem kevés értetlenkedő arcot hagyott maga után a sötét vetítőtermekből távozván. Nekem viszont igazán elnyerte tetszésem a film perspektívája, talán az egyetlen robotokkal foglalkozó mozgókép, mely valójában meg tudta ragadni egy nem emberi élőlény szemszögét, úgy hogy annak céljai, motivációi, mozgatórugói teljesen átjöjjenek. Ebben nagy segítséget nyújtott a kis Haley Joel Osment, aki valami egészen bődületes játékkal uralja a vásznat, lazán elhalványítva minden felnőttet, kik szinte csak asszisztálni tudnak neki. A srác szemeiben mindig tükröződik valami megfoghatatlan idegenség, mégis mikor emberi momentumaival van a képeken, nem lehet neki ellenállni.

Spielbergék mozgóképes látomását a tökéletes megvalósítás mellett a vízió szépsége teszi valójában maradandó alkotássá. Végre egy film, mely nem csak mint az emberiséget eltipró szörnyűséges veszélyként tekint a mesterséges intelligenciára, önpusztításon kívül mer keresni benne egyéb törekvést, hogy talán valami olyasmit alkothassunk, hagyjunk magunk után, ami képes lesz megőrizi emlékünket egy felfoghatatlanul távoli jövő számára. Meseszép gondolat, mely Williams szokás szerint pazar aláfestésével képes átlendíteni a látottakat a néhai kicsit valóban „porcukros” mozzanatokon, közel maximális sikerrel.

Megkapó mozi, amolyan felnőtt mese az amerikai játékmester tollából. Kevés filmes lenne képes hideg fémszerkezetek által ilyen szépen mesélni álmokról, szeretetről, arról hogy mi is tesz minket „igazivá”, miközben az ember saját kreálmányaival szembeni felelősségének kérdését járja körül. Érdemes hát kicsit tovább gondolni képeit, mikor szánkáznak felfele a nevek a sötét képernyőn.

SPOILER

UI: egyébként érdekes, hogy milyen sokaknak nem jött át a film vége. Pedig az egész mozi központi eleme, hogy mi tesz minket embereket „igazivá”, a választ pedig pont az utolsó fél órában kapjuk meg: a szeretet! Ilyen szempontból pedig a kis robotsrác beteljesítette pinokkió történetét, és maga is igazivá vált.....


Warcraft: A kezdetek - Vélemények

2016-08-12 02:36.05
Üres puskaporos hordó

Igazi vegyesfelvágott a rég várt Warcraft film, már ami a minőséget illeti. Duncan Jones mozija ugyanis végig dülöngél a Blizzard univerzum viharos vizein, hol jó, hol inkább rossz megoldások felé.

Szerintem a készítők legnagyobb baklövése a sztori időzítése, egyszerűen túlságosan az alapokra mentek rá, viszont ez az egymásra találósdi borzasztóan elcsépelt fantasy klisé, aminél azért érthetően többet vár a színvonalas szórakozásra vágyó néző. Nem is tudom, hogy gondolták ezt a történetet kezdésnek, kb mintha a Gyűrűk Urát a Hobbit előtti időkből kiindulva próbálnánk elmesélni.......érthetetlen. Főleg annak ismeretében mennyi kivételes történés, jó és rossz között pengeélen táncoló karakter, izgalmas faj, lenyűgöző helyszín és utolsó kavicsot is belengő misztikum leledzik ebben a világban. Ebből még kóstolónak is kevés adagot kapunk, a 2 órás játékidő alatt gyakorlatilag semmit nem tudtunk meg Azeroth világából, csak hogy vannak emberek, orkok, meg mágusok, oszt jó napot...... Egyedül az orkok ábrázolása emelhető ki pozitívumként a forgatókönyvből, merték nem csupán vérszomjas fenevadakként, de büszke népként bemutatni, akik csak a túlélésükért küzdenek ebben a kavalkádban. Önmagában azonban kevés, hogy feledtesse a szegényes dramaturgiát, melyről mindent elmond, hogy még a 2000-es évek eleji alapjátékba is messzemenőleg több jutott.

A harmatos belsővel ellentétben a külsőt már kevesebb panasz érheti, a látványért felelős team érezhetően komolyabban gondolta munkáját. Azért itt sincs minden 100%-ig rendben, a koncepció, pénz, és idő adta korlátok súlyát néha nem bírja el a mozi. Sajnálatosan időnként komolyan érezni mi az amit ténylegesen elkészítettek, legyen az kosztüm, páncél vagy díszlet, és mi az amit számítógépekkel pakoltak oda. A CGI nem mindig olvad egybe a képekkel, így nem igazán tudja ellátni valódi szerepét, hogy megteremtse a tökéletes illúziót számunkra erről a képzelt világról, ez pedig volt hogy kidobott a filmélményből. Viszont érdekes mód az effektek ott működnek a legjobban, ahol talán a legkomolyabb munkát igényelték, a közeli ork arcok több mint meggyőzőek, az érzelmek jóval magasabb iskoláját nyújtották, mint hús-vér kollégáik..........mondjuk ez megint csak részben dicséretre méltó. Amit viszont maximálisan magasztalni tudok az a mágia, ami ebben a moziban tényleg ott a vásznon, nem holmi varázspálcából röpködő kis csóvákkal dolgoztak itt a srácok, imádtam a tomboló erőt, ilyesmi érzésből kellett volna sokkal több ebbe az igen felemás 120 percbe.

Összességében valahogy Hollywood továbbra is képtelen egy játékadaptációt rendesen levezényelni. A Warcraft ugyan nem olyan eszméletlen pocsék, mint amilyennek a kritikák leírták, a stílusa, és hangulata például abszolút rendben van, de mint film bosszantóan nagy kihagyott ziccer, főleg mert ezúttal tényleg egy igazán erős alapanyagból lehetett meríteni, de a készítők nem voltak sem elég kreatívak, sem elég bátrak. Csak remélni tudom, hogy nem ásták meg végleg a széria sírját, mert bőven lenne lehetőség ebben az univerzumban, illene azt ténylegesen kihasználni.


A dolog (1982) - Vélemények

2016-08-11 18:00.25
Vérbeli klasszikusa műfajának. Carpenter titka, ahogy hozzányúlt a történethez, mert ugyan a néhány oldalas novellából adaptált cselekmény, egy horrornak megfelelően nem túl bonyolult, mégis egészen példás, ahogy a bizonytalanságból fakadó feszültségét csúcsra járatja. Az ember csak kapkodja a fejét, hogy mikor, merre, meddig.......közben zakatolnak az agytekervények, hogy ki is lehet bajos, és ki nem. Egészen briliáns. Közben pedig a mozi levetkőzi zsánere talán legnagyobb lufiját, a „screamjump” hiánya üdítően hat az értő nézőre, pláne a helyette alkalmazott groteszk látvány. Carpenter lényei a mai napig megállják helyüket, nincs CGI mi megromolhatna, helyette rendkívül kreatív plasztik, és hasonló anyagok szülte, észbontó kreálmányok tépik idegeinket.

A Halloween mellett A dolog is a rendező úr igazi adománya a műfaj számára. Aki igényesen áll a filmek világához, annak mindenképpen érdemes legalább egyszer megnéznie. Klausztrofóbiások azért csak vigyázva...... :)


elejére ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk