Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-02-27
A majom
Emilia Perez
Riefenstahl
Rokonszenvedés

2025-02-20
A birodalom
Mágikus állatok iskolája - Az Erdő napja
Rosszfiúk: Füllentések és alibik
Szeptember 5.
Szeretetreméltók
Szimat naplója

2025-02-13
A nyár utolsó napja
A tanár, aki a tengert ígérte
Amerika Kapitány - Szép új világ
Bridget Jones: Bolondulásig
Éjféli játszma - Mindörökké démonok
Sünvadászat

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Gyerekjáték (2019) (Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Eljött hozzám
- HBO, 18:20
A múmia
- Mozi+, 18:30
Kong: Koponya-sziget
- Film+, 18:40
Csak most kezdődik
- RTL Három, 19:00
Erin Brockovich - Zűrös természet
- HBO2, 19:30

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Billy Zane (59)
Barry Bostwick (80)
Edward James Olmos (78)
Ben Miller (59)
Rob Morgan (52)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Donald Trump - Vélemények
Anora - Vélemények
Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg
Csukás István - Vélemények
Kozák András - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Amerika Kapitány - Szép új világ aaaaa
Erica Durance aaaaa

 

Az utolso szamuráj hozzászólásai

Ugrás Az utolso szamuráj adatlapjára

elejére ... 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 ... végére

Jack Ryan: Árnyékügynök - Vélemények

2014-09-19 14:23.43
hol derült ki,nem terroristatámadás volt?:))
mert,más kérdés,az egyén mit hisz-kicsit én is-és nagyon más a hivatalos verzió


Mongol - Vélemények

2014-09-18 16:43.03
küldd már át légyszíves az arcképedet,a haverom gazdagoknak készít egyedi seggtörlőpapírt,rád gondoltam mint megfelelőre a budipapíron,többedik reged örömére:)


2014-09-18 12:11.40
ennek aztán valóban köze van történelmi hűséghez,fotózáshoz,történethez,vágáshoz,sztorihoz,játékhoz, látványhoz,stb...:))


Don Jon - Vélemények

2014-09-17 12:47.13
szívesen:)én még voltam úttörő,segítek,hol tudok:))
rafkós is vagyok?nem mondod:))hát van negatív tulajdonságom?:))


Végtelen szerelem (2014) - Vélemények

2014-09-17 12:24.42
Végtelen borzalom.

Franco Zeffirelli eredeti mozija is "vadul" romantikus:de legalább működött,világsztárrá tette az összenőtt szemöldökű Brooke Shields-et és láthattuk Tom Cruise-ot egy pillanatnyi szerepben:a fogsora eredeti ott még,így igencsak ferde.Azonkívűl Diana Ross és Lionel Richie énekel benne egy akkora filmzenét,amit ha életedben egyszer minimum nem hallottál,akkor süket vagy esetleg elzártak egy barlang mélyére:az Endless Love olyan gyönyörű,olyan szívbemarkoló mikor Richie semmihez sem fogható ,simogató hangja és Ross orgánuma a lélekkel táncot jár a hallgatóban,hogy önmagában elég ahhoz ,bekönnyezzél.Nem vicc,és ezt egy vén idióta mondja.
Zeffirelli filmje is sok helyen "túlműködött",mégis valamit beszélt arról az ÖRÖK SZERELEMRŐL,amiben...kicsit mindnyájan szeretünk hinni,ott,a szívünk mélyén,a legrejtettebb helyen.A 2014-es idióta,mocsokszar vacak-és én kérek elnézést,mert még finom voltam francia nevelésem okán!!-egyszerűen művi,hiteltelen,,műanyag , próbálták a mai fiatalok -sajnos igencsak áruleszállított-ízlésének megfelelően elkészíteni,de az egész olyan lett,mint egy jó vasárnapi ebéd kaja nélkül,vagy pornófilm az aktus mélynyomásos bemutatása nélkül.Gondolom,több tinipina-de akár felnőtt is,mittomén-berezonál,ha Alex Pettyfer megjelenik a vásznon,de ettől még nem film valami,az egészen más:és a srác még igyekezett is,csak azok a szerencsétlen mondatok,amiket a szájába adtak,9 év Földön szaladgálás után csak Júlia magazin éves előfizetés mellett adhat valakinek alibit.A kislány meg...tényleg nem szólok egy szót sem.
Az 1981-es Végtelen szerelemben van dráma,igen komoly dráma,ami pont azt húzta alá,a két fiatal még azon túlnézve is tudta szeretni a másikat,itt még ezt se adták meg a mai nézőknek.Otromba,buta filmes fogásokkal élnek,mert tudják,azért van aki ezt még beveszi:hál Isten ,azért ő is majd felnő,és talán megnézi az eredetit is.Évek múltán az ember bizony sokmindent másképp lát.
Bruce Greenwood-ot sajnáltam igazán:remek karakterszínész,szimpatikus figura ,és itt is nagyszerűen játszott,emlékezve arra,egy jó actor egy rossz filmben is tudja,mi a kötelessége.A 2014-es feldolgozásnak egy aspektusát tudnám dicsérni:a filmzene valóban jó.
Nagyjából addig persze,amíg meg nem hallgatod Richie és Ross dalát,hogy tekerjen kettőt a szíveden.


Berlin Calling - Vélemények

2014-09-15 19:33.31
Számomra átlag.
Ehhez persze hozzátartozik,az ilyen zene nem dob meg:szarnak nem mondanám,de mindegyik ugyanannak tűnt,és hol kezdődik egy szám és hol a másik,bevallom,rejtély-már nekem.Mikor elmegyünk táncolni,sokat kell innom ha mai zenét nyúzna...húznak,anyaggal tűrhető.Persze,úgy még Zambo Krisztián is az lehet...
Karl amúgy szimpatikus tag volt,és voltak a filmnek kifejezetten erős pillanatai.Néha visszaköszönt a Száll a kakukk a fészkére:))
De,én mert régi vagyok,ósdi,még mindig jobban komázom,ha mondjuk Eric Clapton kiül kiül egy gitárral...George Michael nyenyerészik...és nem valaki húzogatja a potikat.Biztos nehéz,nagyon nehéz,mindent elhiszek mindenkinek,de akkor is.


A galaxis őrzői (2014) - Vélemények

2014-09-15 15:35.32
a szeptember mindig a leggázabb hónap amerikában,ilyenkor azokat a filmeket mutatják be,ami sejthető,bukta,több hónapot halasztgatták,stb.ilyenkor készülnek fel a studiók az év végére is.


Don Jon - Vélemények

2014-09-15 15:21.35
szerintem...annyira nem.:))karó meg az eb??
áh,te is megerősítesz,még a végén elhiszem mindenkinek,valóban okos vagyok,talán a nagyon szót még illett volna odaírnom:))csak,hihetetlen szerény,de tényleg.
én imádom a horrort:))bár,nekem sok műfajt kell szeretnem.a horror legtöbbje azért gáz,mert-a romantikus filmeken kívűl-a legönismétlőbb műfaj,be vagy ágyazva,hol és mikor ijedj meg,a történetek meg még a horror önálló műfajain belül is igen sokszor hasonlatosak.azonban az egyik legrégebbi műfaj,és bizony az irodalom szerves része is,megtalálható homérosz műveitől kezdve victor hugo-ig.(persze,ők nem horrort írtak,csak bizonyos részletekben bene vannak.)de,a mesék is tele vannak velük,a grimm tesók se azt írták eredetileg,amit mi felolvasunk mára.
a ma emberénél meg ...hm..feszkót vezet le.:))izgalomérzetet generál.


A könyvtolvaj - Vélemények

2014-09-15 07:49.14
Emberi.Fájóan emberi,szép és mértéktartó.

Néha nem kell az izgalom:robotok,alienek,szuperhősök,brucewillisek.Néha nem kell a túl magvas gondolat,az élet értelme keresése egy könnycseppben,drogosok pokla vagy a rabszolgaság visszaidézése esetleg történelmi nagyság előtt való hódolás.Néha,egyszerűen jó azt érezni,emberek vagyunk,és maradt bennünk a rút világ ellenére is annyi,hogy egy kedves történetnek is tudjunk örülni,felismerve értékeit.
A Könyvtolvaj ilyen:bájos mese egy Markus Zusak nevű író 2005-ös könyvéből,ami igen sok irodalmi díjat besöpört.Pedig nem mond ki semmi újat a zsidó üldöztetésről...Holocaustról...Hitlerről...a nácikról...Németországról.Nem mond ki semmi újat a második világégésről,nincsenek leszakadt végtagok,hős amerikaiak,éhező oroszok.Akkor mégis mitől lehet ez a film jó??
A csendes humanizmustól:és hogy egy gyerek szemén próbálják a történteket bemutatni.Érezzük ugyan a lassan bekúszó történelmi rémet,ami könyveket éget vagy olyan kisemberekre is lesújt,akiknek orra pár centivel hosszabb és zsidóknak hívják őket:mert,a tévedések elkerülése végett,nem minden zsidó volt gazdag,akiket azért kellett kivégezni,mert kellett a pénz a háborúra,hanem egy ideológia mentén történt a dolog.Látunk egy kislányt,aki nevelőszülőkhöz kerül ,megtanul írni-olvasni és rájön,az emberiség legfontosabb technikai találmánya a könyvnyomtatás volt:mert általa más emberek gondolataiba,cselekedeteibe,történeteibe áshatjuk bele magunk.A könyv,a könyvek értékek,mind-mind egy-egy világ,persze van,ami nem a Tiéd:King azt mondta legjobb szépirodalmi művében,az Atlantisz gyermekében,adj az írónak 20 oldalt,ha nem leltek egymásra,tedd félre művét,és talán igaza is van.Látjuk Liesel mostohaszüleit,akik nem zsidók,nem árják,nem mellüket verő németek:egyszerűen "csak" átlagos emberek akik a nem "átlagos" időkben mégis gerinccel,emberként tudtak viselkedni.A Hubermann házaspár talán a film legcsillogóbb része:Geoffrey Rush kedves,féltő apafigurája és az elsőre gorombának és számítónak tűnő,de belül a világ legnagyobb szívét hordozó Emily Watson karaktere nem hogy jól van megírva,de ezek a csodálatos színészek tűpontosan alakítják a szerepüket,és azt is könnyedén elhisszük nekik az odafigyelő rendezés segítségével,több éve házasok,hisz a zsörtölődés is belefér mindennapjaikba.Meglátjuk azt,a kis dolgok is lehetnek nagyok,mert itt nem a "nagyok" számítanak:itt emberek harcolnak,bújtatnak azért valakit,mert szavukat adták valamikor-és mert nem értik,körülöttük a gyűlölet hogy lett az úr.
Nem fontos film a Könyvtolvaj hát,nem Schindler-ről beszél vagy egy olvasni nem tudó nőről,aki aktívan részt vett emberek elpusztításában:nem,ez csak tényleg egy mese néhány személyről,kisfiúról,kislányról és szülőkről akik nem tettek mást,mint amit természetük megkövetelt,mégis zűrzavaros időkben ez volt a legtöbb.A Halál hát,ki elmeséli a történelemkönyve sose helyet kapó-amúgy is kitalált-történetüket,cinikus mód nem nézi ezeket az értékeket saját bevallása szerint:kapott ő már gyilkost,szadistát,örültet,tömegmészárost is és mindegyiket ugyanúgy fogadta,számára mindegy volt-majdnem mindig.Ám mi,emberek,a nézők,mi azért még ebben a mocskos,pénzmániás,talmi értékeket felbüfögő ,idiótán rohanó világban is ott belül,fejünkben-szívünkben tudjuk,mi az,mi érték,mi fontos,mi nemes még ha nem is hivalkodón.
Talán ettől vagyunk többek mindig is a Nagy Kaszásnál,és büszkék lehetünk önmagunkra,ha miattunk azon kezd el gondolkodni,milyen lehet...élni.
Úgy élni,ahogy kell.


Don Jon - Vélemények

2014-09-15 06:36.54
ha szavakon szeretnél lovagolni-amit én esetedben nem tennék,mert az szörözés és egy magára adó nő nő azt magától megcsinálja:)),légyen igazad,egy szó lemaradt-mi nekem odaértendő,néked fontos:))
kérdésre kérdéssel??mert ottan nincs válasz:))
nem jövök semmivel,mert tudatlan vagyok,ki választ vár:))


A bunker - A bukás utolsó hat napja - Vélemények

2014-09-14 20:11.09
Ez igazából egy TV-film.
Bruno Ganz vagy Anthony Hopkins??Nos,Ganz bár nem oly ismert név,de erősebb volt Hitlernek:ez azonban nem az angol színészóriás hibája.Ganz amúgy legalább olyan tehetséges,mint Hopkins.
A film az utolsó néhány nap krónikája,és egyáltalán nem rossz darab:főleg úgy,hogy a "győztesek" készítették,ám Hitlert nem fenevadként,őrültként ábrázolták,rámentek arra is,hogy vajon mit jelentett személye a német nép(egy részének) vagy az őt körülvevő közegnek-pro és kontra.Iszonyat erős amúgy itt is a gárda,bár néhány nagyobb nevű színész azóta már meghalt sajnos.
Én azokat a pillanatokat szerettem mindkét moziban,mikor a Hitler-ről kialakult kép mögé próbáltak nézni,mikor emberként ábrázolták őt.Úgy vélném,róla kialakított mindenki magában egy képet,biztos,hogy a mindenkori történelem legvitatottabb -és legnegatívabb-alakja ő,ám értelemszerűen ez néhol torz és homályos kép-tettei nem vitatása mellett.Hitler lehet,arra mutatott rá,egy történelmi személyiséget se lehet úgy gyűlölni-vagy szeretni...-mint őt,miközben a rá hordott legendák,történetek,démonizálás pont személyiségének jó részét takarja el.


Stauffenberg - A Valkür hadművelet - Vélemények

2014-09-14 19:49.54
Óhatatlan az összehasonlítás a Tom Cruise-változattal.
Én úgy vélem,egyiknek sincs miért szégyenkeznie:mindkettő igyekezett hiteles mód bemutatni az eseményeket,korrekt volt a színészi játék ,persze az amerikai mozi jóval látványosabb,profibban fotózottabb volt.Amiben mégis eltértek,a Tom Cruise féle feldolgozásnak be kellett mutatnia,mi is volt maga a Valkür:lévén,nemzetközi piacra készült,és azért egy dél-amerikai,japán vagy amerikai nézőtől nem volt elvárható az,pontosan tisztában legyen ,e szó mit is takart.Emiatt az jóval hosszabban időzött az elején a részleteknek,a film második fele kicsit "álomgyáribb" volt,míg a német változat a merénylet utáni történésekben volt erősebb és az eleje kapkodóbb-német piacra készült és az alkotók tisztában voltak vele,ott azt tanítják.
Nem véletlen,hogy megközelítőleg ugyanúgy állnak az IMDB-n is.


Most jó - Vélemények

2014-09-14 18:42.00
A film,amin úgyis mindenki bőgni fog.

A Most jó kiszámítható mód trappol előre,hogy Tessa meghaljon:de persze előtte látjuk pillanatnyi boldog és boldogtalanságát meg néhány mellékkarakter sorsát,míg összefonódik az övével.Ír egy listát-ilyet is láttunk már-elfogadja a halált-ez se újdonság-és szerelmes is lesz :meglepődött valaki??Van kéz a magasban???
Ol Parker munkája néhol igencsak erőszakosan arra megy ki,itt és most a könnyzacskóid induljanak be,itt érzékenyülj el itt meg mosolyogj:azaz,manipulatív.Ám ahogy halas előre a történet,Dakota Fanning úgy lesz egyre jobb,és a haja is előrefésülve csinosabbá teszi az arcát:naná hogy alkotói turpisság.Nem árulunk zsákbacicát:a leukémia elvégzi,amit mindig,az ember,a néző meg bár tudja,hogy érzékeit megerőszakolták,de együtt érzett a fiatal élettel.
És...azért ez így is volt jó.A Most jó mesze van attól,hogy kikerülhetetlen alkotásként jegyezzük meg,ellenben a léleknek megadja azt a lehetőséget,hogy rájöjjünk a 102 perc alatt,élni jó,néha szép.Jó odabújni valakihez,aludni valakivel,nézni barátaink szerencséjét,együtt lenni családtagjainkkal ,filmet bambulni,futni,ülni a padon,beszélgetni,rábambulni a világra...ÉLNI,nagybetűsen.
Ehhez persze nem kell Tessa sztorija,de kétség kívül elgondolkoztat róla.


Django elszabadul - Vélemények

2014-09-14 15:35.45
ez se jó,mert vagy 12 perccel hosszabb:))


A beavatott (2014) - Vélemények

2014-09-14 15:24.44
Young Adult.
A "jelenségnek" már neve is van,a fiatalabb generációkhoz szóló történetek,melyek próbálnak-több-kevesebb sikerrel-életről,szerelemről,politikáról,hovatartozásról,sorsok ról,társadalomkritikáról valamit mondani az azokat olvasóknak.Vannak jobban sikerültek-Éhezők viadala,a Battle Royal light-és döbbenetesen gyengék is.
Ez meg itt a harmatos középszer.
Ami a film igazi előnye:nem nyálas.Tudod,mikor feltűnik a jóképű kiképző,no ő lesz aki majd később talán bevarrja a lompost,de addig a főhősnőnek meg kell majd szakadnia tesco gazdaságos kiszerelésű akciójelenetekben.A társadalomkritika,az a híres kritika le van tudva két és fél percben,meg a végére is gagyognak valamit az újrakezdésről,szóval aki ilyesmit vár,csalódik.Ellopták a Harry Potter Teszlek süvegét csak virtuális mód, amiből kiderül.Beatrice "elfajzott",azaz egyik csoportba se tartozó száz százalékig.Aztán van kiképzés,árulás ,kézfogás meg előkaparták az egyre inkább egy mérges hörcsögre hasonlító Ashley Judd-ot is,hogy kidőljön majd nagy dráma közt az élők sorából:tegye fel a kezét,akinek meglepetés volt sorsa(vagy hogy személye is micsoda)Shailene Woodley elképesztően jó volt a zseniális Utódokban-mely inkább a gondolkodóbbak filmje:))-itt meg alkalmazkodott a közepes minőséghez,mert tudta,szép haja meg bájos pofija miatt van aki szerint már jól is játszik.Kate Winslett viszont szörnyű volt,holott remek színésznő.
Nomost,miközben azért nézi az ember a Beavatott című sci-fit-ide kívánkozik a Csapd le csacsiból,"Sanyi,maga be van avatva?? Sanyi:Be!Mibe????:))-szóval,ki van itt és mibe avatva,hol járunk már megint?????-Az értelmesebb nézőkbe felmerülhet a kérdés,minek egyáltalán az 5 kaszt????Csak???Minek a kerítés----ha amúgy kint dolgoznak az emberek????Látszik,jól átgondolt történet ez....
De,ez persze többeket nem fog abban megzavarni,ez bizony izmos munka.Ám a Beavatott valójában leginkább szegényes,kiszámítható és mondanivalója 12-és 15 év között üt igazán és mond újat,ott is azoknak,akik...
Nem folytatom,személyeskedés lenne.


A Wall Street farkasa - Vélemények

2014-09-14 12:16.47
maradjunk abba,hogy az oscar az,amit sokan szídnak de mindenki meg szeretne kapni:))
erre célzott-ha már filmmel jössz:))-a boldogító nem azon része,mikor matt dillontól megkérdezték,mit tart az oscarról:kifejtette,nem tartja helyesnek hogy a színészeket versenyeztetik,mert megalázó.de akkor miért jött el,kérdezték vissza?hát,hogy nyerjek,üvöltötte a kamerába:))
mindig nagy respektje van.lesz.egy film eladását is nagyban befolyásolja,a színész,rendező stb sorsát is igencsak megváltoztathatja.
tudom,lesz aki majd írja,ő szarik rá:))de,mikor mondjuk az általa favorizált film kap díjat,akkor örül,meg hajrá,jó helyre megy,ó emberi dőre ,farizeus természet:))
nem inkompetensek,amúgy matthew megérdemelte,magasan.csak,kapjon már leo is.jó színész,nagyszerű színész


Don Jon - Vélemények

2014-09-14 12:11.33
tőlem nem kellett kicsikarni,mindig ezt mondtam.
de!a nők is fölényes lenézéssel nézik ezen nemtestvérüket.mellékesen,én is ..hm,nem szeretem őket,kerülöm mint a pestisest.mert a faszt is szalvétával fogják:))
lehet,de a nők egy csoportja pl kimondottan imádja a horrort.kíváncsi lennék,szerinted miért:))


Szép remények (2012) - Vélemények

2014-09-13 19:05.55
Szóval,romantika.
Meg,Dickens.

Az emberek falják a romantikus történeteket filmen:kevés pénzből készülnek-már viszonylag-kell bele jóképű fiú meg szép lány,néhány mellékkarakter,háromnegyedénél kötelező összeveszés majd kibékülés.Álomgyár,India és több ország is csatlakozott ehhez a misszióhoz,amik közt annyi botrányszar van,amennyit egy politikus hazudozik egy év alatt.
Egy klasszikus...mégiscsak más,gondolnánk.
Dickens pláne:őszintén szólva az úr akkora író,hogy inkább nem keresném a szavakat.Mégis,ide milyen keveset írtak,holott az író a különc,egyedi karaktereken,régmúlt bűnök árnyain kívül a szerelemhez is értett.Pedig még egy aktuális tinifaszomba is hogy vajon a főhős meg a csaj összejön avagy sem-itt a több részesekre gondolok-,érdemes végigolvasni az "okosok.." beírásait,aztán belenyalni a pengekészletbe.Kétszer.
Charles Dickens Szép remények című története nem először kerül feldolgozásra:és nem is utoljára.Volt már modernizálva ,volt több részben TV filmként eladva,Mike Newell mostani feldolgozását bizonyos kritikák túl szolgainak írták le.Nos,nekem épp ez tetszett benne.
Mert már a felütés is visszaadta Dickens démonibb oldalát,Miss Havisham bár fiatalabb kivitelben látjuk a csodálatos Helena Bonham Carter előadásában,mégis olyan,mintha őt és környezetét a Dickens-i fantázia köpte volna elénk,és Magwitch újra esendő,bölcs néha , tele szeretettel néha meg veszélyes(és Ralph Fienes játssza,de még hogy!!).Dickens azt tudta,hogy egy ember se érthető meg,írható meg 2-3 tulajdonság alapján és a legrosszabb abból is az,ami igazán körvonalazza valaki jellemét-Newell és alkotótársai ezt meg se próbálták elfelejteni.Így hát-mert biztos van,aki először találkozik ezzel a történettel-szembesülhet azzal,ennek a sztorinak van ereje,titkai,megbocsátásai,rossz döntései,és benne van az,amit szíve mélyén még akár egy férfi is kívánhat:az örök szerelem.
Örömmel néztem hát a lapokról ismerős jeleneteket:ahogy Joe megalázva és oda nem illőn érzi magát Londonban ám mégis szereti Pip-et de tudja,kapcsolatuk csak vidéken lehet tökéletes,mert ez nem az ő világa,vagy ahogy Pip minden idők egyik legszebb szerelmes vallomását mondja Estella-nak,aki mégis azt a sorsot választja,amire kiválasztották és megteremtették jellemét.Az igazán "nagy" történeteknek az igazán "nagy" érzelmek a mozgatórugói,és ez az angol film-talán szolgaian-de megpróbálja hűen ezt visszaadni.
Hát,ezért jó kis film,ami többet mond barátságról,kitartó érzelmekről,bosszúról,szeretettről,szerelemről mint sok agyonsztárolt nyálfolyam.


Mrs. Doubtfire - Apa csak egy van - Vélemények

2014-09-13 17:24.51
még így se.


2014-09-13 16:45.47
na,az kellemetlen volna az ébredéseknek,halászkirály legendájának,good will h-nak...


Don Jon - Vélemények

2014-09-13 14:05.17
hogy meg bizonyos egyedek-és nem csak nők:))-mit tartanak a másik nemről,és milyen légyen párkapcsolat,na az besírás.:))
ez a film meg azért faszányos-szerintem:))mert szakít bizonyos műfajhoz köthető általánoságokkal meg őszinte,az pedig ritka erény:))


2014-09-13 14:02.23
nem sántít,a számok nem hazudnak:))
van,aki nem.de,ez a kevesebb.értem én a mundér becsületét meg a női öntudatot,de,oda van írva a valóság:))


2014-09-12 20:33.01
csak elég végigolvasnod egy-egy romantikus filmhez mit írtak,kik,:s lőn bizonyíték:))
de,arra azééé nincs,ez a fiúknak tetszik,ismerek csajokat,akik komázták.igaz,ők meg a rózsaszín filmeket nem szeretik.
sok nőt is ismerek,aki megnézi sőt élvezi a pornót:))bár tény,inkább férfiak időtöltéséhez sorolják.de,szerintem...majd mindenki néz.mert egyszerűen,kíváncsi is rá,főleg ha olyat lát,ami más,vagy ismertebb ember szexfelvétele jut ki a netre,stb.


2014-09-12 15:16.36
de:))témától független,az is általánosítás,hogy főleg férfiaknak tetszik:))
bízonyítsd:))


A nő (2013) - Vélemények

2014-09-11 20:42.59
Nagyon nagy film,sőt kétség kívül a múlt év egyik legjobbja-persze,nem mindenkinek.

Nézd meg a ma emberét:szállj fel egy metróra,és bámuld,ahogy még a fiatalok is abba a buzeráns-itt káromkodásértékű szó:))-telefonba vannak beletemetkezve.Onnan neteznek,zenét hallgatnak,egy sms jobban megy nekik,mint egy párbeszéd a nekik tetsző alannyal.Jó ez???
Volt nemrég egy felmérés,ahol az iránt tudakozódtak,miről mondanának le a legnehezebben az emberkék:a mobil lett a győztes,magasan megelőzve a szexet.Érted,apám,az orgazmust,vágyat,simogatást,kedvességet...
Spike Jonze filmje elképesztően okos ugyanakkor marad az emberben valami,amin még rágódik utána,megmarad az íze.Egy sci-fit látunk,ahol a végsőkig technicizált közeg,a világ kiszolgálja az emberek azon igényét,miszerint mindenki törekszik a boldogságra.A mű igazi lényege ez,hisz karakterei gyakorlatilag mindent megkaptak már szemmel láthatóan,nincs szükségük más egyébre:s lám,még a szeretet sőt a szex is jöhet mástól,mint hús-vér lénytől.
Jonze finoman száll hadba ezzel a túlliberalizált közeggel:itt azon se hökkennek meg az emberek,ha operációs rendszerrel jár valaki vagy azzal kefél.Mit is írtam feljebb a szexről??....
Theodore figurája az egyik legérdekesebb karakter mostanság:emóciókat,érzelmeket vált ki emberekből,kézzel írt levelek által.Ám ez azzal jár-figyelem,aki nem nyitott néhány elvontabbnak ítélt gondolat iránt,hagyja ezt a filmet békén ,örökre!!-hogy azokon a személyeken uralkodik is,hisz ő írja érzelmi életüket.Ebből ő persze nem húz hasznot,mert nem gonosz-a filmben ilyen személy vagy törekvés nincs is-mégis van büntetése,igazi érzelmet kezd el érezni egy operációs rendszer iránt.És itt jön a végső döfés:az a rendszer sokáig épp Theodore ...hisz arra tervezték,hogy felhasználóját,annak igényeit elégítse ki.Mennyire lehet hát őszinte ez a párbeszéd,és a később önmagát építgető Samantha-a rendszer-ilyen előzmények után vajh milyen torzulást szenved???
Mind-mind eredeti ötletek,eredeti kérdések páratlanul finoman előadva:kevés olyan film van mostanság,mint a Her,ahol réteg feszül rétegnek,és a néző azzal szembesül,egyik probléma vezet a másikhoz,miközben valahol "csak" egy furcsán romantikus filmet nézünk korosztálya egyik legnagyobb tehetségével a főszerepben(J. Phoenix egész egyszerűen döbbenetesen jó,nagyrészt az ő arcán látunk mindent,sok a közeli,és nem hinném,azt a nadrágdivatot el fogjuk egyhamar feledni:hiába,a jövő társadalma már a kűlcsín kérdéskörén is ezek szerint túlvan)
Theodore és Samantha románca persze végig mesterkélt,míg a férfi volt házasságából azért látunk nem derűs pillanatokat is:persze,bár most is csak ennyi gyűlölködés lenne elválni készülő felek közt...Mégis,mikor Samantha azt mondja:"A múlt csak egy történet melyet önmagunknak mesélünk"-azzal kell a férfinak szembesülni,Catherine-vel való dolgait nem tudja levetni,hisz kísérti a múlt,ellenben Samantha-nak szó szerint nincs múltja:így könnyen beszél ilyesmiket...az ember és technológia közti újabb különbség.
Valamint a birtoklás:ahogy megtudja,még hány emberrel beszélget Samantha,és abból hányba szerelmes is.Egy szerelmes férfi vagy nő a másiktól azt várja,csak ő legyen neki,ne legyen kitekintés az érzelmekből,és a férfiak gondolkodása ebből a szempontból még "önzőbb",még erőteljesebb.
A film vége -miként a többi romantikus mozié-persze pozitívabb,ám nem a megszokott mód:Theodore végre nem más ember érzéseinek krónikása,megteremtője,hanem saját érzelmeinek papírra vetője,azaz,felszabadul.Hosszú utat járt be,és kell Samantha,kellett a "gép" ehhez a felszabaduláshoz:ahogy nekünk is,érző lényeknek kell az,hogy el tudjuk fogadni mások életét,gondolkodását!!-úristen,de fontos ebbe a "mindent én tudok jobban neked kuss" világba!!!-hogy nyitott legyen más emberek felé,és ne ijedjen meg akkor sem,ha esetleg olyasmit lát meg,ami számára nem tetszik.Ha fontos,akkor sem fordít neki hátat,megpróbál vele együtt élni.A megismerés olykor...fájdalommal jár.

Nem mondom,hogy mindenki meg fogja érteni a filmet,az üzenetét,hogy miről szól:hisz,magát az "embert" se ismerjük,ugye??Én se kritikát vagy mifenét akartam írni,egyszerűen csak...érzéseket.Megoldást.Amik bennem kavarodtak,amiken filóztam, míg lement a majd 120 perc.Mondom,unalomig tartom,nem való mindenkinek,de ha lebontogatjuk a "héjakat",többre megyünk vele és talán tetszeni is fog.
A srácnak meg már egy Oscart!!!!


Halo 4 - Kezdetek (sorozat) - Vélemények

2014-09-11 19:40.48
990 ft ért le a kalappal.De őszintén.
Gyorsan utánanéztem pár dolognak,mert annyira tetszett:és mivel nekem sokat nem mondott,miből is táplálkozott a film.Mikor megláttam,hogy milyen díjakat milyen kategóriában megnyert ez a sorozat,rábólintottam,megérdemelte.
Igen,klisé az eleje ,és a közepéig olyan...nézed,elvagy vele.A karakterek unásig ismerősök,vádolni az alkotókat nehéz lenne azzal,túlírták őket.
Aztán jött a második felvonás.
Ahol meghökkenésemre olyan akcióáradat vette kezdetét,azt hittem,rosszul látok.Ügyes és értő kamerakezelés,amely azt is elhomályosította,nem mozifilmet nézek,a hangvágás félelmetesen ütemes és az akciók dinamikája lenyűgöző.Mi több,az alkotóknak arra is volt figyelmük hogy igazi,valódi feszültséget mutassanak akkor,amikor az idegen lény vadászik a kadétokra.Persze,van hős,aki lesz "hősi" halott,viszont nincs túldramatizálva.
És innentől még jobban begyorsulnak az események,a lassításoknak is van értelme,mikor pedig dübörgő és cefet jó zenére a magas katona felrobbantja az őrájuk vadászót és hátraszaltóval ér talajt,az a szó jutott eszembe:cool.Igen,tagadhatatlan,és tényleg azt éreztem mint néző,amit az ember egy borzongatóan jól összerakott akciójelenetnél tapasztal.
Jöhet a folytatás,úgyis nyitva marat számtalan kérdés.Remélem,itt nem torpannak meg:))


Don Jon - Vélemények

2014-09-11 18:22.35
én őket se védeném,csak ha nemtelen éri őket:))amúgy meg nincsenek rászorulva.
ha belegondolsz,a vevő terméket vesz,adott árfolyamon.10-12 az aktus,2 a csók,anális +2 és egyebek,tehát tudja,mit ad ki a lovéért.ez azért inkább...kereskedelem:))
mások is azért védik,amiért én itt teszem:mert,valami erkölcsi magasság alapján ítélkeznek felettük-bele se gondolva létezésük okába,mert az kínos lenne nőknek,feleségeknek,férjeknek.
jogai meg ,aztat mondják,mindenkinek van,és amikor igazságot akarunk szolgáltatni,erről hajlamosak is vagyunk megfeledkezni:))


2014-09-11 17:28.00
dehogynem viselsz.egy kurva nem bűnöző.adott esetben nem is szar ember.ismerek jópárat,van köztük az is,de hol nincs szar ember??


2014-09-11 16:52.48
félre ne értsd,nem veszekedni akarok.
viszont,de ,már sok helyen nagyon is lehetetlen,ott tartunk,hogy pesten is nehéz melót találni.hidd el,azért nem minden kurva álma,hogy minden férfinak széttárja a lábát-amúgy pedig ez egy foglalkozás.az évezredek óta,a kereslet-kínálat törvénye mindig is igaz volt erre.valóban a legrégebbi mesterség.
szóval,én elhiszem,az erkölcs magas ló,le lehet őket nézni-de jobb megismerni azt,amiről az ember fitymálva beszél.


2014-09-11 16:27.42
miért??miért kéne így gondolkoznia??
túl azon,mit tudsz ezekről az emberekről,mikor láttál át azon a szemüvegen,amit ebben a kérdésben magadon viselsz,mi a jó az előítéletben,-és ki vagy te,hogy megmond,ő hogy gondolkozzon???
eh..


elejére ... 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk