Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2025-01-30
A szent füge magja
Dahomey - Kik vagyunk?
Élőhalottak!
Jókislány
Társ

2025-01-23
A brutalista
A vörös sziget
Éretlenségi
Paddington Peruban
Szicíliai randevú

2025-01-16
Csak lélegezz
Farkasember
Határtalanul
Szerethető
Véletlenül írtam egy könyvet

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Transformers Egy *Import - Angol hangot és angol feliratot tartalmaz* (DVD)
Árok *Magyar szinkronnal - Import* (DVD)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Az
- Film Café, 03:20
Divatos karácsony
- Izaura TV, 03:30
Mama pici fia
- TLC, 03:40
Blöff
- HBO3, 04:15
Az Élet busza
- HBO, 04:20

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Kern András (77)
Elijah Wood (44)
Ty Olsson (51)
Lynda Boyd (60)
Kathryn Morris (56)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Jellemző mondat, esetleg rövid párbeszéd - melyik filmben hangzott el?
2022-es választás
Sarkvidék - Vélemények
Donald Trump - Vélemények
Ügyeletes hősök (sorozat) - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot aaaaa
Bruno Ganz aaaaa

 

Vbacs hozzászólásai

Ugrás Vbacs adatlapjára

elejére 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... végére

William Holden - Vélemények

2024-09-06 15:32.20
Az látszott rajta, hogy maximalista volt. Gondolom arra ügyelt, hogy amilyen hírnevet magának felépített azt ne rombolja le.
Régebben sokkal jobb helyzetben voltak a színészek, mert jobban el tudtak tűnni a világ elől és a világ tudomásától távol is tudtak önpusztítani, mint ahogy ő is tette. Ez ma már nehéz, mert mindenkinek a kezében ott a telefon és fotóznak egyből.

Olvastam, hogy a Vad banda forgatásán is nehezen viselte Peckinpah kirohanásait, meg a többi stáb taggal történő igazságtalanságokat. Szeretem azokat a színészeket akik a neve nincs stábtagok mellett is kiállnak.


2024-09-06 15:24.35
Na ha van egy színésznő, aki elviselhetetlen számomra, az ő.....:D
De hát nem nekem kell őt szeretnem. Én ilyen szempontból inkább Bogart véleményén vagyok.


2024-09-06 13:10.12
Na, ez minden kérdésemre megadta a választ, én is köszönöm, hogy leírtad.

Tudom, hogy az amerikai sztárkultusz a miénknél sokkalta durvább tud lenni (mondjuk azért Bollywoodhoz képest eltörpül), de nem tudta volna meglépni azt, hogy fogja magát és azt mondja, hogy én ezt leteszem? Vagy akkor már mindegy volt, mert a hírneve miatt más munkába nem tudott volna kezdeni?
Egyáltalán volt valami öröme a színészkedésből? Mert ahogy láttam teljes testbedobással végezte, szóval valamennyi gondolom volt.

A szülői elismerés hiánya szörnyű. És nem is értem megmondom őszintén. Gondolom ők valaminek szánták őt fiatal korában, de ellenállt a szülői akaratnak, Ilyenkor általában ez szokott lenni.

Egyébként néhány színész a sztárstátusz ellenére is élesben harcolt, legnépszerűbb ezek közül James Stewart, aki nem hagyta azt, hogy őt is óvják a harctól. Bombázó repülőgép pilóta lett belőle és fontos bevetéseket vezetett.

Sajnos az alkoholfogyasztásnak és a dohányzásnak tényleg volt egy divatja a múltban, sajnos a színészek között is. Ami nagy probléma, hogy ez ma sincs másképp. Lehet, hogy a dohány már nem örvend akkora népszerűségnek miután megtizedelte őket, de ahogy látom az alkohol még mindig igen nagy probléma.

1 hónappal ezelőtt még nem hittem volna, hogy ilyen mélyenszántó beszélgetésben lesz részem valakivel William Holdenről :D


2024-09-06 11:21.04
Tényleg, Dick Cavett, ő lesz az és nem Johnny Carson. Ezt a kettőt mindig kevertem. Nekem olyan jellegtelen host volt mindkettő, hogy nem igaz.

Én is rendszeresen külföldi oldalakról rendelem az életrajzi könyveket. Nagyon sajnálom, hogy a színészek 95%-nak az életrajzi könyvei nem érik el a nemzetközi piacot. De ez a jó a 21. században, hogy aki tud idegen nyelven az pár kattintással ezt is el tudja intézni.
Egyébként a biográfiákban taglalva van, hogy milyen lelki gondjai voltak? Nem tudta feldolgozni a sikereit, vagy volt valami traumája? Valahol azt írta valaki, hogy a második világháborús élményei okozhatták benne ezt a sebet, de ahogy látom ő is a First Motion Picture Unitban volt, akik tudtommal nem harcoltak, csak a propagandafilmek és az oktatófilmek gyártásában vettek részt. A legtöbb színészt ide osztották be.


Amúgy ez tényleg lenyűgöző teljesítmény. Tök jó, hogy Holdennek van egy ilyen magyar őrangyala, aki továbbadja az örökségét és nem hagyja feledésbe merülni. :)


2024-09-06 06:01.20
De gondolom voltak már meglévő feliratok azokhoz a filmekhez, amik előzetesen már megjelentek nálunk, és esetleg torrentoldalakról is szedhető.

Egyébként ez bravúros, ilyen hozzáállást már nem nagyon látok az emberekben. Hogy egy rajongásba valaki 3-4 évet beleöljön. Nem olyan régen jelentek meg a Johnny Carson show-s interjúi, nagyon érdekeseket mond. Látszik, hogy egy gyönyörű szókinccsel rendelkező, magas intelligenciájú ember volt, de látszott rajta az is, hogy nem túlzottan boldog.


2024-09-05 20:37.54
Aztamindenit. Sok munkád lehetett ebben. Mennyi idő volt lefordítani minden filmjét? Évek?


A legényanya - Vélemények

2024-09-05 20:36.26
:D :D :D
Ez az egyik kedvenc aranyköpésem belőle :D


William Holden - Vélemények

2024-09-05 19:20.12
Mivel én meg Lee J. Cobb fan vagyok, a Golden Boy megvolt. Vicces volt, hogy a 21 éves kis tacskó apját játssza a 28 éves, igaz, hogy 50-nek is kinézett Cobb.
Ennél jobb debüt nem is kell valakinek, tudom, hogy a Broadwayen is népszerű darab volt, de azt hiszem ott még nem Holden volt a főszereplő és a darab népszerűsége miatt gyártották le filmen.
Szegényke még nagyon kis félénk és friss volt, betöretlen. És az az érdekes, hogy már itt sem volt olyan maníros, mint a többiek.


Micsoda gyűjtemény, aztamindenit. Nagy szerelem ez, látom :) Kifejezetten tetszik, hogy nagyjából sorrendbe van téve. Gratula!


A vad banda (1969) - Vélemények

2024-09-05 18:42.12
Elmagyaráztuk :)
Éppen ez, amit most fennhangon vállalsz. Idejössz minket oltani, de kijelented fennhangon, hogy a filmhez egyébként nem kívánsz hozzászólni, szóval ugyanúgy offolsz, mint mi, semmi különbség nincs közted és köztünk, illetve mégis. Mi legalább írtunk a filmről is, mindannyian. Ellentétben veled, te kis kultnívóléctartó man :D


2024-09-05 18:23.54
Volt azért még ilyen régebben, emlékszem rá, de onnan a törzsvendégek mind leléptek. Itt meg mágikusan mindig újratermelődik. Ez mindig is lenyűgözött.
Meg az is, hogy ezt a Vad banda topikot a 2. legnépszerűbbé sikerült tenni ma :D


William Holden - Vélemények

2024-09-05 18:14.00
Nem bizony :)


2024-09-05 18:13.48
Egyetértek Wilderrel.
Mindenképp nézni fogok tőle még, láttam sok jó filmet a filmográfiájában. Nagyon manírmentes és mindig autentikusan alakító színész volt. És igen, szerintem a tehetsége fejlődött. Nyilván volt egy jó alapja, de érzelmileg mindenképp sokat mélyült ahogy idősödött.

A Szerelem korhatár nélkül például tervben van. Holden nagyon vonzza ezt a korkülönbséges romantikus tematikát, ez volt a Hálózatban is, meg a Sunset Boulevardban is, csak a másik irányból :D


A vad banda (1969) - Vélemények

2024-09-05 18:06.21
Azért nem jössz ki jól ebből, mert én kérdeztelek például a filmről és erre nem is reagálsz. Így te sem offolnád ezekkel a sorokkal a Vad bandát, hanem te is hozzátehetnéd a véleményedet, de ahogy látom te sem teszed. Szóval mennyivel vagy nálunk különb? :)
Amúgy igen, a filmkat felülete elég archaikus, régimódi ami már nem divat. De azért nem is értem, hogy téged ez tulajdonképpen miért is zavar, mert te sem nagyon hoztad szóba a filmet :D


2024-09-05 06:57.04
Egyetértek ;)


2024-09-05 06:56.47
Köszönöm :)

Meg szerintem is kapcsolódunk témában a Vad bandához, mert éppen a régi filmekről beszélgettünk és nem arról, hogy tegnap miért fájt a lábunk és hogy mennyire utáljuk az életet, mint amit más fórumokban szoktam olvasni.


2024-09-05 06:55.03
Mi ez a keserűség? Zavar, hogy kimaradsz a diskurzusból?
Beszélgethetünk a filmről is, nyugodtan hozzátehetsz te is valamit ha ennyire zavar, hogy offoljuk. Kíváncsian várom, hogy szerinted miért csak egy közepes film ez.


Nyugaton a helyzet változatlan (2022) - Vélemények

2024-09-04 22:57.35
Ez volt az egyetlen verzió, ahova eddig még nem írtam semmit, úgyhogy most pótlom. A pontosság kedvéért újranéztem ezt a mesterművet és azt kell mondanom újfent, hogy ejha. Előfordulhat SPOILER!!!!
Most kezdhetném azzal a véleményemet, hogy összevetem a könyvvel és a másik két, korábbi verzióval, de szerintem ez ebben az esetben felesleges. Edward Berger nem akart még egyszer ugyanazon a narratíván végigmenni, mint két elődje és nem is kívánta azt a formátumot eladni a mai kor filmnézőjének, hanem átalakította ezt a történetet a 2020-as évek szája ízének megfelelően. És tette ezt hatalmas igényességgel, odaadással és profizmussal. Még akkor is, hogy ha csak pár karaktert, pár kulcsmomentumot vett át az eredeti történetből. Ahogy alattam is írták, inkább egyfajta útmutató volt számára Remarque regénye.
És szerintem pont ezért jó végignézni mind a három feldolgozást, mert nemcsak azt lehet belőle jól kiszűrni, hogy melyik rendező hogy látja ezt a regényt, hanem hogy a 3 filmtörténeti korszak milyen sajátossággal és igényekkel bírt. 1930-ban még babacipőben járt a hangosfilm, a játékot ellepték a színházi manírok, és még a humornak is kellett a történetben helyet szorítani, mert úgy nem pöröghetett le a 2 órás játékidő, hogy tömény gyomorszorításból áll. A 79-es film tévéfilm jellege miatt a látvány helyett a karaktereket emelte ki, ebben híresebb színészek is voltak, hogy eladhatóbb legyen. Mindkét alkalommal erősen jelen volt a cenzúra, kevés vér fröccsent. A 2022-es már egy olyan korszak terméke, ahol magasra van téve az ingerküszöb, robbanó testek, fröcsögő vér, non-stop akciószekvenciák hosszú perceken át, és mesterséges kékesszürke színezés a hangulatteremtés érdekében. Itt már a nagy nevek ismételten nem szükségeltetnek, a főszereplő a látvány. De ezzel nincs is semmi gond, sőt, a különbségeik ellenére ezek rendkívül színvonalas produkciók és mindegyikben meg lehet találni a maga egyedi szépségét.
A Paul Bäumert alakító Felix Kammerer véleményem szerint egyértelműen a legeslegjobb Paul az eddigiek közül. Engem egy kicsikét a Jöjj és Lásd! fiújára emlékeztetett a kálváriája, amit tökéletesen bemutatott az arcjátékával ebben a két és fél órában. Ezzel nem azt mondom, hogy a másik két színész korábban nem végezte el megfelelően ezt a kitűzött célt, de talán nem ennyire látványosan és megkapóan. Kat karaktere viszont alapos változáson ment keresztül. Az élelmes, ravasz, mindig stabil és megbízható apa és tanárfigura ebben az esetben inkább volt instabilnak mondható, aki kifejezetten zavartan viselkedett sokszor és, ha lehet ezt mondani, apjuk helyett inkább bátyja volt a csapatnak. Némiképp azért is, mert itt egy olyan színészt castingoltak be, aki a 30-as éveiben járt csak (eddig amúgy egyik verzió sem találta el a megfelelő életkort, ami vicces. 40 körül kellene lennie…). Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez az elgondolás ne lett volna jó, csak a néző inkább érezte egynek a fiatal fiúkból, mint egy követendő vezéregyéniségnek, aki a biztonság érzését nyújtja a fiúknak és nekünk is.
A kitöltő részeket is érdekesen oldották meg. Paul hazatérése, és francia csajokkal való cicázása helyett kaphattunk egy nagy adag nagypolitikát a nyakunkba. Ez a könyvrajongókat és egyes kritikusokat is erős fejvakargatásra kényszerítette, és magam sem éreztem minden esetben, hogy ez lenne a legjobb kitöltő anyag. Nem azért mert unalmas volt, szerintem nagyon érdekes volt és megvolt a kellő súlya, de ennek a történetnek pont az a lényege, hogy az európai politikának csupáncsak egy tompa visszhangja jön be a harcmezőre és az ott egy egészen más valóság. Ezzel a lépéssel egy szinttel feljebb helyezte Berger a Nyugaton a helyzet változatlan történetét, melynek végén aláírják végül a békét (kapitulációt……) és még a történet befejezése előtt véget ért a háború. Ez azért is zavart, mert így a két főszereplő halála egyfajta értelmetlen túldramatizálásba fordul át ahelyett, hogy azt az üzenetét közvetítené, mint az első két verzióban, hogy „még a legtapasztaltabbakat is érheti egy bombatalálat és egy fejlövés…ilyen ez a háború”. Ehelyett egy kisfiú bosszúból leöli Katet, mert tojásokat és libát lop, Paul meg a fegyverletétel előtti utolsó 10 másodpercben hal meg? Ezt eléggé túltolták. Illetve amit még kritikával illetnék, és látom ezt alattam is megtették, az a zene. Három taktusból álló gépzene egy első világháborús filmhez? Ne már….Nem illett ide semmilyen szinten.

Mindazonáltal, ez egy teljes és magával ragadó élmény volt a hibái ellenére is. Jár az 5-ös.


Filmkeresés rövid tartalom alapján

2024-09-03 19:40.29
[link]

2012-es film, Upside Down a címe.


Peter Lorre - Vélemények

2024-09-03 15:58.00
Én sem mondtam, hogy példakép, és azt nyilván egyéne válogatja, hogy kinek ki a szimpatikus.
Egyébként igen, szükség van mindig a kicsit hibátlanabb küllemű színészekre, kicsire, nagyra, soványra, súlyosra, mert ha mindenkit adoniszok alakítanak, akkor az egész történet hiteltelenné válik, veszít a realizmusából.
Régebben ezeknek a színészeknek még biztosabb megélhetésük is volt, mint az úgymond főszereplő külsejű színészeknek, akik tucatjával versengtek egymással a főszerepért. Mellékszereplőkből több is van, nem is számít feltétlenül a külső és sokkal jobban megkonstruált szerepet is kapnak sokszor.


A vad banda (1969) - Vélemények

2024-09-03 15:11.38
Igaz, eléggé teleoffoltuk szegényt.


2024-09-03 14:44.13
Ez így van. Főleg ha olyan jópofa rossz minőségű, piacon vett, másolt kazettád volt, és úgy becsülted mint egy kincset. Tele voltunk videókazettákkal régen, rongyosra néztem őket.
Az egy adónál meg az ember rá volt kényszerülve, hogy azt nézze amit kap.

És a régi filmek ha rosszak is voltak, nem olyan bántóan voltak azok mint manapság. Mert egyes színészektől mindig várta az ember a minőséget és még akkor is kaptunk néha minőségi alakításokat, hogy ha a film maga összességében nem volt jó. Ma ilyenről szó sincs.....nevenincs színészjelöltek próbálgatják a szárnyaikat, sokszor kevés sikerrel és már a megbízhatónak mondott színészek is eltűntek vagy le lettek szedálva. Szomorú ezt látni.

A 2001 Űrodüsszeiát én is idő előtt néztem meg, gyerekként. Nem tetszett. Meg kellene próbálkozni vele újra.


2024-09-03 14:29.54
Az, igen, Magyar Mozi Tv. Az egész jó és nem is tudom, hogy megszakítással mennek-e a filmek vagy anélkül. Néha nézem amikor hazamegyek a szülőkhöz.

Az M3 tényleg nagyon jó volt, a Filmmúzeum meg nagyon régen megszűnt már, az még az én gyerekkoromban.
Nem tudom mennyire van igény egyébként ilyen adóra. Gondolom nem sok. Az értelmiségi réteg, akit jobban érdekelne, szerintem már alig néz tévét, de ha néz is, akkor maximum sportot, vagy természetfilmeket.


Peter Lorre - Vélemények

2024-09-03 13:58.02
Peter Lorre minden szempontból az egyik legkülönlegesebb karakterszínész akit valaha is láthattunk a nagyvásznon. Egy igazi monarchiabéli utcai vegyesnek lehetne mondani mind külső jegyeit tekintve, mint származását (mert a korcs az egy pejoratív szó, de szerintem ő erre nem sértődne meg). Származását tekintve magyarnak szokták mondani, pedig nem az volt. Német ajkú askenázi zsidók gyermeke volt, aki Felvidéken született a történelmi Magyarország területén. Úgy olvastam, hogy magyarul nem is beszélt.
De a hollywoodi szemmel egzotikus származás mellett a még inkább különleges külseje volt az ami igen hamar emlékezetessé tette. 160 centiméteres, kigúvadó szemű kis tömzsi, vékonyabb hangú fiatalember volt, aki tökéletes adalékot jelentett thrillekenek, noiroknak, horrorfilmeknek. Az akcentus, ami neki volt, pedig csak hab volt a tortán. De egy színészt nemcsak a külseje határoz meg, az csak egy váz. Lorre-nak az volt a szerencséje, hogy fantasztikus tehetség is lapult a nagy szemek mögött. Amint besétált a kamera elé, a néző figyelmét állandóan magára terelte a belőle áradó megfoghatatlan különlegessége miatt. Egyszerre volt csúnyácska és sármos, egyszerre volt kis és nagyember, egyszerre volt játéka riasztó és visszataszító és hallatlanul vonzó és szimpatikus. Hány színész tudja ezt elmondani magáról? Nagyon kevés.
Nem csoda, hogy Fritz Lang, a 20-as, 30-as évek egyik legmeghatározóbb színészzsenije kezei közül lopta el magának Hollywood és tette meg a legnagyobb produkciók fő-, és mellékszereplőjévé. Casablanca, Máltai sólyom, A férfi, aki túl sokat tudott.....viszonylagos rövid életében már legendává vált. Soha senki nem inspirált ennyi rajzfilmkaraktert, sőt filmkaraktert, mint Peter Lorre. Arcfelépítése, intrikusan simulékony és vékony hangja, termete számos kitalált karakterben élt és él tovább a mai napig.

Ő is, mint sajnos minden nagy színész, saját magának lett az áldozata. Háborgó lélek, sikertelen házasságok, drogfüggőség és túlsúly. Ezek keserítették, és végül 60 évesen egy sztrók végzett vele.

Jeleneteivel a mai napig nem lehet betelni. Ezért is gondoltam, hogy írok róla egy megemlékezést.


A vad banda (1969) - Vélemények

2024-09-03 13:34.59
Én ennél fiatalabb vagyok :)
Lector biztos emlékszik :)


Amúgy van most valami olyan csatorna, ahol csak magyar dolgokat sugároznak, csak nem jut eszembe a csatorna neve. Filmeket és sorozatokat mindenféle korszakból. Na annak például nagyon örültem. Illetve régebben jó volt a TCM, ami a Cartoon Network után volt késő esténként, de sajnos akkor még nem tudtam angolul, mert gyerek voltam.

De kellene. Végre örömmel fizetnék a tévéért is ha lenne olyan adó ahol mondjuk 1990 előtti filmek peregnek csak, régóta mondogatom ezt én is.


Az Elnökasszony (sorozat) - Vélemények

2024-09-02 05:51.17
Nagyon szuper írás!

Pár évvel ezelőtt én is láttam ezt a filmet, és egy nagyon furcsa kettős érzés volt bennem nézése közben. Egyszerre volt egy remek politikai disztópia és stílusra pedig egy magyar kísérlet a steampunkra? Tudom, hogy a 70-es években a steampunk még nem volt tényező, de a 20. század elemei érdekesen keveredtek a 19. század jelmezeivel, helyszíneivel és a végén még léghajó is volt benne. Emlékszem, hogy képileg ez engem lenyűgözött.

A film jövőbelátása pedig szinte ijesztő. 1975-ben Amerika igen távol volt még attól, hogy nők egyáltalán az elnöki szék közelébe kerüljenek, de ugyanekkor Angliában azért már pártvezér volt Margaret Thatcher, és nem volt attól messze, hogy miniszterelnökké váljon, tehát a világ már változóban volt.

Lehet egy bölcsebb és komolyabb mű kerekedik ki belőle ha nem fordul át ebbe az okkult irányba.


Egy marék dinamit - Vélemények

2024-08-31 09:09.35
Én aztán nem haragszom, csak már szerintem elmondtam a magam verzióját, ehhez többet nem tudok hozzátenni.

De azért hagytam abba, mert nem akarom már többet OFFolni ezt a filmet.


2024-08-30 20:42.16
Az őrült szóval van itt a baj egyébként, eléggé pejoratívnak hangzik, számomra egyébként nem az. A zseni és az őrült az én szememben egy tengely, az őrült az már teljesen a saját világának az uralma alatt van, a külvilággal igencsak hadilábon áll, a zseninél még van egy egészséges önkontroll, amivel ezt kordában tudja tartani. Zseninek és őrültnek lenni egyfajta felfokozott agyi aktivitást jelent, mondhatjuk úgy is, hogy magasabb minden szempontból az adott ember intelligenciája. De ez nem azt jelenti, hogy egy ilyen embernek ne lennének negatív tulajdonságai, sőt. A szociális viselkedésük sokszor hagy kívánnivalót maguk után, de ennek nemcsak ők az okai, a társadalom is rosszul reagál rájuk.
A depresszió pedig betegség, így van. Erre valakinek vagy van hajlama, vagy nincs. Átélheti az ember életében 1-2 alkalommal, van aki csak rövid ideig, van aki hosszabb ideig, és vannak a krónikusak, akiknek ez az egész életük része.
Nekem az a tapasztalatom, hogy akiknek ilyen zseni típusú agya van, sokszor impulzívak is. Sokszor vannak fent, sokszor lent és hajlamosak a depresszióra. Persze nem lehet általánosítani.

Az, hogy Steigernek ilyen agya volt, számomra nem kérdés. A tekintetében is látszott. Elég tőle egy interjút hallgatni csak, süt belőle ez az impulzivitás, és persze az intelligencia is, de ez sokszor jár kéz a kézben. Annak örülök, hogy ezt jól is be tudta fektetni és sok feledhetetlen alakítása volt. Juan karaktere biztosan a top 3 alakításai között szerepelne az én listámon. De még tőle is lenne mit pótolnom.


2024-08-30 20:30.26
Meg fogom nézni, ígérem ;)

Nem tudom miért vagyok én így Newmannel egyébként, mikor ő is egy erőteljes színész. Szerintem a külseje miatt van, számomra kicsit karaktertelen. Tudom, hogy most sok nőtársamban okozok ezzel infarktust, de van ez a szőke kékszemű trió, a Newman - Redford - McQueen tengely, akik még véletlenül sem tudtak egyszer sem megszólítani. Nem a tehetségüket becsmérlem, igazából nem tudom az okát.


A vad banda (1969) - Vélemények

2024-08-30 19:00.17
Én aztán nem haragszom, megértem teljesen az indulataidat. Bennem is fortyogtak az indulatok évekig, aztán annyira sok volt már nekem is, hogy hirtelen kiölődtek, mert elkezdtem nagy ívben tojni mindenre, a saját magam mentális egészségének megőrzése érdekében.
A hazai filmipar ismét rákanyarodott arra a borzalmas útra amit a 2000-res évek elején, csak akkor még másmilyen okból voltak nézhetetlenek. És nem ítélek el minden egyes filmet ma sem, mert azért minden évben akad 1-2 jó magyar film, mert szerencsére nem lehetetlenítenek el mindenkit. De tény, hogy a sok pénzt és a nagy hírverés a propagandacélú filmek kapnak inkább és nem az, ami meg is érdemelné. A színészek helyzete meg szomorú. Egy ilyen filmért több pénzt kapnak mint ami a színházban keresnének meg 3 hónap alatt és persze, hogy belemennek, mert élni kell valamiből. Ennek eredménye az lesz, hogy nevüket adják egy olyan szennyhez, amiről ők is pontosan tudják, hogy ez az.
De valahogy ez ebben az országban már ki sem veri a biztosítékot. Röhögünk a jelenségen és megyünk tovább....sajnos.
A világ filmművészetében végbemenő jelenség nekem sokkal aggasztóbb. A streaming szolgáltatók uralma óta lehet megfigyelni ezt az elolcsósosodást. Futószalagon gyártják rájuk a filmeket és a sorozatokat, melyeknek 80%-ra már 1 évvel később nem fogunk emlékezni. Minden gyors lett és rossz minőségű. És a színészekből is kiveszett az a spiritusz ami 20 éve még ott volt. Ők is beleszoktak ebbe, hogy elég a minimumot odatenni, senki sem akar már nagyot alkotni.


2024-08-30 17:15.07
Engem egyébként nem zavar, ha néha kitekint egy film ezekből a megszokott toposzokból, hogy most ki a jó, ki a rossz, a Vad banda is megkeverte ezeket az értékrendeket. A történet legyen jól megírva és előadva, számomra ez a fő. Velem maradjon, miután megnéztem a filmet és gondolkodjak rajta. Indítsa be a fantáziámat.
Én ezt keresem a filmekben.
A problémám a mai filmgyártással az, hogy elveszett a kreativitása, mindent úgy gyártanak, hogy ha az sikeres lesz, lehessen folytatni. Nincsenek éppen emiatt már szép karakterívek, történetívek. A látványvilágba komolyan erőt nem fektetnek bele, olcsó, rossz minőségű CGI-jal megoldják. Az külön tragédia, hogy 20 éves filmeknek jobb látványviláguk van mint a maiaknak.

Az, hogy mondanivalójuk is legyen azon túl, hogy mantrázzák az éppen aktuális politikai üzeneteket, pedig már kifejezetten luxusnak számít.

Én régebben gondoltam a filmkészítésre. De az a baj, hogy a mai világnak szerintem már nem akarnék filmet készíteni. És ezeknek a hatalmas pénzes világ urainak sem, mint mondjuk a Disney vagy a Netflix. Kösz, de nem :D


elejére 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk