Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-11-21
A parancsnok
Bambi - Egy élet az erdőben
Eretnek
Futni mentem
Ketyegő ultimátum
KIX
Mindörökké Brigitte Bardot
Ne várjatok túl sokat a világvégétől
PÁN - A belső sziget

2024-11-14
A változás valutája
Az univerzum elmélete
Gladiátor 2.
Lee
Terápia alatt
Valami különös
Változó vadon - Az én Északom

2024-11-07
A hullahó-akció
A sárkányőrző
Anora
Az örökös
Halálszint felett
Holnap meghalok

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Deadpool & Rozsomák *Angol hangot és Angol feliratot tartalmaz* (Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Bérgyilkosok viadala
- Filmbox Premium, 02:45
Rabulejtő szerelem
- Filmbox Plus, 02:55
Esti iskola
- Mozi+, 03:10
A szörny
- Film Café, 03:55
A túlélés ára
- Film Mánia, 04:00

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Bob Gunton (79)
Beverly D'Angelo (73)
Sam Waterston (84)
Francois Ozon (57)
Jonny Lee Miller (52)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Griselda (sorozat) - Vélemények
A szörny - Az örökség - Vélemények
A nagy pénzrablás (sorozat) - Vélemények
Rock zene
A baleset (sorozat) - Vélemények

További fórumok

Utoljára értékeltétek
A szörny - Az örökség aaaaa
Iain De Caestecker aaaaa

 

Vbacs hozzászólásai

Ugrás Vbacs adatlapjára

elejére ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... végére

Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-11-02 21:02.30
Véresen egyszerű (1984)

Első Coen produktum, és már milyen erős. 4 és 5* között van nekem.


Major Tamás - Vélemények

2014-11-02 10:59.42
Különös a véletlen, mert én is épp az utóbbi napokban tértem vissza kicsit hozzá. Találtam is eddig fel nem lelt anyagokat róla.
Többek között egy nagyon furcsa kultúrfilm (propagandafilmszerű dokumentumfilm a Horthy korszakból) került elő 41-ből, ami a Németh Antal féle Nemzeti színház Csondor és Tünde darabjának előkészületeit és megvalósítását mutatta be. A színészek között volt Major, Gobbi, Szörényi Éva, Ungvári, stb. Nagyon érdekes kis dokumentumfilm, félig megrendezett, félig nem. De nem értem, hogy Majort és Gobbit hogy vehették be, mert szerintem nekik ekkor már volt balos hírnevük.
Sajnos csak részleteiben láttam a filmet, de valahol meg kell lennie teljes egészében.


München (2005) - Vélemények

2014-11-01 19:22.28
Ááááh, neem :)

Na jó, egyébként tényleg nem volt ez annyira súlyos ilyen szempontból. Spielbergtől láttam már erősebben kritikusabb filmet is. Ő főleg a nácikra nagyon allergiás és nem egy művében próbálta meg kifejezni nemtetszését, holott zsidó lévén akár az arabokra is lehetne legalább olyan mértékben pipa, de neki ebben a kultúrkörben kevésbé indul meg ezek szerint a fantáziája.
Emlékszem én több színésszel ismerkedtem meg ebben a filmben, többek között Ciarán Hinds-zal, aki utána a kedvenceim közé lépett, de Kassovitz is, mint színész, ebben emlékezetes maradt számomra. Magam is Spielberg jobbjai közé tenném, bár néhol kicsit vontatott, méghozzá érezhetően, így számomra nem tökéletes.

Nos igen, van ebben a filmben némi kétoldalúság, ami a végén nagyon jól felszínre tör: bármilyen célzattal is ölsz embert, az nyomot hagy rajtad, még akkor is, ha nem humánus módon, de végül is igazságot szolgáltatsz. A bosszúk további bosszúkat szülnek, és a saját kezedbe helyezed magad és társaid életét, holott ennél csak jobb megoldások léteznek.
Izraelnek egyik kedvenc módszere a talio-elv szerinti bosszú, ez még mindig nap mint nap így megy, ezért nincs a környékén szinte sose nyugalom. Igaz a szomszédai sem sokkal jobbak, teszem hozzá.


Gotham (sorozat) - Vélemények

2014-11-01 13:46.26
Ennyi rész lemenetele után már tudok rányomni osztályzatot is.

Hát igen, ez mégsem volt olyan nagy löketű sorozat, mint ahogy azt az elején sejtettük. Pedig bőven benne volt a lehetőség. A sztoriban, a figurákban, akár a történetvezetésben is.
Mondjuk a figurák nem túl képlékenyek, elvégre a történet végeredménye adott. Pontosan tudjuk, hogy melyik az a nagyon kevés karakter, akikkel több mindent lehet kezdeni, és melyek azok, akiket szépen ki lehet színezni, de semmi mást nem lehet velük kezdeni. Főleg, ha a főkarakterek nagyja későbbi Batman-főgonosz, vagy maga Batman és tartozékai. Már ki van taposva ezeknek az útvonala jó előre és emiatt nem hagynak túl sok meglepődnivalót a nézőnek.

Mondjuk az írok egy-két apróságot mégis bedobtak a küzdőtérre, hogy legyen min rágódni a rajongóknak, például egyes karakterek más megvilágításba helyezését. Emlékszem a sorozat indulásakor milyen heves érzelmeket váltott ki Alfred más társadalmi előéletbe helyezése és viselkedése, vagy Bruce erejének ábrázolása, holott sokan arra voksoltak, hogy jobb lett volna kicsit megtörni a karaktert....ami igaz is, roppant gyorsan regenerálódott, és már gyakorlatilag ő lett a sztori 3. nyomozója. De ez végül is elnézhető. Mindezekkel együttvéve én kifejezetten meg vagyok elégedve az írókkal. Még ha helyenként kicsit kapkodnak is az események lebonyolításával, és nem minden tűnik pontosnak sem, nem mondhatjuk, hogy ötletek hiányától szenvedne a show. Egész jó minisztorikat véstek epizódonként, Gotham modernebb, mégis klasszikus noiros hangulatát teljes mértékben eltalálták.

No de a karakterekhez magukhoz (nem a képregényi mivoltukhoz, inkább a szériába átemelésükhöz) lenne egy-két keresetlen szavam. Szerintem ennél a pontnál roggyant meg kicsit a Gotham kezdeti népszerűsége és visszhangja. Sokan nem értenének velem egyet, ezért is megyek ebben a fejezetben most kicsit mélyebbre.
Eltekintek most ilyen apróságoktól, hogy nem túl képlékenyek, mert mint mondtam, azért megfelelő átírással lehet hozzájuk némi kellemes pluszt is adni. De a színészi teljesítmény és maguk a karakterek minősége is egy jó nagy skálán mozog. Itt nem érzem azt, mint például a Vikingeknél, hogy bármennyire is unszimpatikus a karakter, ő is elengedhetetlen, és a színész kiváló játéka tette azzá, ó nem. Vannak itt kifejezetten eltúlzott és túljátszott személyek; vannak olyanok, akikkel alig foglalkoznak, pedig igen fontosak, és vannak akikkel túl sokat foglalkoznak, pedig irtó feleslegesek. Vannak színészek, akik nem találják meg a természetesség és a színpadiasság aranyközépútját, hanem kicsit túlzásba viszik, nekem ilyen Donal Logue Harvey-ja is, és Smithné Fish Mooney-ja is, nekem már gyakorlatilag karakiturisztikusak. De látom az igyekezetet, szerintem ezt ők is észrevették, mert idővel kicsit sikerült mindkettőnek javulni. Bruce és Alfred karakterével alig kezdenek valamit, ha kezdenek is, általában ülnek és ennyi. Selina túlságosan keveset volt vásznon, pedig a sztori nagyon igényelné, míg Barbara vagy ex-barátnője túl sokat szerepelnek, holott irritálóan feleslegesek szerintem és amúgy sem azok a színészzsenik, így duplán szorul tőlük ökölbe az ember gyomra. Benjamin McKenzie Gordonja tulajdonképpen nem rossz, de nem is elég jó. Ő az a nem túl kreatív tipikus főszereplő, akit igazából bántani sem lehet.
Szerintem az egész sorozatnak két fénypontja van, karakterileg ők Pingvin és Nygma. Már az első részben jól lehetett látni, hogy ezek ketten mennyire ráéreztek a szerepükre. A többiek fele ennyire nem tették. Nem is baj, hogy ez a két szerep felemeli eljátszóikat, ahogy látom a népszerűségük egyre nő, remélem nem is tűnnek majd el a porondról egy hamar. Én ehhez hozzátenném még Alfredot is, nem csak elfogultságom miatt, hanem azért is, mert azzal a plusz változtatással sok remek dolgot ki lehetne belőle hozni, viszont ezt indokolatlanul belé is fojtották az írók. Az utóbbi 4-5 részben még csak nem is igen beszéltették, ami nagy kár, pedig benne ott volt és castingot tekintve is tökéletes.
Pingvint mondjuk kicsit túlságosan is betolták a kereszttűzbe, de nem baj, csak kamatozzon ez a végén, Nygmát mondjuk ahogy van kedvük. Volt olyan rész, amiben benne se volt, volt olyan, ahol sokat foglalkoztak vele, azért őt érdemes sűrűbben mozgatni.


De még nem értünk a végére. Nemsoká itt a finálé, ami majd eldönti, hogy ezt az értékelést felfelé vagy lefelé kerekíti.


Születésnap (1998) - Vélemények

2014-11-01 12:56.04
"Az apró hibája (szerintem) a történetnek az, hogy mivel egyetlen napba sűríti az eseményeket, az ikreken kívül nem nagyon lehet lekövetni azt, hogy ki miért vált olyanná a családban, amit a jelenlegi állapota mutat"

(SPOILERRRR)


Szerintem ez nem hiba, sőt. Van az a jelenet, mikor az anya fűz egy-két keresetlen szót a gyerekeihez. Ott mindegyikőjükről kiderül, hogy merre sodorta őket a szél, és szerintem az apró részleteket, azaz a miérteket nekünk kell összerakni.
Ezek alapján minden gyerek pontosan tudta, hogy mi folyt ott a házban, a lány egyik belső ellenállása volt, hogy belépett a szocialista pártba, holott a szülők szemmel láthatólag elég nagy nácik voltak. Tehát ő lehet, hogy tudat alatt, de ugyanúgy a szülők ellen fordult. Az öccs pedig a svájci intézetben nevelkedett jó messze a szülői háztól. Ha ezt saját akaratából tette, akkor ő is távol akart ettől az egésztől kerülni, ha viszont a szülők íratták be, akkor lehet távol akarták tartani valamitől. És ez magyarázná azt is, hogy ő milyen lelkes volt kezdetben és mennyire az apa kedvében akart járni. Hogy újra közel kerüljön hozzá és ne tekintsék fekete báránynak.

Nekem pont ez volt az egyik kedvenc hozzávalóm a filmben, hogy nem látunk mindent, nem mondanak ki semmit egy az egyben, csak tippelni tudunk a nagy egészet illetően. Mindenki a maga módján teszi össze a látottakat a hallottakkal.
Hogy az anya vagy az apa a nagyobb bűnös? "Vétkesek közt cinkos, aki néma" Szerintem az anya és az apa is egyformán bűnös, sőt, az anya talán még inkább. Megakadályozhatta volna, ellenállhatott volna, és nem tette. Tudta, hogy mi folyik a férje és a gyerekei között és mégsem tett semmit, pedig az anyának kell irányítania a családot belülről és védelmeznie kell mindenáron a gyerekeit.

Szerintem a film vége pont azért volt jó, mert ez nem egy véres bosszútörténet, és az apa, aki a családját mindennél szentebbnek és előrébbvalónak gondolta úgy bűnhődik, hogy a gyerekei, majd a végén úgy tűnik, hogy a felesége is végleg elfordul tőle. Megvetik, tekintélyét veszti, és ő hagyja. Ez a szép benne, hogy tudja jól milyen megbocsáthatatlan bűnöket követett el és nem áll ellen. Hagyja, hogy elpusztítsák. Persze mondhatnánk bosszúnak, hisz az ikerpár lány tagját az öngyilkosságba hajszolta, de ez nem csak erről az ügyről szólt, hanem ez az egész család feszültségének végső felszínre törése, amit Christian indít be és Michael zár le.

Közben vannak itt egyéb családi zavarok is, és rasszista zavarok is, ezek csak plusz lelki megpróbáltatások a nézőknek is, de én mazochista vagyok, a bivalyerős melodrámákat imádom. Mióta először láttam, azóta a kedvenceim között van a Születésnap.


A legjobb filmzenék!

2014-10-31 17:28.57
És ez se :)
http://www.youtube.com/watch?v=M6jpIv7jJdA


Kiefer Sutherland - Vélemények

2014-10-31 17:21.55
Ahogy elnézem ez kanadai produkció. Lehet, hogy csúszik majd.
De remélem nem törlik.


The Expendables 3. - A feláldozhatók 3. - Vélemények

2014-10-30 23:15.07
Abban teljesen igazad van, hogy a nagy egészet kell nézni, amit én mondtam, az inkább ilyen presztízs kérdés szinten veszik.
Azt viszont nem mondanám, hogy a nagy stúdiók pénzügyileg hullámvölgyben lennének, mert a kollaboráns kisebb stúdióik és leányvállalataik is odatermelnek, és amíg független köntösben ugyan, de ilyen nevek futnak a nagy stúdiók versenylovai között, mint Christopher Nolan, Tim Burton, David Fincher, addig én nem aggódom értük.
Nem is beszélve a blockbuster filmek más bevételi forrásairól (játékok, pólók, weboldalak, és mindenféle egyéb kellékek)

Az való igaz, hogy sok nemzet filmkultúrája nagyon is erősödik napjainkban, ami főleg Kelet-Ázsiára nagyon igaz, de nem temetem Hollywoodot sem. Ami igazán felnőtt a moziiparhoz bevételeket, kampányokat, népszerűséget és piacot tekintve, az a televízió, és a sorozatok.
Sokak szerint az Emmy már egy szintbe helyezkedett az Oscarral, a sorozatsztárok "értéke" egálba került a filmsztárokéval. Ez 15-20 éve még nem volt ennyire egyértelmű.


Kiefer Sutherland - Vélemények

2014-10-30 22:48.52
Kiefer is egy olyan tehetség, aki beleesett abba a csapdába, hogy túl sokáig csinált egy sorozatot. Ezt megsínylette a filmkarrierje, és a 24 óta gyakorlatilag eggyel kijjebbi röppályát választott magának. Nagyon kevés filmben szerepel, és azokban is csak karakterszínészkedik. Ahhoz képest, hogy a papa évente megjelenik a nagy szakállával és jeges tekintetével, mint főgonosz, illetve állandó szereplő a Crossing Linesban mindezt úgy, hogy a 8. X kapujában áll, nagyon meglep, hogy a fia hasonló színészi kvalitásokkal egy rendezőnek sem jut eszébe.

De ahogy látom, a sors újra összehozta őket, és végre apa-fiát alakítanak. A Ha ölni kell-ben voltak együtt utoljára, ott sem alakítottak ismerősöket, és ennek most kicsit megörültem. Már régóta megnéztem volna őket így együtt. Bezzeg a Sheenék folyton együtt vannak :)

[link]

Ajánlom is, hogy nézhető legyen!


Firefly - A szentjánosbogár (sorozat) - Vélemények

2014-10-30 12:18.04
Olyan, mintha egyáltalán nem lenne velük lélekben. A többiek meg már abból csinálnak poént, hogy néha ezt észrevetetik a közönséggel is :D Főleg a kapitány tartja szóval időnként :)


Amerikai Horror Story (sorozat) - Vélemények

2014-10-30 12:04.57
Így félidő előtt még hiba lenne egyértelműen kritizálni vagy dicsérni ezt az évadot, de vannak nagyon jó kis elemei, amit ha ezen a szinten tartanak és nem rontják el úgy a forgatókönyvet, mint az előző évad második felében, akkor simán a legjobb 3 évad között lesz számomra.

Szerintem a feelinget nagyon elcsípték. Az első díszlettől az utolsó hangfoszlányig kitűnően átültették a korszakot és a korszak cirkuszát a képernyőre, ezt mind csak tetőzi a színészek összeválogatása, ahol a freak-ek bizony freak-ek így csúnyán kifejezve. Számos ember tényleg rendelkezik valami testi hibával és ez valahogy közelebb húzza az egészet. De persze vannak, akiken smink és akiken a CGI segít, de ez normális, hiszen kellettek a régi emberek is.
Egyelőre a karakterek sokrétűségével sincs baj. Van itt is elmezavar bőven, talán több is, mint az eddigi részekben, igaz még horrornak mindig nem nevezném....szerintem az, hogy joggal nevezzük ennek, a 2. évad környékén meg is állt. Ez már csak bizarr....a maga igényesebb módján.
Nekem ennek az évadnak az intrója az eddigi kedvencem. Régies stop motion és alákeverve cirkuszi zenét az alap hangokhoz és szerintem kiváló egyveleg.


És akkor jöjjön az "ami még mindig hibádzik részleg". Eddig 3 évadig többé-kevésbé jól elvoltam Jessica Lange egyeduralkodásával, bár az elsőben még nem is ő volt a fő karakter, de szerintem ez már nagyon ismétli önmagát így a 4.-re. Ő a sztár, a díva, az istennő....hááát....szerintem újra mellékszereplői posztra kéne rakni. Felette már kezd eljárni az idő. Tehetsége még mindig van, de ne akarja elhitetni velem, hogy még dőlnek irányába a férfiak, mert ez abszurdum. Nagymama vagy Jess, hahó! Az elején azt hittem, hogy Sarah Paulson átvette a stafétabotot, de részről részre kevesebbet van benne, pedig a pilotot még az ő szemszögéből láttuk.
A másik hibádzó részleg szerintem a rengeteg karakter. Talán egyik évadban sem volt ennyi mozgatható ember. Vannak, akiknek egy sárga cetlire ráférne a szövegük, pedig ilyen nagy nevük van, hogy Angela Basset vagy Denis O'Hare. Túl sokat tuszkoltak bele és valakire nem jut játékidő. Főleg úgy, hogy még a nem hivatalos színészekre is osztottak kisebb-nagyobb szerepet. Sokakat ki is kell hagyni emiatt.

Összességében viszont nem indít rosszul a negyedik fogat. De majd az utolsó részek döntenek el mindent. Emlékszem tavaly mekkorát szólt a Hármas első fele, aztán akkora zuhanó repülés volt a második, hogy öröm volt nézni. Nagyon remélem, hogy ez itt nem következik be.
Szerintem a cirkusz téma jó talaj, sok minden tud kinőni belőle és nekem is az egyik ötletem volt, mikor még nem jelentették be, hogy mi köré épül. Akkor gondolom ez ilyen nyilvánvaló creepy téma, és egyszerűen elképzelni sem tudom, hogy a többi évadra mi marad még.


Firefly - A szentjánosbogár (sorozat) - Vélemények

2014-10-29 00:01.25
Ezt pont 2 hónapja nézhettem meg.
Nagyon édes.


Apám, ez a Ron Glass mennyire fura :D Nem tudom mit szív, de kérek én is :)


John Cleese - Vélemények

2014-10-27 16:26.04
Boldogat Cleese bácsinak! :)


A szív hídjai - Vélemények

2014-10-27 00:36.31
Hogy is néz ki a szerelmi dráma? (SPOILERES lesz azt hiszem)
Szerintem, mint értékét tekintve, nem szerencsés összevonni a szerelmi melodrámát a romantikus filmek nagy, és ma már túlságosan kommerszesedett zsánerével, mert ezzel a kijelentéssel úgy tűnik, mintha degradálnánk. Semmi kétség afelől, hogy a kettő egy hatalmas témakört ölel fel, amit aztán az égvilágon szinte bármivel keverhetnek, mégis egy szerelmi drámának nem szabad a könnyedség eszközével élnie az én felfogásom szerint. Legyen mély, erős, részletről részletre finoman kidolgozva, hadd érezze meg a néző minden porcikájában. Azok a legjobbak, ahol magunk is bele tudunk szeretni a főszereplőkbe, minden fájdalmukat és örömüket érezzük, a kettejük közötti pattogzó elektromosságot a saját bőrünkön is tapasztaljuk, és még ha be kell vetniük clichéket is, ne tűnjenek fel. És így tovább. És létezik-e olyan filmalkotás, ahol mindez tökéletesen megvan és úgy emelkedett ki társai közül, hogy még a történetet sem mondanánk egetverően eredetinek? Bizony, hogy létezik, A szív hídjainak nevezi magát. (magyar fordításban kissé szentimentálisabb a cím, de célratörőbb)

Azt hittem úgy fogok ennek a véleménynek nekiülni, hogy nagyra méltatom majd a két színészt és elmondom, hogy ejha, még erre is képesek, mintha meglepődtem volna. A többire meg csak odatolok egy-két dicsérő sort. De annyi mindent lehetne mondani erről a filmélményről, hogy igen soká érnék csak el hozzájuk, ezért inkább előre veszem őket. Clint Eastwood és Meryl Streep. Nem mintha a kettő közül bármelyik rosszul csengene a fülnek, ugyanis egyik legendább, mint a másik, de hitte volna a fene, hogy a kémia csak úgy feszíti a képernyőt, ha őket mutatja a kamera. Mindketten külön-külön is fenomenálisak voltak eddig is ebben a szakmában, de ez a mű egy olyan színtér volt nekik, amit nevezhetnénk „a nagy találkozások egyikének” is, ugyanis hihetetlenül passzoltak egymáshoz és káprázatos módon adták el ketten együtt ezt a két és negyed órát, maradandó párost alkotva. Nagyon beléjük lehetett szeretni (én csak az egyik fél nevében tudok nyilatkozni, és szerintem nem lövök messze ha azt mondom, hogy eme film láttán minden nő tudna sebtében apakomplexust növeszteni és behúznák Eastwood urat a bokorba), és nagyon lehetett érezni minden rezdülésüket.
Néha kicsit túl is húzták, sokszor már a hajtépés kerülgetett, de tény, hogy hatásosabb eszköz így mélyíteni, mintha 10 perc alatt lezavarjuk a szerelem hevét. Ettől függetlenül szép volt a történetvezetés. Lassan indult be, de nem vált lapossá és vontatottá, a színészek a fellángolástól egészen a szerelemig végigvitt skálát nagyon jól adták vissza az apró kis rezdüléseikben.

„Mi magunk vagyunk a választás, amiket hozunk, Robert”. Ez akár lehetne a történet tételmondata is. A szenvedélyes, friss szerelem és a biztonság érzése ütközik hősnőnkben, aki vacillál aközött, hogy elszökjön a csak pár napja megismert szerelmével, vagy maradjon a családjával, mert ha elhagyná őket, élete végéig furdalná a lelkiismeret. Így viszont a férfiért fáj, akit el kellett engednie. 22-es csapdája. Én részemről azt jobban megértem, amit választott, még ha fájdalmasnak is néz ki. Ő a biztonság embere, még akkor is, ha Eastwood papa előhozta belőle minden elfojtott érzelmét és szenvedélyét ebben a szűkös pár napban, amit együtt tölthettek. Mondhatnánk, hogy ez morálisan is így nemesebb, feláldozni az érzéseit és vágyait a családjáért, a gyerekeiért, mert egy állandóan utazó ember mellett bizonytalan a jövő és valószínűleg saját gyerekeik nem is lehettek volna, így ha elmúlnak, örökség nélkül múlnak el. És az is lehet, hogy a kapcsolat is kihűl, ami mellett Streep figurája is érvelt. Mindenki máshogy mérlegel, mégis így kellett neki, ez a történetnek is jó keretet adott.
Gyönyörű film, nagyon érzelmes dráma, felesleges csöpögtetés nélkül. Igaz és mély érzelmeket láttam két ekkora hatalmasságtól. Bravó Eastwood Úr, bravó. Mindig is tudtam, hogy színészkedni is remekül tud, de rendezni talán még jobban.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-10-26 23:00.39
A szív hídjai, 5*


A bíró (2014) - Vélemények

2014-10-26 12:08.25
Az egyébként egy jóleső dolog lehet. "Mindketten olyan kiválóak voltunk, hogy nem tudtak dönteni". Én nagy örömmel venném át egy másik színész mellett az Oscart. Mekkora buli lenne utána :))


The Expendables 3. - A feláldozhatók 3. - Vélemények

2014-10-26 11:18.53
Az amerikai filmek számára mindig a hazai bevételek az elsődlegesek, persze ehhez hozzáadódik a külföldi, de otthon csak csúfos 40 millió jött be nekik.
Az előző otthon 85-öt szedett össze, az az előtti meg 103-at. Ennél lejjebb már nem érdemes menni. Ja, és mindezt úgy, hogy kitolták a korhatárt, teszem hozzá.


2014-10-25 23:23.46
Ja, igen, az se segített, hogy PG 13 besorolású lett, sőt, igencsak nagyon hiányzott a vér.


2014-10-25 23:22.54
Ó, igen, SPOILER.
Hát igen. Az, hogy ez a rész bukás lett, annyira nem is meglepő, ha belegondolunk. Ilyen apróságok miatt bukott orra, mint : túl sok szereplő, túl egyszerű és kiszámítható történet, túl kevés idő egy-egy szereplőnek, és újra ugyanazok az apró és sokkal kevésbé meglepetésszerű gagek kerültek terítékre, amik a másodikban még jópofák voltak, de egy vicc sem ugyanolyan jó másodjára (vagy mint itt, néha harmadjára), mint először. Persze benne van a pakliban, hogy szerencsétlen film idő előtt kiszivárgott a letöltő oldalakra, ami hatalmas bevétel kiesés.

De ha a kiadásokat nézzük, akkor sem lehetünk elégedettek, ugyanis szemlátomást a büdzsé felét, ha nem a háromnegyedét a színészek vitték el (mind a 20-30), ilyenekre, mint pl. CGI, kevesebb maradt. Meg is lepett, hogy mennyire alul maradt ebben is elődeitől. Ahogy hallottam a jól összehozott betétdalokat leszámítva a filmzene egy az egyben az előző két rész egybeollózása, de még helyszínválasztás tekintetében sem voltak túlzottan kreatívak. A szovjet blokk hangulatát megint meghozták, de most nem Van Damme kísértette a fiúkat, hanem Mel Gibson, aki mintegy halovány, de a többinél erősebb fénypontként tündökölt a mű egén.
Ugyanis ha a színésztömegből valaki, akkor ő kiemelkedett a játékával és stílusával, ellentétben a többieket. Mi volt ez kérem? Ki ez a sok ember? Mi ez a tenyészet és MIÉRT?....talán sosem fogjuk megtudni. A csapat noname fiatal volt a 3. rész legrosszabb újítása az előzőekkel szemben, és ennek szellemében is érthető a film buktája, mert senki sem ezekre a kis taknyokra kíváncsi….de való igaz, az öregek meg már kicsit még öregebbek, azaz szerintem ennek a romantikája is kezd kifulladni. Igaz a legtöbbjük a 3 perc játékidőt sem érte meg. Az új szereplőkre jutott némi kis idő (nem mindegyikre, teszem hozzá), de a nagyobb kutyák….talán a statisztákéval vetekedett a jelentőségük itt.

De ez egy dolog. Hogy a történet milyen? Az első és a második rész bravúros összeollózása, nevek/színészek/helyszínek kicserélése. De ugyanúgy bosszúsztori, mint a második, ugyanolyan gyönge csavarokkal, ugyanolyan szövegekkel és ugyanolyan fináléval. Aki azt látta, látta ezt is, és megspórolhatta az idegességét is, amit a kis tehetségtelen mitugrász kölykökre fecsérelt a néző. Igaz nem a film egészében volt ez, de bőven sok ideig. Egyedül Gibson karakterét sajnáltam, mert ő már kezdett érdekelni. Ja, és persze, hogy vannak benne kikacsintós poénok, miért ne lennének, sőt, van amit kétszer is ellőnek egymás után, hátha először nem esik le. Jézusom. Stallone, mi volt ez? 3*


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-10-25 20:40.10
Expendables 3, 3*


A bíró (2014) - Vélemények

2014-10-24 11:56.47
Melyik Robertnek kívánod ennyire az Oscart a kettő közül? :D Én bevallom, inkább a másiknak adnék most már, bár ő már kapott egyet...


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-10-22 23:54.54
Nekem az nagyon tetszett, Gilliam egyik legjobb drámája, és lehet, hogy Robin Williams tehet róla leginkább.


Chaplin - Vélemények

2014-10-20 21:21.28
Lord Attenborough ebből sem spórolta ki a modorosságot. Egy papírforma életrajzot tett le az asztalra, amiből hiányzott nekem a szenvedély, a plusz, ami egyébként elfért volna bőven egy Chaplin filmben és telerakta üresjáratokkal. Bevallom őszintén ez az értékelés tőlem inkább a kegyeletnek szól, mint magához a filmhez, mert szerintem nem a legjobb helyen ragadta meg a színész életét és filmes pályáját. Tényleg kicsit feldobhatták volna magát a munkásságát, semmint a keszekusza magánéletét, amiről önmagában lehetne egy 3 órás filmet rendezni. Viszont a fontosabb pontokat nagyjából érintette, ez jó pont, csak a hangosfilmes rövid korszakát nem, pedig ott egy jó kis dramaturgiai hangulatváltást is lehetett volna ábrázolni, na mindegy.

A színészek a helyükön voltak, Downeynak kitűnően állt a bajusz és a kalap, még így mai voltát ismerve is. A támogató aktorokkal sem volt baj, közülük is talán Kline és Aykroyd a kiemelkedő. Muszáj kitérni a film paradoxonjára is, a Charlie anyját játszó lányára (??...micsoda ötlet), akinek ez lehetett élete legfurcsább forgatása, és ezzel együtt öröm volt látni őt is a vásznon.

Nem tudom, hogy lehetett volna másként létrehozni ezt a művet, mert valóban túl sok a részlet a művész úr életében, márha a tartalmi szempontokat nézzük. De lehetett volna szebben, Mr. Attenborough (nyugodjon békében). Csak még egy pici fantázia és odafigyelés és a Gandhi szintjét is megugrotta volna.


Gary Oldman - Vélemények

2014-10-20 18:06.17
Gary Oldman stílust teremt, mindenki szépen visszatér a retróság irányába :D


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-10-19 22:30.02
Outlander (sorozat, 2014- ), egyelőre nagyon erős 4*-es, de pont 4 és 5 közé tenném.


2014-10-18 18:19.36
Én nagyon bírtam. Ott tűnt fel Ruffalo tehetsége először.


David Thewlis - Vélemények

2014-10-18 00:01.11
Ajánlanám a Csíkos pizsamás fiút nagyon. Ha David volt valaha istenien jó és ráadásul főszereplő egy filmben, akkor az ez lenne.
Itt már nem az a kissé feminim, érzelmes és titokzatos pasit látjuk viszont tőle, hanem a szigorú, kemény nácit. Tömör gyönyör figyelni őt benne. Emellett a Mezítelenül című film is ajánlatos, bár az nehezebben fogyasztható. Inkább filozofikus, viszont ott is főszereplő és azzal robbant be a köztudatba. Ja, és jól is néz ki ott....;)


Ember a felvevőgéppel - Vélemények

2014-10-17 14:07.35
Nagyon jól összefoglaltad, felesleges lenne nekem is újra kifejteni.

De azért annyit hozzáteszek, hogy számomra is nagy élmény volt Vertov ezen alkotása. Én ő párhuzamosan tanulom Eisenstein Úrral. Nem is tudom, hogy a közös vonásaik érdekesebbek-e, vagy az eltérőek. Mindkettő a montázsfilm úttörője, csak az egyik fikciós, másik nemfikciós keretek közé helyezte módszerét, stílusát. Vertov - Eisensteinnel ellentétben - elítélte a film történetmesélő szerepét, inkább dokumentarista maradt, a filmhíradók egyik jellegzetes megalkotója. Szerinte a valóság leképezése a film igazi feladata, persze mondhatnánk hipokritának is, mert az Ember a felvevőgépből is néha kitűnnek a megírt szituációk, de az igaz, hogy nem lett történeti keretbe foglalva.

De mégis mit teremtett meg Vertov ezen filmje? Szerintem egy olyan elvont dokumentumfilmes vonalat, ami személy szerint az egyik kedvencem, mégsem köszön vissza szigorúan ebben a formában sok helyen. Ron Fricke két nagy műve (Samsara, Baraka) és ennek elődje, a Koyaanisqatsi nem hiába lettek világhírűek, ugyanis egy az egyben az Ember a felvevőgéppel örököseinek mondhatják magukat. Szavak nélkül, a zene, és a montázsok segítségével teremtették meg azt az egyedi hangulatot, ami naggyá tette őket kategóriájukban, akárcsak Vertov műve. Játszott a tempóval, a vágással, és magával a képekkel is, mégis a kis Filmszemével bekukkantott minden zugba, ami egyébként ennek a fogalomnak a rendeltetése is és még ábrázolta is a szemét nem egyszer ebben a jó egy és negyed órányi gyöngyszemben.
Külön tetszett az, hogy sokszor saját magát is felvette kívülről, ahogy felveszi a dolgokat. Ezzel tette az egészet emberközelibbé, miszerint a szem figyeli az alkotót is, nemcsak a közönség reakcióit.

Bár a Lumiére-k is dokumentumfilm jellegű kis felvételekkel kezdték saját - és az egész filmvilág pályafutását, mégis Vertov volt, aki feltette az i-re a pontot, és megalkotta az első ízig-vérig tökéletes dokumentarista montázsfilmet. És ezért hálás a filmtörténet.


Mai menü avagy ma milyen filmet néztél meg

2014-10-17 13:51.08
Ember a felvevőgéppel (1929), 5*


Halálhajó (1997) - Vélemények

2014-10-16 22:58.01
Ezt mindig imádtam :D


elejére ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk