Filmek Főoldal TV műsor DVD / Blu-ray Filmek Színészek Rendezők Fórumok Képek Díjak Mozi
film
 
Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
Megjegyezzelek?
Regisztráció
Elfelejtett jelszó

Regisztrálj és nyerj
DVD-t, vagy mozijegyet!

Keress

Részletes keresés

Mozibemutatók
2024-11-21
A parancsnok
Bambi - Egy élet az erdőben
Eretnek
Futni mentem
Ketyegő ultimátum
KIX
Mindörökké Brigitte Bardot
Ne várjatok túl sokat a világvégétől
PÁN - A belső sziget

2024-11-14
A változás valutája
Az univerzum elmélete
Gladiátor 2.
Lee
Terápia alatt
Valami különös
Változó vadon - Az én Északom

2024-11-07
A hullahó-akció
A sárkányőrző
Anora
Az örökös
Halálszint felett
Holnap meghalok

További mozibemutatók

DVD / Blu-ray premierek
Deadpool & Rozsomák *Angol hangot és Angol feliratot tartalmaz* (Blu-ray)

További DVD premierek
További Blu-ray premierek

Hamarosan a TV-ben
Ébredések
- TV4, 23:50
Gumball csodálatos világa
- Cartoon Network, 00:00
Venom
- Viasat3, 00:25
Jesse Stone - Az ártatlanság vélelme
- Film4, 00:35
Törvényre törve
- Film+, 01:10

Teljes tévéműsor

Szülinaposok
Scherer Péter (63)
Gálffi László (72)
Miguel Sandoval (73)
Missi Pyle (52)
Harry J. Lennix (60)

További szülinaposok

Legfrissebb fórumok
Rock zene
Viccek! - Ha van Valakinek egy jó vicce, vagy poénja, akkor azt itt elmondhatja!
Lady Gaga - Vélemények
Az Orion űrhajó fantasztikus kalandjai (sorozat) - Vélemények
F mint foci - Avagy vélemények a bajnokságokról

További fórumok

Utoljára értékeltétek
Buliszervíz 3. - A gólyák éve aaaaa
Meredith Giangrande aaaaa

 

VAL P hozzászólásai

Ugrás VAL P adatlapjára

elejére ... 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 végére

A vád tanúja (1957) - Vélemények

2011-08-18 15:37.31
Nem csak utána, előtte is nyugodtan el lehet olvasni a nollát. Hogy jelentősebb a film, azon nem sok csodálkozni való van. 1. Melyik Agatha Christie-novella vetekszik (népszerűségben) a (legjobb) regényeivel? Én egyet sem tudnék mondani. Mallowanné stílusának pont a hosszabb kifejtésben, a cselekmény részletről részletre való, lassú megismerésében rejlik az ereje. 2. Ahogy lentebb is írták, olyan kvalitású színészek adták arcukat, tehetségüket a műhöz, hogy abból alaphangon sem sülhetett volna ki semmi rossz, ha meg azt is megnézzük, ki dirigálta őket... S ezek még csak a száraz adatok.
Mondhatnám, hogy ezt mindenkinek látnia kell, aki szeret mozizni, de tudom, s látom is, hogy vannak, akik erre is 1*-ot nyomnának s nyomnak is.


A 99-es paragrafus - Vélemények

2011-08-18 09:09.02
Érdekes témaválasztás, nagyon jó poénok, egyedi ízvilág. Sajnálatos, hogy Eli Wallach Kiefer Sutherland iránti szimpátiájának kibontakozásától 180 fokot fordítottak a stíluson, s a sziruposságba mind jobban beleragadó színészek egyre lassabban képesek csak mozogni a film utolsó negyedórájában. A fricska viszont kifejezetten jólesett a végén!


A fejvadász (1976) - Vélemények

2011-08-17 13:07.39
Én nagyon szeretem Belmondót, sokszínű tehetségét, legtöbb filmjét, de ez nálam rendkívül gyengére sikeredett opus. Egyetlen maradandó értékű részletét tudom csak méltatni a filmnek: Colombier zenéjét. Az megunhatatlan. Persze, itt sem Belmondóval van bajom, hanem, hogy finoman fogalmazzak: ezek a '70-es évekbeli krimik meredek visszaesést mutatnak a korábban gyártott, ilyen témájú filmekhez képest. (Elég talán, ha csak a hősünk repertoárjából 'Az áruló'-ra vagy a 'Veszélyes súlycsoport'-ra utalok.) Sarkítva (vagy inkább nevén nevezve?) a dolgot: nekem a Mississippitől a Flic-ig Belmondo kizárólag mint vígjáték-színész tényező (úgy viszont annál inkább). Ez a lapos, csak az akciókra épülő mozi azonban szerencsére a Flic-kel eltűnt egy időre, hogy helyette igazi, eleven, ötletes nyomozás (vagy fordulatos történetvezetés) vegye át a főszerepet Belmondo pályáján a krimi-vonalon ('Zsaru vagy csirkefogó'; 'A profi'; 'A kívülálló'). Na, igen! Hogy aztán sosem látott mélységekbe zuhanjon 'A magányos zsaru' hátán. (De hát tudjuk be ezt a kisiklást a chucknorrisok "előbb ütök, aztán kérdezek" korabeli filmdivatjának.)


A tizedes háreme - Vélemények

2011-08-16 09:12.56
A 'Dekameron'-ból már jól ismert történet az alapszituáció - ám az amerikai környezetbe és történelmi korba helyezett sztoritól inkább romantikát várunk és kapunk, mintsem frivolitást. Aztán akimor a "néma kertész" Paul Sheldon bőrében kezdi érezni magát, illetve ahogy ezt az átsiklatást minden döccenő nélkül megoldják az alkotók (elsősorban, ugye, a rendező) - ez a film igazi ereje. Dráma a javából.


Márkus László - Vélemények

2011-08-15 15:59.59
Sok jó szerepe mellett számomra ebben: [link] alakította a legmaradandóbbat!


Minden gyanú felett (1996) - Vélemények

2011-08-15 09:07.42
Lehengerlő?
Kinyína a bicska a zsebemben, ha egy ismerősöm, rokonom temetésén egy ilyen magakellető pojáca egyértelműen a maga kézmosási szokásairól merne szónokolni! Ott kellett volna vele lenyeletni a jobb kezét! (Na jó, a templomból előbb kivinni, csak azután...)


Az utolsó emberig (1996) - Vélemények

2011-08-12 10:18.20
Fékezhetetlen Hammett-utánérzés.
Néhol ugyan bukdácsol kicsit a stílusa, a szüzsét is a nagyközönség szájához egyszerűsítették, s a lövöldözős jelenetekkel az alkotók azon "karatés filmek" előtt tisztelegnek, ahol az ellenséges csapatból egyszerre csak egy támadhat a főhősre, hiszen különben nem tudnák nem leteperni. A keleti kultúrában ezt még meg lehet indokolni, de pisztolyos haramiáink esetében inkább vicces a dolog, idétlen. Azért összességében nem rossz lektűr-próbálkozás. Nem rossz, hiszen olyasmi atmoszférát és karaktereket rajzol a nézők elé, melyek alapján dominánsabbak az apai nagybácsik (pl. 'Véres aratás'; 'A lidérces álmok') jegyei, mint az anyai ágon öröklött, lentebb már emlegetett filmeké. Ugyanakkor annyira nem is tudott elbűvölni, ahogy Jill McBain is írta - azért messze van ez a regényektől. Még akkor is, ha egyértelmű: Hammett stílusát nem egyszerű filmre vinni. S hogy miért nem készítettek a 'Véres aratás'-ból a '40-es években filmet? Örök rejtély. Hiszen Hammett legnagyszerűbb, legfontosabb munkája. Talán a rengeteg vért nem tudták/akarták vászonra festeni...?


A dicső 39 - Vélemények

2011-08-11 11:06.02
Tényleg érdekes a történet, de nálam azok a rettentően - már-már spielbergi mélységekig - bárgyú jelenetek alaposan lerontják az összképet, mint pl. az utószinkronos szkeccs, a kerettörténet vagy a mindenki számára "ismeretlen horgász" a születésnapi partin, hogy csak néhányat említsek. Igazán kár érte =(


Alvarez Kelly - Vélemények

2011-08-05 13:03.41
Érdekessége, magyar vonatkozása a filmnek: az északi csapatok felvonulásakor a fahídhoz - magyar lobogót tart a kezében a zászlós. Lehet, hogy Zákányi Károly emléke előtt tisztelegtek ezzel az alkotók?


Jud Süss - Vélemények

2011-08-02 14:38.30
Végül is a tévéreklámok és -műsorok hitel- és kölcsönfelvételekre buzdító, az emberek eladósodását célzó "szellemiségével" összeférhetetlen mondanivalójú film nem csoda, ha nem tűzhető műsorra. Nem is oda való. A tévében értékes filmekre halászó ember amúgy is leginkább egy, a betevőjét a szennyvízcsatornából előteremteni akaró alakhoz hasonlít...
Azért nem csak a két kiemelt zsidó szellemiségű(!) figurát ítélném el a látottak alapján, a legnegatívabb szereplő (szerintem) maga a herceg, aki tért enged e két lupus homininek... Miért is? Némi luxusért, rongyrázásért tesz be a reá bízott tartomány lakóinak. Vakon, ostobán tántorog - akinek kormányozni kellene. Ezért is hangsúlyos, nyilván nem véletlen a film nyitánya - az eskütétel. Károly Sándor mintapéldánya a mindenkori, aljasságán, és/vagy korlátoltságán túllépni képtelen politikusnak.


Billy Wilder - Vélemények

2011-07-29 09:19.24
Hiába, az osztrák Wilder bácsi gyakorlatilag önmagában garancia arra, hogy igényesen megírt, blődliktől, sablonoktól mentes, egyedi ötletekkel teli filmmel barátkozunk. Legyen az könnyed vígjáték, mint a 'Ninocska', a 'Hétévi vágyakozás' vagy az 'Irma', de lehet drámaian komoly történet: a feledhetetlen 'Férfiszenvedély', az 'Alkony sugárút' és 'A 17-es fogolytábor' ugranak be elsőként. Nekem talán csak a Cooper–Colbert páros nevével fémjelzett 'Kékszakáll' okozott csalódást, no meg a 'Sabrina' - bár annak csak a '96-os feldolgozását láttam.


Második nekifutás (2007) - Vélemények

2011-07-27 11:10.42
Remekül megkomponált történet, szellemes monológok, dialógusok (számomra Blot felügyelő az igazi csemege), visszafogottságukban (is) parádés színészek – ilyenkor szokták feltenni a szónoki kérdést: Kell ennél több?
Azért Auteuil illúzióromboló Józsa Imre-szinkronjával sikerült egy jó nagy pofont adni a székletnek, de ez nem a film hibája. Jobban jár mindenki, ha a feliratozást választja.


Mit hallgatsz most?

2011-07-15 10:51.57
http://www.youtube.com/watch?v=RwlzDJhSFs4

Áltató
nyakfájdalmak ellen is jó :)


A Sierra Madre kincse - Vélemények

2011-07-15 10:46.41
Egy remek kisregény, Traven egyik legjobbja szolgált alapul a filmnek. Nem is sokat változtattak az eredeti sztorin, legalábbis nem bántóan. Bogart megmintázta figura szerencsére pont az a kemény legény-a-gáton, akit Bogie szívesen játszott(vagy csak tehetségéből általában ennyire futotta?). Így nem merevedik pózba a főhős, mint pár másik filmjében.
A kacagások mellett tényleg nem lehet szó nélkül elmenni, engem kifejezetten a végső derülés mosolyogtatott meg - a szél felkorbácsolta homokban és aranyporban harsogó, teli szájjal röhögés.


Dr. Moreau szigete (1977) - Vélemények

2011-07-14 15:19.52
Persze, megvásárolható akár interneten keresztül is. A borítóját megnézheted ezen az oldalon a '96-os filmváltozat címe mellett. Ez a borító afféle Jolly Jokerként bárhova beilleszthető. A Bookline-nál pl. a 'Délutáni szerelem' c. Audrey Hepburn-film illusztrációjaként van jelen. =)
Azért nem biztos, hogy Neked is jobban fog tetszeni a brandósnál (főleg, hogy az 5*-ot kapott Tőled).


Zola - Vélemények

2011-07-14 12:54.08
Hiába, élvezet annak "nyomozni", akinek olyan pazar családi irattár áll a rendelkezésére, mint E-nek. =)
Muni szerintem is ugyanolyan hitelességgel alakította az ifjú bohém Zolát, mint a joviális, elégedett öregurat. Még a közönyösségét, az aggályoskodó visszahúzódását is finom eleganciával vitte vászonra, allűrmentesen.
Nem tudom pontosan, Franciaországban milyen viszonyok uralkodtak '37-ben, de az antiszemitizmus (főleg a kulturális) szokványos jelenség volt ott is, ahogy nálunk sem kerítettek nagy feneket annak pl., hogy a "mocskos zsidófilm" 'Lovagias ügy'(!) vetítése ellen tüntettek Pesten és vidéken is. Gondolom, az ilyen attrocitásokat kerülendő nem esett kellő hangsúly az antiszemita vonalra a filmben. (Hogy a végén a zsidó győz, kap elégtételt!!) Bár azért a vezérkari ezredes szeme Dreyfuss zsidó voltán akad meg, s innen indul a vádhadjárat.


Dr. Moreau szigete (1977) - Vélemények

2011-07-14 11:09.40
A 3 Dr. Moreau-film közül nekem ez tetszett legjobban. Bár ha valaki a maszkok miatt, az emberállatok extremitása okán teszi be a lejátszóba a korongot, ebben könnyű nagyot csalódni, itt a legművibbek - nemcsak a 19 évvel későbbi változathoz képest, de a 45(!) évvel korábbihoz hasonlítva is.
Érthető módon mindhárom rendező a maga szájíze szerint bontotta ki a cselekményt, melynek fő váza ugyan állandó, de a rengeteg nüansznyi eltérés komoly hangulati különbözőséget eredményezett. Anélkül, hogy részletes elemzésbe kezdenék e sokat látogatott topikban, két fontos részletet emelnék ki, amik miatt ez a változat közelebb áll hozzám a másik kettőnél.
Az egyik legfontosabb: dr. Moreau személye. Brandót kedvelem, Laughtont nagyon sokra tartom, de úgy érzem, az extra puhányra vett figura alapvető tévedés, s még a sejtelmes mosolyú szalon-Moreau is nanométernyire törpül a Lancaster által megformált doktor mellett.
A másik a felütés, a nevét kaméleonként változtató Prendicknek szigetre érkezése. Sem Kenton amúgy ötletes megoldásában, sem Frankenheimer akciómozinak induló ellaposodásában nincs közel annyi feszültség sem, mint a szigetre kerülő Michael York ődöngésből fejvesztett menekülésbe csapásában, miközben (félig-meddig) látjuk, másik partot ért, kábult társával mi történik.


Illatszerbolt - Vélemények

2011-07-11 10:54.57
Nagyon jó volt látni, hogy a László Miklós által írt, 3 évvel az ősbemutató után már filmre vitt darabban annyira ügyeltek az alkotók a részletekre, hogy minden felirat magyarul jelenik meg - kivéve az egy táblát a kirakatban. (Még a Cassa helyett is Pénztár, az emelet a raktár feliratok, de nem folytatom.) És épp ennek a koncepciónak mond ellent, hogy a neveket viszont nem egy esetben kicsit csehesítették: Králik, Novotny, Novák, még a német Hammerschmidtből is Matuschek lett :(
Ez persze senkit ne riasszon el a film megtekintésétől, van olyan jó, mint a Bodrogi/Kern/Pap Vera-féle verzió.
Bátran tehető egy polcra 'Az élet csodaszép'-pel vagy 'A püspök feleségé'-vel.


Napóleon (1927) - Vélemények

2011-07-11 10:18.16
Nem olyan vészes az a 235 perc, és azért nagyon nem mindegy, melyik negyed órát választja ki az ember. Engem inkább Abel Gance hangsúlyai zavartak – pl. az itáliai vagy az egyiptomi hadjárat gyakorlatilag kimaradt, a "szerelmes Napoléonra" viszont rétestésztányi idő jutott. Sajnos, mert, mint embert nem ismertük meg behatóbban a kis korzikait, elég klisészerűek az e témakört érintő jelenetek. Úgy általában mondhatjuk, hogy az első órában mutatja meg igazi erejét a film... szerintem. Azért, amikor a hullámzó tömeget és a zajgó tengert egymásra vetítették a magasban lengedező artista szemszögéből - annak mindenképp benne kell lennie a negyed órában =)


Eper és vér - Vélemények

2011-07-08 09:12.05
Bár lentebb többször is megjelenik, hogy Vietnám ellen tiltakoznak a diákok, amit én láttam, abban a faji megkülönböztetések ellen, a négerek egyenlő jogaiért állnak ki. Ezért is érdekes a park-jelenet, ahol az édelgő párt körbeveszi egy jórészt négerekből álló banda, és bár nem esik bajuk, de az egyik 'nigga' tönkreteszi a kamerájukat.


Mit hallgatsz most?

2011-06-29 12:39.15
http://www.youtube.com/watch?v=Jt856_nRxQk

Mindig, de így, irattár-ellenőrzés után különösen ütős. Nagy kedvenc.


Minden az éjszaka miatt - Vélemények

2011-06-07 09:15.11
Méghogy Hitchcock nem rendezte Bogartot? Dehogynem - csak Vincent Sherman álnéven. =)


Arcok - Vélemények

2011-05-19 15:54.31
Cassavetes inkább lassú, mint vontatott, illetve ki honnan érkezik, döntse el maga! Tény, hogy a tőle "akció-mozinak" tekinthető 'Bukméker' is jóval lassabban csordogál a hagyományos, megszokott mozikhoz képest. De ez, kérem, Cassavetes egyik meghatározó stílusjegye!! Az biztos, hogy a 'Férjek' és a 'New York árnyai' előtt tanácsos megnézni ezt a filmjét, mert azokban olyan magasra teszi a lécet, hogy nem csak más rendezők, de még ő maga sem igen tudja ebben a stílusban magamagát felülmúlni. Ha nagyon erőltetni akarom, Woody Allen azon filmjeihez hasonlíthatnám, ahol a jelenetek pontos kidolgozottsága és a színészek improvizációs készsége együttesen hat, alkot szerves egységet. Csak míg ott rendkívül fontos szerepet kap a humor is, Cassavetes marad a realitás inkább komor talaján. Olyan új ösvényeket vágott a filmek dzsungelében, mint az irodalomtörténetben Flaubert vagy James Joyce.


A máltai sólyom - Vélemények

2011-05-19 15:19.57
Van benne némi igazság, de nem egyforma hitelességgel. Pl. a 'Zsákutcá'-ban, az 'Ördögi kör'-ben vagy a 'Sötét átjáró'-ban erőltetettebb volt ez a, nevezzük így: "Humphrey Bogart-figura", míg más filmekben: pl. a 'Key Largo'-ban, a 'Sierra Madre kincsé'-ben vagy a tárgyalt műben életképesebb.
Másrészt azért forgatókönyvírótól és rendezőtől is függött a dolog, a tőle megszokott alakítás lényegesen árnyaltabb pl. a 'Fekete légió', az 'Afrika Királynője' vagy az 'Egy magányos helyen' c. alkotásokban.
Amúgy Brando sem a széles repertoárjáról vált híressé. Gyakorlatilag (ahol szerintem igazán nagyot játszott): 'A rakparton', 'A vágy villamosa' vagy az 'Oroszlánkölykök' c. filmekben ugyanazt a karaktert látjuk, csak az előbbiekben ügyesebben kibontva, az utóbbiban kevesebbet teret kapva.


Gyötrődés - Hajsza - Vélemények

2011-05-16 13:44.07
A temetést követő melodramatikus jelenetek inkább csak elvettek a filmből, gyengítették, nemhogy hozzátenni sikerült volna nekik valami tartalmat, emóciót, gondolatot. Kár érte!


F mint foci - Avagy vélemények a bajnokságokról

2011-05-10 22:00.28
Erre zengik majd kórusban, hogy
"Mit vársz tőlem, nem tudom.
Benéz a gond az ablakon.
Vért iszom, ha nem vagyok szomjas!!"
=)


Monte Carlo (1930) - Vélemények

2011-05-10 14:52.40
Ezt a filmet Jeanette MacDonald miatt érdemes megnézni. A szüzsé meglehetősen elnagyolt és sematikus, ahogy a figurák kidolgozására sem vesztegetett sok időt a forgatókönyvíró. Jack Buchanan játéka is sugárzóan modoros a szerepét végtelenül érzékenyen megmintázó főhősnő mellett.


Virradat - Vélemények

2011-05-09 16:05.14
Murnau azért nem szerette kedvenc lapját, az Állert az omnibuszon olvasgatni, mert folyton a fülébe zizegett, ahogy összesúgnak a háta mögött: "Hiába, aki zseni, az zseni!"
Itt ráadásul Gérard Depardieu anyai nagyapja a főszereplő. A csábítási jelenet a kedvencem, a háborgó tengeren szemet szúróan kikötött csónak a mélypont. Nagyszerű alkotás!!!!


Éjszakai vonat Münchenbe - Vélemények

2011-05-09 09:07.23
Tetszett, hogy a 'Londoni randevú' után vissza is együtt utaztak Lockwood kisasszonnyal Charters és Caldicott. Jellegzetes figurák, Basil Radford játékát meg különösen kedvelem =)


Berlin - egy nagyváros szimfóniája - Vélemények

2011-05-05 11:52.15
"20as években sok ilyesmi filmet csináltak (sőt, később Fellini Róma című filmje is sok szempontból ehhez a vonulathoz tartozik)" - nem beszélve Wenders 'Lisszaboni történet'-éről! =)
Volt egy-két egyedi jelenet benne: a tehéncsorda és az utcákon vonuló emberek (na, ők aztán mentek - a film egynegyedében csak mennek a dolgukra, nyüzsögve), vagy a húst marcangoló oroszlán és a parfét fogyasztó leányka közé vont párhuzam, az ilyenekből jólesett volna több is. De többnyire teljesen jellegtelen képsorok futnak - elég koncepciótlanul. A felvételek készülhettek volna Birminghamben, Lyonban vagy Budapesten is - berliniségük, berliniességük kinyomozhatatlan.


elejére ... 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 végére

 

Filmkatalógus alsó
Copyright © 2005-2018, www.FilmKatalogus.hu | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Impresszum | Médiaajánlat | DVD üzletszabályzat, kapcsolat | Sitemap | E-mail: info@filmkatalogus.hu

Ez a weboldal cookie-kat használ, melyekre szükség van az oldal megfelelő működéséhez. További információk